Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29801) nyunyu válasza Titanone (#29797) üzenetére


nyunyu
félisten

Jobban jársz egy magyar Cherry MXB6-tal, ami viszont nem tud RGBt.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29802) Titanone válasza dqdb (#29800) üzenetére


Titanone
tag

Köszönöm a segítséget. "West"-re én is emlékeztem. Csak nem tudtam már mi volt a hirdetés címe. Igazából így is lehet jó lesz. Bár meglepő számomra,nincs olyan cég , ami egyedi paraméterek alapján gyárt, minőségi keycapet. Piaci rés? :D

Esetleg hol vegyem a billentyűzetet?

(#29801) nyunyu

Végig jártam a dolgot fejben, marad a corsair :) De azért köszi.

[ Szerkesztve ]

(#29803) dqdb válasza Titanone (#29802) üzenetére


dqdb
nagyúr

A magas fix költségek és az alacsony volumen miatt ez egy nem létező piaci rés.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#29804) Titanone válasza dqdb (#29803) üzenetére


Titanone
tag

Végül is ebben igazad van. West munkájáról mi a vélemény? Mennyire Quality ez a dolog. Ráírtam ,de azért kíváncsi vagyok nektek mi a véleményetek?

(#29805) Domonkos válasza Titanone (#29804) üzenetére


Domonkos
Ármester

[velemenyek]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#29806) tDr1v3r válasza Titanone (#29804) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Hát...

Notit láttam hogy milyenre csinált (ismerős MacBook Air-jét magyarította, kicsit látszik az oldalakon hogy matrica van rajta de nem lett rossz, mondjuk a háttérvilágítás nagyon fura rajta este), de én mechás keycapet nem magyaríttatnék így... a Max Keyboards elvileg tud háttérvilágításos magyar feliratos keycapeket csinálni, én náluk csináltatnám ha ennyire kell.

De személy szerint ebbe nem ölnék pénzt, ha tudsz vakon gépelni.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#29807) newtaste válasza Ringman (#29798) üzenetére


newtaste
újonc

Pontosabban milyen meglepetést?
A hangja nem olyan nagy baj, inkább azt próbálom valahogy kideríteni, hogy meddig bírja,de sajnos nem találok se magyar, se angol review-et. Egy másik billentyűzetükben nagyon hamar tönkre mennek a ledek, de erről a billentyűzetről se jót, se rosszat nem olvastam, mivel nem találtam róla kb. semmit. A Redragon oldalán sem találtam meg. :F Ha csak annyi baja lenne, hogy nagyon hangos, akkor szívesen megvenném.

[ Szerkesztve ]

(#29808) Ringman válasza newtaste (#29807) üzenetére


Ringman
nagyúr

engem sem zavar a blue hangja, viszont másokat - pl család/munkatársak - azért szokott zavarni.

pl szólnak, hogy telefonálás közben ne gépeljek már :)

blindre nem venném meg, mert lehet outemu black is, az meg linear switch.

kb erre kell számítani:
[link]

(#29809) newtaste válasza Ringman (#29808) üzenetére


newtaste
újonc

https://www.reddit.com/r/MechanicalKeyboards/comments/56lspe/photo_redragon_kala_with_outemu_blue_switches/

Hát, ez alapján blue. Azért még így is kételkedem, hogy megvegyem-e. Gyanús, hogy ilyen olcsó... :F

(#29810) gergely07


gergely07
csendes tag

Sziasztok!

Olyasmi billentyűzetet keresnék, mint anno a Microsoft natural volt vagy még inkább a Logitech wave (ez utóbbit évek óta nyúzom és zseniálisnak találom), de egyszerűen nem találok ilyesmit. A Microsoft Sculpt árazása már meghaladja az ingerküszöböm, kiváltképp, hogy nekem a mezei kábeles megoldás is elegendő lenne. Már arról is letennék, hogy magyar kiosztású legyen (bár előny volna), de egyszerűen sehol semmi. Mintha az ergonomikus kialakítás ma már nem lenne szempont. Vagy esetleg idő közben tényleg kiment a divatból?

Tudtok esetleg ajánlani valami ilyesmi, ergonomikus billentyűzetet? Napi 10-12 órát programozok és a normál billentyűzeteken megfájdul a csuklóm, míg a Wave-en sosem.

Ami fontos volna:
- Ergonomikus, hajlított kivitel
- Normál, talpformájú enter billentyű
- Normál, nem zanzásított mini méret
- USB vagy bluetooth csatlakozás

Előre is köszönöm szépen!

Csatolok egy képet a Wave-ről, hogy egyértelműbb legyen a forma, amihez hasonlót keresnék.

(#29811) nyunyu válasza gergely07 (#29810) üzenetére


nyunyu
félisten

Wave utódját K350-nek hívták, de kérdéses, hogy lehet-e még kapni.

Esetleg a Fujitsu weblapján láttam valami kettéhajtható billzetet, amit egyenesen a 15 éve nem létező Cherry G80-5000-ről nyúltak, de ez nem mechanikus.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29812) gyugyo79 válasza nyunyu (#29811) üzenetére


gyugyo79
addikt

(#29813) dyuri válasza gergely07 (#29810) üzenetére


dyuri
csendes tag

MS Ergo 4K-bol magyar is letezik (letezett), L K350-bol meg elvileg van ISO ("talpas" enteres). Nekem az utobbibol pihen egy ANSI verzio a szekrenyben (Dvorakra matricazva), mert baj ugyan nincs vele, de azert messze nem az ergonomia csucsa.

Ha tenyleg faj a csuklod, es ez a munkad, akkor lehet erdemes befektetni penzt/idot, es valami rendes megoldasra atallni, nekem megerte.

(#29814) gergely07 válasza nyunyu (#29811) üzenetére


gergely07
csendes tag

Ez a K350 szuper lenne, nem is tudtam, hogy létezik. :)
Bogarászok utána, hátha találok használtan. Nagyon szépen köszönöm!

(#29815) gergely07 válasza gyugyo79 (#29812) üzenetére


gergely07
csendes tag

Köszönöm!

A 4000-es is jól néz ki, megpróbálok közelébe kerülni egynek.

(#29816) nyunyu válasza dyuri (#29813) üzenetére


nyunyu
félisten

Ergo4k-ból az európai ANSI kiadást matricázták utólag magyarra, nem a német/UK ISOt.

Amúgy jó billzet, csak azt is utoléri 3-4 év alatt a mai membránosok átka.
Máig visszasírom a párnázott hastámaszát, meg az osztott kiosztását.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29817) gergely07 válasza nyunyu (#29816) üzenetére


gergely07
csendes tag

Nekem is nagyon bejön a párnázott kialakítás, rengeteget segít - igaz, idő volt, mire átszoktam rá. Őszintén szólva nem is igazán értem, hogy a mai friss kínálatból hova tűntek ezek az "extrák". Állati klassz világítós és sokgombos gamer cumók vannak, de ezek az ergonóm kialakítások valahogy most kevésbé érdekesek. Sajna.

(#29818) h-yle válasza newtaste (#29809) üzenetére


h-yle
addikt

Ráadásul több mint valószinű, hogy nem RGB, hanem minden sor más színű leddel van szerelve.

Miért? Mert kína azért.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#29819) mzso


mzso
veterán

Bah... Nem hogy akcióznának, az Aqua-nál 23%-kal (!) megnövelték a Stream 3.0 árát... Most már majdnen 10k.

(Azt még mindig nem bírom felfogni, hogy miért csak a magyar és ciril kiosztból nincs csak fehér. Ráadásul pont fekete nincs ami az emberek 99%-nak kell. "Marha jó" üzleti érzéke van a Cherry-nek...)

[ Szerkesztve ]

(#29820) Vanir válasza Vanir (#29785) üzenetére


Vanir
veterán

Na, hát a régi Genius-nál jobb ez a K120, de amúgy meg a Cougar 200K után tényleg egy hulladék. :DDD Mecha inc...

(#29821) KillBorn válasza mzso (#29819) üzenetére


KillBorn
senior tag

Hogy le lehessen árazni :) én is arra hajtok (vagy erre) de megvárom a hóvégi akciót.

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#29822) mzso válasza KillBorn (#29821) üzenetére


mzso
veterán

Hát nem tudom. Max akkor működhetne ha valaki pont a felárazás után kezdeni el követni. Amúgy csak azt látja, hogy fölé van írva egy áthúzott ár amit senki sem néz. (Ha meg valaki látja, hogy felemelték előtt, még annyit sem ér)

Viszont az a KB521, nagyon úgy néz ki mint az én KB900-asom. Amit nem ajánlok. Ahhoz képest hogy ajánlott elég gyengus. Ha nem középen találod el a billentyűket szorulva mennek le, ami a shit/ctrl/alt-nál igen szopás, még nyekereg is. Az is többször előfordult, hogy benyomva ragadt az alt....
Többet sima gumidómosat nem igen fogok venni.
Én először az ajánlott Cougar-ra gondoltam, de azt egy pára tulaj szidta itt. A Stream 3.0-ról meg az alvás gombot és a fekete színt hiányolom, de ezekkel hamarabb együtt tudok élni...

(#29823) KillBorn válasza mzso (#29822) üzenetére


KillBorn
senior tag

Akkor megvárom a fekete pénteket, és meglátjuk a Stream 3.0 árát. Köszi az infót a Fujitsuról.
Én is a 200K-t néztem ki, de ugyan úgy azért amiért te, a cherrynél kötöttem ki. Nekem pont kapóra jönne, hogy fehér. A ház is az, meg a ROG Sica is. Szerintem nem lőhetünk mellé a cherryvel.

[ Szerkesztve ]

"I guess your purge wasn't efficient enough, Vader!"

(#29824) Vanir válasza mzso (#29819) üzenetére


Vanir
veterán

Ez a Stream 3.0 nagyon bejön, viszont felejtős így, hogy 2-3 gombnál többet nem érzékel egyszerre. Kár.

(#29825) Jakuskacsa


Jakuskacsa
senior tag

Sziasztok! Kérdésem lenne. TV-n játszom, idáig 2 billentyűzetem van ami használhatatlan. Mégpedig azért, mert már 5 méterről is "szakadozik" a jel. Élvezhetetlen a játék. Erre [link] a kombóra gondoltam mint olcsó és jó megoldás. Van ezekkel valakinek tapasztalata? Oké, hogy odaírják, hogy 10 méter, az előző kettőre is ezt írták, mégsincs normális jel. Azt tanácsolták vegyek logitech-et, mert azok tényleg jók. Köszi előre is a segítséget. A keret 10-15 ezer, többet nem szeretnék rászánni.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#29826) gyugyo79 válasza Jakuskacsa (#29825) üzenetére


gyugyo79
addikt

Hát az én tapasztalatom, hogy nem jobb egyik mint a másik max minimálisan (nem több méter), nincs itt nagy varázslat a frekvencia amin működhetnek és a maximum teljesítmény amin sugározhatnak elégé behatárolja az egészet. Ráadásul a maximum is folyamatosan csökken ahogy merül a telep. A környezet ahol használva van megint csak egy változó ami csökkenteni szokta csak a távolságot mert a gyári maximum adatokat biztos vagyok benne, hogy kint a tajgán mérik ahol semmi zavaró tényező nincs az adó és a vevő közt és 100% telepekkel.

(#29827) Jakuskacsa válasza gyugyo79 (#29826) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Én már annak is tudnék örülni, ha 5 méteren normális jelet adna. A jeladót már direkt a gép elejébe dugtam, így még azt a félmétert előrébb vagyok mintha a hátuljába lenne, + így nincs annyi "tereptárgy". Szóval esélytelen, hogy bármelyik tudna stabilan 3-5 métert? Ez szomorú....

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#29828) gyugyo79 válasza Jakuskacsa (#29827) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az újak teljesen feltöltött teleppel 100% tudják a 3-5 métert ha nincs semmi az adó és a vevő közt csak amikor elkezd merülni akkor már az 5 necces lehet a 3 az kb végig jó. Én amit írtam kb az arra vonatkozott, hogy típusban mindegy hogy melyiket veszed nem lesz jobb A mint B . Max ha olyan országba szánt verziót veszel ahol magasabb adó teljesítménnyel adhat egy ilyen és ezt egy gyártó ki is használja és gyárt oda olyat amibe max sűrűbben kell cserélni elemet vagy kell tölteni de nagyobb távolságot tud stabilan.

(#29829) Ant@


Ant@
senior tag

Üdv!

Mint magyar kiosztású mechanikus billentyűzetet a GIGABYTE Force K85-t szemeltem ki Khali red switchel. Van róla tapasztalat? Megvehetem? Egy black switch-es Tesoro Durandal-t váltana.

(#29830) Tibal


Tibal
tag

Sziasztok!

Billentyűzetet szeretnék vásárolni:

1.Mekkora összeget szánsz rá? Max 40k
2.Használt szóba jöhet-e? Nem
3.Mire használnád a billentyűzetet? / Miért vásárolod? Game
4.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus) Hát őőőő :D
5.Van-e valami elképzelésed? Extra igények (kell-e numpad, világítás, csuklótámasz, vezetéknélküli, ergonomitás, programozhatóság, stb?) Vezetékes, vörös világítás
6.Ragaszkodsz-e a magyar kiosztáshoz? Igen

<<Samsung Galaxy A52S 5G>> <<Processzor : i5 14500 Ram : 32 GB 6000 DDR5 GPU : asus strix gtx 1070 8g>>

(#29831) CheGhost


CheGhost
aktív tag

Sziasztok!

A közelgő fekete péntek hatására elgondolkoztam egy mecha bill beszerzésén.

Az ajánlott listát megnézve nagyjából 30-35 ezerre gondoltam, de 40 ezerig bezárólag keresnék új mechanikus billentyűzetet. A magyar kiosztás nem számít, vegyesen használnám valamennyi játék, illetve internetezés és szövegírás céljából. A numpadhoz nem ragaszkodom, de az sem baj, ha van. A világítást kerülném, szóval kikapcsolható még belefér.
A kapcsolók tekintetében kis utánanézés után leginkább a Cherry MX Brown jellegűt gondolnám megfelelőnek. Az elgondolásom szerint a Brown - Red - Black a sorrend. Kattogó, hangos billentyűzetet kerülném, de nem baj, ha lehet érezni a kapcsolási pontot. De fontos, hogy egyiket sem láttam, próbáltam.

Az egyik nagyobb webes boltban láttam "CoolerMaster Quickfire TK"-t barna kapcsolóval. A leírtak alapján az kinézett billentyűzet megfelel szerintetek, illetve milyen megfelelőeket lehet találni akár itthonról, akár külföldről rendelve?

Köszönöm előre is a segítségeteket!

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#29832) nyunyu


nyunyu
félisten

Mindenki a harácsonyi árfelszállításra vár?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29833) haxiboy válasza Ant@ (#29829) üzenetére


haxiboy
veterán

Csak a Kailh switchekről van tapasztalat, nem túl jók...
Pont ezek miatt nem ajánljuk az újabb Razereket sem, bár nemrég tapasztaltam náluk egy minőségbeli ugrást (Kailh-nál), de még mindig hagy némi kívánni valót...

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#29834) nyunyu


nyunyu
félisten

Kailh mostanában nagyon nekifeküdt a kapcsoló fejlesztésnek, kihoztak egy Cherry ML-szerű vékony kapcsoló szériát a gamer laptopokhoz.
2.8mm billentyűút, van lineárisban, taktilisban és clickyben is.

Csak kupakot nem fogsz rá kapni, mert nem ugyanaz a felfüggesztése, mint az MLnek.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29835) Ant@ válasza haxiboy (#29833) üzenetére


Ant@
senior tag

Köszi! Közben megrendeltem. Elég jó áron volt, nem tudtam ellenállni. Jó a Durandal csak idegesít hogy ilyen iszonyat vastag. Az asztaltól kb 5 cm magasan van a space teteje.

(#29836) kemotox válasza Ant@ (#29835) üzenetére


kemotox
addikt

Őőő csuklótámasz? ;]

(#29837) h-yle válasza nyunyu (#29832) üzenetére


h-yle
addikt

Nope. Én meguntam a várakozást, és rendeltem egy Drevo Gramr 84 (Keycool 84 rebrand Outemu Barna kapcsolóval) billentyűzetet. Majd beszámolok ha ideér (karácsonyra kb...). Az Outemu kapcsolókkal megbékéltem. Olcsó volt, első mechanikus, ha nagyon szar lesz később lecserélem. Viszont a keycap-ek a szokásos kínai ocsmányságok, szóval azok helyett be kéne szerezni majd valami használhatót.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#29838) Ant@ válasza kemotox (#29836) üzenetére


Ant@
senior tag

Low-cost verzióm van ahhoz nem jár ilyen de cserébe nem is világít.

(#29839) Vanir válasza Ant@ (#29838) üzenetére


Vanir
veterán

Tudsz venni külön is csuklótámaszt. Glorious pl. gyárt ilyeneket, de majd kijavítanak az itteni szakik, hogy kitől mit érdemes.

(#29840) kemotox válasza Ant@ (#29838) üzenetére


kemotox
addikt

Itt, fölöttem. Meg csinálni is lehet amúgy, elég parasztos, de varrni kell egy keményebb kis párnácskát és egész klassz. (amolyan babzságszerűséget) Vagy ha van lehetőséged faricskálni, meg főleg kedved, akkor egy kis minimális asztalosmunkával nagyon szép dolgokat lehet csinálni. Konkrétan ilyen fadarabokat szoktak soksok ezerekerét árulni.

[ Szerkesztve ]

(#29841) nyunyu válasza h-yle (#29837) üzenetére


nyunyu
félisten

Olcsó billzetre többe kerül a keycap csere, mint maga a billzet. :DDD

Mondjuk az is igaz, hogy a párezres membrános billzetek nem ennyire érzékenyek a gagyi kupakokra, mint a mechanikusok, mivel ott nincs rugó, amitől be tudna rezonálni a vékony kupak, meg maga a membrán is sokat tompít a hangon.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29842) Ant@ válasza Vanir (#29839) üzenetére


Ant@
senior tag

Köszi! Valahogy biztos meg tudnám oldani, annyira azért nem gáz ha eddig jó volt így is. Le is van már harcolva eléggé szegényke, megérett a cserére.

(#29843) Ant@ válasza kemotox (#29840) üzenetére


Ant@
senior tag

Már így is ügyködtem rajta miután sikeresen kettétörtem a space-t. Egy kis drót és szigszalag csodákra képes. Jobb mint új korában, csak kinézetre nem 100%-os. :N Nem vagyok rá büszke, de attól még ez van.

[ Szerkesztve ]

(#29844) nyunyu válasza Ant@ (#29843) üzenetére


nyunyu
félisten

Hja, ezért sem mindegy, hogy 0.5mm ABSből, vagy 1.5mm PBTből van a kupak. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29845) Ant@ válasza nyunyu (#29844) üzenetére


Ant@
senior tag

Hát igen :D de ütésálló nem fog kelleni inkább visszafogom magam :U

(#29846) Vanir válasza Ant@ (#29845) üzenetére


Vanir
veterán

Uszkve hat éve nyomom kompetitívan az FPS ipart de még nem sikerült eltörnöm semmit. ;]

(#29847) kemotox válasza Vanir (#29846) üzenetére


kemotox
addikt

kaknub lul

(#29848) Ringman válasza nyunyu (#29832) üzenetére


Ringman
nagyúr

gateron clearrel szerelt tkl/75%-os billre várok :)

még a plum84-et néztem, 35g-s topreklón, de 100 dollár + vám - szóval nem nagyon erőltetem mostanában a megvásárlását.

---
clickyből nincs 45g-s switch, csak rugócserével lehetne trükközni?

az outemu blue nehéz nekem :)

(#29849) h-yle válasza nyunyu (#29841) üzenetére


h-yle
addikt

Ugyan annyi lenne a cap mint a bill :D De annyira ocsmány az a font...
Redditen írtak róla néhányan, állítólag nem rossz (az árához képest), és mivel eddig csak membrános bill-t használtam, ahhoz képest remélem jobb lesz. 12k volt, szerettem volna cherry kapcsolókat de az 30-40k (itthon nem kapni szimpi 75-80%-os verziót, a kintiekre meg rájön a +27%), ami azért jelentősen több.

Nem fogom helyből cserélni azért a cap-et, kicsit "játszom vele", ha tetszik akkor cap csere, ha nem akkor meg eladom az egészet úgy ahogy van.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#29850) nyunyu válasza Ringman (#29848) üzenetére


nyunyu
félisten

clickyből nincs 45g-s switch, csak rugócserével lehetne trükközni?

Azt talán csak egy Gateron Clear ultrapuha rugójával szerelt Blueval lehetne elérni.

MX Rednek/Bluenak/Brownnak elvileg 45cN erőt fejt ki a rugója 2mm-t összenyomva, de a Brown és a Blue nem lineáris stemje miatt azoknál 55cNre jön ki a kapcsolási ponthoz szükséges erő.

Nem tudom, hogy az Outemu mennyivel keményebb.

Egyébként meg idővel puhulnak a kapcsolók, ahogy a sok használattól bekopnak az egymáson csúszó felületek.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.