Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41001) vlevi válasza nyunyu (#41000) üzenetére


vlevi
nagyúr

Aha. Hát így már értem.
:R

(#41002) mayafree


mayafree
csendes tag

Sziasztok!

Elolvastam az összefoglalót és google keresés után sem tiszta.
Szeretnék venni egy Logitech MK850 Performance billentyű + egér kombót, mert ezzel a legkönnyebb számítógépek, tablet és mobil között írás közben váltani!

Kérlek segítsetek kiválasztani, hogy a hagyományos MAGYAR ékezetes betű kiosztáshoz
és ragaszkodok a külön í és ű betűhöz melyik áll a legközelebb az alábbi három közül

UK English (Qwerty)
Dutch (Qwerty)
Deutsch (Qwertz)

Ezek közül melyiket érdemes választani?

Köszönöm!

Üdv.

(#41003) dqdb válasza mayafree (#41002) üzenetére


dqdb
nagyúr


holland, ami nagy eséllyel ANSI lesz, bár ISO-ban is előfordul


UK angol


német


referenciaként a magyar

A németen az Y-Z és a zárójelek jó helyen vannak, cserébe az összes kiegészítő billentyű szövegét lefordították németre.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#41004) mayafree válasza dqdb (#41003) üzenetére


mayafree
csendes tag

Szia!

Nagyon köszönöm! :R

Ha jól értem akkor elsősorban a Német a jobb, de akár az UK angol is megfelelő mert az Strg-t nem tudnám megszokni!

Köszi!

Üdv.

(#41005) nyunyu válasza Ringman (#40996) üzenetére


nyunyu
félisten

vagy csak lemérni elöl-hátul a magasságot meg a bill mélységét és kiszámolni :)
egyszerűbb kicsit.

Egyetemi vizsgákon puskázásra használt tudományos számítószámológépemben már vagy 10 éve lemerült az elem, hogy fogok így szögfüggvényeket számolni? :O

Ja, hogy beírom gugliba, hogy cos(45deg) és megmondja a frankót?
Azannya, mennyit fejlődött azóta a technika. :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#41006) emiki6 válasza nyunyu (#41005) üzenetére


emiki6
veterán

Nem [ sin^-1 (Magasság / Billentyűzet hossza) ] ?

Amúgy tölts le egy appot a mobilodra... :P (androidra pl natural scientific calculator)

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#41007) nyunyu válasza mayafree (#41004) üzenetére


nyunyu
félisten

Német kiosztással alapvetően nincs semmi probléma, amíg szabványos elrendezésű billzetet használsz, hiszen minden funkciógombja ugyanott van, mint ahol megszoktad, csak németül van ráírva.

Pár percig tartó fejvakarás akkor van csak, ha a szokásostól eltérő billzetet próbálsz használni, és felirat alapján kell megkeresni mondjuk a PrtScrt. :DDD

TKLlel persze nem lenne ilyen probléma, hiszen az a numpad hiányát leszámítva teljesen szabványos.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#41008) Mr.Csizmás válasza mayafree (#41004) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

szokásos kérdés: minden leütés előtt megnézed, mit nyomsz le? :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#41009) Ringman válasza nyunyu (#41005) üzenetére


Ringman
nagyúr

letmegoogleitforU :))

másik lehetőség:
kiszerkeszted cadben és leméred a szöget :)

[ Szerkesztve ]

(#41010) Beretvás


Beretvás
addikt

Sziasztok..

Vettem próbára pár 5x2 es oringet, a CHERRY® MX Speed kapcsolókhoz, de az normális ha tövig rárakom a kupakokra a gyűrűt akkor semmit sem ér? Vagy nem jó méretűt vettem?

(#41011) Domonkos válasza Beretvás (#41010) üzenetére


Domonkos
Ármester

Milyen hatast varsz toluk, es milyen szempontbol "nem ernek semmit"?
BTW szerintem is csak negativ hatasuk van :D

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#41012) nyunyu válasza Beretvás (#41010) üzenetére


nyunyu
félisten

Milyen kupak?

Cherry (profilú) kupakoknál 4mm mélyen szokott lenni a merevítés, annál jobban nem lehet betolni a ringeket, így ott mindig érvényesül a ring vastagsága, és meggátolja a bottom-outot.

OEM profilú Max kupakomnál ha jól rémlik, mélyebben volt a merevítés, így a ring egy része elveszett benne, abba nem volt elég a 1.5mm-es.

Cherry kupakba meg sok a 2mm, ha nem Speed kapcsolót használ az ember.
Hagyományos, 2mm környékén kapcsolók nem mindig kapcsolnak tőle...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#41013) Beretvás válasza Domonkos (#41011) üzenetére


Beretvás
addikt

Hát ha teljesen rárakom ugyanúgy koppan mint nélküle, ha nem teszem rá tövig akkor tompább a becsapódása a kapcsolónak, ugye ez is lenne a célja.. Amit nem értek az a miértje, a speed kapcsolók miatt vagy az ócska kupakok miatt nem tompít.

Tudok élni nélkülük, eddig kék outemu volt, de ki akartam próbálni és ezzel szembesültem..:D amúgy a folyamatos bottom outtól károsodik valami a hallásomon kívül?

(#41014) nyunyu válasza Beretvás (#41013) üzenetére


nyunyu
félisten

Milyen magas egy Esc kupak? 10 vagy 14mm?

amúgy a folyamatos bottom outtól károsodik valami a hallásomon kívül?

Csak a hallásod, meg rosszabb esetben a kollégák/család idegállapota.
Bár az Outemu Bluehoz képest nem olyan veszélyes a helyzet :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#41015) Beretvás válasza nyunyu (#41012) üzenetére


Beretvás
addikt

Erről lenne szó, annyira még nem vagyok a témában , hogy tudjam ez melyik típusú kupak, talán ez a kép segít.

szerk: az Esc inkább 10 milis lesz.

azt hiszem meg is találtam a választ.. ezek az mx speed silver kapcsolók 1,2mm en kapcsolnak és csak 3,4mm a járatuk... akkor ezért nem éri el az oringet gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#41016) Kisbocs06


Kisbocs06
tag

Sziasztok ! Tudnátok valami tippet adni milyen billentyüzetet vegyek ? Igazából semmi nagy igényem nincs nemkell se gamer se programozható gombok stb csak annyi hogy legyen valami világitás rajta konkrétan a billentyük legyenek világitva hogy sötétben is lássak valamit a billentyün mert ha felkapcsolom a kis lámpát felhúzom a redőnyt magamat látom a monitorban .Magyar változat legyen .Most egy ezer ft os silverlinet használok ezzel se lenne gond ha látnám sötétben a billentyűket .Nézegettem a kinálatot a keret max 10 ezer ft de akkora szórás és a noname márkák hogy az hihetetlen , a fele angol változat vagy csak a háttér van megvilágitva mindenféle dizájnos szinekkel .
Erről pl mi a véleményetek : https://www.pcx.hu/genius-gx-scorpion-k5-hun-billentyuzet-480148

(#41017) spileraaa


spileraaa
senior tag

Billentyűzeteknél milyen adatokat kell nézni?

nem kell játékra csak gépelni
angol legyen
es maximum amit koltenek ra kb 2400 ft

a mostani hama mondjuk nagyon hangos van olyan ami nem túl drága mégis sokkal halkabb?

[link]

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#41018) powerwade válasza spileraaa (#41017) üzenetére


powerwade
senior tag

24 ezer? :)

(#41019) Domonkos válasza spileraaa (#41017) üzenetére


Domonkos
Ármester

2400ft-os kerettel, csak az arat :P

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#41020) Skullwipe válasza Domonkos (#41019) üzenetére


Skullwipe
senior tag

szerintem egy 10db-os kapcsoló csomag kijön belőle ;]

(#41021) Beretvás válasza Skullwipe (#41020) üzenetére


Beretvás
addikt

nem is sok kell akkor már hozzá..:D ;]

(#41022) spileraaa válasza powerwade (#41018) üzenetére


spileraaa
senior tag

nem! kétezer négyszáz

egy másik fórumon írták
Szerintem ő pont az a kategória, akinek teljesen mindegy, hogy milyet vesz....

de azért mivel az olcso kategóriában is elég nagy a választék azért jobb lenne tudni melyik a legjobb választás

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#41023) PixAlan válasza spileraaa (#41022) üzenetére


PixAlan
aktív tag

de az a baj, hogy nagyon nem lehet tudni, mivel annyi van, hogy egész egyszerűen nem lehet követni illetve mindegyiket kipróbálni.

Szóval legjobb szerintem elmenni valamilyen boltba ahol vannak kiállított modellek és ami a legjobban bejön azt megvenni.

(#41024) Zοltta válasza spileraaa (#41022) üzenetére


Zοltta
senior tag

Kétezer négyszáz forintért, nem kapsz a kritériumodnak. És ne is erőltesd.
Ajánlom figyelmedbe ezt a listát. Ezek mind kipróbált darabok, feljegyezve a hibáikat.

Ajánlott billentyűzetek listája!

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#41025) Mr.Csizmás válasza spileraaa (#41022) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

10.000Ft alatti billentyűzetekről:

Sajnos akkora a piac, hogy ezek mindegyikét nem tudjuk kipróbálni. A változások elég gyakran jönnek, sokszor azonos típusszám alatt már szinte egy teljesen másik termék található. Ebben a kategóriában (hacsak nincs valami best buy, de az az ajánlóban megtalálható) az egyéni preferancia dönt. Ha van lehetőséged próbáld ki, ha nincs akkor interneten rendeld meg és ha nem tetszik élj a
14 napos elállás lehetőségével!

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#41026) Domonkos válasza spileraaa (#41022) üzenetére


Domonkos
Ármester

Esetleg arra lehet erdemes figyelni, hogy lehetoleg jo sok garancia legyen a billentyuzetre.
HA-n szokott neha lenni lenovo preferred billentyuzet 4kFt alatt. Az a legolcsobb amit ajanlani merek.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#41027) nyunyu válasza Domonkos (#41026) üzenetére


nyunyu
félisten

Na ja, csak éppen annak a boltokban már nem vagy alig kapható Lenovonak a hivatalos 7-8k körüli ára 3x túllépi az egyszerhasználatos billzetre szánt keretet.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#41028) Zsiráfnyál válasza powerwade (#40965) üzenetére


Zsiráfnyál
aktív tag

Ez egyébként egy rendkívül hasznos találmány. Persze alapból nincs rá szükség, csak a körülmények tehetik szükségessé. Én például a munkahelyemre azért nem veszek rendes billentyűzetet (holott egész nap gépelek), mert a takarító és a kollégáim egy része civilizálatlan. Konkrétan nyál, takony, és a wc pucoló rongy nedvei borítanák, annak pedig a szívem szakadna meg, ha egy 1.500 Ft-nál drágább billentyűzet lenne kitéve.

Olyat nem árulnak, amibe áram van vezetve, és meg is rázza azt, aki hozzányúl ?

[ Szerkesztve ]

(#41029) Beretvás válasza Zsiráfnyál (#41028) üzenetére


Beretvás
addikt

Moderálni kell őket... :K

(#41030) powerwade válasza Zsiráfnyál (#41028) üzenetére


powerwade
senior tag

Értem, ilyet én is ismerek sajnos. Amúgy vicces komment ilyen nickkel :)

[ Szerkesztve ]

(#41031) nyunyu válasza Zsiráfnyál (#41028) üzenetére


nyunyu
félisten

Nálunk konkrétan ki lett plakátolva, hogy kérjük az asztali hosszabbítókat ne használják.

Valamelyik észlény ugyanis oda dugta a porszívót, aztán a madzagjával felborított pár monitort, ahogy végigment a termen...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#41032) Beretvás válasza nyunyu (#41031) üzenetére


Beretvás
addikt

takarító nem az esze miatt lesz valaki.. ;] ;] ;] ;]

(#41033) Tom5


Tom5
addikt

Sziasztok!

30K környékén milyen mechanikus billentyűzetet érdemes most venni?! Hétköznapi és játék használatra. 50/50%
Válaszokat előre is köszi.

(#41034) Mr.Csizmás válasza nyunyu (#41031) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

lyézus :D nálunk konkrétan mi takarítjuk az asztalt, mert nem nyúlnak semmihez, csak a széket húzzák ki, amíg alatta felnyalnak.

hogy on is legyek: megjött a Drevo 84 :C köszönöm ismét a tippet a kollégáknak, nagyon tetszetős, estére beüzemelem, KM780 megy apróra. :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#41035) PixAlan válasza Tom5 (#41033) üzenetére


PixAlan
aktív tag

Cooler master masterkeys

(#41036) vlevi válasza Tom5 (#41033) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha még mindíg 24 ezer az Edigitalban a Tesoro Excalibur, akkor az nem rossz választás. Nem tökéletes, de nagy baj nincs vele. Sajnos sok összehasonlítási alapom nincsen, mert a környékemen nem tudok mechákat próbálgatni.
Hozzáteszem, hogy én még mindíg a megszokás fázisában vagyok vele ... :)
A Gram Spectrum se rossz, ha valakinek az a forma jön be. Formára, és a kupakok alakja miatt nekem is az jönne be jobban, de a Red helyett a Brown switch jobb. Mármint szerintem.
Nálam szempont volt a magyar kiosztás, ez nagymértékben leszűkíti a választékot. Ozone Strike Pro-n gondolkodtam még, de azt nem láttam még személyesen, ellenben az Excaliburt többször megnyomorgattam már a helyi MediaMarktban.

Hétvégén egyébként kipróbáltam, milyen a régi billentyűzetem, mert hát, ahogy előbb is írtam, még nem szoktunk teljesen össze az Excaliburral. Gondoltam, előveszem, és megnézem, hogy az mennyire rossz. Ez egy régesrégi Chicony billencs. Hááát, jáááááááá, undoirittó. Igaza van annak, aki azt mondja, hogy nem az a feltűnő, amikor membránosról mechára váltasz, hanem, amikor vissza kell állni a membránosra. Asszem két sort se bírtam vele beírni a 10fastfingers-en, amikor kihúztam a régi Chicony-t, és behajítottam az asztal alá, annyira rossz...

[ Szerkesztve ]

(#41037) Ringman


Ringman
nagyúr

[link] strix tactic pro magyar - 21,5k - best buy topikból van a link

(#41038) emiki6 válasza Ringman (#41037) üzenetére


emiki6
veterán

Oszt mien szviccses? :F

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#41039) Mr.Csizmás válasza emiki6 (#41038) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a black friday vétel mx red volt.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#41040) pohár válasza emiki6 (#41038) üzenetére


pohár
félisten

MX Redes, ha jól emlékszem, próbáltam pár perc erejéig, de olyan fura dőlésszöge volt a billentyűknek, hogy csak nem csaptam le rá BF-kor ugyanennyiért... az Alloy jooban kézreállt (legalábbis nekem)

nagyon megtetszett a Masterkeys Pro L RGB (iponon 34k, de még tudok kis kedvezményt rá, így még jobb áron lenne), valami pro/kontra az árban hasonló vetélytársakkal szemben?

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#41041) Ringman válasza emiki6 (#41038) üzenetére


Ringman
nagyúr

passz, viszont:

FANTASZTIKUSAN VÁLASZKÉSZ. ÉS VÉLETLENÜL SEM PEREG. :Y

(#41042) emiki6 válasza Ringman (#41041) üzenetére


emiki6
veterán

:DD

pohár: 🤔

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#41043) pohár válasza emiki6 (#41042) üzenetére


pohár
félisten

Media Marktban, BestByte-ban talán van kiállítva, én szervizben melózom, jön belőle 1-2 néhanapján be, nem mondom, hogy várd meg, és kattintgass nálunk vele :D

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#41044) emiki6 válasza pohár (#41043) üzenetére


emiki6
veterán

Nem nekem kell, én már vettem egy anne pro-t. :)
Bár aki miatt kérdeztem az meg azt mondja nem vesz most, meg neki amúgy is blue switches fog kelleni. :K

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#41045) Ringman válasza emiki6 (#41044) üzenetére


Ringman
nagyúr

magyar&blue switchből csak a ttc-s gamdiasok vannak szerintem

(#41046) Skullwipe válasza Ringman (#41037) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Csak pár ezressel drágább a rapooktól, amik nagyon reszelős lineárisak (ha a sárgáról van szó), tkl kiosztásúak (és abból is a nagyon összenyomott), (túl)ár(azott). Totálisan jó vétel a plusz programozható gombok, tutira simábban járó stem, teljes kiosztás. Klassz ajánlat (nagyon finoman fogalmazva, és a kínálatot nézve).

[ Szerkesztve ]

(#41047) dqdb


dqdb
nagyúr

Ha valaki amúgy is saját kupakkészletben gondolkozik eleve, akkor Massdropon most kapható a WASD v2 barebone kivitelben 100%-os és TKL méretben többféle kapcsolóval. Szállítással, áfával, vámkezeléssel együtt olyan 35-36k környékére jön ki. Azt nem tudom megmondani, hogy jobb alap-e, mint egy Masterkeys L PBT-n kupakokat cserélni, mert ez utóbbit csak 2-3 órán keresztül használtam.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#41048) Ringman válasza dqdb (#41047) üzenetére


Ringman
nagyúr

nemtom mennyire versenyképes a kínaiak miatt a massdrop, pl itt van ez - kb ugyanannyiért, kupakszettel: TKL; fullsize

persze utóbbinál nem lehet tudni a qc-t, meg nincs dip-switch

[ Szerkesztve ]

(#41049) dqdb válasza Ringman (#41048) üzenetére


dqdb
nagyúr

Árban semennyire, az ott kínált és AliExpressen is előforduló kínai billentyűzeteknek semmi értelmét nem látom.

Azt a WASD-ot egy Duckyval érdemes összevetni, azzal egy minőségi kategória. Ha valaki semmi csicsára, világításra nem vágyik, csak egy tank építésű megbízható darabra, amire egyedi kupakszettet tenne, akkor olcsóbban kijön így, mint például egy Duckyval.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#41050) Zsiráfnyál


Zsiráfnyál
aktív tag

Doubleshot kupakon mennyire érezhető a PBT - ABS közti különbség ? Ott is undorító lesz idővel az ABS, vagy a kupak anyaga csak akkor okoz problémát, ha vékony, és felületén festett ?

5-6 ezerért már látok relatíve vastag ABS doubleshot szetteket, de PBT-t valamiért sokkal kevesebbet (és még kevesebbet ISO-ban).

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.