Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29401) ovits00 válasza haxiboy (#29387) üzenetére


ovits00
csendes tag

"Egyébként én ezt az ékezetes karakterezést sem értem, minden más nyelv meg tudta oldani kivéve a miénk :D"

Nem csak a miénkben vannak ékezetek. Sőt szerintem az ékezet még mindig jobb alternatíva annál, hogy 2 vagy 3 karaktert kelljen írni. Sőt szvsz. logikusabb lenne, ha a magyarban a kettős mássalhangzók helyett is ékezetes karakterek lennének. Szerencsére már túlléptünk a 8 bites kódlapok korán, amikor az ilyenek karakterek nagyon komoly problémákat okoztak.

A "kedvencem" egyébként a francia: van nekik egy csomó ékezetes karakterük és mégis van pl. eau (ami ha jól emlékszem ó).

(#29402) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Hali,

tudtok ajánlani egy mechanikus billentyűzetet?
Leginkább játékra kéne ha lehet MX Red vagy Brown kapcsolóval.
Én személy szerint egy Vortex POK3R -t néztem ki, erről mi a véleményetek?

Illetve honnan/hogyan tudom megvenni az adott billentyűzetet?

Segítségeteket előre is köszi.

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#29403) Nagytoll


Nagytoll
senior tag

Érdekes ez a corsair strafe. Valami hibrid iso-ansi kiosztásút sikerült szereznem. Maga a billentyűzet iso kiosztás, de a gombok ansi-nak megfelelően vannak feliratozva. Ansiban hol tudok " (dupla macskaköröm) írni?
Itt egy kép

[ Szerkesztve ]

(#29404) ovits00 válasza Nagytoll (#29403) üzenetére


ovits00
csendes tag

angol kiosztást használva a jobb shift bal felső sarka feletti gombbal. egyes aposztrof az alap, shift+aposztrof a dupla aposztrof

magyar kiosztást használva pedig shift+2 (shift+1 pedig a sima aposztrof)

szerk: (egyébként természetesen nem hibrid az a billentyűzet, hanem olyan ISO, amit angol nyelvterületre szántak.)

létezik olyan ansi elrendezésű billentyűzet, ami nem angol? (pl. spanyol)

[ Szerkesztve ]

(#29405) nyunyu válasza ovits00 (#29404) üzenetére


nyunyu
félisten

létezik olyan ansi elrendezésű billentyűzet, ami nem angol? (pl. spanyol)

Spanyol az ISOt használ, ahogy a német, olasz, francia, magyar.

Európában talán csak az oroszoknál van ANSI, ők alapjaiban véve amerikai billentyűzetet használnak, amin pluszban a kupakok jobb alsó sarkában a cirill betűk vannak feliratozva, aztán Alt-Shifttel váltanak az amerikai és orosz kiosztás között, attól függően, hogy számítógépes utasításokat, vagy szöveget gépelnek.

Más kérdés, hogy a cirill betűk nem a nekik megfelelő latin betűkön vannak, szóval külföldieknek nagyon nem logikus az orosz kiosztás, egyáltalán nem QWERTZ/QWERTY.

Litván kollégám pl. valami egyedi kiosztást használt amikor oroszul kellett írnia, nála nagyjából rá volt mappelve az amerikai kiosztásra az orosz. (A->А, B->Б, stb)
Szóval amikor azt gépelte, hogy privet, akkor az cirill betűkkel привет-ként jelent meg. ("szia")

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29406) ovits00 válasza nyunyu (#29405) üzenetére


ovits00
csendes tag

köszi. a spanyolt Mexikó miatt tippeltem volna, mivel az közel van az USA-hoz.

(#29407) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Megvolt az o-gyűrűzés, halkabb lett a billentyűzet, de billentyűk útja nem változott, érdekes, kíváncsi vagyok mikor fog "felhangosodni", a gombokban a henger amire a gumit kell rakni, nem minden gombnál azonos magasságú. Pl számoknál 8mm most erre rárakok 1,5mm o-gyűrűt és visszarakom a helyére, akkor a gomb teteje 4mm-re fogja feltolni, és ez gyakorlatban is így van, mégis megváltozott a karakterisztikája a hangnak.

És ezen a billentyűzeten minden sorban más magasságúak a billentyűk. De ahogy néztem a legvékonyabb sorban is még tudna fentebb csúszni a gyűrű. A számok próbából beraktam többet, és 5db-nál csökkent le a gomb út, de még aktiválódott a gomb.

[ Szerkesztve ]

(#29408) Pete55555


Pete55555
addikt

Corsair Raptor K30 mennyire ajánlott?

...Szeretem leracsniztatni...

(#29409) nyunyu válasza Fr3eWar (#29407) üzenetére


nyunyu
félisten

Ennyire messze lennének a keresztmerevítők a Corsair OEM kupakjain a hüvely végétől, hogy felgumizva is több marad, mint 4mm?

(De vékony ez az ABS kupak, instant idegösszeomlást kapnék tőle.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29410) aiminet


aiminet
tag

Üdv!
Billentyűzetet szeretnék vásárolni és szeretnék tanácsot kérni az alábbiak alapján:
1.Mekkora összeget szánsz rá?
40.000FT
2.Használt szóba jöhet-e?
új
3.Mire használnád a billentyűzetet? / Miért vásárolod?
game,net főleg battlefield
4.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus)
Mindegy, de azért ne lötyögjön. Talán gumis leginkább.
5.Van-e valami elképzelésed? Extra igények (kell-e numpad, világítás, csuklótámasz, vezetéknélküli, ergonomitás, programozhatóság, stb?)
Numpad kellene és a világítás is.
6.Ragaszkodsz-e a magyar kiosztáshoz? (amennyiben nem, sokkal testhezállóbb billentyűzetet is találhatsz/ajánlhatunk)
Igen
Ezzel van valakinek tapasztalata? A4TECH Bloody B740A Light Strike ?

(#29411) Fr3eWar válasza nyunyu (#29409) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Igen annyira, mivel nincs benne kereszt merevítés...

(#29412) nyunyu válasza Fr3eWar (#29411) üzenetére


nyunyu
félisten

Ja, hogy neked gyárilag magyar MXB6-od van.

Csodálkoztam, hogy milyen konzisztens a feliratozás a kupakjaidon. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29413) Entaro válasza Fr3eWar (#29411) üzenetére


Entaro
tag

Alapvetően ezen a gumi nem tudom mennyit halkit, mert a keresztmerevitő switch hez ütődését gátolná elsődlegesen - nálad ez pedig nem létezik. Gondolom az abs hangvezetését változtatta meg.

(#29414) petike2014


petike2014
aktív tag

Hello!

Szeretnék vásárolni egy mx blue kapcsolós billentyűzetet.
Kérnék ajánlásokat, hogy milyen de legfőképpen hol tudok ilyen billentyűzetet venni rövid átfutási idővel (szinte sehol nem találok, mindenhol red, black néha brown van), nagyon jó lenne ha volna magyar és numerikus része is de egyik sem létszükség (a magyarságra esztétikai okokból lenne szükség, nem a gépelés miatt). A világítás is inkább jó ha van de nem szörnyű ha nincs.
Összeghatár nincs, hosszú távra tervezek, semmi extra fícsőr nem kell (USB HUB stb...)

Használtan is jó ha szép állapotban van.

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#29415) nyunyu válasza petike2014 (#29414) üzenetére


nyunyu
félisten

Magyar kiosztású világítós mechából nincs nagy választék:
- Tesoro Durandal Ultimate
- Cherry MX-Board 6.0

Elvileg mindkettőből létezik MX Blue kivitel, de hogy hol lehet őket kapni, azt passzolom.
Kevesen szokták bevállalni a kék kapcsoló hangját :DDD

CM Masterkeys Prók egyébként hogy állnak a magyar kiosztással?
Mintha ígértek volna olyat is.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29416) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Erre valaki?

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#29417) nyunyu válasza Ra's al Ghul (#29416) üzenetére


nyunyu
félisten

tDr1v3r-nek volt régebben egy Pok3re, de szerintem már eladta.

Itthon nem hinném, hogy lenne a boltokban, eddig csak külföldi webshopokban láttam:
Mechanicalkeyboards.com
Corus KB

Valahol volt ISO német vagy skandináv kiosztással is.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29418) Entaro válasza petike2014 (#29414) üzenetére


Entaro
tag

Még a Roccat Ryos MK Pro nál van mind a négy féle switch - elvben. Gyakorlatban csak a BK végűt látom én is, lehet meg kellene kérdezni valamelyik nagyobb webshopban, tudnak-e rendelni. Már ha ez a típus bejön.

(#29419) Fr3eWar válasza nyunyu (#29412) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Japp, gyári magyar, és ránéztem a kupakra, de pont abból a sorból, ahol viszonylag alacsony, betudtam annak, hogy a csatlakozó henger 4mm-es és rendeltem ogyűrűt, és most jöttem rá, hogy soronként eltérő a kupak mérete. De halkabb lett így is, vagyis megváltozott a gombok hangja, ahogy az utánad szóló írta.
Egyébként jó egységes a billentyűzet, az öüó van szerintem furán megoldva, mert nem a betűk vannak a számok sorában, hanme a az alt-os fukciók. Fényerő jelenleg 30% körül van.
Szoftver nincs hozzá firmware-t frissítettem már, így kapott pár új funkciót, pl már a kék fényes gomboknak is dimmeli a fényerejét a fényerő állító. Régen azok maxon mentek, és a tesztekben fel is volt tüntetve negatív ként. Illetve lehet automatikus világítás kikacsolót állítani FN-el 10-120percig, ha nincs nyomogatva kikapcsol stb.

(#29420) Nagytoll


Nagytoll
senior tag

Ti hogy gyakoroltok gépelni? Nyáron írtam napi fél órát keybr.com-on, az sokat segített, max sebességem 120wpm, az átlag amivel még viszonylag hibamentesen írok pedig 70-80wpm, de szerintem rosszul csinálom, mert a kézfejeim nagyon sokat mozognak.

(#29421) haxiboy válasza Nagytoll (#29420) üzenetére


haxiboy
veterán

Typer Shark Deluxe, egy imádnivaló játék, igaz angol szövegre van kitalálva, de viszonylag jól lehet vele szórakozni. Na meg az évek és a rutin ugyebár :)

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#29422) tDr1v3r válasza nyunyu (#29417) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Igy van, nincs mar meg egy ideje.

Jo board, az ujakon jobban kopik a felirat, de a haz festese mattabb, egyenletesebb. MX Clearrel vedd, nem banod meg! Kedvenc kapcsolom, es a felelmeimmel ellentetben nem nehez lenyomni.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#29423) Ra's al Ghul válasza nyunyu (#29417) üzenetére


Ra's al Ghul
senior tag

Azt lehet tudni, hogy miért adta el?

Volt valami baja a billnek vagy csak szimplán váltott?

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#29424) nyunyu válasza Ra's al Ghul (#29423) üzenetére


nyunyu
félisten

Összelegózott egy még drágábbat.

Össze se merem számolni, mibe fájhatott a Tex akril ház, b.face x2, 61x Zealio, 4+1 Cherry stab, Granite DSA + mindenhonnan postaköltség. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29425) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Ezzel a billentyűzettel van valakinek tapasztalata? Jó minőségű és tartós darab lenne?
[link]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#29426) tDr1v3r válasza nyunyu (#29424) üzenetére


tDr1v3r
veterán

27% (+kezelési díj) ÁFÁ-t ki ne hagyd. :D

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#29427) nyunyu válasza tDr1v3r (#29426) üzenetére


nyunyu
félisten

Ötszámjegyű összeg elég lett rá? :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29428) aiminet


aiminet
tag

Ezzel van valakinek tapasztalata? A4TECH Bloody B740A Light Strike ?

https://ipon.hu/webshop/product/a4tech_bloody_b740a_light_strike/1386589

(#29429) dqdb válasza tDr1v3r (#29426) üzenetére


dqdb
nagyúr

Miért a B.face X2-re esett a választásod a többi DIY PCB-vel (GH60, Zeal60, Infinity 60%) szemben?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#29430) nyunyu válasza dqdb (#29429) üzenetére


nyunyu
félisten

Amilyen kavarás volt a GH60 groupbuy körül, nem csodálkozom, hogy nem az lett.

Hány évet csúszott az a projekt? 2?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29431) tDr1v3r válasza dqdb (#29429) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Pont arra volt group buy... ez még tavaly ősszel volt, a GH60 klónok se voltak túlzottan népszerűek, a NerD is drágább volt. Aztán a GB után jött a meglepetés hír, hogy mindenki RGB-st kap, utólagos költség nélkül.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#29432) izee válasza izee (#28627) üzenetére


izee
senior tag

Ugy latom, nem kompatibilis KPT kapcsolot tenni a cserelheto kapcsolos billentyuzetekbe. (Glorious, ZhuQue, stb)
Talan meg ez a Vintage branded APC with wide steel click leaf (lasd kepek) mehetne bele, viszont ovatosan ki kene szednem a click leaf-eket kozben kicserelni a rugot arra ami a KPT-ben van, szoval 2 billentyut is elronthatok a muvelettel (minusz 1-2 kapcsolo szereles kozben). Csak ezutan jonne a kiforrasztas vegul a kompatibilitas proba az uj board-ba bepattintva.
Nem azt mondom, hogy meredek, de jobban rabiznam olyan emberre, aki szedett mar szet kapcsolot (rugoig) es meg soha nem torte el az apro muanyag darabkait. Aztan velem ellentetben tud forrasztani is ;]

Mas: Dell KB1421 szerintem jo cucc. A haz nem pille, gombjai kellemes tactile (vagy azt a hatast keltik), szukseges nyomoero szerintem kozepes (hirtelen a cherry MX blue jutott eszembe egy Poker billentyuzetben: azt konnyebb volt lenyomni mint a KB1421-et), nekem tul sok, de ami nekem megfelel, az masoknak zavaroan keves.
Szivesen epitenek a hazba egy kompatibilis mecha board-ot, de a folyamatban tudatlan vagyok meg, mericskelni is kellene es nem utolso sorban draga a board.

[ Szerkesztve ]

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#29433) erer1000


erer1000
őstag

6-7 ezer maxba szeretnék egy billentyűzetet. nem igazán van tapasztalatom, mert mióta az eszemet tudom ugyan az a billentyűzet van gépen, genius K295

szegényke 15éves pályafutása végéhez ért

[link] ezt néztem ki helyette.

az a cél csak hogy átlag nyomáspontú, se túl gyenge se túl erős legyen és bírja relatíve sokáig. numpad kell, játszani nem szoktam, szóval gamernek mondott dolgok nem igazán kellenek, semmi RGB és ilyesmi :D
extra gombok pl hangerő jó ha vannak, és mindenképp vezetékes. USB vagy PS/2 édes mindegy

ezeket tartottam szem előtt.

amit kinéztem arról vélemény? vagy van más otlet , ajánlás?

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#29434) Revesz


Revesz
aktív tag

A cherry stabokat milyen zsírral/szilikonnal szabad csendességre bírni?

Más: A massdrop ajánlgat valami Tai Hao doubleshot pbt szettet 30 dollárért...ezek mennyire szarok?

(#29435) energy4ever


energy4ever
addikt

Itthon lesz ez a billentyuzet kaphato?

-SGK-6030-KKCL1-US
Ez elvileg egy MASTERKEYS PRO S Billentyuzet lenne kek kapcsolos, valamint angol kivitelben.

Itthoni kiskerekben csak a barna kapcsolos tarsait lattam.

Facebookon mar kerdeztem a Cooler Master Hungary-t is, meg nem vallaszoltak.

(#29436) Odelke válasza Revesz (#29434) üzenetére


Odelke
csendes tag

Nekem van egy Tai Hao doubleshot pbt szettem, szerintem teljsene elfogadható minőség.
Lehetne kicsit vastagabb, de messze jobb mint bármelyik abs keycap.

(#29437) Kobak 27


Kobak 27
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Olvasgatva a cikkeket meg az itteni hozzászólásokat én is úgy döntöttem, hogy mechanikus billentyűzetet veszek otthonra.
Követelmények:
- mindenképpen magyarnak kell lennie
- mechanikus legyen
- legyen háttérvilágítása (nem kell rgb, a sima fehér is megteszi)
- munkára és játékra használnám (játékra kevesebbet, de az főleg fps)
- ár. 30k körül, sokkal többet nem adnék érte
- ahogy olvasgattam, inkább cherry felé hajlanék, ha már kiadok ennyi pénzt érte

Amit nem tudok:
- Brown vagy red legyen a kapcsoló? Sajnos kipróbálni nem nagyon lesz lehetőségem, ezért kérdezem.

Amit találtam és elvileg mindenben megfelel:
- TESORO Durandal Ultimate G1NL LED Backlit Mechanical Gaming Keyboard Cherry MX Red [link]

Elfogadnék mindennemű tanácsot, esetleg, ha tudtok mondani más billentyűzetet ami megfelelő lehet.
Köszönöm a segítséget.

(#29438) Kobak 27 válasza Kobak 27 (#29437) üzenetére


Kobak 27
tag

Már nem tudom szerkeszteni, így külön írom, ez a billentyűzet volt még, amit korábban nézegettem:
- Roccat Isku FX magyar
[link]

(#29439) dqdb válasza tDr1v3r (#29431) üzenetére


dqdb
nagyúr

Azt hittem más oka volt, mert az a nyilvánvaló indok, mint elérhetőség, eszembe sem jutott :B Szerencsére a helyzet azóta javult, legalábbis a GH60 esetében, mert azt Európából rendelve is össze lehet építeni.

nyunyu: Hány évet csúszott az a projekt? 2?
Ahogyan nézem a cikkeket és fórumokat, valami ilyesmi jön ki.

Addig nézegettem a massdropos Inifinity group buy-t, hogy még a végén egy GH60 tényleg lesz belőle, pedig nem is akartam mostanáig 60%-os billentyűzetet, de a teljes programozhatósággal levettek a lábamról :DDD

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#29440) tDr1v3r válasza dqdb (#29439) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Építs és legyél olyan faszagyerek mint én!

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#29441) nyunyu válasza dqdb (#29439) üzenetére


nyunyu
félisten

Most már azért jobb a helyzet, bármikor tudsz Aliról majdnem végleges GH60-at venni.

Már nem rémlik, mit variáltak át a PCBn ennek a szériának a legyártása után, talán SMD LEDes világítás?
Ez még csak az oldschool, kapcsolón átfűzendő LEDes megoldást tudja.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29442) dqdb válasza nyunyu (#29441) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ez nem kompatibilis firmware szintjén a hivatalos GH-s változattal, Kínában kissé másképp kötötték be (rev. CHN néven szoktak rá hivatkozni). Ráadásul nem olcsóbb, mint a végleges rev. C Európából. Amúgy a C változat lényegében megegyezik a B változattal, egyedül a GH logó került le a nyákról.

LED-ből csak az átfűzhetőt támogatja, hiányoznak azok a lyukak a nyákon az SMD ledekhez, amelyek például a Zeal60 estében megvannak. Szerencsére üres kupakok mellett nem érzem a háttérvilágításra az igényt (és mivel világosak a kupakok, így az a probléma sem áll fenn a monitor fényénél, ami fekete billentyűknél este gyakran előfordult, hogy 1-2 billentyű eltolással állok neki gépelni, mert az F/J jelölést egyszerűen nem érzem).

tDr1v3r: Építs és legyél olyan faszagyerek mint én!
Ez csak a gyenge kezdő szint ;] Én is ezt fogom megcélozni, mert a csavarozás és switchek beforrasztása csak egy apró lépés, és az egyedi kiosztáshoz a napok óta nézegetett TMK firmware testre szabása sem egy nagy feladat, de nekem ennyi pont elég. Ezzel szemben az igazi faszagyerek nyákot tervez, CNC-vel marat magának házat, lézervágóval plate-et, kézzel legózza össze a kapcsolókat az ideálisnak tartott rugóból, stemből és alapból, majd megírja nulláról a firmware-t :DDD

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#29443) nyunyu válasza dqdb (#29442) üzenetére


nyunyu
félisten

Saját kupakszettet gyártat Kínában kimaradt a faszagyerek attribútumok közül. :DDD

(Ejj, kéne már némi felesleges lóvé rá, hogy haladni tudjak a projekttel. :()

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29444) dqdb válasza nyunyu (#29443) üzenetére


dqdb
nagyúr

Próbáltam a példa esetében egy hajszállal a totális elmebajon innen maradni még :DDD

Szerencsére rengeteg, egyre halmozódó információ érhető el, az építés sokkal könnyebben megoldható, mint 1-2 éve, egyre többféle open source firmware-ből és designból lehet kiindulni. Az ilyen online megoldások, mint plate tervező, pedig abszolút a kényelem csúcsát képviselik. De ennyire nem kívánok belemenni, bőven elég lesz az alapszintű forrasztás és firmware-írás. Csak időm legyen rá.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#29445) nyunyu válasza dqdb (#29444) üzenetére


nyunyu
félisten

Egyszer már össze kéne szednem a lelkierőmet az építéshez.

Itthon figyel 3 Arduino Micro, egyiket másfél éve összelegóztam breadboardon pár külső ICvel, hogy egy teljes billentyűzetnyi, 6x23-as mátrixot egy menetben végig tudjon olvasni. (ha már nincs kedvem méregdrága Teensy++-t venni :DDD)
Át kéne írnom a TMKban a sorok/oszlopok címzését 3 illetve 5 bites binárisra, aztán rátölteni.

BTC 5131C billzet házaimhoz a plate szabásmintát valamikor januárban legeneráltam, de mivel kérdéses, hogy milyen formájú Caps kupakot tudok majd gyártatni, meg mikor, így addig nem akartam leszabatni a fémet.
Cherry stílusú lépcsős kupakot szeretnék, de annál nem középen van a kapcsoló helye, mint az általánosan elterjedt teli kupakoknál.

Aztán ki kéne sakkozni, hogy fér el a házban az Arduino+4 DIP16 tokozású IC egy próbanyákon.
Nem biztos, hogy elég széles az F sor feletti ceruzatartó rész.

Ha ezt sikerül belepaszírozni, akkor jöhet a kapcsolók plateba pattintgatása, aztán bepókhálósítani a mátrixot.

Végül a megfakult+besárgult billzetházat lefényeztetni a kész kupakszetthez passzoló fehérre.

Jövő karácsonyra talán kész lesz. :))

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29446) tDr1v3r válasza dqdb (#29442) üzenetére


tDr1v3r
veterán

PCB-t nem éri meg külön gyártatni szvsz... nem véletlen hogy mások is inkább a handwired módszerrel csinálják a saját kiosztásukat. Mondjuk már nekem is megfordult a fejemben egy PCB gyártás (szeretnék egy f-row mentes tkl-t csinálni), de nincs hozzá savam, szitáztatni meg nem éri meg kis kvantitásban. Talán ha gurítanék egy olyat amire lehetne GB-t szervezni...

Az én építettem amúgy szétszedve pihen a dobozában már pár hete, kilazult pár forrasztás a LED-ek alatt (bár lehet a fólia jött fel, nem tudom), majd ha veszek hozzá fémházat (Ali-n olcsón van fasza lipless) újra összerakom.

Firmware-t amúgy nem olyan nehéz írni, Teensy-hez van rakás alap Github-on.

Szerk: juteszembe, az említett fémházzal együtt van többféle kit is Alin ha esetleg építenél. 120 dodó talán... és ez lefedi a switcheket (Gateron-ból bármi), stabikat, PCB-t. Egy Pok3r-t bucira ver ennyiért, csak egy olcsó blank PBT keyset kell mellé.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#29447) #88315392


#88315392
törölt tag

Sziasztok

Szeretnék venni valamilyen olcsóbb vezeték nélküli billentyű + egeret.
Ezekkel van valakinek tapasztalata?

Genius KB-8000X wireless billentyűzet + egér [link]

Genius SlimStar 8000ME vezeték nélküli magyar fekete billentyűzet + egér [link]

Logitech MK220 Cordless billentyűzet + egér [link]

Kb 2,5-3 méterről használnám.Csak internetezni.A leírás 10 m hatótávokat ír,de gondolom azt nem szabad elhinni.

6-7 ezernél nem szeretnék többet költeni rá.

(#29448) erer1000 válasza dqdb (#29444) üzenetére


erer1000
őstag

én mini billentyűzetet kezdtem nemrégiben csinálni :D

nyák tervezés

legyártatás

gombok rá illesztése

itt tartok most :D ha időm engedi osszekotom a vezérlővel legyártatom a burkolatot és billentyűket és kész, de most picit parkoló pályán van

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#29449) nyunyu válasza erer1000 (#29448) üzenetére


nyunyu
félisten

6KRO supportot hogy oldod meg?

Nem látom a kapcsolónkénti diódák helyét, anélkül meg nem tudod megkülönböztetni a A+S+W-t az A+W-től.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29450) XOTK


XOTK
csendes tag

Sziasztok!

Elkezdett dögledezni hőn gyűlölt szeretett billentyűzetem, egy Genius Luxemate i200.
Mivel idáig a billentyűzet volt számomra a legkevesebbet számító alkatrész, így próbáltam követni az olcsójánosságot, most viszont úgy döntöttem a nagy idegroham közepette hogy beruházok egy fokkal minőségibb eszközre (persze csak ha egyezik az igény/ár grafikon, lehet túl sokat kívánok :D)

Szóval a lényeg:

Pici legyen (nem véletlenül használtam idáig i200-t, nagyon kicsi az asztal, és csak ez fért el úgy ahogy)
Numpad nem kell.
Ha lehet mechanikus, vagy valami strapabíró eszköz.
Pénzben én 15, nagyon max 20k körül szánnék rá.
Magyar bill.
És újonnan

Kérdésem hogy lekívántam a csillagokat az égről, vagy létezik valami olyan csoda ami ezeknek megfelel?

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.