Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30601) Varoz válasza speed471 (#30600) üzenetére


Varoz
őstag

Nem egy fostaliga gumidómos, szóval szerintem csalódni nem fogsz azért. :R

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#30602) speed471 válasza Varoz (#30601) üzenetére


speed471
aktív tag

Köszönöm a nemes lelkesítést :DD :R

Itt a ph-n nem rég volt 30K :U ba lecsúsztam róla marad a bolt :(

[ Szerkesztve ]

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#30603) Varoz válasza speed471 (#30602) üzenetére


Varoz
őstag

Neked még jó, én amikor vettem a G.Skillt, akkor jött ki a típus és otthon, sőt egész Európában csak Brown volt először. Nekem viszont Red kellett, így amerikából kelett beszerezni. :))

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#30604) speed471 válasza Varoz (#30603) üzenetére


speed471
aktív tag

Igen de én azért annyit már nem várnék :)) Amúgy kint nagyobb a piac, de mi itt élünk.

A végén ha nem is másból magyar billből adtam le, remélem nem fogok csalódni, és hamar megszokom majd.

Megyek vissza aludni, még egyszer köszönöm mindenkinek :)

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#30605) Varoz válasza speed471 (#30604) üzenetére


Varoz
őstag

Én ANSI-ra szoktam át. Féltem tőle, kár volt. Simán szokható. :))

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#30606) bebe159


bebe159
aktív tag

Sziasztok! Arra gondoltam, hogy kicsit feldobom a gépem, talán vennék egy másik billentyűzetet is. Jelenleg egy régi Genius KL-0210 van. Semmi baja, de leváltanám.

Amilyet keresek: magyar kiosztású, vezetékes (usb / ps2 mindegy), numpad (mint ahogy a mostanin), kék világítás (igazából emiatt cserélném), nem kitétel, de előny ha van rajta annyi multimedia gomb, hogy a zenét megállítsam, elnémítsam, hangerő gombok. Használt (de nem kopott) is jó, akár innen az apróról. Szeretnék minél kevesebbet fizetni érte. :B

(#30607) Varoz válasza bebe159 (#30606) üzenetére


Varoz
őstag

A 90 ezer kevesebb, mint a 100 ezer szóval azt a minélt definiálni kéne! :DD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#30608) bebe159 válasza Varoz (#30607) üzenetére


bebe159
aktív tag

Hát... Pár ezer Ft, ha megoldható. Billentyűzet nálam eddig nem ment tönkre, csak szeretnék egy kéken világítóst az elkövetkezendő pár évre. :)

(#30609) Varoz válasza bebe159 (#30608) üzenetére


Varoz
őstag

Annyiért tök mindegy. Minőségi nem lesz az fix. Keress olyat ami tudja amit te akarsz és tetszik! Esetleg nyomkodd meg! Aztán vedd azt! :D
10 ezer alatt kb. mindegyikre igaz ez.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#30610) speed471 válasza Varoz (#30605) üzenetére


speed471
aktív tag

Nagyon remélem :))

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#30611) nyunyu válasza nyunyu (#30581) üzenetére


nyunyu
félisten

Mindegy, nagy naívan írtam nekik egy mailt, hogy ugye ez a G80-3850LYBHU-2 kivitel :DDD

Visszaírtak, hogy LYBHU :Y

Ha lesz időm, személyesen is megnézem, mert ezt nem hiszem el.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30612) Varoz válasza nyunyu (#30611) üzenetére


Varoz
őstag

Na, lesz olcsó mecha? :DD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#30613) nyunyu válasza Varoz (#30612) üzenetére


nyunyu
félisten

Annyira azért nem olcsó, kb. annyi, mint a Tesoro Durandal.

Viszont valamivel helytakarékosabb, visszafogottabb dizájn.
Kérdés, hogy a népnek mennyire fog bejönni az extralapos gombokkal, vékony házzal.
(Legalább nem létszükséglet hozzá a csuklótámasz, mert a gombok felszíne alig 2.5 centire van az asztaltól becsukott lábakkal, alig magasabban, mint egy átlag gumimembránosnál.)

Durandalt meg azért nem szokták szeretni, mert annak túl vastag a háza, plusz OEM kupakokkal van szerelve -> nagyon magasan lévő gombok miatt sokaknak kényelmetlen csuklótámasz nélkül.

Nekem csak annyi bajom van az MXB2/3-mal, hogy gyenge a háza, nagyon nyeklik össze-vissza.
Kupakok minősége rendben van (1.4mm vastag ABS, több anyag van benne, mint a legtöbb OEM kupakban :Y), viszont a feliratozást vehették volna vastagabbra is, mert sötétben nagyon nehezen olvasható.
Meg jobban szeretem a rendes, (majdnem) minden sorban különböző magasságú, másképp ívelt Cherry kupakokat.

Pláne ha a Win gombosítás után megtartották volna az oldschool A alsó sort, ami az MX 1000-emen van.
Mostaniakon már ugyanolyan "alacsony" B kupakokkal rendelkezik a Ctrl/Alt, mint felettük a Shift.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30614) helixP


helixP
nagyúr

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni egy elég speciális dologban.
Olyan touchpad-es magyar ékezetes bluetooth billentyűzetet szeretnék venni, ami 7-8 collos tablethez használható. Van egyáltalán ilyen, vagy engedjem el a magyar kiosztást? Magyar billentyűzet nélkül milyet ajánlotok? Pl ő megfelelő lehet?

Előre is köszönöm!

(#30615) nyunyu válasza helixP (#30614) üzenetére


nyunyu
félisten

touchpad-es magyar ékezetes bluetooth billentyűzetet szeretnék venni


Rapoo E6700?

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30616) helixP válasza nyunyu (#30615) üzenetére


helixP
nagyúr

Köszi a választ!
Ez marha jól néz ki, szerinted van ilyen egyel kisebben? Tehát ha nem is feltétlenül ugyanakkora, mint a 8 colos tablet, de mondjuk egy 10''-es szélességében? Vagy ennél kisebbet ne is keressek?

(#30617) nyunyu válasza helixP (#30616) üzenetére


nyunyu
félisten

E2700 25.5 centi széles, de az nem kékfogú, hanem USB vevője van.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30618) helixP válasza nyunyu (#30617) üzenetére


helixP
nagyúr

Köszi, sajnos tablethez az úgy nem volna elegáns, pedig méretben ez már oké lenne.
Asszem akkor lejjebb kell vennem az elvárásaimat, hogy kicsi is, magyar is, touchpados is legyen :(

[ Szerkesztve ]

(#30619) nyunyu


nyunyu
félisten

Kérdés, hogy egy ilyen mini 8" tablet mire használható.

Munkára nem, az is biztos. :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30620) helixP válasza nyunyu (#30619) üzenetére


helixP
nagyúr

Semmi komoly tartalomelőállításra, csak egy-két e-mailre, tárgyalásokon jegyzetelésre, csetelésre, esetleg minimális retro gémingre (dualbootos). :)
Mondjuk az angol billentyűzeten is be lehet állítani a magyar ékezetet, különböző karakterek helyére, szóval marad az elsőleg általam linkelt megoldás szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#30621) dqdb


dqdb
nagyúr

Kíváncsi vagyok, milyen lesz használat közben.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#30622) nyunyu válasza dqdb (#30621) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha annyiért vesztegetnék, mint az MX Cleart vagy Tactile Grayt (~0.35$/db), akkor nyerő lenne.
Kétszer annyiért viszont nem kell.

Közben Massdropot b*szogatom, mert a múltkor vett blank PBT szettem nem passzol rendesen a winkeyless MX 1000-re:

2 hónap alatt sem küldtek fehér gombokat az Í+Ű-nek (tévedésből szürkét csomagoltak), most meg kiderült, hogy fél mm-mel odébb van a lépcsős Caps Lock hüvelye, meg a 1.5U Ctrl/Alt 1 tized mm-mel, 7U szóköz meg 9 tizeddel rövidebb, mint kéne. :W

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30623) rvs válasza SunMount3r (#30595) üzenetére


rvs
aktív tag

Erről lekéstél. :P Az artisan keycapeket már most is dollárszázakat és ezreket fizetnek ki a hipszter trendimendi emberk. De a súlyozható artisan keycapek... vagy az audiofil hangerő állító keycapek... :D

nyunyu:
USA összes államában legálisan szeszt fogyasztható korú billzetemet * elég volt szétszedni, alja+teteje ment a mosogatógépbe, kupakjait kézzel mosogattam, PCBjéről fogkefével kikergettem a kapcsolók közül a porcicákat, forrasztási oldal át lett fújva kontaktsprével, aztán száradás után összeraktam.
Mondhatsz akármit, ami nem világítja le az Adobe RGB színteret és nem zenél, az nem lehet jó bill. :P :D

Egyébként ontopic, ha minden igaz egy Leopold FC750R úton van a melóhely felé. Meggyőztem őket, hogy el tudjuk számolni munkaeszköznek.

(#30624) Zsiráfnyál


Zsiráfnyál
aktív tag

Rendeltem [ilyet], várok, nyomkodok, aztán döntök.

[Itt] a hozzászólásokban azt látom, hogy többen létezni vélik a magyar kiosztású Roccat Ryos MK Pro barna kapcsolós változatát. Erről mik a tapasztalataitok ? Volt ilyen régen, csak elfogyott, esetleg beszerezhető most is, csak le kell e-mailezni a forgalmazóval ? Vagy esetleg nem is volt soha, csak hibás volt a leírás ?

[ Szerkesztve ]

(#30625) h-yle válasza dqdb (#30621) üzenetére


h-yle
addikt

Mibe lesz? Ha nem jön be megveszem $0.5-ért darabját :D

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#30626) IlonaK


IlonaK
újonc

Sziasztok! Én ugyan nem billentyűzetet szeretnék venni, hanem szimulátor ülést, de nem találtam relevánsabb témát. Van valakinek ilyen vagy hasonló: http://www.playon.hu/playseat/fooldal ? Xbox oneom van és különböző árkád és szimulátor autós játékokat szoktam játszani. Megéri ehhez venni egy ilyet?

(#30627) Entaro válasza Zsiráfnyál (#30624) üzenetére


Entaro
tag

"Vigyázat, a leírás megtévesztő! Én csak azért rendeltem ezt a billentyűzetet jócskán drágábban, mint bármelyik másik itt kapható mechanikust (ráadásul egy családtagomnak még egyet), mert Brown kapcsolókat ígért. Helyette Black kapcsolókkal érkezett, ami nagy csalódás volt, mert pont ezt szerettem volna elkerülni. "

Szerintem nem létezett és nincs is. Én is vettem volna red el amikor megjelent. Azóta leszoktam én is az ISO ról ....

(#30628) dqdb válasza h-yle (#30625) üzenetére


dqdb
nagyúr

GH60-ba majd egyszer. Ez volt az utolsó csomag, amit vártam hozzá, csak közben összejött némi folytonossági hiány a karomban, így sok-sok hétig jegelve van a projekt, mert sem összeforrasztani/összeállítani nem tudom, sem használni nem tudnám.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#30629) Varoz válasza IlonaK (#30626) üzenetére


Varoz
őstag

Nem találtál relevánsabb témát? Szerintem nem is kerestél. :DDD
Erre tessék!

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#30630) Vanir válasza rvs (#30623) üzenetére


Vanir
veterán

Erősen irigyellek. ;]

(#30631) h-yle válasza dqdb (#30628) üzenetére


h-yle
addikt

Nem tudok döntei, hogy Pok3r vagy GH 60 legyen, de én is akarok egy 60% billt. A GH60 a "sajátom" de a pok3r a végén tuti olcsóbb lenne, és gyorsabb is...

Jobbulást. :)

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#30632) izee


izee
senior tag

Nyunyu, szerinted a Steelsries 6g gombok magassága megegyezik a PAckard Belles gombok magaságával? Packard Bell 5131C

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#30633) nyunyu válasza izee (#30632) üzenetére


nyunyu
félisten

6GV2 Enterére biztosan nem passzol, meg asszem az amúgy is magas OEM gombokat használ, míg a BTC 513x/514x billzetek profilja inkább a Cherry alacsonyabb profiljára hajaz. (Lásd korábbi képeim)

(Jut eszembe, tegnap otthagytam egy BTC 5149-et a bontóban, mert nem emlékeztem, hogy az is MX-szerű felfüggesztéses, mondjuk nem kár érte, mert nagyon karcosak voltak a kupakjai.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30634) izee válasza nyunyu (#30633) üzenetére


izee
senior tag

Pedig az lenne 50€-ért... :(

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#30635) nyunyu


nyunyu
félisten

Kupakológia fogalmamsincshánypontnulla


Balról jobbra:
- Max Keyboards/WASDKeyboards (OEM profil, felületén nyomtatott ABS, 0.9mm)
- Cherry MX 1000 (G80-1000HFD) (eredeti Cherry profil, doubleshot ABS, 1.4mm)
- Cherry MY 3000 XXL (G81-3486LUNDE-0) (új Cherry profil, lézerezett PBT, 0.9mm)
- Gateron blank (új Cherry profil, PBT, 1.4mm)
- Massdropos "noname"/NPKC? blank (új Cherry profil, PBT, 1.4mm)
- BTC 513x/514x (??? profil, lézerezett ABS, 1.0mm)
- Cherry MX-Board 2.0 (G80-3800LXBEU-2) (vékony, lézerezett ABS, 1.3mm)



(Tudom, hogy unjátok, csak jövőbeni hivatkozási alapnak teszem be megint őket.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30636) Varoz válasza nyunyu (#30635) üzenetére


Varoz
őstag

"Tudom, hogy unjátok, csak jövőbeni hivatkozási alapnak teszem be megint őket."

Tőlem elfér, legalább jó példa, hogy hová ne jussak el. ;]

Bocsi. :DDD

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#30637) Skullwipe válasza nyunyu (#30635) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Repetitio est mater studiorum.

(#30638) nyunyu


nyunyu
félisten

Napi kínzó kérdés:

Kupakok pakolása közben jöttem rá, hogy van egy szűz, szinte új MY 3000 házam, ami jól mutatna a fehér-szürke blankjaimmal.
Vajon ebbe belefér a nagyon megsárgult MX 1000 elektronikája?

Azt tudom, hogy a gombcsoportok elrendezése azonos volt az 1000, 3000, 6000 Cherry szériákon, csak a házak formájában voltak különbségek.

Olyan Frankensteint már láttam, ahol MX 1000 házba tettek bele egy MX 3000 elekronikát, aztán megspékelték valamelyik korai MY 3000 széria dyesub gombjaival.

Asztal szempontjából nem mindegy, hogy az MX 1000 482 x 208 x 40 mm méretű (+kupakok), míg az MY 3000 "csak" 468 x 195 x 38.
(MXB2: 446 x 151 x 23 elveszik mellettük.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30639) nyunyu válasza Varoz (#30636) üzenetére


nyunyu
félisten

Ma még nem vettem be az elmebaj elleni orvosságot. :DDD

Mindenesetre holnapi projekt megvan:

(+Megtaláltam a legszebb Packard Bell kupakszettemet, anyámnak magyarítani szánt MY 3000-re volt átpakolva.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30640) Varoz válasza nyunyu (#30639) üzenetére


Varoz
őstag

Nincs ezzel gond, amíg te élvezed ezt. :DD :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#30641) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Sziasztok!

Nem vásárolni, hanem eladni akarok és ehhez kérnék segítséget. Van egy vadonat új bontatlan Logitech MX 5500 Revolution billentyűzet + egér kombóm.

Vajon mennyi érhet?

Előre is nagyon köszi! :R

(#30642) nyunyu válasza 8nemesis8 (#30641) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem jó a kép.

MX5500R egerének fekete a görgő mögötti gombja. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30643) minek?:S


minek?:S
őstag

Srácok! Egy Apple A1016 mennyire mondható kényelmes billentyűzetnek? Játékra és gépelésre egyaránt használnám. 8k-ért tudnám megvenni.

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#30644) 8nemesis8 válasza nyunyu (#30642) üzenetére


8nemesis8
veterán

Gyártó honlapról szedtem le :)
De azért köszi a figyelmeztetést! :R

(#30645) rvs válasza nyunyu (#30635) üzenetére


rvs
aktív tag

Balról az első kéket a balról a második világos krémmel. Kár, hogy német.

(#30646) Entaro válasza minek?:S (#30643) üzenetére


Entaro
tag

Standard rubberdome lesz érzetre, valószínűleg ezen belül pedig top kategória kidolgozás minőségét tekintve.

(#30647) Domonkos válasza minek?:S (#30643) üzenetére


Domonkos
Ármester

Kenyelembol nagyon nem kell majd csodat varni tole, de a membranos szintnek a jobbik feleben lesz.
8k erte amugy nagyon korrekt, viszont a vasarlast a helyedben meg atgondolnam ha jatekra venned, mivel ez a billencs csak 2KRO! (vagyis egyeb infot nem talalok, hogy ne 2 lenne...) Gepeleskor persze ez nem fog szamitani. :)

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#30648) flymi


flymi
addikt

Üdv!
Hama uRage Lethality mennyire használható a mindennapokban? Szó szerint ingyen juthatnék hozzá...
Kicsit utána olvastam, engem a támasz mérete és a csuklótámasz ami leginkább érdekelne, mert nem szeretem a laptop típusú lapos klaviatúrát és sosem volt csuklótámaszos típusom, így nem tudom mennyire lehet zavaró, vagy sem.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#30649) Domonkos válasza flymi (#30648) üzenetére


Domonkos
Ármester

En penzt nem adnek erte, szoval ha ingyen van akkor jo bizniszt csinalsz :D
Ez tipikusan az a kategoria ahol az ember tudja, hogy elobb fog csalodast okozni a klavi, mint meglepetest... :(

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#30650) cikasz


cikasz
őstag

Sziasztok.
Gondoltam veszek új billentyűzetet ki is néztem egy Tesoro Durandal Ultimate-t ami az ajánlások között 20-30k között szerepel.
Csak az emagnál láttam 40k-ért amit kicsit sokallok:)
Azért lett volna az jó mert világít is (inkább félhomály van a szobámban mint világos és azért lenne jó a vilkágítós bill) Magyar is meg csuklótámaszos is. :DDD

Nem tudtok hasonlót ajánlani ami nincs benne a listában? Túlnyomó részt játékra kellene.
Egy Microsoft Natural Ergonomic 4000-et nyúzok már egy ideje.
köszi

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.