Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30551) FireKeeper válasza speed471 (#30549) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

amennyire én tudom a kaihl nem annyira megbízható, mint a cherry (hamarabb behal) illetve az egyes gombok lenyomási erejében is nagyobb a szórás. de amúgy olyan véleményt is olvastam már akinek jobban bejött mint a cherry, persze ebben lehet volt valami önigazolás meg placebo hatás :)

de én itt ugyanúgy húznék egy határt, mint a membránosnál: 10k-ig még oké a membrán, annál többet nem adnék érte, ugyanúgy, mechánál, 20k-ig még beleférhet a kaihl, de egy annál drágábban, ne már.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#30552) speed471 válasza FireKeeper (#30551) üzenetére


speed471
aktív tag

Megértetem köszi marad a roccat :U

Vagy ha már ilyen drága és 25 ről mentünk fel.... ;] Nagyon bejön

Ez a logi miért nincs a ajánlottak között?? :U

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#30553) FireKeeper válasza speed471 (#30552) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

gondolom mert még az itteniek közül senki nem próbálta. ha megnézed az ajánlott listát van pár bill ebben az árkategóriában is.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#30554) Skullwipe


Skullwipe
senior tag

Azért ez se ronda.

[ Szerkesztve ]

(#30555) Frogged válasza speed471 (#30552) üzenetére


Frogged
aktív tag

Ha már logitechről van szó , pont egy előbb általad linkelt logi G410 jön köv héten nekem amazonrol német leosztással le van árazva 23500-ra szálitásal együtt , nem bírtam ott hagyni.
Jó lesz a mini itx gépemhez hurcolászni én nagyon kíváncsi vagyok rá milyen lesz:)
angol kiosztással nem volt dolgom németet használok ott minden betű helye meg egyezik a magyarral csak a felirat más.

[ Szerkesztve ]

(#30556) Zsiráfnyál


Zsiráfnyál
aktív tag

[Ilyet] venni nagyon retardált dolog ? Ha jól értem, 1.150 Ft-ból itt van nálam, és ki tudom rajta próbálni a 4 fajta kapcsolót. Egy pizza ára. Mondjuk inkább költeném pizzára. :D Legalább tükrözi a valóságot 100%-ban ?

Mondjuk ha magyar kiosztásban Mk Pro-t tényleg csak feketével adnak, akkor meg tök mindegy, nem ? :F

[ Szerkesztve ]

(#30557) h-yle válasza speed471 (#30540) üzenetére


h-yle
addikt

Hamár RGB: http://www.merlinhardver.hu/webaruhaz/cougar-attack-x3-rgb-gaming-billentyuzet-mx-brown-hu-layout/88178

review

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#30558) FireKeeper válasza Zsiráfnyál (#30556) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

hát ha nincs más lehetőséged kipróbálni a switcheket, és nem sajnálod rá a pénzt, akkor miért ne. amúgy persze látod melyik switchet milyen érzés használni. én mondjuk megnéztem egy csomó videót amin különböző switchekről meséltek, meg volt hang minta, és választottam vakon. red lett végül, egyelőre nem bántam meg.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#30559) nyunyu válasza FireKeeper (#30547) üzenetére


nyunyu
félisten

Anyámékat elkísértem a hétvégi veszprémi kirakodóvásárba.

Pesten nem tudom, hova költözött a bazár a Pecsából.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30560) FireKeeper válasza nyunyu (#30559) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

amúgy pl a pc szaküzletek mit szoktak csinálni azzal a cumóval ami nem megy el? elviszi haza a boltos, vagy van valami raktár ahol az ilyenek végzik? gondolkoztam már rajta hogy milyen kincsek tűnhettek el a mélybe, amiket mondjuk berendelt az üzlet, aztán csak fogta a port a polcon.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#30561) nyunyu válasza Skullwipe (#30554) üzenetére


nyunyu
félisten

"Írógép" keycap.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30562) speed471 válasza FireKeeper (#30553) üzenetére


speed471
aktív tag

Értem angol kiosztásba bele lehet varázsolni a ékezeteket? Pl win 10 be lehet állítani magyarra? Nem volt még angol billem...

Skullwipe: Szép

Frogged: Kíváncsian várjuk a élménybeszámolót :U
Amúgy ha a német megegyezik csak a kupakokat kell legyártani magyarba :DDD
Van itthon egy német billem, ajeszba kaptam de a / ö/á/ű/ú/ő máshova esik ránézésre! leütésre lehet ugyan olyan ?

h-yle: Köszönöm, de már ajánlották nekem nem tetszik :R

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#30563) Domonkos válasza speed471 (#30562) üzenetére


Domonkos
Ármester

Összefoglalót olvasgattad?

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#30564) speed471 válasza Domonkos (#30563) üzenetére


speed471
aktív tag

Igen, de most már megtaláltam rá a választ bocsi! De én se tartok mindent fejben, de igyekszem szívni a tudást mint spongya bob

Viszont arra nem hogy a angolnál hogy viselkedik ha magyarra van beállítva :U

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#30565) Domonkos válasza speed471 (#30564) üzenetére


Domonkos
Ármester

Úgy ahogy azt egy magyar ember elvárná: magyarul.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#30566) speed471 válasza Domonkos (#30565) üzenetére


speed471
aktív tag

Köszönöm szépen! :)

Akkor viszont nekem itt mindennél jobban tetszik a Logitech G910

Ezért érdemes bevállalni a Angolt. Csak nem értem máshol miért olcsóbb mint a loginál :DDD

[ Szerkesztve ]

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#30567) Skullwipe válasza nyunyu (#30561) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Ó és még kailh kapcsolók :W Akkor már tényleg így.

(#30568) Domonkos válasza speed471 (#30566) üzenetére


Domonkos
Ármester

Nagyon kerulod a cherry kapcsolosokat? :D
Szerintem a g910-nek kenyelmetlenek a kupakjai...

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#30569) Hunork válasza Skullwipe (#30554) üzenetére


Hunork
veterán

Öööö...pedig az. ;]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#30570) Ringman válasza speed471 (#30552) üzenetére


Ringman
nagyúr

szerintem az elbaszott keycap miatt, amit nem is nagyon tudsz kicserélni másra, mert a romer-g kupakja nem kompatibilis semmivel.

(#30571) Entaro válasza speed471 (#30566) üzenetére


Entaro
tag

A logitech g910 azért nem került elő, mert ennyiből tud venni ismert Cherry vel mondjuk Corsair K70 et az ember, amiről pedig Haxi írt is talán.

(#30572) speed471 válasza Domonkos (#30568) üzenetére


speed471
aktív tag

"Nagyon kerulod a cherry kapcsolosokat?"

Linkelj mester csuklótámaszost/rgb-s/ lehet angol :R

"szerintem az elbaszott keycap miatt, amit nem is nagyon tudsz kicserélni másra, mert a romer-g kupakja nem kompatibilis semmivel."

Nem akarom én cserélni soha nem is cseréltem :)

Entaro : Corsair Gaming K70 LUX RGB
Drágább mint a logic! Ennél feljebb ha tetszik ha nem nem megyek árban, és tetszik a kialakítása a loginak a mostani is nagyon kényelmes. Meg kevesebbet is tud jóval.

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#30573) Entaro válasza speed471 (#30572) üzenetére


Entaro
tag

Igen, csak 51 vs 56 ot nem tartottam már ebben az árkategóriában akkora különbségnek... Mi már csak ilyen két dimenziósak vagyunk, kapcsoló / kupak :)

[ Szerkesztve ]

(#30574) kemotox válasza speed471 (#30572) üzenetére


kemotox
addikt

Csuklótámasz külön is kapható, és ha az megfelel, akkor mindjárt válogathatsz megannyi minőségi billencs között.

(#30575) rvs válasza speed471 (#30523) üzenetére


rvs
aktív tag

Szép nyelvezeted van de már kifejtettem miért! Pl egy roccat tökéletes lenne csak nem 40K-ért és ennyi pénzért tujda a rgb-t és pont! Vagy kevesebbért árulhatnák és tökéletes az a egy megvillágítás.
Kérd őket, hogy adják olcsóbban.
Azért én óvatos lennék az és pont kijelentésekkel... hiába rakom le a Deák család teljes albumát a boltban az asztalra, nem fognak egy fél kiló antiprotont adni nekem. :D Ez van, ilyen a piacgazdaság.

Igen és akkor is 60K? ne vicceljünk már
Miért? Ami drága nem romolhat el?
Az ár csak ideális esetben korrelál az élettartammal. Tömegtermelés esetén jó becslést ad a gari a minőségről, de mechnél a gari időtartama sokkal sokkal rövidebb, mint egy switch élettartama. A membrán meg így is, úgy is elveszíti a megfelelő minőségét max 1-2 év alatt, ha 5 év rá a gari, ha 1.
(Ezért volt merszem említeni az MTBF-t, de ehhez már valszám és stat ismeretek kellenének.. és az sem garantál semmit.)

Anyaghasználata nálam nem szar a logitech nél és nekem tetszik a bill is könnyű lenyomni mindent elérek kényelmes :)
Használd akkor egészséggel. De ha ennyire jó, akkor miért a hiszti, hogy mi van a roccattal? :)

Remélem kielégítettem kíváncsiságod amennyiben nem ne legyél vérpistike ha már segíteni nem tudsz!!!
Nem tudok segíteni rgb világítós billentyűzetekben. De, ha nagyon akarnál pont ennyire tudnál magadnak segíteni, mondjuk, ha a [link] oldalt felkeresed. Igen, itt is drága cuccok vannak, viszont már a kezdőképen is diszkós billentyűzet van. Pöröghet rajta a Tiesto. ;)
Membránosok és olcsók nincsenek, de minden másra tudsz szűrni. Ötletelésnek ez jó, viszont erősen a hipszterek világába vezet...
És pont ez az oka annak is, hogy ha nem mechát akarsz venni, akkor igazából mindegy melyik tetszik, mert a fröccsöntött burkolat alatt többé-kevésbé pont az van mindben, pont hasonló várható élettartammal, várható minőséggel. Az egyetlen eltérés, hogy kék vagy piros elefántot festettek a 104 vagy 105 vagy 116 gombja fölé. Választasz egyet, ami szimpi és használod örömmel. :)

(#30576) nyunyu válasza rvs (#30575) üzenetére


nyunyu
félisten

de mechnél a gari időtartama sokkal sokkal rövidebb, mint egy switch élettartama.

USA összes államában legálisan szeszt fogyasztható korú billzetemet * elég volt szétszedni, alja+teteje ment a mosogatógépbe, kupakjait kézzel mosogattam, PCBjéről fogkefével kikergettem a kapcsolók közül a porcicákat, forrasztási oldal át lett fújva kontaktsprével, aztán száradás után összeraktam.

Ma megfelelő adapterek beszerzése után második pöccenésre beröffent.

Elsőre csak azért nem, mert már nem emlékeztem, hogy milyen színnel volt a PC99 szabványban kódolva a billzetcsati, és elsőre a zöld aljzatba dugtam a billzetet. :B
Picit furcsállottam, hogy nem világít a numlock, meg a gombok nagy része meg sem mozdult, de amikor a H gombra bejött a jobbklikkes menü, meg valamelyik másikra megmozdult az egérkurzor, akkor jöttem rá, hogy a zöld az egér színe.

*: szőkítés után valószínűleg letagadhat(na) majd egy tizest a korából.
(De a Win gomb hiánya akkor is elárulja.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30577) Kobak 27 válasza Kobak 27 (#30536) üzenetére


Kobak 27
tag

Erre bármi válasz? Esetleg az ajánlott Cougart hozzávenném még a listába. A magyar kiosztásból és a mechanikus brown vagy red kapcsolóból sem, a világítás jó lenne. Szeretném megrendelni, hogy a fa alá tegyem végre.
Várom a válaszokat.

(#30578) nyunyu


nyunyu
félisten

Létezik az, hogy az MXB3-ból van magyar verzió?

(Mellékelt képeken persze német meg nordic kivitel van. :DDD)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30579) Vanir válasza nyunyu (#30578) üzenetére


Vanir
veterán

Just ipon things

Nyelv: Mandarin

(#30580) Ringman válasza nyunyu (#30578) üzenetére


Ringman
nagyúr

Nyelv: Mandarin

szerk: na megelőztek - tegnap is néztem egyébként, már akkor így volt :)

[ Szerkesztve ]

(#30581) nyunyu válasza Vanir (#30579) üzenetére


nyunyu
félisten

Mindegy, nagy naívan írtam nekik egy mailt, hogy ugye ez a G80-3850LYBHU-2 kivitel :DDD

Ha tényleg az lenne (kétlem), akkor mehetne az ajánlóba az ocó magyar mechák közé.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30582) Entaro válasza Kobak 27 (#30577) üzenetére


Entaro
tag

A red es Cougar annyiért ha magyar akár jó is lehet azt venném. Ha black kell neked, akkor a Roccat MK Pro -t.

(#30583) Domonkos válasza speed471 (#30572) üzenetére


Domonkos
Ármester

corsair k70 rgb
De en nem ragaszkodnek nagyon a gyari csuklotamaszhoz. Ha mara nem is tudtam lefotozni, meg a heten csinalok a sajatomro kepet.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#30584) FrezeR


FrezeR
senior tag

Sziasztok

Tudnátok nekem ajánlani egy jó billentyűzetet?

A munkám miatt sokat kell gépelnem így elsődlegesen az lenne a lényeges szempont választásnál, de persze játékra is használnám emellett. A lényeg a megbízhatóság kényelem és a jó minőség. Olyan 30 ezerig bezárólag így első körben, és természetesen magyar nyelvű kellene.

Köszi

(#30585) Varoz válasza speed471 (#30572) üzenetére


Varoz
őstag

G.Skill Ripjaws KM780RGB?
Amerikából olcsóbb lenne, persze kérdés, hogy meg tudod-e oldani a hazajuttatást. ;]
Minőségi bill, a Corsair gyártja, szinte ugyanaz, mint a K70, csak van pluszban 6 makró gomb, meg gamer dizájn. :)

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#30586) FireKeeper válasza FrezeR (#30584) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ha nem kell háttérvilágítás, és valóban magyar (ez nemsokára kiderül remélhetőleg), akkor a nyunyu által pár hsz-el lejjebb linkelt Cherry Board jó lehet.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#30587) Frogged válasza Varoz (#30585) üzenetére


Frogged
aktív tag

+1 nekem csak 1-2 hónapja van meg de imádom remek kis cucc.
Merlinél van 47K-ért de nem us hanem német leosztással.

(#30588) Domonkos válasza Varoz (#30585) üzenetére


Domonkos
Ármester

ejjj, de elcseszett ronda ez, te! :DD

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#30589) Varoz válasza Frogged (#30587) üzenetére


Varoz
őstag

Igen, otthon Merlin árulja. Na, örülök, hogy végre van egy másik elégedett tulaj is rajtam kívül. :R


Domonkos

Mer a minimalista, baltával faragott puritán fos az nem ronda, mi? Dehogynem! ;]

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#30590) Domonkos válasza Varoz (#30589) üzenetére


Domonkos
Ármester

Lehet tenyleg nekem van izlesficamom. :D

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#30591) Varoz válasza Domonkos (#30590) üzenetére


Varoz
őstag

Förmedvény. :P :DDD

De szerencsére:
De gustibus non est disputandum! :R

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#30592) SunMount3r válasza Varoz (#30585) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

De jó, úgy látom moduláris... És súlyozható is ugye? :F :D (Next level of gamer keyboard evolution, biza, ne nézzetek olyan furán... :D :U )

[ Szerkesztve ]

(#30593) Varoz válasza SunMount3r (#30592) üzenetére


Varoz
őstag

Semmi ilyesmi, mondom, hogy ugyanaz, mint a K70, csak kapott 6 gombot pluszban a makróknak. Gyakorlatilag egy köztes bill a K70 és K95 között a K70 árán. :))

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#30594) FireKeeper válasza SunMount3r (#30592) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ezt remélem csak viccből írtad, és ilyesmi nem létezik. egereknél se értettem már ezt a súlyozós hülyeséget, kedvencem, mikor egy frankó könnyű egeret csesznek el azzal hogy súlyt raknak bele, amit ki se tudsz szedni csak ha szétszeded - ezáltal bukod a garanciát.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#30595) SunMount3r válasza Varoz (#30593) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pedig lennének rá 5-leteim... Pl. a keycap-ekbe lennének beleépítve a plusz fém súlyok és a kupakok színe szerint változna, milyen nehezek. Így szinte végtelen számú kombinációval, teljesen egyedivé varázsolhatjuk a kedvenc billentyűzetünk súlyát és színét is. Az alap szetthez +3 teljes sor eltérő színű és súlyú keycap járna (max 1 Kg.-ig súlyozható). Ezt követné a Pro változat +5 keykap sorral (max 2,5Kg.-ig súlyozható). És persze a non-plusz ultra a szenzációs +7 különféle keycap szettel: A Gravity Force Generator Max változat (5Kg.-ig súlyozható). Az RGB megvilágítás már tényleg csak a hab a tortán...

(TM, Copyright, All Rights Reserved, etc... :D :) )

(#30596) Varoz válasza SunMount3r (#30595) üzenetére


Varoz
őstag

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#30597) FireKeeper válasza SunMount3r (#30595) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

könyörögve kérlek ne menj olyan cégek közelébe amik perifériákat gyártanak. se olyan marketinges közelébe, aki olyan cégénél dolgozik ami perifériákat gyárt :D

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#30598) speed471 válasza Domonkos (#30583) üzenetére


speed471
aktív tag

Oks köszi.

Varoz: szép de a logitech dizájna jobb ;]

Nem isteníteni akarom őket, de nekem bejött úgy összességében ahogy van, Még egyszer köszönöm mindenkinek :R :)

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#30599) Varoz válasza speed471 (#30598) üzenetére


Varoz
őstag

Lehet neked jobban tetszik, cserébe rosszabb minőségű az egész, főleg a Romer-G kapcsoló. :D

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#30600) speed471 válasza Varoz (#30599) üzenetére


speed471
aktív tag

Legyen így, mellette voksoltam majd írok tesztet ha meg jön :R

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.