Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30851) makro válasza vlevi (#30835) üzenetére


makro
aktív tag

Eddig abban a tudatban éltem, hogy veszek egy billentyűzetet és használom amíg bele nem öntöm a reggeli forró kakaót.

(#30852) vlevi válasza makro (#30851) üzenetére


vlevi
nagyúr

Mostmár eljutottunk odáig, hogy beleöntheted már másnap. Attól nem lesz baja. De pár hónap alatt önmagától lekopik, megszorul, szétesik...

(#30853) eagleberg válasza nyunyu (#30821) üzenetére


eagleberg
tag

Taktilis APS = borzadáj.
A clicky-t még nem próbáltam. Az lehet hogy jó.

(#30854) Domonkos válasza eagleberg (#30853) üzenetére


Domonkos
Ármester

A clicky nekem tetszetos lenne, viszont hajlamos szorulni. :(

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#30855) ribizly válasza Dtomka (#28200) üzenetére


ribizly
veterán

Én megmondom őszintén nem bírom a linear (red, black) switch-et. Sokan szeretik, de nekem kell egy kis fizikai visszajelzés amikor lenyomom a gombokat.
G1N és G1NL-em is van, mind a kettő brown kapcsolókkal.
Ezzel szerintem el is mondtam én mit javasolok. :DDD

Egyébként ez egyéni preferencia.
Próbálj ki 1-1 billentyűzetet a két féle switch-el (mondjuk a pixel-ben) és utána már tudni fogod melyik kell.
Amúgy meg blue switch, ha egyedül élsz! :DDD ;]

Bocsánat, de valamiért erre a hozzászólásra dobott a rendszer. Én meg válaszoltam... :U

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#30856) Kobak 27


Kobak 27
tag

Sziasztok!

Ma megjött végre a Cougar Attack X3 mx red kapcsolókkal, magyar kiosztással és egy apró bibivel.
Alapvetően [ezt] rendeltem, de sima X3 jött, nem az rgb-s. Elsőre picit csalódott voltam, mert bár nem az rgb színek vonzottak, de mondjuk lehet, hogy a pirosat átállítottam volna. Sebaj, úgy gondolom, hogy maradni fog.
Nekem ez az első mechanikus billentyűzetem, így régóta nézegettem, hogy mi legyen. Végül a Cougar mellett döntöttem, MX RED kapcsolókkal. Nem tudtam eldönteni, hogy brown vagy red, így red lett. Most kezdtem el csak használni, de egyelőre tetszik, bár kicsit szokni kell. Egyáltalán nem mondanám hangosnak, kényelmesnek tűnik csuklótámasz nélkül is, bár nem kizárt, hogy veszek hozzá valamit.
Kinézetre nekem tetszik, bár meglepő volt, hogy a billentyűk mennyire kiállnak az alaplapból, de lehet ez csak nekem új. Súlyra könnyebb, mint amire számítottam, de gumizása nagyon jó, egyáltalán nem csúszkál. Játékban most csak egy fél órát próbálgattam, ott nem volt rossz.
Majd ha sikerült már rendesen beállítanom, meg kitapasztalni, akkor lehet, hogy írok még.
Most, hogy gépeltem rajta egy kicsit érzem, hogy mit jelent az Mx Red. Lehet, hogy ha most kéne választanom, akkor brown kapcsolóval választanám, de ez a hajó már elment és játékban jó volt a red.

Kösz a tanácsokat mindenkinek.

(#30857) nyunyu válasza Kobak 27 (#30856) üzenetére


nyunyu
félisten

Elektronika síkjától 11.6mm-re van a kapcsoló házának a teteje, elektronikától 5 mm-re van a plate. (kapcsoló teteje azon támaszkodik)
Mivel nálad a billzet háza funkcionál plateként, így 6.6mm áll ki a kapcsolóból felfelé, erre jön még rá nyugalmi állapotban a kupak magassága. (mínusz ~1 mm, mivel a legtöbb OEM kupaknak hosszabb a szoknyája, mint a kapcsolóra ráhúzandó hüvely.)

Kupak 4 mm-et tud elmozdulni lefele, így még mindig marad ~2mm a plate síkja és a kupak alja között leütéskor.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30858) Brett001 válasza Kobak 27 (#30856) üzenetére


Brett001
aktív tag

Én is ezen a Cougaron gondolkodom, mert ahogy korábban írtam kénytelen vagyok a 20e Ft -os határomat törölni. A magyar kiosztáshoz ragaszkodom, jó dolog a háttérvilágítás is, és ha már pénzt adok mechára akkor Cherry legyen. Ez beszűkíti a lehetőségeket, de ez a Cougar tényleg jónak tűnik és örülök, hogy jók az első tapasztalataid vele. Mondjuk én brown-t szeretnék és abból HU csak a drágább RGB-sből van. Na mindegy, meglátom, hogy ki tudom-e köhögni a drágább árat. :)

[ Szerkesztve ]

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#30859) Vanir


Vanir
veterán

Ezerrel megy a vacilla.

A variáció:
Cherry MX Board 3.0 (MX Brown)
- Merlinről, magyar garival, 26 400 + szállítás
- Cherry switch-ek
- A csatlakozó szeret hamar tönkremenni
- Német ISO
- Van numpad
- Ha szükségét érezném a csuklótámasznak, akkor lehet rendelni hozzá

B variáció:
Sharkoon Skiller Mech SGK1 (Kailh Brown)
- Merlinről, magyar garival, 21 366 + szállítás
- Német ISO
- Csuklótámasz van gyárilag
- Van numpad
- Háttérvilágítás (amit úgyis kikapcsolok)

C variáció:
QPAD MK-50 (MX Blue)
- Merlinről, magyar garival, 22 730 + szállítás
- Cherry kapcsolók, de csak a kékből van még elérhető
- Csuklótámasz van gyárilag
- Német ISO
- Van numpad

D variáció:
QPAD MK-50 (MX Red)
- Merlinről, magyar garival, 22 730 + szállítás
- Cherry MX Red kapcsolók
- Csuklótámasz nincs
- Német ISO
- Van numpad

E variáció:
Noppo Lolita Spyder 87 (Kailh Brown)
- Amazon, 22 000 körül jön ki összvissz
- A kék kapcsolós 10 fonttal olcsóbb, de a barnát preferálom
- Angol ISO (inkább ez, mint a német)
- TKL, ami méretre nagyon jó, cserébe gyakran használom a numpad-et
- Letisztult, baromi jól néz ki
- Csuklótámasz nincs

Nehéz szülés lesz...

[ Szerkesztve ]

(#30860) Varoz válasza Vanir (#30859) üzenetére


Varoz
őstag

Nem kéne először eldönteni, hogy egyáltalán milyen kapcsoló kell neked? :DDD

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#30861) Ringman válasza Vanir (#30859) üzenetére


Ringman
nagyúr

nekem bejött a tkl + külön mecha numpad kombináció, bár az elején szokni kellett.
ha kell, akkor előveszem a numpadot, egyébként meg elpakolom az útból.

de ha azt külön meg akarod venni, akkor már biztosan 30 felett jársz.

(#30862) tusi74 válasza Vanir (#30859) üzenetére


tusi74
őstag

Nekem ezek Közül MX-Board 3.0 van, igaz blue kapcsolóval, de nagyon megszerettem. És az idők folyamán teljesen elhalkult, olyan, mintha bejáródott volna. Egyedül ami zavar, hogy lehetne teljesen lapos, de mechában ennél laposabb nincs.

(#30863) Vanir válasza Varoz (#30860) üzenetére


Vanir
veterán

Azt elfelejtettem odaírni, valami barna kéne, amit azért érzek is, de nem kattog mint az állat. Az MX Brown 45 grammja pedig nagyon szimpi.

Ringman: Ha veszek külön numpadot, akkor az nem mecha lesz szerintem. Annyit azért nem használom, de köszi a tippet. :)

tusi74: Az a baj, hogy nem vagyok benne biztos, hogy megér 4000 Ft felárat a QPAD-okhoz képest.

#30864: Rugalmas vagyok egy bizonyos szinten azért. :P

[ Szerkesztve ]

(#30864) Varoz válasza Vanir (#30863) üzenetére


Varoz
őstag

Akkor a Red és a Blue minek van ott? :D
Kettő mindjárt ki is esett.
Bár pont a QPAD MK-50-et venném ezek közül. De nekem Red a favorit amúgy is.

Ha rugalmas vagy akkor QPAD. :DD

Kailht nem vennék, A Cherry MX Board 3.0-at meg írtad, hogy a csatlakozó szeret meghalni.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#30865) Vanir válasza Varoz (#30864) üzenetére


Vanir
veterán

Mondjuk elírtam, az MX Red az MK-70, nem MK-50. Viszont akkor nagy valószínűséggel az lesz. :)

(#30866) ribizly válasza Vanir (#30863) üzenetére


ribizly
veterán

Én pont így használom a munkahelyen a Rapoo v500-at (brown switch), hogy mellé van tolva egy genius numpad.
Nem állítom, hogy tökéletes így a dolog, de legalább nem kell nélkülöznöm semmilyen gombot. :)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#30867) Ringman válasza Vanir (#30863) üzenetére


Ringman
nagyúr

egymás mellett a két bill, de alapból a numpadot nem szoktam használni - félre van téve.

(#30868) Vanir válasza Ringman (#30867) üzenetére


Vanir
veterán

Fú de baromi rohadt jól néz ki az a billencs. :Y Pedig az egyszínű, sötétebb dolgokat szeretem, de ez marhán tetszik.

(#30869) scabi78 válasza Ringman (#30867) üzenetére


scabi78
senior tag

Az gáz, ha nekem ez nem tetszik :F

Tiszta Windows, rendes ház!

(#30870) scabi78 válasza Vanir (#30859) üzenetére


scabi78
senior tag

Ezek mind rondák, külsőleg sokkal szebb egy Razer Deathstalker chroma, nem? :F
Én vagyok lemaradva vagy nektek nincs ízlésetek? :DD

Tiszta Windows, rendes ház!

(#30871) Ringman válasza scabi78 (#30869) üzenetére


Ringman
nagyúr

persze hogy nem :)

(#30868) Vanir

köszi

[ Szerkesztve ]

(#30872) nyunyu válasza Vanir (#30859) üzenetére


nyunyu
félisten

Gondoltam megnézem amazon.co.uk-on hogy állnak ISO UK kiosztású MXB3-mal: sehogy, csak Red kapcsolósat tartanak.
Cherry katalógusában sincs más UK kiosztású. :W

Másik kínzó kérdés: mi a fenét takar a G80-3850LXAEU-2? (15. tétel)
Azon milyen kupak lehet?
17. tétel G80-3850LXBEU-2 elméletileg ugyanaz a barna kapcsolós 104+4 gombos ANSI US billzet, itt a B az ultralapos kupakokat jelöli. (ami van az MXB2-kön is.)
Rendes Cherry kupakot C-vel szokták jelölni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30873) nyunyu válasza Vanir (#30863) üzenetére


nyunyu
félisten

Azt elfelejtettem odaírni, valami barna kéne, amit azért érzek is, de nem kattog mint az állat. Az MX Brown 45 grammja pedig nagyon szimpi.

Ez nehéz ügy.
MX Brown nem túl jól érezhető gépelés közben, mivel túl kicsi a dudor a stem oldalán. (Gateron Browné vagy akár a Kailhé is nagyobb.)
MX Clear jobban tapintható lenne, de már nem nagyon lehet kapni, modern Cherry billzetekben sincs már vagy 3 éve. Meg amúgy is sokkal keményebb rugóval szerelik, mint a Brownt.

Mai kapható kapcsolók közül az MX Blue sokkal jobban tapintható, de meg kell szokni a ketyegő hangját.
Engem pár óra után már fáraszt a hangja. (elvileg ki lehet iktatni a klikkjét, de még nem jutottam odáig, hogy megcsináljam.)

Red/Black(/Silent/Speed) viszont sehogy nem érezhető.
Zárójelesek elvileg léteznek, gyakorlatban még mindig csak a Corsairnek legyártott első széria kapható K70 vagy Strafe formájában.
MX Silent második szériát nemrég kezdték csepegtetni az egyéb gyártóknak, de Cherry szokása szerint megint nem gyártottak eleget, így masszív hiány van belőle.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30874) blaca83


blaca83
őstag

Sziasztok!

Mechanikus Gaming billentyűzetet vennék maximum 30.000-ig! Első körben magyar kiosztásra hajlanék inkább, de nagyon jó ötlet esetén meg tudok talán barátkozni az angollal is.

Jelenleg egy Gigabyte Avia Osmium billentyűzetem van amit nagyon szeretek, de egy barátomnak szüksége lenne rá és én odaadnám neki, de legalább ilyen vagy kicsit jobbat vennék helyette.

Használt piacon most ezeket néztem:
CM Quickfire Cherry BLUE TK
Razer Blackwidow Tournament

Ezekről mi a vélemény? Milyen minőséget képviselnek az Osmium-hoz képest?

Köszi előre is a segítséget! :R

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#30875) nyunyu válasza blaca83 (#30874) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem nagyon van magyar kiosztású mechanikus billzet ebben a kategóriában, pláne ami világít is.
Osmiumnál komolytalanabb versenyzőkért is többet kérnek, mint 30k, nem tudnál jobbat venni annyiért helyette.

Szerintem tartsd meg.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30876) blaca83 válasza nyunyu (#30875) üzenetére


blaca83
őstag

Igen ilyen, ami a képen van! :K
A kiosztás tényleg részletkérdés, mert legfőképpen játékra használom. Egyébként ha garis és jó minőségű akkor tőlem egy szép állapotú használt is lehet.

Nem olyan rég találkoztam Corsair K70 Red-el is kifigástalan állapotban 22.000-ért....

Egyébként az előző hsz.-ban leírt két leírt példányról alapvetően mi a véleményed // véleményetek?

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#30877) nyunyu válasza blaca83 (#30876) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha már háromból kéne választani, akkor a Corsairt választanám. (mintha lenne egy Blue switches is a HAn)

Amúgy milyen kapcsoló van a mostani billzetedben?
Mittudomén, ha megszoktad a döglött lineáris kapcsolókat, akkor ne akarjak helyette taktiliset ajánlani.
Vagy ha eddig is kék volt, akkor biztosan nem akarsz pirosat utána :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30878) blaca83 válasza nyunyu (#30877) üzenetére


blaca83
őstag

Ebben Cherry Red-van és ez az első komolyabb billentyűzetem. Még nem is próbáltam mást a RED-en kívül... :B :N

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#30879) Vanir válasza nyunyu (#30873) üzenetére


Vanir
veterán

Köszi, ha a Brown sem túlzottan érzékelhető, akkor szerintem lesz Red, aztán ha nem jön be, akkor maximum elállok a vásárlástól. Valószínűleg az MK-70 lesz így a nyerő. :)

(#30880) nyunyu válasza Vanir (#30879) üzenetére


nyunyu
félisten

Neked kell eldönteni, hogy halk, de döglött tapintású lineáris kapcsolót szeretnél, vagy taktilis, de hangosabbat.

Brown ésszerű kompromisszum lehet a ketyegős Blue helyett, de jóval gyengébb taktilitással fizetsz a kevesebb hangért.
Attól még 2mm környékén még mindig döccen egy picit, de nem annyira határozottan, mint a Clear/Blue/Green.

Red meg gyakorlatilag egy teljesen döccenés mentes Brown, elvégre ugyanaz a rugójuk.

Mielőtt billzetet rendelsz, próbáld ki valahol a különböző kapcsolókat, legalább a Red/Brown/Bluet, hogy eldönthesd, neked melyik karakterisztikája jön be.

(Mióta szereztem a kék kapcsolós MX 1000-et, azóta végképp elvesztettem a fonalat, hogy milyen kapcsolót szeressek hosszú távon használni. :(
Gépelni SOKKAL jobb a Bluen, mint a Brownon.
Most már értem, mit esznek a rajta+klónjain a ferdeszemű gémerek, akiknek SCben/WOWban/DOTAban/LOLban fontos, hogy érezzék, mikor kell elengedni a gombot, hogy nyomhassák azonnal a következőt.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30881) Vanir válasza nyunyu (#30880) üzenetére


Vanir
veterán

Igazából főleg FPS-t játszom, WoW az csak ilyen erősen félcasual szinten. Gépelni is szoktam, de nem tetemes mennyiséget. Nem kódolok, főleg chatelek, illetve ide kommentelgetek. Megnézem először ezt a pirosat, aztán maximum bukok egy postaköltséget.

(#30882) maxiszalai12


maxiszalai12
tag

Sziasztok! Szeretnék egy háttérvilágítással rendelkező billentyűzetet amit sötétben is jól látni és kellemes vele gépelni és játszani. Az ár keret: 10 ezer forint alatt.

(#30883) Domonkos válasza nyunyu (#30880) üzenetére


Domonkos
Ármester

>...Most már értem, mit esznek a <blue> rajta+klónjain a ferdeszemű gémerek, akiknek SCben/WOWban/DOTAban/LOLban fontos, hogy érezzék, mikor kell elengedni a gombot, hogy nyomhassák azonnal a következőt.)

Hat en errol annyira azert nem lennek meggyozodve - legalabbis nem emiatt az indok miatt. A most nepszeru cherry kapcsolok kozul ugyanis csak a blue-nak van kulon magassagban az actuationje es a resetje. Ha az ember double tap-elni akarna, akkor tuti nem kivanna oda azt a plusz ~1.5mm tavolsagot a ket leutes koze.

~Szerintem

Szerk: bar ezzel az abraval is vannak ketsegeim...

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#30884) Varoz válasza Vanir (#30881) üzenetére


Varoz
őstag

Magamból kiindulva megkockáztatom, hogy erre neked jó lesz a Red.
Egy dolog lesz az elején gond, hogy könnyű lenyomni, így a félreütésre könyörtelenül válaszol. :D
De ha megszokod akkor álom. :))

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#30885) ribizly válasza nyunyu (#30880) üzenetére


ribizly
veterán

Én magam nagyon meg vagyok elégedve a brown-al.
Amíg a red számomra olyan semmilyen érzést nyújtott, amikor kipróbáltam (hiányérzetem volt tőle, bár biztos meg lehet szokni), addig a brown pontosan olyan volt, mint amilyenek elképzeltem. :)
Persze a blue-val való "szerelmem" marad a plátói szinten. Az a baj a blue-val, hogy ha egyszer kipróbálod, akkor beleszeretsz, de tudod, hogy otthon és a munkahelyen is megölnének, azért pedig nem veszel egyet, hogy a dobozában pihenjen... :(

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#30886) Ant@


Ant@
senior tag

Üdv! Lehet kicsit off lesz. Szükségem lenne mindössze 3 db gumigyűrűre a space alá. Tud valaki olyan helyet ahol lehet ilyen mennyiségben értelmes áron beszerezni? Gigabyte bill. khali red. A gyűrű belső átmérője 6mm kellene, hogy legyen. Esetleg tudna vki küldeni természetesen a megfelelő ellenszolgáltatás fejében?

(#30887) Ringman válasza nyunyu (#30880) üzenetére


Ringman
nagyúr

eddig ezeket próbáltam - redet még nem, blacket meg nekem felesleges lenne.
outemu blue - magicforce 68 és numpad
topre 45g - novatouch
kailh brown - tizona numpad
----
+ amit napi szinten használok: dell e6430 ollós laptopbillentyűzete - ha nem dokkolón van éppen, mert akkor a magicforce van előttem.

a topre taktilisabb - sokkal - mint a brown, elsőre furcsa, a 45 g papíron kevés, de szerintem - vsz. a nagyobb leütési út miatt könnyen kezelhető.
lehet hogy én vagyok tehetségtelen, de nem lehet rajta bottom out nélkül gépelni (vagy csak nagymama-tempóban), mert a leütés után kb összeesik a rugó.

a blue-n jó dolog gépelni, de nekem nehéz kicsit az outemu blue, könnyebb rugóval ok lenne. lehet úgy gépelni, hogy nem bottom-outolsz.

brown - kicsit taktilis, a blue és a topre után furcsa kicsit, mintha felpuhították volna a blue-t, lehet még teszek egy próbát vele - teljes billentyűzeten, de nem hiszem, hogy ez lenne az én világom.
vsz. lehet úgy gépelni (bár a numpadot nagyon másképp használja az ember), hogy nem bottom-outolsz.

dell e6430
szerintem ok, de a topre használata után érződik, hogy ezt is nehezebb leütni, de a rövidebb út miatt még ezt is taktilisebbnek mondanám, mint a brown

ezt a hszt egy comfort curve 3000-en írom, lehetne az is könnyebb :)
---
vsz egy 35g-s plum84-et fogok kipróbálni legközelebb [link]

esetleg szerzek egy nem plate mounted cherry blue-t és kicserélem könnyebbre rugókat benne - mondjuk gateron clearre :)

(#30888) Domonkos válasza Ant@ (#30886) üzenetére


Domonkos
Ármester

Szerintem akarmelyik szerelvenyboltban kaphatsz darabra tomiteseket, alateteket - celnak azok is tuti megfelelnek. Arra figyelj csupan, hogy a gyuru ne legyen vastagabb, mint az actuation es a bottom-out kozti tavolsag!
Ugyan khailt meg sosem gyuruztem, de ott nem ugyanugy 5mm-nek kellene lennie a belso atmeronek? Amugy ha beviszed a keycapet, akkor tuti kapsz meretre.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#30889) Ant@ válasza Domonkos (#30888) üzenetére


Ant@
senior tag

Köszi! :R Jobban megnézve inkább 5,5 lesz, a 6 kicsit sok lesz oda. :))

(#30890) Ringman válasza Ant@ (#30886) üzenetére


Ringman
nagyúr

tudok adni keycapre való gyűrűt/o-ringet, de vsz csak jövőre, mert bent van az irodában. - bp belváros

(#30891) ribizly válasza Ant@ (#30886) üzenetére


ribizly
veterán

Hali!

Ha kell, akkor van itthon egy kis zacskóval és egyelőre nem kell, mert nem jött be úgy.
Ha gondolod szólj és adok szívesen. ;)

Ez a lehetőség másnak is áll természetesen. ;)

IX. kerület.

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#30892) Ant@


Ant@
senior tag

Az a baj, hogy kb. 200 km-re lakom Budapesttől de köszöm mindkettőtöknek :R
Bolgod Karit!

(#30893) haxiboy


haxiboy
veterán

Mindenkinek Boldog Karácsonyt!

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#30894) lkristóf


lkristóf
senior tag

Sziasztok ez milyen billentyűzet lehet? Típusra lennék kíváncsi, köszi! :R [link]

[ Szerkesztve ]

(#30895) Brett001 válasza maxiszalai12 (#30882) üzenetére


Brett001
aktív tag

Cougar 200K.
Bár többünknek volt gondja vele (kilazuló SPACE, kopó billentyűk) de mintha kezdene kikopni a hibás széria.
[link]

Ezt leszámítva nem nagyon van mit ajánlani 10e alatt, ami világít, bemész valamelyik számtech boltba vagy a "nem vagyok hülyébe" megtapogatod, megnyomkodod valamelyik olcsó cuccot (Modecom, HAMA és társai) és megveszed ami neked tetszik. :)

Boldog Karácsonyt mindenkinek! ;)

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#30896) dugo_ válasza lkristóf (#30894) üzenetére


dugo_
veterán

IBM Model F '4704 62-key', 6019284, Kishsaver
https://en.wikipedia.org/wiki/Model_F_keyboard
http://kishy.ca/?p=894

(#30897) Allien


Allien
veterán

Gondolkodom a billentyűzetem lecserélésén. Igaziból nem akarom, de ha ismét víz éri, vége, és már sajna nem kapható. :O Sajnos, ilyen IGAZI gammer bill nem kapható. Nézegettem kínai oldalakon a mecha billeket, de többségük a nyomi kék kapcsolósok. Miért erőltetik ők a kéket? :B :F
Jelenlegi billem Zborad:

Van valami mód, hogy hasonló formára lehetne cserélni a wasd+qe gombokat? :DDD Akár 3d nyomtatással, vagy mittomén. Sajna, a normál, 200 éves gombok számomra minden, csak nem gémer. :B ;] Persze, ha más nem, majd veszek piros gombos mecha-t, de ugye fontos lenne a gombok TÉNYLEGESEN ergonómikus kialakítása, nem gépelésre, JÁTÉKRA. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#30898) lkristóf válasza dugo_ (#30896) üzenetére


lkristóf
senior tag

Köszi szépen! :R

(#30899) Entaro válasza Allien (#30897) üzenetére


Entaro
tag

Amazon.de -n van pár használt felső rész hozzá, ha ennyire bejön, én vennék belőle tartalékot.

(#30900) csati777


csati777
csendes tag

Tudom, a Roccat nem ajánlott, de ennyiért még postaköltséggel együtt is ingyen van mind a négy variációja:
[link]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.