Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29501) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Hali,

mi a véleményetek az Ajazz Ak33 billentyűzetről?
Van itt olyan valaki, aki próbálta? Érdemes megvenni?

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#29502) nyunyu válasza Ra's al Ghul (#29501) üzenetére


nyunyu
félisten

Lemaradt a múltkori random ócó mecha listámról.

50-60$-t simán megérhet, ha valakinek kompakt mecha kell.
Viszont Massdropról nem érdemes rendelni, Aliról többféle verzióban olcsóbban kapható. (fehér vagy RGB háttérvilágítás, fekete vagy fehér kupakok, Blue vagy Black klón kapcsolók)

Akkor lehet csak szívás, ha valami oknál fogva cserélni szeretnéd a kupakjait, 1.5 széles Esc gombot nem tudom, ki gyárt (BTC billzetek ismertetőjele volt tizen-huszonéve.), vagy a kurzoroknak 1.25 mod gombokat használni sem általános, nincs ennyi 1.25 gomb egy rendes billzet készletben.
Ezt a videót elnézve ráadásul nem teljesen a szokásos OEM profilúak a gombok, Esc sor extramagas R5 profilt használ.
Meg az is látszik, hogy mártogatós technikával gyártották a kupakokat, némelyik már most karcos. :(

Mondjuk azt nem értem, fehér kupakokhoz minek háttérvilágítás.
Ha ki van kapcsolva, akkor fehér alapon halványszürke betűket alig lehet olvasni, ha meg be van, akkor fehér alapon még fényesebb fehér miatt nincs kontraszt. :))
RGBből viszont csak fekete van.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29503) Ra's al Ghul válasza nyunyu (#29502) üzenetére


Ra's al Ghul
senior tag

Értem,

köszi a választ.
Az igazat megmondva, én valami tartósabb billentyűzetre gondoltam, ami a lényeg, hogy kicsi kompakt 60% -os legyen. Korábban linkeltél egy oldalt, ahol vannak billentyűzetek. A kérdésem az lenne, hogy az ott látható árakra még rájön ÁFA + szállítási díj? Mennyi idő mire kiszállítják?

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#29504) nyunyu válasza Ra's al Ghul (#29503) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem rendeltem még az MKról, így nem tudom, mennyi onnan a szállítási idő.

Viszont van E-Element Z-88, ami hasonló méretű, mint az Ajazz AK33, de doubleshot kupakjai vannak, arról biztosan nem fog lekopni a festék, max a felülete fényesedik, ahogy minden ABS kupaké.
Ráadásuk szabványos méretű gombjai vannak, bármilyen rövid jobb Shiftet is tartalmazó kupakszettet rá lehet tenni, max a PgUp/PgDn kupakok kerülnek rossz sorba.

Állítólag van belőle fekete kapcsolós is, ha nem szeretnéd a kék ketyegését hallgatni.

ÁFÁt elvileg minden 45€-t meghaladó rendelésre kell fizetni, Amazon, eBay asszem alapból fel is számolja fizetéskor.
Alis rendelés esetén a vámon nem mindig szokták átnézni a csomagot, de erre ne építs.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29505) Anonymus23 válasza nyunyu (#29302) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nah megérkezett végre a CoolerMaster Masterkeys Lite L

És valóban a weblapos, illetve webshopos fotókkal ellentétben Magyar/ISO rajta a billentyűzet kiosztás.
:C
Az egeret még nem próbáltam, mivel ahelyett van egy komolyabb.

A gépelés kellemes, kicsit mélyebben van az érzékelési pont a korábbi billentyűzethez képest, viszont kellemes rajta gépelni.
A színeket millió variációban lehet állítani, plusz, még az alap színeknél lehet RGB színeket "hozzákeverni".
Persze vannak a csilivili effektek, amik egyrészt nem hasznosak, de promónak és marketingnek jó, 1x kipróbálja az ember, utána soha többet.
A billentyűzet világítás nélkül gyakorlatilag olvashatatlan, de nekem eleve világítós kellett, úgyhogy ez annyira nem zavar.

Ami nem tetszik, hogy a gép kikapcsolása után is világít a LED :(((
De, kipróbáltam, mégis kikapcsol. :C

Eddig tetszik, és bejön, egyetlen hiány a csuklótámasz hiánya, ez egyelőre szokatlan még.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#29506) nyunyu válasza Anonymus23 (#29505) üzenetére


nyunyu
félisten

Ami nem tetszik, hogy a gép kikapcsolása után is világít a LED :(((

Eszközkezelő/Billentyűzet/energiagazdálkodás fül?
Felébresztheti a gépet elől pipa kivesz:

Akkor nem lesz áram alatt kikapcsolt állapotban.

[szerk:]Mi az eszközkezelő hotkey Win alatt? Mintha lenne neki.
Ctrl-Shift-Esc-et benéztem, az a taskmant hozza elő.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29507) Anonymus23 válasza nyunyu (#29506) üzenetére


Anonymus23
veterán

Csak az kavart meg, hogy amikor összedugtam (gép ki volt még kapcsolva), akkor elkezdett világítani a billentyűzet. És ebből azonnal azt gondoltam, hogy na akkor ez kikapcsolva is világítani fog. De éltem a gyanúperrel, hogy lehet ez csak az első bekapcsolásra volt igaz, ezért a hsz után kikapcsoltam, és el is aludt szépen.

Ezt mondjuk nem értem, nekem 4 ilyen HID billentyűzetem van :Y

Egyébként tetszik, kellően hangos (amennyire én szeretem, hogy hangos legyen, a space sem csörög, hanem megfelelően tompa puffanással adja tudtul a működését.

A narancs szín elég kellemes, nem ennyire rikító, mint ahogy a telefonnal készült képen tűnik. A piros még diszkrétebb, de van benne rózsaszín is, ha valaki nagyon csajos és "szupcsi" dizájnt akar. :DDD

Az egér is egy egész kellemes kis darab, egész jó kézreálló, viszont most az külön életet él (mármint a billentyűzeten be van állítva a statikus szín, de az egér meg kaméleont játszik. de amúgy kellemes a tapintása és a görgő is finoman és hang nélkül dolgozik.

;) - The Power of the Light Side

(#29508) Domonkos válasza Anonymus23 (#29507) üzenetére


Domonkos
Ármester

>Ezt mondjuk nem értem, nekem 4 ilyen HID billentyűzetem van

Valoszinuleg azert van tobb, mert az USB altalaban csak 6+4 billentyut szokott egyszerre atengedni (habar ugy tudom, hogy nagyobb az elmeleti hatara), de igy ki lehet trukkozni ezt es el lehet adni a billentyuzetet NKRO-val...
Viszont vannak gepek, foleg a regebbiek, amik ezt nem fogjak szeretni.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#29509) Anonymus23 válasza Domonkos (#29508) üzenetére


Anonymus23
veterán

Lehet, ez elvileg 26 bill-t tud egyszerre.
A géppel/erővel nem kellene, hogy gond legyen, de mondjuk nem tudom azt sem elképzelni, amikor 26 billentyűt kell lenyomni egyszerre és fontos, hogy mind külön értelmezhető legyen...

;) - The Power of the Light Side

(#29510) haxiboy válasza Anonymus23 (#29509) üzenetére


haxiboy
veterán

Ragequit. Hogy tuti benne legyen az ökölcsapásban az alt+f4 :-D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#29511) nyunyu válasza haxiboy (#29510) üzenetére


nyunyu
félisten

Ragequit. Hogy tuti benne legyen az ökölcsapásban az alt+f4 :-D

Azt a kombót max kinyújtott tenyérrel karatézva érnéd el.

Amíg WoToztam, akkor Alt-F4 az mindennapos kombó volt max 2 óra játék után.
De pár napja a Civ6 is elérte a 3 óra után Alt-F4-uninstall státuszt. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29512) haxiboy válasza nyunyu (#29511) üzenetére


haxiboy
veterán

Nálam régen az alkar is csapódott. De akkor még nem volt nkro :-(

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#29513) Ra's al Ghul válasza nyunyu (#29504) üzenetére


Ra's al Ghul
senior tag

Hali,

amit linkeltél billentyűzet abban jól látom, csak blue és black switchek vannak? (a blue az nekem pl megfelel)...

Arról az oldalról amit linkeltél onnan tudom is rendelni? (Sorry sosem rendeltem még sem amazonról sem ebay-ről)...

Illetve a billzet minősége milyen? Már csak az ára miatt kérdezem... túl olcsónak tünik nekem egy mechanikus bill. hez képest.

[ Szerkesztve ]

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#29514) tothm1991


tothm1991
csendes tag

Sziasztok!
ASUS Cerberus billentyűzetről vélemény? Vagy esetleg hasonló árkategóriában jobb ajánlás, akár egérrel is? Köszi!

(#29515) gyugyo79 válasza tothm1991 (#29514) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én a helyedbe Anonymus23 -at faggatnám, hogy van megelégedve, a Cerberus indulása nagyon nyögvenyelős volt kifoghatsz simán egy beragadt rosszat is. Olvas bele a hozzászólásokba itt.

(#29516) tothm1991 válasza gyugyo79 (#29515) üzenetére


tothm1991
csendes tag

Köszi! Esetleg neked valami ajánlás? :)

(#29517) gyugyo79 válasza tothm1991 (#29516) üzenetére


gyugyo79
addikt

Sajnos én pont ebbe a kategóriába nem vennék, vagy alatta jelentősen vagy felette akár még jeltősebben.
A Cerberus se volna amúgy rossz nekem volt szerencsém nyomkodni és amúgy egy masszív bill. meg biztos tetszetős is (kinézet ugye szubjektív) csak én is azért nyomkodtam mert ismerős kifogott rosszat , ráadásul utána szerencsétlen ráfizetéssel cserélte egy hasonló ár kategóriás (kicsit drágább) Tesoro Lobera G5NL Multicolor -t ami kritikán aluli volt mind minőség érzetre mind működésre (No azt aztán jól fényképezték a marketingesek) és ezt már az induló ár *2 ért cserélt ami a Tesoronál már csak + 10 000 Ft körül volt egy Roccat Ryos -ra amit megelégedéssel használ azóta is (De a bill vásárlása több mint 1 hónap lett)...

[ Szerkesztve ]

(#29518) Kassh


Kassh
csendes tag

Mi a kollektív vélemény a Razer billentyűzetekről az áruktól eltekintve?

(#29519) dqdb válasza dqdb (#29465) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nagyon közel vagyok a lengyel GH60 PCB + kínai fémház + kínai plate megrendeléséhez (switch és keycap van már), most kellene erősnek lenni, hogy ne ...
Gyenge voltam, vesztettem :) Az ünnepek alatt szeretném majd összerakni, addigra mindennek be kell futnia hozzá.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#29520) Syz


Syz
senior tag

A billentyűzet mizéria nálam is kezdődik..tegnapelőtt megjött a Logitech K800 Illuminated.Szép,világít meg jó rajta pötyögni.Aztán ma az egyik játékban megpróbáltam lenyomni a JOBBRA+LE+D gombot együtt és kurvára nem csinál semmit.Minden más irányba működik a hármas kombó,abba az egy irányba nem.Elővettem a másik gépnél lévő K520-ast próbára,azzal meg tökéletesen működik a kombó.Gondolom mehet vissza ahonnan vettem.

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#29521) hardy555


hardy555
tag

Sziasztok!

Megérett ismét egy billentyűváltás, és a segítségeteket szeretném kérni.
2 jelöltem lenne, az egyik a Ducky Sájn 5 a másik pedig a Cooler Master Masterkeys Pro L.
Egy kicsit a CM Storm felé hajlok, nem értem, hogy mi kerül ennyibe (68 000.-), és szerintem a 2 billentyű nagyon hasonlít egymásra, sőt a szerintem a CM storm egy kicsit talán szebb is :)

Esetleg van olyan érv amiért megérne inkább a Ducky-t megvennem ?

Válaszokat előre is köszönöm :)

★ Work Hard Play Hard ★

(#29522) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

@ tDr1v3r Azt meg tudod mondani, honnan rendelted a Pok3r billentyűzetet illetve mennyit kellet várni a kiszállításra?

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#29523) troland26


troland26
őstag

1.Mekkora összeget szánsz rá? max15-20k ( ha kevesebbért is van az nem gond :) )
2.Használt szóba jöhet-e? Újat szeretnék
3.Mire használnád a billentyűzetet? / Miért vásárolod? Több éve használok egy Logitech Wave billentyűzetet , de már eléggé leharcolt állapotban van .. Általános használat , kevés játék is..
4.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus) nem releváns
5.Van-e valami elképzelésed? Extra igények (kell-e numpad, világítás, csuklótámasz, vezetéknélküli, ergonomitás, programozhatóság, stb?) mindenképp vezeték nélküli legyen ha ergonomikus a kialakítása az csak hab lenne a tortán , numpad kell
6.Ragaszkodsz-e a magyar kiosztáshoz? (amennyiben nem, sokkal testhezállóbb billentyűzetet is találhatsz/ajánlhatunk) magyar kéne

(#29524) tDr1v3r válasza Ra's al Ghul (#29522) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Corus-kb-rol vettem, de toluk mar nem ajanlott venni. Brit Amazonrol nezz magadnak egyet.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#29525) kNG


kNG
senior tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy zalman zm-k400g billentyűzetet, a problémám annyi vele, hogy nem működik. Akármelyik USB portba dugom be, addig sem jutok el, hogy felismerje a billentyűzetet...gyakorlatilag halottnak tűnik az egész. Windows 7 és Windows 10 alatt is ugyanez a hiba...a drivert is feltelepítettem, de semmi változás...valamit én csinálok rosszul, vagy ez kuka (gari)?

Segítségeteket előre is köszönöm! :R

MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

(#29526) hardy555 válasza Kassh (#29518) üzenetére


hardy555
tag

Egy kicsit 50-50. Valakiknek azonnal szétmegy, valakinek beválik :) nekem 2011 óta meg van minden évben a "csúcs" modell.

Eddigi tapasztalataim alapján 2011-2013-as modellek mind baromi jók voltak, de olyanból jót és szépet találni már nehéz. Tournament edition is jó.

2014-ben jött a Kailh-Razer switch, ami szörnyen fos volt. Nem is igazán szar, inkább megbízhatatlan, valamelyik gombot könnyebb valamelyiket nehezebb volt lenyomni. Ezeket ( Blackwidow Ultimate 2014 és Chroma) kerülni ajánlott.

Majd kisebb hype-al a Razer switchgyártót váltott, és a 2016-os Blackwidow és a Chroma X már Greetech-Razer swirchel jelent meg. Nekem ez van közel 7 hónapja és semmi bajom nincs vele.

Hogy miért zsákbamacska? Az elsőt nekem is visszakellett vinnem, mert bedugtam a gépbe, és voltak olyan ledek amik nem világítottak. Nemmelessleg volt arra is példa hogy nyomtam egy "P" betűt, a bill. színt váltott és beírt egy "Z"-t :O. Visszavittem, kicserélték és a mostani hibátlan :)

Ha van még kérdésed írj PM-et nyugodtan :)
(Nem mellesleg az enyém eladóvá válik, ha érdekel írj nyugodtan :) )

★ Work Hard Play Hard ★

(#29527) tDr1v3r válasza hardy555 (#29526) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Erdekes mondjuk hogy a Greentech-es Das-okat meg nem szeretik...

En BlackWidow-bol az X-et (remelem jot mondok) neztem, abban Cherry van es a bottom row is normalis.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#29528) hardy555


hardy555
tag

Nem sajna nem az van benne, legalábbis a Chromaba biztos hogy nem.

Azt tudom, hogy a 2016 Ultimate-et lehet venni Cherry-vel. De az enyémen ( Chroma X) Razer van, és jók :)

★ Work Hard Play Hard ★

(#29529) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Hali,

megnéztem a massdrop.com -ot és találtam is egy nekem tetszetős billentyűzetet.

A kérdésem az lenne, hogy mi a veléményetek a linken található billentyűzetről?
Én Red switch-ekkel rendelném.../I]

Illetve ami még nem tiszta, hogy hogyan is megy a rendelés a massdrop-ról?
Ha most kifízetem az írt öszzeget (magyarországra a shipping az ~100 USD) akkor arra még jön bármi más (pl.: adó, vám)?

[ Szerkesztve ]

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#29530) Ringman


Ringman
nagyúr

van olyan szoftver, amivel csak a külső billentyűzet betűit mappeli (de szép szó ez ragozva) újra, a laptopét meg hagyja úgy, ahogy eredetileg volt? sharpkeys-t néztem, de az macera, mert a változtatásokhoz ki-be kell jelentkezni.

a dolog apropója az, hogy rendeltem egy qisan/magicforce billentyűzetet. (főleg azért, hogy egy blue switchet kipróbáljak huzamosabban, mielőtt veszek 30k-ért egy normális tkl billentyűzetet). - vásárlástól való elállás céges vásárlásként nem működik sajnos.

Amit viszont kicsit szokatlan, hogy:
1. nullát csak fn+esc lenyomásával tudok produkálni. erre még megoldás, hogy az esc-t a caps lockra mappelem, a 0-t pedig az esc-re.

2. í/Í leütése - a bill-en a space mellett az fn van, nem az alt-gr - ezt a kettőt is felcserélném, de az fn-t meg nem ismeri a sharpkeys sajnos.

(#29531) torreador22


torreador22
aktív tag

Sziasztok. Az lennea kérdésem hogy vezetek nelkuli komboban gondolkodom de nem ertek hozzá tanacstalan vagyok. Otthoni felhasználásra kellene netezés ,játék 15e bezárolag. Egyáltalán játékra hasznalhatoak vagy felejtős? Köszönöm a segítséget.

torreador22 felhasználónak 369 pozitív és 0 negatív értékelése van az oldalon!

(#29532) gyugyo79 válasza torreador22 (#29531) üzenetére


gyugyo79
addikt

Persze, hogy használható. Nem a legjobb és PvP helyzetekbe esetleg hátrányba leszel, szinte biztos, hogy korlátozott az egyszerre lenyomható billentyűk száma és stb. Viszont nem megy A ból B be egy vezeték. Van egy nagy csomó játék ahol tök mindegy a billentyűzet milyensége ha amúgy is ilyenekkel játszol teljesen kár ezzel foglalkozni ha meg nem akkor valamit valamiért. Akár lehet a polcon tartani és játék idejére csatlakoztatni egy játékre jó vezetékest.

(#29533) torreador22 válasza gyugyo79 (#29532) üzenetére


torreador22
aktív tag

Sokan azt írják hogy az eger nagyon késik stb . Egy logitech 520 a kiszemelt.

torreador22 felhasználónak 369 pozitív és 0 negatív értékelése van az oldalon!

(#29534) nyunyu válasza torreador22 (#29531) üzenetére


nyunyu
félisten

Engem World of Tanks közben kevésbé idegesített a kékfogú MX Revóm lassúsága. (percenként csak 90x küld adatot a rendes MX Revo 125-ével szemben.)

Az viszont annál inkább, hogy a K750 óránként háromszor elvesztette a kapcsolatot a tőle fél méterre lévő vevővel, aztán addig se kép-se hang, amíg 5 másodperc alatt vissza nem csatlakozott rá, majd az összes addig megnyomott gombot egyben zúdította rá a gépre.
Nagyon nem vicces, amikor nem vagy fedezékben, és mindenki téged lő.

Korábban is használtam drótnélküli billzeteket (L Cordless Comfort, HP Bumblebee), azokkal nem volt ilyen gondom, de azok csak 2-3 évet bírtak, aztán tönkrement az elektronikájuk, új elemmel sem lehetett életrekelteni őket.

K750 ezt persze messze alulmúlta, alig 1 hónap alatt evolválódott levélnehezékké.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29535) torreador22


torreador22
aktív tag

A rapoo 8200 esetleg valaki ismeri elfogadható árban van és 5Gzh müködik már ha ez lényeges ?

torreador22 felhasználónak 369 pozitív és 0 negatív értékelése van az oldalon!

(#29536) Vanir válasza torreador22 (#29535) üzenetére


Vanir
veterán

Írásjelek és mondatstruktúra? :)
Attól függ, hogy mire kell. Multi játékra ne vedd, böngészésre nyugodtan, bár wireless-ből Logikat szoktunk csak ajánlani, mert mással nincs tapasztalatunk.

(#29537) gyugyo79 válasza torreador22 (#29535) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én ültem ilyen előtt, mint egy normálisabb laptop bill. (Nem a teteje de teljesen jó) engem csak a Del bill zavart de a sajátján megszokja az ember, az elhelyezését. De messzemenőbb tapasztalatom nincs, a tulajdonosa megvolt vele elégedve ő csak kinézett miatt vette mert tetszett neki de ha rosszul működött volna biztos nem tartja meg. Viszont ő egy leginkább HTPC feladatokat ellátó PC -hez használtja 0 játék. (Már az összes újabb 5GHz -en működik, talán kevesebb minden zavarja egymást még és talán a jövőben is ott)

(#29538) Vanir válasza Vanir (#29536) üzenetére


Vanir
veterán

Fú bakker, mostanában ennyire keverem az egeres topikot mindennel? :DDD :DDD
Mondjuk a lényegen nem változtat.

(#29539) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok.

SOS-be kellene egy könnyen beszerezhető új vezetékes ~Flat billentyűzet 10k környékén.
Cougar 200K, Genius Scorpion K9, illetve MS Wired Desktop 600 amik tetszenek. Sokszor este gépelek, LED nem hátrány.
Ezek közül melyikkel érmes kezdeni? Cougar látom szerepel az ajánlottak között.
Köszönöm! :R

(#29540) gyugyo79 válasza Vanir (#29538) üzenetére


gyugyo79
addikt

Talán csak annyi, hogy szerintem a billentyűzetek nagyobb lejtmenetbe vannak minőség/ár tekintetbe az idő előre haladtával mint az egereik.

(#29539) t.imi Akkor a Cougar -t válaszd. Ha világítás nem kell akkor MS -t. (Szerintem)

[ Szerkesztve ]

(#29541) nyunyu válasza gyugyo79 (#29540) üzenetére


nyunyu
félisten

Van egyáltalán mostanában épkézláb L termék megfizethető áron?

Lassan már a fapad 2 gombos egérért is elkérnek 15k-t, csak mert a hátán figyel egy programozható RGB világítású G logó.
Korábbi irodai igásló kategóriás billzeteik utódai is átmentek fél kilónyi beolvasztandó műanyag hulladékba az árak duplázódása közben.
Komolyan vehető high-end billzetet meg nem nagyon látok tőlük, egér fronton még csak-csak akad egy-két MX Master kaliberű cucc, de azok is elég problémásak.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29542) gyugyo79 válasza nyunyu (#29541) üzenetére


gyugyo79
addikt

Hát olyan most hirtelen nincs amiből más márkából ne tudnék olcsóbban jobbat, de ez lehet az én szűk látókörűségem is és biztos van ellen példa. Viszont 100% el tudom fogadni ha valaki márka hű mert megvolt ezelőtt is elégedve egy termékkel és sokaknak a jövőben is jó lesz és pár ezer ide vagy oda nem számít (Főleg, hogy én is ilyen vagyok és fizetek valamiért többet amíg nem csalódok).
Nekem van 3 olyan 6 + éves Logitech 100 -as egerem ami szervizelésre van használva és teljesen jól működik csak a vezeték vége törik meg néha az ki van vágva újra forrasztva és kész még jók mindig, ugyan ebből a típusból az újabbakból volt ami 1 évet nem bírt ki (Persze lehet, hogy a tervezett elavulás miatt a későbbi szériák jobbak az ő szempontjukból) ...

(#29543) Ringman válasza nyunyu (#29541) üzenetére


Ringman
nagyúr

irodában van 2 db K120-as, de elég gyenge váza van - mondjuk ez szinte minden olcsó billentyűzetre igaz

+ mindig megdöbbenek, amikor a g400-as egér épp aktuális utódjának árát meglátom.

(#29544) digitalz


digitalz
csendes tag

Hali,

Az alabbi igenyeknek tudnatok megfelelo billt ajanlani?

1.Mekkora összeget szánsz rá?
Jo lenne 20e alatt tartani, max 25e.
2.Használt szóba jöhet-e?
Nem, uj kene.
3.Mire használnád a billentyűzetet? / Miért vásárolod?
Jatek, iras (Masodik elvez prioritast)
4.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus)
Mechanikus lenne jo.
5.Van-e valami elképzelésed? Extra igények?
Kompakt kene, ha tartalmaz irany gombokat akkor azok teljesertekuek legyenek (60%os lenne a legjobb).
Hattervilagitas fontos, vezeteknelkuliseg elony de nem feltetel.
(Razer Anansit (expert) hasznalok, ennel valamennyivel konnyebb billentyujaras jo lenne.)
6.Ragaszkodsz-e a magyar kiosztáshoz?
Igen, mindenfelekeppen magyar kene.

Elore is koszi.

[ Szerkesztve ]

(#29545) torreador22 válasza Vanir (#29536) üzenetére


torreador22
aktív tag

Soha nem játszom multi játékot inkább az fps ,rpg .

torreador22 felhasználónak 369 pozitív és 0 negatív értékelése van az oldalon!

(#29546) dqdb válasza digitalz (#29544) üzenetére


dqdb
nagyúr

Mechanikus lenne jo.
Jo lenne 20e alatt tartani, max 25e.
60%os lenne a legjobb

Egymás kizáró feltételek, még használtan se fog összejönni.

Mechanikus lenne jo.
60%os lenne a legjobb
Igen, mindenfelekeppen magyar kene.

Ilyen billentyűzet egyszerűen nem létezik.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#29547) nyunyu


nyunyu
félisten

Nem rémlik, hogy lenne háttérvilágítós kompakt billzet ISO kiosztással.
Ha lenne is, akkor is +14k rá egy magyar kupakszett. (ajándék gumimembránnal+egérrel. :DDD)

Hmm, múltkor linkelt Aula F2012 majdnem ISO, csak a bal Shift+Í helye nem stimmel.
Már csak a szivárványszínű háttérvilágításával kell megbarátkoznod, meg a TKL méretével, de legalább van rajta teljes értékű nav cluster. :))
(60%-on nem férnek el a külön kurzorok, csak Fn+valami kombókkal lehet navigálni.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29548) digitalz válasza dqdb (#29546) üzenetére


digitalz
csendes tag

Ettol tartottam en is, ha a mechanikust kivesszuk illetve nem muszaj a 60% de ne legyen teljes meretu akkor mar letezhet?

(#29549) nyunyu válasza dqdb (#29465) üzenetére


nyunyu
félisten

Nagyon közel vagyok a lengyel GH60 PCB + kínai fémház + kínai plate megrendeléséhez (switch és keycap van már), most kellene erősnek lenni, hogy ne ...

Ha jól rémlik, GH60-at lehet ISOra építeni, csak olyan plate kell hozzá.

Csak úgy kiváncsiságból, mibe fáj egy ilyen manőver?

PCB: múltkor linkelted 30€-ért
ház: akril vagy ABS ~20$, alu ~60$
ISO plate: 15€
1 csomag Gateron kapcsoló: 35$ (elég lenne a 2/3-a is)
4+1 Cherry stab: ~10$
kupakszett: 14k HUF

Eddig ez ~150$+a kupakszett ára.
+marék dióda, ellenállás, LED, ha látni is szeretnéd a betűket :))

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29550) t.imi válasza gyugyo79 (#29540) üzenetére


t.imi
addikt

Köszönöm, kb erre a felállásra gondoltam én is :R

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.