Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29901) RexpecT válasza sagit (#29900) üzenetére


RexpecT
addikt

CHERRY MX-board 6.0?

(#29902) h-yle válasza sagit (#29900) üzenetére


h-yle
addikt

WASD

[ Szerkesztve ]

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#29903) sagit válasza RexpecT (#29901) üzenetére


sagit
addikt

Akár, tetszik. :R Bár kicsit drága.

(#29902) h-yle: ez nagyon frankó kis oldal de ha USA-ból rendelek akkor még jön rá vám is igaz? plusz a szállítás se lesz olcsó gondolom, nagyon túllépném a keretet.

Most amazonon keresgélve ezen akadt meg a szemem:

Fnatic Gear Rush LED Backlit Mechanical Pro Gaming Keyboard with Red MX Cherry Switches, DE Layout

80 Euróért baráti, van valakinek ezzel tapasztalata? Ki gyártja egyáltalán? Tippre valami kínai cucc nem?

Van kék,barna és piros kapcsolókkal is.

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#29904) nyunyu válasza sagit (#29903) üzenetére


nyunyu
félisten

80€-ért megvehetőnek tűnik, 120€-t nem biztos, hogy adnék érte.

Viszont feljebb írtad, hogy ne legyen túl puha a billzet.
MX Red kapcsoló valamivel puhább, mint egy átlagos membrános billzet.
MX Brown kb. egálban lenne velük keménységre, de az valamivel hangosabb, mint a Red.
MX Blue pluszban kattog is.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29905) RexpecT válasza sagit (#29903) üzenetére


RexpecT
addikt

Bakker, ez nagyon megér ennyit, szerintem még én is meglepem magam karácsonyra vele, úgyis most lett ingyenes magyarországra a szállítás. :R

[ Szerkesztve ]

(#29906) sagit válasza nyunyu (#29904) üzenetére


sagit
addikt

Igazából szubjektív hogy mi túl puha. Jelenleg egy Logitech K310-et használok, amikor vettük fontos volt a moshatóság, most már nem az. Annak a keménységével elégedett vagyok, de semmi mérőszámot nem tudok róla hogy akár csak papíron össze tudjam vetni a cherry kapcsolókkal.

Annyira legyen kemény hogy véletlenül ne gépeljek el vele semmit.

Lehet akkor kipróbálom azt a billt, ha nem jön be visszaküldöm, de további ötletek is jöhetnek. :R

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#29907) kemotox válasza sagit (#29906) üzenetére


kemotox
addikt

"MX Red kapcsoló valamivel puhább, mint egy átlagos membrános billzet." Ebben semmi szubjektív nincs. És csak megerősíteni tudom, én barna kapcsolósra váltottam membrános után és rengeteg melléütésem volt egy csomó ideig :D

(#29908) nyunyu válasza sagit (#29906) üzenetére


nyunyu
félisten

Ha van némi apród, akkor egyszerűen meg tudod mérni, milyen kemény a billzeted.

Átlag billzet 13db 5Ft-os érmét rápakolva egy gombra kapcsol, az nagyjából 55 gramm.
MX Red 45 grammtól kapcsol.

Nem tudom, hogy az €c érmék milyen nehezek, de azokkal is ki lehet matekozni.
(5Ft=4.2 gramm, 10€c=4.1)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29909) dqdb válasza sagit (#29906) üzenetére


dqdb
nagyúr

Egyszerűen le tudod magad is mérni ezt. Az egyik billentyűre ismert súlyú pénzérméből annyit tegyél rá, hogy éppen lenyomják a billentyűt (ha van ötforintos nálad, az a legjobb, a topikban mindenki azzal mér és nem kell számolgatnod).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#29910) sagit


sagit
addikt

Köszi az ötletet, forintom nem volt de centtel megoldottam. 14 db 5 centes kellett hozzá amik 3,9 grammosak. 54,6 gramm jött ki.

Ilyen vagy picit puhább jöhet ha jobban bele gondolok.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#29911) nyunyu


nyunyu
félisten

Közben újra mértem, 54.2 grammra jött ki a lock LEDek miatt érintetlenül hagyott MX Brown keménysége.
Taknyon csúszó Cheteron Brownjaim viszont már 48-49 grammnál kapcsolnak. :Y

Már értem, miért akarok keményebb rugókat.

Amit viszont nem értek, szóközömnél lévő MX Blownra (Brackre?) is 55 gramm jött ki, amit furcsállok.
Ennyit puhult volna a Black rugó a sok hüvelykujjas csapkodástól? :Y
Elvileg lineáris stemmel 60 gramm körül kéne kapcsolnia, nálam viszont enyhén taktilis stemmel van párosítva, ami rádob pár grammot.
(Elvesztettem az egyik Brown kapcsoló rugóját, Blackből pótoltam.)

Mindenesetre ez pár kérdést felvet, hogy milyen rugókkal párosítsam a nagyon taktilis stemeket a számomra ideális kapcsolóhoz.
Ergo Clear eddig sem jöhetett szóba, mert a Red/Brown/Blue rugója szerintem túl puha.
Panda Clear látszott eddig a befutónak, de most megingott a bizodalmam a Black rugója iránt.

Minél több kapcsoló(mod) összehasonlítást olvasok, annál inkább hajlok a tiszta MX Clear irányába, ami puhán indul, 75 grammnál kapcsol, de a bottom outnál már betonkemény.
Viszont ez a kapcsoló nem kapható, helyette max ugyanannyira taktilis MX Tactile Grayt tudnék szerezni, de annak megint totál más a rugó karakterisztikája, keményen indul, 75 gramm körül kapcsol, viszont a bottom-outja puhább, mint a Clearnek.

Nem egyszerű...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29912) Ringman válasza nyunyu (#29911) üzenetére


Ringman
nagyúr

75 grammnál kapcsol

ahhoz már erőlködni kell :)

---
más:
edigitálnál ma 23k a razer blackwidow tournament 2014 bill, ha valakit pont ez érdekelt volna.
csak náluk BlackWindow

(#29913) nyunyu válasza Ringman (#29912) üzenetére


nyunyu
félisten

23k még mindig sok egy kailhos TKLért.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29914) Varoz válasza nyunyu (#29911) üzenetére


Varoz
őstag

Fú, nem akarok arra a szintre jutni, ahol te vagy. :DDD
Mire eljutsz oda, hogy meglesz a tökéletes bill. már nyugdíjba is mehetsz. :D

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#29915) Ringman válasza nyunyu (#29913) üzenetére


Ringman
nagyúr

én sem venném meg, de tkl-ből itthonról rendelve nincs túl nagy választék 30 alatt.
lioncast lk20 és ozone strike - kb ennyi a fentin kívül.

vagy nem egészen tkl, de cm masterkeys pro m van még 33k körül.

szerk:
Amit viszont nem értek, szóközömnél lévő MX Blownra (Brackre?) is 55 gramm jött ki, amit furcsállok.

nehezebb a space, nem lehet az a gond/kiváltó ok?

[ Szerkesztve ]

(#29916) nyunyu válasza Varoz (#29914) üzenetére


nyunyu
félisten

Úgysem lesz már rá idén pénzem, így max álmodozni tudok róla.

Ahogy a magyarra dyesubolt PBT kupakokról is, pedig már nagyon viszket a tenyerem, hogy megrendeljem fehér alapszín, világosszürke mod gombok, navy blue felirattal
(Kb. olyasmi lenne, mint a Sun Type5C)
Csak az a fránya 80$-os árcímke ne lenne... :W

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29917) nyunyu válasza Ringman (#29915) üzenetére


nyunyu
félisten

nehezebb a space, nem lehet az a gond/kiváltó ok?

Direkt a NumLock kupakkal próbáltam a szóközt, nehogy a kupak profilja/dőlésszöge befolyásolja a mérést.
Szököznek amúgy is domború a teteje, nem állna meg rajta az apró.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29918) Varoz válasza nyunyu (#29916) üzenetére


Varoz
őstag

Egyszer csak sikerül összehozni, amit szeretnél. :K

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#29919) Ringman


Ringman
nagyúr

ez a Hall Effect Mechanical Keyboard, ami a massdropon fellelhető, az miféle szerkezet?

(nem mintha megvenném - már a kurvaronda vékony kupak miatt sem :) )

(#29920) ivana válasza Ringman (#29919) üzenetére


ivana
Ármester

Itt nincs kontaktus, a mágneses tér meg bármin átmegy ha sikerül benyomni a gombot akkor kapcsol ha sárral van tele akkor is. Eredetileg ez ilyen NASA által használt cuccokban, meg katonai dolgokban volt jó régen, gyakorlatilag elpusztíthatatlan.

(#29921) nyunyu válasza Ringman (#29919) üzenetére


nyunyu
félisten

GHn van egy hosszabb topik róla

Egy nagyon régi elgondolást próbáltak újraéleszteni, hogy megnézzék, mennyire lehet életképes a mai mecha felhozatalban.

Hetvenes években nagyon sok ipari cuccban Honeywell mágneses kapcsolók voltak, amely fémes kontaktusok érintkezése nélkül kapcsoltak, pusztán egy álló és egy mozgó mágnes terének változása alapján.
-> mindig ugyanúgy kapcsol, nem öregszik, nem tud korrodálódni, nem tud elromlani.

Viszont ezek akkoriban olyan drágák voltak, hogy még az első Cherry MX megjelenése előtt kihaltak.

Mostanra viszont kici kínaiak kihoztak valami kellően apró mágneses érzékelőt, ami köré egy GHs arc nekiállt billzetet tervezni, Massdrop meg összehozta egy gyártóval, aki képes legyártani egy szériát legyártani belőle relatíve olcsón.
Ennek eredménye a mostani drop a generic 15$-os kupakokkal.

Következő iterációnál nyilván kiforrottabb lesz az egész, többféle opcióval. (pl. fehér ház, nem bambusz.)

GHn mindig találni valami elmebeteg ötletet, Model F-122 vagy G80-2100 házba befaragható, tetszőlegesen variálható kiosztású billzet elektronikától kezdve a hogyan öntsünk színes ogre pofás kupakokattal bezárólag.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29922) Ringman válasza ivana (#29920) üzenetére


Ringman
nagyúr

igen ezt én is olvastam a bevezetőben:
The Hall Sensor, for which this innovative keyboard is named, was popular in keyboards of the 1970s and 80s thanks to its reliability. Frequently used in nuclear reactors, missile silos, and aircraft cockpits, the sensor steadily became less popular due to high cost of production

--
topikban volt valakinek már ilyenhez szerencséje?

itt egy video a billről:
[link]

szerk:
(#29921) nyunyu

hmm, akkor figyelemmel kísérem majd a fejleményeket

[ Szerkesztve ]

(#29923) Helsing


Helsing
aktív tag

Itt azt írják a G102-ről, hogy az elődhöz képest 20-ról 10 milliósra redukálták a kapcsolókat.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#29924) Vanir válasza Helsing (#29923) üzenetére


Vanir
veterán

Ennemazatopik. :D Amúgy meg hanyagoljátok az ilyen review oldalakat, mert közük nincs a témához.

[ Szerkesztve ]

(#29925) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Sziasztok!

Numerikus billel nem rendelkező bill esetében mi helyettesíti a zoom lehetőséget billenytűkombóval?

kicsit off topic a téma sry, de nem láttam erre valót és ez pörög aránylag jól :B

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#29926) Vanir válasza --Disztroj-- (#29925) üzenetére


Vanir
veterán

Ctrl+egérgörgő fel.

(#29927) nyunyu válasza --Disztroj-- (#29925) üzenetére


nyunyu
félisten

Angol kiosztáson Ctrl +/-/0 (Backspace és 9 közötti 3 gomb)

Magyar kiosztáson nem ennyire triviális, mivel a kicsinyítésre szolgáló kötőjel lent van a jobb Shift mellett, zoom resetelésre szolgáló 0 meg átkerült a számsor túlsó végére, egyedül a nagyítás gombja maradt a helyén. (amire magyaron Ó van írva.)

De egyszerűbb a Ctrl-görgőt használni, mint kikeresni magyaron a nagyítást/kicsinyítést.
Ctrl-0 szerencsére könnyen kézreáll.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29928) Vanir válasza Vanir (#29926) üzenetére


Vanir
veterán

Meg kéne tanulnom olvasni. :DDD A billentyűkombó elkerülte a tekintetem.

[ Szerkesztve ]

(#29929) --Disztroj-- válasza nyunyu (#29927) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

Köszi szépen :R
vannak helyzetek ahol natúr kéne a plusz-mínusz, ezért kellett a tipp :) még szokni kell, de így már nem agyalok azon, hogy kicserééltessem numpadesre a billt.

Egyébként egy Rapoo E9050-ről van szó, hogy kicsit ontopic legyek :K Ajánlom!

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#29930) Senekis


Senekis
újonc

Tisztelt Fórumozók!

Szeretnék egy mechanikus billentyűzetet, és ennek a kiválasztásában kellene segítség. Már elolvastam az ajánlott billentyűzetek listáját, a kapcsolókról minden lehetséges információt, de nem hogy letisztult volna a kép, hanem még zűrösebb minden.

Ma volt szerencsém kipróbálni a Media Markt-ban a cherry MX Red és a Brown típúsú kapcsolókat, amiből a Brown fogott meg jobban, ám egy ott egy segítőkész ember felhívta a figyelmem az ún. Romer-G kapcsolókra is, ami eléggé bekevert az elképzeléseimbe.

1.Mekkora összeget szánsz rá? 30.000-45.000
2.Használt szóba jöhet-e? nope :D
3.Mire használnád a billentyűzetet? / Miért vásárolod? Főleg játékra (FPS,MMORPG és.. Osu!.)
4.Milyen típusú billentyűzetet keresel? Mechanikus
5.Van-e valami elképzelésed? szeretnék led háttérvilágítást bele(fehér,piros, vagy RGB), Num pad jó lenne de nem muszáj. Kinézetre tetszik a Cooler Master Masterkeys Pro M/L, Logitech G610, Redragon K552. Azaz az ilyen letisztultabb formák
6.Ragaszkodsz-e a magyar kiosztáshoz? Szeretném ha lenne magyar kiosztás, de nem ragaszkodok hozzá(de az ISO azért jó lenne)

Őszintén a fő problémám, hogy nem tudok dönteni. Hosszú távra tervezek. Főleg attól tartok, hogy nem lesz jó minőségű, ezért gondoltam Kikérem a ti véleményeteket is. Nagyon tetszik a CM masterkeys pro M, meg a Logitech G610 is. A logitech viszont kapható Cherry Mx brown és Romer-G kapcsolókkal is.. és elméletileg most magyarosítják őket + jövőhét pénteken még akciósak is lesznek (Vagyis a segítőkész úriember ezt mondta) Szóval hogy melyik a jobb, és ha egyik sem.. akkor melyik a mostani legjobb ebben a kategóriában. :W

Utólag is elnézést kérek a hosszú postért, és a sok zagyvaságért, csak nagyjából tudom mit szeretnék, de mégsem szóval gondoltam rákérdezek. A Válaszokat előre is köszönöm! :R

(#29931) nyunyu válasza Senekis (#29930) üzenetére


nyunyu
félisten

Lesz az MXes G610-ből és/vagy Romer-G-s G810-ből magyar? :Y

35k körüli áron jó vételek lennének, de Logitechet ismerve nem annyiba fognak kerülni.

(Tegnap linkelt valaki egy akciós G810-et ~31k-ért egy román webshopból, annyiért király vétel.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29932) kemotox válasza Senekis (#29930) üzenetére


kemotox
addikt

Nem ismerem a Romer-G cuccot, de ha nagyon hosszú távra tervezel, akkor érdemes lehet azt is szem előtt tartani, hogy a Cherry MX kapcsolókra ezer féle kupakot lehet kapni. Ha esetleg elkopik a gyári kupak, vagy megkívánsz valami ilyesmiket, akkor jól jöhet, könnyen találni hozzá cuccot.

(#29933) Senekis válasza nyunyu (#29931) üzenetére


Senekis
újonc

Hát egész pontosan azt mondták ma nekem a Budaörsi Media Markt-ban, hogy elküldtek párat magyarosítani. Megkérdeztem, hogy ezalatt egészen pontosan mit ért, és azt, (wow kíváló fogalmazás) hogy a Magyar Logitech végzi ezt el egy pár billentyűzettel, és nem matricázzák hanem rendesen lézeresen csinálják meg.

Sajnos mivel hirtelen túl sok információ jött egyszerre, ezért elfelejtettem megkérdezni, hogy egész pontosan melyik típusú billentyűzeteket vitték el. És az akcióra azt mondta, hogy mivel az igazi black friday jövőhét pénteken lesz emiatt akár 10-12%-is lehet.

Most ezt sem tudom, hogy csak nagyon meg akart győzni, hogy vegyek logitech-et vagy valóban így lesz x)

(#29934) nyunyu válasza Senekis (#29933) üzenetére


nyunyu
félisten

Meg kéne nézni a végeredményt, mielőtt ajánlani merném :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29935) Senekis válasza kemotox (#29932) üzenetére


Senekis
újonc

Hmmm. Értem. Akkor jobb ha a Romer-t hanyagolom. Plusz ezek nagyon patentul néznek ki :o
Na majd ha belejövök úgy igazán a mechanikus billentyűzet témába. Ez lesz az első :D

Köszönöm szépen a tippet :)

(#29936) Ringman


Ringman
nagyúr

massdropon van 38+6,5 $-ért 120-as csomag gateron switch

(#29937) gyugyo79 válasza nyunyu (#29934) üzenetére


gyugyo79
addikt

Miért ? Nekik csak van telibe festetett amiről leszedik a festéket ahol kell és cserélik, pont olyan lesz mint a többi gomb. Ha tényleg az az ár lesz mellé akkor az egy jó vétel mert olyan mint a többi még ha sokan le is nézik ezeket a gombokat viszont relatíve korrekt áron (és a vége furcsa nekem csak mert a linkeltnél nem 10% -20% volt az akció se rá ha jól emlékszem)

(#29938) mzso válasza ivana (#29920) üzenetére


mzso
veterán

Szerintem egy olcsó piezzós is elnyűhetetlen lenne. Cserébe viszont közel 0 lenne a billentyűút. :DDD

(Mondjuk egereknél lenne értelme, ott nem kell nagy billentyűút. Csak némi visszajelzés. És még szabályozható is lenne a nyomás érzékenység)

(#29939) Helsing válasza Vanir (#29924) üzenetére


Helsing
aktív tag

Picit benéztem. :D

Mondjuk lehet kellene egy jó billentyűzet is, ha már itt vagyok. :)

(#29940) nyunyu válasza Ringman (#29936) üzenetére


nyunyu
félisten

38+6,5 $-ért 120-as csomag gateron switch

Ennyiért már Cherryt is kapsz.
(SMD kompatibilis Gateronnak megfelelő MX RGB persze nem rendelhető.)

Amúgy meg a "sima" Gateron 28-30$ körül szokott lenni, SMD kompatibilis csak akkor kell, ha PCBre integrált háttérvilágítást szeretnél.
Kapcsolón átfűzős LEDeknek jó a sima is.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29941) nyunyu válasza gyugyo79 (#29937) üzenetére


nyunyu
félisten

Miért ? Nekik csak van telibe festetett amiről leszedik a festéket ahol kell és cserélik, pont olyan lesz mint a többi gomb

Ha így csinálják, akkor oké, legyen, jobb mint a semmi.

Nekem elsőre az MS forgalmazó által elkövetett Ergo4000 "magyarítás" ugrott be, az viszont isten ments kategória.

ha sokan le is nézik ezeket a gombokat viszont relatíve korrekt áron

Nézegettem a reviewkat, nekem is tetszik a Romer-G, mert jóval átgondoltabbnak tűnik, mint az MX (ahol a LEDeket eredetileg a Lock gombok visszajelzésére tervezték, nem a felirat megvilágítására...), de kétlem, hogy bárki hozzávaló egyedi kupakszett gyártására többezer dollárt beinvesztáljon -> ez meg visszahat arra, hogy nem lesz elég Romer-G vevő, mivel nem lehet custom megoldásokat találni rá.

Vagy ha be is invesztálsz párezer dollárt egy új öntőformába, akkor ha találsz valahogy 100 vevőt a kupakszettedre, akkor még mindig ott tartasz, hogy eladott szettenként ~20$-t elvitt az öntőforma, ezen felül nyersanyag, munkaköltség...
Így sosem fogsz tudni versenyezni a kínaiak által 10000-esével kisz*rt, 15$-os MX rendszerű kupakokkal.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29942) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Jó ez a pénzérmés módszer. Kiváncsi voltam a K200-amnak milyen a nymáspontja számszerűsítve:
200-asom volt a teszthez, az 9g, így elkezdtem pakolgatni, (az Enterre raktam, mert arra ráfért, ugye nagyobb az átmérője mint az 5-ösnek)

Tehát: 6 darab elhelyezése után olyan szépen ment le, mint annak a rendje :D (azt hittem kevesebbtől fog :F)
Ezek alapján az MX Bluet tudom hová rakni, de most nézem a Buckling Springet, ahhoz 70g kell, na az már jó :D Szereznem kell egy Model M-et vagy azzal egyenértékűt :)

Üdv. core2

(#29943) ivana válasza Neil Watts (#29942) üzenetére


ivana
Ármester

Igen az óllós billek általában kemények :)

(#29944) copass válasza Neil Watts (#29942) üzenetére


copass
veterán

mxbluenak asszem vmi 45g, nem tudtam eddig hogy mennyi az ibm m-nek de érzehető volt hogy sokkal erősebben kell pötyögni rajta. 70g az majdnem a duplája a bluenak.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#29945) Domonkos válasza Neil Watts (#29942) üzenetére


Domonkos
Ármester

Bolt&nut modolt IBM Model M-en: 72-74g az egysegnyi billek, 69-72g a nagyobbak.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#29946) Neil Watts válasza Domonkos (#29945) üzenetére


Neil Watts
veterán

Az összefoglaló adatait vettem alapul. :)

Üdv. core2

(#29947) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Komoly dilemma előtt állok:

Feltettem a kérdést, az Unicompnak, hogy tudnának-e a Buckling Spring billentyűzetükből magyar keycap-est gyártani... hiba volt, mert valahol számítottam rá, hogy azt mondják hogy nem, csak a felsoroltakat.

Szállítással olyan 106$ lenne a német (ez áll legközelebb a magyarhoz) ha jól számolom, ami 100 eur kb. Ez még csak ÁFA köteles, igaz? (150 alatt a Posta szerint az).

Tehát ez így akkor durván 135$ -> 128 eur lenne ami ~40k

Ez ideálisabb lenne a kiosztás miatt magyar szövegek gépeléséhez (hivatalos levelekhez, ilyeneket is kell gépelnem), de konkrétan az időm nagy részében magam örömére használnám, engem meg nem igazán érdekel az ékezet hiánya. (az US kiosztás programozáshoz előnyösebb). Tíz dollárral olcsóbban is jönnék ki.

Néztem a hazai piacon a kínálatot, és azt vettem észre, hogy ami magyar az vagy gumidómos/ollós (néztem videón a Cougar 200K-t, ám nem tudom annak a nyomáspontját... slimnek is tűnik, így nem valami bizalomgerjesztő.) vagy mikrokapcsolós (ám ekkor sajnos MX Red), a nem magyaroknál meg Kánaán van, ám az meg ugye a magyr feltételnek nem felel meg.

Tehát akkor amiket eddig néztem:

- Unicomp féle Buckling Spring USB (US vagy DE)
- Corsair K70 Lux (MX Blue, US)
- Corsair Strafe Cherry MX (Blue, US EU)

Köszi!

Üsv. core2

(#29948) Domonkos válasza Neil Watts (#29947) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ha a keretbe belefer (es a kornyezetedben eloket nem zavarja), akkor unicomp. Ezen nem kell nagyon gondolkozni. Lehet kerni 104-105 billentyus modelleket is, raadasul USB csatival.
Ha nagyon kell ra a felirat, akkor a nemet lesz a legjobb valasztas, amugy en blank-et vennek, mert szexibb. Amugy meg egy plussz pont jar a szerkezetnek, mert full egyformak a kupakok formara - szabadon lehet cserelgetni oket es nem lesznek csalek.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#29949) dqdb válasza Neil Watts (#29947) üzenetére


dqdb
nagyúr

Tehát ez így akkor durván 135$ -> 128 eur lenne ami ~40k
Még adj hozzá 2-4000 forintot, amennyi a vámkezelés díja lesz (a pontos összeg függ attól, hogy ki végzi).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#29950) Neil Watts válasza dqdb (#29949) üzenetére


Neil Watts
veterán

Vámkezelés? A Posta hülyeséget beszél akkor? :D Jó, rászámolom, mer a legrosszabb esettel érdemes számolni, igaz, köszi.

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.