Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30401) Domonkos válasza haxiboy (#30399) üzenetére


Domonkos
Ármester

Én nem nagyon vinném ki a topicot más platformokra, de hát ti tudjátok.
Nevemet nem befoglalni :D - én nem megyek.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#30402) syler123


syler123
veterán

Sziasztok, billentyűzetet keresek, így gondoltam megkérdezem a profikat :)

1. 15k-t szánok rá
2. Nem, csak új jöhet szóba
3. Leginkább netezés, programozás, játék
4. Nincs eldöntve
5. Világítósat keresek, konkrétan elégedett vagyok a Microsoft Wired keyboard 600-al, de sötétben megőrölök, hogy nem látom...
6. Mindenképpen magyar kiosztásút szeretnék.

Ha jól olvastam a Cougar 200k ajánlott billentyűzet lenne, azt olvastam hogy van magyar kiosztású, de én ilyen oldalt nem találtam, a képeken egyik sem magyar kiosztású.

Ezen kívül miket ajánlotok? Inkább 10k legyen mint 15k, de ha nincs más akkor annyi még belefér.

Annyi kritérium még lenne, hogy nem szeretném, hogy a szivárvány minden színében egyszerre pompázzon a világítás, az nem baj ha változtatható a színe, de mindenhol egyforma legyen, ne úgy mint némelyik genius, ami szivárvány színű és nem is változtatható...

[ Szerkesztve ]

(#30403) ivana válasza ElBartimaeus (#30400) üzenetére


ivana
Ármester

Nem a világítástól kopik jobban, hanem az ABS-től, PBT világítós kupak meg ritka mint a fehér holló, pedig világítás bill árából azért rendeseket lehet venni.
A legdrágább itthon a model M-volt azt 9000-ért vettem, de van még két teljes PBT apple billem, meg egy tenkeyless apple.

(#30404) haxiboy válasza Domonkos (#30401) üzenetére


haxiboy
veterán

Ez csak amolyan csevegősdi, főleg az off topic részét hoznám ki ide. Illetve -mivel megszűnik a TS szerverem- így ide költözünk. Ettől függetlenül a Topikban is leszek. Nemsokára vizsgaidőszak = Aktivizálom magam mindenhol :)

Jah igen... 6+ éves Genius i220 mai napig intenzív használat mellett. 0 Kopás/tökéletes működés :)

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#30405) ElBartimaeus válasza ivana (#30403) üzenetére


ElBartimaeus
csendes tag

Egy mukkot nem értettem ebből, amit írtál :D Mi az a PBT, ABS? Mechanikusnál is fennállnak ezek a gondok?

(#30406) Ringman válasza ElBartimaeus (#30405) üzenetére


Ringman
nagyúr

(#30407) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok!

Max 10K-ig keresnék billentyűzetet:

-Kényelmes gépelés, hosszú távon is. Hosszú szövegek beképelésére. (Erre nem tudom, hogy "hagyományosabb" vagy a laposabb gombok lennének e jók?!)

-Háttérvilágítás. Nem fontos RGB, elég, ha 1 színt tud, de az legyen rendesen, használhatóan látható nappal és sötétben is.

-Relatíve jó minőség és a "betűk" ne kezdjenek el rajta kopni gyakori használat során sem...

-Magyar kiosztás.

-(Ez utóbbi nem alap feltétel.) Dedikált Média gombok, a legjobb az lenne, ha ezek is világítanának.

Ezt néztem ki szemre: Genius Scorpion K9 -Van valakinek vele tapasztalata?

Sajnos a keretből minden mechanikus kilóg (?), így olyan kellene, ami még e nélkül is alkalmas normális gépelésre.

Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#30408) konikan


konikan
aktív tag

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni a választásban.

1.Mekkora összeget szánsz rá?
10-20k között, de olcsóbb is megfelel

2.Használt szóba jöhet-e?
Nem

3.Mire használnád a billentyűzetet? / Miért vásárolod?
Amikor használva van, akkor játékra lenne. A fő problémám, hogy estefelé a sötétben nem látom melyik billentyű melyik, ezért kellene egy olyan ami magyar kiosztású, és van a billentyűknek valamilyen háttérvilágítása.

4.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus)
Teljesen mindegy jelen esetben.

5.Van-e valami elképzelésed? Extra igények (kell-e numpad, világítás, csuklótámasz, vezetéknélküli, ergonomitás, programozhatóság, stb?)
Világítás lenne jó.

6.Ragaszkodsz-e a magyar kiosztáshoz? (amennyiben nem, sokkal testhezállóbb billentyűzetet is találhatsz/ajánlhatunk)
Igen, ragaszkodom :)

Köszönöm szépen előre is. :R

"-De engem szeretnek!" ..."-Az nem feltétel"

(#30409) Ferdzsoo válasza konikan (#30408) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Sziasztok!
Szeretnék hosszútávra egy billentyűzetet venni, a Rocat Mk2 ryost néztem a magyar kiosztás és a világítás miatt.
Az hogy egy ez black cherry mechanikus és nehéz nyomni ez alatt mit kell érteni?
Leginkább játékra lenne, meg a ph-n írogatni ennyi. :DDD
Jelenleg egy 2k-s Geniusról fogok váltani majd 9 év után.
Mire számítsak?

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#30410) Ringman


Ringman
nagyúr

eddigi és jelenlegi laptopjaim mindegyikén van/volt trackpoint (más kérdés, hogy volt amin nem volt kényelmes használni), de touchpadhez is a trackpoint gombjait használom, így szoktam meg.

létezik bill elé rakható, viszonylag kis méretű touchpad, ami arra elég, hogy gépelés közben ne kelljen az egérhez nyúlnom, aztán vissza? (hamár trackpointos mecha bill nem létezik az unicomp endurapron kívül - a buckling springet meg nem nekem találták ki - tex yoda meg nem is kapható + 60%-os, szóval az sem játszik)

nem nagyon találtam ilyet, kb ezeket:
Perixx Peripad-501
ehhez még egy csuklótámaszt is meg kellene hekkelnem - lehet egy alis csuklótámaszt kellene rendelnem és azt szétvágnom? - de az oldalra kivezetett kábellel is kell kezdenem valamit - vsz a 2×fél csuklópadot és a touchpadot egy alsó (fa)lemezre kellene rögzítenem, amiben a kábelnek egy csatornát hagyok.

+ ezt nem tudom, hogy meg lehet-e fordítani, h felül legyenek a gombok, az lenne az igazi.

ugyanez kulcsrakészen:
Gel Wrist Rest with Built-in Touchpad - fentek - kétlem, hogy 100$-ból kijönne szállítással+vámmal, sok info nincs a minőségéről

extra változat 250$-ért [link]

Ergonomic Touchpad
itt van több lehetőség, a vékony verziók jók is lennének, de a touch-to-click nem tudom, h mennyire üzembiztos, jó lenne a dedikált gomb, nem csak érintős.
ez is 50$-tól indul szállítással + áfa, a dedikált gombos verzióval meg ott vagyok, mint a perixx-szel

van tapasztalata valakinek a fentiek valamelyikével?

(#30411) Skullwipe válasza nyunyu (#29464) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Esetleg lehet kérni ilyen jó árban 60%-osokat (hátha még jobb áron vannak), ha nagyon szépen kérem? :R

(#30412) Hunork


Hunork
veterán

Na, fiam most meg nyaggat.
Korábban olvastam itt is, máshol is, és voltak bajok vele: Asus Cerberus. Most már szoftveresen megoldották a hibákat és jónak mondható, vagy még mindig low kategória? Ára most 14-15k között van

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#30413) Grafirka válasza Hunork (#30412) üzenetére


Grafirka
őstag

Asus Cerberus billentyuzetet kiprobaltam de nem jott be. Maga a billentyuzet annyit tud ami egy gumidomostol elvarhato, nincs rosszul osszeszerelve , eleg massziv, viszont a hattervilagitasa pocsek, ezert visszavittem. Omlik a feny a billentyuk kozotti resekbol ami nagyon zavaro volt szamomra, ha pedig lezarod a hattervilagitast akkor nem latsznak a karakterek egyeltalan .Velemenyem szerint egy tuldizajnolt es tularazott termek.

(#30414) syler123 válasza syler123 (#30402) üzenetére


syler123
veterán

Ne segítsetek mindannyian egyszerre :D Azt hittem kevésbé kihalt topic, annyi tuti hogy ezt a Cougar 200k-t kizártam, mert rengeteg nyűgje baja van az olvasottak alapján, pl ha lekopik a festék a billentyűzetről, akkor átvilágít a led azon a részen is. Nincs valami Best Buy 20k-ig max? Kínából is rendelek ha arról van szó, de kétlem hogy magyar kiosztású lenne :D Ráadásul pcx-en olvastam hogy valaki dicséri, de minden ékezetes karakter helyére kérdőjel került :D, meg tele volt elgépeléssel.

[ Szerkesztve ]

(#30415) Domonkos válasza syler123 (#30414) üzenetére


Domonkos
Ármester

En a helyedben valami hasznalt Tesorot vagy Daskeyboardot valasztanek. Mondjuk ezek ennyiert meg hasznaltan sem vilagitanak, utobbi raadasul nem is letezik magyarban, de ha egyszer ennyit koltesz egy billencsre, akkor vegyel jot! Hidd el, magyar feliratok nelkul is lehet remekul irni - ha meg nagyon kell, akkor meg arra az egy-ket szoveg begepelesere vissza lehet hozni a regi billentyuzetet.
Amugy nekem gigabyte k7-em volt ilyen kireriumoknak megfelelo; azzal meg voltam elegedve. Nem tudom hogy gyartjak e meg.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#30416) syler123 válasza Domonkos (#30415) üzenetére


syler123
veterán

Köszi!

Használtan ilyesmit, meg nem szívesen veszek, állandó használat alatt van, közvetlenül egy másik ember zsíros mancsa alatt :D A világítás az mindenképpen kellene, pont azért szeretném cserélni az Ms Wired keyboard 600-at. Nekem ez is simán megfelelne, ha lenne világítása.

Meg nem értem a boltokat. Itt egy kép, leírásban meg magyar nyelvű billentyűzet. Ez mitől magyar? Nincs ékezetes karakter, akkor miért írják rá hogy magyar nyelvű billentyűzet? Tán beszélni is tud? Mert írni magyarul tuti nem...

[ Szerkesztve ]

(#30417) Skullwipe válasza Domonkos (#30415) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Ilyeneket hol lehet találni használtan? Nem néztem fel HA-ra de nekem nem rémlik hogy ott lennének, de egy das biztos jó vétel lenne használtan is.

(#30418) Pist@bácsi válasza syler123 (#30416) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Ne vedd figyelembe a képet, az csak tájékoztató jelleggel van fent, nem a konkrét termékről készült.

(#30419) Domonkos válasza Skullwipe (#30417) üzenetére


Domonkos
Ármester

Iden eddig osszesen 5 Das-t hirdettek itt HA-n; tavaly en is adtam el egyet. Nem annyira ritka es valoban az egyik legjobb vetel tud lenni. Tesoro meg szinte mindig van jobb/rosszabb aron.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#30420) Brett001 válasza syler123 (#30414) üzenetére


Brett001
aktív tag

Az nem biztos hogy a billentyűzet hibája. :DDD

Amúgy én még a helyedben még nem zárnám ki teljesen a Cougar 200K-t, állítólag kezd kikopni a hibás széria. Mert, ha nincs ez a space hiba akkor tényleg jó ár/érték arányú bill. Én is belefutottam sajna és csere helyett a pénzt kértem vissza, most visszakerült az ezeréves Logtitech billencsem. Szóval egyelőre olvasgatok, figyelek, hátha jönnek jó hírek a 200K-ról. Persze más billentyűzetet is lesegetek.

Domonkos #30415

Bocs, de ezzel nem értek egyet. Igen, addig még renden van az angolon magyar szöveget írni, míg a ÉÁŐÚ-ról van szó, azt még meg lehet jegyezni, de a spec karakterek engem a sírba visznek, ha angolon kell gépelni. Ugye a windows magyar, a bill angol és teljesen másütt van a kapcsos zárójel a %, meg ilyenek és félóráig nyomogatom, na mikor jelenik már meg az a karakter amit én akarok. Roppant bosszantó.

[ Szerkesztve ]

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#30421) nyunyu


nyunyu
félisten

Napi bolhapiac:

'95 Cherry MX 1000 (G80-1000HFD):

Eredetileg azt hittem, hogy MX Black van benne (akkor mondjuk HAD lenne a típusjel vége), de csak itthon vettem észre, hogy vintage MX Blue ketyeg benne:

(Mai MX Blue sötétebb kék színű, meg nem jár ilyen simán, mint ez.)

Szóköz alá keményebb Greent tettek:

Érdekes módon ez nem ketyeg annyira, mint a Blue.

Kupakok takarítás után:

Jellegzetes oldschool Cherry kupakok: lépcsős Caps Lock, mélyített F/J
Sajnos a német kiosztáson a Num*-nak hópihe helyett egy szimpla x a jele :(
A sorprofilos Ctrl/Alt-ot elfelejtettem lefényképezni, ezek magasabbak+meredekebbek, mint a mai winkeyes Cherryken lévő B profilos alsó sor. (ezen csak a Shiftek sora B profilos.)

Ugyan általában nem szeretem az ABS kupakokat, de ezek az OG Cherry doubleshotok brutálisan jó állapotban vannak, alig sárgultak meg.

Már csak a 15 éve nem használt AT/PS/2 adapteremet kéne megtalálni, hogy ki tudjam próbálni.

Mivel nem láttam diódákat a kapcsolókban, feltételezem, hogy 2KRO, akárcsak a korábban nálam járt MY 3000 meg az RS 6000.

1.5k HUFért szerintem jó vétel volt. :DDD
(Pláne, hogy csak a kupakszettjért elkérhetnék 25-30€-t a külföldi fórumokon.)

Nem tudom, merjek-e rá magyar PBT kupakokat tenni, vagy megtartsam így eredeti állapotában.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30422) Domonkos válasza Brett001 (#30420) üzenetére


Domonkos
Ármester

Megertem; de tudom hogy ez csak megszokas kerdese :K
En nagyjabol 4 kulonfele kiosztast hasznalok a mindennapokban es nem nagyon szoktam osszekeveredni, pedig nem nagy az atfedes: standard HU, standand US, standard dvorak es sajat dvorak a programmer variansra alapozva. Dvorakon tanultam gepirni, a masikakon jobbara inkabb potyogtetek - de meg oda-vissza valtogatva sem zavarodok nagyon bele.
Amugy ha valaki szerete maganak egy kicsit kedveskedni/adni a kenyelmere, akkor javaslom hogy cserelje fel a shiftes es a shift nelkuli reteget a felso szamsoron! Visszaszokni nehezebb lesz ;)

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#30423) Domonkos válasza nyunyu (#30421) üzenetére


Domonkos
Ármester

Hmn.. elmegy :))
En igy latatlanban nem cserelnem a kupakokat.
Hogy lehet nem eszrevenni hogy blue es nem black?? :F

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#30424) nyunyu válasza Domonkos (#30423) üzenetére


nyunyu
félisten

Hogy lehet nem eszrevenni hogy blue es nem black?? :F

Nem jutott eszembe, hogy a HFD a kék kapcsolót jelöli, piacon meg túl nagy zaj volt, hogy meghalljam a jellegzetes ketyegését.
Csavarhúzót meg nem vittem, anélkül meg nem akartam lefeszegetni a gombokat.

Inkább örültem, hogy OG Cherry doubleshotot találtam, egy noname billzet, meg lézerezett PBTs MY 3000 között, aztán már repült is a hátizsákomba.

(Mondjuk a taktilitását akkor is észre lehetett volna venni. :DDD)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30425) SunMount3r válasza SunMount3r (#30407) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

:F

(#30426) syler123 válasza Brett001 (#30420) üzenetére


syler123
veterán

Lehet akkor várok picit és lesz jó széria a cougar 200k-ból. Csak az a baj hogy a festéskopást nem hiszem hogy javítják, max a szóköz hibáját. Nem akarom elhinni hogy 10k-ért nem lehet normális világítós billentyűzetet venni. Lehet a mostanit kellene világítósra moddolni... :D Nincs olyan igényem hogy mechanikus legyen, a mostani sem az és írja a betűket amiket lenyomok :)

[ Szerkesztve ]

(#30427) nyunyu


nyunyu
félisten

Grr, úgy tűnik, hogy az AT-PS/2 adapterem a két hónappal ezelőtti lomtalanítás áldozata lett. :(

Alig fognak hülyének nézni a lokál számtechboltban holnap, ha bemegyek egy ilyenért:

(Náluk kergetem már 2-2.5 éve a fehér magyar billzetet anyámnak. :DDD)

Hosszú távon meg feláldozom valamelyik billzetvezérlőnek szánt Arduino Microt, aztán építek egy aktív AT-USB adaptert.
Alig fognak hülyének nézni, ha melós laptopra dugom a 21 éves billzetet, és azon kopácsolok.

Nem gondoltam volna, hogy ennyire jó a vintage Blue, felesleges átépíteni Ergo Clearre.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30428) SunMount3r válasza nyunyu (#30427) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Csodálkoznék, ha kapnál ilyet a random "lokál számtech boltban"...

PC bontóban esetleg (ha van még ilyen), de gondolom ezt úgyis tudod...

Nekem is voltak még ilyen csatis PC-im, meg bill.-zeteim is. Aztán ahogy jött a PS/2 úgy röpültek szépen azok is, kit tudja már hol álltak meg... Pedig a fene se tudja, akkor most milyen értékük lehet a gyűjtőknek azoknak a bill.-zeteknek. Apropó: A mostani gépemre is egy szürke PS/2-es Chikony van dugva (bár már tuti, hogy semmi köze az akkori mecha-khoz), lehet valami több 10K-s kincset rejtegetek?! :D :F

Ezért mondom mindig édesanyámnak: Nem kell mindent egyből kidobni, amire már nincs szükségünk... :N :D

[ Szerkesztve ]

(#30429) nyunyu


nyunyu
félisten


IBM 5322

Aúú, Model F (XT?) mellé adnak egy 40kg-s gépet is.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30430) K3LTA


K3LTA
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Cougar 200K billentyűzet és arra lettem figyelmes, hogy bizonyos játékoknál mikor nyomva kell tartani egy gombot, akkor nem hajtja végre a billentyűzet a folyamatos lenttartást.
Pl. 'W'-t lenttartva szeretnék előre haladni akkor úgy reagál mintha nagyon gyorsan nyomnám meg egymás után és ereszteném el, de ha az előre gombot lenttartva, megnyomok egy másikat akkor folyamatos a haladás. Először azt hittem, hogy csak egy bug a játékban ezért kipróbáltam a régi billentyűzetemmel, de ott nem volt ilyen probléma.

Nagyon szeretem ezt a billentyűzetet és szívesen is vennék még egy ilyet, csak attól félek, hogy ez a probléma nem fog megszűnni az újnál sem. Van valami ötletetetek?

Köszi előre is.

(#30431) Skullwipe válasza nyunyu (#30429) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Gondolom már a kapcsolókért is akár megéri ami benne van. De ha azt jelenti az f hogy ez a furcsa elrendezése van akkor is jó pofa dolog.

(#30432) nyunyu válasza Skullwipe (#30431) üzenetére


nyunyu
félisten

Model F-eknek masszívabb mechanikája volt (100 millió leütést bírtak), mint az őt '85-ben váltó Model M-eknek. (25 millió katt)

Ezek a korai PCs Model F-ek nekem nem tetszenek, korábbi 122 gombos F terminálok vagy a későbbi F AT-k szerintem jobban néznek ki.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30433) Skullwipe válasza nyunyu (#30432) üzenetére


Skullwipe
senior tag

De ezt már nem lehet ugye simán átrakni ez az a fajta modern gépeken nem használható, hiszen még f sor se.

[ Szerkesztve ]

(#30434) Ringman válasza nyunyu (#30427) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem ezt hajkurászod egy ideje?
[link]
arukereso

(#30435) ivana válasza Skullwipe (#30433) üzenetére


ivana
Ármester

F11-F12 nincs. Nyilak meg csak numpadon. Amúgy minden van. A caps meg lesz altgr. :)

(#30436) nyunyu válasza Ringman (#30434) üzenetére


nyunyu
félisten

Elvileg de, ezt kergettem régebben.

Csak közben elvették a kedvemet a KB900-at fikázó kommentek tőle, úgyhogy először valahol meg kéne személyesen néznem, hogy mennyire járnak csálén a gombjai.

Cherry Stream 3.0 viszont ollós, valószínűleg az jobb lenne. (ha még lehet kapni.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30437) Ringman válasza nyunyu (#30436) üzenetére


Ringman
nagyúr

stream 3.0-t is láttam múltkor több helyen.

igazából ahogy te is, én is meg vagyok lőve, mert nem túl drágán apámnak kellene egy normális billentyűzet, mert a jelenleg használt icon7 classic - csak usb-s már a használhatatlanság határát súrolja.

nem nagyon szeret a megszokott dolgokon változtatni, a g100s egerét is alig akarta használni az egypálcás logitech helyett (míg ki nem szedtem a súlyt belőle, nem is használta, mert hogy nehéz)
de legalább a szín mindegy.

neki magyar layout kell, itt én is meg vagyok lőve, még a slim ollós billt se merném megvenni neki, mert más érzés, stb aztán csak félre lenne rakva

javaslatokat elfogadok :)

[ Szerkesztve ]

(#30438) SunMount3r válasza SunMount3r (#30425) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Eszküzi moá'... De úgy tűnik nekem ez a toipic inkább érdemelné ki a "bill.-zet fétis alfája és omegája" elnevezést, de a címeben még mindig ez szerepel: Milyen billentyűzetet vegyek? Az OK, hogy a kettő el is fé egymás mellett cetele, de nem igazán ilyen arányban gondolná az egyszeri betévedő (meg úgy a többi PH-s Topic működése felőle sem). Jó Ok, ez is "csak egy opció", de legalább más Topic-okban működik is...

No harag, meg semmi, várok még 1 napot a válaszra, senki se erőltesse meg magát miattam (és a többi átlag kérdező iránt), legföljebb letudom ezt is ennyivel... :N :D

Tényleg, miért nem nyittok egy külön Tpoic-ot a "Mecha bill-zet Fan-ok Speciále" vagy hasonló elnevezéssel... No Offense, megint, de ez a Topic akkor miről is szól végülis?!

[ Szerkesztve ]

(#30439) Brett001 válasza syler123 (#30426) üzenetére


Brett001
aktív tag

No hát ez az. Persze 10k-ért nem vár az ember csodát, de azért ne kopjon már a kupak néhány hónap alatt. itt volt fentebb a példa, hogy a 6 éves 2-3000 forintos Geniusról se kopott le a festék.

Mellesleg most a CoolerMaster Masterkey Lite felé kacsingatok, membrános, de úgy van kialakítva, hogy strapabíróbb meg érzésre egy kicsit a mechanikusokra hasonlít. ~15.000 Ft, de egér is van hozzá. :D Bár a Logi egeremmel meg vagyok elégedve, de nem árt ha van egy tartalék.

[link]

Szerintem jobb, mint a 200K, azt a 4000Ft pluszot megéri, te is elgondolkodhatsz rajta. Persze az lenne az igazi, ha tartósabb használat utáni véleményt olvashatnék róla, mindenesetre a tesztek nem negatívak, főleg nem az árat tekintve. A legtöbb tesztben említett pozitívum a jó anyagok, stabil felépítés, negatívum a kikapcsolt világításnál alig látszanak a betűk, ergo napközben is bekapcsolva kell hagyni a háttérvilágítást.

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#30440) syler123 válasza Brett001 (#30439) üzenetére


syler123
veterán

Ez nagyon jól néz ki, és a keretbe is beleférhet. Ezen a képek ellenére vannak ékezetes karakterek?

(#30441) nyunyu válasza syler123 (#30440) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezen a képek ellenére vannak ékezetes karakterek?

Magyar Masterkeys Lite

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30442) FireKeeper válasza syler123 (#30440) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

az egere állítólag elég jó, szóval akár használhatod is, vagy elpasszolod aprón. a kupakok meg cherry mx kompatibilisek, szóval ha később valami világítós mechára váltasz, ami nem magyar, de magyar kiosztású, tudod használni őket.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#30443) Ringman válasza SunMount3r (#30438) üzenetére


Ringman
nagyúr

10k alatt is van elfogadható bill, pl a cougar 200k, de abból sok a hibás.

vagy van az alábbi, de nem világít - viszont magyar:
[link]

+ kb ugyanez cseh kiosztással - iso layout, megvan minden gomb - ami 900!- kilencszáz (!!!) forint [link]

sokan a topikból szerintem nem használnak 10k alatti, de pl világítós billt, nincs tapasztalat ezekről.
mert pl lehet, hogy otthon fasza billentyűzetük van, a munkahelyen meg fos, de ott sem lesz tapasztalat, mert ott meg egypálcás genius bill van, labtec 600 forintos egérrel - jobb esetben meg a brand gép mellé csomagolt hp/lenovo/dell billről lehet még benyomás.

ha visszaolvasol is, az lesz a válasz, hogy ilyen összegnél menj be az mm-be és nyomogasd végig, amit tetszik, vedd meg.

vagy várni kell a vásárlással, hozzátenni párezret és venni egy outemu blue-s billt az amazonról/aliról/gearbestről

(#30444) Frozzy válasza Anonymus23 (#29505) üzenetére


Frozzy
őstag

Én is vettem egy ilyet. Imádom nagyon. De amúgy az egér nagyon gyér kategória. Oda adtam tesómnak netezni :C

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#30445) FireKeeper válasza Frozzy (#30444) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

szerinte se szar az egér :U

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#30446) Frozzy válasza FireKeeper (#30445) üzenetére


Frozzy
őstag

Nekem az x7 egerem és utána a steelseries rival 100 után nagyon gyér volt.

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#30447) FireKeeper válasza Frozzy (#30446) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

mit értesz az alatt hogy gyér? szar szenzor? gagyi anyaghasználat?

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#30448) Hunork válasza FireKeeper (#30445) üzenetére


Hunork
veterán

Viva Asus Echelon Gamer Mouse! :D

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#30449) Frozzy válasza FireKeeper (#30447) üzenetére


Frozzy
őstag

az anyaghasználattal még nem is lett volna akkora baj, De a gombok eléggé alacsonyabb minőségűek voltak. Plusz a szenzor ami ocsmány volt. kicsit megemeltem h arrébb tegyem az egeret már ugyan úgy érzékelt. :/

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#30450) FireKeeper válasza Frozzy (#30449) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

sok egyébként jó egérnek van magas LOD-ja.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.