Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30651) Domonkos válasza cikasz (#30650) üzenetére


Domonkos
Ármester

Valamelyik Roccat ryos esetleg? Nekem nagyon tetszenek. - mondjuk most 36k korul mennek, de a tesoronal azert jobbak.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#30652) nyunyu válasza Domonkos (#30651) üzenetére


nyunyu
félisten

Alig egy oldallal feljebb problámáztak azon, hogy magyar kiosztású Roccatokból csak fekete kapcsolós van.
Piros/barna/kékből csak külföldi van.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30653) Entaro válasza cikasz (#30650) üzenetére


Entaro
tag

Volt egy poszt hogy a Varázslónál van Cougar red kapcsolóval, világítós, 34 körül.

(#30654) Kobak 27 válasza Entaro (#30653) üzenetére


Kobak 27
tag

Én tegnap megrendeltem a Cougar Attack X3-at red kapcsolókkal magyarul. Szállítással, futárral együtt 35.700 Ft kb. Többen is ajánlották, reméljük beválik. A Tesoro volt a másik befutó nálam is, de valahogy mégis ez lett. Ha a csuklótámasz nagyon hiányozni fog, akkor veszek alá valami utángyártott kényelmeset, úgy döntöttem, hogy ez ne legyen feltétel.
Elvileg a jövő héten megkapom, ha minden jól megy.
Kíváncsi leszek. Nagyon remélem, hogy tényleg magyar lesz, bár a visszaigazolásban is az van. Max visszaküldöm.

Ja, Tesorot pl. [itt] találsz, de van még máshol is, csak keresgélni kell. Reddel talán van nekik raktáron is.

[ Szerkesztve ]

(#30655) Domonkos válasza nyunyu (#30652) üzenetére


Domonkos
Ármester

Vagom - ott is en kezdtem el ajanlgatni. Viszont cikasz irta, hogy neki foleg jatekra kellene, igy gondoltam most meg fog felelni feketevel is. Legalabbis az en izlesemnek a kemenyebb kapcsolok kozelebb allnak.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#30656) cikasz válasza Kobak 27 (#30654) üzenetére


cikasz
őstag

Köszi.
Hát nem hiszem, hogy ennyi pénzt kiadnék egy billért :)
20-25k-t talán , de 30-35 az már sok :(
Az összefoglalóban is át kellene rakni azt a tesoro ultimate-et mert 30 alatt biza nincs sehol. :O

Tudom a Magyar kiosztás eléggé leszűkíti sajnos a választékot :(((

Éééés ha kompromisszumokat kötök pl, jó az angol és nem annyira fontos a csuklótámasz, viszont a "gamer" és a világítás igen akkor tudok valamit ajánlani 25k-ig?
:R

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#30657) Frogged válasza cikasz (#30656) üzenetére


Frogged
aktív tag

Hát 25 ig pl Amazon.de-n van akcióban Logitech G410 rgb-s csukló támaszos csak numpad nincs.
De ha nem kitétel a magyar nyelvű akkor német leosztásban 69 euró és 75 lett a vége mikor rendeltem múlt héten.
Igaz nem cherry mx-es hanem rommer-G kapcsolós de szerintem ezért a pénzért jó vétel lehet.

(#30658) nyunyu válasza nyunyu (#30639) üzenetére


nyunyu
félisten

Bele fog ez férni, csak picit faragni kell:
- eredeti 3000 házba sima ügy lenne, mert ugyanott volt rajtuk a Lock LEDek helye, mint az 1000 elektronikán, ez viszont már a későbbi, áttervezett 3000 ház. -> 3 új LED kell.
- PCB aljáról le kell venni az XT/AT üzemmód választó kapcsolót, mert nem férne be a vékonyabb házba. -> fixen AT lesz
- ház aljából ki kell vágni a PCB pozícionáló oszlopokat, mert rossz helyen vannak.
- MX 1000 eredetileg NKROt tud, csak valamiért a kék kapcsolósokból kispórolták a diódákat. -> 102 dióda kézzel beforraszt.
- valamelyik régi billzetem coiled kábelének végére USB csatit tenni, billzet házba meg befér az Arduino.
- valamit csinálni a Ctrl/Alt közötti résekkel, mondjuk odaragasztani egy 1U kupakot, ami nem fog semmit sem csinálni.

Végeredmény meg bármikor agyonveri Das Keyboard Ultimateeket. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30659) Vanir válasza nyunyu (#30658) üzenetére


Vanir
veterán

Hajrá! Ha ez elkészül az egy komoly mod lesz. :)

(#30660) Ringman


Ringman
nagyúr

buckling spring a massdropon, 110$+vám

[link]

(#30661) cikasz válasza Frogged (#30657) üzenetére


cikasz
őstag

Ha lenne rajta numpad már venném is! :O

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#30662) Ringman válasza cikasz (#30661) üzenetére


Ringman
nagyúr

állandóan az a numpad igény :)

le lehet arról szokni, vagy lehet venni külön mecha numpadot

(#30663) Hunork


Hunork
veterán

OFF:
Na, kérem, fiam győzött. :D
Bár tudom, hogy a topik ezzel nem nagyon foglalkozik,d e azért hátha másnak hasznos lehet.
Megjött az Asus Cerberus Arctic Gamer KB.
Nem könnyű, tapad az asztalra, több, mint 300 színt lehet kifőzni, a gombok amolyan csúszásgátlósak, vagy hogy fogalmazzam, és nagyon, de nagyon halkak. A többi funkciót nem részletezem, még nem lett "szét-tesztelve". Az ára a vízboltban 17,3k. Nem rossz vétel ennyiért, már ha valaki LED+csend+gamer szemléletben gondolkodik. Tudom, itt szinte mindenki munkához akar venni / ajánlani, de azért a PH társadalom nagy többsége játszani is szeret. Ennek okán bátorkodtam képernyőre vetni eme sorokat.
Később majd részletesebben beszámolok az eszközről, de elsőre azt mondanám, hogy igényes, minőség, a fehérhez tökéletesen passzoló színvilág (ok). Ja, és megy az Echelon egérhez is, meg az Aeneas házhoz is. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#30664) cikasz válasza Hunork (#30663) üzenetére


cikasz
őstag

Ezt a bill-t is nézegettem, de akkor lehet, hogy beruházok egyre. Mondjuk nem fehérben.

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/groups/775784742804666

(#30665) Hunork válasza cikasz (#30664) üzenetére


Hunork
veterán

Amit jó tudni, hogy a fekete szinte ugyanaz, egy-két funkciót nem tud, illetve csak két színt képes megjeleníteni. Én a minimális árkülönbözet, a fehér PC ház, és a több szín miatt döntöttem mellette. (vagyis közösen a fiammal :) )

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#30666) speed471


speed471
aktív tag

Sziasztok, megjött a várva várt logitech g910 billentyűzetem!
Szerintem be kellene Írni a választhatók közé, remek kis szerkezet remek driverrel nekem nagyon szimpatikus és tele jobbnál jobb funkciókkal, mint például a külön Szin világ állhatósága billentyűzetenként! De Lehet profilt létrehozni elég sokat, mint pl wsad és hozzá a Szin rendelés, vagy az erő szerinti lenyomat feltérképezése, avagy hő térképezés majd hozzá a Bill! A driver felismerése seftségével! Amire nem sikerült rájönnöm, hogy a M1 /MR/ és hozzá G bill funkciók hogyan párost hatók, de majd idővel hosszabb tanulmányozás után erre és fény derül. Be lehet álltani, hogy minden lenyomás után x ideig világítson a bill különböző Szinekben! Külön felismeri a játékokat a driver és meg lehet adni, hogy csak a használatban lévő billek világítsanak, természetesen van rajta ismétlő funkció, de annak működését is tanulmányoznom kell. Gépelni nagyon jó érzés és már most kezdem megszokni melyik rubrika milyen ékezetet, takar, ebbe segít a külön szín! :D gombok picit magasak, de szokható csukó támasz nagyon kényelmes és ezt segíti is. Igen csak nehéz a billentyűzet, van benne anyag bőven nem fog lecsúszni az asztalról annyi szent. Visszatérve egy pillanatra a világításra a szint számok alapján is be lehet állítani, van, 3 rubrika ahova be Írhatjuk az értéket.

Nehéz szülés volt, hiszen sok jó bill van a piacon, de az elvárásaimhoz hűen csuklótámasz, színezhető, magyar, na, most ebből egyet le kellet, adjak, a magyart sajnálatos mód nem gyártanak, belőle pedig csak 8 gombot kellene pluszba biztosítani. A hosszú kicsi í- betűt fura leírni, főleg akinek nem volt angol billje és csak magyart használt. (algr+j)

Sok funkció van, amit nem sorolnék fel szerintem egy jó választás, ellenben aki sokat gépel annak hangos lesz! Ezt leszámítva Ajánlom mindenkinek :D Különben is, ha nem tetszik, van 3 nap visszavételezési lehetőség!

Ezúton köszönöm mindenkinek a segítséget, kár hogy logitech nem gyárt magyar billt.

[ Szerkesztve ]

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#30667) FireKeeper válasza Hunork (#30663) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

az árát sokallom. 10k körül reálisabb lenne, persze gondolom a szuperhasznos gémer fícsörök megdrágítják.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#30668) speed471


speed471
aktív tag

Sajnos nem tudok jó minőségű képet csinálni amúgy a kép nem adja vissza a színvillagót...pl wsad kék számsor sárga többi piros... ékezetek zöld

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#30669) Hunork válasza FireKeeper (#30667) üzenetére


Hunork
veterán

10k körül Hama, és ismeretlen gyártók lutri-termékeik vannak, vagy a Blade, ami viszont fényévekre van a Cerberu-tól. (és hátra) Mondom, nem vitát akartam nyitni, van egy réteg, akiknek a LED-Csend-Gamer- Sok makró - HUN kiosztás a vágya. Én ennyiért kérdeztem itt egy hibridet (Cougar), mindenki lebeszélt. Igaz, azt ki sem próbálhattam, alig lehet kapni, csak rendelésre hozzák. SL Parthica volt még, ami elfogadhatóan nézett ki, de hát győzött a fiam. :) Majd meglátjuk, mit bír, két év után, ha arról írok, örülni fogok. Azt azért én is tudom, hogy ennyiért egy gamer cucc nem fog 15 évet menni. :N

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#30670) FireKeeper válasza Hunork (#30669) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

jah, sajnos az árakkal van a baj. a 200k mondjuk jobb lenne ár/értékben sztem, csak annál ott vannak a fránya minőségi problémák. mondjuk a hibrid switcheknél valóban várhatóan jobban jártál. bár a csendest relatíve egy o-gyűrűzött mx red-re is rá lehet fogni talán, de az nem 16k és valszeg nem is magyar.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#30671) Hunork válasza FireKeeper (#30670) üzenetére


Hunork
veterán

Hát az biztos, hogy irreálisak a bill árak, leszámítva a Tecsó márkát, ott még stimmel az ár/érték, sőt. :D
Amit ki akartam fejezni, hogy elsőre a csalódás kellemes. De nem húzom az időt a Cerberus-al. Majd tesztelem, és jelentek később. (ha lesz időm karácsonyig egyáltalán...)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#30672) Varoz válasza speed471 (#30666) üzenetére


Varoz
őstag

Milyen hülye kiosztás ez, hogy ISO és mégis hosszú bal Shiftes? :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#30673) speed471 válasza Varoz (#30672) üzenetére


speed471
aktív tag

Jah fura bár nekem egyátalán nincs vele bajom :)) A hosszú í-t sajnalom belőle amúgy maga a billel is lehet játszani elvoltam vele 2-3h amég állítgattam, és még nincs kész :DDD

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#30674) Kobor válasza syler123 (#30452) üzenetére


Kobor
aktív tag

Ahhoz képest, hogy nem mechanikus a nyomás pont teljesen megfelelő. A világítás funkciók tárháza szinte végtelen. A súlya meglepően nagy, a csúszás gátló profi, nem lehet elhúzni sem.
Kikapcsolt fénnyel viszont nehezen olvasható, de nem is kapcsolón ki olyan szép, ha a gépet leállítom a világítás elalszik, ami jó nem kell kapcsolgatni.
Az egér viszont szerintem gagyi, fogasra kicsi, súlyra is, ahogy világít, még az is idegesít. Állítható az érzékenysége, ami jó, de kb. ennyi láthatólag nem erre fókuszáltak, ez egy plusz a csomagban.

(#30675) speed471


speed471
aktív tag

Amúgy ansi nem iso :U

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#30676) syler123 válasza Kobor (#30674) üzenetére


syler123
veterán

Még egy elégedett vásárló, szuper, akkor szerintem ennél maradok. Bár "kicsit" drága ahhoz képest hogy nem mechanikus. Az egér nem gáz hogy gáz :D Marad a jelenlegi Logitech g9x, aztán ha elnyűttem, akkor valami komolyabb.

Annyira nem sürgős, kivárok egy akciót.

[ Szerkesztve ]

(#30677) Kobor válasza syler123 (#30676) üzenetére


Kobor
aktív tag

Sötét pénteken vettem én is az e-cseresznyemagnál 9-ért annyit szerintem megér, az előző bill. egy MODECOM MC-9006 volt, na az egy szánalmas jószág volt, minden tekintetben.
Nekem is egy death adder 3500dpi van ami elég régi már, de inkább rendeltem egy burkolatot hozzá :)

(#30678) syler123 válasza Kobor (#30677) üzenetére


syler123
veterán

9k-ért én is megvenném, csak annyiért max jövőre lesz :D Annyiért neked best buy volt.

[ Szerkesztve ]

(#30679) flymi


flymi
addikt

Üdv!

Van valakinek Trust márkájú terméke? Regisztrálnám a honlapjukon a billentyűzetet, de mikor rátérnék az oldalra nem találja (Error 404 - Page Not Found!). Mondjuk nem fogok falnak menni, ha nem megy. Ha kibír egy évet, ok.
Az előző Labtec klaviatúrám több, mint 5 évig szolgált és most is csak azért cseréltem le, mert már egy éve letört az egyik kitámasztója és meguntam, hogy mindig alátámasszam valamivel.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#30680) Ringman válasza flymi (#30679) üzenetére


Ringman
nagyúr

éve letört az egyik kitámasztója és meguntam, hogy mindig alátámasszam valamivel.

(#30681) Varoz válasza speed471 (#30675) üzenetére


Varoz
őstag

Nem az! ANSI nekem van, ott kicsi az enter!
A tiéd valami oknál fogva, valami kösztes cucc.
Vagy simán az UK ISO-nak nincs "í"-nek gombja. Elvileg ott is lenni kéne. Akkor ez valami más.
Olyat láttam már, hogy ANSI, de Big Ass Enter van, de ISO enterrel még nem. :D

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#30682) nyunyu


nyunyu
félisten

Kb. úgy néz ki az a G910, mint a 15$-os kínai kupakgyártók ISO próbálkozásai: fognak egy ANSI szettet, aztán mellékelnek hozzá egy európai Entert, meg a hasa alá való 1U gombot (#/Ű, kiosztástól függően.)

Az persze nem jut el az agyukig, hogy 1.25U bal Shift, meg egy extra 1U gomb is kéne a 2.25U Shift helyett. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30683) Ringman válasza nyunyu (#30682) üzenetére


Ringman
nagyúr

kis keresés után - cherry is csinált ilyet

innen

(#30684) balazska92


balazska92
senior tag

Sziasztok! A4tech bloody b318 billentyűzeten, az oldalsó és alsó makró gombokat nem lehetne arra bekalibrálni, hogy pl az 1-es makró gomb némít, a 2-es pause gombként funkciónál a winampban, stb...? :)

(#30685) Varoz válasza nyunyu (#30682) üzenetére


Varoz
őstag

Valami ilyesmire gondoltam én is. Csak szégyen, hogy ez Logitech és nem egy random kínai. Ráadásul nem is belépő model. :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#30686) flymi válasza Ringman (#30680) üzenetére


flymi
addikt

Ott a pont! :D

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#30687) speed471 válasza Varoz (#30681) üzenetére


speed471
aktív tag

Értem mire gondolsz de a ph-s képen sincs i betű :U
A magyarba a y betű előtt van a hosszú i betű.
(A általad feltöltött képen sincs hosszú i betű.)

Minden esetre ma Borderlands Pre-Sequel játszottam hozzá rendeltem és azonnal csak az világlátott amelyik gomb használatba van el se kellett indtani a gamet! + a többi gomb is testre szabható mellette ez azért jó mert neten játszok és így tudtam írni :D (öcsém kölcsön vette a mikrofonom) :DDD

Van egy játék lista ami frissíthető és bármelyik játék hozzá adható! Nekem ez a bill csillagos 4! csak azért nem ötös mert régen logic gyártott magyar billt is..... :)

[ Szerkesztve ]

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#30688) speed471


speed471
aktív tag

(jut eszembe a régebbi mx 5500 login is ilyen a enter és az magyar--- a enter fölött pedig a törlés van nincs közte még egy gomb)

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#30689) Varoz válasza speed471 (#30687) üzenetére


Varoz
őstag

Hogy lenne "í" betűm amikor ez ANSI?

A PH!-s kép neked mit takar, mert fogalmam sincs melyikre gondolsz? :F

Amúgy szerintem az a baj, hogy alapvetően nem tudod melyik az ISO és melyik az ANSI, ajánlom nézd meg az összefoglalót! :K

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#30690) Ducky92


Ducky92
tag

Sziasztok!
Tudnátok nekem ajánlani magyar kiosztású gamer billentyűzetet ? A magyar Roccat Isku Fxet néztem, de már szinte sehol sem kapni . Még néztem a Roccat Ryos MK-t, ami 33 ezer forint, és világítás sincs benne. Milyen felsőkategóriás magyar kiosztású gamer billentyűzetet tudnátok ajánlani ?

(#30691) speed471 válasza Varoz (#30689) üzenetére


speed471
aktív tag

Az öszefoglalót már többször néztem de nem teljesen helyes!! Ugyan is volt egy magyar géniusz billem csak megsajnáltam egy haverom és oda adtam neki annál is ilyen volt a enter! Van itthon egy német bill-em és egy régi géniusom annál is ilyen a kiosztás....Nagy a enter és a törlés és enter között nincs gomb!
A te billed tényleg ansi, a isonál van a i betű és van a magyar, és van még egy negyedig típus! Nekem mindig azok tetszetek és valahogy véletlenszerűen mindig is olyan billentyűzeteim voltak :))

Viszont itt a ph-n a összefoglalóba nincs benne. :U

(#30690) Ducky92: roccat mk pro Illetve a Tesoro Lobera Spectrum ez a 2 márka van sajna ami csinál komolyabb magyar billt :)

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#30692) nyunyu válasza speed471 (#30691) üzenetére


nyunyu
félisten

Erre a bigass Enter elrendezésre gondolsz?

IBM követte el 80-85 között az amerikai kiosztású kicsinyített Model F-eken.
(Teljes méretűek ISO elrendezésűek voltak.)

Ma ismert egysoros enteres, hosszú backspacees ANSI kiosztást az amerikai Model M-eken vezették be 85-ben:

Európai Model M-ek szokás szerint ISOk voltak. Pl. UK kivitel

Kilencvenes években a legtöbb olcsó billzetgyártó a Model F-ről származó bigass Enter, rövid BackSpace elrendezést kombinálta a Model M többi részével (Ctrl/Alt/Caps gombok helye, kurzor blokk, numpad, F gombok):

Ilyen Mitsumi E99AC-m volt 94 körül UK feliratozással. (Hosszú bal Shift helyett rövid, plusz mellette a 102. gomb)
(Később létezett belőle helyes UK kivitel is ISO Enterrel.)

2000 körül már csak egy-két gyártó maradt ennél a bigass Enter elrendezésnél, pl. A4Tech.

(Emlékszik még valaki a régebbi L vagy MS billzetekre? Nekem az összes amerikai kivitel egysoros Enterrel rémlik.)

Modern mechanikus billzetek közül utoljára az SS 6GV2-n volt bigass Enter:

(Ennek megfelelően szívás rá kupakot szerezni :D)

Mai SS Apexeken már egysoros Enter van.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30693) Ducky92


Ducky92
tag

Rájöttem, hogy mindegy,hogy világítós billentyűzetet veszek,vagy nem, mert az asztal alatt van a billentyűzettartó, és az asztal eltakarja a világítást.
Tudnátok még abban segíteni,hogy mi a különbség a Roccat Ryos MK és az MK Pro között?(5-10 ezer ft árkülönbség van a kettő között)

Annyi, hogy az MK Pro-ban van világítás?

(#30694) speed471 válasza nyunyu (#30692) üzenetére


speed471
aktív tag

köszönöm a ismertetőt :))

De a én enterem nem is hasonlít ezekre :DD :DD
Pont ellenkezőleg van és nem is ilyen brutál nagy....

Nem tudom amúgy a logitech miért így csinálja billjeit de mind1 :U

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#30695) speed471 válasza Ducky92 (#30693) üzenetére


speed471
aktív tag

Igen a proba van vill azon kívül passz majd itt a szakik leírják.... de úgy emlékszem ott is be lehet álltani melyik bill villágítson :)

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

(#30696) coolpet


coolpet
senior tag

Sziasztok!

Mi a legolcsobb mecha bill ami megfelel a kovetelmenyeknek?
Magyar kiosztasu
fekete
numpados

Tactile, non-clicky billek
MAGYARORSZAGON RENDELHETO!

Soroljatok fel par linket legyetek szivesek, amit jo szivvel ajanlanatok.
Arat azert nem irok, mert majd eldontom mit er meg nekem :)

Koszi

(#30697) coolpet válasza coolpet (#30696) üzenetére


coolpet
senior tag

Errol mi a velemenyetek?

(#30698) rvs válasza nyunyu (#30692) üzenetére


rvs
aktív tag

(Emlékszik még valaki a régebbi L vagy MS billzetekre? Nekem az összes amerikai kivitel egysoros Enterrel rémlik.)

Ha az MSnek volt "proper" apple macintosh billentyűzete akkoriban, akkor az. Talán.

(#30699) nyunyu válasza speed471 (#30694) üzenetére


nyunyu
félisten

Jaaa, hogy a nagyon alapokkal sem vagy tisztában?

ANSI elrendezés:

- Hosszú bal Shift
- nincs +1 gomb a Shift és a Z között.
- egysoros Enter
- \ gomb az Enter és a BackSpace között van
- hosszú BackSpace

Világ nagy részén ezt az elrendezést használják amerikai feliratozással, sokszor kombinálva a helyi nem latin betűs karakterkészlet felirataival a kupakok jobb alsó sarkában (pl. orosz, koreai, arab)

ISO elrendezés:

- Rövid bal Shift
- Van +1 gomb a Z/Y mellett
- Kétsoros függőleges Enter
- \ (angolon/németen #, magyaron Ű) gomb helye az Enter hasa alatt van

Főleg európai billentyűzetekre jellemző, ez pl. egy brit angol verzió. (Feljebb láthattad a saját németemet is.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30700) speed471 válasza nyunyu (#30699) üzenetére


speed471
aktív tag

Ezzel nagyon is tisztába vagyok de!

A enyémnél a z/y mellett nincs i! és a enter olyan mint a iso-nál... Ellenben ansira hasonlít mivel nincs z/y mellett gomb :))

Szóval ez milyen is?? :DDD

Két lépés közt születik a megoldás. "Okos az, aki csak a felét hiszi el annak, amit hall. Zseni az, aki tudja is, hogy melyik felét."

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.