Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30801) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Használ itt valaki Ducky Shine 5 vagy Shine 6-ot?

Nézegetem már egy ideje.. :) Valszeg ugyan úgy maradnék a Ducky-nál és a Blue switch-nél. Főként gépelésre használom, plusz játék.. De mondjuk úgy, hogy nagyjából 50-50 arányban. Vagy érdemesebb lenne másik switch-re váltani, ha egyszer váltok?

Esetleg ezekből létezik ISO változat, vagy csak ANSI?

Mechanicalkeyboards-ról lehet rendelni, Ők szállítanak hozzánk?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#30802) Entaro válasza hackeeeee (#30801) üzenetére


Entaro
tag

Lehet, 50$ a shipping, és esélyes a +áfa. Persze ez nem tartott vissza engem sem :) Érkezőben a KBParadise V80 TKL Olivette Mechanical Keyboard (Matias Linear) :)

(#30803) Imurai válasza Imurai (#30762) üzenetére


Imurai
tag

Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni, milyen billzetet vásároljak?
1.Mekkora összeget szánsz rá? Kb. 15k HUF
2.Használt szóba jöhet-e? Igen
3.Mire használnád a billentyűzetet? / Miért vásárolod? Casual gaming, chat-szintű typing
4.Milyen típusú billentyűzetet keresel? Mindegy.
5.Van-e valami elképzelésed? Extra igények? Izomsorvadásom van, így egy kicsit könnyebb nyomáspontot szeretnék, fon tos lenne a TKL, egy kicsit kövérebb space (a jelenlegi, Logitech k120-aséhoz hasonló)
6.Ragaszkodsz-e a magyar kiosztáshoz? (amennyiben nem, sokkal testhezállóbb billentyűzetet is találhatsz/ajánlhatunk) Nem.

Eddig ezt találtam, de ez marha nehéz, nem? [link]

[ Szerkesztve ]

(#30804) Domonkos válasza Imurai (#30803) üzenetére


Domonkos
Ármester

Hat jah - ha a leirasnak lehet hinni, akkor ez bizony 60g-os lesz, ami mar nem mondhato kifejezetten puhanak.
(Mondjuk az a +- 15g kicsit odavag :Y )
Amugy ennyiert szerintem egesz vallalhatok ezek a billencsek, noha nem kell toluk azt varni, hogy 100%-ban azt az erzest fogjak visszaadni, amirol ebben a tobicban csopogunk. Egy membranosnal kifejezetten kellemesebb, de nem ez lesz a plafon, semmikepp.

Gateronnak van elkepesztoen puha, 35g-os kapcsoloja, de azt ennyiert nem igazan fogsz kapni sajnos.
Nem tetszik esetleg a membranos lenovo preferred bill? Van egesz olcson es elegge penge. Meg ahogy emlekszem puhabb is. Sry nem vettem eszre, hogy TKL kell.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#30805) Ringman válasza Domonkos (#30804) üzenetére


Ringman
nagyúr

szerintem +/- 15% lesz az, csak balfaszul írták ki.

gateron clearrel nem nagyon van gyárilag bill - amazonon Noppoo Choc Mini 84S-t láttam, de inkább a 15k duplájáért.

+ massdropos billentyűzeteknél opció a clear, de mire ideérnek, azoknak is horror áruk lesz.

szerintem az outemu blue-t annyira nem könnyű lenyomni, nekem legalább is jobban elfárad a kezem, ha azon gépelek.

(#30806) Imurai válasza Ringman (#30805) üzenetére


Imurai
tag

Igazából nekem valami piros/barna szerű switch kéne, de nekem aztán egy rubber dome is megteszi...

A Noppoo sajnos nem jó, 80%-osat szeretnék (a keze m nem csak gyenge, ügyetlen is, kell játékhoz a különálló kurzor billzet.

(#30807) dashed


dashed
senior tag

Sziasztok

Billentyuzetet keresnek 10-15E ft-ig maximum.

Ami fontos lenne (fontossagi sorrendben)

- Csendes legyen!
- Csuklotamasz
- Mutimedia gombok. Illetve igazabol csak a hangero gombok kellenenek.

Az hogy vilagit e, stb. mar nem erdekel. Talan meg annyi, hogy a mostani billemnel ne legyen szelesebb, ami 480 mm.

Barmi otlet?
Nem nagyon talalok normalis billentyuzetet.

[ Szerkesztve ]

(#30808) hackeeeee válasza Entaro (#30802) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

50$-s shipping, és még sanszos a vám? Ejj.. Jól hangzik. :)

Köszönöm! :)

Véleményem szubjektív...

(#30809) Domonkos válasza hackeeeee (#30808) üzenetére


Domonkos
Ármester

nem vam, afa.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#30810) hackeeeee válasza Domonkos (#30809) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah.. Reggel van, sorry.

Véleményem szubjektív...

(#30811) nyunyu válasza hackeeeee (#30801) üzenetére


nyunyu
félisten

Német ISO kiosztású Duckykat találsz a német forgalmazójuknál.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30812) nyunyu válasza Imurai (#30803) üzenetére


nyunyu
félisten

Én mondjuk nem mernék 35 grammnál kapcsoló Gateron Cleart ajánlani, szerintem az már túl puha.

Amikor próbáltam, akkor még az erősen anyaghiányos Max kupakjaim voltak napi használatban, akkor nég úgy-ahogy használható volt, de így is sok fals billentyű regisztráció történt (pl. ujjbegyemmel doboltam a zene ütemét a billzeten.)

Aztán rákerült egy komolyabb, vastagabb PBT szett, az végképp megadta neki a kegyelemdöfést :(
Onnantól elég volt rálehelni, aztán máris lehetett rátenyerelni a BackSpace gombra.
Meg a nehéz szóköz kupakkal sem volt jóban, állandóan lent ragadt.

Valószínűleg egy 45 grammos MX Reddel vagy Red klónnal jobban járnál, még azok is puhábbak, mint az átlag gumimembrános billentyűzet, aztán nem lesznek keményebbek fél-egy év használat után. (mint az újonnan vajpuha Genius KB-110X)

Nemrég láttam valami Kailh Redes magyar TKLt a hülyevagyok áruházban, de szerintem erősen túl volt árazva, 15-20k-nál nem adnék többet érte.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30813) Ringman válasza nyunyu (#30812) üzenetére


Ringman
nagyúr

speedlink talán a merlinnél is van.

az mx red klónok 50g-sek általában, nem? - outemu emlékeim szerint az.

szerk:
tkl nem nagyon lesz gumidómosból sem, max valami 75%-os notebookbill-szerű, az meg nem jó a (#30806) hsz szerint.

----
más:
mx brown Roccat Ryos MK Pro 100€
[link]

[ Szerkesztve ]

(#30814) nyunyu válasza Ringman (#30813) üzenetére


nyunyu
félisten

Sok kapcsoló 5Ft tesztje.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30815) hackeeeee válasza nyunyu (#30811) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ó, thx! :R

Véleményem szubjektív...

(#30816) Gabe81 válasza Entaro (#30791) üzenetére


Gabe81
tag

Köszönöm a tippet, megnézem a forgalmazóknál!

Üdv
G.

A legszebb sport a kétszáz női mell

(#30817) Skullwipe válasza nyunyu (#30814) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Ú itt linkeltél egyet, ami nekem nem billre kéne, de ez az a fajta amit kerestem, ennek mi a neve és milyen fajták vannak, amik a képeken vannak csak ezek vannak, tudni a különbségeket vagy a képen minden látszik hogy szinte egyforma a kettő féle? http://i.imgur.com/S91SLVU.jpg Hol lehet ezeket kapni?

[ Szerkesztve ]

(#30818) Entaro válasza Entaro (#30802) üzenetére


Entaro
tag

És a karácsony posta mizériában átcsúszot !!! :) Nem jött rá semmi +.

(#30819) nyunyu válasza Skullwipe (#30817) üzenetére


nyunyu
félisten


Ezek Alps rendszerű kapcsolók.

Kilencvenes évek elején nagyon sok mechanikus billzetben használtak Alps kapcsolókat, de a mechanikus billzetek kihalásával az Alps abbahagyta a gyártásukat.

Alps klónokat újonnan talán csak a Matias gyárt.
Itt lehet őket darabra kapni, 0.78 GBP darabja.

Ezekből is megvannak a különböző kapcsoló fajták, képen bal oldali egy taktilis Matias Quiet Clicknek tűnik, jobb oldali viszont a clicky Matias Click.
Lineáris Matias Quiet Lineart nem mérték, de az elég új termék, lehet, hogy a teszt idején még nem volt kapható.

(Alpsnál egyszerűbb modolni a kapcsolókat, némi hajtogatással át lehet alakítani a clickyt csendesebb taktilisre, vagy taktilisből is lehet lineárisat faragni.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30820) hemaka válasza hackeeeee (#30801) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nekem shine 5 van, UK kiosztassal. De van belole ansi is.

(#30821) nyunyu válasza Entaro (#30802) üzenetére


nyunyu
félisten

Érkezőben a KBParadise V80 TKL Olivette Mechanical Keyboard (Matias Linear)

Tudom, hogy az eredeti Olivettinek is el volt baltázva a sakktáblája, de hogy a kupakgyártó Tai-Hao még azt sem tudta normálisan lemásolni, vagy inkább rendes sakktáblásra csinálni? :DDD
(Másképp elbarmolt sakktáblás Sunt sikerült kihozniuk. ;])

Amúgy grat, egyszer szívesen kipróbálnék egy taktilis Alpsot, állítólag jobbak, mint a Cherryk.

Káár, hogy csak a Tai-Hao vagy SP gyárt Alps rendszerű kupakokat, egyik sem a csúcsminőségről híres. :(
Esetleg Matias, de ők relatíve kicsi cég, nem annyira ismertek, nincsenek szem előtt.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30822) Imurai válasza nyunyu (#30812) üzenetére


Imurai
tag

Annyira nincs tapasztalatom, hogy az már fáj (és nem is tudok szerezni, kisvárosi vagyok és nemigen jutok be egy MediaMarkt-ba, vagy ilyesmi)
Attól félek, hogy ez a Victsing olyan kemény lesz, amit nem tudok majd használni. Ellenben nagyon "olcsó". (sajnos nekem már 10k is érzékelhető). A kék clicky hangját sem annyira igénylem, de kompromisszumként belefér.
Azt a Speedlinket még 18-20ért is megvenném, de az a 27k, amennyiért itthon egyetlen helyen kapni... Brrr, végképp nem fér bele! (akkor már rádobok még egy tizest, és Steelseries vagy hasonló nagy márka)

(#30823) nyunyu válasza Imurai (#30822) üzenetére


nyunyu
félisten

Attól félek, hogy ez a Victsing olyan kemény lesz, amit nem tudok majd használni. Ellenben nagyon "olcsó". (sajnos nekem már 10k is érzékelhető). A kék clicky hangját sem annyira igénylem, de kompromisszumként belefér.

Outemu Blue kapcsoló az 60 grammos, valamivel keményebb, mint az átlag gumimembrános billzetek. :(

Sajnos az Outemu Red kapcsolóval még nem láttam olcsó billzetet.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30824) Imurai válasza nyunyu (#30823) üzenetére


Imurai
tag

Akkor nem annyira kemény 60g sem?
Közben ezt találtam. Nyilván hamisítvány, szerinted megpróbáljam barnával?

[ Szerkesztve ]

(#30825) nyunyu válasza Imurai (#30824) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem biztos, hogy hamis.

36 font+szállításért láttam Kailh Redes Lolitát.

Kailh Red és Brown 50 grammnál kapcsol a feljebb linkelt 5Ft teszt szerint.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30826) Imurai válasza nyunyu (#30825) üzenetére


Imurai
tag

Épp ezért gondoltam, könnyebb.
Ez a seller szállít magyarhonba?

edit: szállít :)

[ Szerkesztve ]

(#30827) nyunyu válasza Imurai (#30826) üzenetére


nyunyu
félisten

Amazon intézi a szállítást, úgyhogy igen.

Közben végigklikkeltem a saját adataimmal, 42.57 GBPre (~52.6$) jönne ki Pestre szállítva, kb. ennyi lenne Kínából is.

(Hmm, angol Amazon nem szivat minket a magyar ÁFÁval, nem cseréli le az angol 20%-ot a fizetés végén.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30828) Imurai válasza nyunyu (#30827) üzenetére


Imurai
tag

Ez ráadásul ISO! Vuhú! :D

(#30829) Ringman válasza nyunyu (#30823) üzenetére


Ringman
nagyúr

van, de nem tkl.
[link]

(#30830) Vanir válasza nyunyu (#30827) üzenetére


Vanir
veterán

A vámmal nem tudod esetleg, hogy mi a helyzet? Brexit óta nem szopakodnak az UK rendelésekkel?

(#30831) nyunyu válasza Vanir (#30830) üzenetére


nyunyu
félisten

Hivatalosan még mindig az EU részei, így nincs vám+ÁFA.

Ugyan a nagy kiszavazóshow fél éve megvolt, de még mindig csak szájalnak róla, hogy ki fognak lépni. Csak még ők sem tudják, hogy mikor és hogyan.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30832) Vanir válasza nyunyu (#30831) üzenetére


Vanir
veterán

Akkor ezt is tudom, köszi szépen! :R

(#30833) makro válasza makro (#30006) üzenetére


makro
aktív tag

A másodikat vittem vissza gariztatni.

Az elsőnél a 'R' betű hardveresen akadt, a 2-nál pedig néha szoftveresen beakadt a 'A' és kifagyott. Lakótársamnak 3 éve gond nélkül működik egy ilyen billentyűzet...

1 hete úgy vittem már vissza, hogy adjanak helyette valami mást inkább, mert nem jó buli minden héten visszahozni. ASUS Cerberus lesz a következő, remélem ezt már nem kell garanciáztatni.

Amúgy ennyire nem ellenőrzik a kiadott termékeket?

(#30834) Bucicimaci válasza nyunyu (#30783) üzenetére


Bucicimaci
tag

Szóköz: na ja, vastag szóköz sokkal nehezebb, mint a vékony, oda kevés lehet a puha rugós kapcsoló.

Annak van értelme, hogy megfordítottam a space-t és most nem ragad, vagy csak halucinálok? Ha visszafordítom akkor megint rossz :D Erre van valami magyarázat?

(#30835) vlevi válasza makro (#30833) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Amúgy ennyire nem ellenőrzik a kiadott termékeket?"
Látod, a Cougarra is volt panasz, pedig azt hinné az ember, hogy az azért mégiscsak egy felsőbb szint.
Pedig ilyen banális dolgokat nem lenne szabad elbuknia, mint, hogy pl. kopok a festék, vagy lötyög, vagy megszorul.

(#30836) nyunyu válasza Bucicimaci (#30834) üzenetére


nyunyu
félisten

Mennyire kifli a szóközöd? :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30837) Bucicimaci válasza nyunyu (#30836) üzenetére


Bucicimaci
tag

Nem tudom a kiflit hogy kell nézni, de csináltam képet: KÉP1 KÉP2

(#30838) Varoz válasza Pöttön (#30800) üzenetére


Varoz
őstag

Előfordulhat sajnos, mert mechanikus kapcsoló van és bekerülhetett kosz, haj ilyesmi. Vedd le a kupakot, tisztítsd ki, majd fújd ki sűrített levegővel a kapcsolót!

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#30839) olle


olle
senior tag

Cooler Master Masterkeys Lite L
Sziasztok.
Most vettem egy ilyen csodát. CM Suppressorról váltottam nem azért mert az rossz csak egyszerűen kellett a hely az asztalon. :) Eddig meg vagyok az újjal elégedve. Egy kivetni valóm volt hogy USB 2.0-n nem működik megfelelően. USB 3.0-n tökéletes. Ezek a "Mem-chanical" billentyűk is elég tutik. Sőt cserélhető sajnos csak a kupak. A hozzá járó egér meg hab a tortán. :)

Szerintem jó vétel.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#30840) Varoz válasza olle (#30839) üzenetére


Varoz
őstag

Ez a "Mem-chanical" a Merci emblémás Trabant akar lenni? :DDD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#30841) olle válasza Varoz (#30840) üzenetére


olle
senior tag

Valami ilyesmi :D

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#30842) Domonkos válasza Varoz (#30840) üzenetére


Domonkos
Ármester

En nem tudom hogy mi van ezekkel a switchekkel, mert amikor en porbaltam oket, haaaaat :DDD ...akarminek lehetett oket nevezni, csak jonak nem. Viszont hogy most igy a topicban tobben is meg vannak vele elegedve, lehet tennem kellene veluk egy masodik probat. :))

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#30843) Varoz válasza olle (#30841) üzenetére


Varoz
őstag

Tudom mi ez, pont ezért írtam a Trabantos esetet, amikor rárakjáka Merci emblémát. :D
Attól, hogy félig másolják a Cherryt, még ugyanaz a gumidómos förmevény marad. :DDD


Domonkos

Nekem valahogy nem begyere, olyan kis öszvér cucc. :D
Neked nem pingvined volt? Kaptál új arcot? :)
Tetszik amúgy.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#30844) olle válasza Varoz (#30843) üzenetére


olle
senior tag

Fele árért sokkal rosszabbakat lehet kapni sőt 10K körül Hama billentyűzetnek nem nevezhető cuccot :D

Volt régebben egy Ozone Bladem. 4x volt szervízben gomb kopással. (16K) 3 éve :D Vannak útvesztők de ez tuti kis cuccnak tűnik :)

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#30845) nyunyu válasza Varoz (#30840) üzenetére


nyunyu
félisten

Túlbonyolított gumidóm. :DDD

Nem tudom, miben jobb, mint a 20 évvel ezelőtti BTC vagy Fujitsu slider over dome billzetek.
Megvan, azokon még nem volt RGB háttérvilágítás. :C

[szerk:]Túl sokáig keresgéltem kibelezett BTC 51xx/51xx és FKB8720 esetleg Sun Type5C képeket illusztrációnak, aztán megelőztek. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30846) Entaro válasza nyunyu (#30821) üzenetére


Entaro
tag

Nagyon örülök neki, főleg, hogy a dec 5 -i rendelés ideért. Külön extra mák, hogy no ÁFA, thank you Posta. Van belőle a sima fekete, de úgy éreztem nekem megéri a +20 at ez a fajta keycap, doubleshot abs, nem pbt ugyan, de szubjektive a színe bejön, a kupakok teteje pedig picit "érdes" teljesen retró :)

A Cherry MX red hez hasonló keménység, viszont extra halk ahhoz képest, nincs hangja a billentyű felugrásnak sem - már ha ez szempont bárkinek. A rugóhangja van egy nagyon kicsi, a hosszabb gombokon zörren a stab ( backspace ). A Gateron clear hez képest pedig határozottan keményebb.
A gombok járása viszont sokkal finomabb mint a fenti kettő.

Merem ajánlani, közben találtam angol oldalt is, ahol nincs + áfa, és valamivel olcsóbbra is kijön mint a 180usd 53500 volt ( 128 GBP shipinggel kb 48000 ), bár tudom itt nem ez lesz a favorit billencs.

[ Szerkesztve ]

(#30847) nyunyu válasza Entaro (#30846) üzenetére


nyunyu
félisten

Mennyivel jobban néz ki rendes sakktáblával.

Nem tudom miért, de legtöbb helyen ahol Tai-Hao "Olivette" kupakos billzetről van kép, mindig el van szúrva az F sor színe. :(
(Se nem rendes sakktábla, se nem Olivetti, hanem Sun.)

Közben pont belebotlottam YTn egy Matias Tactile Pro 4 billzet és Quiet Linear kapcsoló tesztbe.
Jól kivesézi az Alpsok evolúciójának végét, illetve a helyettük kapható Matias kapcsolók lelkivilágát.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30848) Domonkos válasza olle (#30844) üzenetére


Domonkos
Ármester

Termeszetesen - rosszabb, mindig van. Meg ha azt is hiszi az ember hogy valaminel mar nem lehet rosszabb, akkor is lehet meg talalni olyat, ami miatt at kell ertekelni a tobbi indulot. :D Viszont amikor azt nezzuk, hogy egy billencs mennyire jo, akkor erdemes a kategoriajanak a legjobbjaival osszevetni. Na de mi a kategoria? Termeszetesen legtobbszor az ar. Azt alairom, hogy rgb fenytablat billentyuzet funkcioval jobbat, olcsobban nem lehet kapni - foleg nem ingyen egerrel, viszont hogy ez a klaviatura magaban hordozza, mind a membranos, mind a mecha billentyuzetek rossz tulajdonsagait, az tuti.
Az actuation rohadtul lent van - csak bottom-outolva lehet rajta gepelni; a lenyomas hangos; a keycapek nagyon kozepszeruek; vilagitas nelkul meg nem igazan latszodik a felirat.
Nem egy rossz vetel foleg nem ennyiert, de en tuti nem ugy ajanlanam, mint billentyuzet. :P

(#30843) Varoz
Koszi! :) Pingvinem volt, viszont az megerett a cserere. Amugy a bearazos topikhoz jart. :))

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#30849) Entaro válasza nyunyu (#30847) üzenetére


Entaro
tag

Azt nem is írtam, de fém plate, fém ház, ami el is várható ennyiért már. És köszi a videót, nem is tűnt fel a nevében a quiet, de valóban az...

És ő is mondja smooth, super smooth, és valóban az... nagyon finom :) És valóban van egy nagyon pici tactile, a legalján, amit az eddig 1 órában észre sem vettem.

Már csak meg kellene csinálják ezt 30 grammosra, és megint van egy vevőjük.

[ Szerkesztve ]

(#30850) olle válasza Domonkos (#30848) üzenetére


olle
senior tag

Tévedsz :D Csak az egér 16K és a doboz. A billentyűzet azért van benne hogy ne lötyögjön az egér. Amolyan kitöltő elemként.
------------------------------------------------------------------------------------------

Bár azt nem tudom hogy mi majdnem 1KG ezen a billentyűzeten. ;]

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.