Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) Jim74 válasza wwhy (#9997) üzenetére


Jim74
nagyúr

Használtam a keresőt kedves HARDVERAPRÓD, de nem találtam elegendőnek az infót, ezért bátorkodtam kérdezni, hátha van még valami rejtett tartalék valakiben... :P

(#10002) d3kk válasza Jim74 (#10001) üzenetére


d3kk
senior tag

Bár mindkettőtöknek igaza van. Kard ki kard :DDD

ne hagyd magad :R

(#10003) Alpachino válasza d3kk (#10000) üzenetére


Alpachino
veterán

Azért a videóban lévő i220-tól halkabb, legalább is nagyon úgy tűnik....nem olyan "csattogós" :)

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#10004) d3kk válasza Alpachino (#10003) üzenetére


d3kk
senior tag

Én pedig pont hogy "csattogósnak vélem"...

Milyen telód van? tudnál csinálni egy hangfelvételt arról hogy leírsz egy mondatot? :DDD

(#10005) Alpachino válasza d3kk (#10004) üzenetére


Alpachino
veterán

SE ARC S :)

De most a munkahelyemen vagyok és egy R510 lapiról nyomom, aminek azért halkabb lenne a bill.-je, ha elküldeném :D

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#10006) d3kk válasza Alpachino (#10005) üzenetére


d3kk
senior tag

Na azt elhiszem

valami olyasmi bill-t keresek ami a legleg laptop-szerűbb..

(#10007) d3kk válasza Alpachino (#10005) üzenetére


d3kk
senior tag

ment egy PÜ :)

(#10008) t.imi válasza d3kk (#9998) üzenetére


t.imi
addikt

Házakban, tápokban nem olyan rossz a modecom. A ledes bill 5400ft, meg kell kérdezni boltban v. kipróbálni, ha ki lehet.

Más.
A billentyűket mivel lehet / érdemes kenni? Sok volt már a w,s,a,d stb, kicsit kezdenek nehezen járni.

(#10009) Sk8erPeter válasza d3kk (#10000) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez a videó szart sem ér ilyen szempontból, hogy kiderüljön, mekkora a hangja, de nem baj :D

Sk8erPeter

(#10010) d3kk válasza Sk8erPeter (#10009) üzenetére


d3kk
senior tag

Itt van egy hangfelvetel..

Es nem kellenek morcos offok :DDD

(#10011) Sk8erPeter válasza d3kk (#10010) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem voltam én morcos, inkább csak nevettem, hogy 2 másodperces szar minőségű videó alapján hogy lehet ítélni :P

Hát a hangfelvétel alapján valóban nem tűnik halknak :) Mondjuk az is hozzátartozik, hogy bármilyen billentyűzetet lehet úgy püffölni, hogy hangosnak tűnjön :DDD

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#10012) d3kk válasza Sk8erPeter (#10011) üzenetére


d3kk
senior tag

Megjegyezném, hogy ez egy nyugalmi állapotban gépelt mondat hangja volt :) szóvel kicsit sem püfölés...

rajta tartottam az ujjam és úgy nyomtam meg.. De ha bnőm felkel arra hogy gépelek tőle 3 méterre az nekem hangosnak számít.. :DD

Azért írtam hogy legyen laptop szerű a működési elve és az már nem hangos ugye..

Eddig egy tippet sem kaptam szóval köszi :DDD :R

[ Szerkesztve ]

(#10013) Sk8erPeter válasza d3kk (#10012) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja értem, hát komolyra fordítva a szót, tényleg nem tűnik halknak, kicsit csattogós.
Amúgy ne vedd magadra, hogy köcsögségből szúrkálódtam, csak épp ilyen kedvemben voltam, bocsi. :DDD

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#10014) d3kk válasza Sk8erPeter (#10013) üzenetére


d3kk
senior tag

Rendben, megbeszéltük..

És szerinted ezek a mode-com-ok milyenek akarnak lenni?

csak mert nem szeretnék kiadni potyára semennyi pénzt.. :)

Illetve javíts ki ha tévedek de a nem mechanikus félmagas vagy lapos, gumimembrános billentyűzetek a leghalkabbak..

játszani nem nagyon szoktam ha mégis fogok akkor itt van a jó öreg i220 az játszani még jó csag gépeléshez hangos...

(#10015) Sk8erPeter válasza d3kk (#10014) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Én is csak azért járok a topicba, hogy hátha sikerül valaha találnom egy normális, relatíve halk, Logitech Unifyingos vagy hasonlóan általánosan használható billentyűzetet (+esetleg egeret), de sajnos nem találtam még ilyet. Ha tudnám, milyen, tényleg kellemes billentyűzetet érdemes venni, hidd el, már rég ajánlottam volna... :(

Egyébként a mechanikusok pont nem a halkságukról híresek. Ha van mégis ilyenben kivétel, akkor majd valaki megírja... de az eddigi infók alapján általában azok olyan hanggal rendelkeznek, mintha egy átlagos billentyűzetet valaki elkezdene izomból püffölni. :D

Szerk.: félreértés ne essék, egyáltalán nem értek ezekhez a billentyűzetekhez, nem is szeretnék hozzájuk érteni :DDD, csak és kizárólag azokból az infókból indulok ki, amit eddig itt a topicban olvasgattam, és úgy általában a billentyűzet-téma kapcsán utánaolvasások során láttam.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#10016) d3kk válasza Sk8erPeter (#10015) üzenetére


d3kk
senior tag

igen éppen azért írtam hogy a NEM-mechanikusak a halkabbak :R :DDD

erre kíváncsi leszek :C :C

[ Szerkesztve ]

(#10017) d3kk válasza d3kk (#10016) üzenetére


d3kk
senior tag

most látom hogy előrendelve 31000.- :Y

na egy ilyen biztos jó lenne (ez tuti halk..)

amugy faternak egy curve 3000 microfos billentyűzete van és én azt halknak mondanám.. csak még nemtudom megszokni azt a hajlitást a billentyűzet síkjában..)

[ Szerkesztve ]

(#10018) Roys válasza d3kk (#10017) üzenetére


Roys
csendes tag

Hali.

Én megtaláltam a magamnak "megfelelőt" ebben a revoltecben és elég jókat is írnak róla bár kicsit drágább mint a te elvárásaid.De az én kritériumaimnak megfelel, és ma meg is vettük amit persze karácsonyra fogok megkapni :)

http://www.vatera.hu/listings/index.php?us=Roys21 (Privátra illik válaszolni!!!)

(#10019) d3kk válasza Roys (#10018) üzenetére


d3kk
senior tag

Háát én is gondolkoztam rajta.. lehet én is meglepem vele magam karácsonyra :))

(#10020) d3kk válasza d3kk (#10019) üzenetére


d3kk
senior tag

most néztem vidit róla és ez is hangos... :(

(#10021) Roys válasza d3kk (#10020) üzenetére


Roys
csendes tag

Hát lehet az bár ez az én elvárásaimnak nem volt feltétele, de nekem megtetszett és megvettük.

http://www.vatera.hu/listings/index.php?us=Roys21 (Privátra illik válaszolni!!!)

(#10022) d3kk válasza Roys (#10021) üzenetére


d3kk
senior tag

azzal egyetértek hogy remekül néz ki.. bár az egysoros enterrel is nehezen barátkozom...

(#10023) d3kk


d3kk
senior tag

Na mondjuk ebben az árban már inkább ez

csak ne lennének a kurzor gombok annyira megnyomorítva

(#10024) WolfheartGR válasza Roys (#10018) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Keress szépen vissza róla a topikban. El fogsz keseredni.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#10025) d3kk


d3kk
senior tag

Úgy látom Rapoo-t senki nem próbált...

(#10026) Alpachino válasza WolfheartGR (#10024) üzenetére


Alpachino
veterán

Valóban.... :K

Ennél a REVOLTEC XL3-nál a A4TECH KD-600L ( hamár olcsó világítós bill.-ről van szó) minden tekintetben jobb, ráadásul olcsóbb is valamennyivel. Volt nálam egy pár napig, az XL3, tehát van összehasonlítási, viszonyítási alapom, zörgősebb, keményebb gombjai vannak, olyan olcsó kategóriás bill. hatását kelti használat közben.....igaz két színben világít és elég erőteljesen is teszi mindezt :)

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#10027) d3kk


d3kk
senior tag

Nem tudom megérteni ilyet miért nem szerválnak idehaza?? pedig nem szeretnék ékezetek nélkül élni meg matricázva.. :( ( meg alapbol nincs ezeken hely a Í -nek.. )

ha sokáig húzzák az agyam akkor viszont lesz egy jo kis aluminium szálcsiszolt enermax aurora...

[ Szerkesztve ]

(#10028) Zsolt2000 válasza dEkKoo98 (#9655) üzenetére


Zsolt2000
csendes tag

Sziasztok Egy gigabyte osmium boldog tulaja vagyok, magyar kiosztással és csak egy szót tudok a billentyűzetre mondani: HIHETETLEN!

Mindenkinek ajánlom én 20 ezerért vettem. legjobb választás!

[ Szerkesztve ]

(#10029) weeberkolos


weeberkolos
csendes tag

SEGITSÉG!!

Vettem egy Z board billentyűzetet és nem tudom a Z engine-el hogy kell makro gombot beállítani, ha tudtok valahogy segíteni azt megköszönném. :( :( :(

(#10030) stranger28 válasza weeberkolos (#10029) üzenetére


stranger28
addikt

Ezen sajnos én sem. :(

;]

(#10031) Roys válasza Alpachino (#10026) üzenetére


Roys
csendes tag

Többször is feltettem kérdésemet, hogy ki mit ajánl de senkitől sem kaptam választ.Persze most már mindenki okos és senki sem ajánlja amit megvettem.Kár volt megkérdezni, illetve leírni hogy mit vettem.Sebaj a jelenlegi geniusomat fényévekkel lehadja, ami kibírt 4-5 évet, akkor ez is kifog!

http://www.vatera.hu/listings/index.php?us=Roys21 (Privátra illik válaszolni!!!)

(#10032) t.imi válasza d3kk (#10027) üzenetére


t.imi
addikt

Sikerült megjavítani az ms wireles laser desktop 5000-t. Szerintem halk, a curve 3000-nél halkabb.
Nem tudom mennyit szánsz rá, anno 17 volt. Mostani árát passzolom.

(#10033) WolfheartGR válasza Roys (#10031) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Jobb fönt megtalálod a keresőt. Az, hogy nem használod legyen a te problémád.

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#10034) d3kk válasza t.imi (#10032) üzenetére


d3kk
senior tag

szeribtem rapoo e9070 lesz 6k korul

(#10035) weeberkolos válasza stranger28 (#10030) üzenetére


weeberkolos
csendes tag

értelmest választ kértem ... :((( :((( :(((

(#10036) dEkKoo98 válasza Zsolt2000 (#10028) üzenetére


dEkKoo98
csendes tag

Hali! Hol vetted én amikor néztem még 31 ezer volt.

deKKo

(#10037) Zsolt2000 válasza dEkKoo98 (#10036) üzenetére


Zsolt2000
csendes tag

Egy PH szaktárstól aki egy hete tett fel egy teljesen újat magyar kiosztással előttem bontotta fel a dobozt eredetileg 23 ezer lett volna de 20-ért oda adta amiért a mai napig köszönet.

(#10038) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Hétköznapi használatra megfelel-e ez, a lényeg, hogy halk legyen és ne legyenek olyan problémái, hogy lag-ol :U vagy inkább egy MS Wired?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#10039) d3kk


d3kk
senior tag

Ügy döntöttem hogy beújítok egy RAPOO E9070-et mert nagyon jókat mondtak róla külföldi fórumokon meg youtube-n megnéztem a tesztjét és hát:

Pont ilyet kerestem :)

szálcsiszolt fém háza van chiclet billentyűmechanikával ami egyezik a laptopoknál használtéval, szóval kegyetlen halk és 7k körül lehet hozzájutni ami belefér még..

Ha meglesz nyomok egy preview postot ide :)

[ Szerkesztve ]

(#10040) Sk8erPeter válasza d3kk (#10039) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem rossz, bár azért az ergonómiájával kapcsolatban lennének kételyeim... :F

Sk8erPeter

(#10041) d3kk válasza Sk8erPeter (#10040) üzenetére


d3kk
senior tag

hát szerintem nem sokkal rosszabb mint ennek..

arra gondolsz hogy tul közel vannak a gombok vagy mire pontosan?

ugyis ez lesz a választottam csak kíváncsi vagyok a véleményedre is :R

(#10042) Sk8erPeter válasza d3kk (#10041) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

kicsit összenyomorítottnak tűnik, meg ahogy gépel rajta a csávó, valahogy mintha eleve fura pózba kényszerítené a csuklóját, tehát nekem ennyiből úgy látszik, hogy hosszú távon nem lehet túl kényelmes/egészséges, de ne legyen igazam.

Sk8erPeter

(#10043) KalocsayMate


KalocsayMate
csendes tag

Helló, lenne egy kérdésem: Olcsón vezeték nélküli direkt játékra szánt billentyűzetet tudnátok ajánlani, ami nem annyira zajos, mivel beújjítottam egy új gépre és illene akkor már billentyűzetre is ( Space, Enter, Ctrl, Tab gombom be van ezen ragadva :'D + úgy szól mint egy atomerőmű).
Szóval várom a tanácsotokat, előre is köszönöm szépen! :R

(#10044) d3kk válasza Sk8erPeter (#10042) üzenetére


d3kk
senior tag

huhh megynugodtam :R

:D

nem vagyok a 10 ujjas gépelő szóval nem lesz nyomoritva a kezem :K

(#10045) birno


birno
addikt

Sziasztok,

Milyen billentyűzetet tudnátok ajánlani 10e környékén, ami vezetékes, slim s gépelési komfortba hasonló mint a Logitech Illuminated(halk, könnyen lenyomhatóak a gombok, jól reagálnak stb)?
Nem kell, hogy világítós legyen, meg multimédia billentyűk se fontosak, de ne legyen kompakt, tehát numpad, home/end, pgup/pgdown stb kell, a kiosztása angol vagy magyar, nem fő szempont.

(#10046) Formaster válasza birno (#10045) üzenetére


Formaster
addikt

Kérdés hogy mire hasznàlod. Jàtékra vagy gépelésre. Ha jàték akkor milyen stilus. stb...

(#10047) KalocsayMate válasza KalocsayMate (#10043) üzenetére


KalocsayMate
csendes tag

Valaki erre valamit? :D

(#10048) WolfheartGR válasza KalocsayMate (#10047) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Sok sikert! :DDD

UI: Kihagytad az igényekből a világítást. ;]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#10049) Formaster válasza KalocsayMate (#10047) üzenetére


Formaster
addikt

Igényektől függ minden, illetve árkategoriátol. De a gamer és a vezeték nélküli nem jo párositás.

(#10050) KalocsayMate válasza Formaster (#10049) üzenetére


KalocsayMate
csendes tag

Értem, én igazából kompromisszumkész vagyok bármilyen megoldásra. Annyit akarnék, hogy bírja a strapát és halk legyen és a max ára 15k legyen. A többi már nekem mindegy csak a követelményeimnek feleljen meg. Amúgy melyik márka a megbízható látom a Logitech viszonylag jól megy.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.