Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41651) -v- válasza stangli (#41643) üzenetére


-v-
addikt

Ez hungary, mit vártok? :D

(#41652) emvy válasza Integra (#41649) üzenetére


emvy
nagyúr

Melygarazsban allna ha jol sejtem, nyaron nem igazan hasznalnam varosban, csak autopalyan.

Egyebkent neduddki meg Integra kb. tudja, de az alabbi kocsik maradtak bent a szuron (ha emlekeztek, par hete nezegetem a kozepkat. autokat kb. 15e euro korul):

- 2009-10 Accord, 2.4 benzin
- 2008 E90 BMW, 325i, 325d
- 2008 Mazda CX-7 2.3 benzines turbo
- 2008 Citroen C5 2.7-es V6 HDI

Eleg mas autok, de mindegyikben van valami vonzo nekem. Aztan lehet, h ugy dontok, h nem akarok ennyi penzt kiszorni az ablakon, passz.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#41653) sasa134 válasza Integra (#41641) üzenetére


sasa134
addikt

Köszönöm, elkezdek ilyen Accordokat nézegetni.

Avanti Roma

(#41654) Integra válasza emvy (#41652) üzenetére


Integra
titán

na, a cx-7 még állat, de turbo, úgyhogy figyelj a lábadra :DDD én 11-12 liter között járok a turboval városban, 1600kg, állandó awd. autópályán 140 kmh körül 9 liter. ha kibírod az anyagi pluszt, akkor inkább cx-7, egyszer suv/terepjáró, mindig suv/terepjáró, annyival jobb, több.. na jó, kell mellé egy motor és/vagy sportautó játszani persze :)) de mindennapokra csak suv/terepjáró. szerintem.
viszont a cx-7-ről nincsen semmilyen tapasztalatom megbízhatóság és üzembentartás terén. ugyanúgy rétegautó mint az outlander turbo, vagy a forester xt.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#41655) Qru válasza sasa134 (#41639) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kollégámnak ilyen van, azért nem olyan vészes a fogyija ha nem tolod neki. De ha csak pesten használod dugóban akkor 9-10 valóban meg lesz.

mod:

Amúgy gyönörű autó és jó vezetni is, én kipróbáltam az övét. Bármikor elcserélném rá az új Superb-t amit most hajtok.

mod2:

emvy: Accord vagy Bömbi. CX lezabálja a gatyád, a HDI-t meg felejtsd el (kivéve a szereted magad szivatni).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#41656) emvy válasza Qru (#41655) üzenetére


emvy
nagyúr

A lezabalas erdekes kerdes. A CX-7 a Sprimonitor szerint atlagban 12.5 liter korul kajal, a 2.4-es Accord 10 liter korul. Evi 15000 km eseten ez 150000 forint kulonbseg, azaz 500 euro. Ez nem annyira dramai, ha az auto arahoz viszonyitod.

A HDI-vel tenyleg gond van, nem csak a szokasos '3F-et ne' hozzaallas?

while (!sleep) sheep++;

(#41657) zoo8800 válasza emvy (#41645) üzenetére


zoo8800
veterán

Bőrkárpit nélkül tökéletes lenne :))

rip and tear, until it is done

(#41658) MunezXBK válasza zoo8800 (#41657) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Jó a bőr. Nem tudom mi bajod van vele...

Csak törődést igényel, ennyi a hátulütője.

(#41659) zoo8800 válasza MunezXBK (#41658) üzenetére


zoo8800
veterán

Engem nem az ápolás zavar, hanem az, amikor nyáron be kell ülni a kocsiba.
Ez ráadásul fekete bőr.

rip and tear, until it is done

(#41660) dabadab válasza emvy (#41656) üzenetére


dabadab
titán

Nem tudok róla, hogy a HDi-kkel különösebb gond lenne (nekünk is dízel C5-ünk volt hét évig (meg negyedmillió kilométerig), amit egy dízel Peugeot-ra cseréltünk - szerinted?), ez a V6 meg kb. ismeretlen lehet itt Mo-n, ráadásul ez a motor nem is PSA, hanem Ford fejlesztés (bár ezzel persze még 3F-földön maradsz :D ).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#41661) Qru válasza emvy (#41656) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha van pénzed megveheted, de nézz utánna mennyibe került egy kettőstömegű lendkerék+kuplung csere... Valamint nem árt ha nem bosszantanak az apró elektronikai hibák mint pl, hogy időnként nem zár a központizár, stb.
Nem csak a szokásos 3F-et ne hozzállás mondatja velem. Haver vett egy Avensis D4-D-t. Mondtam, hogy ne... nyitásból 500k-t hagyott a szervízben (nem márkaszervízben!!!!) a kettőstömegű+kuplung csere+ pár apróság miatt. Szóval ez nem francia betegség, minden modern dízel "átka".
Ilyen dízelt csak 0 km-eseben érdemes venni és csak akkor ha sokat mész. Addigra talán megspórolsz annyit a fogyiból, hogy kifutja a kuplung+kettős tömegű csere.Aztán van újabb 120k km-ed hogy összespórolj egy cserére való összeget.

Igen, ha nem nyomod akkor csak ennyi a különbség. Ezt tőled függ, hogy megtudod-e állni. Nekem 1,8 TSI-vel pl nem megy így 10 liter alatt soha nem áll meg a fogyim. Ha nagyon visszafgom magam akkor talán 8,5-9-ből kijönék de egy ilyennek időnként nem odalépni... :N

#nincsbennetarcsi

(#41662) MunezXBK válasza zoo8800 (#41659) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Miért, a szövetet kikerüli a nap? :D

Enyém is fekete bőr, mégis élek.

(#41663) Laraxior válasza zoo8800 (#41659) üzenetére


Laraxior
titán

Főleg, amikor kiszállsz fél óra kocsikázás után. Az az érzésem mindig, hogy bizony behugyoztam :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#41664) emvy


emvy
nagyúr

Aha, kosz. Alapvetoen nem erne meg nekem dizelt venni azt hiszem, mert nem hiszem, hogy annyira sokat hasznalnam - aztan persze kiderulhet, hogy megis, de egyelore ugy gondolom, hogy nem. (Per pillanat nincs autom). Viszont a C5 az nagyon szimpatikus gep, es nem nem kaphato eros benzinessel, ezert nezegettem a V6-os verziokat. Lelki nyugalom szempontjabol nyilvan egy 325i lenne az idealis (turbotlan benzines), de mivel egy darab mintat fogok venni az autokbol, es nem flottat, ezert a megbizhatosagi statisztikak 3-5%-os elteresei elegge irrelevansak szamomra.

while (!sleep) sheep++;

(#41665) neduddki válasza sasa134 (#41616) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nalm is ezek jaccank:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#41666) Qru válasza emvy (#41664) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az Accordal kvázi nem tudsz mellényúlni, én inkább az keresnék első körben.

#nincsbennetarcsi

(#41667) emvy válasza Qru (#41666) üzenetére


emvy
nagyúr

Okes. Meg annyi a szempont, hogy Nemetorszagban joval nagyobb BMW-valasztek van.

while (!sleep) sheep++;

(#41668) neduddki válasza emvy (#41645) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nem kombi:- (((

udv

neduddki

mod: Mate: en ma nem ondok semmit....

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#41669) Qru válasza emvy (#41667) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ott az a helyi Suzuki. No igen kb ennyivel élnek jobban mint mi. Azok se rosszak, nézzél meg belőlük párat. Tudod állapotot veszünk, egy rendesen leinformálható korrekten karbantartott bmw-vel pl biztos jobban jársz mint egy ismeretlen előéletű Accordal.
Kint kevesebb a leharcolt darab az tény de azért az sem aranybánya (már).

#nincsbennetarcsi

(#41670) emvy válasza neduddki (#41668) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem is kell, zaklatlak ugyis eleget :)

while (!sleep) sheep++;

(#41671) zoo8800 válasza MunezXBK (#41662) üzenetére


zoo8800
veterán

Igen, kikerüli a szövetet a napocska. :D

rip and tear, until it is done

(#41672) bandus


bandus
veterán

vaci utca kozeleben van otletetek hol talalhato ilyenkor parkolohely?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#41673) Qru válasza bandus (#41672) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Melyik felén? A Ferenciek környékén kb esélytelen. A másik végén megnézném a Dorotya utcát, ha nincs akkor meg a Erzsébet téri mélygarázs, ott tuti kapsz.
De a Nádor térre be ne állj, hiába hívogató a sok üres hely, mert már a behajtásért is büntetnek.

#nincsbennetarcsi

(#41674) Reibek válasza Reibek (#41553) üzenetére


Reibek
senior tag

? :F :R :O

(#41675) Laraxior


Laraxior
titán

Csináltam egy videot, bár nem valami jó... ömlik belőle a füst.. na meg milyen büdös.. olyan új szaga van :D

Laguna

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#41676) MunezXBK válasza Reibek (#41674) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Erre írtunk egy páran. :U

(#41677) whitezo88 válasza Laraxior (#41675) üzenetére


whitezo88
nagyúr

ez nem füst hanem kondenzgőz + pára :)

(#41678) sasa134 válasza Qru (#41655) üzenetére


sasa134
addikt

köszi a megerősítést. Nem pesti dugóra lesz, Kölnben élek, külvárosba járok dolgozni, tehát a napi táv 20km a munkahelyre, ez vegyes főút+kis város. Amúgy leginkább repkedünk, haza is, meg tömegközlekedünk ahová lehet szóval nem nagyon megy a kocsiba 16-18e km-nél több évente -az is teljesen vegyes használat.

Avanti Roma

(#41679) bitpork válasza Reibek (#41674) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Jó kocsi. PD elemeket átnézetni, de amúgy jó konstrukció a motorja. A kombi szép. A képeken kevés kivetni valót látni. És rám nem kell hallgatni mert hülye vagyok, és hülyeségeket pofázok :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#41680) Laraxior válasza whitezo88 (#41677) üzenetére


Laraxior
titán

Megnyudodtam :D ad hittem gond van :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#41681) #10726912 válasza stangli (#41643) üzenetére


#10726912
törölt tag

„ha felmentünk a sztrádára, onnantól kezdve a Jóisten kezében vagyunk, hogy beleszorulunk-e egy ilyen helyzetbe, vagy pedig időben sikerül lemenni".
Köszönjük Emese! :C

(#41682) Integra válasza emvy (#41664) üzenetére


Integra
titán

van motoros cimborám arra, ahova menni fogsz, német srác, ha érdekel, majd megadom az elérhetőségét, segít neked autót keresni, mivel német, annyira nem fognak így átbaszni :D

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#41683) Xero


Xero
nagyúr

Ha már Hondák és Type-R-ek kerültek szóba, ma ebbe a videoba futottam bele: Type R (NSX & Integra) - Best Motoring International Vol. 01
Hátha valakinek eddig kimaradt.

(#41684) giigz válasza whitezo88 (#41677) üzenetére


giigz
veterán

Azt nem tudod, vagy bárki más, hogy miért van az, hogy az egyik autó füstül alapjáraton mint az állat, a másik meg szinte egyáltalán nem?

(#41685) Balupapa


Balupapa
senior tag

ajjj :Y

_-=*WheelWhores*=-_

(#41686) Xero válasza Balupapa (#41685) üzenetére


Xero
nagyúr

Nagy mínusz. :(

(#41687) giigz válasza Balupapa (#41685) üzenetére


giigz
veterán

Nem értek sokat a szövegből, de az hogy 650.000 €, már nem sejtet túl sok jót...

(#41688) m3tr0 válasza giigz (#41687) üzenetére


m3tr0
senior tag

Nekem elég volt meglátni a kocsit és tudtam,hogy az anyagi kár jelentős... :O
Szegény Mercedes... :(

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#41689) whitezo88 válasza giigz (#41684) üzenetére


whitezo88
nagyúr

hát ez elég sokmindentől lehet :D a benzinnel sosem kéne füstölnie, a dieselnek se feltétlen de azokhoz nem értek.

(#41690) #81556480


#81556480
törölt tag

Borát hányféle 1.9 motorral szereltek?

(#41691) hobizoli válasza giigz (#41687) üzenetére


hobizoli
nagyúr

...es ezzel a tobbi maris megtobbet er :U :K :DD :DDD

több drón kell ;P

(#41692) dabadab válasza giigz (#41687) üzenetére


dabadab
titán

Autoszervizben volt, egy szerelo elvitte egy tesztkorre, aztan az egyik kanyar nem adta ki.

DRM is theft

(#41693) TaaT válasza #81556480 (#41690) üzenetére


TaaT
veterán

Gondolom kb annyival mint a G4-et [link]

Give them hell Ukraine!

(#41694) 8th válasza whitezo88 (#41689) üzenetére


8th
addikt

[link] :)

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#41695) bigmasterg válasza -v- (#41528) üzenetére


bigmasterg
addikt

Tegnapi, nehezen veszi az 1est témára.
Mostanában egy 1.6 B Vectrát nyúzok legtöbbet (nem annyira szeretem szegényt), és ő sem szereti kettesből bevenni az egyest, ha már nem alapjárat közelében gurul.
// Swift Sport és tádé altea XL meg simán veszi az egyest.
A visszaváltás előtti gázfröccsöt értem, hogy miért segít rajta, néha szoktam is alkalmazni. (Elméletben a heel-toe is megvan')
De a dupla kuplungolásnak mi értelme egy utcai kocsinál, ezt elmagyarázná valaki ?

(#41696) neduddki :

Köszi a gyors választ. :)
Mi történt ? Ez teljesen elég könnyen olvasható lett. :))

[ Szerkesztve ]

(#41696) neduddki válasza bigmasterg (#41695) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nem hasznalod a szinkronizalast azaz ha szar akor is siman valtasz
raadsul megtanulod, hogy lehet kuplung nelkulvaltani ha netan szukseg lez ra

udv

neduddki

mod: LaciCRM: olajozghasd a csuklokat

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#41697) #81556480 válasza bigmasterg (#41695) üzenetére


#81556480
törölt tag

Nekem ilyenem van 1.6 b veki. IMÁDOM.

De a váltója hidegben tényleg szörnyű. 1-esbe meg melegen is. Azon gondolkozom lecserélem az örök " garanciás" gyári olajat

(#41698) Integra


Integra
titán

új impreza sti tanulmány. nyamm... :)


...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#41699) Xero válasza Integra (#41698) üzenetére


Xero
nagyúr

A diffúzor és környéke kissé túlzás, de a többi nagyon finom. :K

(#41700) Typhoon47 válasza emvy (#41652) üzenetére


Typhoon47
őstag

e90 25d, tudom, hogy nem kell dízel, de a 25i-nél ezerszer kellemesebb a karaktere és mocskos jól fogyaszt :K

"Education is important but big biceps are importanter"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.