Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20401) Dare2Live válasza 33as (#20331) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem mert leblokkolt.

Jó irányba tarja a kormányt egyszerűen elfogyott a domb alóla, evvel elvesztették a kerekek a tapadásukat, tán még levegőben is voltak és ilyenkor teljesen mindegy, hogy tartotta a kormányt vagy mit csinált volna a kocsi ment előre, előre...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#20402) #10726912 válasza Tökmindegy (#20394) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ez pusztán abból indult ki, hogy linkeltek egy A4-est, kollegáét...de szinte mindegy, mert az A3 is régi lenne pl a Megane-hoz képest :)
Egyébként eddig sajna kis pénzű családként éltem le az életem (előre láthatóan ez így marad még egy darabig), félnék olyan kocsit megvenni, amire kis km használat mellett is könnyen lehet százezreket költeni, ezért keresnék régebbi, de megbízható kocsikat.(Utálnám, ha hónapokig nem tudnék menni a kocsival, mert sokezer a javítás :((( ).

(#20403) DeNOx


DeNOx
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék tőletek kérni autóvásárlás ügyében. 1.5-ös VTEC Honda Civicen gondolkozom. Ezt a típust néztem ki magamnak főleg a jó motorja és viszonylag alacsony fogyasztása miatt. Örülnék, ha leírnátok a tapasztalataitokat, véleményeteket az autóról. Eddig ezekkel szemezek:
[link]
[link]
[link]
Főleg az első eddig a nyerő nálam mivel 4 ajtós ráadásul panoráma tetővel van és egy kis optikai tuningot kapott, bár pont emiatt egy kicsit tartok is tőle, mert nem bízok az olyan tulajokba akik tuningolják a kocsit, mert általában akkor már szét is van hajtva.
Előre is köszönöm a válaszokat! :)

(#20404) Napfénysüti válasza DeNOx (#20403) üzenetére

Nagyon jó kis gép. Nekem 4 ajtós van meg a nagyobb motorral viszont kolléganőmnek egy 1.5 LSi-je van. Igen jól fogyaszt és azért 115Le bőven elég hozzá már dinamikusnak mondható. Mondjuk a váltóáttételezése elég hosszú mert a fogyasztásra mentek rá. Van benne ECO lámpa ha jól emlékszem 5.5L a fogyasztása mikor az világít.
Rohadásra mint a többi akkori japán sajnos hajlamos főleg a hátsó kerékjárati íveknél. Azt nézd meg alaposan hogy nem volt-e komolyabban törve.

Més que un club!

(#20405) Tökmindegy válasza #10726912 (#20402) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Megvan ennek az evolucioja:)
Fiatalon vesszük a szerintünk menő romokat ,majd jönnek a kicsit jobbak majd mégjobbak a tapasztalatok hatásár No meg a lehetőségek is javulnak és a végén jön az új autó.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#20406) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

sziasztok!

A napokban hozzánk is új családtag került Egy Touran személyében.

[link]

Már most imádom, alig akarok belőle kiszállni.

Lenne egy kérdésem.

Mi lehet / mit csinál (pontosan) a W on gombocska? (winterfahrprogram)

[ Szerkesztve ]

(#20407) Qru válasza -v- (#20387) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tudom a G Astra is így volt/van beállítva. Majd mondom is a srácnak, lehet ő nem tudja.

mod:

MMA87: 3 ajtós, tehát családi autónak nem olyan ideális ezzel jelentősen csökken a vásárlók köre. Maradnak a fiatalok, ők meg nem nagyon veszenk ilyan "vérszegény" 1,4-est. Egy megnézést megérhet, de nagyon a körmére kell nézni mert tényelg elég olcsón adják...

mod2:

AndrewTdi: Nagyon pofás! :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#20408) DeNOx válasza Napfénysüti (#20404) üzenetére


DeNOx
tag

Ami kolleganődnek van az nem véletlen az economic motorral felszerelt gép? Nem tudok már köztük különbséget tenni. Volt olyan amibe megfigyeltem, hogy úgy megy mintha a VTEC be se kapcsolna olyan 4-5 ezres fordulatnál, a másik meg elszállt mikor oda ért a mutató. :D

(#20409) Napfénysüti válasza DeNOx (#20408) üzenetére

Az 1.5 LSi az tudtommal mind Eco gép.
Nálunk ezek voltak kaphatóak: 1.4 iS (90 Le VTEC nélkül), 1.5 LSi (115 Le VTEC), 1.6 VTi (160Le VTEC) ha jól tudom.
Angol Civicből volt 1.8 VTi (180Le VTEC) még.

Szóval szerintem 1.5-ösből csak egyfajta létezett Európában. Persze más piacokon előfordultak egyéb variánsok is.
Egyébként az 1.5-től tüzijátékot ne várj. Annak ahogy írtam a váltója is fogyasztásra van optimalizálva meg a VTEC váltás se olyen mint a VTi-nél. Véletlenül nem utóbbival mentél ami nagyobbat ugrott? A két verzó elég más karakterű autó. Nekem még nem volt szerencsém az 1.5-öt vezetni (lehet majd elkérem kipróbálni) de hölgy párjának meg VTi-je van és ő mesélte hogy ég és föld a kettő. :)

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#20410) Qru válasza AndrewTdi (#20406) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Érzékenyebbre állítja az ESP-t (hamarabb közbeavatkozik), ami jobban irányítható autót eredményez havas vagy laza talajon.

#nincsbennetarcsi

(#20411) #10726912 válasza Tökmindegy (#20405) üzenetére


#10726912
törölt tag

Megvan az evoluciónak a másik véglete is...mikor megvesszük az új kocsit, aztán öt év alat belepakoljuk a rengeteg pénzt, végül eladjuk 1/3-al kevesebbért, így nem bukjuk, csak a vételár felét :)
És nézzük a romokat: veszel egy 11-3 éves kocsit, ami mai napig megállja a helyét az újak között is, ráköltesz a motorra (ami jó állapotú, nem egy füstölgő roncs), futóműre, stb 200 ezret és sok évig megint használhatod az évi pár ezres futás teljesítményre...melyik az olcsóbb? :)
A harmadik véglet, mikor a Lada egyszerűségű húszévest veszik, vagy tartják, mert nincs pénz a még tartható kocsira. (a legrosszabb, mikor még ezeket sem szervizelik rendesen).
Hozzá teszem, nem vagyok túl fiatal, aki a csillogást keresi, vagy a minél tuningabb, újabb, annál jobb...
Biztos egyszerűbb úgy élni, hogy mindig új kocsi, de az kis hazánkban drága, az igénytelen alsó osztályból túrkálnak sokan, a normális darabokat meg sem merik nézni az újak közül...(ez megint egy nagy átlag, mindig tisztelet a kivételnek! :R )
Ebben az evolucióban helyet kap hit, felvilágosodás, darwin elmélet, realizmus egyaránt..:)

(#20412) aero. válasza AndrewTdi (#20406) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Grat! Milyen motorral?

(#20413) DeNOx válasza Napfénysüti (#20409) üzenetére


DeNOx
tag

Hmm értem szerintem én keverem akkor a dolgokat. Egyébként nem kell nekem "nagy tűzijáték" :D Inkább az lenne a lényeg, hogy egy olyan kocsim legyen amivel lehet takarékosan is közlekedni viszont ha kell akkor sportosan is. Másrészt legyen úgymond "igénytelen" is, hogyha az ember a kopó alkatrészeket cserélgeti meg az időszakonkénti teendőket elvégzi akkor ne ne legyen más egyéb váratlan baja. :)

(#20414) Tökmindegy válasza #10726912 (#20411) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Na ezért veszek én már csak 3-5 év körülieket és max3 év múlva megszabadulok tőlük. Mindig újszerű problémamentes. És OCÖ ha jobban utána számolsz.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#20415) Napfénysüti válasza DeNOx (#20413) üzenetére

Erre szerintem jó választás az 1,5 LSi Civic. Csak tényleg nnéz med hogy ne legyen elhanyagoltan szarrá hajtva meg ne rohadjon szét. :K

Més que un club!

(#20416) #10726912 válasza Tökmindegy (#20414) üzenetére


#10726912
törölt tag

Gondolom, elég sokat jársz velük...így talán a legjobb megoldás:)

(#20417) !Overdose! válasza DeNOx (#20403) üzenetére


!Overdose!
őstag

Végre egy sorstárs. Én is 1.5-ös Civic-et vadászok, bár én inkább angolt. Épp ma mentem volna megnézni egyet, de nem vette fel a telefont. :(

Az elsőről úgy rémlik, hogy fórumozik a tulaja, de nem ugrik be a neve. Én sokallom az árát, főleg a nyári kerekek nélkül. Ha bővebb infó kell a típusról, akkor keress minket a Honda topikban, Napfénysütin kívül is van pár Civices, még 1.5 tulaj is akad. :K

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#20418) Qru


Qru
MODERÁTOR

Láttátok az Auris II-t? Pofás az orra de a háta tiszta Kia/Hyundai. Kicsit vásári szvsz.

#nincsbennetarcsi

(#20419) Napfénysüti válasza Qru (#20418) üzenetére

Mi a gyík, engem az új Civicre (9gen) emlékeztet. Főleg elölről meg oldalról. Szvsz ez se lett szép, sőt... :U
Mondjuk az előző Auris se volt éppen csinos jószág.

Més que un club!

(#20420) aero. válasza Qru (#20418) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Hátulról kopp. Hyundai i30, de az előző volt a legjellegtelenebb autó, szóval nálam pozitív irányba változott.

(#20421) DeNOx válasza Napfénysüti (#20415) üzenetére


DeNOx
tag

Szándékozok vinni magammal egy autószerelő ismerősömet, akármilyen kocsit is megyünk megnézni, aki megmondja ha lát valami problémát. :)
!Overdose!: Köszönöm az infót feltétlen szétnézek akkor ott is :) Igazából engem is ez aggaszt, hogy a nyári kerekeket nem adja vele ennyiért. Így képekről első ránézésre mondjuk megfogott a kocsi...

(#20422) Napfénysüti válasza DeNOx (#20421) üzenetére

CRXFórumon ha regelsz akkor ott sokszor vannak még HaHu-ra felrakás előtt hirdetve gépek hogy fórumosok között kelljenek el. Néha még kedvezményt is adnak. :K

Més que un club!

(#20423) Qru válasza Napfénysüti (#20419) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az előző semmilyen volt ez meg szimplán randa. Legalább elindulat valamerre... :D

#nincsbennetarcsi

(#20424) Napfénysüti válasza Qru (#20423) üzenetére

Szemből még egész pofás. Viszont az a hátsó... Oldalról meg olyan semmilyen. Mintha tényleg az új Civic tervezőjével karöltve rajzolták volna. Elkezdték az elejénél józanul de a végére tuti leitták magukat. :DDD
Biztos a szomszédban volt valami szaké kereskedés. ;]

Més que un club!

(#20425) DeNOx válasza Napfénysüti (#20422) üzenetére


DeNOx
tag

Hmm még a tulaját is megtaláltam a CRX fórumon. :D köszönöm a tippet :)

(#20426) AndrewTdi válasza aero. (#20412) üzenetére


AndrewTdi
addikt

2.0TDI
170Le

Elvileg Octavia RS motor. (csak jobb olaj-, vízpumpa, stb)

(#20427) zoo8800 válasza Qru (#20418) üzenetére


zoo8800
veterán

Az elődnél sokkal szebb. Az ütős benzines motorokat hiányolom a kínálatból.

rip and tear, until it is done

(#20428) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

https://lh4.googleusercontent.com/-CV_ZO6aX-KI/UDPTe0ll6eI/AAAAAAAAD_c/Fm9krFxxug4/s800/001.JPG

Ez volt most kéznél.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#20429) TaaT válasza bitpork (#20428) üzenetére


TaaT
veterán

ebből nekem megint csak az az érzésem hogy lefele világít... :(

de találtam képet hogy világít egy A6 Hella biszenon :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#20430) bitpork válasza TaaT (#20429) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

de hogymán?! van benne szintező, és hibakód sincs... :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#20431) TaaT válasza bitpork (#20430) üzenetére


TaaT
veterán

gondolom a szintező a manuálisan beállított magassághoz állítja :)

akitől vettem a gyári G4 xenon lámpámat ő is arra panaszkodott hogy lefele világít pedig van benne szintező... megvettem, beraktam az enyémbe, beállítottam és amikor beült mellém akitől vettem csak csodálkozott hogy nála miért nem így világított...

vidd el egy fényszóró beállításra sztem :)

Give them hell Ukraine!

(#20432) Tökmindegy válasza bitpork (#20428) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Na bakker nem az olroad meg a világítása itt a lényeg hanem az a babetta ott a fényben. Nem eladó?:)

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#20433) neduddki válasza Tökmindegy (#20432) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nem az tel kell lopni:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#20434) bitpork válasza Tökmindegy (#20432) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

assetom kié itt a lépcsőházban...de ha gondolod, hagyok rajta egy cetlit az ajánlatoddal :D

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#20435) Tökmindegy válasza bitpork (#20434) üzenetére


Tökmindegy
senior tag

Linda óta vágyom egy ilyenre:))) Megköszönném.

Fúúúú, végre van egy kártya mégdrágábban mint amennyiért eddig sem tudtam megvenni! Király!!"by capulet75"

(#20436) MunezXBK válasza bitpork (#20428) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Durván lefelé visz. Ráadásul a kirajzolódott fény sem olyan, mint kellene.

Nekem is be kellett állìttatnom.

(#20437) latyak17 válasza Tökmindegy (#20435) üzenetére


latyak17
tag

van egypár:)))

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#20438) Qru válasza zoo8800 (#20427) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaja a szívó 1,33-as büntet(t) ekkora dobozba. Yarisba ok, de ide?! :( Azon a VVT-i se segít, mert úgy is harmatos.

#nincsbennetarcsi

(#20439) TaaT


TaaT
veterán

KM óra állás :C

Give them hell Ukraine!

(#20440) latyak17 válasza TaaT (#20439) üzenetére


latyak17
tag

Az korrekt:DDDDD

METABOND olaj, olajadalék, üzemanyagadalék forgalmazása !

(#20441) giigz válasza TaaT (#20439) üzenetére


giigz
veterán

Egy 0 lemaradt. :D

(#20442) Mágus2 válasza TaaT (#20439) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Igazi harcosé lehetett. A kormányt megrágta? :-D

(#20443) DeNOx válasza Mágus2 (#20442) üzenetére


DeNOx
tag

Lehet csak ki van száradva a keze és olyan mint a csiszolóvászon... :D

(#20444) TaaT válasza Mágus2 (#20442) üzenetére


TaaT
veterán

Pár éve takarítottam egy új volvót, S40-et talán... meg volt rágva a jobb hátsó ajtókárpit, kérdezem a tulajt: kutya? erre ő: Nem, a gyerek... :DDD

Give them hell Ukraine!

(#20445) Dare2Live válasza Qru (#20438) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ilyen alapon a szivó 1.6os is büntet. Meg kb az összes szivó 1.6ig legyen az Toyota/Honda/Kia/Hyundai.

Bejöttek az új Fiat/VW... turbos benyások aztán ahoz képest persze kaki. De azokhoz képest az 1.6is.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#20446) zoo8800 válasza Dare2Live (#20445) üzenetére


zoo8800
veterán

Fiat/VW... és Ford, Opel, Renault, BMW, Mercedes...
Sajnos a japók nagyon nem eröltetik a kicsi feltöltött motorokat.

rip and tear, until it is done

(#20447) tomcsi23 válasza TaaT (#20378) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ebből a szövegből nekem az jön le, mintha csak a hátsó betétekről írna. Lehet, csak ott tesztelte:F
Na mindegy, ami engem illet, nem próbáltam még.

Viszont, eddig a fékmester oldalán voltak az EBC termékek, de most nézem, hogy már az ebcbrakes.hu oldal is üzemel - jó kis leírással. :) Fék-Expressz, mint a magyarországi képviselet.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#20448) SocketA


SocketA
aktív tag

Sracok!

Mentem volna ma a tegnap kinezett Renault Megane II-ert, de kertem az autokereskedot, hogy hadd vigyem el egy atvizsgalasra Renault szervizbe, ami a varos masik vegen van.
Erre azt mondta, hogy nekik erre nincs idejuk, vigyem inkabb a szemkozti utcaban talalhato "csarnokba".
Viszont tegnap a masik elado mondta, hogy ott vizsgaztatjak a kocsijukat, tehat gondolom, hogy nekik az ott mar bejaratott hely.
Illetve annyit "ajanlottak fel", hogy vigyek ki egy szerelot magammal.

Szerintetek minden autokereskedo ilyen paraszt, vagy valami gaz van a kocsival, es azert nem engedik a hivatalos markaszervizet. Vagy tudjak jol, hogy a markaszervizben ugyis lehuzzak a kocsit (mivel a Renaultnak is van egy elado Megane-ja, meg gondolom Ok is keresni akarnak a javitasokkal)

Szerk.: Mert azert anno Totalcar-on is olvastam az autokereskedok szemszogebol, hogy f.szunk kivan a szerelokkel, meg a tokeletes kocsit is neha lehuzzak...

[ Szerkesztve ]

(#20449) _NCT válasza SocketA (#20448) üzenetére


_NCT
őstag

Na ezt a kereskedést kapásból kerülném. Ha egy ilyen szöveget nekem elnyom b*szom is rá a telefont. :W Ha az a kereskedő ott vizsgáztatja az autóit, akkor meg pláne felejtős a dolog. Szerintem rájössz miért....

Melyik autóról van szó? Fenn van még hahun?

Nem minden autókereskedő ilyen, a normálisabbak rábólintanak, s azt mondják nyugodtan válassz ki egy szervízt, elviszitek, megnézitek, ha jó, örülsz. Magánszemélynek meg pláne mind1, feltéve ha nincs vaj a füle mögött. Bár én elsősorban magánszemélytől vennék autót....

[ Szerkesztve ]

(#20450) johnny82 válasza SocketA (#20448) üzenetére


johnny82
őstag

Hali!

Én is kereskedésben vettem az enyémet, de nálam nem volt ilyen gond szerencsére, különben nem kellett volna az autó. Annyit mondott kérjek időpontot, aztán akkorra odaviszik, persze én is ott voltam. Átvizsgálás megtörtént, kocsi rendben volt, meg is vettem.

Üdv!
mod: Ford márkaszervizről van szó.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.