Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#163351) KAMELOT válasza 8th (#163347) üzenetére


KAMELOT
titán

Mint írtam....ki, hol talál, mit mennyiért! Komplett fékszett bontott kocsiból 60-70k körül kijön.
Az amiket írsz tényleg igaz nálatok MO-n, csak én Szlovákiában élek és itt jó áron hozzájutni bármihez.
MEYLE lengéscsillapító, ugyan azt tudja mint a SACHS csak lehet korábban kell majd cserélni. Lényegében ugyan ott vagyunk.
Nálam másról van szó.....én a kocsiban a kényelmet szeretem.Ültem jó pár autóban és összesben xar az ülés. Azért maradt a listán két verzió vásárláskor. S500 vagy 735i. Mivel az S500 légrugós, így az is ki lett lőve. Maradt a 735i. :)
És tudod mit mondok neked.....egy álmom vált valóra amikor 2016.12.28-án este 6 órakor azt a kocsit vittem haza, amiról csak éveken át álmodoztam.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#163352) alázógyík válasza KAMELOT (#163351) üzenetére


alázógyík
őstag

Bontott fék??????

Baszki, röhejes vagy.

(#163353) Mágus2 válasza alázógyík (#163352) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Már a bontott féknél is hangosan felröhögtem... a lengéscsillapítót már fel sem vettem. Gondoljon, amit akar, aki bontott féket vesz, az bármire képes.

V8, bontott fék, mosóbenzin, használt olaj...nagyon raj.

BBD: mert olcsó.

[ Szerkesztve ]

(#163354) BigBlackDog válasza KAMELOT (#163351) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Most nem kötekedésképpen, de a fékszetettet miért kell bontott autóból vadászni? Új fékszettnek mi a baja? :B

(#163355) Richard! válasza Mágus2 (#163353) üzenetére


Richard!
addikt

Az autó 5000€ volt. Ez mindent elmond... :U

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#163356) Mágus2 válasza Richard! (#163355) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Attól még rendbe lehet szedni, de nem használt tárcsákkal, kínai gátlókkal. Meyle made in china, de maga a cég németországban van regisztrálva. Mindent kínában gyártat. Meg sem közelíti a sachs minőségét.

[ Szerkesztve ]

(#163357) hacki87 válasza Mágus2 (#163356) üzenetére


hacki87
senior tag

Ezt írta is. Max előbb cseréled. De amúgy ugyanaz.... Állítólag

(#163358) Mágus2 válasza hacki87 (#163357) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem olyan, lágyabb, billegősebb, szarabb. Két hét után elhajigálod, ha tudod milyennek kell lennie. Ha leszarod, akkor jó, akár a 20 éves fél millát futott gyári.

Persze én nem értek hozzá, nem tanultam autószerelőnek, meg szlovákiában sem élek... ja, de. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#163359) gzbotii válasza Mágus2 (#163356) üzenetére


gzbotii
veterán

Ha ezt szereti, neki megéri, még oké. Lehet venni 10 euró/drb gumit, meg bontott féktárcsát, csak ne ajánlja olyannak, aki olcsón fenntartható, faék egyszerű autót keres (G Astra, Bravo)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#163360) KAMELOT válasza BigBlackDog (#163354) üzenetére


KAMELOT
titán

Én azt csak leírtam. Magának a féknek ebben a kocsiban semmi baja, max a fékpofákat kell cserélni, amit természetesen újat veszek.
Még mindig valaki félre írja itt a dolgokat.
Fentebb írtam.....lesz komplett motorfelújítás. Mit gondoltok oda nem új alkatrészeket teszek?!?! :U
tiszta új hengerfej 1200 euro
elektromos vízpumpa 600 euro
motortömítés
gyűrűk, dugattyúk
komplett LPG rendszer felújítása
jelenleg ami most lesz sebváltó felújítás...olaj 16 liter 190 euro + szűrő 135 euro
Természetesen, amikor cserélek valamit újat teszek, de ami nem olyan alkatrész az lehet bontott is. pl. küszöb meg ilyenek, nem kopó alkatrészek. (lehet én írtam félre valamit, vagy mások értették félre...sorry)

(#163355) richie900812: Persze neked elmond valamit....nekem meg azt mondja el, hogy amióta megvettem és a kocsira rászántam idáig 50 euro lengéscsillapító + 125 eu első ventillátor....azóta megtettem a kocsival 39 000km-ert. :) Idáig okés? Ja és elnézést Vegyünk 15 liter x 0,50eu LPG----7,50 euro / 100km.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#163361) 8th válasza KAMELOT (#163351) üzenetére


8th
addikt

Nincs több kérdésem. :N

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#163362) BigBlackDog válasza KAMELOT (#163360) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Nem szóltam. Igazából arra akart a kérdés vonatkozni, hogy miért "releváns", de így már értem a leírtakat.

Viszont, ha a rendbetételre, átírásra elmehet 600-800e Huf, akkor azért 1.5-2M Hufos kerettel nem javasolnék ilyen jószágot. Főleg, hogy ahogy kivettem, kifejezetten egyszerű technika keresése volt a cél. :B

[ Szerkesztve ]

(#163363) szőröscica válasza KAMELOT (#163360) üzenetére


szőröscica
addikt

Ez nem valtofelujitas, ez a karbantartas, amit 100 ezrenkent meg kene csinalni. Persze nem valoszinu, h ennyi eleg lesz a bmw topikban leirtak alapjan :DDD

[ Szerkesztve ]

(#163364) KAMELOT válasza BigBlackDog (#163362) üzenetére


KAMELOT
titán

Persze, igen értelek! :) Mindenki azt választ amit akar, ami az igényeinek és a pénztárcájának megfelel!

(#163363) joamilestoné: Ja pontosan....kitudja mikor volt benne cserélve....meglátjuk holnap ha kifolyik az olaj! :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#163365) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Az első bizonyíték az új Mazdák rozsdásodására: [link]
1-2 éve páran itt kijelentették, hogy a kodos Mazdák is rozsdálnak, de bizonyítékot senki nem mutatott. Eddig kellett rá várnom, köszönöm a Totalcar. :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#163366) Integrale válasza vzsryl (#163365) üzenetére


Integrale
veterán

Pedig linkeltem mar egy parat korabban is, visszahivastol kezdve, tulajdonosi bejelentesen at par forumot is ami ezzel foglalkozik.

"Bad reklám is reklám too"

(#163367) hacki87 válasza Mágus2 (#163358) üzenetére


hacki87
senior tag

én értem amit mondasz, csak idéztem amit írt. :)

(#163368) vzsryl válasza Integrale (#163366) üzenetére


vzsryl
nagyúr

De amikor én kérdeztem, akkor nem, a többiről meg lemaradtam. :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#163369) m3tr0 válasza KAMELOT (#163360) üzenetére


m3tr0
senior tag

Szoval megsem olcsó es olcsón fenntartható autó.
Az,hogy te csak x összeget költöttél rá,az téged minősít és nem az autót.
Se normális gumi,se fêk, olaj csere volt? Mi ment bele,milyen szűrőkkel?
Téli gumi? Stb.? :U
Magyarázod a bizonyítványt de számomra az jön le,hogy megvetted az autót de csak éppen életben tartod.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#163370) zoo8800 válasza m3tr0 (#163369) üzenetére


zoo8800
veterán

Ebbe a kocsiba pl. pont felesleges az olajcsere, mert hetente kell bele egy liter olaj.

rip and tear, until it is done

(#163371) mdani01 válasza vzsryl (#163311) üzenetére


mdani01
aktív tag

Aha, szóval akkor egy E46 M3 elavult lesz.
Én azt látom megy fel az áruk😃

iPhone 6S SpaceGray

(#163372) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Azt a kurta hipokrita tamadast KAMELOT ellen! Mintha nem tudnátok h itthon a legtobb auto meg ennyit sem kap meg. Meg aztan megneznelek titeket egytol egyig hanyan elitek az almotokat a lehetosegeitekhez merten...
Nem erzitek ugy h kicsit, csak egy egeszen kicsit ujra kellene gondolnotok annak tukreben, hanyan ultok valoban abban az autoban amit szivetek szerint hajtanatok es hanyan adjatok meg az autotoknak amit eloirnak es nem csak azt amit kell?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#163373) 8th válasza bitpork (#163372) üzenetére


8th
addikt

Malac uram túlgondolod a helyzetet. Marha egyszerű a dolog. Tudnia kell az embernek, hogy meddig nyújtózkodhat. A kolléga szemlátomást nem tudja. Ha nem lenne problémás számára az autó fenntartása akkor mindenből újat és jó minőségűt vásárolt volna az álomautójába. Aki vesz egy luxus batárt és használt gumit meg használt féktárcsát vesz rá az ne papoljon, hogy olcsóbb fenntartani egy BMW 735i-t mint egy Fiat Bravot vagy Opel Astrát. Az eddig olvasottakból ez tipikusan a nincs pénz banánra esete. Ha nekem egy bizonyos autó az álmom és sikerül megvásárolnom belőle egy példányt akkor attól alap, hogy nem sajnálok semmit. Új és jó minőségű alkatrészekkel rak(at)om össze és nem a bontóból meg a használt gumistól tartom karban. Ha üres a zsebem akkor inkább nem járok vele még egy-két hónapig de az autó mindig a lehető legjobbat kapja és ne azt amire éppen futja az adott pillanatban. Ha pedig valakinek nem telik új fékre és új gumira ami hozzáteszem a legalapvetőbb dolog egy autón akkor álom ide álom oda, nem ismétlem nem hetes bmw-t kell venni hanem egy olyan autót amit fenn is tud tartani. És nem a rosszindulat vagy az irigység mondatja ezt velem hanem a józan paraszti ész.

mod: Ha jól sejtem te sem a bontóból meg a használt gumistól tartod karban a Q7-et. :D

[ Szerkesztve ]

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#163374) vzsryl válasza mdani01 (#163371) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Tehát egy Rolls Royce Silver Ghost egyre kevésbé elavult, mert folyamatosan kúszik felfele az ára?

Szerintem gondold át még egyszer, mire akarsz kilyukadni.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#163375) bitpork válasza 8th (#163373) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Lehet hogy túlgondolom de azt nem tagadhatod h mindenki úgy lépett fel mintha KAMELOT public enemy #1 lenne. Pedig nem kell sokat keresni h igazi romhalmazokat lássunk az utakon.

Most is gyári bizbaszok jönnek a mortorhoz. Ugyanakkor már anno is le lettem hordva mindennek mert az első allroadnál bevallottam h nem költök új gumira. Mindig téli 7mm körülit veszek párévesben és max 2 évig van a kocsijaimon.
Féktől valóban nem veszek bontottat bár el tudom képzelni h kis kitartással lehet akár újat is vadászni. De pl légrugót már németből vettem után gyártottat sok-sok garival - és működik töredék áron. Pl: szeleptömb gyári 130-160k+posta, Merkelországi utángyártott 70k+posta.

Az olajfogyás érdekes kérdés, mert ugye németeknél a liter/1000 km is normális a gépkönyvek szerint, de maga a tény h szándékában áll elkölteni rá több ezer ojrót hogy ez ellen tegyen azt mutatja nekem(!), hogy igen is tesz nem is keveset az autójáért.

Persze tudom én ítélem meg rosszul, csak akkor is rá kellett mutatnom, hogy a nagy átlag sokkal rosszabb állapotú bármilyen kategóriás autóval IS kimegy az utakra. :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#163376) m3tr0 válasza bitpork (#163372) üzenetére


m3tr0
senior tag

Itt nem arról van szó.Jarjon azzal amivel akar,tok jo neki. De ne ringassa magat es mast se abba a hitbe,hogy hat ilyen autoval jarni olcso. Mert az auto is az,meg kolteni se kell ra. Mert itt eloadja,hogy o 12 orat kocsikazik a varosban mert jo a v8, de melle 3000 Ft-os gumit vesz. Azert ez kurva meredek,minden szemszögből.
De hadd ne irjam le még egyszer,hogy miket írt még.
Szóval legyen vele boldog csak ne állítsa mar be ugy,hogy há' ennyié bakker vegyel 7-es Bmw-t mert az kurva jó es olcso fenntartani is.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#163377) DonLaca@ válasza 8th (#163373) üzenetére


DonLaca@
senior tag

+1 :K

(#163378) tboy93 válasza m3tr0 (#163376) üzenetére


tboy93
nagyúr

+1

(#163379) alázógyík válasza 8th (#163373) üzenetére


alázógyík
őstag

+1

(#163380) gzbotii válasza m3tr0 (#163376) üzenetére


gzbotii
veterán

+1

(Legyen meg a sorminta és zárjuk a témát)

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#163381) Tothgera30 válasza vzsryl (#163365) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Anno valahol olvastam hogy az oroszoktól vesznek vasat a japánok, és a kész autót még hajóztatják a nagy vízen, így a tartós sós pára miatt miatt korábban oxidálódik. Bár ha megvételkor bejelölnék a vevők az opciós listán az üreg és alvázvédelmet, nem is lenne később probléma.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#163382) Acheron válasza Tothgera30 (#163381) üzenetére


Acheron
őstag

Akkor végül is a vevő a hülye? :N
Miért kell alap(nak gondolt) dolgoknak, mint üreg-és alvázvédelem opciós listára kerülni? (ez tényleg opció??? :F )

(#163383) Qru válasza Tothgera30 (#163381) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lezárt konténerben kvázi légmentes környezetben jön az autó. Érdekes a Jazz-em is átutazta az óceánt és az Imprezám is mégsem rozsdás egyik alja sem pedig nem mai darabok.

Nincs ilyen választható gyári extra, mi több az utólagos alváz és üregvédelem garanciavesztést okoz.

#nincsbennetarcsi

(#163384) gzbotii válasza Tothgera30 (#163381) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem ilyen költői az ok: Egy évtizedig hazudott a japán ipar gerince

"Így például Kobe Steel termékeiből jutott a Boeing repülőgépeibe, a Nissan, Mazda, Toyota, Ford autókba, japán vonatokba, vagy például a Hitachi Nagy-Britanniába exportált vasúti szerelvényeibe is. "

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#163385) Tothgera30 válasza Acheron (#163382) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Miért lenne hülye a vevő? Sok esetben inkább csak tájékozatlan. Alapnak gondolt? Soha nem volt alap, ezer éve akkor csinálták mikor már rohadt a küszöb, doblemez, és társai. Tényleg opciós extra néhány gyártó listáján, de szinte senki nem jelöli be, bár természetesen felára van. Viszont a cikkre visszatérve, elvileg előrelátó gondos tulaj, aki 15+ évig tartaná meg az autót, akkor mindenképp érdemes neki adni egy védelmet, nem hiába viszem én is a 3 éves Astra-t, pedig azon egy pörsenés nincs, de ezt érdemes meg is előzni.

#163383 Qru: Eddig láttam már opciós listán, sőt Opel márkakereskedést kérdeztem, nem kizáró ok.

#163384 gzbotii: Érdekes, erről nem tudtam.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#163386) meszi85 válasza Tothgera30 (#163381) üzenetére


meszi85
csendes tag

Vályi is ilyesmiről beszél ebben a videóban [link] 17:00-től

(#163387) gzbotii válasza Tothgera30 (#163385) üzenetére


gzbotii
veterán

Mutass egy gyártót, ahol szerepel opciós listan extra üreg és alvázvédelem :F

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#163388) bitpork válasza Acheron (#163382) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Amíg pénzbe kerül megcsinálni az. Ha ennyivel drágább lenne kérdés nélkül akkor meg azért menne az ajvékolás.

(#163376) m3tr0 : Ezt ne jelentsük ki expressis verbis. Nekem nem egy olyan luxus autóm volt amire pl 2 év távlatában kellett az időszakos szervizen felül egy féklámpa kapcsolót cserélni vagy még annyit sem. Szerencsésebb lenne azt mondani, hogy luxus autó luxus költségekkel ha gyári minőséget akar a tulaj. Szerintem.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#163389) Qru válasza Tothgera30 (#163385) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A japánoknál (pl Mazda) kizáró ok sajnos. :(

mod:

Az a létjogosultsága, hogy a nem szakszerűen elvégzett alváz és üregvédelem több kárt okoz mint hasznot.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#163390) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Milyen típus jöhetne szóba 2.5M Huf körül, ami 100-200 lóerő közötti benzines motorral ajánlott (nem saját részre)? Eddig hot hatch volt inkább a kulcsszó, első körben Golf V GTI-al.

(#163391) meszi85 válasza Tothgera30 (#163381) üzenetére


meszi85
csendes tag

A linkelt videómban magára már az alapanyagra gondol, nem a kész autóra. Egyébként minden márka alkalmazza az ilyen fürdetést [link] vagy ez csak bizonyos ár kategória felett van? Persze ez csak a karosszéria a Mazdánál a futómű elemek festésével, kezelésével is probléma van.

(#163392) Qru válasza BigBlackDog (#163390) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Méret? Ha nem kell nagy akkor Clio RS vagy Corsa OPC

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#163393) Acheron válasza Tothgera30 (#163385) üzenetére


Acheron
őstag

Épp arra utaltam, hogy ez szerintem nem vevői felelősségi kör, nem az az alap probléma, hogy a vevő nem választja ki ezt az opciót (főleg, ha nem is mindenhol opció). Egy autónak néhány évesen nem kellene kivirágoznia a rozsdától, ennyi talán elvárható egy ilyen értékű élvezeti cikktől. Avagy ebben nincs egyetértés? :)
Több gyártó meg tudta/tudja ezt oldani (a Volver pl 13 évesen sem rozsdásodott.)
(#163388) bitpork: Nyilván van igazságod, de egyrészt a gyártó sokkal hatékonyabban és nagy valószínűséggel olcsóbban tudja megoldani a nagy darabszám miatt, mint utólag a magánember (főleg, ha neki nem is lehet), másrészt most is akad, akinél ez nem probléma.

[ Szerkesztve ]

(#163394) molnarpeter válasza gzbotii (#163387) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mintha CLA konfigurátor tartalmazta volna, de régen néztem.

(#163395) bitpork válasza Acheron (#163393) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ezt nem is kérdőjelezném meg, de más pénze felett exponálni olyan mint más fszával a csalánt verni. :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#163396) molnarpeter válasza Tothgera30 (#163381) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Maga az alapanyag is gyakran szennyezett, nem elég tiszta fém, és sokszor belülről indul a korrózió. Más esetekben a felületkezltés sem elégséges. Lásd Transit, régi Jumper-Boxer-Ducato, Sprinter...

(#163397) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Németországból szeretnék autót behozni, van kettő is, ami szóba jön, egymástól fél óra távolságra. Olyan céget, személyt keresek, aki megbízható, kimegy, felhív, megveszi azt, ami jobbnak tűnik és behozza, intézi a papírokat stb. Kit tudnátok ajánlani?

Becsületesnepper.hu-val nagyon rosszak a tapasztalataim, vele semmiképp nem akarom.

(#163398) Johnny_vT válasza kalapacsolok (#163397) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Unokatesóm jár ki kocsikért (IS, mert főleg motorokra szakosodott). Seregélyesen van a vállalkozása, ha nincs tőled túl messze megadhatom a kontaktot hozzá.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#163399) molnarpeter válasza kalapacsolok (#163397) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mi volt a gond, illetve mit szeretnél hozatni?

(#163400) Acheron válasza bitpork (#163395) üzenetére


Acheron
őstag

:D
A minőség hosszútávú befektetés, evvan.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.