Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#5651) Dr. Ernő válasza Integra (#5649) üzenetére


Dr. Ernő
tag

Azt tudom, hogy te a 3%-ban vagy :)

(#5652) Rick4 válasza Dr. Ernő (#5651) üzenetére


Rick4
félisten

a gép sok műszaki újdonságot nem hozott, csak a dizájn futurisztikus, ez nem műértőknek, raliversenyzőknek készült, hanem sznoboknak, szőke cicáknak, meg puhapöcsű ötvenesenkek készült....kb olyanoknak, akiknek egy 307cc már kicsit sok... :U nyilván ezért nem kapott év autója díjat sem... :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5653) fokukac válasza Rick4 (#5652) üzenetére


fokukac
nagyúr

most nem azért, de tényleg 90%-ban nőket látok ilyen civic-eket vezetni :D
picsakocsi lett, ez van.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#5654) Integra válasza Dr. Ernő (#5651) üzenetére


Integra
titán

viszont lehet hogy jön az fd2 mégis európába...
akkor aztán lefejezzük a konkurenciát:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5655) (Kolombusz) válasza fokukac (#5653) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Én elfogadnám azért azt a picsakocsit az 1.8-as benzinessel.
Bár a 2.2-es dizel is jöhetne. :)

(#5656) Rick4 válasza fokukac (#5653) üzenetére


Rick4
félisten

:)) picsakocsi lett, ez van :)) aki ilyennek tervezte, az számíthatott erre...simonyinak volt 25 M usd-je űrhajókázni, akinek nincs, az vegyen ilyet... :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5657) dragonfx válasza fokukac (#5647) üzenetére


dragonfx
veterán

és te meg rombolod az imídzsíket, hogy swiftet vezetsz swift helyet..meg hondát isteníted bmwwel a segged alatt..., :U ..bravo..mondtam már soxor nem érdemled meg.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#5658) Integra válasza dragonfx (#5657) üzenetére


Integra
titán

már ne is haragudj, de te tényleg egy akkora szánalom vagy, egy csődtömeg, hogy az döbbenet... kijárhatnád már az ovit és legalább minimálisan levehetnéd a szemellenzőt...
az meg, mikor te beszélsz arról, hogy ki mit érdemel meg, hát van egy bizonyos bukéja a dolognak.
és csodálkozol hogy senki se vesz emberszámba..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5659) Integra válasza fokukac (#5653) üzenetére


Integra
titán

igen, sok a nő benne nagyon. palik inkább a sedan-t viszik. ctr-t viszont még nő alatt nem láttam.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5660) lsc válasza Dare2Live (#5639) üzenetére


lsc
nagyúr

Az Auris török , ezt nem is vitattam , a Toyota viszont olvashatta az ADAC statisztikát , talán nem véletlen , hogy a Corollát ismét Japánban gyártják .
Abban egyetértek , hogy romlott a Toyota minősége , főleg magához képest .

# 5642 : Legyen nektek karácsony :) .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#5661) Integra válasza lsc (#5660) üzenetére


Integra
titán

na erről van szó, ugyanez a hondánál is.
még mindig a legjobbak között van messze, de honda mércével mérve, elképesztő egyik másik hiba ami előfordul.
és ez a globalizációnak köszönhető, illetve annak, ahogy az eu bünteti a japán gyártókat.
ami valahol érthető, mert védeni kell a sajátját, ami meg khm.. messze vannak még a japánaok minőségbiztosításától..
szóval van sok made in eu alkatrész a japán autókban és ez meg is látszik rajtuk:(
az sem igazán vígasztal, hogy utána mindent eredeti japán alkatrésszel cserélnek ki garanciában, és utána azzal már 99%, hogy nem lesz több baj, de ezt meg melyik autógyártó tudja lekommunikálni, hogy háj figyu nem baj, hozod gariban aztán a fos eu alkatrész helyett megkapod a japánt ingyen, elnézésed kérjük kedves ügyfél hogy szervízbe jöttél, de az eu már csak az eu és szándékosan büntet minket, nem tudunk mit tenni...

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5662) lsc válasza Integra (#5661) üzenetére


lsc
nagyúr

Szerintem inkább gazdasági okai voltak az EU gyártásnak , viszont annyiban lényegtelen , hogy ezt a minőség sínylette meg . Már gyakorlati példa is van , mit lehet tenni /lásd Corolla/ , viszont az , hogy minden típust újra otthon gyártsanak , az sajnos reménytelen.

Az élet kegyetlen .

(#5663) Integra válasza lsc (#5662) üzenetére


Integra
titán

amíg a mostani ufo civicet is úgy viszik mint a cukrot és tarolnak vele a piacon és soha nem látott eladási számokat produkálnak, addig pont leszarják és semmi se fog változni.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5664) lsc válasza Integra (#5663) üzenetére


lsc
nagyúr

Sajnos a "biznisz" már csak ilyen /biztos kell a pénz az új NSX-re ;] /. A Toyota szerintem presztízsből vitte haza a gyártást , amennyi nyeresége van , megteheti , a Hondánál meg rájöttek , hogy a sportosságból nem lehet megélni . Azért remélem összeszedi magát mielőbb , új CRX-ről van valami hír ?

Az élet kegyetlen .

(#5665) Integra válasza lsc (#5664) üzenetére


Integra
titán

megtudnának élni belőle, csak épp teljesen rossz irányba indultak el a mai modern sportosság dologgal. bár az fd2 menti a mundér becsületét, de jelenleg más nincsen, szégyen:(
lófasz crx, nagy kaka lesz olcsó mekferszon elsővel és jobb esetben dw-vel hátul..
nsx meg még jó ideig nem lesz. nagyon nehéz azt az autót még jobbá tenni hogy hű maradjon az eredeti filozófiához..
az accordot már visszavitték japánba, lehet hogy még lesz pár amit visszavisznek, fene tudja.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5666) rebel56 válasza Dr. Ernő (#5634) üzenetére


rebel56
tag

Köszi a választ! Nem futott ám annyira sokat, csak 45.000 km-t. Egy középkorú néni volt az előző (első) tulaj (->megkímélt, de szerintem a középkorú nénik a karbantartásra nem sokat adnak), szalon állapotban jutott hozzám, mintha sose jártak volna vele. Emiatt is vettem meg, nem volt különösebb szükségem autóra. :))

(#5667) Rick4


Rick4
félisten

nem kicsit ronda a gép.. :Y [link]

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5668) lsc válasza Rick4 (#5667) üzenetére


lsc
nagyúr

Elég idétlen .

Az élet kegyetlen .

(#5669) Rick4 válasza lsc (#5668) üzenetére


Rick4
félisten

már tudom is honnan koppintották...csak a miértet nem értem.... :(

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5670) Integra válasza Rick4 (#5667) üzenetére


Integra
titán

nem dobok hátast tőle. ronda mint a többi bangle béjemvé

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5671) Bubu79 válasza Rick4 (#5667) üzenetére


Bubu79
addikt

Pff.. Nem tudom ki a célközönsége a gépnek, de hogy akkor sem vennék ilyet, ha már csak ez hiányozna a gyűjteményemből, az hótziher...

Kicsit feljebb/lejjebb a SSangYong sem piskóta - erősen kihívásokal küzd, ami a megjelenését illeti - szvsz...

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#5672) fokukac válasza dragonfx (#5657) üzenetére


fokukac
nagyúr

Mit nem érdemlek meg?
A suzuki az én autóm, az én tulajdonom.
A többi autó, amivel időnként járok, másé. Rokonaimé, barátaimé, kollegáimé.
Nincs bmw-m, se mazdám, se hondám, se lexusom. Majd egyszer lesz, de most még nincs.

szájjálmárlerólam, öreg.

Ui. amúgy megtanulhatnál értelmesen fogalmazni, hejjesen írni, mert tényleg szánalmas a stílus, amiben írogatsz.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#5673) fokukac válasza Integra (#5665) üzenetére


fokukac
nagyúr

miért, volt olyan accord, amit nem Japánban gyártottak? :F

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#5674) Dumb válasza Rick4 (#5667) üzenetére


Dumb
senior tag

Lassan minden kategóriát egyben akarnak ötvözni? Nem sok értelmét látom...

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#5675) dragonfx válasza fokukac (#5672) üzenetére


dragonfx
veterán

ekkroa piperköc vagy megsértődsz ennyin,ok, nem szóltam,légy jó mindhalálig :R

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#5676) Integra válasza fokukac (#5673) üzenetére


Integra
titán

a 7gent az angoloknál kezdték gyártania, tudtad?!
aztán sürgősen visszavitték japánba..
de sajnos hála ennek a lépésnek elég sok eu alkatrész szerződésük van/volt ami következménye pl az, hogy a made in japan accordban bosch lámpa van... :(
na és még van pár ilyen dolog, úgy tűnik még van az eu alkatrészekből pár dobozzal raktáron.. csak reménykedni tudok, hgy a 8gen-ben egy büdös eu alkatrész se lesz már..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5677) fokukac válasza dragonfx (#5675) üzenetére


fokukac
nagyúr

én nem szoktam megsértődni, hanem deklaráltam, hogy hülye vagy, és próbáltam magyarázni, hogy miért.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#5678) Dr. Ernő válasza Integra (#5665) üzenetére


Dr. Ernő
tag

Az irány nem rossz, az irány más mint eddig volt, ami különös lehet sokaknak. VTi CRX korszak elmúlt, ezt meg kell érteni.

(#5679) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

2 literes benzines, P12-es Primera tesztet (akár angol, akár magyar, jöhet) tudna valaki linkelni?

(#5680) Dumb


Dumb
senior tag

Érdekesség képpen kiszámoltam az autóm extráinak eredeti árát, valamint a teljes árát. A Mercinél mindennek megkérték az árát :)

199-es metál fényezés: 1700 DM

216 - ASD (el. sperr): 6420

240 - hőmérő: 250

331 - kazetta tartó: 285

412 - el. tetőablak: 2166

420 - 4 seb. aut. váltó: 3000

430 - fejtámlák hátul: 250

440 - tempomat: 690

466 - kp. zár: 627

470 - ABS: 1430

511 - Becker GP kazettás: 1550

531 - automata antenna: 422

543 - spec. tükrök: 160

580 - klíma: 4500

591 - hővédő üvegezés: 444

673 - nagy akkumulátor: 102

682 - poroltó: 188

812 - két hátsó hangszóró: 400

873 - ülésfűtés elől: 780

875 - fényszóró mosó: 290

951 - Sportline csomag: 4000
/futómű, első ülések
kormány, váltógomb
felnik/

Összesen: 29.654 DM

1990-ben extrák ára: 1,334,430 Ft Autó ára: 3,300,000 Ft /1 DM = 45 Ft/

1998-as árfolyamon: extrák: 3,700,000 Ft Autó ára: 9,200,000 Ft /1 DM = 125 Ft/

1990-ben 500-1000 Ft-ból talán be lehetett vásárolni, szóval nehéz viszonyítani.

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#5681) Integra válasza Dr. Ernő (#5678) üzenetére


Integra
titán

milyen irány az amikor a létező legjobb futóművet amit ebben a kategóriában valaha megépítettek, olcsójánosra cserélik?
szerintem inkább szégyen...
az alfa meg lemásolta a régi civicek futóművét és a következő 147-be azt építi..
szép kilátások, komolyan...
vérciki basszákmeg

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5682) Dr. Ernő válasza Integra (#5681) üzenetére


Dr. Ernő
tag

Nyilván az eladási darabszám volt ebben az esetben a domináló, ehhez kell a különleges forma kívül-belül, de e mellett legyen viszonylag nagy belső tér nagy csomagtér. Teljesen más, mint korábban. Ezt mind összerakni egy többlengőkaros első és hátsó futóművel nem lehet, nyilván költségekre is figyelni kell. De ahogy korábban írtad ez valójában nem sok embert zavar. Akit zavar az megveszi a 4 ajtósat a jobb futóművel. A 147-nek már most is kettős keresztlengőkaros az első és többlengőkaros a hátsó futóműve a legjobb minta szerint.

(#5683) Dr. Ernő válasza Dumb (#5680) üzenetére


Dr. Ernő
tag

190 2.5 D turbó kb 46000 márka volt akkoriban ennyiért pl egy 230 E-t is lehetett venni.

(#5684) Integra válasza Dr. Ernő (#5682) üzenetére


Integra
titán

de ugye most nem próbálod nekem meg elmagyarázni mit és hogy és miért csinál a H... :))

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5685) Rick4 válasza Dumb (#5680) üzenetére


Rick4
félisten

egy szegedi jómunkásember anno vett újonnan egy W140 350es TD-t, aminek metál- gyöngyház-sárga szine lett...mert ő így szerette volna...akkoriban egymillió magyar forint volt a sárga fény felára.... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5686) fokukac


fokukac
nagyúr

ma reggel a megbízhatóság mintaképének tartott suzuki swift tíusú személygépjárművem aszondta, hogy ő ma inkább pihenne.
Lementem, lekapartam róla a jeget, beültem, elfordítottam a kulcsot, erre annyit mondott, hogy e-e-e-e-e- eeeee-.............eeeeee-..........ee-e.
kész. lemerült az akksi, se kép, se hang. megfázott. :((

pedig még csak 3,5 éves volt.

azt még nem tudom, hogy logistikázom ki a mai napot autó nélkül, pláne, hogy hol szerzek akksit, de tuti jó lesz.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#5687) Bubu79 válasza fokukac (#5686) üzenetére


Bubu79
addikt

Az akksi miatt ne a suzukit hibáztasd ;)

Úgy szokták javasolni az okos, hozzáértő emberek, hogy legalább négyévente érdemes kicserélni az akkumulátort, elkerülendő az ilyen út szélén indulni nem akarós helyzeteket - ezek szerint Neked nem volt akkora mázlid, hogy kihúzza tavaszig.

Télen az alacsony hőmérséklet miatt amúgy sincsenek topon az akksik, ha van egy kis kezdődő cellazárlat, az biztossá teszi a teljes siker(telensége)t :(

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#5688) fokukac válasza Bubu79 (#5687) üzenetére


fokukac
nagyúr

tudom, nem hibáztatom, meg sokkal jobb, hogy otthon történt ez, és nem valahol a búsban, mondjuk sieléskor a hegyekben, de azért nem esett jól. mehettem gyalog a minusz tiz fokban megfázva.

hol lehet akksit venni? suzukiba milyen kell, mekkora?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#5689) Zozzant válasza fokukac (#5688) üzenetére


Zozzant
addikt

a legegyszerűbbet mondom:) akkora amperes kellene ami rá van írva, és mondjuk tesco:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#5690) Integra válasza fokukac (#5686) üzenetére


Integra
titán

ennek semmi köze a szuzihoz, akksi az tönkre megy, tönkremegy, ennyi.
egy jó akksi elég vaskos áron megy, 15-20e ft:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5691) Bubu79 válasza fokukac (#5688) üzenetére


Bubu79
addikt

Akksit legvégső esetben a Tesco-ban, Spárban is kapsz ( Vartát láttam mifelénk a polcon ), de a legjobb lenne valamilyen autósboltban beszerezni - nem tudom Felétek mik a lehetőségek :B

Sajna azt sem tudom konkrétan megmondani mekkora kellhet bele - de szvsz 44Ah-s lehet benne - a bentlévőről le tudod sasolni az értéket ;)

Hogy indítóáramra mit bír, az megintcsak egy jó kérdés - lehet, hogy a suzukis topikban előbb kaphatsz választ a kérdéseidre - valakinek biztos akad kéznél egy kézikönyve hozzá - az a biztos :)

Esetleg megpróbálhatsz telefonon érdeklődni egy márkaszervízban - talán segítőkészek lesznek ez ügyben ( mármint adatok ügyében ) :B

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#5692) Integra válasza fokukac (#5688) üzenetére


Integra
titán

láng, meteor, bárdi...
www.webshop.langauto.hu

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5693) a_tesz válasza Bubu79 (#5691) üzenetére


a_tesz
Korrektor

így van, 44 Ah-s kell bele, a literesbe meg 36-ost szoktak szerelni általában :D

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#5694) Bubu79 válasza a_tesz (#5693) üzenetére


Bubu79
addikt

Sosem volt suzukim, úgyhogy eztetet nem tudhassam ;)

Azt tudom, hogy az enyémben 55Ah-s van, októberben cseréltem, mert ismeretlen volt előttem az akksi kora, állapota - biztos, ami biztos ( május végén vettem a gépet :B )
Bár a régivel is indult pöccre az autó, nem akartam kockáztatni, hogy ottmaradjak valahol vele emiatt amikor hidegebb lesz :B

Főkukac ! Majd elfelejtettem, nézd meg, hogy a gyári akksin melyik oldalon van a + és a -, mert van olyan, amin fordítva vannak a pólusok - beszerelésnél akadhatnak gondok, ha nem ér el oda a kábel :K

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#5695) fokukac válasza Bubu79 (#5694) üzenetére


fokukac
nagyúr

kösz szépen.

most nem tudom megnézni, merthogy kénytelen voltam kocsi nélkül eljönni otthonról.

Integra : Vartát vegyek, vagy Bosch-t? :D
akksiban is szarfoschbosch, vagy nem? :D

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#5696) Integra válasza fokukac (#5695) üzenetére


Integra
titán

exxide-ot használok

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5697) a_tesz válasza Bubu79 (#5694) üzenetére


a_tesz
Korrektor

sebaj, azért vagyunk hogy segítsünk egymáson :)

a mienkben is még két hete semmi baja nem volt az akksinak, most meg már alig forgatja meg a motort, ezek a nagy hidegek előhozzák azért az ilyen gondokat, pedig ez is garázsban áll. ja ezres suzuki, és nem két kerekű :DDD

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#5698) Integra válasza a_tesz (#5697) üzenetére


Integra
titán

apámnak még mindig gyári akksi van a fézerében, pedig 2001-ben vette a motort...
tavasszal önerőből indult még idén is kis köhécselés után.
kíváncsi vagyok, hogy jövőre is indul e még:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5699) Integra


Integra
titán

honda hybrid:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5700) dabadab válasza fokukac (#5688) üzenetére


dabadab
titán

"hol lehet akksit venni?"

Egyliteres, regi Swifthez stilszeruen a Tescoban ;)

DRM is theft

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.