Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#6451) hobizoli válasza Bubu79 (#6444) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Betolastol mi doglik be?

hobizoli

több drón kell ;P

(#6452) bobsys válasza Rick4 (#6447) üzenetére


bobsys
addikt

faternak ilyen toltoje van, de soha nem art ha van egy nalunk is (nem kell kolcsonkerni)
suziba kicsi a talca 45AH-s fer el benne

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#6453) hobizoli válasza lenox (#6437) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nincs cikk, csak forumokban beszelgettek rola az elmult hetekben

hobizoli

több drón kell ;P

(#6454) Rick4 válasza nike_ (#6449) üzenetére


Rick4
félisten

tényleg jó még:
érvényes 2007. január 1-jétõl 2008. január 31-ig (összesen 13 hónapra) :U

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6455) Bubu79 válasza hobizoli (#6451) üzenetére


Bubu79
addikt

Tudtommal a katalizátornak nem használ, ha telenyomod benzinnel - márpedig amíg be nem röffen a motor, addig csak átszalad a hengereken az üzemanyag és a kipuffogó felé távozik - keresztül a katalizátoron.
Nem vágja gallyra azonnal, de nem használ neki...

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#6456) hobizoli válasza Bubu79 (#6455) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Azert eleg sokszor be kel tolni ahhoz, hogy baja legyen
Amikor inditozol mi tortenik?

hobizoli

több drón kell ;P

(#6457) Bubu79 válasza hobizoli (#6456) üzenetére


Bubu79
addikt

Így van, nem egyszeri alkalomra gondoltam én sem ;)

Amikor indítózol, ugyanez történik, annyi különbséggel, hogy beröffen a motor és elindul az égés. A katalizátor eléri az üzemi hőfokot és teszi a dolgát.

De itt az alapfelállás az volt, hogy szar az akksi. Megállsz vele valahol. Újra elindulnál, de az akksi nem forgatja a motort és sehol senki, aki be tudna bikázni.
Gyújtás ráad, kettesbe be és nekiállsz tologatni.

Ha mázlid van, akkor elkapja a fonalat a motor és elindul - ez esetben olyan, mint egy nehezebb indítás.

Ha nincsen mázlid, akkor tologatod kicsit a verdát, eközben nyomod a benyát a szabadba a már említett útvonalon és nem történik semmi - mert mondjuk olyan alacsony az akkufeszültséged, hogy a gyújtóelektronika nem úgy teszi a dolgát, ahogyan kéne.
Ez esetben elértél annyit, hogy telenyomtad a katalizátort benzinnel, ami most ott pang benne. És kiveszel egy csomót az élettartamából.

Azért az elég bosszantó, ha amiatt van több10, de akár 100 ezres kiadásod, mert spóroltál egy akksin ( zöldkártya előtt katalizátorcsere )

Tudom, kicsit sarkított a dolog, de kishazánkban életszerű ;)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#6458) Rick4 válasza Bubu79 (#6457) üzenetére


Rick4
félisten

benzinesnél egy nagyon nagy gond lehet, ha az akksi fullra lemerült: nem ad szikrát, ugye ekkor a computer sem igazán életképes...de ha egy pici energia van benne, és csak forgatni nem hajlandó, akkor elvben egy tolás kettesben és egy indítózás kb ugyanolyan kell hogy legyen beindulás szempontjából. ha egy hengerre munkaütem esik, be fog gyújtani, és meggyullad a keverék...csúnya lenne 100K-ért gyári katalizátrot venni, 13-20K körül vannak univerzális katalizátorok, majdnem ugyanolyan jók, mint a gyári, de ha egy téglával szétütöd véletlenül, akkor nem kérdés, melyikkel jártl jobban.. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6459) hobizoli válasza Bubu79 (#6457) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Az, hogy pusztan ettol 2-3 betoltastol tonkre menjen az a katalizator, az 1000% ki van csukva. Pl amikor a halott lambda szonda miatt pl het jarja ki a telitankot a juzer es akkora veszi eszre, hogy juj 8 helyett 11-t evett az otoja, akkor ott mennyi benga is ment el pluszba? Es az nem egett am el...
Meg amig a szervizbe idopontot kap is jar meg tovabb vele ugy. Akkor majd pont az a par milliliter fogja agyonvagni, mert 2-3x betoltad. Hiheto...akkor az mar sz@r volt egyebkent is
Amig azt a hasonloan ~3 litert betologatassal elpruszkolteted a kornyezetbe, 5x veszel inkabb egy masik akkut. Senki sem fog hetekig betolgatni egy autot minden egyes alkalommal, ha el akar indulni, hacsak nem pl mazochista az illeto

Annak idejen megrepedt a MAP szenzor vakuumcsove hetekig jartam hibajellel, eleinte semmit nem vettem eszre, aztan alapjaraton kicsit lebegett a fordulat, aztan meg dadogott. Jo benzinszagu volt a kipufogogaz, mogemdobtak volna egy csikket, tuti berobbant volna a levego :DDD
Aztan amikor ugy berepedt az a cso, hogy mar be sem akart indulni, megkerestem a hibat magam, a cso vegerol levagtam kessel azt a ~1cm-s szakaszt, aztan visszadugtam a helyere, boven volt az annyival hosszabb. Elindultam a hibajel maradt, az M0-n par kigyorsitas utan ujra meglett az ECU-nak a helyes -tol -ig hatar, el is tunt a jelzes magatol.

Fel evvel kesobb mentem zoldkartyara, biztos hihetetlen, de hibatlan lett...
Ki erti ezt...?

hobizoli

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#6460) Bubu79 válasza hobizoli (#6459) üzenetére


Bubu79
addikt

Nézd. Aki akarja, tologassa a gépét.

Én októberben kicseréltem az akksit, mert nem tudom mikor került be a gépembe és nem akartam úgy járni, hogy nem indul el a gép emiatt.

Szerelő ismerős azt mondta, ha nem akarom idő előtt cserélni a katalizátort, akkor ne nagyon tologassam - én ehhez tartom magam :P ;)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#6461) hobizoli válasza Bubu79 (#6460) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Anno en ugy jartam, hogy reggel meg poccre beindult, este meg ennyit mondott: ketty. izzitasnal elhalvanyult minden, centralzar ki-be-ki-be-ki-be, bendix katt, aztan hello.

Ismerosnek most rokkant meg az ~1 eves nem_Perion akkuja. Ramertek, jo a toltese, es minimalis aramfelvetel van csak allo helyezetben. Erre ki van felkeszulve egy pot akkuval? Vagy netan majd lobogtatod az akku garipapirjat a hutomaszk elott kilometerekre mindentol?

hobizoli

több drón kell ;P

(#6462) Bubu79 válasza hobizoli (#6461) üzenetére


Bubu79
addikt

Senki nincs felkészülve rá - ez természetes.
Nem azt mondtam, hogy nincs az a helyzet hogy én betolnám, csak azt hogy ha nem muszáj, nem tologatom, pláne nem többször...

Egyébként nem igazán értem a támadó hangnemet sem - nem hiszem, hogy egetrengető marhaságot írtam volna, ami után elkerülhetetlen a dorongolás, de Te tudod...

TexT-BoY: ha jól esik, tologasd kedvedre - én kiszálltam...

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#6463) TexT-BoY válasza Bubu79 (#6460) üzenetére


TexT-BoY
addikt

és ha nincs katalizátor akkor tolgathatom kedvemre?

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#6464) Petes


Petes
tag

Tegnap érdekes jelenségre lettem figyelmes amire jó lenne valamiféle magyarázat:

Este fagyos úttestre kb 1 cm nagyon apró szemű hólepel esett, nagyon csúszótt, ötödikben padlógázra kipörgött a kerék.

Gondoltam letesztelem az ABS-t.

50 Km/órás sebességgel nekifutottam majd padlófék ABS-el, megjelöltem a helyet ahol megállt a kocsi, majd kiiktattam az ABS-t,

szintén 50 km/h-s sebsséggel ugyanott nekifutás, ugyanott padlófék, és láss csodát a kocsi 2 autóhossznyival ELŐBB állt meg!

Ez hogyan lehet, rövidebb a fékút ABS nélkül mint vele??? Lehet hogy rossz az abs-em, mi lehet a baj?

A kocsin téli abroncsok voltak.

(#6465) Zozzant válasza Petes (#6464) üzenetére


Zozzant
addikt

abs-nél az is fontos hogy az autó kormányozható marad nem csak az hogy mennyi távon áll meg, lehet hogy abs nélkül satuzva belerohansz az árokba, de abs-el esetleg el tudod kormányozni a verdát az akadály elől. Abs nélkül a kerék előtt felgyülemlik a hó ezzel is fékezve az autót, de nem tudod kormányozni.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#6466) plömplöm válasza Petes (#6464) üzenetére


plömplöm
őstag

naigen, ahogy írták már, azt kellett volna kipróbálnod hogy egy vagy két bóját a röppályádra lerakva és ezeket fel nem döntve hol tudsz megállni, mert pontosan itt van a lényeg

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#6467) lajafix


lajafix
addikt

ha tetszik nekem az új Fiat Bravo, akkor menjek el orvoshoz, vagy ezzel így más is? Bordóban csodaszép.

Rock'n Roll

(#6468) t1 válasza lajafix (#6467) üzenetére


t1
addikt

menjünk együtt :)

(#6469) Rick4 válasza Petes (#6464) üzenetére


Rick4
félisten

semmi baja, sajna az abs azoknak készült, akik sikítva állnak a fékbe, és közben befogják a szemüket....nem azoknak, akik baj esetén nagyjából tisztában vannak azzal, hogy mit kell csinálni...magadtól is érzed, hol kezd csúszni, akkor picit felengeded, és kormányzol, azután megint taposás...

valahol vitatták is az abs jelentőségét, hiszen másoknak sem egyértelmű, hogy balesetben a rövidebb féktáv, vagy a kormányozhatóság játszik szerepet. minden eset más, érdemes megtanulni jól fékezni..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6470) Petes válasza Rick4 (#6469) üzenetére


Petes
tag

Igen, a féktávon kívül a másik jelentps különbség az volt hogy absmentesen úgy kellett kis ügyességgel az úton tartani a kocsit, míg abs-el nyíl egyenesen ment tovább.

Most már én sem tudom mi lehet a jobb, de valszeg nagy sebességnél (mondjuk autópályán vészfékezés) jobb ha az autó irányítható marad, még ha ez a féktév rovására is megy.

(#6471) dragonfx válasza Petes (#6464) üzenetére


dragonfx
veterán

semmi, nem kell abs...driving skill kell. :R ...neked megvan nekemis..meg szerencsére elég sokunknak.

Fiat bravo szép autó, mint ahogyna az összes olasz auto remekül néz ki...csak lenne megbízható is.....németek/japók elkezdhetnének pedálozni erősen.....159es alfa üt, stilo üt, bravo üt.....tovább nemis mondom...

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6472) Rick4 válasza Petes (#6470) üzenetére


Rick4
félisten

ok, csak ott a baj, ha azon a féktávon belül megállnál, és nem mész semminek, akkor jó vagy, de ha nincs hova menni, akkor meg jó lett volna a féktáv....meg kell tanulni úgy fékezni, hogy irányítható maradjon a gép...és akkor lehet kormányozni, meg rövid úton megállni...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6473) SaNyEe válasza dragonfx (#6471) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

egy oktatópályán kipróbálhatnád magad, elég nagyot esne az egód ezen a téren asszem :) persze valamilyen szinten mindannyiunk korrigál kérdés az, hogy milyen gyorsasággal és hatékonysággal :)
Nekem az a véleményem, hogy hétköznapi embereknek, hétköznapi autókba nagyonis javallott minden menetbiztonsági és passzív biztonsági felszerelés.

-- end of transmission --

(#6474) dragonfx válasza SaNyEe (#6473) üzenetére


dragonfx
veterán

ok abs még hazsnos meg tán eps is....de van csomo technikai fejlesztés ami baromság..csak minimális mértékben javíul az autó összemegítélése mégis sokkal bonyolultabbá teszi aza egészet.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6475) lenox válasza hobizoli (#6453) üzenetére


lenox
veterán

Forum is jo, csak irjad mar meg legyszi, hogy hol.

(#6476) Rick4 válasza dragonfx (#6474) üzenetére


Rick4
félisten

majd ha egy ilyet: [link] megfogsz, akkor mondhatod, hogy tudsz vezetni... :U ha meg nem megy, könnyen így járhatsz: [link] nézd csak meg, mennyire egyszerű dolog fejre állni....asszem én sem tudtam volna semmit csinálni... :U annyira gyorsan megvolt..

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6477) _seth_ válasza Rick4 (#6476) üzenetére


_seth_
veterán

Az egyetlen hozzászólás tetszik... a hozzászóló tuti Sumáker :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#6478) hobizoli válasza lenox (#6475) üzenetére


hobizoli
nagyúr

carstyling.hu -n volt, de SZVSZ a crxforum.flix.hu -n biztos tobb input van rola

hobizoli

több drón kell ;P

(#6479) DeadMeat válasza lajafix (#6467) üzenetére


DeadMeat
veterán

Menjunk :)

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#6480) dragonfx válasza Rick4 (#6476) üzenetére


dragonfx
veterán

elsőre annyi hogy ez malac, nem tudás....szerintmemég az iráni figura is belátja szerintme max. 1000ből 1x csinálja ujra....amugy meg eléggé impossible-nek tünik..ugyanis jó és erős auto az x5..de hogy a futoműve élen llva kibír2 tonnát azt nem hiszem el...

A második meg ha tényleg ez volt, műszaki rossz átnézés eredménye, xar anygaminőség hazsnálata, technikai tényező szerelők hibája....ez is 1000ből 1....
ne végleteket ragadj ki...
nem ettől vezet jól valaki....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6481) t_ferenc válasza t1 (#6436) üzenetére


t_ferenc
őstag

és melyik mi mellett mi áll illetve mi szól ellene?

if you fall seven times, stand up eight

(#6482) Rick4 válasza _seth_ (#6477) üzenetére


Rick4
félisten

szerintem meg dragon volt... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6483) dragonfx válasza Rick4 (#6482) üzenetére


dragonfx
veterán

nem is igaz én csak sikítottam... :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6484) fokukac


fokukac
nagyúr

Dízelautók kitiltva!

2008-01-03 08:18:42
A levegőszennyeződés csökkentése érdekében több német város központjába kedd óta csak olyan dízelüzemeltetésű gépkocsik hajthatnak be, amelyek különleges katalizátorral rendelkeznek - tudósít az InfoRádió.

Berlin, Köln és Hannover belvárosába kedden már csak olyan autók hajthattak be, amelyeknek technikai felszereltsége megfelelt a környezetvédelmi előírásoknak.

A három nagyváros hadat üzent a légszennyező gépkocsiknak, kiváltképpen a még korszerű légszűrő nélkül készült dízelmotoros járműveknek.

Az intézkedés érvényesítése óta a rendőrök Berlinben, Kölnben és Hannoverben árgus szemekkel figyelik a dízelautók szélvédőjét, ugyanis csak azok hajthatnak be a belvárosba, amelyek szűrővel is rendelkeznek, és erről az ablakra ragasztott zöld hatósági bizonyítvány tanúskodik.

Az intézkedés ellen vétőket egyelőre 25, később ennél jóval több euró bírság megfizetésére kötelezhetik. A normál vagy szuperbenzin üzemeltetésű kocsikra egyelőre nem vonatkozik a környezetvédelmi szigorítás. Az év folyamán további 20 város akarja követni Berlin, Köln és Hannover példáját.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#6485) lajafix válasza fokukac (#6484) üzenetére


lajafix
addikt

Traktort a mezőre! :DD

Rock'n Roll

(#6486) dragonfx válasza fokukac (#6484) üzenetére


dragonfx
veterán

nagyon helyes...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6487) DeadMeat válasza fokukac (#6484) üzenetére


DeadMeat
veterán

Ebbol mellora rendorallamozas,meg lazadas volna itthon... :U

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#6488) dragonfx


dragonfx
veterán

Hogy végre on is legyek...ahhhh egyre jobban tetszik ez

Ma láttam egyhasonlót, zsírocska....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6489) fokukac válasza dragonfx (#6488) üzenetére


fokukac
nagyúr

vajon honnan sejtettem, hogy béjemvé lesz? :DDD

------------------------

szerintem még nem linkelte senki a lexus ls600hL tesztet.

egész kedvet kaptam.

szerintem veszek is egyet, amint lesz fölösleges 30 millám... :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#6490) lajafix válasza fokukac (#6489) üzenetére


lajafix
addikt

aranyaksira már van pénzed, csak összejön ez is. :DD (komolyan megnéztem MOL kúton múltkor tankoláskor hogy ott mibe kerül egy suziba való akksi -Bosch EXILE(???) 35 Ah, tudom te 45öst vettél- 23 ezerbe fáj. A kútnál drágább meg nincs. )

Rock'n Roll

(#6491) fokukac válasza lajafix (#6490) üzenetére


fokukac
nagyúr

oké, átbasztak, de leszarom.
mennyi ideig fogsz még lovagolni rajta?

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#6492) dragonfx válasza lajafix (#6490) üzenetére


dragonfx
veterán

na az mit nyujt nekem meg utcai "sanyíííííműhelybe volt" 11 a 60ah-s...és még a bmw-t is elviszi bizony....pedig ebbe még kukac szerint is M-csomagos akkumlátor kellene.... :)) :DD

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6493) fokukac válasza dragonfx (#6492) üzenetére


fokukac
nagyúr

az m-csomagos akksi milyen?

van rajta optikai tuning? fel van spojlerezve, alufelnivel, keményebb felfüggesztéssel, meg ilyenek? :P

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#6494) lajafix válasza fokukac (#6491) üzenetére


lajafix
addikt

mea culpa befejeztem. :))

Rock'n Roll

(#6495) fokukac válasza lajafix (#6494) üzenetére


fokukac
nagyúr

különben is, akkor a mol-kúthoz képest spóroltam 2 ezret :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#6496) lajafix válasza fokukac (#6495) üzenetére


lajafix
addikt

De azokhoz képest akiket savaztál, mert karácsony előtt a tescoban vásároltak mennyit bukhattál? ;]

Rock'n Roll

(#6497) fokukac válasza lajafix (#6496) üzenetére


fokukac
nagyúr

karácsony előtt 2 nappal akkor sem megyek be teszkóba.
megy amúgy se nagoyn, elvből..

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#6498) lajafix válasza fokukac (#6497) üzenetére


lajafix
addikt

Hát akkor fizess csak! :)

Rock'n Roll

(#6499) Zozzant válasza fokukac (#6489) üzenetére


Zozzant
addikt

milyen gyűrött a vezetőülésen a borítás... ugyanmááááááár.... ez tiszta ciki... ;)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#6500) fokukac válasza Zozzant (#6499) üzenetére


fokukac
nagyúr

de legalább a gagyi kvarcórát kihagyták a középkonzolról ;)
a keresztanyám IS-ben ott figyel, és elég nevetséges.

Pleased to meet you - hope you guess my name

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.