Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#6501) a_tesz válasza fokukac (#6500) üzenetére


a_tesz
Korrektor

ugyan már, nem hallottál még a japán hagyománytiszteletről? :) mondjuk pont egy ilyen fiatal, és félig amerikai márkában tényleg elég hm, kontrasztos...

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#6502) Integra


Integra
titán

mad max hungary:))
[link]
[link]
[link]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6503) BlacKSouL válasza Integra (#6502) üzenetére


BlacKSouL
addikt

NCAP-n gondolom max csillagot kapott a gyalogosvédelemre :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#6504) Gebriel


Gebriel
veterán

(#6505) Zozzant válasza Gebriel (#6504) üzenetére


Zozzant
addikt

azoknak az ősembereknek ott mit ártott a Dakar??? áááhh... nemhiszem már el ami itt megy :W

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#6506) Gebriel válasza Zozzant (#6505) üzenetére


Gebriel
veterán

Te végig olvastad a cikket :F Az elmúlt 1 héten kb 7 embert löttek le azon a területen ahol a verseny zajlana :(((
Nem az ősebereknek lenne bajuk,hanem a versenyzöknek :U

[ Szerkesztve ]

(#6507) Zozzant válasza Gebriel (#6506) üzenetére


Zozzant
addikt

és te végigolvastad?? terrorfenyegetést kapott a Dakar... az ősemberek bekeményítettek... te valamit félreolvastál

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#6508) Dumb válasza Gebriel (#6504) üzenetére


Dumb
senior tag

:( Lehetne helyette egy Instant Budapest-Bamako :)

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#6509) Omni válasza Dumb (#6508) üzenetére


Omni
aktív tag

Elég lenne egy Budapest-Budapest rally is, közutaink állapota alapján.

(#6510) Integra


Integra
titán

ma alaposabban megnéztem egy sedan és egy kombi új mondeot..
BROÁFFFF

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6511) Dumb válasza Integra (#6510) üzenetére


Dumb
senior tag

A "fa" betét ütős benne :DD

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#6512) Rick4 válasza Gebriel (#6506) üzenetére


Rick4
félisten

budapesttől portugáliáig van azért jópár ország...ott szerinted nem lőttek le legalább 8at az elmúlt héten? :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6513) Gebriel válasza Rick4 (#6512) üzenetére


Gebriel
veterán

És ez most hogy jött ide :F

[ Szerkesztve ]

(#6514) Rick4 válasza Gebriel (#6513) üzenetére


Rick4
félisten

Az elmúlt 1 héten kb 7 embert löttek le azon a területen ahol a verseny zajlana ...mint írtam a többi országban is tuti lelőttek ennyit...így ez mire fel érv?? :F

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6515) Gebriel válasza Rick4 (#6514) üzenetére


Gebriel
veterán

"A francia külügyminisztériummal történt egyeztetés után úgy határoztunk, hogy nem rendezzük meg a Lisszabon-Dakar ralit" - áll a szervező közleményében....
...három nappal korábban pedig fegyveresek négy francia turistát lőttek agyon, egyet súlyosan megsebesítettek.

Zozzant
Igazad van,elnézést :R

[ Szerkesztve ]

(#6516) Rick4 válasza Gebriel (#6515) üzenetére


Rick4
félisten

akkorez így már tényszerű dolgokat is tartalmaz, nem csak véleménynek tünik.. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6517) SaNyEe


SaNyEe
aktív tag

Hogy kicsit on is legyen a topic.

Szóvalhát lassacskán diplomaosztó (júni/júli) és vmi 4kerekű barát megjelenik majd a köreimben.
Amit nagyjából körvonalaztam magamban:
lökettérfogat: 1150 - 1500cm3 benzines
supermini kategória
Ezredforduló utáni modellek
alacsony fenntartási költségek
ABS,4lufi,klíma,villanyos ablakok .. ha több van azse baj :)
ár 1.5 - 2 misi
Személyes preferenciát egyenlőre szándékosan nem írok,nyitott vagyok bármire :)

-- end of transmission --

(#6518) t1 válasza SaNyEe (#6517) üzenetére


t1
addikt

VW Polo?

(#6519) Integra válasza Dumb (#6511) üzenetére


Integra
titán

nálam a sedan csomagtérfedele viszi a pálmát, az kész, az egész egy akkora kókányolmány, hogy hihetetlen, hogy néz már ki...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6520) hobizoli válasza SaNyEe (#6517) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Jazz :DDD

hobizoli

több drón kell ;P

(#6521) I_Am válasza hobizoli (#6520) üzenetére


I_Am
veterán

Jazz-nek mióta alacsony a fenntartási költsége? Egy gumiharang 30.000.- Ft-ba kerül, ami más autóba 1.000.-

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#6522) Rick4 válasza I_Am (#6521) üzenetére


Rick4
félisten

14K egy féltengelycsukló...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6523) SaNyEe válasza I_Am (#6521) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

sztem csak ironizálni akart, azzal a szmájlival mintha ezt sejtetné :)
további tippeket várok még :)
De mondjuk jó lenne ha érvek, tapasztalatok is lennének mellette.

[ Szerkesztve ]

-- end of transmission --

(#6524) hobizoli válasza SaNyEe (#6523) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Swift :DDD

hobizoli

több drón kell ;P

(#6525) hobizoli válasza I_Am (#6521) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Naes...? Sosem kell hozza semmi.

hobizoli

több drón kell ;P

(#6526) Petya25


Petya25
addikt

Keresünk egy családi autót és szívesen venném, ha lobbyznátok pár típus mellett az alábbi paraméterekkel:
1-1,5M között, max 4 éves, max 1500cm3, min 4 ajtó, k.zár, klíma feltétel, és ne éppen a bontó felé tartson.

A hasznaltauto.hu csak kb. Matiz, Kalos, Thalia és Sutyuki ajánlatokat hoz. Suzuki nálam elvből kizárva. Bár a rönyó nem éppen a megbízhatóságáról híres, de eddig a Thália a legmeggyőzőbb, pakolható és akár 100 lovas is van.

Előre is köszönöm a tippeket.

[ Szerkesztve ]

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#6527) SaNyEe válasza Petya25 (#6526) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

keresztszüleim Renault Megane classicot vettek 1.4es 9x lovas, az alábbi feltételeknek meg is felel .. jha nem, a kora 5 éves :)
Szériabetegség nála, hogy eszi a gyujtótrafóit egyéb baj eddig nem jött elő nála.

-- end of transmission --

(#6528) Gergello válasza Petya25 (#6526) üzenetére


Gergello
addikt

1,5-ös családi autóval hányan akartok utazni, ketten?

(#6529) SaNyEe válasza hobizoli (#6524) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

néztem puntokat is, hogy nyugodjon meg a lelked :P
A sporting teccik is .. kívülről, de hogy lehet ilyen ocsmány belteret tervezni :(
Pedig biztos szépen is viszi a kis 950 kilós kasznit az 1.4es motor meg a 6os váltó...

-- end of transmission --

(#6530) hobizoli válasza SaNyEe (#6529) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Az 9.6sec 100-ra

hobizoli

több drón kell ;P

(#6531) dragonfx válasza I_Am (#6521) üzenetére


dragonfx
veterán

:Y
az igen...akkor értem mér 90k minimum a 2 éves kötelező szervíze...vagyis amit auto2be anno láttam.
30k?..nekem annyiból kijön egy "egész" féltengely... :C

u.i.:és mondjuk mennyi lenne ha elszakad az auto váltójában aza nem tom mien specko szíj..és tönkrevágja az egész válót, tán motrot is..hvaerom apja, addig erőszakoskodott míg bele nem vettéka garanciális hibák közé.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6532) _seth_ válasza dragonfx (#6531) üzenetére


_seth_
veterán

Nekem 30-ból megvan a két féltengely és a váltó is :D

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#6533) dragonfx válasza _seth_ (#6532) üzenetére


dragonfx
veterán

én meg szerezhetnék 2.0ás komplett mocit 120é :P :P

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6534) Petya25 válasza Gergello (#6528) üzenetére


Petya25
addikt

Miért nálad csak egy 2000-es turbós autóval lehet kényelmesen, 4-en utazni?

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#6535) lsc válasza Petya25 (#6526) üzenetére


lsc
nagyúr

Amennyiben a korra még is endegedményt tennétek , akkor egy tipp [Toyota Corolla].

Az élet kegyetlen .

(#6536) dragonfx válasza Petya25 (#6534) üzenetére


dragonfx
veterán

1.6os autó 2 emberrel kényelmes és rugalmas..2.0ás már jó 4nek is...turbósból valszeg az 1.6 turbó is elég lenne....

Jut eszembe erről a bravo láttam ma.....abba is belerakják az 1.4es turbós 120lovas mocit....????....meg a 308 pözsót isláttam..amibe a bmw-s 1.6 turbo moci van 150 lóval..mindkét otot szívesen kipróbálnám..vajon mit lép... :DDD
Kár hogy a bmw nem teszi bele az autoiba az 1.6os turbót...igaz lehet oka van :D

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6537) Boxer001 válasza Petya25 (#6534) üzenetére


Boxer001
veterán

Szerintem legalább 2.5 V6. :W Persze nem árt oda még a chiptunying, úgy talán elvonszolja a családot. :DDD

(#6538) _seth_ válasza dragonfx (#6533) üzenetére


_seth_
veterán

Jó drága ;]

2.0 motor (C20NE @ 125LE kb) + F16 váltó + féltengelyek + hűtött fékek + hűtő + csövek + majdnem komplett első felfüggesztés + pumpák + compu + légszűrő + ..... ez volt 100 alatt mire eljutott hozzám az ország másik feléből úgy, hogy a szállítás nem volt éppen olcsó...

Most ott tartok, hogy már csak pár apróságot kell megvennem és minden meg lesz ami kell az átalakításhoz valamint a motor minimális generáljához: pumpa, olaj stb szinten azaz nem lesz szétbontva maga a moci :) (nem nagyon, olajteknő, tömítések és még pár cucc azért le lesz cserélve + szíjak + ....) [link]

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#6539) Gergello válasza Petya25 (#6534) üzenetére


Gergello
addikt

Nem, de szerintem egy kb 1,3 tonnás kaszni 2 felnőttel 2 gyerekkel csomaggal 1,5ös motorral lazán alul motorizált, de legalább is biztos nem dinamikus, onnantól meg soffőrnek motornak szenvedés. Egy 2.0ás benzines bőven elég szerintem, de lehet 2.5 V6 is, mint írták lentebb. Vagy szerinted a családi autó az milyen, hány embernek, gyereknek lesz?

Más, megnéztem a volkswagen honlapját és kijött az R32-es golf. Legközelebb, meg mi lesz Golf VTI vagy vétek Golf? ehh

[ Szerkesztve ]

(#6540) divot


divot
veterán

Az imént láttam az új Mitsubishi Lancer tesztjét: teljesen beleszerelmesedtem ebbe az autóba. Gyönyörű. 1.8-as benzinmotorral... Fincsi.

(#6541) lsc válasza Gergello (#6539) üzenetére


lsc
nagyúr

Talán erre találták fel a sebességváltót , vagy az nem azért van ;] ?

Az élet kegyetlen .

(#6542) t1 válasza Gergello (#6539) üzenetére


t1
addikt

hm... miért ne lenne elég?
arra, hogy a sebesség korlátokon belül dinamikusan tudjon vele menni és közlekedni bőven megfelel.. nem tudom hol éltek ti :)

(#6543) Gergello válasza lsc (#6541) üzenetére


Gergello
addikt

Tudom mire való :DDD Az lehet, hogy nekem más elképzelésem van a családi autó paramétereiről. Octávia, Accord,Avensis ezek már családi autók szerintem, Swift 2 , Golf és társaik meg valami más.

(#6544) Boxer001 válasza Gergello (#6539) üzenetére


Boxer001
veterán

2.5 V6-ot poénból írtam. :D Igaz simán jó családi autónak, de azért azt nem hiszem el, hogy pl 2 felnőtt + 2 gyerek ne tudna ennél jóval kisebb motorral szerelt autóval normálisan utazni. :U Egyébként neked is igazad van részben. Valahol van középút is.

[ Szerkesztve ]

(#6545) parandroid válasza Gergello (#6543) üzenetére


parandroid
nagyúr

Nincs semmi baj a Golf kategóriával átlagos használatra. Ugyanaz a kategória, mint az Astra, a Corolla, a Civic, a Lacetti, a Ceed, vagy akár a 307, Megane, Stilo-Bravo.

Sőt, a Golf kategóriateremtő autó volt annakidején, de az alsó-középkategóriát azóta is Golf-kategóriának hívják.

Akármilyen hihetetlen, egy átlagos 2+2 fős családnak nemcsak Magyarországon, de ennél jóval tehetősebb európai országokban is elég szokott lenni, különösen, ha hétköznapi használatra tartják, és nem járnak vele napi-heti rendszerességgel többszáz km-eket. Egyébként az 1,4-es motor sem teljesen abszurd ezekbe, bár biztos ami biztos alapon én is inkább 1,6-ossal vettem az Astrát (kombi, 2 gyerek ül hátul). Ha pedig valaki rendszeresen sokat utazik, vegyen dízelt, az úgyis csak úgy éri meg.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#6546) BlacKSouL válasza Gergello (#6543) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Chevrolet Suburban családi autó szerintem. Octavia, Accord, Avensis és társaik meg valami más...
De most komolyan, mitől családi autó? nagyobb, nehezebb a kaszni? Mondjuk az a +500 ccm simán a +500-600 kiló mozgatásához kell, a beltér meg olyan amilyen. Egy normálisan tervezett kisautóban is elférni ugyanúgy mint ezekben a "családi" autókban. Még csomagtartó is jut vagy 500 liter.
Vagy a "családnak" feltétlen kell hogy legyen 6-7-8-x milliója, ha autót akar?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#6547) lsc válasza Gergello (#6543) üzenetére


lsc
nagyúr

Azért a pénz sajnos nem egy családnál méret és motor szűkítő .Igaz mindkét kocsink 1.3-as , de néha visszagondolva nem is baj , hogy nem kétezres .
Azért egy jó állapotú 2000-es Celica azt hiszem "bűnre " tudna csábítani .

Az élet kegyetlen .

(#6548) Gergello


Gergello
addikt

Boxer: Gondoltam, hogy poén nem vettem magamra :DDD

Nekem nincs bajom a Golffal, csak annyit akartam mondani, hogy családi autónak nem kellene, másra biztos jó. Amúgy M5 Touring és kész ;]

(#6549) hobizoli válasza dragonfx (#6536) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Bravo-ba 1.4 150nyiha kerul

hobizoli

több drón kell ;P

(#6550) lsc válasza hobizoli (#6549) üzenetére


lsc
nagyúr

Ez Toyota Avensis T 25 talán akkor elég lenne neked is .
Mod :Gergellonak akartam :B .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.