Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#5151) tildy


tildy
nagyúr

Jön az 5-ajtós logan. Egész jó lett az ajtókárpit. Ha ez menne a normál loganba is , frankó lenne.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5152) Integra válasza lsc (#5143) üzenetére


Integra
titán

legkésőbb a benzinkútnál:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5153) Rick4 válasza Gebriel (#5148) üzenetére


Rick4
félisten

nem nekem kell átgondolni, hanem neked felnőni a megértéshez... :DDD attól, hogy nem érted, még nem biztos, hogy értelmetlen...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5154) _Yvorl_ válasza tildy (#5151) üzenetére


_Yvorl_
tag

ha itthoni s renaultnak árulnák és nem kerülne fél millával többe mint romániában az azonos modell akkor szerinte itt is nagy keletje lenne

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#5155) tildy válasza _Yvorl_ (#5154) üzenetére


tildy
nagyúr

Jepp. Nem komálom az ilyen bumburnyák kocsikat , de ez azért elég kellemes. A csomagtere meg lepipálja a swiftet és a fabiat is (igaz utóbbit csak 20 literrel).

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5156) Gebriel válasza Rick4 (#5153) üzenetére


Gebriel
veterán

Nem folyok bele értelmetlen vitákba.Főleg veled nem,mert értelmetlen.Nálad az hogy esetleg másnak igaza lehet nem létezik.
Azt hogy hülyeséget írsz,és még be se látod nem meglepő. :U

(#5157) Rick4 válasza Gebriel (#5156) üzenetére


Rick4
félisten

az, hogy valamit nem tudsz értelmezni, és emiatt számodra hülyeség, nem meglepő...a tényekkel meg tényleg felesleges is lenne vitatokznod.. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5158) I_Am


I_Am
veterán

Úgy szeretem a hidrotőkék hangját. Csak tudnám, hogy hány darab kezdett el halkan kopácsolni a mocimban. :D Legrosszabb esetben mind a 20 muzsikál. :DD És azt is imádom, hogy az egész motort apró darabokra kell majd szedjük, hogy kicseréljük őket. Most volt termosztátcsere, friss viz van benne, buktam. Olajcserét buktam (5w-40 castrol), klimatöltést buktam. :D Imááááádom :W

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#5159) fokukac


fokukac
nagyúr

skoda 120L árverés a vaterán ;)

baromi jó a szövege :DDD
fetrengtem a röhögéstől

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#5160) Rick4 válasza I_Am (#5158) üzenetére


Rick4
félisten

miért, milyen motor van abban? normális konstrukciónál elég a szelepfedelet levenni...még a nevében is benne van: szelepfedél....ha meg nem indítod be 10 percig a gépet, ott olaj sincs....felül van a vezértengely, nem? :U
lehet olajtól is. eddig milyen volt benne? (amikor nem csattogott)

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5161) gaborbol válasza I_Am (#5158) üzenetére


gaborbol
őstag

Rutinos autóvásárló koromban,megvettem életem első veráját,nagyon frankó volt, semmi baja,full hibátlan.
Eljött az első olajcsere,elhozom a szerelőtől,olyan furcsa a hangja,mintha kopogna valami.Hívom az extulajt,ő nem tudja,de hívjam a szerelőt aki szokta csinálni.
Igen-igen kicsit kopogott raktunk bele metabondot.....
Ó bakker vetem én is metabondot,de már nem segített.
Olaj,metabond,és a motor,ment a kukába
Aztán motorcsere,1 évig használtuk,csak tankolni kellett bele, majd eladtuk....(a végén semmit nem buktam, mert jó áron sikerült eladni a vasat,mákom volt,de ezt egy életre megjegyeztem....)

[ Szerkesztve ]

(#5162) Rick4


Rick4
félisten

van egy eladó moci, olyan, amiről pár napja beszéltem...5.7 V8 :Y [link]
Hengerűrtartalom 5735 cm3
Max. teljesítmény 355 LE (502 LE)
Max. nyomaték 405 Nm (567 Nm)
azért ezek egy motortól nem olyan rossz értékek.. :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5163) Dumb válasza Rick4 (#5162) üzenetére


Dumb
senior tag

Enyhén megszállott... :) Nekem volt egy Motor Revű lapszámom, amiben egy ilyet "teszteltek", gondolom külföldi cikk volt.

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#5164) Dumb válasza gaborbol (#5161) üzenetére


Dumb
senior tag

Milyen motor volt?

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#5165) Bubu79 válasza I_Am (#5158) üzenetére


Bubu79
addikt

Tuti kis lista - az olaj- és vízcsere kapásból lehetett 20-25 ruppó, ez mehet a levesbe...
Nem tudom az Audidhoz mennyi egy hidrotőke - a sajátomhoz 7 körül láttam ( szerencsére nálam csak 8 van - ennyivel számolva is jó kis summát otthagyhatsz a szervízben, nemhogy 20-szal matekozva - nem irigyellek :(

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#5166) Rick4 válasza Dumb (#5164) üzenetére


Rick4
félisten

figyeld 1:10nél ...[link] :Y

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5167) I_Am válasza Rick4 (#5160) üzenetére


I_Am
veterán

Castrol 10w-40 volt benne. Most 6000 km óta 5w-40 castrol van benne. Nem az olajcserétől jött ki, hanem mert elérte azt a kort, mikor ki kell jönnie. 241.000-ik kilométert pakoltam ma bele. :)

Semmilyen metabond nem volt benne, nem kamuembertől vettem a kocsit.

Ez van, itt az ideje a gyári hidrotőkékből párat cserélni. A szelepfedél levétele után nem elérhetőek még sajna. De ha már szétkapjuk, akkor kap új vezérműszíjat is, meg görgősort is a kicsike. Meg új gyertyákat és minden szűrőt és vákuumcsövet lecserélek. (vmelyik alattomos módon farslevegőt szív és néha, ritkán ingadozik az alapjáratom)

[ Szerkesztve ]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#5168) I_Am válasza Bubu79 (#5165) üzenetére


I_Am
veterán

Nem kell mind a 20-at cserélni, de nem tudjuk amig szét nem szedjük.

Olajcsere amugy 10k volt szűrőkkel együtt, a termosztát és vízcsere meg 3.5k. :)
Autószerelő a legjobb barátom, igy a munkadíjat nem számolja fel, együtt nekiesünk és megcsinálunk mindent. Valamint az alkatrészbeszerzésben is sokat segít, olcsóbban jutok hozzá a dolgokhoz, mint a bolti ár.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#5169) Bubu79 válasza I_Am (#5168) üzenetére


Bubu79
addikt

Akkor baromi olcsón számolhatták a Castrolt Neked :) Júniusban cseréltettem szintén 5W40 ment a gépbe, castrol txt - 4 lityó és csak az olajért perkáltam volna 12-t, de mivel náluk vettem, így a négy lityóból csak hármat kellett kifizetnem... Előttem tették bele a gépbe, nem hordóból pakoltak bele valamit, hanem normál flakonos kiszerelés volt - steril dobozzal ( csak azért írom, mert ahogy hallom egyes helyeken trükköznek a dologgal és egészen mást tesznek a gépbe, mint amit kifizetsz... :U )

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#5170) a_tesz válasza tildy (#5155) üzenetére


a_tesz
Korrektor

na mik vannak, egy két számmal nagyobb autó odaveri a kicsiket, ejha.

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#5171) I_Am válasza Bubu79 (#5169) üzenetére


I_Am
veterán

Eminyébe 5 lityko belemegy.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#5172) Integra válasza I_Am (#5171) üzenetére


Integra
titán

1.8-as motorba? mi az? olajtemető?:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5173) hobizoli válasza Bubu79 (#5169) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Eh....
2x4 liter Castrol Formula RS 10W-60-t vettem hazhozszallitassal 18.2k-ert. Azert vettem 2-t, mert 1-nel meg lett volna postadij is, 2-nel mar nem, es a pinceben meg elfer

hobizoli

több drón kell ;P

(#5174) Bubu79 válasza hobizoli (#5173) üzenetére


Bubu79
addikt

Azóta, hogy az óvodában szivattyú volt a jelem én már nem csodálkozom semmin :U

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#5175) hobizoli válasza Bubu79 (#5174) üzenetére


hobizoli
nagyúr

olajshop

hobizoli

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#5176) TexT-BoY válasza hobizoli (#5173) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Zoli, nem félsz a Castrol RS hyptol? Hondások nagyon kerülik most ezt az olajat....
Prelude is megkajálta, LM 10W-60ast meg nem :U

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#5177) Makaveli


Makaveli
senior tag

Valahol lehet olyan tesztet kitölteni, ami megmutatja, hogy milyen kocsi illik hozzád?

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#5178) Integra válasza hobizoli (#5173) üzenetére


Integra
titán

az nem is rossz ár
én meg az olajbolt-ról veszem a löttyöt. 900ft a szállítás, szerintem az rendben is van.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5179) Integra válasza TexT-BoY (#5176) üzenetére


Integra
titán

én már évek óta nem veszek castrolt.
csak mobil-1, bár az intibe valszeg motul megy, még nemtom.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5180) _Yvorl_ válasza tildy (#5155) üzenetére


_Yvorl_
tag

Én vezettem tesztből az mcv t a gyengebbik disellel es semmivel sem volt roszabb az ereje mint a mostani mazda diselemnek (MAZDA 2 1.4 CD). Kenyelmes ules csak ronda belso es a 7 szemelyessege fenomenalis volt. A harmadik sorban annyi hely volt mint egy limuzinban. pedig igazán nagy embör vagyok tehát ha én elfértem akkor bármi. De mondjuk ez itthon drága kint jobb ára van, de én pár szézezerrel keresek alatta autot használtan meg még nem adják el annyira viszik ujonnan is, nemhogy eladnák sajna.
A sima dáko meg nem tetszik de el kell ismernem váradon bementem egy szalonba és van most egy Kiss fm változat ( ez az ottani MTV, ami támogatja) most a 85 lovas dizellel 4 legzsakkal abs el fedelzeti komputerrel elektromos ablakokkal alufelnivel full fullosan Forgalomba helyezésel első éves adóval együtt 2.625.000 Ft Szoval azért ilyen autot másba nem kapni. Egy baja van a hatso ulessor nem dönthető s ráadásul még szinte be is van falazva egy vas keresztmerevitő szerüséggel.

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#5181) hobizoli válasza TexT-BoY (#5176) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nem, evek ota azt hasznalom es nem fogy. A "Hondasok" meg nem erdekelnek, nekik mindig csak vmi mas a "jo", olajbol is gumibol is.

hobizoli

több drón kell ;P

(#5182) Integra válasza hobizoli (#5181) üzenetére


Integra
titán

egyetértek.
egyáltalán nem biztos hogy neked jó amit én használok vagy fordítva, mert a fene tudja, hogy a különböző motorok miben másak ilyen téren, hogy viselkednek különböző olajokkal.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5183) tildy válasza _Yvorl_ (#5180) üzenetére


tildy
nagyúr

Így van. De ha megnézed a thaliát ... Ott bár dönthető az üléssor, csak épp használhatatlanul...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5184) _Yvorl_ válasza tildy (#5183) üzenetére


_Yvorl_
tag

Ugyanez a cucc van a dakoba is csak ott meg nem is dönthető de akkor mar értem honnan jött ez a hülyeség

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#5185) lenox válasza Rick4 (#5157) üzenetére


lenox
veterán

Nem azert, de nem ezt irtad? :

ki az a hülye, aki bármiért többet fizet, csak azért mert azt gondolja, hogy az a jó

Ami eleg erdekes, mert gyakorlatilag akarki. Pl. autotemanal maradva az emberek tobbet fizetnek a goodyear, michelin, bridgestone gumikert, mint a falken, hankook, kleber gumikert, mert azt gondoljak, az a jo. Vagy sokan tobbet fizetnek dizelmotorert, mert azt gondoljak, az a jo. Vagy automata valtoert. Vagy xenon lampaert. Vagy vpower benyaert. Vagy teszemazt kotelezo biztositasert, hogy ne a kobe/mav fasztudjakinel legyen, hanem valami rendes cegnel. Vegtelen hosszu a lista...

Szal lehet, mi vagyunk a hulyek, es nem ezt akartad mondani, de en igy ertettem...

(#5186) Rick4 válasza lenox (#5185) üzenetére


Rick4
félisten

ha elolvasod a hozzászólásomat, ott volt az a mondat, amire válaszoltam...az autógáz a drága benya előli menekvés ez volt, nem más, ha te sem értenéd, arról beszélek, hogy sokan azért nem tetetnek gázt az autóba, mert valakinek a szomszédjának a régi katonatársa hallott egy olyan emberról, aki látott olyan embert, akinek a szomszédja azt mondta, hogy a gáz szétcseszi a motort, meg még egyszercsak fel is fog robbanni a tartály... meg ilyen baromságok...így inkább beletankolja a 280ftos benzint, mert azt hiszi, hogy az jó...erre gondoltam volna.. ;) természetesen nem arról van szó, ami egyértelmű előnyökkel rendelkezik, pl márkásabb strapabíróbb gumi, jobban világító lámpa...
szerintem ma nincs igazán jó érv az autógáz ellen, és persze ne abból induljunk ki, hogy az a 4 szatyornyi hely kell a csomitartóban, ennyi erővel mindenbe bele lehetne kötni.. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5187) Integra válasza Rick4 (#5186) üzenetére


Integra
titán

és mi van ha egyszerűen nem akarnak egy kurva nagy palackot a csomagtartóba, ugyanakkor kell a csomagtartó és egyszerűen nem akarnak nagy tragacs busszal járni? gondolom ez az eshetőség meg se fordult a fejedben:)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5188) Rick4 válasza Integra (#5187) üzenetére


Rick4
félisten

megint miről beszélsz....hülyeség hülyeség hátán... :F

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5189) lenox válasza Rick4 (#5186) üzenetére


lenox
veterán

Vilagos, idegenkednek az emberek a gaztol. De az a jelenseg, hogy azt hiszi az ember valamirol, hogy az jobb mint a masik, es ezert tobb penzt ad erte (meg ha a valosagban nem is jobb) ettol meg nagyon is letezik. Oke, a gumis pelda esetleg nem volt teljesen jo, de a biztositos azert csak jo, nem?

(#5190) Rick4 válasza lenox (#5189) üzenetére


Rick4
félisten

persze, felhozhatsz példákat arra amire a mondatom nem passzol, ezt nem nehéz :DDD de pont ezért írtam, hogy miről beszéltem...most komolyan értetlenkedtek? ha egyvalamire írok valamit, az rendszerint nem szokott egy másik dologra tökéletesen passzolni...miért is kellene? :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5191) Integra válasza Rick4 (#5188) üzenetére


Integra
titán

arról beszélek, hogy sokan azért nem tetetnek gázt az autóba, mert valakinek a szomszédjának a régi katonatársa hallott egy olyan emberról, aki látott olyan embert, akinek a szomszédja azt mondta, hogy a gáz szétcseszi a motort, meg még egyszercsak fel is fog robbanni a tartály... meg ilyen baromságok...így inkább beletankolja a 280ftos benzint, mert azt hiszi, hogy az jó...erre gondoltam volna..

erre kérdeztem amit, szerintem nem volt hülyeség, csak sarkítottam.
de megkérdezem másképp is:) mi van, ha egyszerűen valaki nem akar gázzal járni mert nem érdekli? pedig semmi rémtörténetet nem hallott a szomszédjának régi katonatársának a szájából? sőt még azt is hozzáteszem gyorsan, hogy az előnyeivel is tisztában van.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5192) Rick4 válasza Integra (#5191) üzenetére


Rick4
félisten

az 5186os végére odaírtam ezt is:

és persze ne abból induljunk ki, hogy az a 4 szatyornyi hely kell a csomitartóban, ennyi erővel mindenbe bele lehetne kötni

erre írod Te az 5187ben:

és mi van ha egyszerűen nem akarnak egy kurva nagy palackot a csomagtartóba

remélem látod, mire írtál mit... ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5193) Zozzant válasza _Yvorl_ (#5184) üzenetére


Zozzant
addikt

elárulnád mi az a dako???

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#5194) dragonfx válasza I_Am (#5158) üzenetére


dragonfx
veterán

termosztát szeritnme nekem sem ártana, olaj milyen típust raktál belepontosan?
A hidrótőke már rég szólógat de 4e darabja enyébe 8 kell +munkadíj... :W

amugy hidrótőke emlyik kopog az megállapíthatatlan sokak szerint szalmind cserés szerintem..
bubu sok aza 7 ...4é van.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#5195) Integra válasza Rick4 (#5192) üzenetére


Integra
titán

akkor minek jársz busszal?:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5196) tildy válasza Zozzant (#5193) üzenetére


tildy
nagyúr

Dacia.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#5197) Rick4 válasza Integra (#5195) üzenetére


Rick4
félisten

:F

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5198) Integra válasza Rick4 (#5197) üzenetére


Integra
titán

mindegy, nem számít:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5199) Rick4 válasza Integra (#5198) üzenetére


Rick4
félisten

ja, értem.... :DD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5200) TexT-BoY válasza Integra (#5179) üzenetére


TexT-BoY
addikt

de a mostani Castrol RS-t eszi a kocsi, a régit nem ette... Csak erre gondolok. Most hirtelen nemtudok neked származási országokat. De ha rémlik valami akkor van Amerikai meg van Ausztrál import, az eggyik szemét, a másik a preludbe is iszonyat jó volt. Ugyanakkor a Mobil1et meg megzabálta ugyancsak:DDD

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.