Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#5401) philoxenia válasza BlacKSouL (#5399) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ahol a legtöbbet teszik a környezetszennyezésért, ott kapják a leghamarabb a következményeket. ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5402) lajafix válasza BlacKSouL (#5399) üzenetére


lajafix
addikt

kivándorolni fiatalon kell, nem évtizedek múlva, amikor már nehezen megy az alkalmazkodás és fiatalra van igény kint is, nem öregre

Rock'n Roll

(#5403) fokukac válasza lajafix (#5402) üzenetére


fokukac
nagyúr

halld Feketelélek, húzzál már innen, de izibe'!! :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#5404) lajafix válasza (Kolombusz) (#5400) üzenetére


lajafix
addikt

szemből nekem Volvós. Nem szép dolog lekoppintani a formát, közben meg lehet hogy eladják a Volvót. (mondjuk tagadják, ebből látszik hogy a hír igaz)

@, öreg vagyok én már az elhúzáshoz

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#5405) BlacKSouL válasza lajafix (#5402) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Hát, a családot nem hagyom itt. Ők meg nem jönnének. És én 50 évesen is fiatal leszek. És ahogy elnézem magam még nőtlen is :D

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#5406) fokukac válasza lajafix (#5404) üzenetére


fokukac
nagyúr

ma be vagy lassulva. :P

te vagy a feketelélek? :U (=blacksoul)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#5407) dragonfx válasza Dumb (#5394) üzenetére


dragonfx
veterán

:B
de egy ugyanilyet láttma már tuti ha nem is talin akkro epsten de valahol, csodaszép....

bubu>>télleg nem is figyeltem...és az szerint mennyit fogyizol városba? :U

Tiv61>>addig nem érdekel, amíg nem Mo.n élsz....de eljöhet ám nálatok is amegszorítás időszaka mikor átszámítva 1liter lesz nálatok is 400....akkormajd meggondolod..hogy ajjj mit számít 6 vagy 10 henger... ;)

Mi van kukac gizda lettél mert egy hétig bmw-d toltál? :C :D

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#5408) lajafix válasza fokukac (#5406) üzenetére


lajafix
addikt

akkor kattints blacksoul postjára ne az enyémre

Rock'n Roll

(#5409) fokukac válasza lajafix (#5408) üzenetére


fokukac
nagyúr

csak folytattam a thread-et, fokoztam, amit elkezdtél.

-------------------

kissárkány : nem volt bmw-m.
2 literes mazdám volt, jobban megy, mint a bmw, és még kevesebbet is eszik.

de ma eladtam. remélem, kapok jutalékot. ;]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#5410) Bubu79 válasza dragonfx (#5407) üzenetére


Bubu79
addikt

Attól függ mennyire lépek telitalppal a gázra - ugyanis a mocsok a fordulatszámból és a sebességből matekozza ki ( alapjáraton, zéró sebességnél kiakad 30 lityó fölött a mutató - szerinted hihető? :D ).

Általában 2-3000 között járatom a kicsikét városban, így szokott nagyjából 7-8 liter között hazudni - de tankoláskor utánaszámolva megvan az bizony 8,5-9 is ;)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#5411) lorcsi


lorcsi
veterán

szerintetek:
astra ?

(#5412) (Kolombusz) válasza Bubu79 (#5410) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Mivel állsz, ezért a 100km megtételéhez végtelen sok idő kell, ezért igen, hihető.
A Primera computere is kiakad, ha állsz.

(#5413) fokukac válasza lorcsi (#5411) üzenetére


fokukac
nagyúr

igen, szerintem ez határozottan egy astrának tűnik. :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#5414) lorcsi válasza fokukac (#5413) üzenetére


lorcsi
veterán

azt hittem egy vw :P

amúgy az érdekelne -így külsőre- megvehető e ?
meg szeritetek milyen az állapota

I_Am: és a korához képest?

[ Szerkesztve ]

(#5415) I_Am válasza lorcsi (#5411) üzenetére


I_Am
veterán

Pöttyet sok a kilométer az árhoz képest.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#5416) Integra válasza (Kolombusz) (#5400) üzenetére


Integra
titán

sok játszótér nincsen mikor azonos a padlólemez és a felfogatási pontok:)
amúgy meg identitás zavaros ahogy van

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5417) dragonfx válasza lorcsi (#5411) üzenetére


dragonfx
veterán

teljesne rendben van szerintem, de azé télleg dukálna egy szervízkönyv hozzá.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#5418) tiv61us válasza I_Am (#5398) üzenetére


tiv61us
őstag

nem megyek
es megis leirom
amugy otthon sem erdekelt
amikor a muszer jelzett tankoltam
sosem ertettem azokat akik mericskelnek, ha nagy tulfogyasztas van ugyis eszreveszem, ha kicsi, akkor decikrol van szo
tovabba is azt moindom a mericskeles csak arra jo, hogy elmondjam, huuu az enyem csak 4, 6 liter, mer milyen jo a labam stb
en csak errol beszltem
hat az hogy itt nem tetel a benzin, pedig 3xorannyi mint mikor kijottem az teny, mert nagy a piac

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#5419) Dumb válasza tiv61us (#5418) üzenetére


Dumb
senior tag

Lesz még 6-szor annyi is :)

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#5420) dragonfx válasza tiv61us (#5418) üzenetére


dragonfx
veterán

figyi akkor mondom másképp...majd ha a fizud felét könnyüszerrel eltankolod ha mindnehova autóval mész akkor tán megérted ezt....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#5421) fokukac válasza dragonfx (#5420) üzenetére


fokukac
nagyúr

talán dolgozni kéne, kisöreg, nem itt fórumozgatni egész nap. :P

azért egy rendes fizetés feléből elég sok kilométert el lehet közlekedni még a te béemvéddel is :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#5422) Declare


Declare
őstag

Ehhez a benzinfogyasztósdihoz annyit, hogy azért szerintem is túl van lihegve olykor ez a fogyasztásdi téma. Ha az embernek autóval el KELL mennie A ból B be, akkor elmegy ha 200Ft a benzin ha 300 akkor is. Az meg hogy most 4-5 vagy 7-8 litert fogyaszt nem számottevő. Ha sietned kell mert késésben vagy úgyis nyomod neki, ha nem vagy késésben vagy nem vagy időhöz kötve normális vezetés mellett sztem bőven elég annyi egy autóról hogy az átlag megáll e 10-12 litrben vagy fölötte van e, mert mondjuk az nem mindegy hogy 10 vagy 25 litert fogyaszt az gép.
De ha azt nézzük aki olyan kocsit tud venni (több 10 milláért) hogy 20-25 liter fölötti átlagot egyen, mindegy neki hogy hány forint a benzin, ha meg olcsó kisautóval hétvégenként elmegy bevásárolni és papírral ceruzával írogatja hogy akkor most 1,23km tettünk meg 4,76 literes átlag fogyasztással...az megint értelmetlen, mert a pár liter +, - meg a pár forint benzin ár +,- ba pár száz forintos különbséget, drasztikus esetben 1-2 ezer forint különbséget jelent, ami az autó fentartási költségei mellett megintcsak nem jelentős (mundjuk az esetek jelentős részében. De akinek meg létkérdés az 1 vagy 2 ezer forint is, nem biztos hogy értelmes autót fenntartani.)
Szerintem :U

(#5423) fokukac válasza Declare (#5422) üzenetére


fokukac
nagyúr

most nem azért, de az 5 liter és a 12 liter között arányaiban pont annyi a különbség, mint a 10 liter és a 24 között.
és ha nem 100 kilométert mész egy hónapban, hanem néhány ezret, akkor nem mindegy.

és ez nem csak pénzkérdés, hanem elvi. Az emberiség egyik része teljesen feleslegesen pocsékolja a másik része elől a véges erőforrásokat.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#5424) tiv61us válasza Dumb (#5419) üzenetére


tiv61us
őstag

az konnyen lehet. most is egekben van mar

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#5425) tiv61us válasza dragonfx (#5420) üzenetére


tiv61us
őstag

nade ha konyvelest vezetsz a fogyasztasrol akkor kevesebb lesz
vagy mennyivel

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#5426) tiv61us válasza Declare (#5422) üzenetére


tiv61us
őstag

arrol nem is beszelve, hogy egyaltalan nem tragikus pl az en 3000-es kocsim fogyasztasa
palyan siman megallitja a 6-10 liter
szerintem, mert meg sose mertem, de sokat tudok vele menni mire meg kell allni egy kutnal

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#5427) tiv61us válasza fokukac (#5423) üzenetére


tiv61us
őstag

itt meg se kutyaszar se csikk nincs a jardan
se szemet
kompaktorok vannak a szemetnek
/ csak hogy azert egalizaljunk/
de meg egysze ezek a nagy batarok mar nem esznek olyan sokat mint gondoljatok

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#5428) Declare válasza fokukac (#5423) üzenetére


Declare
őstag

nem, azt a 12 csak egy példának írtam, szal hogy ha veszel egy autót akkor ha megnézed hogy mondjuk 10-12 litert fogyaszt max akkor azzal tudsz kalkulálni, nincs sok értelme hogy most azon belül 7-8 vagy 10 fogyaszt.

A másik meg hogy egyáltalán nem azt mondom hogy nem kell törődni a fogyasztással, teljesen jó hogy mindenki törekszik a minnél kedvezőbb eredményre (autógyárak), egyszerűen csak a dolog túllihegéséről beszélek, hogy huh neked 9 litert eszik a kocsid :Y :Y :Y az enyém csak 7 et ....na bummm akkor a tied csak 7 et.... (most ez persze nem Neked szólt :) )

(#5429) Dumb válasza Declare (#5422) üzenetére


Dumb
senior tag

Jópár ismerősöm és én is hosszú távra veszünk autót, így 100-200.000 Km-nél már lehetnek szép eltérések :)

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#5430) BlacKSouL válasza Declare (#5428) üzenetére


BlacKSouL
addikt

6 literes és 10 literes fogyasztású autó benzinfogyasztása évi 12 000 km esetén 140 000 Ft- különbséget ad. Ezt az évi 140 000 Ft-ot másra is el tudom költeni, miközben mindkét autóval betartom, vagy max 8-10%-al lépem túl a megengedett sebességet.
Például a 6 literes fogyival 482 liter plusz benzinhez jutok belőle, ami újabb 8 000 km-re elég.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#5431) lenox válasza tiv61us (#5427) üzenetére


lenox
veterán

Na azert a 300C Hemi az issza a benzint. Minden piroslampas komolyabb indulas meglatszik a mutaton. Meg a Discovery 3-nal is. Vagy a Ford Crown Victorianal. Es meg lehet sorolni. Persze ha vigyaz az ember, akkor nem olyan gaz, meg ezek a v8-ak. 3 literes v6 nyilvan takarekosabb.

Amugy meg ez a csikk tema felbasz. Volt, hogy par ismeros eljott Budapestre, es erdekes, rogton elkezdtek dobalni a csikket. Mondom neki, faszert dobaljatok az ut kozepere a csikket? Ja, hogy nem szabad... Szoval Magyarorszagon is seggbe kell kurni, aki eldobja, es megoldodik...

(#5432) tiv61us válasza lenox (#5431) üzenetére


tiv61us
őstag

seggbe bizony
itt dobd ki, aztan ha rendor latja meg akar be is visznek
dehogy kifizeted heti, 2 heti fizetesed az tuti
persze hogy vannak nagy fogyasztasu kocsik, de inkabb csak a regiekbol
lassan elkopnak
egy V6 3000-V8 5000-ig tok normalis es nem zabalja szet az agyad

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#5433) tiv61us


tiv61us
őstag

az elso kocsim egy sokeves oldsmobil volt
harom sor ules, meg hatul egy kutyaules, ami hatrafelenezett
az evett vagy 60 itert :DDD
de ezek mar kikopoban vannak

[ Szerkesztve ]

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#5434) Integra válasza tiv61us (#5433) üzenetére


Integra
titán

kész szerencse:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5435) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Most akkor ez a cikk tulajdonképen miről szól? :U

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#5436) Integra válasza BlacKSouL (#5435) üzenetére


Integra
titán

elképesztően szar cikk...
de mondjuk ez már durva hogy nem swindoni civicnél ilyet látni... :(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5437) fokukac válasza Integra (#5436) üzenetére


fokukac
nagyúr

milyet?

szerintem a cikkíró azzal sincs tisztában, hogy ez nem angliában készül.

meg eleve, hogy van az, hogy ugyanerről a sedan civic-ről valaki más azt íta, hogy kurvajó a futóműve, ragaszkodik az úthoz, ez a mostani meg azt, hogy lágy és semmi különös? hihetetlen.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#5438) Integra válasza fokukac (#5437) üzenetére


Integra
titán

azért mert ez a rácz is egy bikra.
nem véletlen írtam hogy nem swindoni. de neki annyi esze sincsen, hogy megkérdezze mi van. na mindegy. én nem hallottam semmit arról hogy sedan gyártás egy részét átvitték volna angolokhoz. ezért is tartom ezt aggasztónak.
nem hihetetlen, hiteltelen a faszi. azt se tudja mit beszél. amit a futóműről ír az meg vicces. na mindegy, nem ér ennyit az egész faszi

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5439) Dr. Ernő


Dr. Ernő
tag

Ez vicc...
[link]

(#5440) tiv61us válasza Dr. Ernő (#5439) üzenetére


tiv61us
őstag

mi a vicc?
ezerert tuti el lehet vinni
a buickok nem is rosszak

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#5441) dragonfx válasza Dr. Ernő (#5439) üzenetére


dragonfx
veterán

a 4felni üt...többi nem kell

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#5442) lajafix válasza Dr. Ernő (#5439) üzenetére


lajafix
addikt

egyik régi ismerősöm diploma után 2 évvel fogta magát és kitántorgott Floridába (szóval nem a blacksoul féle totojázós, elmélázós fajta, francba miért nem mentem vele! :)) ) 2 hónap után küldte a képet az Autóról, valami 89es V8as bordó szedán 800$-ért vette.
Első szervíz 600$ volt. :D

Rock'n Roll

(#5443) BlacKSouL válasza lajafix (#5442) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nab@sszameg, akkor még van 2 és fél évem ;] addig csak összeszedek 1400 $-nyi forintost..

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#5444) Dumb


Dumb
senior tag

Vettem két H4-es Tungsram 60/55-ös "Megalight" izzót /állítólag 60%-al erősebb mint egy normál). 2800 volt a kettő, csak ajánlani tudom, ha kell valakinek izzó, szépen világít. A régi valami kék üvegű 80/100!-as fos volt, alig láttam vele valamit.
Xenon szetten is gondolkodtam, az 40 körül lett volna beszereléssel. Hát, ezek után nekem annyit nem ér, és lehet hogy nem is túl tartós.
Remélem pár évig ez jó lesz. (a 124-esünkben a 18 éves gyári izzó van még mindig. közel 300k Km-el) :) Bár már gyengébb a fénye.

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#5445) dragonfx válasza Dumb (#5444) üzenetére


dragonfx
veterán

na akkor akérdésem az hoyg mia különbség a h1, h2, h4, h7 izzók között?
Mondjuk amióta AE-m van nincs gond alátással...max. rátoloma refit ha oylan sötét vidékre vetődők,de legalább hazsnálóm nagyritkán...nem dísznek van. :K

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#5446) Rick4 válasza dragonfx (#5445) üzenetére


Rick4
félisten

a foglalat a különbség... :U [link]

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5447) BlacKSouL válasza Dumb (#5444) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Na és hogy magyarázzák a fényteljesítmény-növekedést? Másabb gáz? Magasabb hőfok?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#5448) dragonfx válasza Rick4 (#5446) üzenetére


dragonfx
veterán

aha és honnan tudom enyémbe miylne van?
mert ez a kék hosszú égők zoralok lennének :C
Nekem sokkal ksiebb izzok vannak benne és nem is iylne angy foglalattal....normálégő.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#5449) a_tesz válasza BlacKSouL (#5447) üzenetére


a_tesz
Korrektor

legjobb tudomásom szerint mind a gáz, mind az izzószál eltérő anyagú a "hagyományos" izzókhoz képest, melyek reakciója során nagyobb fényerősség érhető el azonos áramfelvétel mellett, egyetlen hátulütője a rövidebb élettartam, szintén a "hagyományos" izzókhoz képest. én nem vagyok egyik izzógyár bértollnoka se, de szerintem ez nem egy akkora tétel, hogy pont ezen lenne érdemes spórolni, úgy gondolom megér annyit a jobb látási viszony, hogy némileg hamarabb kelljen izzót cserélni.

Dumb: az ilyen 40ezres xenonokról egyfelől annyit, hogy jó kis seggbekuki jár érte, ha megállít a rendőr, mivel a xenonlámpákra az a vonatkozó előírás, hogy mosóberendezéssel, és automatikus szintszabályozással kell rendelkezzenek. egy ilyen szett alaphangon, a testvérinél is barátibb nyomott áron sem igen áll meg 100k alatt. másfelől pont a napokban volt róla cikk a totalcaron, lényege: az egyik csávó a saabjában cserélte a világítását ilyen utólagos xenonra, le is írta hogy elvileg "nem túl szabályos", de ennek ellenére büszkélkedik vele, hát érdekes.

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#5450) lajafix válasza Rick4 (#5446) üzenetére


lajafix
addikt

meg a várható élettartam... a H7es szabványosítóinak biztos csuklik az édesanyjuk.

Rock'n Roll

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.