Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#5601) fokukac válasza #00809728 (#5599) üzenetére


fokukac
nagyúr

akkor megváltozott a link.
amit én linkeltem, az tegnap még a suzuki swift szedánról közölt hír és kép volt, akkor még működött, a többiek is tanúsíthatják.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#5602) Integra


Integra
titán

atuóvásárlás kezdőknek
linkelni is lehetne 1-es postba hogy ne kelljen mindig elmondani:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5603) Bubu79 válasza fokukac (#5601) üzenetére


Bubu79
addikt

Így van, működött - kisebb sokk ért, amikor megláttam a jószágot :U ;)

Pár hónapja talán éppen a Totalcar-on volt egy előzetes spekuláció a Swift Sedanról, az ott közölt kép sem volt piskóta, de amit végül kihoztak a japánok, az felülmúlta ( vagy inkább alulmúlta ) látványilag a spekulációt...

Egy biztos - szokni kell majd a látványt.

Bár annak idején a renault thalia-val is így voltam, azt még mindig kicsit óckodva csodálom körbe, ha meglátom, pedig nem mai konstrukció.
Hasonló sokkot a fiat békaszemű dobozos rettenete okozott annak idején, a multipla :F , amiből szerencsére már kiadtak egy ráncfelvarrott változatot is, amin kicsit finomítottak a megjelenésen.

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#5604) Dumb válasza Dr. Ernő (#5600) üzenetére


Dumb
senior tag

Legalább 30-40 lóval fel van húzva, de lehet hogy 70-el...

Szerencsére az enyém szinte egyáltalán nem kormol.

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#5605) Rick4 válasza Bubu79 (#5603) üzenetére


Rick4
félisten

pát hónapja azon a képen az SX4est tuningolták meg hátsó terén, de az csak egy gyengus virtuáltuning volt... :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5606) AMD Power


AMD Power
titán

Kihasznált autók - használtautó-piaci körkép

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#5607) BlacKSouL válasza AMD Power (#5606) üzenetére


BlacKSouL
addikt

#5602 :U

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#5608) dragonfx válasza Integra (#5602) üzenetére


dragonfx
veterán

szerintme bárhol a veszed alutri benne van, kivéve ha tényleg családtagtól avgy közvetlen jószomszédtól....szervízkönyv nélkül manapság venni max. olyna értékben szabad amit nem sajnálsz, avgy tudod hogy xy összeget rá kell tolnod....

mutimár azta swift sedant mindenki áradozik róla, de alink tényleg nem jómár :U

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#5609) BlacKSouL válasza dragonfx (#5608) üzenetére


BlacKSouL
addikt

izé

[link]

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#5610) dragonfx válasza BlacKSouL (#5609) üzenetére


dragonfx
veterán

fuj ez egy szégyen, kalos és city összegyúrás...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#5611) Rick4 válasza dragonfx (#5610) üzenetére


Rick4
félisten

az csak egy dolog, nem is merték oldalról lefényképezni.....de itt a bizonyíték, hogy ezek mire vetemedtek.... :Y

vagy hogy is van ez? csak hekkelik a képeket a srácok?

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5612) dragonfx válasza Rick4 (#5611) üzenetére


dragonfx
veterán

pici rolls ryoce beütésű a forma nem?..
vagy nagy limuziné? :U

szégyen....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#5613) BlacKSouL válasza Rick4 (#5611) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Érdekes ám hogy minden egyes képen tök más a hátsó ajtó kerete, meg a C oszlop is, sőt, az ajtó és a karosszéria találkozásának íve is...Sőt ,a csomagtartó formája is..
Ezekután akkor hiszem az egészet ha kézzel tapogathatom...Ennyit a megbízhatóságról...

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#5614) Dare2Live válasza Rick4 (#5611) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ez egy virtualtuningos kép. azaz nemvolt ilyen Suzuki sose.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5615) Bubu79 válasza Rick4 (#5611) üzenetére


Bubu79
addikt

Pontosan ez az - az első képre gondoltam :K Ez Swift, nem SX4, tisztán látszik az orrán, meg az első ajtón ;)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#5616) Dare2Live válasza BlacKSouL (#5547) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

pont ezért van újabbakba külön fűtés, még az olyan leg"ocsobb" kategoriásokban is mint pl Ford Fusion.

amint beülsz és ráadod a gyujtást 20sec mulva már jön is a meleg.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5617) Dare2Live válasza Integra (#5519) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Hondat nemtudom ellenben legutobbi Toyotas kalandom óta kollégám elmondta mit nem szabad Toyotabol venni: dízelt. Úgy szarok ahogy vannak sehol nincsenek tartóságban hibamentességben a régi benyás made in japan toyotahoz képest. Persze már made in japan Toyota is elég beszerezhetetlen. (Tudtommal már Avensis is török.)

Persze kollégám ennek csak örül. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5618) lsc válasza Dare2Live (#5617) üzenetére


lsc
nagyúr

Hali

Csak kiegészítés , az új Corolla "made in Japan".

"dízelt. Úgy szarok ahogy vannak sehol nincsenek tartóságban hibamentességben a régi benyás made in japan toyotahoz képest.2 Tények ?

Az élet kegyetlen .

(#5619) rebel56 válasza Dr. Ernő (#5562) üzenetére


rebel56
tag

Emiatt a lerakódás miatt érdemes lehet legalább egy alkalommal motoröblítőt alkalmazni használt (=nem tudom milyen időközönként milyen olajat raktak bele) autónál? Eltérő véleményeket olvastam.. Vagy ha ezentúl normális minőséget rakok bele, és 6-7.000 km-enként (évente..) cserélem, az elegendő?
Ahogy egy ismerős fogalmazott: Wartburgba Castrolt, buzi-e vagy? :))
[link1], [link2] :F

[ Szerkesztve ]

(#5620) szepsuti válasza Rick4 (#5611) üzenetére


szepsuti
aktív tag

szokásos szövegem... összes photoshop:) bár az első elég jó munka de azért látszik hogy a kocsi "fara felé vetődik az árnyék" és sokkal beljebb van az árnyék vége mint a kocsi vége, mikor túl kellene rajta nyúlnia. másik kettő meg adja magát a tök egyforma háttér miatt:)

(#5621) lsc válasza rebel56 (#5619) üzenetére


lsc
nagyúr

Hali

Régebben a dízel Asconában haszáltam "öblítőt"/kicsit iszapos volt / igaz nem ezt a márkát , segített , utána sokkal tisztább lett a motor , arra kell figyelni , hogy a motort nem szabad terhelni .
Normális minőségű , és megfelelő teljesítményű /API betűkód / olajnál normál használat mellett /amibe szerintem belefér nem egy padlógázas gyorsítás is / a gyári előírás szerinti csere szerintem elég .

Az élet kegyetlen .

(#5622) Dare2Live válasza lsc (#5618) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Kiegészítésed tuti rossz: az új corolla 100% török.
Még a fulos avensis se japánbol jön nem is japán a minősége.

Nekem egy szakszervizes véleménye tény. pl ADAC tesztet meg elfogadsz ténynek? Mert ha igen....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5623) Integra válasza Dare2Live (#5617) üzenetére


Integra
titán

én mondtam hogy a 177 lovas húdefasza dízel gázos, ezt a toyota szerelők is elmondták nekem mikor a 4runner-rel szenvedtem hónapokon át, mire kész lett...
mindegy hogy is lexusban vagy másban van, gáz, akkora nyomással dologzik és olyan hegyes, hogy csak baj van vele, de csak anyámba nem lettem leszólva érte:)

hondából ne aggódj ugyanez van, sok szar made in eu alkatrész van sok mindenben, mert az eu különben szétbüntetné az autókat, amúgy is ezt teszi, de hát érthető....
angol hondákon azért kell alkatrészt cserélni rendesen (a 6gen angol civicek még hibátlanok voltak, 7gennél jöttek először gondok), igaz azok utána már made in japan alkatrészekkel cserélődnek, aztán nincsen gond. csak hát addig szervíz ha valami tönkremegy.. vicc, de ez van.
bazeg, made in japan accordban made in germany szutykos bosch fényszóró van.. vicc..

kurvára remélem hogy ez a 8gen accordnál megszűnik, mert ha nem, akkor a mazda 6 a full made in japan gyártással ráfog verni az accordra rendesen szerintem.. csak tartok tőle hogy a hondának ennyi esze nincsen és továbbra is szépen beszerez pár made in eu fos alkatrészt..

a török hondák még mindig messze jobbak mint az angolok, de ott is akad első szériás gyártásnál hiba.. globalizáció rulez....

na mindegy, én a lassan 9 éves hondámban messze jobban megbízom mint az újakban, ez van. itt még minden made in japan az utsó alkatrészig és nem a költségcsökkentés és az uniformizálódás és a közös alkatrészek voltak a kulcsszavak.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5624) Dumb válasza Integra (#5623) üzenetére


Dumb
senior tag

Én is azt vallom, hogy "régi" autók "rulez" :)

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#5625) lsc válasza Dare2Live (#5622) üzenetére


lsc
nagyúr

Hali

Talán érdemes lenne utána nézni , mielőtt hülyeséget írunk :"A Corolla Európába szánt tizedik generációjának gyártása Japánban, a Takaoka gyárban folyik majd, az értékesítés 2007 februárjában kezdődik." Idézet innen [link] .

"Nekem egy szakszervizes véleménye tény." Érdekes , itt Szhelyen más Toyota dízelek vannak , mivel az itteni szervizesek nem igazán a tartósságára panaszkodnak .
"ADAC tesztet meg elfogadsz ténynek? Mert ha igen...." Linket kérhetek ?

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#5626) lsc válasza Integra (#5623) üzenetére


lsc
nagyúr

Hali
Megkérdezhetem , Te milyen bajokról hallottál a D-Cat motorokkal kapcsolatban ?

Az élet kegyetlen .

(#5627) Bagira01


Bagira01
veterán

Sziasztok kinéztem magamnak egy toyota corolla gt-t 1982-s évjárat 1,6 dohc. Sztetek 1 milkából lehetne autót varézsolni belőle? :R

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#5628) Dumb válasza Bagira01 (#5627) üzenetére


Dumb
senior tag

Szerintem igen :) AE86?

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#5629) Bagira01 válasza Dumb (#5628) üzenetére


Bagira01
veterán

1982-s évjárat. Nem tom hogy toyota corolla gt-ből lenne más is, hátsó kerék hjtás miatt kéne :DDD

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#5630) lsc válasza Bagira01 (#5629) üzenetére


lsc
nagyúr

Hali
Ilyesmi [link] ?

Az élet kegyetlen .

(#5631) Bagira01 válasza lsc (#5630) üzenetére


Bagira01
veterán

Én ezt néztem. De az általad linkelt kocsiból is lehete autót faragni, sőt :DDD Nekem ezek a toyoták jönnek be. Csak az a baj, hogy hajlamosak rohadni. Nekem max 1 milkám lenne kipofozni(egyenlőre).

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#5632) lsc válasza Bagira01 (#5631) üzenetére


lsc
nagyúr

Hali
Amit linkeltél az amerikai változat , szerintem elég nehéz hozzá alkatrászt keríteni , az általam linkelt talán elterjedtebb , és árban egész jó . Az meg , hogy mire elég 1 milla , az nagyon függ a kocsi állapotától .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#5633) Dumb válasza Bagira01 (#5631) üzenetére


Dumb
senior tag

Ez nem AE86, AE82 talán...

A 86 ilyen:

A bukólámpás tetszik nekem a legjobban, de itthon nagyon ritka.

[link]

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#5634) Dr. Ernő válasza rebel56 (#5619) üzenetére


Dr. Ernő
tag

Nyilván egy régi autóba ami már futott többszázezer kilométert már nem számít annyira az olaj minősége pláne ha kopott a motor (lehúzógyűrük, hüvelyfal). Egy Wartburgba elég a vénusz napraforgó mert ott nem számít. Ezek a motoröblítők olyan adalékokat tartalmazhatnak, amik nem feltétlenül túl hasznosak a motor alkatrészeinek, de van olyan autó, aminek már tök mindegy, annál lehet használni, lehet hogy hígított tesco gazdaságost nyomott bele az előző tulaj mert csak az autót tudta kifizetni.
De kulcsszó a minőségi motorolaj és gyakori olajcsere. A sportosan nagy teljesítményű és gyakran nagy fordulaton használt motoroknál kötelező a legjobb olaj és szigorú 5-10 ezres olajcsere.

(#5635) Bagira01 válasza Dumb (#5633) üzenetére


Bagira01
veterán

Gondoltam, ae86 elég ritka. Kinézek párat az ilyen hátsókerekes corollákból aztán elválik. Nem akarok én driftgépet csinálni belőle csak egy faxa utcai verdát :DDD

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#5636) Integra válasza lsc (#5626) üzenetére


Integra
titán

olajszivárgás a nagy nyomástól, vezérlő elektronika, turbo..
csak legyintenek rá a reálszisztémában a srácok, csak annyit mondanak, hogy benzinest inkább.

ja igen, hali nélkül nem lehet?:)

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5637) Dumb válasza Bagira01 (#5635) üzenetére


Dumb
senior tag

Itt egy jó kis oldal [link]

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#5638) lsc válasza Integra (#5636) üzenetére


lsc
nagyúr

Hali
Nos , legalább ezt is tudom .
"ja igen, hali nélkül nem lehet" Már megszoktam , eddig csak téged zavart :) .

Az élet kegyetlen .

(#5639) Dare2Live válasza lsc (#5625) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Hát elnézést de utoljára Aurist vizslattam ami tuti török volt és bár Corollaba is ültem az még régi török volt lehet, hogy ez az új japán.
Köv kötelezőnél majd megnézem szalonban bár minek amikor én Toyotat többet nemveszek.

Adacra meg csak rá kell keresni googleban oszt dobja ki a linkeket. Tessék megnézni egy első linket és egy pl 1998ast. 98ban "mindent vittek" mostmeg... [link]
Toyota minősége rémisztően romlik de Integra is tudna mesélni pl az új Honda civicröl.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5640) Integra válasza Dare2Live (#5639) üzenetére


Integra
titán

már rongyosra téptem a szám ezzel kapcsolatban:))
:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5641) fokukac


fokukac
nagyúr

jelentem, ma volt szerencsém egy ufo-civichez (először), és egész tetszett. ;)
a vásárlóközönséget szerintem kurvára nem érdekli, hogy dw-e a futómű hátul. 14 e km volt benne eddig (fél éves céges autó), de nem volt vele semi baj (ilyen is van)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#5642) Dr. Ernő válasza lsc (#5638) üzenetére


Dr. Ernő
tag

Őszinte leszek engem is zavar (tisztában vagyok vele hogy nem érdekel :) )
Viszont mivel már ketten vagyunk, kiírhatjuk a népszavazást a témában, azaz

„Zavarja e Önt az lsc-féle hali-zás a prohardver-en?” és lehetséges válaszok, hogy minden demokratikus legyen
a) igen zavar;
b) nagyon zavar;
:))

(#5643) Dr. Ernő válasza fokukac (#5641) üzenetére


Dr. Ernő
tag

1.8-as volt?

(#5644) fokukac válasza Dr. Ernő (#5643) üzenetére


fokukac
nagyúr

igen.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#5645) Dr. Ernő válasza fokukac (#5644) üzenetére


Dr. Ernő
tag

Na és melyik ad sportosabb élményt a bimmer vagy az ufó?

(#5646) dragonfx válasza Dr. Ernő (#5645) üzenetére


dragonfx
veterán

lényegtelen...mert a bmw akkro is bmw marad....ezt ő nem érti..valszeg te semert enm tnenél fle ilyne kérdést...neki rendes bmw kell érted 645ci....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#5647) fokukac válasza Dr. Ernő (#5645) üzenetére


fokukac
nagyúr

hát 40-nél többre a mai pesti forgalom nem volt képes.
de nem egy kategória.
a motorja ennek sokkal jobb, a bmw-ben viszont nem lovaskocsi rúd van hátul, és a hátsókerék-hajtás azért többet nyom a latban, ha valaki egyszer már ráérzett arra, hogy milyen padlógázzal 90 fokban bekanyarodni. :)

de mondom, nem volt alkalom tesztelni.

Kissárkány : szerintem, jobb, ha nem szólsz bele. Te többet ártasz a favorit márkádnak, mint használsz, maradjunk enniyben :P

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#5648) Dr. Ernő válasza fokukac (#5647) üzenetére


Dr. Ernő
tag

A "lovaskocsi rúdnak" hála a csomagtartója akkora mint a 3-as sedan bimmernek,
de tényleg sajnálom, hogy nem tudtad rendesen kipróbálni, így a tényleges összehasonlítás elmaradt.

(#5649) Integra válasza Dr. Ernő (#5648) üzenetére


Integra
titán

messze nem tudja futóműben azt amit a régi civicek.
félreértés ne essék, most is piszkosul jó, és a júzerek 97%-a imádni fogja, mert elképesztően jól hangolták a futóművet és "rejtették" el a lovaskocsi rudat, de a maradék 3% a haját tépi.
határon hajlamos a pattogásra hátul, tolja az orrát jobban mint eddig bármelyik civic.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5650) Rick4 válasza Dr. Ernő (#5642) üzenetére


Rick4
félisten

na hali..akkor én is szavaznék, és a 3.-at választom, vagyis nem zavar...csak ennyi, hali.. :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.