Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#5751) Integra válasza dragonfx (#5749) üzenetére


Integra
titán

"leht lesz de abbana bmw nem lesz benne...."

na innentől tovább sem olvastam.
azért ijesztő, hogy a saját agyonimádott márkáddal se vagy még csak minimálisan se tisztában, de mindegy, hagyjuk, úgyse értenéd..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5752) fokukac válasza Integra (#5751) üzenetére


fokukac
nagyúr

olyan kegyetlen vagy. pedig csak két hejje sírássi hiba volt a kezdőmondatában :DDD

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#5753) lsc válasza pubwart (#5747) üzenetére


lsc
nagyúr

Üdv

Tessék , egy tipp [link].

Az élet kegyetlen .

(#5754) dragonfx válasza Integra (#5751) üzenetére


dragonfx
veterán

hát figyi amit én tapasztalok hallok azt tudom mondani..azt hogy a totalos srácok megkapnak egy leharcol autót abból nem kéne mindre asszociálni....
Miből sejted hogy minden civic/integra olyna állapotúmint a te autóid?:....te vágod tudod mit néztél vételkor íg yjól jártál..de van akik tönkrevágják...
Én tisztában avgyok..csak annyit mondok mennyi e30 mászkál az utakon..innentől kár folytatni szerintem...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#5755) Integra válasza dragonfx (#5754) üzenetére


Integra
titán

1. én igenis kritikus vagyok azzal a márkával szemben amelyik a legközelebb áll hozzám, és igenis elég sok helyről tudom, hogy mi a dörgés
2. elég éve foglalkozom már az autópiaccal, ténylegesen eltöltött importőri melóval együtt, hogy hagy tudjam már picit mi a dörgés.
3. minőségbiztosításról továbbra sincsen lövésed, ahogy az is hibás feltevés hogy egy bmw csak attól mehet a te csökött agyadban tárolt minimális információk alapján tönkre, ha pöcs a gazdája.. lol
4, ez a figyi.. így csak a buzik beszélnek. kiráz tőle a hideg

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5756) dragonfx válasza Integra (#5755) üzenetére


dragonfx
veterán

tekerd föl a fűtést :C ....tudom téged mindig kiráz bármit írok mert meggyőzhetetlen vagy...talán soha nem vezettél e36ot még.....a stílusom meg olyna amilyen, most belekellett valamibe kötni mert piciny lelked így nyugodt..hajrá nem érdekel. :R ..rövídíteni jogomban áll és élek is vele.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#5757) Integra válasza dragonfx (#5756) üzenetére


Integra
titán

szerintem többféle bömöst vezettem mint amiben te eddig életedben beleülhettél egyáltalán az autószalon kiállításon, de mindegy....
eddig se voltál egy agytröszt, mitől lennél most hirtelen az?!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5758) dragonfx válasza Integra (#5757) üzenetére


dragonfx
veterán

ettől függően ezek szerintme nem értezs hozzájuk...
mellesleg ha nem ugy van akkor azt mond meg ne a stílusom kritizáld...
amugy a hosszu hsz. amit enm olvastál el csak igazat és gyakorlati tapasztalatokat tartalmazz illetve ismik elmondásait....nem égből pottyant mesék...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#5759) pubwart válasza lsc (#5753) üzenetére


pubwart
aktív tag

94-es, hát ezt fiatalnak nem mondanám.

98-as Honda Civic, esetleg?

Where you go how is up to you

(#5760) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

vegyétek már észre, hogy a már "mindenki" által linkelt totalcar cikk nem a Mercit szidja hanem az összes gépkocsit azaz: Minden új gépkocsit.

Vedd meg használd Xideig aztán dobd ki ez terjedt el mindenhol és terjed gépkocsiknál is.

Szép? Új Világ.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#5761) Dumb válasza Dare2Live (#5760) üzenetére


Dumb
senior tag

Ha a Merci ma is 20-30 évre gyártana autót, csődbe menne valószínűleg.

[ Szerkesztve ]

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#5762) Dumb válasza pubwart (#5759) üzenetére


Dumb
senior tag

Az évjárat nem minden. Esetleg nézz meg egy ilyet is. Költeni kell rá, de nem egyfolytában ( ha nem nyúlsz bele valamibe)

[link] [link] klímás

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#5763) Rick4 válasza Rick4 (#5732) üzenetére


Rick4
félisten

jé, ma vagyok épp egy éves.... :))

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5764) Rick4 válasza Dare2Live (#5760) üzenetére


Rick4
félisten

sőt, a sorok között ott van az a gondolatmenet is, hogy ha már a merci ilyen, akkor milyen a többi... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5765) lenox válasza dragonfx (#5758) üzenetére


lenox
veterán

Demint írták a többi márka se különb vagyis a japán se, hiába próbálják utána menteni azzal hogy a japánok jobbak, nem jobbak, a mai autok mind tul vannak bonyolítva 10 év mulva ha valami elromlik tényleg belehalsz a javításba....

Egyreszt ez nem gyakorlati tapasztalat, szal megint hulyeseget irsz, masreszt ott van cikkben, csak el kene olvasni, hogy ez ugyan a mercirol szol, de a tobbi se jobb, kiveve a japanokat.
Harmadreszt ertelmezd ezt:

Pedig a Mercedesek még viszonylag könnyen fenntarthatók, mert ha csak apró dolog megy rajtuk tönkre, az külön-külön is megvásárolható. Míg például a korosodó BMW-knél egy kis patent szétmállása miatt komplett egységeket kell megvásárolni, ami sokszoros kiadás.

Nekem ez azt jelenti, hogy a merci koltsegei a bmw-hez kepest sokkal kisebbek, szal bmw meg dragabb...

(#5766) lsc válasza pubwart (#5759) üzenetére


lsc
nagyúr

Fiatalnak én sem mondom , "csak" megbízhatónak , keveset fogyasztónak , 150 - ig egész jól menőnek , tágasnak . Nem akarlak rábeszélni , scak egy tipp volt . Az unokatesvéremnek volt 1.5 -ös 97.es Civicje , a két hátsó sárvédő ívet "megcsípte a rozsda , igaz különben nem volt rossz állapotban , mielőtt vette én is kerestem neki , egy ugyanilyennek a jobb hátulján majdnem öklömnyi lyuk volt , amúgy az sem nézett ki rosszul .

Még egy tanács , amennyiben nem ismered a kocsi előéletét , egy vezérműszíj csere /ált. min. 50 e / ajánlott , olaj és szűrő cserékkel együtt , amennyiben biztosra mész váltó és fékolaj , fagyálló csere is .

Az élet kegyetlen .

(#5767) Integra válasza Dare2Live (#5760) üzenetére


Integra
titán

ez így van, valamiből megkell élni nekik is, bekell álni egy körforgásnak

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5768) dragonfx válasza lenox (#5765) üzenetére


dragonfx
veterán

de ha égen földön ezt hallom valami valóságalapja csak van nem? :U

Hát nem tudom ő milyne kis patentről beszél ..én még ilyet nem tapasztaltam semmit..biztos bennem van a hiba meg az automban hogy nem generál direkt hibákat. :R
de semmi gond már hozzászoktam...hogy itt a VW+opel+honda a király...akinek más van az hülye....nekem enm volt egyik se, de szerintme neked sme volt olyna bmw-d még nagyobbmocis se mint amilyne nekem....innen elég sokatok elmehetne ebbe a topikba...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#5769) Integra válasza pubwart (#5759) üzenetére


Integra
titán

ha egyedül mész, akkor egy 98-00 közötti 6gen 3d civic 1.4is bőven megfelel.
azt mondod hosszú távon jársz, akkor 6.5-7 liter átlaggal kell max számolnod, télen legrosszabb esetben is 8 liter. 90-nél főúton 6 liter körül tartható. csöndes nyugodt és lehet előzni is vele ha kell.
de civiceknél nagoyn oda kell figyelni hogy mit veszel, könnyen bele lehet nyúlni szarba!!!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5770) lsc válasza Integra (#5769) üzenetére


lsc
nagyúr

Ezért javasoltam neki a Corollát , sokkal kevesebb köztük a "túl sportosan" használt darab , igaz karbantartás ennek is kell , láttam már ebben is nagyon lestrapáltat. A fogyasztás ezeknél a Corolláknál is hasonló , 8 litert még nem tudtam vele megetetni , télen városban sem . Arra kell figyelni, hogy 94-ben volt egy teljesítménycsökkentés /előtte 88 , utána 75 ló/ tudtommal a nyugati biztosítási szabályok miatt .

Az élet kegyetlen .

(#5771) Integra válasza lsc (#5770) üzenetére


Integra
titán

ha szeret picit örömautózni, akkor biztos civicet keres magának:)
anyámnak a civicje télen nyáron elmegy 8 literből csak bp-en
apámé még kevesebbel is beéri.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5772) lsc válasza Integra (#5771) üzenetére


lsc
nagyúr

Azért ezzel a Corollával is lehet örömautózni , tapasztalat :D .

Az élet kegyetlen .

(#5773) pubwart válasza Integra (#5769) üzenetére


pubwart
aktív tag

Mi lehet a gond?

Én is egy ilyen 1.4 vagy 1.5 vtec-re gondoltam. Mert most egy 1.9 szívóm van, de a blokkon kível már szinte miden szar volt... És kurvára elegem van

Where you go how is up to you

(#5774) Dumb


Dumb
senior tag

Ebben mindenből van egy kicsi :D [link]

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#5775) Integra válasza lsc (#5772) üzenetére


Integra
titán

tudom. kicsit más a két érzés. mindegy:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5776) Integra válasza pubwart (#5773) üzenetére


Integra
titán

6genben 1.4-ből csak sima sohc 16v van, 90le, az 1.5-ös sohc vtec-e 115le. de utóbbiból piszkosul nehéz jó állapotút kifogni, de az az ideális motor mondjuk hozzá.
de az 1.4-es is teljesen jó. a te árkategóriádban igazából csak az 1.4-es jöhet szóba.
egyik barátnőm is most vett magának 1.4iS 3d-t, imádja, egész normális állapotút sikerült találnia, első szimmeringet kell cserélni mindössze.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5777) G.Zs. válasza Integra (#5776) üzenetére


G.Zs.
senior tag

2004-es Audi A3 1.6 Már az újabb kasztnis.
Van valakinek ilyen? Tapasztalatok?

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#5778) pubwart válasza Integra (#5776) üzenetére


pubwart
aktív tag

[L:]http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1686204&command=ugras&screenwidth=1680[/L]

ez milyennek tűnik?

Miért ennyire nehéz kifogni egy jót? Nem akarok feleslgesen hülyeséget kérdeni, de nem avgyok Hondás, nem nagyon értek hozzá sajna

Where you go how is up to you

(#5779) lenox válasza dragonfx (#5768) üzenetére


lenox
veterán

Szerintem te nem nagyon kulonbozteted meg, hogy mi az amit mastol hallasz, es mi az, amit te magad ismetelgetsz. Kar, hogy attol, hogy mondod, nem lesz igaz...

Es ez megint kamu, senki nem szidja a bmw-t magatol, csak azt nem birjuk, mikor ferditesz, meg hulyeseget mondasz.

(#5780) Integra válasza pubwart (#5778) üzenetére


Integra
titán

például azért mert ez is csukva volt. nézd meg az első hátsó fotót, hogy a csomagtérfedél mennyire nem illeszkedik.. kókler muka..
amúgy jó autó ez a civic még, apámnak is ilyen van, hibátlan mai napig, csak a típushibák jöttek ennél is ki, mint szétrohadó kipuff, hátsó kerékív rozsda.
szóval nagyon sok autó rapityára van törve a típusból, összevan tákolva, ninsen szakszerű javítás, nem vigyáznak rá, nem tartják be az olajcsere periódusokat (10e km) és így tovább.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5781) szepsuti válasza dragonfx (#5768) üzenetére


szepsuti
aktív tag

srác senki nem kiváncsi a bmw áradatodra, ilyen fasza olyan fazsa kocsi... nem az a topic címe/célja hogy itt reklámozd a kocsidat. ugyan olyan autó mint a többi. semmivel sem különb. hidd el h más gyártó is képes olyan autót és motorokat is gyártani mint a bmw. aláírom nagyon jó autók a bmw-k, csak magyarba kevesen tudják megfizetni őket, és emberi mivoltunkból elég szúrós szemmel nézünk azokra akiknek jobban megy a szekér.( tisztelet a kivételnek). szval én azt mondom h térjünk vissza a topic céljához és ne azon vitázzunk h melyik gyártó tud jobb autókat csinálni.

(#5782) pubwart válasza Integra (#5780) üzenetére


pubwart
aktív tag

Hát az a baj, hogy nem vagyok sajna nagy szakértő.

Uncsitesóm autószerelő, de ezek a láthatatlan dolgokat ő sem tudja kiszúrni...
Fater autófényező, szóval a törést észreveszi, még a legkisebbet is ;)

Egyedül a motor állapota ami aggaszt.

Esetleg tudnál ajánlani valamit? Vagy ez előző linkemhez mit szólsz?

Where you go how is up to you

(#5783) Integra válasza pubwart (#5782) üzenetére


Integra
titán

azt az 5d-t nem venném meg. fene tudja hol van még kókányolva, de amelyik autón ilyen módon rakják vissza a csomagtér ajtót, annál simán lehet más is:(
egyáltalán ez biztos hogy nem ázik be?

motorhoz megy annyit, hogy menni kell vele, kikell próbálni. átkell nézni teljesen a motorteret alulról és felülről is, ahogy futóművet is, bekötési pontokat, lengőkarokat, szilenteket, gumiharangokat.
az se baj ha mögötted megy cimbi autóval és mikor lepadlózod a gázt, azt nézi hogy füstöl e, van e kékes füst vagy nincsen, etc...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5784) pubwart válasza Integra (#5780) üzenetére


pubwart
aktív tag

Látom a csukást...

eléggé elüt. Nagyon nehéz ez a használtautó business sajna :(

Where you go how is up to you

(#5785) pubwart válasza Integra (#5783) üzenetére


pubwart
aktív tag

Egy ilyen 1.4es vagy 1.5 vtec is nagyon jó lenne...

Csak nagyon ki kell fogni, én meg nem vagyok egy nagyon szerencsés típus sajnos.

Eléggé elszomorít a piac, mert annyira lutri. Az új autó mostanában meg főleg az.

Tudsz még ajánlani az ilyen egymilliós sávban meg 2000 körüli kocsika? egy 323F? vagy esetleg valami...

Where you go how is up to you

(#5786) Integra válasza pubwart (#5784) üzenetére


Integra
titán

bizony keresni kell és szemfülesnek lenni nagyon.
különösen civiceknél...
csak hondákkal foglalkozom a többi engem nem érdekel, mert élettelen dobozok és labdába se rúgnak mechanikában, hajtásláncban, futóműben.
de ahogy lsc is mutatta, azok a régi corollák vagy régi sunnyk bizony nagyon jók tudnak lenni a mai napig. ha nem ragaszkodsz hondához, mert nem vagy kemény mag, akkor szerintem is érdemes megnézni ezeket az autókat is.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#5787) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

[link]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#5788) Dumb


Dumb
senior tag

Ezt nálunk 250k Km-el hirdetnék. (Annyira nem is lehet rossz állapotban, mint gondolnátok :),mivel igen drága.)

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#5789) DeadMeat válasza Dumb (#5788) üzenetére


DeadMeat
veterán

Ahhh 130 es 160 kozott......
700K km azert szep tavolsag.Megneznem eloben is,mennyire van "lelakva".

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#5790) Rick4 válasza Dumb (#5788) üzenetére


Rick4
félisten

5800km havonta? az szép kör....nem lehet, hogy a legutolsó számlálót is km-nek írta? akkor csak 77ezer km....érdekes a vezetőülés, nincs rajta egy gyűrődés sem... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5791) dragonfx válasza Dumb (#5788) üzenetére


dragonfx
veterán

ez nincs elírva?..nagymocis régi merci is elmegy ennyit?....azt osszunk szorozzunk..folyamatos 60-65e-ket mentke vele évente... :Y..nem tepsi...

Ma láttam new S80 D5öt full ültetve sportcsomaggal...de szerintme nem gyári..mekkora böhöm autó istenem, az optika még jobbna kihangsúlyozza...sportkipuffal....még soha nem láttam ilyet eddig hogy egy volvo ennyire lenne optikázva pláne egy S80..alig volt pár centire a földttől...

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#5792) Dumb


Dumb
senior tag

"Ezt teszi" a német autobahn :) Nem hinném hogy 77 lenne, tiszta kőfelverődés. Az ülések, lehet hogy újak...

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#5793) dragonfx válasza Dumb (#5792) üzenetére


dragonfx
veterán

mondjuk ha ott hazsnálták márpedig valószínűmert csak városban megtenni ennyit elég vicces....
Ott meg ugye totál kímélve van az autó...na persze ha 250ig tolják... :DDD

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#5794) Carpio


Carpio
tag

Ajánlom figyelmetekbe:

[link]

[link]

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#5795) Dumb válasza dragonfx (#5793) üzenetére


Dumb
senior tag

Ez nem megy sokkal többet 175-nél :)

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#5796) Dumb válasza Carpio (#5794) üzenetére


Dumb
senior tag

Nem hiába (te vagy az kb. 5. aki linkeli)

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#5797) dragonfx válasza Dumb (#5795) üzenetére


dragonfx
veterán

177 lóval 175?...3.0ás dízelell?...furi...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#5798) Dumb válasza dragonfx (#5797) üzenetére


Dumb
senior tag

Mert közel két tonna, és nem pörög a moci + a váltó sem lehet túl hosszú.

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#5799) Dr. Ernő válasza Dumb (#5795) üzenetére


Dr. Ernő
tag

177 lovas a 200-at megfutja.

(#5800) Rick4 válasza Dr. Ernő (#5799) üzenetére


Rick4
félisten

sőt, csiptuninggal még bőven jobb is lesz:
Serie
Leistung 133 kW (177 PS)
Drehmoment 330 Nm
Vmax 206 km/h

optimiert
Leistung 154 kW (209 PS)
Drehmoment 370 Nm
Vmax 216 km/h

Differenz
Leistung + 24 kW (32 PS)
Drehmoment + 40Nm
Vmax +20 km/h

csak hogy dragon is tudjon érdemben hozzászólni.. :DDD nem beszélve a kw futóműről, ültetésről, meg társairól.. :DDD

azért egy kupét nehéz űberelni még ma is...bár lehet, hogy ez már csak az én véleményem.. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.