Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#6651) Rick4


Rick4
félisten

hallottatok már kombi ferrariról? [link] :U elsőre gondolatban csúnya, de nem néz ki rosszul.. :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6652) Boxer001 válasza Rick4 (#6651) üzenetére


Boxer001
veterán

Úristen :Y , ez gyalázás. :W

(#6653) Integra válasza szatocs (#6641) üzenetére


Integra
titán

ilyet?:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6654) szatocs válasza Integra (#6653) üzenetére


szatocs
őstag

:R:R:R Mondjuk kerekeket cserélném:)

=== Szatocs ===

(#6655) erdoke válasza szatocs (#6654) üzenetére


erdoke
titán

Miért, nincs saját versenypályád? ;]:))

A legjobb aláírás a héten

(#6656) erdoke válasza erdoke (#6649) üzenetére


erdoke
titán

Valamelyik nap megmérem még a Mazda5-öt, de a külső szélesség és a szemmértékem alapján nincs elég hely a második üléssorban. A csomagtartóba viszont nem szívesen ültetnék senkit, a Grand Scenic is kizárólag 5 üléses változatban érdekel.

A legjobb aláírás a héten

(#6657) szatocs válasza erdoke (#6655) üzenetére


szatocs
őstag

Elsősorban a tetszésre gondoltam, csak ezután jön szóba a használhatóság;]

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#6658) fokukac válasza erdoke (#6642) üzenetére


fokukac
nagyúr

viccesek amúgy ezek a "kategóriák"
én a Lexus IS-ben csak akkor férek be hátra, ha elöl nő ül. pedig ugye, az 12 millió...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#6659) BlacKSouL válasza fokukac (#6658) üzenetére


BlacKSouL
addikt

és a Cityben hogy férsz el?
193 centis 90 kilós ismerősöm elfért maga mögött, bár azt mondta ha egyenesen ül, a haját súrolja a tető.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#6660) lajafix válasza fokukac (#6658) üzenetére


lajafix
addikt

a lexus luxustermék, és az ISben nem az a lényeg, hogy elférj magad mögött. Ilyen igényekre a gyár az LS modellt biztosítja. Szóval nem kell sírni lehet lexusból is választani! :)

Rock'n Roll

(#6661) erdoke


erdoke
titán

Olvasgattam késő este a TotalCar Népítélet rovatában, és a Scenic/Grand Scenic nem túl meggyőző a megbízhatóságot tekintve. Annál inkább a KIA c'eed, több véleményből is jóval kevesebb negatívumot tudtak mondani. Elgondolkodtató...

A legjobb aláírás a héten

(#6662) _seth_ válasza erdoke (#6661) üzenetére


_seth_
veterán

De a kettő nem egy kategória? Talán a scenic és ceed sw már összehasonlítható lenne vagy csak én látom így :F

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#6663) Boxer001 válasza _seth_ (#6662) üzenetére


Boxer001
veterán

De a megbízhatóságot akkor is össze lehet hasonlítani. :U

(#6664) _seth_ válasza Boxer001 (#6663) üzenetére


_seth_
veterán

Igaz, azt hittem, hogy e két autó közül akar választani azért nézi ezeket :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#6665) erdoke válasza _seth_ (#6664) üzenetére


erdoke
titán

Tulajdonképpen jól gondolod, elsősorban ez a két autó van most a kalapban. Mindkettőből elég magas felszereltség belefér, talán a c'eedből magasabb. Cserébe egy kicsit kisebb csomagtere van (534 vs. 550 liter), de még mindig bőven elegendő.
A felhasználás nyilván azonos lenne, bele kell férni 3 gyerekülésnek hátra, illetve 5 személy (2 felnőtt, 3 palánta) csomagjainak, esetleg egy babakocsinak a csomagtartóba.
Ha egy próba során a c'eed kombi alkalmas erre, számomra egy kategóiába kerülnek. Mivel a kilométerek minimum 80 %-át egyedül futom majd vele, az általános vezethetőség és menettulajdonságok is fontosak. Emellett a megbízhatóság kiemelten, nem szeretnék valami pitiáner elektronikai hiba miatt lemaradni egy repülőről...

A legjobb aláírás a héten

(#6666) Integra válasza erdoke (#6661) üzenetére


Integra
titán

stream?

neked egy fiat multipla kell amúgy:DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6667) #00809728 válasza erdoke (#6665) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

Ha már kiválasztottam melyik a nyerő számodra akkor nem árt megnézni a szervizt is.

(#6668) _seth_ válasza erdoke (#6665) üzenetére


_seth_
veterán

Aham, tehát a kombira gondoltál. Akkor én annyit mondanék, hogy Ceed egyértelműen.
-autó formája van
-szép azon felül, hogy autó formája van :)
-7 év garancia az "nem semmi" :) (ha jól tudom ennyi van rá, vagy lehet csak 5?)

Kombit ugyan még nem láttam de a német-japán-egyes amcsi autókon kívül még talán ez az autó amit én is bevállalnék pedig a kia nem tartozik a kedvenc márkáim közé egy kcsit sem de mindenkitl csak jót hallok róla. A városban is van már egy taxis ceed is ami csak jelent valamit hiszen a taxisok is a megbízható autókat keresik.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#6669) Bubu79 válasza _seth_ (#6668) üzenetére


Bubu79
addikt

Sógorom harmadik hónapja hajt egy sima Ceed-et 1,4-es motorral - eddig maximálisan elégedett vele, elmondása szerint kellően dinamikus az autó ( mielőtt a racerek nekiállnának belekötni városi használatról van szó, családdal ) és belül nem éppen szerény a helykínálat ahhoz képest, amit kívülről elsőre gondolna az ember :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#6670) erdoke válasza Integra (#6666) üzenetére


erdoke
titán

Fiat Multipla fapados és iszonyúúúan ronda.
Nem feltétlenül buszlimuzin kell nekem, csak a középkategóriás kombit nehéz kiváltani kisebbel.

Dodi72,
Állítólag a c'eedhez nem nagyon kell szerviz, az olaj- és szűrőcseréket meg csak nem rontják el. :) Annyit hallottam több helyről, hogy típushiba lehet az illesztések enyhe szétcsúszása az első időszakban. Ezeket egyszer ingyen beállítgatják, és utána már (állítólag) nem jelentkezik. Az ülésszövet idő előtti kopására is panaszkodtak páran, a szalon szerint minden további nélkül áthúzzák, ha nem szakításról van szó. Nem tudom meddig, gondolom arra nem 7 év a garancia, bár teljes körűnek mondják. ;)
A Renault szervizt nem ismerem, és félek, hogy alaposan megismerném, ha a mellett döntenék.
A Peugeot-t ismerném, de a 407-esbe nem férek be rendesen. :Y

_seth_,
Az egészen biztos, hogy jó autó a c'eed. Egyrészt ültem már benne, másrészt ha ennyire egyöntetűen kedvező a firkászok és a vásárlók véleménye, az nem lehet véletlen. Van a TotalCaron egy cikk arról, milyen autót érdemes általában venni, és ott kifejti a szerző azon véleményét, hogy mindig vannak olyan modellek, amikkel bizonyítani akar a gyártó. Ezek mindig jó vételek, mert az árat az elődhöz lövik be, míg a technika általában sokkal jobb. Említi a most kifutó Accordot és a KIA c'eedet is. Utóbbit az európai presztízs növelésére (megteremtésére? :P) alkotta a gyártó, és mindent beleadott, amit jelenleg tud.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#6671) dragonfx


dragonfx
veterán

Ma láttam egy Kia Ceed xR-t..egész korrekt optika volt rajta....faxa lehet..demiylne mocis vajon?
Meg láttam i30as nem tom mit :DDD ..kiaavgy hyundai tom...az jl nézett ki..mindkettő hajaz az 1es bmw-re....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6672) erdoke válasza dragonfx (#6671) üzenetére


erdoke
titán

A c'eed Hyundai párja az i30. A KIA lenne a sportos, a Hyundai a kényelmes imidzs házon belül, és a c'eed/i30 esetében sikerült is így alakítani. Sőt, tesztek szerint az i30 túl kényelmes hangolású lett. Emellett pechje volt, mert egyetlen ponttal kevesebbet kapott az EuroNCAP-től, így a c'eed 5*, az i30 csak 4*. :)
A garanciában is érdekes eltérés tapasztalható, a "szíd" 7 év és/vagy 150e km-t ad (~21,5e évente), míg az i30-at 3 év km korlátozás nélkülivel árulják. Ez alapján előbbi jobb vétel lenne családi autónak, utóbbi céges flottába. Háát, nem tudom... Az igazi a KIA Carens 5 év km megkötés nélküli garanciája. Veszel egyet taxizni, beletolsz havonta 6e km-t, és 360e km-ig garanciális a jószágod. :D

Az XR csomagot talán még az 1.4 CVVT 109 LE-re is meg tudod venni, ha akarod.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#6673) Integra válasza erdoke (#6670) üzenetére


Integra
titán

akkor ceed szerintem is

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6674) shaft72 válasza erdoke (#6672) üzenetére


shaft72
tag

Szia erdoke!

Nálunk a cégnél két Hyundai is van, egy Accent és egy Tucson. Az Accentről csak jót tudok mondani, gyakorlatilag a kopó alkatrészeken kívül semmit nem kellett benne cserélni, nem romlott el, sárgában és spoilerrel, felnikkel egész jól mutatott - és ezt úgy, hogy egy év alatt körülbelül 100 ezer kilométer került bele. A Tucson szintén baromi jó, magas, kényelmes, igazi pöffeszkedős autó, 2 ezres dízelmotorjával jól is húz, egyedül talán a hülye (és kicsi) csomagtartó megoldás róható fel neki, mint hiba. Ültem már i30-ban, no abban már semmi nem található az Accent fapadosságából, iszonyú kultúrált, "európai" belseje van, és jól is néz ki. Nagyon jönnek fel a koreai gyártók, kb most vannak abban a szakaszban, hogy beetessék a népet, tehát mindenképpen JÓ és megbízható autót kell csinálniuk - sz'al szerintem neked c'eed lesz az optimális választás. :))

(#6675) Boxer001 válasza erdoke (#6672) üzenetére


Boxer001
veterán

A C'eed mellett egy újabb voks. :)

(#6676) erdoke válasza shaft72 (#6674) üzenetére


erdoke
titán

Talán kikerülhető a listaáras megkötés egy olyan trükkel (ami valójában nem is az), hogy a kifutó autóknak már nincs hivatalos importőri listaára. Nézegetem most Integra kedvencét, a macskaszemű régi Mazda6-ost, SportKombi CD143 Plusline metálfénnyel + néhány extrával raktárról van 6,5 milla körül. Persze nem biztos, hogy járható út lesz, és abhba is be kell próbálni a 3 gyerekülést, akár a c'eed kombiba. Egyelőre az értékesítők által mért adatok megegyeznek, 133 cm minimális szélesség a hátsó könyöklők között. Motorikusan picivel erősebb a Mazda, de kb. annyival nehezebb is. Felszereltségben a c'eed verhetetlen, feltéve ha tudok bele rakatni valami első osztályú Xenon készletet a garancia megtartásával (többen panaszkodtak a gyári tompított erejére).

Boxer001,
Jegyeztem, kösz a szavazatot. :)
Ami a c'eed ellen szól:
- Gyenge lámpa. Talán megoldható, hogy a kereskedő szerel bele Xenont, és vállal rá garanciát is.
- Hossz. A legkisebb tengelytáv a szóba jöttek közül (265 cm), de a live tesztek alapján éppen elég.
- Presztízs. Ez nem igazán érdekel, bár az ablakok körüli krómozást már kezdtem megszokni. :D

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#6677) fokukac válasza BlacKSouL (#6659) üzenetére


fokukac
nagyúr

A City-ben teljesen jól elférek saját magam mögött a 180 centimmel.

egyébiránt a vezetőülés egy nálam nagyobb embernek kicsi lehet, nem lehet eléggé hátratolni ugyanis az ülést.

Laja : tudom, legközelebb majd a biztosított LS modellt ajánlom a pénzes rokonoknak :DDD
csak kár, hogy az nem néz ki olyan kurvajól, mint az IS.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#6678) Integra válasza erdoke (#6676) üzenetére


Integra
titán

ha a "kedvenc":) mazda6-om összejön, akkor azért én ceed helyett mazdát választanám.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6679) #00809728 válasza erdoke (#6607) üzenetére


#00809728
törölt tag

De ha estleg s-max melett dőntesz esetleg tudok neked segiteni van bőven kedvezményem.Beszállítói vagyunk.

(#6680) aesir


aesir
veterán

Egyszer valaki magyarázza már el nekem, hogy mi ez a "magam mögé" mánia? Egyrészt ha fene fenét eszik is, én sehogyan sem tudok beülni magam mögé, ez fasziknál lehet hogy másképp van, másrészt ha magamnak veszek egy autót, akkor úgysem fogok benne hátraülni.

Szóval hogy is van ez? Mi haszna van ennek a számomra minden értelmet nélkülöző méricskélésnek?

Van saját életem...

(#6681) erdoke válasza #00809728 (#6679) üzenetére


erdoke
titán

S-Max mellett nem dönthetek, mert az importőri árlista letöltése után kapásból dobja a kukába a dán nemzetiségű pénzügyi igazgatónk Párizsban. ;)
Ahogy mondtam, listaáron 6,5 milla körül kell legyen, kicsivel lehet több, de azt én fizetem.

Integra,
Hehe, de vezettél már c'eed SW-t?

A legjobb aláírás a héten

(#6682) #00809728 válasza aesir (#6680) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

Szerintem Erdoke arra gondolt ,hogy van kb 3-4 olyan illető sulyban és mérteben mint ő.Nos ha ő már ütkőzésig hátratólja az űlést akkor marad-e még helyecske annak a személynek aki hasonló mint ő méretben ill sulyban.
Nálunk egy srác aki Mérnők ugy vett autót haverjaval elment probálgatni és amibe 5 fő kényelmessen elfért azt vette meg.Ugyanis a cég vetette vele de ahoz,hogy megkapja állandó jeleggel a tőbbi mérnőkőt is vinnie kell.

[ Szerkesztve ]

(#6683) #00809728 válasza erdoke (#6681) üzenetére


#00809728
törölt tag

Mond meg neki ,hogy KI VAN RUGVA

(#6684) shaft72 válasza aesir (#6680) üzenetére


shaft72
tag

Ez a magam mögé mánia abból fakad, hogy azért van úgy, hogy az ember pl. a barátaival utazik. Esetleg ha nem lilliputiak, akkor mérvadó lehet, hogy egy hozzád méretileg hasonló személy is kényelmesen elfér hátul, vagy a fejét már le kell hajtani, lábát nyomja a szék, nyomorog stb...
A magam mögé valszin a dobozos kocsiknál nem akkora gond, mivel mögötted fém fal van :D De vittem én már 5 ismerőst a hátsó dobozban, amikor a kocsijukból kiesett a kerék a puszta közepén, a tükörbe belenézve azt hittem egyszerre dobták ki a csikket, aztán csak tovább szikrázott a tengely :D Senki nem panaszkodott a lábtér, fejtér stb miatt, csak hogy hazaérjünk :DDD

(#6685) erdoke válasza #00809728 (#6682) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem tudja ő, hogy miért használják ezt a mértékegységet. Leginkább azért, mert ha egyedül megy az ember autót nézni, ez mindig fix összehasonlítási alap.
Mivel én 196 (197?) centi magas vagyok, és az 5 fős családban mindenképpen ül valaki mögöttem, nem mindegy, mekkora hely marad a kényelmes vezető pozíció beállítása után. Sőt, statisztikai alapon, vagy a nyújtott lábbal ülő, vagy a babahordozós gyerek legalább fele mögöttem van, majdnem akkora hosszanti helyet igényelve, mint én magam.

Utastér hosszát tekintve vannak jelentősen elmaradott modellek minden kategóriában. A kompaktoknál jelenleg a VW csoport a nagy vesztes, a maga szűk 258 centis tengelytávú Golf/Octavia/Altea-Toledo/A3 járgányaival. Ilyeneket semmiképpen nem vennék, hacsak 99 %-ban max. 2 személy utazik (vagy szépen összegyűlnek a mélynövésűek).

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#6686) dragonfx válasza aesir (#6680) üzenetére


dragonfx
veterán

akinek családja van az így gondolkodik.Kell a hely.
Amugyszerintme is ha én vezetek egy autót ki le nem...hogy mennyi hely van mögöttem, ez valszeg később bennm si változni fog...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6687) TexT-BoY válasza Integra (#6666) üzenetére


TexT-BoY
addikt

streamet nem kap ujjat.
Ennek fügvényében én is leadnám a voksom a Ceed melett...

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#6688) erdoke válasza TexT-BoY (#6687) üzenetére


erdoke
titán

Streamet nem is árulják már újonnan, de az ára fentebb is volt, ha jól rémlik.

A legjobb aláírás a héten

(#6689) Dirtyz válasza erdoke (#6676) üzenetére


Dirtyz
őstag

Unokatestvérem is mérőszalaggal ment kocsit nézni, Mazda 6 lett, belefér a három gyerekülés....

Védd a fákat, egyél hódot!

(#6690) a_tesz válasza erdoke (#6681) üzenetére


a_tesz
Korrektor

hát, bár én nem vagyok integra, halkan azért hozzászólnék. vezettem 1.4 ceedet (nem kombit), meg mazda6 dízelt, mondjuk az régebben volt, még nem volt hozzá csak 5 sebességes váltó. a mazda szerintem a motorját leszámítva elég sportos volt, mondjuk én amúgy se vagyok odáig a dízelekért finoman szólva. a ceedben meg pont az volt a nagyszerű, hogy csak forgott meg forgott. de ha jól láttam, abból is a dízelt nézted. hm. akkor viszont én is inkább a mazdára szavaznék, méghozzá azért, mert abban úgy éreztem hogy egy autóban ülök, nem egy kisbuszban, a ceed meg sajnos eléggé ebbe az irányba orientálódott, mintha a konyhaszéken ülnék. ami a másik oldalról pedig jó, mert jobban átlátod a forgalmat, meg kényelmesebb a be- és kiszállás. hát én ennyit mondanék, remélem segít a döntésben (és érthető:D)

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#6691) TexT-BoY válasza erdoke (#6688) üzenetére


TexT-BoY
addikt

igen, kb olyan szinten volt árazásban is mint a Micu Grandis. Azon gondolom nem járt az agyad, bár elég fapabadosat kapsz 6,5-ért...

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#6692) BlacKSouL válasza aesir (#6680) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Én ha a 173 centimmel beülök a vezetőülésre, akkor az ülést magamraállítva mögöttem Lexusnyi hely van bármily gépben. De ha haverom beül a lólábával, és magáraállítja, akkor mögé csak levágott lábúak férnek el. Namost, amelyik kocsiban a magas és nagydarab sofőr vagy anyós nem fér be hátra a magának elől beállított ülés mögött, az beltérileg nem okés.
A Jazz/City olyan 180-185 centiig jó elöl a sofőrnek, és 190-195 max az anyósnak, ha mindkét ülés koppig hátra van tolva, és eközben ugyanezek az emberek ha hátraülnek, akkor ott is elfér a lábuk tulajdonképp erőlködés nélkül.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#6693) erdoke válasza Dirtyz (#6689) üzenetére


erdoke
titán

Még legalább holnapig várnom kell a listaárral nem rendelkező autók "jogállásának" megállapítására, addig nem élem bele magam a régi hatos Mazdába sem, mert úgy járok, mint az újjal. Egyébként se próbáltam még bele a 3 ülést, de a c'eedbe se.
Az egyik gyerekülés egyelőre a beköthető hordozó, az elég sok helyet elvisz. A (Grand) Scenic nagy előnye, hogy spéci fejtámlával már kisebb gyerekeknél is alternatíva az ülésmagasító, amiből ráadásul van gyári, az ülés szélességéhez passzoló. Nem is lenne rossz a Grand Scenic 2.0T motorral (listaár Privilege felszereltséggel 6,375 M HUF), de sok rosszat olvastam és hallottam a francia autók – és köztük a Scenic – elektronikai meghibásodásairól.

a-tesz,
A Grand Scenichez, a Mazda5-höz és a Honda FR-V-hez képest egy Lambo üléspozíciója a c'eed-é. :D

TexT-BoY,
Néztem a Mitsubishi aktuális modelljeit, többek között a Grandist is, de nem találtam elfogadható kompromisszumot a kereten belül vagy közelében.

A legjobb aláírás a héten

(#6694) dragonfx válasza BlacKSouL (#6692) üzenetére


dragonfx
veterán

én ha totál hátraállítom ahogy én szeretem,magam mögé nem ülnék be, de más beült és mndta nincs baja, ez van vannak ksiebb embverek is mint én...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6695) TexT-BoY válasza erdoke (#6693) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Nekünk Scenicünk volt 2.0RT amit itt a forumon is nézett egy srác és bánatára nem vitte el. De voltak olyan butaságai amit azóta vélhetően kijavitott a Renault. Különben muterom megszállotja ezeknek a magas épitésü vasaknak, de a Secinic II már nem jött be neki. BMW-be belefértek majd rendesen?

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#6696) aesir válasza BlacKSouL (#6692) üzenetére


aesir
veterán

Nah, végülis itt a lényege ennek a teljes értelmetlenségnek. Nem az a mérvadó, hogy adott ember befér-e "maga mögé", hanem az, hogy egy nagytermetű ember mögé befér-e egy másik nagytermetű. Ez viszonylag egyszerűen kiderül, hátra kell tolni az ülést, aztán hajrá hátra... Viszont ebben az esetben mi értelme van annak amit itt több hozzászólásban is olvastam, hogy beállítja magára az ülést és úgy befér-e "maga mögé" (ezt még mindig teljesen hülye kifejezésnek érzem).

Továbbá... lehet hogy teljességgel elbaszott életet élek, viszont én nem a haveroknak és a rokonoknak veszek autót, hanem magamnak. Ha kétszemélyes tetszik, akkor azt veszem meg, nem pedig egy sokajtós förmedvényt, mert hátha a haverok bele akarnak ülni. Ha család van, az természetesen teljesen más, bár naponta kapok nyáron röhögőgörcsöt egypár szomszédomtól, akik egy félnapos strandoláshoz a két gyereknek telerakják a Volvo kombit, vagy éppen a Picassot.

Van saját életem...

(#6697) erdoke válasza TexT-BoY (#6695) üzenetére


erdoke
titán

Nem hiszem, hogy a most futó 5-ös bömös kisebb lenne bármelyik irányban, mint a Passat, de nem jártam utána. :)
Szerintem 1-2 hónapig kibírjuk. :O

A legjobb aláírás a héten

(#6698) erdoke válasza aesir (#6696) üzenetére


erdoke
titán

Négyünknek sose volt kicsi a Focus II kombi, de hosszában az is határeset. Most 3 gyerekülést kell bepasszintani, és a középre tett hordozó bekötése kínlódás a Passatban is, a szélső ülések pedig teljesen fel vannak paszírozva az ajtókra. Tehát ennél akár 3 centivel keskenyebb belső terű autó (pl. Accord) már nem jó.

A legjobb aláírás a héten

(#6699) fokukac válasza erdoke (#6693) üzenetére


fokukac
nagyúr

én mindenképp' a mazdát javaslom.
vidd el döngetni egy szerpentinre... lehet, hogy a ceed jó autó, de kétlem, hogy ugyanazt az élményt tudja nyújtani.

egyébként talán nézhetsz még egy régi 6-os mazdát 2 literes motorral, az kicsit olcsóbb volt a dízelnél, jó, többet eszik, de jó kis japán benzinmotor, nem ford turbódízel.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#6700) BlacKSouL válasza aesir (#6696) üzenetére


BlacKSouL
addikt

nem is az a mérvadó, hogy én a 173 centimmel beférek-e, hanem ha a haver 190 centivel elöl kényelmesen elfér, és utána hátraül ott vajon elfér-e.
ez csak azért lényeges, mert minek vegyek olyan kocsit, amiben csak két ember fér el, ha többnyire 3 vagy 4 utazik benne. és akkor már nem mindegy hogy hátul össze kell hajtogatni egy magasabb vagy nagydarab embert, vagy csak úgy simán beül és elfér.
például a Seat Ibizában elfér hátul egy 193 centis ember, ha előtte egy 180 centis ül, de az egyik térde a fejtámaszon van, a másik meg átlóg a másik lábtérbe. A mi kocsinkban meg nem volt ilyen gond, és vannak normálisabb belterűek még, ahol egymás mögött két magas is simán elfér.
persze hogy nem másnak veszek kocsit, de ha veszek, abban miért kelljen nyomorogni másnak ha beül, ráadásul akkor én a kicsi is tágasabbnak és kényelmesebbnek érzem a belteret. de ha egy 7 milliós vagy akár egy 12 milliós kocsiban rosszabbul lehet elférni hátul, mint egy 3 milliósban, akkor az számomra mindenesetre fura.

tehát a "befér-e maga mögé" csak hórihorgas, és/vagy nagydarab embernél értelmes, ilyen stöpszliknél mint én nem ;]

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.