Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#6301) Integra válasza bobsys (#6298) üzenetére


Integra
titán

jeeee, championship white:)
múltkor néztem ezt is kíváncsiságból. picit viharveretnek tűnik az autó és mintha ez már lett volna törve. élőben milyen???
van fent most egy fekete 3.250-ért, na az tényleg patent verda, honda ismerősi körből.

amúgy általános költségei az intinek semmivel se kerülnek többe mint mondjuk tesóm esi-je... 4 liter olaj, 9 liter fogyasztás ha nem kened el a száját, nulla olajfogyasztás, ugyanannyi a kötelezőm mint neki, etc... ezért nagy királyság ez a vas, nem esz ki (annyira) a gatyádból és a világ egyik legjobb örömgépe van a segged alatt:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6302) tothm


tothm
őstag

Köszi! Hát most ezek maradtak!
- Mazda 6
-Ford Mondeo
- Skoda Octavia
Na? Melyik legyen szerintetek? :R Az eddigit köszi!

(#6303) Integra válasza tildy (#6300) üzenetére


Integra
titán

mennyit mondtak rá? mi volt benne az árban?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6304) tildy válasza Integra (#6303) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem akarok nagy hülyeséget írni , ezért pontos infókra még várnod kell.
45E kmes szervíz és 110E forintra emékszem, de ne vedd még készpénznek .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6305) tothm


tothm
őstag

OK! Várok csak valaki mondja már meg hogy a 3kocsi közül melyiket!!!!! ;)

(#6306) Sipi16 válasza tothm (#6302) üzenetére


Sipi16
senior tag

A Mondeó márt csak azért se mert az összes mondeós bunkó az utakon. :D Attól függ milyen motort szeretnél. A skoda majdnem audi (1,9TDI moci nem rossz de a PDTDI felejtős)!! A mazda meg japán...

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#6307) tothm válasza Sipi16 (#6306) üzenetére


tothm
őstag

A japán autókról én jókat hallotam... Vagy? Akkor octavia szted?

(#6308) dragonfx válasza t1 (#6271) üzenetére


dragonfx
veterán

xar lehet... :DDD :)) :D
Én csak ott váltom az 5öt... :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6309) Sipi16 válasza tothm (#6307) üzenetére


Sipi16
senior tag

Én is jókat hallottam melyik motorban gondolkozol a mazdába?? Vagy octavia kicsit csattogós de TD?

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#6310) dragonfx válasza t1 (#6276) üzenetére


dragonfx
veterán

de ő ujjat akar gondolom...
Nem néz ki rosszul..de csucs spicc edition azt3.0ából 227 ló..bravó..... :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6311) janati válasza tothm (#6299) üzenetére


janati
őstag

Integra-t meg engem is meg lehet vádolni elfogultsággal, de azt hiszem mindkettőnk nevében mondhatom, a tapasztalatok mondatják velünk, amiket állítunk bizonyos márkákról.

Tehát beszéljen inkább helyettünk a NÉP:

[link]

A többi szóban forgó tipust is érdemes elolvasgatni! Tanulságos...

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#6312) Integra válasza tothm (#6307) üzenetére


Integra
titán

menj el, ülj bele, próbáld ki, vezesd mindet.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6313) bobsys válasza Integra (#6301) üzenetére


bobsys
addikt

"9 liter fogyasztás ha nem kened el a száját" - eh... az elejen ez biztos nem lesz igaz
naigen az altlanos koltsegek, de azert egy ilyen autoba minosegibb fekeket pakolok, minosegibb olaj (nem RS-t mint a suziba), hamarabb cserelem stb...
De mindezt leszarom, mert olyan vezetesi elmenyt ad (a mosolyt meg kell fizetni)
a verda szerintem is volt zuzva, es talan az sem veletlen hogy szurkuletben lett fotozva
a fekete az nagyon popecul nez ki (ha nem lesz valami szep darab feherben akkor ilyen lesz)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#6314) tothm


tothm
őstag

Mind a 2 kocsi 2004-es lenne, diesel. Csak az egyik mazda a másik ford a harmadik meg skoda ezért nem tudom eldönteni mert én nem értek hozzá. Ezért kéne egy kis help, tapasztalat.... :K :B

(#6315) dragonfx válasza _seth_ (#6284) üzenetére


dragonfx
veterán

mocicserekor ez a minimum.....

Aki sportautót vesz az számoljon a kb 2*es szorzóval minden adandó költségnél...ez ugy közösbe :R ..de aki ilyetveszaz tisztában van ezzel.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6316) Integra válasza bobsys (#6313) üzenetére


Integra
titán

hááááááát, szerintem fehérből az utolsó valóban szinte szalonállapotú nálam landolt.
két ilyen darab van még, egyikbe most került ugye a vortech cucc, a másik meg meg egy fórumos cimbié, fehér atr felnikkel, de egyik sem eladó.
kérdés hogy nyárra lesz e valami fehérben.
amúgy a gyári fékbetétek és tárcsák elég faszák, nem nagyon van alternatíva, 150-160e km-t elbírnak a tárcsák egymagukban. csak az ára agyrém:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6317) janati válasza tothm (#6302) üzenetére


janati
őstag

Mazda6 !

A Mondeo-ról már leírtam a véleméényem. Legnagyobb negatvuma a borzasztó értékvesztés. Nem kell hogy befektetés legyen a vásárlandó autó (ha nem Ferrari, akkor eleve nem is lehet az...:)), de azért szarabbul esik majd eladáskor ha többet buksz egyik, mint másik tipuson.

Az Octavia végülis nem rossz, de azért ha belelülsz a 6-osba, meg a Skoda-ba, eszedbe sem fog jutni Skodat venni...
Előnye a Skodanak: olcsó vételár, olcsó fenntartás. Feltéve ha problémamentes a tádé motor....

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#6318) dragonfx válasza tothm (#6314) üzenetére


dragonfx
veterán

vegyé béemvét...kész :D

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6319) tothm válasza janati (#6317) üzenetére


tothm
őstag

És szted hibába melyik a több?: a skoda vagy a mazda. Mazda sokat veszít az értékéből? Drágák az alkatrészek? :C Jó vagy!

(#6320) Integra válasza tothm (#6314) üzenetére


Integra
titán

nézd, ha mentél a mazdával akkor a skodában kiröhögöd magad, ezt most mondom.
a ford még talán, de szerintem elég meggyőző a mazda a mondeoval szemben is.
mondom, ülj bele, aztán menj egy kört mindegyikkel.
ha számít a hajtáslánc, a motor, a váltó, a futómű, akkor ezekből a mazda a befutó.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6321) dragonfx válasza tothm (#6319) üzenetére


dragonfx
veterán

Mind1 melyiket vezsed.mindbe sok az alkatrész mert nem kis autó...

Meg amugy is a lényeg nem ez..hanem hgy tojjadneki :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6322) hobizoli válasza Integra (#6301) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Hm ez erdekes :U ....nezegettem is egy masik forumon, az utobbi bo fel evben tobben is eladtak az Integrajukat. Konkretan evekig volt ott egy ~5fos "Integras" tarsulat, es szepen sorban elfogytak. Az egyikuk vett csak ujra Hondat, egy S2k-t, a tobbinek ma mar vagy E36(?) 325i-je, vagy RS2-s Odija, vagy vmi bohom Mergaja vanik....utobbi raadasul ugy emlexem dizel. :(((
Asszem ez a vecsesi lesz az utso...persze ha aze ez az az auto akire gondolok es nincs mondjuk egybol ketto is arrafele

B.U.E.K.

hobizoli

több drón kell ;P

(#6323) tildy


tildy
nagyúr

Ha van egy nemgaros autó, amely rendszeresen van kötelező szervízre víve márkaszervízbe a gari lejárta óta is, akkor:
-csinálhatja-a kötelező szervízt nem márkaszervíz?
-de inkább az a lényeges, pecsételhet-e a szervízkönyvbe?

Kedves névrokon! (tothm) Halgass szerintem Integrára.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6324) tothm válasza dragonfx (#6318) üzenetére


tothm
őstag

Köszi! Volvot láttam még [link]
csak az egy kicsit drágább!!!

(#6325) _seth_ válasza Integra (#6320) üzenetére


_seth_
veterán

Új mazda 3 van csoporttársamnak, le a kalappal előtte... tapad az úton mégsem ráz, belül nagyon sok hely van, nem recseg-ropog a belseje... egyedül a hátulja csúnyácska de akkor is jó autó :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#6326) dragonfx válasza hobizoli (#6322) üzenetére


dragonfx
veterán

Kizárt hogy typeR integra utána 325öt venne valaki..inkább m3....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6327) dragonfx válasza tildy (#6323) üzenetére


dragonfx
veterán

pecsét nekem isvan végig benne :D
megkímélt, keveset futott, szervízkönyves 316 eladó....már látom a jövendőbeli hirdetést :DDD

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6328) tothm


tothm
őstag

Ez egyébként miért ilyen olcsó? [link]

(#6329) janati válasza tothm (#6319) üzenetére


janati
őstag

Ismerősöm most nyúzza 2.-at.
Az elsőt is újonnan vette, beletett 160e km-t. Egyszer annyi gondja volt, hogy a szervízben valamelyik állatkirály nem húzta vissza rendesen az akksisarut, és menetközben leesett... gondolhatod, autó leállt, megbolndult szegény... A tulaj tiszta ideg volt, amikor kiderült, hogy ez volt a gond.
160e km alatt ennyi!!!!!

Most meg vett ezt beszámíttatva egy újat, a most kifutó, ráncfelvarrott változatból.
Próbáltam rábeszélni Accord CTDI-re, de a Mazda végülis kényelemben ugyanazt nyújtja, jóval olcsóbban.

Ezt hogy érted, hogy "jó vagyok"?? :U

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#6330) Integra válasza hobizoli (#6322) üzenetére


Integra
titán

abban a kategóriában már nincsen alternatíva igazán, szerintem ezt mindenki látja.
egyrészt ha van is, akkor azok japánokból már nem olcsó mulatság, mert ritkák, kevés az alkatrész etc..
tudnám mesélni unokaöcsém mizériáját, mire összeállt neki az mr2 turbo, meg hogy mennyi alkatrész honnan jött hozzá, olcsóbb európai autókkal foglalkozni ebben a kategóriában, ez nem vitás, meg is értem őket, hogy ha úgy cserélnek. mondjuk most öröm nézni, ahogy letologatja a nagyarcú m5ösöket:)
és az intit se bírja sok ember tartósan, kőkemény, zajos, nem egy bmw na. teljesen más világ a két autó ilyen téren.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6331) Integra válasza _seth_ (#6325) üzenetére


Integra
titán

nekem a mazda3-ból az 5 ajtós pont a segge meg a busz jellege miatt nem tetszik.
de a 4 ajtósat nagyon eltalálták, az nagyon pofás lett!:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6332) Sipi16 válasza tothm (#6328) üzenetére


Sipi16
senior tag

Ez még elvileg külföldön van és regadó.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#6333) #00809728 válasza tothm (#6299) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

Igazából nagyon megosztott a társaság valak ierre esküszik és van is pár infoja róla valaki meg a másik tipsra mert ő azt vezette és van némi infoja.
Az,hogy ez "szar" azzal ne foglalkozz mert az nem info hanem egy érdekes vélemény alapjában én erre nem adnék.

Másik érv talán a szerviz mert ha vezsel egy mazda 6-ost akkor nézd meg a szervizt ahova vinni szeretnéd.Nehogy esetleges "rossz" hirű ill lehuzos banda legyen.Természetesen ilyenek nincsenek csak gondoltam megemlítem. ;]

(#6334) tothm válasza janati (#6329) üzenetére


tothm
őstag

Úgy hogy köszi hogy ennyit segítesz!!!!! Szted az alkatrészek melyikbe a LEGolcsóbbak? Ja és a haverod első kocsija az mazdán belül milyen volt? Vagy a mazda az minden tipusba ugyan az?

[ Szerkesztve ]

(#6335) #00809728 válasza tothm (#6302) üzenetére


#00809728
törölt tag

Mivel Bp-s vagy igy környező szerivbe melyikbe vinnéd?

(#6336) tothm


tothm
őstag

Nem tudom.... Amelyik a legolcsóbb!! Mondjuk van 1-2 ismerős szervízesünk. :K

(#6337) janati válasza tothm (#6328) üzenetére


janati
őstag

mert biztos olyan jó....

Ettől a tipustól mentsen meg a Jóisten!!! Komolyan mondom, ha BMW, akkor csak 6hengeres benzines, vagy ÚJ dízel.

Használt 320d-vel van tele a piac, egyik szarabb mint a másik. Amikor még divat volt az E- rendszám, rengeteget behoztak, min. 300-400e km futással. Majd órát vissza, hadd vigye a paraszt.... Meg utána szervízbe, ahol bizony térdig zsebbe lehet nyúlni. Pl. egy porlasztócsúcsnak 150e ft darabja.... és az mondjuk szeret ezeknél kimenni.... :(

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#6338) dragonfx válasza tothm (#6324) üzenetére


dragonfx
veterán

2.4ből 164 lóerő...gratulálok nekik..... a bmw 2.0ából hoz ki 177et...

Nézzé 320d ami szervízkönyves...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6339) Integra válasza tothm (#6328) üzenetére


Integra
titán

mondjuk megnézném kapásból a bal hátulját...
meg lehet hogy nem magyar az autó..
felejtős szvsz

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6340) _seth_ válasza Integra (#6331) üzenetére


_seth_
veterán

Neki pedig pont egy 5 ajtós van :) Az eleje rendben van, oldalról sincs nagy gond egészen a fenekéig de hátulról khm... 22 éves kadettem is néz ki úgy :D De összességében szerintem nagyon jó autó. A 4-es valóban jó lett nagyon :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#6341) Integra válasza tothm (#6336) üzenetére


Integra
titán

akkor járd végig a márkaszervízeket, csinálj egy excel táblát, írd bele a fő kopó alkatrészeket és telefonálj mindenhova. meg írd fel az óradíjakat is.
nincsen már rég olyan hogy legolcsóbb... minden szervíz az alkatrészekből él meg.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6342) dragonfx válasza janati (#6337) üzenetére


dragonfx
veterán

250e után lehetséges...de ezé kell szervízkönyves...

aza linkelt bmwre még a jöna regadó azé van németül meg ilyne baromul megadva az ára...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6343) Integra válasza dragonfx (#6342) üzenetére


Integra
titán

tudod mit jelent egy szervízköny ma?
kb semmit...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6344) dragonfx válasza Integra (#6341) üzenetére


dragonfx
veterán

meg a munkadíjból...10-12e/óra....máshol ennek felért meloznak kb....
1elem fényezése szakszervízben 45 én 20é tok...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6345) #00809728 válasza janati (#6311) üzenetére


#00809728
törölt tag

A legnagyobb baj, hogy kb. 2 eves koraban nagymerteku rozsdasodas jelentkezett a motorterben. A kulonbozo tartokon, csoveken es ontvenyeken kivul fenyezett alkatreszek es a karosszeria is rozsdasodott.

csak egyet ragadtam ki amit igazából lehet korrektül megfogalmaztak de 2 éves autónál ha megfeleően használják szint lehetetlen.
Azt el tudom képzelni ez olyan vizkáros autó lehetett de másképpen nem.

Nos ennyit a népítéletről...

(#6346) Integra válasza dragonfx (#6344) üzenetére


Integra
titán

ezen nincsen mit csodálkozni, ebből élnek, illetve egy márkaszervíz ugye számlaköteles, nem csalhat.
amit te tudsz, az meg kétlem hogy ad számlát a fényezésről...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6347) Integra válasza #00809728 (#6345) üzenetére


Integra
titán

az vízkárnál fordul elő, evidens
nálunk volt egy ilyen 911-es, hát ekkora fertőt még nem láttam, hogy mit tud a víz okozni, ha áll benne az autó egy darabig:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6348) janati válasza tothm (#6334) üzenetére


janati
őstag

Azért segítek, mert tudom milyen érzés egy olyan autót megvenni, amitől sokat vár az ember, nem is volt olcsó, és aztán csalódnia kell benne.
Hálistennek nem magamon tapasztaltam meg, hanem néhány ismerősön...

Meg saját édesapámon....
Aki annak ellenére megvette a 4-es Golfot, hogy tűzzel-vassal hadakoztam, és mondtam, hogy inkább egy Toyota-t vegyen abban az árban (1,8M ft).
Na azóta olyan problémák jöttek elő, amik egy japán autónál elképzelhetetlenek.
pl: leesett az ajtó üveg menet közben, lambda-szonda folyamatos hibái, csomagtér beázás a gumikéder tökéletlensége miatt, stb...

Ja, a Golf makulátlan, 1 gazdis, törésmentes, 80e km-t futott darab....

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#6349) #00809728 válasza Integra (#6347) üzenetére


#00809728
törölt tag

Tudom mert fényező vagyok láttam pár ilyen gépjármüvet sőt jó sok kromofágosat is
Igazából itt az a gond a népítéletben a lényeget nem írta oda.Vizkáros volt az autó a létező extrákkal és fél áron vettem meg.Mert aki nem ért hozzá mit szür le az ilyen hsz-ből?
crx hozott be egy ürge amikor elkezdtem festegetni első olyan gőmbőlyü modelkét gazdája ősszeszedett valami csajszit majd pattintotta a kocsi itta meg a levét végig ment rajt a csaj kromofággal.
Sírni tudtam volna kb 2 hetes volt a crx

[ Szerkesztve ]

(#6350) dragonfx válasza Integra (#6343) üzenetére


dragonfx
veterán

tom lehet hamisítani..de én mondjuk besétálnék vele szakszervízbe és kérnék egy infot valós e.....a dátumok,kilométerek..cserék..stb...
Ha nincs mit titkolnia ugyis megengedi mert látja komoly vevő vok, ha nem egyértelmű hogy szerezte...
Meg azé ránézek egy szervízkönyre láccik hogy 10 éves aza papírvagy 1 hónapja hozták és falfehér még....

Persze megugye leheta szervízben rontják el a verdát hallotam, már ilyet bmw, honda, citroén, és vw-nél is........de azé mégis..de a lényge megmarad hazsnáltautó lutri...számítani kell költségekre..hazsnált dízelt venni meg olyan mint jégn driftelni kb....mégha bmw is!!!!....
Mindneki tudja sejti a dízeleket főleg üzletemberke veszik pláne középkategóriába, amilyen a mondeo, a laguna, a 3as bömi, stb..mind...nem ritka az évi 60-80e sem....
Én ezért is tettem le..hogy következőre 320d-t evszek mert olyat nem találnék amire nem kéne 3 éven belül 7 számjegyte költeni..inkább maradok benzinnél és fogyasztok 10 litert..de tudom ennél annyira nem gyakori a sokat futott, mert aki évi ennyiket megy fontos neki hogy6ot egyne az autó ne 10et....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.