Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#6951) Khelben válasza BlacKSouL (#6949) üzenetére


Khelben
nagyúr

igények felmérése nélkül nem lehet megmondani.
ha elég neked az 1.4-es motor, akkor a ceed, mert új.
alapból gyanús, hogy miért ad el valaki 11k km-vel egy autót.

(#6952) Declare válasza Khelben (#6951) üzenetére


Declare
őstag

pl családi okok, rájön hogy nem bírja a részletet, egyéb anyagi problémák, lehet márkakereskedséből való futkozós autó volt meg kb még kismillió ok létezhet.

(#6953) Declare


Declare
őstag

4 eurós benzin, nem gyenge, hallottátok? Lassan tényleg értelmetlen lesz benzin-dízel árkülönbséget számolgatni még annak is aki autópályán jön megy napi 400km t.

(#6954) Rick4 válasza Declare (#6953) üzenetére


Rick4
félisten

addig van esélyed milliárdossá válni, és akkor nem fog érdekelni... ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6955) Declare válasza erdoke (#6946) üzenetére


Declare
őstag

Hát sztem ezt csak Te tudod eldönteni, melyik tetszik jobban, mondjuk nekem pl mazda6 jobban tetszik mint a ceed, meg ha később el akarod adni, sztem a most új mazad6 jobban tarthatja az árát mint a kia, az ilyen plussz felszereltséget használtban úgyse fizetik meg.

Mondjuk ha előtte egy 5ös bmw vel fogsz jönni menni.......xenonosbőrős17esalufelnis kia ide, új style "édibédicuki" mazda 6 oda ............... :))

(#6956) Declare válasza Rick4 (#6954) üzenetére


Declare
őstag

akkor majd nekiállsz aggódni a kerozin ára miatt :D

(#6957) Rick4 válasza Declare (#6956) üzenetére


Rick4
félisten

fenéket...a bal mellényzsebemből kiveszek egy marék pénzt, és veszek eyg kerozingyárat gyorsan....vagy megveszem az OMV-t, és beolvasztom a MOL-ba...hacsak nem minden az oroszoké nem lesz addig.. :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6958) Khelben válasza Declare (#6953) üzenetére


Khelben
nagyúr

[OFF]10 év múlva dízelt kell vennem?? :(

:D [/OFF]

(#6959) Khelben válasza Declare (#6955) üzenetére


Khelben
nagyúr

A plusz felszereltséget az ember nem eladni akarja, hanem használni, nem?
vagy csak nekem kifacsart a logikám? :D

(#6960) Zozzant válasza Declare (#6953) üzenetére


Zozzant
addikt

nem kell új benzines autó vásárlásán örlődni... asszem... :(

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#6961) BlacKSouL válasza Zozzant (#6960) üzenetére


BlacKSouL
addikt

régi benzines autó

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#6962) Declare válasza Khelben (#6959) üzenetére


Declare
őstag

Én szeretek előre is nézni :), meg csak leírtam a véleményemet, hogy én pl ha a kettőből kellene választani miért döntenék inkább a mazda mellett.

(#6963) Declare válasza Zozzant (#6960) üzenetére


Declare
őstag

Napelemes meg akkus azért még elég kevés van (aki meg azt meg tudja fizetni azt nem érdekli a 400ft os benzin sem) :) ,így nem sok választás marad :(

(#6964) Zozzant válasza BlacKSouL (#6961) üzenetére


Zozzant
addikt

ezt bizonyára érdemes lesz megvenni 1000FT/L benzin árnál, mertmivel a többihez képest sokkal több csirke fér bele :)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#6965) erdoke válasza Khelben (#6950) üzenetére


erdoke
titán

Szinte mindenféle extrát használtam már, és a legtöbbnek van valami értelme, de mindegyik nélkül lehet élni. Ahogy éltünk is pl. 20 évvel ezelőtt.
A belső kialakításban azért vannak jócskán különbségek, azt pedig minden nap nyugtáznom kell majd 2-3 évig. Szemre is tetszetősebb a Mazda6, és a kombira is csak 2-3 havonta van igazából szükségünk (az utóbbi fél évben szedánnal jártam, és egyszer kellett volna kombi).

A legjobb aláírás a héten

(#6966) zsoltee10 válasza erdoke (#6965) üzenetére


zsoltee10
addikt

Az üzemanyagot ki fizeti? Ha a cég, akkor a Mazda, ha te, akkor a Kia. :D

Egyébként erről eszembe jutott még régebbről egy tanulmány (szakdogát írtam). Az volt a lényeg, hogy megfigyelték, hogy hazánkban inkább vesznek az emberek magasabb kategóriás autót fapados felszereltséggel, gyenge motorral. Míg nyugaton fordítva. Fullos felszereltségű, kisebb autóval járnak. Érdekes, elgondolkodtató. Szerintem mindenki tud példát mondani erre, elég ha körülnézünk a piacon. 1,2 Astra, 1,6-os Audi A4, BMW 3, Passat, stb. Csak nálunk voltak ilyen gagyi motorral, és csökkentett felszereltséggel.

(#6967) Integra válasza zsoltee10 (#6966) üzenetére


Integra
titán

jaja, így van
sok idióta azért megvette a full fapad tré 1.6-os passátot, meg 316-ot, de legalább elmondhatták hogy fóóóóószváááááágeeeeen, meg béééjjjeeeemmmvééééééé
ilyen a magyar:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6968) Integra válasza fokukac (#6938) üzenetére


Integra
titán

nem a kinézet a baj, hanem, hogy nem egy férfi autó.
divatarc, cicaszem, semmi erőteljes férfiasság nincsen azokban a vonalakban.
ok szubjektív, tudom:)
mondjuk még mindig madza6 mint új mondeo:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6969) dragonfx válasza Integra (#6967) üzenetére


dragonfx
veterán

mér volna tré? :U ..attól még a márka a belső, a formák ugyanaz.
Csak mert azzal tudnék 150nel menni városba ezzelmeg csak 100zal....nemelég? :DDD .ugy gondolod fejlődnöm kéne? :DDD ..igazad lehet :D ...nem tudom ezt hogy bocsássam meg magamnak.

u.i.:akkormit mondasz egy 1.0ás autóra? :U ..mondjuk már én lepődtem volna meg ha nem német autot ragadsz ki.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6970) Declare válasza Integra (#6967) üzenetére


Declare
őstag

szerintem se tré dolog, én is inkább egy megbízhatóbb márkát választanék fapaddal mint egy fullextrás übergagyit. (pl nekünk is van ismerősünk aki vett egy bőrüléses fullos suzukit.....hát ízlések és pofonok akkor inkább én gondolkodás nélkül az 1,6 os alap passataot venném). De pl olaszonál meg a kis autókat szeretik, rengeteg fullextrás mini, meg A3 audi és ez a kategória futkos az utakon.

(#6971) erdoke válasza zsoltee10 (#6966) üzenetére


erdoke
titán

Itt azért nem egészen erről van szó, a "TE" felszereltség nem az alap, ráadásul japánoknál általában az alap is többet tartalmaz, mint a németeknél (ideértve az amerikaiakat, pl. Ford vagy Opel) vagy olaszoknál.
A KIA még a középkategóriában megméretve is szinte teljesen fullosnak mondható, az új Mazda6 TE közepesnek. A tolatóradart hiányolom leginkább, de olyan 50-60e Ft-ért berakják hátra a gyárit később is. Ahogy ennyiért Siemens Bi-Xenont lehet kapni 3 év garival, ha később fontosnak ítélem.
Szóval jelen esetben a kérdés inkább az, hogy középkategóriás, benzines szedánt közepes felszereltséggel, vagy (kategóriájában a legnagyobb) kompakt kombit dízelben és fullosan.

PS: Az üzemanyagot a cég fizeti, és nincs direktíva a dízel preferálására. Elég nagy marhaság, mert azonos gázolaj-benzin árat feltételezve, és ismerve a 100e km-re tervezett futásteljesítményt, a Mazda6-nál található 150e Ft-os különbség már 20e km alatt visszajön a fogyasztáson (2,5 l többletet számoltam 100 km-re, az én lábammal a 8 vs. 10,5 liter simán összejön). A többi 80e km-en bukik a cég 6-700e Ft-ot, és még eladni is könnyebb a dízelt...

A legjobb aláírás a héten

(#6972) erdoke válasza Integra (#6967) üzenetére


erdoke
titán

Középkategóriához gyakran az 1.6-os motorokat nem is árulják Nyugat-Európában. Pl. Az A4-hez Hegyeshalomtól nyugatra nem rendelhető 1.6-os motor. Én is azt mondom, hogy őrültség fapadosan és gyíkmotorral rendelni autót, de láthatóan sok honfitársunk nem így gondolja. Fontos, hogy a szomszéd nagyobb autót lásson. Az már lényegtelen, hogy 1.3-as Swiftek és Yarisok kerülgetik az úton a "prémium" járgányt... ;]

dragonfx,
Városban is úgy szoktam ezeket körbeautózni, mintha csak forgalmi akadályok lennének, pedig végig 70 alatt vagyunk. :P
Kedvencem az 1.6-os 8 szelepes A4, de az 1.6 Vectra, Passat és BMW3 is király. :D
Szerencsére új Mondeót nem nagyon adtak még el 1.6-os motorral, de a gyengébbik 1.8-as dízelt is tolni kell kifelé az autópálya emelkedőn.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#6973) Rick4 válasza erdoke (#6972) üzenetére


Rick4
félisten

volt is erről cikk a totalcaron, ott is azt boncolgatták, hogy prémium autó a legkisebb motorral....dragonnal vigyázz, ő is az 1.6os BMW-t szereti.. :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6974) dragonfx válasza erdoke (#6972) üzenetére


dragonfx
veterán

mert nemtolták neki..
neked miylne van? vagy épp most akarsz venni? :U

Rick4>>látom nem érted te sem..elég elszomorító..azt hogy sokan nem értik az rendben van..de még te sem..már leírtam párszor mér van ez..ha most vennék annyi pénzből egyértelmű 325....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6975) csibor


csibor
őstag

Kia Carens,van valami magyar oldal ahol megtudom nézni mennyibe fájna a sarc.Valaki tudna adni 1 linket?

(#6976) TexT-BoY válasza dragonfx (#6969) üzenetére


TexT-BoY
addikt

1.0?:) Téged egy japán1.0, pl Charade megesz vacsorára. :U Nemtudom mi értelme van a 316os fapad BMW-nek, azért akarok bmw-t venni hogy minőség legyen alattam, jó zenével, normális motorral, kényelmes bőr üléssel. NEm szidom se a BMW-t se a Mercit mert számomra mind2 márka erről szól. Ugyanakkor végtelen primitivségre utal hogy idehaza a 316compakt az valoban 1.6 vérszegény, kint ezeket is legalább 1.8-assal szerelték, szerinted véletlen?
Visszateréve az 1.0ra, téged nagyon sok japán 1.0 vágna oda. az 1.3as Suzukirol nem is beszélve;)

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#6977) erdoke válasza csibor (#6975) üzenetére


erdoke
titán

KIA Carens árlista, felszereltség és technikai adatok.

A legjobb aláírás a héten

(#6978) csibor válasza erdoke (#6977) üzenetére


csibor
őstag

Ez német-ből lenne,és ez Carenes II ,nem az általad linkelt utód.Igazából az illetékek érdekelnének.,erre van 1 oldal aminek nem találok.

(#6979) Rick4 válasza erdoke (#6977) üzenetére


Rick4
félisten

tegnap épp egy kia magentis mellett álltam, feketében elég korrketen nézett ki, ha a kia felirat nem lett volna ott, bármi másnak elmehetett volna, egyszerűen jól nézett ki.. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6980) erdoke válasza dragonfx (#6974) üzenetére


erdoke
titán

Nekem mindig céges autóm volt, a feleségemnek pedig egy 1.6-os 307-est vettem használtan, mert a családban van Peugeot szervizes. Céges autóm sokféle volt, az utóbbi időben egy bérelt 2.0 TDI 170 LE/ 350 Nm Passattal jártam. Jelenleg éppen a következő 2-3 évre keresek új céges autót bruttó 6,5 milla listaáron. Vehetnék 1.8-as Mazda6 kombit közepes, vagy 2.0 dízelt alacsony felszereltséggel, de inkább egy picivel kisebb (és alacsonyabb presztízsű) autót veszek, vagy ráfizetek valamennyit a 2 literes benzinesre közepes felszereltséggel. Kizárt, hogy gyíkmotoros vagy fapados középkategóriással (1.6-os Passatot is választhatnék pl.) járjak, a kettő kombinációjától meg még a hideg is kiráz.
Könnyen előfordulhat, hogy egy bérelt 525d-ből kell majd átülnöm, mindenképpen visszalépés lesz. :O

Rick4,
Tartaléknak a Magentis végig ott voltvan a talonban, de nincs belőle kombi, nehéz, és a futóműve nagyon amerikai hangolású. Nem bírom a bólogatós-ringatózós limuzinokat. Egyébként 6,5 milláért meglehetősen magas felszereltségű, 2 literes közös nyomócsöves dízelt kapnék.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#6981) t1 válasza TexT-BoY (#6976) üzenetére


t1
addikt

szerintem felesleges ilyen 1.0 1.3 oda vág neked szöveggel vagdalózni... akkor us odafog vágni mikor csattansz vkivel? jajj

(#6982) TexT-BoY válasza t1 (#6981) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Mintha egy 316os 4d bmw olyan biztonságos lenne e36bol :U

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#6983) t1 válasza TexT-BoY (#6982) üzenetére


t1
addikt

biztonságosabb mint az általad említett két papírautó :)

(#6984) Declare válasza TexT-BoY (#6976) üzenetére


Declare
őstag

külföld: külföldön "nincs" suzuki....véletlen? ;)

(#6985) TexT-BoY válasza Declare (#6984) üzenetére


TexT-BoY
addikt

:) és? van suzuki, de megveszi a szegényebb ember és jár vele boldogan, nincs mü BMW 1.6 szivóval ;)

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#6986) erdoke válasza t1 (#6983) üzenetére


erdoke
titán

Elég nehéz megítélni. EuroNCAP mérései alapján a 2005-ös Yaris 5*, míg az 1997-2001-es 3-as BMW 1*.
Még ha súlyozzuk a tömeggel, akkor se biztos, hogy igazad van.

Declare,
Mi az, hogy külföldön nincs Suzuki? Én pl. Dániában rendszeresen látok több típust, köztük a magyar Swiftet is (EuroNCAP 4*).

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#6987) TexT-BoY válasza erdoke (#6986) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Keverte az én hozzászólásomat mikor mondtam hogy külföldön nincs mümájer BMW. Suzuki meg van, csak más a közönség:). Illetve a mümájer BMW és a suzuki közönsége majdnem ugyan az:).
PS: hogy az ő korszakát nézzük. 98as Civic 3csillag:).

declare:) polos hasonlatod, khm, na mind1. Legyen igazatok, massziv , szép jó...

[ Szerkesztve ]

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#6988) Declare válasza TexT-BoY (#6985) üzenetére


Declare
őstag

nalátod erről van szó, járjon vele boldogan, más meg jár boldogan a 316i vel, mert tetszik neki, minősgi német autót kap, és azért egy 3 as kasztnit egy közel 120 lóerős motor is tud mozgatni annyira amennyire hétköznapi életben kell, nyilvén nem úgy mint egy 330 as.
Van akit kiráz a hideg a gyíkmotor fapadtól, van van akit meg a keleti autóktól. Ez van, de sztem ebben nincs semmi rossz. Pl én sem szeretem a keleti kocsikat, hondát azt elismerem maximálisan, de amikor beülök egybe, becsapódik az ajtó stb messze nem érzem azt a masszívitást, azt a minőséget mint akár a vw polonkban, meg úgy általában a belsejében lévő műanyagok is visszataszítók nekem.

(#6989) t1 válasza erdoke (#6986) üzenetére


t1
addikt

itt a régebbi modelről volt szó nem a 2005-ről meg a Charade sem mai autó, azokhoz viszonyítva írtam

(#6990) Declare válasza erdoke (#6986) üzenetére


Declare
őstag

ha megnézed úgy írtam hogy "nincs". De akkor helyesbítek elenyésző. Én külföldön alig láttam suzukikta, de biztos van valami eladási statisztikája a suzukinak, hol mennyit értékesítenek.

(#6991) zsoltee10 válasza erdoke (#6971) üzenetére


zsoltee10
addikt

Neeem, dehogy, egyáltalán nem rád értettem. Ne értsd félre, csak eszembe jutott, gondoltam megosztom veletek.
Amúgy a te esetedben nem könnyű a választás, de a dízel nyomatéka, és a többi extra nélkül én vígan éldegélnék a Mazdával. Mindenesetre tényleg vicces, hogy nem tesznek különbséget dízel vs benzin között. Egyébként ez nem divat. Van ismerősöm, aki mindig benzinest választ cégautóként, sőt mindenki. Kérdeztem, hoy a cég miért nem dízelt preferál? 150ekm-t mennek egy-egy autóval. Azt mondta, hogy azért, mert a benzinesbe kevesebbet kell _most_ a cégnek invesztálnia. Hiába térül meg később..
A te esetedben viszont tekjességgel érthetetlen a cég hozzáállása. Mondjuk neked előnyös.:)

(#6992) erdoke válasza t1 (#6989) üzenetére


erdoke
titán

Én úgy értettem, hogy a hasonló árú modellekről van szó. Márpedig egy '97-2001-es 3-as BMW árából lényegesen újabb Yarist vagy Swift2-t lehet venni. Kb. egy 98-99-es 1.6-os 3-as BMW árából egy 2003-2004-es 1.3-as Yaris, vagy egy 2004-2007-es Swift 1.3 jön ki. Már az előző Yaris is 4* volt...
Nesze neked biztonság. Emellett egy 1998-as 3-as BMW-re mennyit kell költened, plusz mennyit egy 2004-es Yarisra vagy 2006-os Swiftre? Természetesen 2 emberrel utazgatunk, de 4 átlagosnak már a régi 3-as is szűkös.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#6993) szatocs


szatocs
őstag

Valaki, aki Debrecenből van, vagy akár máshol látott egy ilyet, lenne egy kérdésem.
A Főnix Csarnoknál láttam még vagy 1 hónapja, piros vagy narancssárga autó volt, nem is emlékszem már a színére annyira. De a legfontosabb, hogy nem ismertem fel, hogy milyen autó volt. Nagyon sportos kinézetű, leginkább egy Supra és egy TVR korcsaként tudnám leírni. Aki tudja esetleg ezen csekély információból, hogy mire is gondolok, az írhatna, meg ha tudja, akkor az autó típusát is leírhatná. (kb. 50 méterre voltam tőle, és siettem, hogy elérjem a vonatot, szóval épp csak fél percem volt, hogy messziről megbámuljam, így is csak hátulról láttam teljesen, és csak most jutott eszembe, hogy ezt megkérdezzem, ahogy néztem egy Suprát)

=== Szatocs ===

(#6994) Rick4 válasza szatocs (#6993) üzenetére


Rick4
félisten

nézd ezt végig, hátha megtalálod...[link] ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6995) szatocs válasza Rick4 (#6994) üzenetére


szatocs
őstag

Miért pont a SEMA show - ét?:D Valahol nem tudsz esetleg egy olyat, amin debreceni képek vannak? Ott is volt kiállítás valamikor. Keresek én is, hátha találok.

=== Szatocs ===

(#6996) Khelben válasza zsoltee10 (#6991) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem mindegyik dízel térül meg 100ezer km alatt (általában ennyi után cserélik a céges kocsikat), ráadásul sokkal kényesebbek, mint a benzinesek. Egy benzinest nyugodtan oda lehet adni a szőke titkárnőnek, nem kell neki elmagyarázni, hogy ha hajtja, akkor leállás előtt várjon kicsit, ne haljon meg 30ezrenként a turbo, hidegen ne menjen a pirosba a fordulatszám, stb.
Egy 1,4-es fabia 3,2M ft, ugyanez dízellel 3,8, fogyasztásban van mondjuk 2 liter különbség, 100k km alatt pont ugyanannyiba kerül a kettő, ha nem kell javítani.

Magamnak, újonnan lehet, hogy én is dízelt vennék, mert akkor tudom, hogy el fog menni 400k km-t is, mert vigyázok rá. De cégesnek meg használtnak csak benzinest.

(#6997) Khelben válasza Declare (#6984) üzenetére


Khelben
nagyúr

ausztriában rengeteg régi és új swift rohangál. meg ignisek is.
nyilván nem mint családi autók, hanem mint anyuci vagy a gyerek lótifuti autója.

(#6998) szatocs válasza szatocs (#6995) üzenetére


szatocs
őstag

Átnéztem vagy 500 képet kiállításokról, de semmi...

A hátulja ha jól emlékszem, akkor gömbölyű-szerű, mint a supráé, de a lámpák nem úgy voltak, hanem vagy 1-1 kör két szélen, vagy 2-2 kör két szélen. Nagy a valószínűsége, hogy mod autó volt, mert nem láttam még ilyet, pedig igen sok autót láttam már, messziről kiszúrom, hogy milyen márkájú egy autó. De azt még 50m -ről sem ismertem fel.

=== Szatocs ===

(#6999) Rick4 válasza Khelben (#6996) üzenetére


Rick4
félisten

ráadásul sokkal kényesebbek, mint a benzinesek...a dízelekbe jobb ülést raknak? mitől lenne kényelmesebb? :F :Y

Magamnak, újonnan lehet, hogy én is dízelt vennék, mert akkor tudom, hogy el fog menni 400k km-t is, mert vigyázok rá....ezt meg gyorsan felejtsd el...jó ha kettővel elosztod, de abban sem lennék biztos...inkább 2.5tel.. :( ezeket honnan szeded?

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#7000) Khelben válasza Rick4 (#6999) üzenetére


Khelben
nagyúr

mondeo dízelekről olvasok leggyakrabban az illetékes fórumon, aki újonnan vette és figyelt rá, annak simán elment 3-400k km-t, aki használtan, az meg általában szív vele.
De nézd meg a totalcaron a népítéleteket, aki nagyot szívott autóval, azoknak a 80%-a dízeles.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.