Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV monitorként

Hozzászólások

(#380) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Üdvi

Tudom ,hogy elcsépelt kérdés már , de végigolvastam sok fórumot és nézelődtem 1-2 üzletben is ,de nem kaptam még igazi választ a kérdésemre :(
Elsőként Sony LCD-t szeretnék ( 66- vagy 81cm ) és én is monitornak használnám.
Egy Sony Vaio laptoppal szeretném összekötni vagy egy asztali géppel.Mindkettőben ATI 9200-es VGA van.Tudom hogy ma már réginek számít , de amiket néztem LCD-ket ,azok 1366x768 pixeles felbontást tudtak ,amit még ez a kártya is tud 85Hz-en ,alacsonyabb Hz-nél pl 60-nál még nagyobb felbontást is. pontosabban 1360x768 nem tudom miért 1366-nak írják...
Haveromnak van egy 3-4 éves Sony lcd-je ,összekötöttem egy médiacenterrel úgy neteztem vele , de az csak 1280x768 felbontást tudott. A tv vagy a vga miatt nem tudtam nagyobb felbontást beállítani. A HD és a sima divx filmek esetén is szerintem nagyon szép éles képet adott ( sok helyen írták ,hogy a Divx filmek kockásodnak stb.,ilyent nem tapasztaltam) , de a windows ikonok stb. és netezés közben a betűk sajnos kicsit homályosak voltak.kb 1m-ről néztem. Tehát alkalmatlan volt monitorként.
A kérdésem az lenne ,akkor is homályos lenne netezésnél ha 1360x768-ban néztem volna ?
Szerintetek van esélyem arra , hogy kb 150.ezer Ft-os kategóriában találok olyant ,ami megfelelne nekem ? TV-nek nem nagyon használnám és jó ha tudja a HD-s dolgokat ,de jelenleg az sem érdekel.A kontrasztarányban mi lenne a minimum ami már szép képet ad? A 8.000 - 10.000 már elég lenne?
pl egy hasonló paraméterekkel rendelkező LCD még alkalmatlan ?
[link]

Minden segítséget és türelmet előre is nagyon köszönök ! ;)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LCD TV monitorként
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.