Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3751) batagy válasza jolti05 (#3750) üzenetére


batagy
őstag

Nálam kifejezetten NAS fut, konkrétan egy Synology DS213j, abban egy 2.5" noti vinyó fut. De ez a lényegen nem változtat, mert ugyanúgy a NAS-on vagy a routeren futó OS-nek kell kiolvasnia lokálban a SMART-ot.

Az előző hozzászólásomat szerkesztettem, olvasd el. Szerintem félreérted a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#3752) jolti05 válasza batagy (#3751) üzenetére


jolti05
őstag

Bármit el tudok képzelni, így nem tartom kizártnak, amit írsz, de az biztos, hogy frissültek az adatok, amiket a Sertinelben láttam (routerhez csatlakoztatva a külső HDD-t), mert kicsit húztam is a számat, hogy egy jó adag film külső meghajtóra másolása után annak hőfoka felment ~40 fokra, amíg a gépemben lévő meghajtó (amiről másoltam) 31 fokos maradt.

Egy dedikált NAS-on nincs külön diagnosztikai szoftver a HDD monitorozására?

Egyébként a jövőben el fogok gondolkodni (pédául) egy OpenVRT-n, nagyon sokat mondták már, hogy azzal a firmware-rel a lehetőségek tárháza nyílna meg.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#3753) jolti05


jolti05
őstag

A kapcsolat nélküli lemezek listájában vélhetően mikor kellene megjelennie az eszköznek?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#3754) King Unique válasza jolti05 (#3747) üzenetére


King Unique
titán

Ok, reméljük kapsz tőle választ és a topikban is majd hozzászól valaki. Illetve érdemes lenne elgondolkodni az OpenWRT-n is. Amúgy a korábbi screenshoton is van valami diagnosztikai rész a router kezelőfelületén, annál S.M.A.R.T. alapból nincs? A kapcsolat nélküli lemezek listájában akkor jelenik meg a (külső) meghajtó, amikor nincs csatlakoztatva.

(#3746) batagy: arra gondoltam, hogy majd beírja újra és így is tett. :) A kapcsolat nélküli lemezeket illetőn logikus, amit mondasz. Ha egyszer offline és nincs csatlakoztatva, akkor nyilván csak egy korábbi állapotot tud megjeleníteni.

[ Szerkesztve ]

(#3755) jolti05 válasza King Unique (#3754) üzenetére


jolti05
őstag

Lehet futtatni diagnosztikát, ezt meg is tettem... talán tegnap, de nem emlékszem, milyen adatokat dob ki, csak átfuttottam.
SMART-tal nem találkoztam, egészen egyszerűnek tűnik az ottani diagnosztika.

Jelenleg nincsen csatlakoztatva a külső meghajtó (úgy 1-2 órája direktben a PC-hez csatlakoztattam és az előbb választottam le) és nem jelent meg semmi a kapcsolat nélküli lemezek listájában.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#3756) jolti05


jolti05
őstag

Újabb érdekesség, hogy újonnan, ha bedugom a gépház elülső USB portjába a rack-et, elsötétül a monitor pár másodpercre, ha pedig hozzáérintem az USB csatlakozót a fém házhoz, akkor elkezd ugrálni a monitor képe. Ez egészen biztosan valami jó jel :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#3757) jolti05


jolti05
őstag

Lefuttattam egy diagnosztikát (router GUI-ban), íme az eredmény:

fstat("/dev/sda1") returns mode 60644 and size 0
ioctl("/dev/sda1",BLKPBSZGET) returns 512
"/dev/sda1": discardzeroes is not supported by this device
"/dev/sda1": disk size 0x1d1c0f00000 bytes. ~1863GB
GetMount(/proc/mounts): "/dev/sda1"
GetMount(/proc/mounts): "/dev/sda1" is not mounted
GetMount(/etc/mtab): "/dev/sda1"
GetMount(/etc/mtab): "/dev/sda1" is not mounted
Checking Volume /dev/sda1...
Type of the filesystem is NTFS.
Volume label is: Helyi lemez.
Verifying 229888 records...
Verifying 8850 folders...
Verifying files security...
$UpCase file is formatted for use in Windows 7 and later versions.
1863.01 GB total disk space.
1343.06 GB in 77666 files.
45360 KB in 8852 directories.
0 KB in bad blocks in 0 fragments.
400552 KB in use by the system.
64 MB occupied by the log/journal file.
4 KB in each allocation unit.
488378111 total allocation units on volume (1863.01 GB).
71122117 allocation units available on volume (271.31 GB).
The volume /dev/sda1 appears to be OK.

chkntfs returns 1

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#3758) batagy válasza jolti05 (#3752) üzenetére


batagy
őstag

"Egy dedikált NAS-on nincs külön diagnosztikai szoftver a HDD monitorozására?"

De van. A Synology NAS-ba eleve be van építve a HDD diagnosztikai SW. Ha belépek a NAS webgui-ba, akkor egy adott menüpontban megjeleníteni a SMART értékeket. De, ehhez ugye be kell lépni a GUI-ba (amit ritkán szoktam), szóval nem a Windows-ról megy.

(#3759) batagy válasza jolti05 (#3756) üzenetére


batagy
őstag

Ez egy földelési vagy kontakt hiba lehet valahol.

Nálem is előfordul ritkán, ha bedugok valamit az első USB3 kivezetésbe, akkor lefagy a gép és a monitor villog. Olyankor már csak HW Reset segít. Én mondjuk úgy gondolom, hogy az USB3 előlapi kivezetésem (olcsó kínai) gány.

(#3760) jolti05


jolti05
őstag

Egyre inkább azt gondolom, hogy én néztem be valamit.

Kaptam választ a fejlesztőktől:

"Elvileg ez nem függ az op.rendszertől, sem a Hard Disk Sentinel programtól (de a merevlemeztől sem).

Nem lehetséges, hogy mielőtt a router-hez lett csatlakoztatva a merevlemez, előtte a számítógéphez
közvetlenül csatlakozott (akár csak rövid időre is) és ezért tudta Win 8.1 alatt a program elérni,
állapotot lekérdezni és tárolni - amit így aztán mutatni tudott kapcsolat nélküliként?

Ugyanis routerhez csatlakoztatott merevlemezek esetén (NAS eszközökhöz hasonlóan) nem
lehetséges a merevlemezt elérni: sem annak típusát, azonosítóját (pl. sorozatszám), sem pedig
állapot-információit nem lehet elérni, mivel ezt a hálózati csatlakoztatás nem teszi lehetővé.
A merevlemez írható, olvasható - de ez minden.

Ez nem a Hard Disk Sentinel hiányossága, a probléma, hogy a routerek és NAS
eszközök nem biztosítanak hozzáférést a merevlemezek teljes állapot-adataihoz.
Ezért nincs erre egyáltalán mód (tudomásom szerint más szoftverrel sem).
Némely router/NAS biztosít egy alap állapot-adatot a saját felületén, de ez általában
kimerül a "JÓ" ill. "Hiba" kijelzésben, semmi nem látszik az állapot romlásából,
esetleges újabb problémákból.

Számos esetben kerestük ez ügyben a nagyobb gyártókat és ajánlottuk fel,
hogy működjünk együtt, bővítsék ki a router-ek, NAS-ok firmware-et egy speciális funkcióval,
amivel ezt az állapotot távolról el lehetne érni, de semmi válasz nem érkezett.
Így (sajnos) úgy tűnik, a gyártókat nem érdekli ilyen irányú fejlesztés, nem
akarnak a vásárlóik, felhasználóik nyomásának engedni.

Esetleg érdemes lenne a router gyártójánál érdeklődni, hátha a nagyobb
nyomás miatt előbb-utóbb lépnek ilyen irányba is. Vagy lehet, hogy tudnak
megoldást adni jelenleg is - mely megerősítheti, hogy mégis van elméleti
lehetőség az állapot elérésére és így az a Hard Disk Sentinel egy későbbi
verziójával is lehetséges lenne.
"

batagy: Lehet abban igazság, amit a fejlesztő ír az együttműködésről.
Szerk: Eddig nem tapasztaltam ilyesmit, ebből is csak az látszik, hogy ez az nBase N-Drive kissé silányabb minőség. Más USB eszköz csatlakoztatásánál semmi sem történik a monitorral, csak a rack csatlakoztatásánál szórakozik.

[ Szerkesztve ]

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#3761) batagy válasza jolti05 (#3760) üzenetére


batagy
őstag

Mindenben ugyanazt erősítették meg, amit én is mondtam. :)

Konklúzió:
1)
"Kapcsolat nélküli lemezek állapotának betöltése" menünek semmi köze a hálózati merevlemezek figyeléséhez. Ez az offline adatbetöltést jelenti, azt jeleníti meg, ami a múltban a géphez csatlakozott, illetve annak is nyilván csak a múltbéli utolsó elmentett állapotát.

2)
Hálózaton a már elmagyarázott okok miatt nem lehet alacsony szintű vinyó adatokat lekérdezni, mivel ez csak lokálban a SATA/IDE/USB interfészen kérdezhető le. Emiatt, routerre/NAS-ra kötött vinyó állapotát csak a routeren/NAS-on lokálisan lehet lekérdezni. Ehhez nyilván az OS-nek és a HW-nek azt támogatnia kell.

3)
Azt nézted be, hogy a "Kapcsolat nélküli lemezek állapotának betöltése" menüpontot mikor engedélyezted, az adott vinyó megjelent benne, mivel egy korábbi időpontban már a géphez csatlakoztattad. Azt pedig hogy az aktuális állapotot mutatta, azt nem hiszem el. :) Valszeg benéztél valamit.

Egyébként pedig, a múltbéli adat most is a gépeden kell legyen, hacsaknem valamilyen HDS újrainstall miatt kitörlődött közben.
Ha jól látom, a "C:\Program Files (x86)\Hard Disk Sentinel" mappában tárolódik. Ha tehát azt kitörölted, akkor a múltbéli is elveszett.

Remélem így feloldottuk a világegyetem ellentmondását a téridőkontinuumban.

(#3762) jolti05 válasza batagy (#3761) üzenetére


jolti05
őstag

:DDD Igen, ez a "case" zárható.. :) Legalább már nekem is teljesen világos és nagy esélyt látok arra, hogy mivel ennyire közel kerültem a problémához, még meg is jegyzem a működési mechanizmust. Valamint, kiderült, hogy minden bizonnyal nem lenne lehetetlen feladat adatot kinyerni a meghajtókból, ha nem direktben csatlakoznak, csak az egyik fél nem mutat hajlandóságot rá.

Köszönöm az eddigi segítséget mindkettőtöknek :R

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#3763) Morpheee


Morpheee
csendes tag

Sziasztok.
A nyito post ajanlasait kovetve most vettem egy N Drive EH35ND3-at. A kerdesem az lenne, hogy tud-e 2TB-nal nagyobb HDD-t kezelni? A doboz azt mondja, hogy nem, a tablazatban viszont nem volt ilyen kitetel, az nbase weboldala meg eleg kaka, a tipus oldalan semmilyen info nem jelenik meg. Ha valaki hasznal ilyet, akkor kerem ossza meg a tapasztalatait, mert akkor lehet hogy kicsit at kell szerveznem a HDD-im elhelyezeset.

(#3765) King Unique válasza Morpheee (#3763) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Ha nézted az összefoglalót, akkor pont elkerülte a figyelmedet néhány információ ezzel a külső házzal kapcsolatban [link], [link]. Tehát jól látszik, hogy a fórumtárs éppen 3 TB-os WD Red merevlemezt használ benne. Illetve, mivel ASMedia chip és PID: 55AA, akár az is megoldható, hogy 8 TB-os lemezeket kezeljen [link], [link]. De, ha gyárilag a megfelelő firmware van rajta, akkor lehet alapból tudja.

Más kérdés, észrevétel esetleg? Csak mert az egyik fórumtárs nemrég megemlített pár dolgot [link]. Ez egy elég jó ár-érték arányú külső rack, de ennyi pénzért nyilván nem minden téren fullos. Viszont nem is mindenki hozta fel, illetve nem mindenki panaszkodott a fentebb említettekre.

[ Szerkesztve ]

(#3766) jolti05 válasza King Unique (#3765) üzenetére


jolti05
őstag

Jelen :)

Én is kíváncsi lennék rá, hogy csak nekem probléma, amit és ahogy kaptam, vagy esetleg egyedi esetről van szó.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#3767) Morpheee válasza King Unique (#3765) üzenetére


Morpheee
csendes tag

Koszi szepen a kimerito valaszt. Akkor eloszor vegigszaladok Zsoci tapasztalatain:
- en kaptam csavarokat a vinyo rogzitesehez, nem akadt semmi gond
- a csavarok, amiket a rack-hez csomagoltak elfernek a boritolemezek alatt
- a SATA kabel elhelyezesere/konstrukciojara egy szo van: GANY
- a specifikacio nalam is 5V/500mA-t irt, a tap pedig szinten 12V/2000mA-es, ezert egy regi, eldobasra varo vinyoval teszteltem, es eddig nincs problema, aztan majd meglatjuk, egy ideig nyuzom a cuccost ezzel a felaldozhato vinyoval

Aztan lenne egy kerdesem: frissitettem a firmware-t a computerbase-en levo d00 verziora es az ottani javaslat alapjan csak siman startot nyomva sikeresen frissitettem a firmwaret. Viszont nem latom a rack ujrainditasa utan sem a konfig beli valtozasokat. Megprobaltam unlock-olassal es a konfig kezzel valo allitgatasaval az ujabb frissitest, akkor viszont error-t kapok, ami azt mondja, hogy csekkoljam a "More config", "Update config", es "update FW" pontokat. Esetleg van valami tipped a hibaelharitasra?

(#3768) King Unique válasza Morpheee (#3767) üzenetére


King Unique
titán

Akkor mégiscsak jók voltak az infók és azért nem említették a többiek. Igaz egy kontra maradt, de attól még használható. Illetve lehetnek szórások és vsz a fórumtárs azért fogott ki egy problémásabb darabot. Az a tápellátással kapcsolatos dolog meg eleve valami elírás / félreértés, mert egy 3,5" (külső) HDD működtetéséhez alapból 12 V | 2 A szükséges. De, ha van kéznél USB 3.1 Type-C port és egy, a Segate Innov8-hoz hasonló megoldás, akkor működik csak USB-ről is. :))

Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalatokat!

A firmware frissítéssel kapcsolatban kapásból felmerül, hogy mért akartál frissíteni | mit akartál beállítani? Összefoglalóban is említve van, hogy csak opcionális, illetve csak szükség esetén alkalmazandó!
A computerbase és plugable oldalán lévő firmware-ek esetén bizonyos beállítások alapból bele vannak kódolva magába a firmware-be. Utóbbi oldalon jól leírják. Illetve az új chipek és firmware-ek esetén, ha a Device Info mindenhol X = kikapcsolt értéket mutat, az nem feltétlen jelenti azt, hogy tényleg inaktív. Továbbá a More Config beállításaiba belenyúlni az MP Tool 2.02 alapból nem enged, csak az 1.10-es verzió. Tehát az elsőként említett oldalról az ASM1053 chiphez azt a firmware-t kell letölteni, amelyik nem UASP-s.

[ Szerkesztve ]

(#3769) jolti05 válasza King Unique (#3768) üzenetére


jolti05
őstag

Azt az apróságot még kihagytam, hogy a panelnek, ami a rackben van, akad egy kis holtjátéka, tehát nincs rendesen rögzítve az elejéhez. Konkrétan ha csatlakozót dugok bele, akkor hátrébb csúszik :)
A csavarozást megoldottam..tulajdonképpen használható a termék, csak okozott egy kis fejtörést. Illetve, ahogy olvasom, én egy olyan példányt kaptam, amivel még kicsit dolgozni kellett.
Most, Windows 10 alatt egyébként be-bekapcsol, erre még rá kell jönnöm, mitől.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#3770) Morpheee válasza King Unique (#3768) üzenetére


Morpheee
csendes tag

Hasznalhato, es mivel eleg olcso is volt, szamithattunk is arra hogy van egy-ket buktato.

A firmware-t az altatas miatt szedtem le, es akkor szeretnek kerdezni is: a V130107917d00 verzio az ami most a rack-en van, es ez a nyito post alapjan tartalmazza tobbek kozt a sleep mode-ot, 10 perces timerrel. Akkor jol ertem hogy ez minden tovabbi nelkul mukodni fog?

(#3772) King Unique válasza jolti05 (#3769) üzenetére


King Unique
titán

"Most, Windows 10 alatt egyébként be-bekapcsol, erre még rá kell jönnöm, mitől."

Alvó módból felébreszti valami, vagy mire gondolsz? Mert gondolom működik normálisan, mármint csatlakoztatáskor bekapcsol.

(#3770) Morpheee: aha értem, tehát azért frissítettél, mert nem kapcsolt ki üresjáratban. Legalábbis az eddigi infók alapján másoknál sem állt le. Persze nem akkora probléma ez, mert vannak akik szerint pont az a jó, ha nem állítja le gyakran. Igaz, az sem feltétlen ideális, ha állandóan pörgeti a lemezt.
A 130107917d00 firmware gyárilag tartalmazza a 10 perc utáni alvó módot és leválasztás után is leállítja a merevlemezt. Ha az ellenkezőjét szeretnéd beállítani, akkor plugable oldaláról a d02 végződésűt kell leszedni ASM1053 chipekhez. Elvileg a különféle értékek beállíthatók lennének más INI fájl kiválasztásával is (computerbase), vagy a More Config opcióinál manuálisan megadva, de fentebb volt róla szó, hogy az új chipek, illetve ezen oldalakon firmware-ek esetén nem igazán működik [link], [link].

[ Szerkesztve ]

(#3773) Morpheee válasza King Unique (#3772) üzenetére


Morpheee
csendes tag

Koszi szepen a kimerito valaszt!

(#3774) jolti05 válasza King Unique (#3772) üzenetére


jolti05
őstag

Így van.
Például a Keepass nevű alkalmazás elindítja a hálózati meghajtót. Windows 8.1 alatt ez nem volt így. Nem értem.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#3775) King Unique válasza jolti05 (#3774) üzenetére


King Unique
titán

Alvó módból akkor ébred fel, ha valami lemezhozzáférést intéz a külső meghajtóhoz. Ez történhet manuálisan, pl. fájlkezelőben egy fájlt megnyitva róla, vagy lehet külső program / operációs rendszer folyamata miatt is. Ha nálad egy bizonyos program okozza (Keepass), akkor ez nem a külső házhoz, hanem inkább adott programhoz és operációs rendszerhez köthető probléma.

[ Szerkesztve ]

(#3776) jolti05 válasza King Unique (#3775) üzenetére


jolti05
őstag

Az adatbázis, amit megnyit, szintén a C meghajtón van, így elmeletileg a hálózati meghajtóhoz az egésznek semmi köze.
Érdemes a fejlesztőknél érdeklődni ez ügyben?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#3777) King Unique válasza jolti05 (#3776) üzenetére


King Unique
titán

Ha natívan a géphez csatlakozik és ott nem tapasztalni ezt, akkor ok. De, mivel a routerhez van csatlakoztatva és hálózati meghajtó, így ki tudja, hogy pontosan mi okozza a jelenséget? Márpedig valami csak hozzáfér a lemezhez, ha alvó állapotból felébreszteni.

(#3778) jolti05 válasza King Unique (#3777) üzenetére


jolti05
őstag

Írok a fejlesztőknek, hátha mondanak valami okosat :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#3779) mark777


mark777
csendes tag

Sziasztok

Érdeklődnék hogy WD My Passport külső HDD- nél mi az a SES driver?
WD SES Device USB Device az eszközkezelőben sárga felkiáltójel
Angolul nemigen tudom értelmezni, mire is kell, a meghajtót így is kezeli a W7. A titkosított backuphoz kell vagy máshoz?

kösz a választ

[ Szerkesztve ]

(#3780) King Unique válasza mark777 (#3779) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Ez inkább 2,5" téma és az összefoglalóban említett főtopikba való, de végül is itt is elfér.

A WD SES driver magához a külső meghajtó alapvető használatához nem feltétlenül szükséges. Főleg a mellékelt SmartWare programhoz kell, illetve a hardveres titkosítás jelszókérésének élesítése után létrehozott virtuális meghajtó megfelelő működéséhez [link]. Nálam pl. Win8.1 alatt a Windows Update automatikusan felajánlotta, amikor csatlakoztattam a meghajtót. A Win10 meg lehet beépítetten tartalmazza (inbox), mert ha eszközkezelőből eltávolítom, akkor restart után csatlakoztatva a drive-ot is ugyanúgy megjelenik a "WD Drive Management devices" és nincs sárga felkiáltójel előtte. Win7 alatt nálam is ismeretlennek mutatta eszközkezelőben és úgy emlékszem manuálisan raktam fel letöltve a gyártó oldaláról [link]. Azt nem is nézegettem, hogy a WU felajánlotta-e alapból.
Tehát szerintem nyugodtan felrakhatod és akkor legalább az eszközkezelőben sem lesz probléma.

[ Szerkesztve ]

(#3781) HalasKYO


HalasKYO
aktív tag

Segítséget szeretnék kérni.
Szeretnék venni egy USB 3 as külső házat.
Lehetőleg valami minőségebbi darabot, ami tud:
SMARTot
Jó anyag részben vagy egészben fém
Tudjon sleepet, vagy tudja lekapcsolni a vinyót.
Megbízható
Kapható
Ha lehet billenőkapcsolós (ebben jóbban bízok)

Firmware-t ha kell frissítem, utánaolvasok :)

Az INXTRON SK-3500 u3 as tetszik kívülről , de sehol nem kapható.

[ Szerkesztve ]

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#3782) King Unique válasza HalasKYO (#3781) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Igen, sajnos időről-időre változik az egyes termékek elérhetősége és beszerezhetősége. Hirtelen rákeresve én is csak ezt találtam [link]. Illetve külföldön, ottani webáruházakban még előfordul.
Ezt a fajta kialakítást és formát, amúgy más gyártók is lekoppintották. Van hasonló a RaidSonic kínálatában is IB-328U3SEb névvel. De itthon ez sem nagyon kapható és amúgy is drága lehet a több interfész miatt.

Táblázatban ott vannak az infók, melyik mit támogat, mi az, ami működik stb. Ha utólag akarsz bizonyos dolgokat állítgatni, akkor mindenképpen az ASMedia chip | PID: 55AA típusokat javasolnám. Ugyanis jóformán csak ezeknél van erre lehetőség. A Sharkoon Swift Case Pro USB 3.0 ilyen és annál 30 perc utáni alvó mód van gyárilag beállítva, illetve billenőkapcsolós. De a megfelelő firmware-t rátolva, akár 10 perc | kikapcsolt állapot is beállítható. Viszont ez nem ismeri fel a gépben, SATA-n létrehozott GPT partíciós merevlemezt és ezért újra kell partícionálni a HDD-t. Persze, ha alapból a külső házban partícionálod és utána nem akarod később a gépbe visszatéve használni, akkor nincs ezzel semmi gond. A Raidsonic ICY BOX IB-351StU3S-B viszont már kezeli oda-vissza, de annál meg a firmware nem frissíthető, bár az alvó módot támogatja. További előnyei a nagyon jó hűtés és a kettős interfész (USB 3.0 + eSATA). Igaz kis kontra, hogy ezen tolókapcsoló van.
Vannak természetesen más, olcsóbb külső házak is, nem muszáj ezt a kettőt nézegetni. Ezeket példaként említettem meg, illetve azért, mert eleve az InXtron is magasabb árfekvésű. Tehát, ha úgyis belefér a keretbe, akkor ez a kettő jóféle.

[ Szerkesztve ]

(#3783) HalasKYO válasza King Unique (#3782) üzenetére


HalasKYO
aktív tag

Hát nem egy könnyű választás.
Az mindenképp kellene, hogy kezelje a máshol létrehozottat, mert biztos, hogy lesz olyan, hogy pl NASből kiszedek egy lemezt ami pl ext4 vagy NTFS, vagy másik gépből stb.
Így ez egy must. Emiatt ez a sharkoon kiesik, de pl ezt a GPT supportot azaz, hogy kezeli a más gépben létrehozott partíciót nem is látom a táblázatban.
Illetve ez a UASP, se lehet egy rossz dolog.
Na most akkor, a feniekkel kiegészítve vajon mi jöhet szóba?
Amiatt kérdezem, mert erről a GPT kezelésről eddig nem is hallottam.
Tehát:

SMARTot
GPT ki-be máshol létrehozott kezelés
Valamilyen sleep, vagy kikapcsolás, vagy hasonló.
Jó anyag részben vagy egészben fém
Tudjon sleepet, vagy tudja lekapcsolni a vinyót.
Megbízható
Kapható
Ha lehet billenőkapcsolós (ebben jóbban bízok)

Alvó módok közt különbségről van valahol teszt ?

Halas - http://www.flickr.com/photos/halaskyo

(#3784) King Unique válasza HalasKYO (#3783) üzenetére


King Unique
titán

Azért nincs erre külön oszlop a táblázatban, mert nem feltétlen érinti az általános felhasználást. Ugyanis sokan alapból a külső házban partícionálják a merevlemezt, vagy egyik külső házból a másikba pakolják. Illetve egyre többen veszik meg egyszerre a HDD-t + a hozzá való házat és ilyenkor eleve abba téve partícionálják. Ezen esetekben meg ugye nem szokott ezzel különösebb probléma lenni. Illetve pont ebből adódóan nincs is erről infó minden külső rack esetén.
Általában 2 TB-ig és MBR partíció esetén nem szokott ezzel probléma lenni, inkább 2 TB+ és GPT partícióstílusú lemezek esetén. Utóbbinál lehet közrejátszik a logikai | fizikai szektorméret kezelése SCSI (UASP) csatlakozású USB-meghajtóknál [link], [link]. Bár azt nem mondanám, hogy egy UASP drive egyáltalán nem tudja oda-vissza kezelni a GPT lemezeket, mert vsz firmware-től is függ a dolog. De pl. a Sharkoon pont támogatja az UASP módot, a fentebb említett RaidSonic rack meg nem és csak sima BOT csatlakozású. Illetve vsz emiatt pl. Linux alatt is 512 byte / 512 byte értéket mutatna az fdisk -l.
Továbbá, akik eleve gyakran pakolgatják ide-oda a HDD-ket, praktikusabb lehet számukra egy HDD dokkoló. Azoknál általában gördülékenyebben megy a fentebb részletezett dolog.

"Alvó módok közt különbségről van valahol teszt ?"

Ilyen téren max annyi ismert, hogy támogatja / nem támogatja a külső meghajtó. Illetve néhol az időérték is, ami gyárilag általában 10 - 30 perc szokott lenni.

A kiválasztást illetően a felsorolt igények alapján lehet szelektálni a táblázat adatai alapján. Nem muszáj persze onnan és azokból választani, ha a gyártók listájában, vagy máshol találsz számodra megfelelőbbet.

[ Szerkesztve ]

(#3785) psg5


psg5
veterán

Sziasztok! Segítség re lenne szükségem.
Az miért hogy tapellatasos külső rackbe beteszem hdd-t bekapcsolom racket bedugom usb-t de nem latja a pc? Újraindítás után sem.
A hdd egy nas-ból kivett lemez amit formáznék.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#3786) King Unique válasza psg5 (#3785) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Mi jelent nálad az pontosan, hogy nem látja? Eszközkezelőben, lemezkezelőben egyáltalán nem jelenik meg? Mert nyilván nem is a fájlkezelő ilyen téren a mérvadó.
Egyik oka lehet akár a fentebb tárgyalt dolog is, ha pl. GPT lemez, bár külső ház - külső ház között kevésbé szokott problémás lenni. Ha most Windows alatt akarod formázni, akkor adja magát a fájlrendszer. Ugyanis a NAS vsz Ext2/3/4 fájlrendszerre formázta a HDD-t, amit a Windows alapból nem tud kezelni, max. külső driverekkel [link], [link]. De, ha nincs rajta semmi fontos adat és eleve formázni akarod, akkor a diskpart clean módszert javasolnám. Persze kellő odafigyeléssel kell csinálni, nehogy véletlenül másik lemezt törölj!

[ Szerkesztve ]

(#3787) psg5 válasza King Unique (#3786) üzenetére


psg5
veterán

Köszi!

Nos pc ház első usb-je nem látta, hátul megtalálta. Ettől még nem látta, de valóban lemezkezelőben megvolt, töröltem a kötetetket, formáztam, betűjelet adtam neki és már rendben van.
Köszi!

F.K.T.

(#3788) King Unique válasza psg5 (#3787) üzenetére


King Unique
titán

Akkor ezek szerint csak szimpla hardver / user error volt, ok. :N Az előlapi portok sok gépházon alapból nem az igaziak és inkább a hátlapi portok használata javasolt. Amúgy Windows lemezkezelőben látszanak az Ext partíciók is kifogástalan (elsődleges) formában, de csak törlési opció van. Lehet úgy is, ahogy csináltad, de szerintem jobb tiszta lappal kezdeni és rendesen partícionálni.

[ Szerkesztve ]

(#3789) psg5 válasza King Unique (#3788) üzenetére


psg5
veterán

Köszi. Igen itt volt a hiba:)

Rendes partícionálás alatt mit értesz?

F.K.T.

(#3790) King Unique válasza psg5 (#3789) üzenetére


King Unique
titán

Amit fentebb linkeltem, újrainicializálás stb. Szokták is javasolni, hogy az adott külső házba téve, célszerű abban teljesen újpartícionálni a lemezt. Persze nem kötelező és, ha nálad most ok, akkor nem muszáj vele babrálni.

[ Szerkesztve ]

(#3791) psg5 válasza King Unique (#3790) üzenetére


psg5
veterán

Akkor nem babrálom, most fut a hdd sentinel nagytesztje, hogy okés-e minden.
Köszi!

F.K.T.

(#3792) jolti05


jolti05
őstag

Nos, a Keepass fórumában azt ajánlották, hogy kapcsoljam ki az automatikus kulcsfájlt keresést és valóban bevállt, nem indul el a Keepass indításával a hálózati meghajtó.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#3793) 3shae


3shae
aktív tag

Sziasztok!

Van egy ide csatolós külső rackem, amibe vettem egy 400-as hdd-t. Arra nem emlékszem, hogy a jumpert hogy állitottam anno, ezt szerettem volna megkérdezni. master, slave, esetleg cs legyen?

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#3794) erhas01 válasza 3shae (#3793) üzenetére


erhas01
tag

Szerintem ... rég volt.

A külső egységen belül Master legyen a HDD.
Ha egy HDD van a szalagkábelen Master.
A kábel végén Master.
Negyven eresen, IDE-n lehetőleg csak egy HDD legyen. Lassabb az adatátvitel.
Nyolcvan eresen kettő is lehet.
A két csatlakozóson Master a vége, Slave a közepe.
Cabelselect-et akkor lehet választani - azt hiszem - , ha nincs Boot arról a HDD ről.
Pata 133 / Pata 100 / Pata 66 kábel sebességjelzés.

A jumper átrakásra a másik válasz:
A HDD üres volt?
Ugye a ( 160GB talán ennyi ) és e feletti jumperelést beállítása az átrakáskor figyelembe volt véve.
Hány szektor mennyi GB. Fat és Fat32GB korlát.

Alaplapon:
IDE 1 Boot Master.
és a többi
IDE 2 HDD, CD vagy DVD.

Ha több HDD van, akkor a Boot HDD és az adat HDD külön kábelen legyen.

[ Szerkesztve ]

(#3795) Plaguee


Plaguee
tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni tőletek. Sajnos az összefoglalóban leírtak nem müködött azért írok ide: van egy Sharkoon Swift Case Pro USB 3.0 házam és benne egy WD green 2tb winyó. Kérdés hogyan tudom kikapcsolni, hogy a winyó ne álljon át készenléti módba lehetőleg mindig aktív legye.

Üdv: Plaguee

(#3797) King Unique válasza Plaguee (#3795) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Ez megoldható a firmware módosítása nélkül is, ha HDS-ben beállítod a lemezek leállásának akadályozását: [link], [link]. Illetve Windows esetén vannak más programok is erre a célra [link]. De szerintem praktikusabb a HDS-t használni, ami általában úgyis fent szokott lenni a többségnél.

A firmware frissítése azért egy nagyobb volumenű dolog és csak indokolt esetben érdemes belevágni! A Sharkoon Swift Case Pro USB 3.0 a gyártó oldala szerint ASM1153E chipes és gyárilag 30 perc utáni alvó mód van beállítva. Ha firmware szinten szeretnéd tiltani az alvó módot, akkor - az összegfoglalóban is említett - az ehhez a chiphez való 140509A18280 firmware-t kell letöltened pl. a plugable oldaláról. De a computerbase oldalán is ez van fent, illetve van külön UASP verzió is, ha a külső rack támogatja (igen). Ezeknél nem kell semmit külön állítani, mert alapértelmezetten bele vannak kódolva a beállítások. Az MP Tool feloldása után simán csak le kell futtatni a Start gombra kattintva. Persze mindez csak akkor lehetséges, ha a külső rack esetedben is PID: 55AA azonosítós.

Figyelem! A firmware frissítés átírja a gyári azonosítókat, így azokat érdemes előtte eszközkezelőben, illetve a tálcás leválasztásnál megnézni és feljegyezni. Majd ezeket célszerű közvetlenül a frissítés előtt beírni az adott mezőkbe (Manufacturer String | Product String). Illetve, ha frissíted a firmware-t, akkor szükség esetén utána már vsz nem lesz újra beállítható a gyári 30 perces érték, hanem csak 10 perces egy másik firmware-rel.

[ Szerkesztve ]

(#3798) Plaguee válasza King Unique (#3797) üzenetére


Plaguee
tag

Helló
HDS-hez hasonló program nincs? Mert nálam amikor kikapcsolom az alvó módot akkor 5sec kerreg egyet a winyó elég hangosan mint amikor írsz rá és elég idegesítő.

(#3799) King Unique válasza Plaguee (#3798) üzenetére


King Unique
titán

Fentebb linkeltem, hogy vannak Windows alá erre a célra más grafikus programok is. De, amúgy mi a baj HDS-el? Ha beállítod a lemez leállásának akadályozását, akkor kerreg? Amúgy a többi program is ezt csinálja, hogy x időközönként folyamatosan ír a lemezre, ezzel meggátolva x perc inaktivitás után a leállítást. Tehát gyakrabban ír a lemezre, mint amennyi tétlenségi idő után aktiválódna az alvó üzemmód. Azt nem nézegettem, hogy HDS-ben ez pontosan milyen gyakran történik, de a többi programban megadható tetszőleges (akár nagyobb) érték is.

[ Szerkesztve ]

(#3800) Plaguee válasza King Unique (#3799) üzenetére


Plaguee
tag

Bocsi átsiklottam a linken, HDS próbáltam először miután elolvastam az összefoglaló topicot de nálam az azt csinálja, hogy 5sec ír a winyóra és eléggé idegesített, hogy mindig kattan egyet a winyó. Megpróbálom ezt a KeepAliveHD elég szimpatikusnak tűnik az egyszerűsége, a firmware azt inkább passzolnám nem szeretnék belenyúlkálni. Köszönöm a segítséged!
Üdv: Plaguee

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.