Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) King Unique válasza Gedeon31 (#3100) üzenetére


King Unique
titán

Ha ez valóban 7200 RPM-es, akkor azt külső házban, adattárként használva, nem feltétlen ideális párosítás.
Inkább 5400-as javasolt, pl. egy WD Red, de az sajna drágább... Milyen merevlemezt vegyek? topikban kérdezz rá mennyire jó az a Toshiba, esetleg, ha van, akkor az 5400-as megfelelője.

(#3102) Gedeon31 válasza King Unique (#3101) üzenetére


Gedeon31
addikt

Huha tényleg igazad van , köszönöm szépen :)

Köszi a linket :)

(#3103) hun620


hun620
aktív tag

Helló. Nagy dilemmában vagyok. Kéne nekem 1 TB adattároló, amit nagyon gyorsan tudok olvasni (SSD-t vennék szívem szerint, de sajnos túl drága ekkora méretben). Minden más sokadlagos. Na most először RAID házakat néztem, hogy teszek bele 2*1 terrát RAID 1-be, de a legtöbbről semmi feedback nem volt, így hát nem tudtam dönteni. Nézegettem NAS-eket is, csak ott a sebesség nem tűnt meggyőzőnek. Tudtok esetleg ajánlani valamit?

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#3104) batagy válasza hun620 (#3103) üzenetére


batagy
őstag

Mégis milyen adatsebességet tartasz "nagyon gyorsnak"?

USB3 interfészen általában 100-110 MB/sec érhető el, ha a vinyónál nincs szűk keresztmetszet. De függ a gép/alaplap chipsetjétől is.

(#3105) hun620 válasza batagy (#3104) üzenetére


hun620
aktív tag

A géppel nem lesz gond, a külső SSD-vel 350/150MBps az olvasás/írás. Ezt pl. gyorsnak tartom, ha RAID-ben ki lehetne valami hasonlót hozni, az jó lenne :)

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#3106) King Unique válasza hun620 (#3105) üzenetére


King Unique
titán

Egy 3,5" 5400 RPM HDD, 1 TB-os tányérokkal külső USB 3.0 házban kb. max 150 MB/s körül tud szekvenciális olvasás-írás tekintetében [link].
RAID 0-ban, 2 db merevlemezzel kb. 200-300 MB/s érhető el [link], [link].
Illetve az USB vezérlőtől, valamint az OS-től is függ, mi hozható ki belőle. Utóbbi pl. támogatja-e a nagyobb sebességet adó UASP módot? Windowsnál a Win7 alapesetben csak BOT módot tud 3.0-nál és uaz a külső vinyó gyengébben is szerepelt 7-es alatt [link], mint OS X alatt [link], ami vsz támogatja. De a Win8.x+ is, ami a fenti tesztből is látszik.
+ Ha adatot mozgatsz, olvasol / írsz a külső meghajtóra, akkor a másik adattár sebessége is fontos, mert, ha az nem tudja tartani a tempót, akkor az fogja limitálni az adatátvitel sebességét.

Ennél nagyobb tempóhoz már 7200 RPM-es (kevésbé javasolt külső adattárnak), vagy több HDD-s RAID megoldás (drága) kell.
Valamint SSD, az a tuti, főleg PCI-e alapon. [link]

Aztán mégis mihez kell ilyen gyors adattár, milyen géped és oprendszered van, valamint milyen külső SSD-vel mérted??

[ Szerkesztve ]

(#3107) hun620 válasza King Unique (#3106) üzenetére


hun620
aktív tag

Kontakt library-ket akarok rajta tárolni, és az a cél, hogy minél gyorsabban tudja beolvasni a gép őket a memóriába. Erre kellene a sebesség, de közben sokadszorra is rájöttem, hogy nem szívesen adnék ki 60 ezret egy RAID konfigra, inkább marad egy sima külső 7200-as külső vinyó egy Akitio SK-3500 házban. Valószínűleg nem jelentene akkora különbséget az én esetemben, mint amennyivel drágább. Most valami hulladék Seagate vacakról olvassa be a gép a library-ket. Szekvenciálisan 96 MBps olvas, de szerintem valami baja lehet, mert hihetetlen lassú a való életben (töredezettségmentesítve is).

A külső SSD egy régi 64 gigás 830-as Samsung volt, amit egy 512-tes Crucial MX 100 váltott, úgyhogy külső házba lett száműzve a 830-cas (laptop) :D

De köszi a hozzászólást, nem vagyok otthon annyira a témában. Az UASP-pal már meggyűlt a bajom, de nem tudtam, hogy nem is lehet Win7 alá varázsolni; azt hittem, csak én vagyok hozzá hülye. Amint tehetem váltok is akkor Windows 10-re.

Ezt a Lacie-t meg felírom a "ha egyszer nagyon sok pénzem lesz" listára :)

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#3108) King Unique válasza hun620 (#3107) üzenetére


King Unique
titán

Azért nem épp a legolcsóbb az az Akitio rack, megfelelne akár az olcsóbb Sharkoon is, de előbbi valóban nagyon szép és minőségi, full alu modell.
HDD sebessége fordulatszámtól és adatsűrűségtől függ leginkább, ha az a Seagate régebbi modell, akkor nem csoda, ha lassú. Na meg hiába veszel egy újat, amint jobban tele lesz pakolva, fájlrendszer is töredezik, úgy már máris nem fogja tudni a szekvenciális értékeket. Na meg ott ez elérési idő, abban is sokkal jobban az SSD-k.
UASP témában én részben a fórumtárs hozzászólásából okultam, tehát lehet elvileg Win7 alatt is, de csak speciális, külső driverekkel. Aztán, hogy pontosan milyen driverek ezek és működik-e úgy, mint az újabb Windowsokban natívan támogatva, azt nem tudom...

Annak a Lacie külső SSD-nek alapvetően a márkanév és a Thunderbolt dogja meg rohadtul az árát. Egyébként 2 db Samsung PCI-e SSD van benne RAID 0-ba kötve. Szerintem pár éven belül, egy nagyobb méretű USB 3.1-es külső SSD is talán már elfogadható áron lesz.

+1: megvan még egyébként az SSD + külső ház (milyen pontosan?) kombód? Nálad működik USB 3.0-án a TRIM, valamilyen program, pl. HD Sentinel írja, hogy aktív?

(#3109) mastodon


mastodon
aktív tag

Routerhez torrentezéshez és/vagy LCD TV felvételekhez keresek külső házat WD Caviar Blackhez:
Sharkoon Rapid-Case 3,5"
Raidsonic ICY BOX IB-128SK-B 3.5" SATA Mobile rack
Miben különböznek? Érdemes másban is gondolkodnom?

[ Szerkesztve ]

(#3110) King Unique válasza mastodon (#3109) üzenetére


King Unique
titán

A Rapid-Case itt a topikban is tesztelt és bevált modell [link]. Illetve WD Black-et egyik fórumtárs egy ilyen Fantec házban használ [link].
A RaidSonic is készít jó külső házakat, de amit te néztél, az egy belső mobil rack PC-be [link]. Tehát, ha külsőként akarod használni, akkor ez kilőve.

(#3111) bandras0226


bandras0226
aktív tag

Van egy LC-35U3-Sirius és egy Sharkoon Rapid-Case házam. Mindkettő USB3-as. A probléma az hogy a PC nem látja a benne levő lemezeket. A PC-n Windows 8.1 Pro van.

Ezekkel próbáltam: Toshiba 3TB, WD Green 3TB, WD Green 2TB, Seagate 4TB, 2db WD Red 6TB. A lemezek jók, ha visszarakom őket a PC-be akkor látszódnak.

Elvileg jók a külső házak is mert üresen látja őket a gép. Próbáltam az alaplapi és az előlapi usb portokkal is.

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#3112) King Unique válasza bandras0226 (#3111) üzenetére


King Unique
titán

Pontosan mit jelent az, hogy nem látja, eszközkezelő, lemezkezelő se??

Arról lehet szó, hogy nem minden külső ház ismeri fel, kezeli jól a máshol (pl. PC) inicializált és partícionált merevlemezeket. Épp ezért szokták javasolni, hogy a külső rack-be szánt merevlemezt célszerű abba rakva partícionálni.
Ha nincs rajta fontos adat és lemezkezelőben látszik valamilyen formában, akkor nyiss tiszta lappal és parancssorból, diskpart által töröld a partíciót [link], majd inicializáld és partícionáld újra. Ezt mind a külső rack-be téve. Ha bszolút nem ismeri fel, akkor PC alól töröld és utána próbáld a külső házban.

Aztán milyen chipesek ezek a külső házak, mert az is meghatározó HDD-kezelés terén. Egy 6 TB-osat például nem minden ház kezel, az újabb ASM1x53 chipes Rapid-Case USB 3.0 mondjuk igen, mert az új chip támogatja és azt tesztelte is a gyártó [link]. Érdekes, hogy eSATA verziónál meg 8 TB-ot írnak [link].
De az LC-Power már nem biztos, hogy ekkorát lekezel, mert a gyártói oldalon is 4 TB-ig írják a támogatást [link].

[ Szerkesztve ]

(#3113) bandras0226 válasza King Unique (#3112) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Sharkoon az ezközkezelőben ASMT 2105 USB Device, a lemezkezelőben pedig eltávolítható üres lemezként jelenik meg.

Inicializálva és partícionálva a PC-n lettek.

Most beletettem a WD Green 3TB-os lemezt ami a lemezkezelőben GPT-védőpartíciónak látszik.

[ Szerkesztve ]

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#3114) bandras0226 válasza bandras0226 (#3113) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Úgy néz ki működik ez a parancssoros dolog. A lemezkezelőben megjelent nem lefoglaltként.

exFat-ot írja és olvassa a Linux és a Mac?

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#3115) King Unique válasza bandras0226 (#3113) üzenetére


King Unique
titán

ASMT 2105 = ASM1053 chip. VID-PID azonosítója mi (HDS), mert ennél aszem 5136 a PID?

Mint írtam, a PC-ben partícionált merevlemezeket nem minden rack kezeli jól, de előfordul a fordítottja is, amikor a külső házban létrehozott partíciót, utána a gép nem ismeri fel...
Mást egyelőre nem tudok javasolni, minthogy próbáld meg diskpart módszert és a külső házban újrainicializálni és partícionálni.

Szerk:
Működik, akkor ok. ;) Utána már csak inicializálni és partícionálni kell. OS X natívan kezeli (olvassa és írja) az exFAT-ot, a Windows is, Linux-nál nem vagyok benne biztos, talán az is. NTFS nem lenne jobb? Az Windows és Linux esetén ok, OS X-hez meg van hozzá driver, amivel írni is tudja.

[ Szerkesztve ]

(#3116) King Unique válasza bandras0226 (#3114) üzenetére


King Unique
titán

Na, kipróbáltam.
Linux alapértelmezésben nem támogatja az exFAT fájlrendszert, de ezen nagyon könnyen lehet segíteni az exfat-fuse kiegészítő telepítésével Debian alapú disztróknál be kell pötyögni ezt a terminálba és kész is:

sudo apt-get install exfat-fuse

Ezután már tudja olvasni és írni is a (külső) meghajtót.

Illetve, ha Mac OS X-es HFS+ / HFS+J fájlrendszerű külső meghajtót akarjuk írni, olvasni Linux alatt, akkor:

sudo apt-get install hfsprogs

Amúgy egyszerre mind3 platformon akarod használni, vagy mért fontos annyira az exFAT?

[ Szerkesztve ]

(#3117) bandras0226 válasza King Unique (#3116) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Mindhárom rendszeren szeretném használni. A Windows a munka miatt kell. Én a Minttel próbálnák boldogulni,a szüleimnél is az van. Az asszonynak meg MacBook Proja van és nem akar mást használni, úgyhogy jobb a békesség! :D

Egyszerűbb lenne egy nagyobb NAS és akkor mindenki boldog lehetne de arra sajnos most nem telik.

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#3118) King Unique válasza bandras0226 (#3117) üzenetére


King Unique
titán

Értem, ha mindhárom, akkor NTFS, vagy exFAT. Utóbbit pont Mint 17.2-vel próbáltam az előbb, ott is ok.

(#3119) ZTE_luky válasza fricc_ (#3098) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

Bocs hogy csak most írok, kábelem sajnos ez az egy van hozzá, javítom USB 3.0-ás verzió van meg. Csak az én laptopommal nem működik máshol mindenhol hibátlan.

Előzmény:
Sziasztok!

Van egy külső merevlemez rack-em, és amikor csatlakoztatom a gépemhez állandóan fel le csatlakozik és használhatatlan, baromi idegesítő.

Nekem egy Asus laptopom van, azon nem működik. Tesóm asztalián, haverok laptopján mind hibátlanul működik, fogalmam sincs mi baja van. Laptopom amúgy még nincs egy éves. Ilyen a rack-em, és amúgy nem pár percenként csatlakozik le, hanem ilyen 20-30 másodpercenként. és Utána egyből vissza. Az elején még csak fél óránként negyed óránként fordult elő most már legtöbbször egy percen belül többször, valamikor egy két másodpercen belül. Fogalmam sincs hogy mi lehet a probléma. Tudnátok segíteni?

Kezdetben azt figyeltem meg hogy a wifi zavarja, de most is ugyanúgy csinálja repülőgépesben is, nem tudom mi van vele :((

(#3120) King Unique válasza ZTE_luky (#3119) üzenetére


King Unique
titán

Hát, ha másoknál jól működik, akkor nem a rack-el van probléma, hanem a te laposod környékén.
De azt kibogozni innen távolról, hogy egy egyedi hardvernél pontosan mi okozza, hát nem egyszerű feladat...

Wi-Fi kapcsán azt kéne megnézni, hogy ha teljesen ki van lőve a router és nincs jel, akkor csinálja-e? Illetve másik topikban hasonló gondja volt vkinek 2,5" külső vinyóval, nála egy hosszabb USB kábel megoldotta a problémát. Esetleg megpróbálhatod te is másikkal, vagy amelyik jobban árnyékolt.
Gépeden milyen OS van? Mert, ha Win7, annál az USB 3.0 driver frissítése oldott már meg hasonló problémát. Illetve előfordul, hogy bizonyos gépeken a 3.0 portok "meghülyülnek" és 2.0 portban meg teljesen ok minden.

(#3121) ZTE_luky válasza King Unique (#3120) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

win 8. de ha másoknál ez a kábel jó akk nekem iért lenne jó hossú kábellel?
nincs ssemmi wifi jel csak utp kábellel van csatlakoztatva a gép úgy is csinálja. A gépemben nincs USB 2-es port csak 4 usb 3-as azokba mind megpróbáltam

(#3122) King Unique válasza ZTE_luky (#3121) üzenetére


King Unique
titán

Valóban, akkor lehet kábel kizárható, bár sose lehet tudni.
Milyen USB 3.0 chipsetes pontosan a gép és rack, mert ha nem a wifi okozza, akkor még elő szokott fordulni a 2 chipset kisebb inkompatibilitása is? Amin max másik eszközt használva, vagy a meglévő firmware-ét frissítve lehet segíteni. Ha a nálad lévő Sharkoon ASMedia 1051/ 1x53 chipes és a PID azonosítója 55AA, akkor érdemes lenne megpróbálni egy firmware frissítést. Sharkoon oldalán van egy új fent [link].
Illetve gépeden érdemes lenne megpróbálni a sima chipset drivert frissíteni, ha van újabb, mert az is okozhat USB-a gondokat.
Ha ezek nem javítanak a helyzeten, akkor passzolom.....

(#3123) King Unique


King Unique
titán

A népszerű német gyártó, a Sharkoon, az itt a topikban is népszerű Rapid-Case modell után, előrukkolt az új Swift Case Pro USB 3.0 külső házzal.

Elsőre elég csinos darab, remélem majd megfordul itt a topikban is hamarosan. :)

(#3124) Tharkoul


Tharkoul
tag

Jókor, pont ma vettem egy USB3-as Rapidot. ;] Amivel kapcsolatban kérdeznék is.
Olyan, mintha le-leállítaná a lemezt, ilyenkor pl. bezárja a sajátgépet (amin éppen ez volt aktív), illetve az értesítés is folyamatosan felugrik, hogy csatlakoztatva lett a géphez. De ugyanakkor a hangja nem változik, és HDSentinel szerint az indulások/leállások száma sem.

Gondoltam hátha firmware-t kell frissíteni és akkor megoldódik (1 TB-os HDD van benne amúgy), de: hol látom, hogy most melyiket kell letöltenem rá, ASM vagy JMicron? Eszközkezelőben nem találtam meg, hogy most ez melyik, és nyákon se találtam rá utalást. Elsiklottam volna felette?

(feltételezem problémát jelenthet az is, hogy Win10-et használok, de mivel plug 'n' play, csak nem ez a bibi)

[ Szerkesztve ]

(#3125) Tharkoul válasza Tharkoul (#3124) üzenetére


Tharkoul
tag

Elnézést, kapkodtam. Azt hittem, hogy csak akkor biztonságos futtatni MPTool-t, ha már megbizonyosodtam arról, hogy ASM van. Ezek szerint ez a legfrissebb firmware (13040911DA01). Akkor mégiscsak Win10 lenne a ludas?

[ Szerkesztve ]

(#3126) King Unique válasza Tharkoul (#3124) üzenetére


King Unique
titán

Külső házaknál lehet alvó mód, ami inaktivitáskor, x perc után leállítja a merevlemezt és amolyan standby állapotba kapcsol. Ha nálad nem ez van, nem áll le, LED-en se látszik változás, akkor lehet vmi hasonló probléma, mint a fenti fórumtársnál.
Ha szétszeded, akkor a chip és felirata látszik a NYÁK-on, bár lehet pont az alsó felén van. De Windows tray ikon a tálcán is kiírja elvileg, ha ASMedia eszköz.
Na meg, ha másik chiphez való firmware-t engedsz rá, alapból nem is engedi frissíteni, tehát ez alapján is ki lehet szűrni.

De éppen lehet, hogy a Win10-ben vmi bug...mert az a 10240 ugyan a kiadásra jelölt build, de számtalan bug van még benne és majd csak a 29. után lesz érdemes nyilatkozni róla. Mivel addig még kapni fog néhány gyorsjavítást. Esetleg másik Windows, vagy Linux alatt is meg kéne nézni.

Szerk:
Ha az alsó sorban ez a firmware verzió van odaírva, akkor igen, elvileg a legfrissebb van rajta. Amúgy meg sanszos a W10 bug...

[ Szerkesztve ]

(#3127) Tharkoul


Tharkoul
tag

Na, jelentem, hogy nem csak Win7-8 alatt jó, de 10 alatt is - ugyanis nem a rendszerben volt a hiba. Van a Logitechnek egy ilyen ökörsége, hogy a wireless eszközök balhéznak a USB3 portokkal. Úgy néz ki, hogy volt valami interferencia így is, ugyanis a hátulsó portba dugva hibátlanul üzemel a Rapid is, nincs több dobálás, szakadozás, úgy megy, mintha oda született volna.

Szóval csak annyit akartam mondani, hogy igenis támogatja a Win 10-et.

(#3128) King Unique válasza Tharkoul (#3127) üzenetére


King Unique
titán

Logitech, milyen cucc, asztali PC-ben?
Akkor mégiscsak Wi-Fi interferencia....
Win10-et persze, hogy támogatja, én a bugokra céloztam, hogy akár azok is okozhattak volna ilyet, mert van benne bőven....De majd holnap kiderül mit sikerült javítani és mit nem. ;]

(#3129) Tharkoul válasza King Unique (#3128) üzenetére


Tharkoul
tag

Bluetooth vevő. Gyakorlatilag kb. 2012 óta panaszkodnak rá, hogy ha túl közel van egy USB3.0 eszközhöz a receiver, esetleg USB3.0 portba van dugva, akkor elkezdik nyírbálni egymást mással, pl. a K360 billentyűzetemen nem lehet írni, csak 15-20 másodperces késleltetéssel (azt is véletlenszerűen veszi be, hogy mit nyomtam), ha be van dugva a vevő közelébe egy pendrive, vagy pl. most ez. De ez lehet akár az előlapi porton, akár hátul. Sőt, ha a vevő úgy általában közvetlenül az alaplapra van dugva, akár elől, akár hátul, bárhova dugok egy pendrive-ot, már nem lehet írni. Elég frusztráló. : D Szóval még szerencse, hogy a monitoron van USB port, mert úgy már elég messze kerül a jel, hogy ne zavarják össze egymást. Hogy most miért pont az előlapi kimenettel volt gondja, azt nem tudom, mindenesetre örülök, hogy a kisasszonynak végül csak sikerült a kedvében járni...

[ Szerkesztve ]

(#3130) ZTE_luky válasza King Unique (#3122) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

ennyit tudok a rackről.

(#3131) ZTE_luky válasza ZTE_luky (#3130) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

a gépemen lévő chipset driver 2013-as, de nincs is új.
A Sharkoonak a chipsetjét hogy tudom feltenni? megnyitottam az MP Tools-t és ott fel is ismerte, rámentem hogy start de nem tudja befejezni mert állandóan lecsatlakozik pár másodpercenként

(#3132) King Unique válasza ZTE_luky (#3131) üzenetére


King Unique
titán

Ha valóban ASMedia chipes, akkor az alsó sorban mutatja a jelenlegit, annak firmware verzióját. Ha az eltér (régebbi), mint az oldalon lévő, akkor érdemes frissíteni. Illetve talán írtam is, hogy biztosan akkor működik a frissítés, ha a PID=55AA és talán nem árt, ha a státusz is legalább HIGH, vagy inkább SUPER. Ha a PID=5106 / 5136, akkor nem tudom, hogy működik-e? Illetve a BIN fájl rendesen be van tallózva?
Ha ezek stimmelnek, akkor le kéne futnia problémamentesen.
Esetleg egy screenshotot betehetnél, de használd a PH! saját képfeltöltőjét, mert a külsős képfeltöltésről hamar törlik.
Amúgy a fenti képen maga a vezérlőchip pont nem nem látszik alul, de a feliratok alapján vsz ASM1053 lehet benne.

[ Szerkesztve ]

(#3133) ZTE_luky válasza King Unique (#3132) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

Bocsi hogy csak most tudtam írni, na ez az ablak, de fogalmam sincs hogy itt mit csináljak.

(#3134) ZTE_luky válasza ZTE_luky (#3133) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

ui.: most már fel se csatlakozik a gépre, beindul meg búg, megy a ventije is (racknek) viszont saját gépbe se semmi, meg sehol. :(

(#3135) King Unique válasza ZTE_luky (#3133) üzenetére


King Unique
titán

Az lennie kéne még egy sornak, az aktuális rack infókkal. De, ha nálad nincs, akkor vsz az OS fel sem ismerte a külső házat.
Másik gépen, oprendszeren se ismeri fel, akkor lehet a rack ment tönkre.

(#3136) ZTE_luky válasza King Unique (#3135) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

de másik gépen fel is ismeri, minden ok, le se kapcsolgat. ezen a épen is felismerte most először csinálja hogy nem ismeri fel, amikor le screen shotoltam :/

(#3137) King Unique válasza ZTE_luky (#3136) üzenetére


King Unique
titán

Hát, ha másik gépen patent, és ezen csak most fordult elő, akkor nem kell temetni szerencsére. Majd, ha sehol nem fog menni, akkor. Csak a leírás nem volt nekem teljesen egyértelmű.

(#3138) ZTE_luky válasza King Unique (#3137) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

hát felismerni most nem ismerte fel először, de azért az nekem nem patent hogy másodpercenként fel le kapcsol ezen agépen

(#3139) Milo629


Milo629
aktív tag

Üdv. segítséget szeretnék kérni abban, hogy egy 320-as WD Blue merevlemezhez kellene egy belső SATA, külső USB3-as csatlakozós rack, nem lenne egyfolytában használva, úgyhogy a kapcsolható táp jó lenne (bár amit eddig néztem minden 3,5"-os olyan) azt nem tudom, hogy mennyire fontos az aktív hűtés rövid használatra (feldobni rá a drivereket újratelepítéshez, családi fotókat, videókat stb.) meg hogy melyik gyártó és firmware a megbízható?

[ Szerkesztve ]

(#3140) King Unique válasza Milo629 (#3139) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

A nemrég frissített összefoglalót és táblázatot tudom ajánlani, abban biztos találsz magadnak (pl. ár) megfelelőt. Külön a tápkapcsolóra is kitértünk, a billenős az előnyösebb.
Általában passzív hűtés elég, ha a ház alumínium. Nagyobb igénybevétel esetén jöhet jól az aktív hűtés, de eleve kevés az olyan rack, illetve drága is.

(#3141) gahor72


gahor72
aktív tag

Jó estét mindenkinek!

Új vagyok ebben a topicban és arra gondoltam hátha itt tud valaki segíteni nekem.
Létezi-e olyan külső ház egy 1T-ás vinyó számára ami egyszerre kezeli mind a két kimenetét?

Egy okos tv-hez lenne kapcsolva az usb portján keresztül,hogy tudjunk filmet nézni róla.
A másik ki/be menete, ami lehetne egy e-sata,a pc-re lenne kötve,és az µtorrent azon keresztül tolná az adatot rá.
NAS van,akár annak az e-sata portjára is tudnám rakni.
Sajnos tv csere történt,és az új tv hálózaton keresztül nem hajlandó lejátszani semmit,bezzeg usb-n lejátszik mindent.
A NAS-nak van usb portja kettő,de azt nem lehet a tvre kötni.

Köszönöm a segítséget.

(#3142) batagy válasza gahor72 (#3141) üzenetére


batagy
őstag

Üdv!

Szerintem az olyan rackek, amelyeknek két adatcsatlakozója van (pl. USB3/eSATA), azoknál nem oldható meg, hogy egyszerre két hosthoz legyenek csatlakozva. Az USB protokoll ezt nem támogatja szerintem, tehát mindig 1 db host és 1 db device kell legyen a kapcsolatban.

Ha már kiépítetted a hálózatot a TV-hez, azt lenne ésszerű felhasználni.

Két út lehetséges:
1) Létezik gondolom olyan rack, amelyen van LAN csatlakozás , szóval hálózaton elérhető. Egyfajta butított NAS-ként fogható fel, de ez tulajdonképpen egy második NAS lenne. Nem tartom célszerűnek ezt a megoldást.

2)
Ha már megvan a meglévő NAS és hálózat is, szerintem egy asztali médialejátszó lenne a legjobb, ami hálózaton a NAS-ról lejátszik. Egy használt ára szerintem összemérhető egy 1)-es említett rackkel.

Így persze a TV beépített lejátszóját nem használnád ki.

[ Szerkesztve ]

(#3144) gahor72 válasza batagy (#3142) üzenetére


gahor72
aktív tag

Köszi a gyors választ!
Természetesen van media player is,(ez egy rendes hálózat :) ),csak a gyereknek túl bonyolult a használata még.
Fel nem foghatom,hogy egy közép kategóriás Toshiba tv L5 széria-mindent lejátszik,a következő szint L7-es meg semmit,sőt a 4K képes L9,ami a csúcs náluk az sem,csak usb-ről.Ugyan arról az évjáratról beszélünk.

üdv

(#3145) drmazsi


drmazsi
aktív tag

Sziasztok!

Egy ilyet néztem ki kompaktsága végett.
Mit gondoltok róla?
[link]

Adatmentéshez lenne használva, sd kártyát is használok gyakran, így egyszerűbb lenne egy eszközben minden.

Véleményetek fontos. Köszönöm :R

Don't hate the player, hate the game ...

(#3146) King Unique válasza drmazsi (#3145) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Mint az összefoglalóban is írtuk, külső HDD dokkolókkal kevés, illetve nem igazán van itt tapasztalat.
Én hosszabb távra inkább a 3,5" külső házakat preferálom, stabilabb helye van benne a merevlemeznek is. De ha neked ez megfelel és fontos az SD slot, akkor akár meg is lehet próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#3147) drmazsi válasza King Unique (#3146) üzenetére


drmazsi
aktív tag

Köszi! :R

Egy ilyet szerzek majd be [link]

Majd ha kipróbáltam írok róla egy rövid összefoglalót, hátha a későbbiekben segít majd valakinek.

Don't hate the player, hate the game ...

(#3148) King Unique válasza drmazsi (#3147) üzenetére


King Unique
titán

RaidSonic külső merevlemez házak elég jók szoktak lenni, vsz a dokkolóik sem rosszak.
Tapasztalatok megosztását azt megköszönnénk. :R "Mintákat" találsz a téma összefoglalóban, illetve a másik rack topikban.

[ Szerkesztve ]

(#3149) tomp


tomp
félisten

Hali!

Nektek az elmúlt nagy melegben mennyire melegedett fel az USB 3.0-s Rapid-Case-ben a vinyó?
Nekem egy Samsung HD502HI vinyó van benne ami 5400-as 1tányéros. Sajnos elég rendesen melegedett. Alapjáraton 45-47fokos volt, használat alatt elérte az 51fokot is. A fém ház is nagyon meleg volt.
Beszereztem hozzá egy ilyet. Ezzel már lement az alapjárat alatti 45-47fokról 40fokra. Terhelés alatt sem volt 45foknál melegebb. :)

(#3150) bajaki


bajaki
őstag

Sziasztok!

Egy olyan problémát kellene megoldanom, hogy jelenleg van egy 1TB-os winchesterem, azonban két gépem van/lesz. Egy a koliban, és egy itthon. Mind a kettő gépben SSD van, illetve jelenleg az itthoni gépben van a winchester is. A koliban nem lesz elég a 120-as SSD-m - illetve lehet, hogy elég lenne, de nem akarok rá torrentezni - ezért valamit ki kell találnom.

Arra gondoltam, hogy veszek egy 3,5"-os rack-et és a winyót mindig viszem majd magammal.
Nem is lenne gond a mérettel, vagy a súllyal, de utána jutott eszembe, hogy a winyóm 7200-as (WD10EZEX Western Digital Blue). Ahogy olvasgatom a hozzászólásokat nem érdemes 7200-as winyót rack-be tenni. Amikor a gép be lenne kapcsolva, akkor a winyó is, szóval nem csak archiválási, vagy egyéb ritkán használatos célokra használnám. Az itthoni gép esetén játékokat is futtatnék róla. De legtöbbször inkább filmeket, sorozatokat. Gondolom így nagyon melegedne. Vagy van olyan rack esetleg amibe ilyen felhasználási szokásokkal érdemes 7200-as winyót venni?

Vagy a másik lehetőség, hogy veszek egy 500-as külső winyót aztán azzal elleszek. Esetleg egy 3,5"-os HDD-t a másik gépbe, csak akkor nehezebb az adatmozgatás a két gép között.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.