Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2101) Bzzz válasza King Unique (#2100) üzenetére


Bzzz
senior tag

Szia! köszönöm válaszod, ez az LCPower tetszetős vagy ezt veszem vagy a sláger racket (Sharkoon) :)

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#2102) Bzzz


Bzzz
senior tag

Sziasztok!

Megvettem a Sharkoon, csak 2 kérdésem lenne,amiben kérnéma segítségeteket: honnan lehet tudni, hogy a winyó magától kikapcsol(energiatakarékos mód), valami jelzi ezt a mobil racken?! Ha nem használjátok a gépet, akkor kikapcsoljátok a racket a billenő kapcsolóval?!

[ Szerkesztve ]

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#2103) khorvat


khorvat
senior tag

Tudnátok nekem mondani max. 15 ezerig olyan 3,5"-os racket ami külső tápos és kezeli a 3TB-os HDD-ket?
USB2.0 támogatás fontos USB3.0 pedig előny lehet minden más E-sata stb. nem feltétel de ha van elfér.
Oprendszerek közül pedig linux-al és windows xp/7/8/8.1 legyen kompatibilis!
Legyen rajta ki/be kapcsoló gomb is.
Megbízható napi 24 órás működés fontos, ár-érték arányban ha jó az külön előny, felesleges formai dolgokért nem fizetnék, úgyse látható helyen lenne!

[ Szerkesztve ]

(#2104) King Unique válasza khorvat (#2103) üzenetére


King Unique
titán

3-mal fökötted pl.Sharkoon, Revoltec, LC-Power stb, ezek USB3-asok, de az visszafelé kompaibilis USB2-vel.... :K
3 TB+ HDD kezelés függ rack vezérlőtől, annak firmware-étől (sharkoon), de mástól is. Nem árt hozzá 64 bites OS és GPT partícióstílusú HDD, de bizonyos esetekben elég MBR is. Külső HDD esetben nem OS, hanem rack vezérlő kezeli a vinyót, így pl. ASMedia chipesek firmware frissítésénél be lehet állítani 2 TB támogatást [link], így egy sima MBR partíciót kezelt egybe Linux Mint x64 és még a 32 bites XP is (újabb W7/ 8 /8.1 meg alap) !!!
Persze, ha szűz a vinyó és újabb rendszereken lesz használva, akkor mehet GPT-re egyből.

[ Szerkesztve ]

(#2105) Bzzz válasza King Unique (#2104) üzenetére


Bzzz
senior tag

De itt két frimware van: FW_Update_JMicron.zip és FW_Update_AS_Media.zip. honnan tudom, hogy nekem melyiket kell feltenni?! És azt hol látom, hogy nekem jelenleg mi az aktuális firmware verzióm?!

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#2106) barcaloki


barcaloki
csendes tag

Sziasztok!

Egy egyszerű kérdésem lenne:
Ha van egy gépem SSD-vel, és külsőleg csatlakoztatok hozzá USB-n egy SATA-s merevlemezt, akkor ez lassitja az egész rendszer működését? Vagy csak azokét a programokét, amiket a külsőről futtatok??? :F

(#2107) King Unique válasza Bzzz (#2105) üzenetére


King Unique
titán

Van amelyiket ezzel, van amelyiket másikkal szerelik, lutri épp milyent fogsz ki...illetve nyilván egy adott fw update csak az adott chipseteshez jó, tehát ez is egyértelmű.
De ezt fentebb csak érdekességképpen említettem meg, hogy működhet 3 TB+ MBR-el is, de alapban GPT javasolt hozzá . :K

(#2106) barcaloki: csak a külső HDD-ről futtatottak lesznek lassabbak :K

[ Szerkesztve ]

(#2108) barcaloki válasza King Unique (#2107) üzenetére


barcaloki
csendes tag

Köszönöm a gyors választ!

(#2109) khorvat válasza King Unique (#2104) üzenetére


khorvat
senior tag

Köszönöm a részletes választ!
Igazából végül jó lett a rack ami egy Scythe Kama Dock, mert mostmár kezeli a 3TB HDD teljes területét.
Első neki futásból egy Win7 Ultimate SP1 64bit oprendszer a szűz HDD-t 2TB-ig tudta kezelni, inicializálást pedig vmiért nem kínálta fel, hogy tudjak MBR és GPT között választani! Ekkor még a rackre gyanakodtam!

Később rádugtam a rackel egy Win8.1 Pro 64bit oprendszerre is, itt egyből inicializálással kezdhettem, kiválasztottam a GPT-t és egyből tudtam is formázni a teljes területet egy nagy NTFS partícióra.

Azóta felcsatoltam a linux alapokon működő routeremre is itt is szépen kezeli a GPT-s HDD komplett NTFS partícióját!

(#2110) King Unique válasza khorvat (#2109) üzenetére


King Unique
titán

Akkor örülök, h megoldódott, lehetett volna MBR-el is bűvészkedni, de GPT a biztosabb megoldás. :K
Nem is láttam még ilyen ötletes dönthető dokkolót, kösz szépen a tippet :D :R
bár SATA interfész nem éppen sokxori csatlakozásra van tervezve, de azt a néhányt nyilván bírni fogja.

(#2111) headhunter válasza King Unique (#2110) üzenetére


headhunter
addikt

Ki "koppintott" a másikról?

[link]

Nekem az Orico jobban tetszik... :U

(#2112) King Unique válasza headhunter (#2111) üzenetére


King Unique
titán

Vsz fönti erről, ez a dönthetőség is érdekes, de nem volt rá akkora szükség...oricón még eSATA is van, arra annál inkább. :K

(#2113) Ryudo


Ryudo
csendes tag

Üdv!
Úgy gondolom a problémám ide tartozik,
Nemrég vettem egy Thermaltake ST0022-s hdd dokkot,hozzá egy 2TB-s Seagate vinyót.A problémám azzal van,hogy USB 3.0-val megy a gépben de másolás közben fogja magát és egyszerűen leáll,van,hogy 1-2 perc van hogy 5 perc másolás alatt.Lényeg,hogy nem tudok sokáig másolni rá.Elég idegesítő mindent majdnem egyesével másolgatni,vagy folyton újraindítani a dokkot.
Energiagazdálkodásnál kikapcsoltam a merevlemez leállítást és az usb szelektív felfüggesztést is.Driverek legfrissebbek.Dokkhoz nem találtam drivert csak firmware frissítést azt meg nem engedi feltenni azzal az üzenettel,hogy nincs ilyen eszköz.
Remélem valaki tud segíteni.
Kösz előre is.

(#2114) hgabor001


hgabor001
csendes tag

Tisztelt Fórumozók!

Most állok egy külső mobile rack vásárlása előtt, a sokak által ajánlott sharkoon rapid case usb3.0 éppen meg is felelne de néhány kérdésem lenne ezzel kapcsolatban ha tudnátok segíteni.

Mennyire okoz gondot a hétköznapokban egy 3,5" os rack hordozása?
Ha jól értelmeztem akkor ez a rack ha kikapcsolom a gépet akkor automatikusan kikapcsolja magát?
Illetve ha a későbbiekben mégis egy 2,5 os hdd-vel használnám amit elgondolásom szerint úgy oldanék meg, hogy valami hungarolcel vagy hasonló féléből vágnék hozzá egy kitámasztót, hogy ne lötyögjön. A 2,5" HDD-vel ez a sharkkon rapid case usb3.0 tunda e táp nélkül működni??? Vagy inkább mindenféleképpen vegyek hozzá egy 2,5"-os házat?
Ha valakinek van rá lehetősége, hogy kipróbálja mert akad egy kis noti vinyó otthon azt megköszönném, hogyha meg tenné és megosztaná itt a nagyérdeművel.

Előre is köszönöm és mindenkinek, kellemes ünnepeket kívánok ezúton is!

Üdv,

Gábor

(#2115) batagy válasza hgabor001 (#2114) üzenetére


batagy
őstag

Mennyire okoz gondot a hétköznapokban egy 3,5" os rack hordozása?
Hát szerintem gondot okoz, sokkal nagyobb mint egy eleve 2.5" rack. Nem javasolt a 3.5" rack hurcolászása.

Ha jól értelmeztem akkor ez a rack ha kikapcsolom a gépet akkor automatikusan kikapcsolja magát?
A Rapidcase USB3.0 bizonyos firmware-rel valóban kikapcsolja magát.

Illetve ha a későbbiekben mégis egy 2,5 os hdd-vel használnám amit elgondolásom szerint úgy oldanék meg, hogy valami hungarolcel vagy hasonló féléből vágnék hozzá egy kitámasztót, hogy ne lötyögjön.
Nem kell hungarocell, mert lehet kapni 2.5"-3.5" HDD felfogatót párszáz forintért, ami sokkal jobban rögzíti. Azonban ez az egész nem ésszerű egyáltalán! Nincs értelme, mert egy 2.5" rack akkor sokkal alkalmasabb rá, méret, tápellátás és kezelés szempontjából is.

A 2,5" HDD-vel ez a sharkkon rapid case usb3.0 tunda e táp nélkül működni???
Ez egy jó kérdés. Attól függ, hogy a rack belül az 5V-os SATA power lábon kiadja-e a tápfeszültséget. Mert ez ugye alapból 12V-os táppal megy. Nekem is van ilyen rackem, de ezért nem fogom szétszedni, amúgy sincs értelme.

Vagy inkább mindenféleképpen vegyek hozzá egy 2,5"-os házat?
Mindenféleképpen 2.5" racket vegyél, sokkal jobban jársz. 2.5" rack topik.

[ Szerkesztve ]

(#2116) hgabor001 válasza batagy (#2115) üzenetére


hgabor001
csendes tag

Hello!

Köszönöm szépen a gyors választ és az ötleteket. Ez az átalakító keret 2,5"-3,5" jól hangzik.

Az elvet én is tudom, hogy hogy kellene működnie (az 5V os részre gondolok). Csak kifejezetten ennél a rack-nél gondoltam, hogy mi a helyzet. Ha esetleg valaki veszi a fáradtságot és megnézi azt jó néven veszem :) ,
Illetve ha mégis a 3,5" mellett döntenék mert akkor nem kell másik winyót vennem és a régi 1TB-t eladni akkor én is ki fogom próbálni, hogy működik e táp nélkül a kisebb winyó a nagy rackbe és megosztom itt is.
Hátha akad még itt valaki rajtam kivül akinek ilyesmi meg fordult a fejében.

Köszi mág 1x!

Üdv

(#2117) Seraph 16


Seraph 16
őstag

A. Jézuska hozott sharkoon rapidcase-t. Nagyon minőséginek tűnik, könnyű volt beszerelni is. Egy kérdésem lenne. Ha be van dugva a konnektorba, akkor olyan a felülete tapintása, mintha áram szaladgálna benne, amikor mozgalom rajta az ujjam. De ami tényleg érdekes, hogy ha bedugom a gépbe, akkor annak a fémes részei is ilyenek lesznek. Ez így normális?

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#2118) batagy válasza Seraph 16 (#2117) üzenetére


batagy
őstag

Hát ez nem normális, és ez nem játék!

Én a helyedben vagy visszavinném (egyeztetve azzal akitől kaptad) vagy elvinném megvizsgáltatni, mert ilyennel nem szabad játszani!!!

(#2119) Seraph 16 válasza batagy (#2118) üzenetére


Seraph 16
őstag

Hivatalos helyről, újonnan vettem. Ez a szaladgál benne az áram kifejezést nem tudom, hogy érthetően fogalmaztam-e. Szóval amikor be van dugva és végighúzom rajta az ujjam, akkor olyan, mintha remegne(?) a felület. Közben eszembe jutott, hogy a sharkoon tápja nem földelt csatlakozóval van ellátva, és amikor nem tölt, akkor a notebook sincs leföldelve (ellentétben ugye a pc-vel, ami ugye mindig be van dugva). Tehát amikor bedugtam a hálózatba a notebookot, akkor megszűnt ez a "remegés" mindkét készüléknél.

Szerk.: a 30 éves hifinknél is ilyen a fém felület, amikor ki van kapcsolva. Ill. a routerre kötött pendrivenál is.

[ Szerkesztve ]

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#2120) batagy válasza Seraph 16 (#2119) üzenetére


batagy
őstag

Értem amit írsz.

Földelési hibának tűnik nekem, de állást foglalni nem szeretnék ebben, mert annyira nem értek hozzá. Inkább akkor a hálózatotokkal tűnik úgy, hogy valami gond lehet esetleg. Az a biztos ha földelve van legalább a gép.

Ez milyen lakás, ház, régiek a vezetékek?

(#2121) Seraph 16 válasza batagy (#2120) üzenetére


Seraph 16
őstag

Igen, én is erre gondolok. A földelt vezetékek így néznek ki. Az alsó és a felső részükön van a földelés. Azonban vannak eszközök (ilyen a rapid-case is), amelyik ilyen földeletlen kábellel megy a konnektorba. A ház elektromos rendszere nem annyira öreg, hogy ilyen problémák legyenek, illetve egy túlfeszültség védelemmel ellátott elosztót használok a géphez.

Szerintem annyi volt a logikájuk, hogy a szgép úgyis földelt, így nem lesz gond, ill. az adapter mindössze 12 voltos. Inkább csak a hdd-t féltem kicsit, mert ahol áram lehet, ott mágnesesség is lehet, de ehhez annyira nem értek, mert nem vagyok műszakis. Ha esetleg Neked is van egy ilyen sharkoon rapid-cased, akkor megtennéd nekem, hogy kihúzod az usb-t belőle (csak az adapter legyen rádugva), és kikapcsolt állapotban megnézed, hogy neked is ilyen-e a felület? Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#2122) batagy válasza Seraph 16 (#2121) üzenetére


batagy
őstag

Szia

Rendben. Elővettem a Sharkoon eredeti tápját és azzal csekkoltam két konnektorban is, valamint egy másik 12V-os táppal is. Nálam nincs remegés egyik esetben sem, ha a Rapidcase ki van kapcsolva (csak a táp volt bedugva, az USB nem).

Szóval nem tudtam reprodukálni. Ez egy panellakás 80-as évekbeli.

Másrészt nem tudom neked melyik Rapidcase van, az enyém az USB3.0-ás.

(#2123) Seraph 16 válasza batagy (#2122) üzenetére


Seraph 16
őstag

Köszönöm szépen! :)
Akkor nem tudom hova tenni a dolgot, az ünnepek után valószínű hozatunk egy villanyszerelőt.
Szerk.: Igen, usb 3.0

[ Szerkesztve ]

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#2124) rob210


rob210
nagyúr

Sziasztok.
Egy igen olcsó igen egyszerű 3.5"-os megoldás kéne.
Nem lesz sokat használva csak ha javításon van nálam gép és le kell mentenem adatokat róla, ahhoz kéne egy dokkoló, vagy külső ház.
Ami benne lesz az egy 320-as Green WD winyó.
Tényleg az ár a fontos, mert szerintem havi egyszer max kétszer fog menni.
Előre is köszi.
:R

Renault power

(#2125) batagy válasza rob210 (#2124) üzenetére


batagy
őstag

Szia

Bocsánat a későbbi válaszért, talán még hasznos.

USB2.0-ás 3.5"-ös rackből ezt az Ebay-jest ajánlom, ha nem gond az 1 hónapos szállítás. Nekem 2 is van belőle.
Pozitív:
- JM20329 chipes
- Lekapcsolja magát ha az USB-t leválasztjuk.
- Fémház
- Billenős tápkapcsoló
- Szabványos DC 5.5/2.5 csatlakozó (nem mini-Din)

Negatív:
- Nem adnak hozzá tartólábat
- Az USB kábele elég rövid.
- Amerikai tápcsatlakozóval szállítják a tápot, de az kábel szabványos IEC aljzatú, így kicserélhető.
- A 12V-os táp eléggé melegszik, de ha ritkán használod, ez nem gond.
- Leírás szerint csak 2TB-ig támogatja a vinyókat.

Amúgy jó kis rack, elég stabil. Annyiért megéri.

[ Szerkesztve ]

(#2126) rob210 válasza batagy (#2125) üzenetére


rob210
nagyúr

Köszi de csak hazai beszerzés játszik nálam.
:R

Renault power

(#2127) batagy válasza rob210 (#2126) üzenetére


batagy
őstag

Ok, de akkor minimum 4eFt-nál kezdődnek a 3.5" rackek, ha újonnan veszed. pl. itt vagy itt nézelődjél. Nem tudom milyen értékhatárig nézelődsz, ezért konkrétat nem linkelek.

Használtban az aprón is előfordulnak néha jók.

(#2128) rob210 válasza batagy (#2127) üzenetére


rob210
nagyúr

oké köszi.
Max 7.000.- a keret, ha ennél több inkább legyártom magamnak.
Mert nem egy nagy cucc egy ilyen rack, csak egy usb sata kábel kell a táp már pofon egyszerű.

:R

Renault power

(#2129) veze válasza rob210 (#2128) üzenetére


veze
őstag

Ha ilyen ritkán kell és a táp se probléma akkor miért nem veszel egy egyszerü USB-s adaptert
[link]
Kétezerbe sem kerül és akár 2,5-ös akár 3,5-ös akár Sata akár IDE a vinyó bármit bármior csatlakoztatni tudsz vele

(#2130) batagy válasza veze (#2129) üzenetére


batagy
őstag

Az ilyen lengő adaptert nem ajánlom, mert:
- ehhez még táp is kell.
- mindig vacakolni kell vele összedugdosgatni, ezt meg a SATA tápot.
- a SATA csatlakozó érzékeny és nem bírja a dugdosást. Havi 1-2 alkalom már sok szerintem arra hogy ilyent vegyen.
- Nem is esztétikus.

7eFt-ből már normális külső racket vehet, akár a favorit Sharkoont is, de bármelyik másik neki szimpatikust is. Annyit javaslok hogy külsőre, a power kapcsolója billenős legyen (nem csúsztatós), illetve a táp csatlakozó DC 5.5/2.5 legyen és ne mini-Din, továbbá a fémház előny. Belsőre, olyan kell amibe belecsavarozható a vinyó és ami normális chipes (HDD Sentinel ismerje), pl. ASM1051 az jó. Sajnos a belső dolgokat nem mindig tudjuk, ezért néha lutri. Pl. ez az LC Power LC-35BS3 sem tűnik rossznak 5eFt-ért, ha USB2.0-es elég, de ez az LC Power LC-35U3 sem, ha USB3.0-ról beszélünk. A "EH-35U3 Becrux USB 3.0 " -ra valaki azt írta hogy nem csavarozós a vinyó, itt viszont pozitívan nyilatkoztak róla, kiderítettük hogy ASM1051 chipes.

(#2131) batagy válasza batagy (#2130) üzenetére


batagy
őstag

Bocs, összekevertem. Itt a topikban a "LC-POWER LC-35U3 Acrux USB-3"-ról volt szó, míg a linkelt boltban a Becrux-ot linkeltem, ez utóbbira írták hogy nem csavarozós.

(#2132) veze válasza batagy (#2130) üzenetére


veze
őstag

Semmi baja nincs évek óta használom..
nem hogy havi egykét alkalmat ne birna
ez csak városi legenda hogy nem birja ezt meg azt, a tapasztalat mást mond
bátran állithatom hogy igen!
Persze nem kell rálépni meg ilyenek, mert azt nem birja ahogy más sem, ha nem vigyaznak rá.
Táp nem probléma neki mint irta, tehát az irrelevans.
Nem esztétikus valóban de a fiók alján nem látszik, havi egy alkalommal meg elviselhető
Persze ha telik másra, ne vásároljon senki ilyet, ez csak egy költséghatékony jól felhasználható eszköz, pont olyanoknak akiknek ritkán kell
Szóval bátran vehetsz ilyet, ha nem akarsz sokat költeni rá!

[ Szerkesztve ]

(#2133) rob210 válasza veze (#2132) üzenetére


rob210
nagyúr

Köszönöm.
Tudsz ilyenről linket, mert az általam ismert boltokban nincs ilyen.
:R

Renault power

(#2134) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

urak, hölgyek
előszór is BUÉK!
Érdekl9ödnék hogy vettem egy ilyet a főnökömnek
szerintetek ekkora méretben kezelheti egy LG blurray házimozi eszköz, amin van egy USB port?
most gondoltam rá hogy mintha a felső határ 2 TB
vagy ez már változott volna a dvd-s házimozik óta?
választ előre is köszönöm :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#2135) batagy válasza Lacielvtárs (#2134) üzenetére


batagy
őstag

Buék!

Hát ezt itt nem igazán fogjuk tudni megmondani, ez az LG házimozis cucctól függ. Annak a specifikációjában kellene megnézni, ha megvan a típusa. Inkább talán itt érdeklődj.

(#2136) Lacielvtárs válasza batagy (#2135) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

köszönöm az ötletet :)
BUÉK!
:R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#2137) Doosa


Doosa
aktív tag

Egy kis plusz tárhelyet akarok a hálózati meghajtómhoz csapni, ami eSATA porttal rendelkezik. A lehető legolcsóbb megoldást keresem amivel egy 3,5'-os HDD-t rá tudok kötni lehetőleg külső áramforrás nélkül. A meghajtón van több USB port is. Én valami ilyesmibe gondolkodok, de erős gyanúm, hogy ettől még nem kapna elég áramot.
Van ötletetek?

(#2138) batagy válasza Doosa (#2137) üzenetére


batagy
őstag

Megmondom őszintén nem értem hogy mit szeretnél csinálni.
Pontosan milyen eszközre szeretnél eSATA külső vinyót rakni?

Ez a cucc amit linkeltél, ez csak egy sima kábel átalakító, amiben nincs áramkör, ez annyit csinál, hogy a ráaggatott 22pin SATA-t a túloldalon eSATA-ra alakítja, a tápot pedig az 5V-os USB-ról veszi. Ez a cucc csak 2.5" vinyókkal működik! 3.5" HDD-knek mindenképpen 12V-os tápfeszültség kell, az nem megy 5V-os USB-ről.

Szóval a célodat (3.5" vinyót eSATA-n) alapból nem lehet megoldani. Kétféleképpen lehet csak:
- vagy külső 12V-os táppal,
- vagy eSATApd csatlakozóval, de ez elég ritka és a hálózati meghajtón 100% hogy nincs.

(#2139) Doosa válasza batagy (#2138) üzenetére


Doosa
aktív tag

Érted te mit szeretnék :D
Egy NAS-ra szeretném rádugni. Csak azt nem tudtam hogy a 3,5'-os HDD-nek 12V kell. Így viszont ez valóban nem meg oldható, hacsak úgy nem, hogy 2,5'-osat veszek és akkor minden meg van oldva azzal amit linkeltem.
Vagy létezik olyan 12V-os adapter amit egyből rá tudnék dugni a HDD-re?

(#2140) batagy válasza Doosa (#2139) üzenetére


batagy
őstag

"Vagy létezik olyan 12V-os adapter amit egyből rá tudnék dugni a HDD-re?"
Persze ilyen létezik. Olcsó tucat Ebay-jes SATA-USB lengő adapterekhez szoktak ilyet adni. De külön is vehetsz, pl ezt, azonban ehhez még akkor kell egy MOLEX-SATA power kábel átalakítás is.

Továbbá ebben az esetben kell egy SATA-eSATA sima kábel amin az adatok mennek.

De ezt az előző esetet egyáltalán nem ajánlom, fölösleges így küzdeni a 3.5"-ös vinyóval!
Az általad linkelt cuccal valóban egyszeűen megoldható hogy eSATA + USB-n csatlakoztasd a 2.5" vinyót.

Amennyiben USB2.0 is elég, akkor ezt az 2.5" USB2.0 racket ajánlom, 1500 Ft-ból megvan! A SATA amúgy sem bírja a sok dugdosást, nem arra van tervezve.

[ Szerkesztve ]

(#2141) Doosa válasza batagy (#2140) üzenetére


Doosa
aktív tag

Kösz az infókat. :R
Mindenképp valami satás megoldás lesz, és most hajlok a 2,5' felé, majd még megálmodom.

(#2142) zsero


zsero
aktív tag

Örülök hogy megtaláltam ezt a topikot, mert remélem ti tudtok segíteni USB dock témában.

Egy barátomnak szeretnék keresni valamilyen USB 3.0-as dupla dockot, pl.
SATA QuickPort Duo USB3.0 -v.2-
SATA QuickPort XT Duo USB3.0
Startech SATDOCK2U3EU USB 3.0 to Dual 2.5/3.5in SATA Hard Drive Docking Station
vagy bármi más amit ajánlani tudtok.

Az lenne a nagy kérdésem, hogy melyik chipset működik a legmegbízhatóbban USB 3.0-n. Egy Thinkpad W520-am van, és azzal a sima Sharkoon Quickport XT egyszerűen használhatatlan. 10-20 perc után biztos ledobja, illetve hibázik másoláskor. USB 2.0-ás kábellel kell használnom, úgy tökéletesen megbízhatóan megy, igaz USB 2.0 módban.

Az egy ASM1051-es chippel van, és a legutolsó hivatalos firmware-rel is ezt csinálja.

Szóval most olyan dockot keresnék, ami megbízható. Tudtok ajánlani ilyet dual dockban? Ez a Startech egy komoly márkának tűnik, de elég drága (bruttó 20k), majdnem 2x annyi mint a Sharkoon-os cuccok ráadásul ahogy látom ez is ASM1051.

[ Szerkesztve ]

(#2143) zsero


zsero
aktív tag

Update: írtam a Sharkoon-nak, hogy mi a különbség a Quickport XT USB 3.0 régi és V.2 között, és megkérdeztem, hogy ugyanaz a chipset-e. Remélem válaszolnak.

(#2144) kroland20


kroland20
tag

Sziasztok! szeretnék egy külső HDD-t amit valószínüleg úgy oldanék meg hogy veszek egy WD HDD-t és beledobom egy házba.

Legfontosabb a sebesség, USB3-at tudjon, gépem tudja.

Tudtok ajánlani jó és olcsó USB3-as házat 3.5''os HDD-hez?

Jöhet márka, konkrét darab is.

Köszönöm.

(#2145) King Unique válasza zsero (#2142) üzenetére


King Unique
titán

Dokkolókkal kevesebb itt a tapasztalat, mert ez elsősorban külső mobil rack topik, utóbbiak használata szerintem stabilabb, mert dokkolóknál sokan panaszkodtak hibákra.
Az ASM1051 chip elég gyakori, aszem van ASM1053 is, + még JMicron szokott lenni legtöbb külső vinyóba / házba, de hogy gépedhez melyik passzol stabil működés terén leginkább, azt nem tudom... :F
Csak abban tudok segíteni, h ajánlok más dokkoló gyártókat is: Raidsonic, Thermaltake, előbbi minőséginek tűnik.

(#2144) kroland20: van ám összefoglaló táblázat...
Az olcsó nem feltétlenül jelenti azt, hogy jó is, ha nem óhajtod listát átnézni, akkor vegyél egy Sharkoon Rapidcase-t, az jó.

[ Szerkesztve ]

(#2146) vlevi válasza kroland20 (#2144) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nemrég vettem egy Kolink USB3-as külső házat, a tapasztalataim röviden : Nem ajánlom, több okból.
- A vinyót nem lehet benne rögzíteni, csak rátolod a Sata csatlakozóra az elektronikai részt, majd egy műanyagdarabbal beletolod egy sínbe a vinyót. Rögzítve nincsen. Nem pont ez a ház, de 07:47-nél ugyanilyen, idézőjelben "rögzítési" mód látható : Unboxing + Installation: Dynamode External Hard Drive 3.5" Enclosu
- Mivel nincs fémes érintkezés, ezért hőelvezetés sincs.
- Harmadszor pedig, ha leválasztom a számítógépről (Win7), akkor nem állítja le a vinyót.
- A hozzáadott talpban sincs túl sok bizodalmam, nem merném otthagyni állítva hosszabb időre sehol.
Nekem végülis mostmár megmarad, mert azt az öregecske, a halálán lévő vinyót tettem bele, amit ma vettem ki a gépből. Olyan dolgokat teszek csak rá úgyis, amiért nem kár, és szerintem sosem fogok ránézni, de azért törölni mégsincs szívem.

A sebességével egyébként nincsen gond, a másolás idejére belerakott Seagate 1TB-os vinyóra a Crystaldiskmarkkal mérve 180MByte/sec-el dolgozott, ugyanannyival, mint a gépbe berakva Sata-n keresztül.

Viszont a Sharkoon Rapid case ezek közül egyetlen hátránnyal sem rendelkezik.
- A vinyót bele kell csavarozni egy fém keretbe, és azt beletolni a házba. Ezzel a fémen keresztül valamennyi hőt azért csak elvezet.
- Számítógépről leválasztáskor leállítja a vinyót. Sőt, ha hosszabb ideig 10-15 percig nem használom, akkor is. Tehát a benne lévő vinyó nagyjából állandóan rá lehet dugva a gépre, csak akkor fog forogni, ha tényleg szükség van rá. Droidos mini pc-n hetek óta megy a töltögetés, de mivel kevés a forgalom a vinyó szinte alig megy pár órát
- A talpa sokkal stabliabb, ezt nem lehet felborítani.

Igaz, drágább is, de tényleg jobb annyival, hogy megérje a felárat.

[ Szerkesztve ]

(#2147) vlevi válasza vlevi (#2146) üzenetére


vlevi
nagyúr

Közben kerestem a Sharkoonhoz is videót. Sharkoon Rapid Case + Seagate 7200.11 - Unboxing & Test 06:00 környékén eléggé látható a belső kialakításbeli különbség.

[ Szerkesztve ]

(#2148) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Megnéztem az összefoglalóban szereplő listát. Ugye nincs olyan külső mobil rack, amibe 2-3 darab 3.5 colos HDD-t lehet egyszerre beletenni? Engem pont az érdekelne, hogy milyen házak vannak, amikbe 2-3 talán 4 HDD befér, és ventilátoros ház. A csak adattároló HDD-ket fizikailag külön lehessen választani a számítógéptől és akkor legyenek bekapcsolva, mikor kell. Jellemzően délelőtt nem kellenek, csak délután, este.
A külső mobil rack és a külső merevlemez ház az ugyanazt jelenti?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#2149) vlevi válasza tknof1871 (#2148) üzenetére


vlevi
nagyúr

Pont most, a kaverirol szolo ph hirben van egy olyan,logilink kulso haz, ami usb-s, es ket hdd megy bele.

(#2150) tknof1871 válasza vlevi (#2149) üzenetére


tknof1871
őstag

Kíváncsi leszek a véleményekre. Azt nem értem, hogy ha nem normál módban van használva, akkor miért 2TB+1,5TB-os HDD-ket írnak. Normálban vajon 2 darab 2TB-os is bele mehet?

[ Szerkesztve ]

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.