Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) Gabe123


Gabe123
aktív tag

Sziasztok. Olcsó ide-s külső usb2.0-ás rack-et keresek 250-es winyó menne bele lehetőleg fekete, de inkább az a lényleg hogy olcsó legyen.

Szerk: ezt néztem de nem tudom mennyire jó illetve úgy látom kell hozzá hálózati átalakító is.

[ Szerkesztve ]

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#2502) veze válasza Gabe123 (#2501) üzenetére


veze
őstag

Egyéni véleményem de.. olyat ne vegyél aminek nem szabvány DC 12 voltos 5,5/2,1-es(vagy 2,5) -ös tápcsatlakozója van
Amit linkeltél az nem olyan, hanem mini DIN DC12/5Voltos.
Az ok végtelenül egyszerü: ha a táp megdöglik DC12/5 voltost nehéz beszerezni, akkor is jó drága.. míg a mási könnyüszerrel és sokkal olcsobban pótolható

(#2503) zseniális19 válasza zseniális19 (#2414) üzenetére


zseniális19
csendes tag

Végre kicserélték az LC-35u3-Becrux házat, 1hónapba telt, annyi változott, hogy most már fekete színű lett az USB 3.0-ás kábel és ragasztottak egy darab szivacsot a gyárban a ház belsejébe, amitől beleszorul rendesen a winyó.[link]
Ezzel a javítással már jó kis ház ez.

[ Szerkesztve ]

(#2504) King Unique válasza zseniális19 (#2503) üzenetére


King Unique
titán

Ezek szerint többféle kiszerelésben árulják ezeket is, vsz volt rá panasz és ezért kijavították a hibát.
Bár egy 3,5" racknél inkább a fix, csavaros belső HDD rögzítés jellemző, de ez a szivacs + 2 db kiékelőelem megoldás is jó, ha működik.

(#2505) Davidkoma


Davidkoma
tag

Űdv!

Tegnapi beszerzésű Sharkoon Rapid Case USB3.0 3.5"-os HDD-házikó: VID:174C, PID:55AA, azaz: ASMedia chipset.
#2483-as hozzászólásban említett új szállítmányból egy fekete példány.

(#2506) King Unique válasza Davidkoma (#2505) üzenetére


King Unique
titán

Igen ASMedia valóban :K , de uez a VID-PID azonosító van a 1051 és a 1053-as chipnél is HDS-ben.

(#2507) liszi70 válasza Davidkoma (#2505) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi, fontos infó, nekem kedden érkezik a rapid case, valószínűleg szintén ebből a szállítmányból. (De ez most jó vagy rossz, az automatikus készenlétbe állás és kikapcsolás szempontjából? :B )

[ Szerkesztve ]

(#2508) Davidkoma válasza King Unique (#2506) üzenetére


Davidkoma
tag

A két azonosítót én is a HDSentinellel olvastattam ki, ott csak ez a két információ jelent meg, a Firmware verziószáma nem, a Google meg annyit közöl erre, hogy. ASMedia, illetve Rayfull is ezt írta #2492-ben.

Egyébként rövid (30 perces) ismerkedésünk alatt annyit tapasztaltam, hogy tényleg halk, de eléggé melegszik, 47C-nál ki is kapcsoltam. Egy régi, Sata1-es Seagate 7200.7-ről másoltam vele, akár mekkora fájlokat, de nem ment 40k fölé a tempó olvasásnál.

(#2509) liszi70 válasza Davidkoma (#2508) üzenetére


liszi70
nagyúr

"tényleg halk, de eléggé melegszik"

A melegedés mértéke leginkább nem a HDD-től függ?

"Sata1-es Seagate 7200.7-ről másoltam vele, akár mekkora fájlokat, de nem ment 40k fölé a tempó olvasásnál."

SATA1-el ez természetes, nem? :F Kipróbálod más HDD-vel is?

A kikapcsolását tesztelted már?

[ Szerkesztve ]

(#2510) Davidkoma válasza liszi70 (#2509) üzenetére


Davidkoma
tag

Igazad van, a melegedés a HDD-től függ, Az öreg, 120GB-os 7200-as fordulatú HDD-ről másoltam USB3-as kábelével USB3.0-ás porton keresztül. Ment kb. 5-6 percet, több szünettel, de észrevettem, hogy intenzíven kúszik fel a hőmérséklet a HD Sentinelben. 42C-nál abbahagytam a másolást, vártam, de csak kúszott feljebb, erre asztali ventivel közelről direktben hútöttem, de még mindig emelkedett 47C-ig.

Igen, kipróbálom más wincsikkel is, 7200-as Toshibával és EARX-es WD-Green -nel is.

A kikapcs. tesztet még nem vizsgáltam, de megnézem majd.

(#2511) liszi70 válasza Davidkoma (#2510) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi, várom!

"HDD-ről másoltam USB3-as kábelével USB3.0-ás porton keresztül"

Oké, de semmit nem tud bemutatni a valós másolási képességeiről és sebességéről egy SATA1-e vinyóval.

[ Szerkesztve ]

(#2512) Davidkoma


Davidkoma
tag

Sisoft Sandra-szerint:
VEN_174C, DEV_55AA, PRT_00

(#2513) Davidkoma válasza liszi70 (#2511) üzenetére


Davidkoma
tag

Igazság szerint azért tűnt lassúnak a 40k-s olvasás, mert vettem a Mobilrack-kel együtt egy Kingston 64GB-os Pen Drive-ot, ott az írás volt ennek a duplája.

(#2514) tomp válasza liszi70 (#2509) üzenetére


tomp
félisten

Nekem a Rapid Case-ben egy 5400-on pörgő Samsung F2 EcoGreen van. Intenzív használattal a nagy hőségben 45-ig ment fel a hőmérséklete. Most is aktív a lemezhasználat és a meleg szobában 42fokos. Ha leállítok minden használatot akkor kb 40-ig visszahűl.

A maximális sebesség amit elértem vele az 108MB/s volt.

(#2515) King Unique válasza Davidkoma (#2508) üzenetére


King Unique
titán

Igen, ami időközben meg lett említve, vsz a régi SATA 1 Seagate vinyó és 7200 RPM okozza a lassúságot és a melegedést, utóbbinál amúgy sem ajánlott annyira 5400 RPM-től magasabb fordulatszámú külső rackbe.
Mképp próbáld meg másik HDD-vel is. :K
Illetve nézd majd meg, ennél a 1053 chipnél üresjárati alvó mód és biztonságos leválasztás utána HDD leállítás működik-e.

[ Szerkesztve ]

(#2516) liszi70 válasza tomp (#2514) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ez teljesen rendben van! Köszi!

(#2517) Davidkoma válasza tomp (#2514) üzenetére


Davidkoma
tag

Köszi az infót, egyébként van egy olyan gyanúm, hogy fals adatot ad a szenzor/Sentinel ennél az őskövület Seagate-nél, a Sharkoon-burkolatot fogdosva nem ilyen drámai a helyzet.

A kipróbálandó HDD-k a gépben pörögnek, így most nem tudok mást belepróbálni momentán.

Ami furcsa volt, hogy korábban a gépben menő wincsiknél az intenzív haszálatkor fellépő hómérséklet-emelkedést megfoghattam lokális hűtéssel ill. másolási szünetekkel, itt viszont üresjáratban is további (bár kevésbé vehemens) emelkedést jelzett a szenzor.

(#2518) Davidkoma válasza King Unique (#2515) üzenetére


Davidkoma
tag

Ok, kipróbálom, köszi.

Egyébként 1051, és 1053-as firmware-eken kívül 1054-es is előfordulhat (Sharkoon-okban is) legalább is Google-szerint.

(#2519) King Unique válasza Davidkoma (#2517) üzenetére


King Unique
titán

HDS se mindig pontos...érdemes megnézni több programmal is, illetve úgy tudod könnyen tesztelni, h hidegen indítva (kihűlt állapotban) a hőmérséklete a szobahőmérséklettel kell, h kb. megegyező legyen. Ha jelentősen több, akkor vsz pontatlan a szenzora, de ezt lehet HDS-ben az adott érték eltolásával korrigálni.

Lehet akár 1054 is, bár arról eddig még nem hallottunk itt a topikban. Illetve azért nem ártana, ha a VID-PID azonosítók jobban meg lennének különböztetve, mert így kicsit lutri a dolog, hisz a 1051 és 1053, de eleht még az a 1054-es is egy azonosítóval fut...

[ Szerkesztve ]

(#2520) tomp válasza Davidkoma (#2517) üzenetére


tomp
félisten

Hidegindítással nézd meg mennyit mutat. Ha kevesebbet mint maga a szoba hőmérséklete akkor el lehet tolni, hogy nagyjából pontos legyen. Nekem a Samsungnál 8fokot kellett eltolni!

(#2521) Davidkoma válasza King Unique (#2519) üzenetére


Davidkoma
tag

A szenzor mindkét indítás alkalmával 25C-ről indult, ez kb. megfelelt a szoba jelenlegi hőmérsékletének.
Anno ez a wincsi ment a gépemben, de nem produkált kiugró értékeket, igaz mindig hűtve volt ventivel.

1054-es: [link]

(#2522) Davidkoma


Davidkoma
tag

Szétkaptam a rack-et, a nyákon a szitázás:

U3T-30-1053 V0.1
131210

Tehát 1053

Egyébként annyiban eltér az enyém ettől a tesztben szereplőtől, hogy nincs a nyákon a kapcsoló közelében a chip, és a mellette lévő SMD-alkatrészek, a nyákot még nem csavaroztam le, hogy a túloldalát is megnézzem.

(#2523) vlevi válasza batagy (#2495) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Ha ASmedia chipes, akkor nehezebb megoldani, hogy ne álljon le a vinyó"
Pedig az a pont jó, ha leáll a vinyó.
Ha olyan kell, amiben nem áll le, akkor vegyél Kolinket :D
De most tényleg. Viccen kívül. TV-re rá van dugva ez a külső ház, megnézem a filmet, kikapcsolom a tévét, akkor vele együtt lekapcsol a Sharkoon ház is. Viszont például az említett Kolink az nem kapcsol le. Még reggel 7-kor is pörög benne a vinyó, ami totál felesleges.
Azzal sincs bajom, ha üresjáratban 10-15 perc után leállítja a lemezt. Az előbbi példához visszatérve, ha filmezés után nem kapcsolom ki a tévét, csak mást csinálok. Ilyenkor a lemez forgása megáll, de elektronikailag élő a készülék (tehát még PC-n is látom F:\ meghajtónak). Egyedül annyit lehet észrevenni, hogy 4-5mp eltelik, mire ilyenkor magához tér.
Persze, ha ez egy médialejátszónak gondot okoz, hogy nem fér hozzá a rádugott lemezhez azonnal, és várás helyett bedobja a törölközőt, az szerintem nem a Sharkoon hibája.

(#2524) liszi70 válasza vlevi (#2523) üzenetére


liszi70
nagyúr

+1

(#2525) batagy válasza vlevi (#2523) üzenetére


batagy
őstag

Egyik felhasználó kérdése volt, hogy ne álljon le a vinyó, azt arra írtam.

Amúgy használati szokás/preferencia kérdése. Valamikor jobb ha leáll, más használat esetén jobb ha nem áll le a vinyó.

(#2526) tomp


tomp
félisten

Szétkaptam a Rapid Case-t.
A nyákon a felirat: U3T-30_1051 V1.2
2010.07.07
Azaz ASMedia 1051.

(#2527) Davidkoma


Davidkoma
tag

Annyi fejlemény van tegnap óta, hogy nem áll le a wincsi a rackben.
A nyák így néz ki benne:

[link]

A 15. és 16. képeken jól látszik.

(#2528) liszi70 válasza Davidkoma (#2527) üzenetére


liszi70
nagyúr

Milyen vincsi és mihez van csatlakoztatva a külső rack?

(#2529) Davidkoma válasza liszi70 (#2528) üzenetére


Davidkoma
tag

Még mindig ugyanaz az öreg 120GB-os 7200.7-es Seagate, amit tegnap este említettem, nincs más S-ATA HDD, amit behajíthatnék a rackbe, a gépben pörgő 3db 2TB-os HDD-n kivül.
ha majd leáll a masina, megnézem újabb gyártású 7200-assal (a melegedés végett) és 5400-as WD-vel is.

OFF:
Csak közbevetőleg jegyzem meg, nálam is az a távoli cél, hogy leálljon majd a HDD benne, lévén nemrég vett TV-hez kívánnám majd használni.
Az öreg 120-as sajnos ilyenformán nem lesz ide alkalmazva, hála a "hőemelkedésnek".

Ja, 25%-ot gyorsult az olvasás (nem tesztprogrammmal, csak Total Commanderben nézve), nyilván gyorsabb tányér-sávokról olvasott ma reggel.

(#2530) Davidkoma


Davidkoma
tag

Csináltam pár tesztképet egy 2TB-os WD Green-nel (WD EARX), USB3-as porton.
Kérésre 1GB-os beállítással:

(#2531) vlevi válasza Davidkoma (#2530) üzenetére


vlevi
nagyúr

Akkor ott valami van, mert ez kevéske. Mennyi szabad hely volt ezen a vinyón? Mert amíg üres, addíg 150 körül kellene mennie. Igaz, én Crystaldiskmarkkal mértem.

(#2532) vlevi válasza vlevi (#2531) üzenetére


vlevi
nagyúr

Csináltam most is egyet, amikor már alig 300G szabad hely van rajta. Lassult nálam is, de ez természetesen, a lemez belsején lassabb mindegyik.

ja, most látom, törölve az egész, én piros vinyóval mértem, nem zölddel.
bocsi, nem olvastam el rendesen, amit írtál.

[ Szerkesztve ]

(#2533) Davidkoma válasza vlevi (#2531) üzenetére


Davidkoma
tag

Nagyjából 570GB szabad hely volt/van rajta.
Ez egy ~3 éves HDD, itt vettem 2011-ben a Hardveraprón nagyon minimális használattal, de igazság szerint sose volt egy táltos wincsi. Mivel adattárolásra volt használva, így nem volt akkora dráma a sebessége.
Nem lett firmware-frissítés sem rajta, nem is néztem, hogy van-e hozzá újabb.
Ha majd lesz újabb szabad meghajtóm, lefuttatom ugyanezeket ismét.

Ja, és a legfontosabb: semmilyen aggasztó hőemelkedés nincs a mobilrackben.

Kérdés: 3TB-os új HDD-t tudnék-e formázni/partícionálni ebben az USB3-as Sharkoon-rackben?
A sharkoon gyártói támogatás a használatot 6TB-ig írja, az alaplapom nem UEFI-s, így a számomra fennálló 2.2TB-os korlátot szeretném megkerülni azáltal, hogy külső tárolónak vennék bele egy 3TB-ost (fajlagosan gazdaságosabb lenne, mint egy 2-es).
32bit-es Win7-tel használnám.

Köszi.

(#2534) vlevi válasza Davidkoma (#2533) üzenetére


vlevi
nagyúr

WIn7 már kezeli a GPT partíciókat, azzal nem lesz gond.
Bootolni nem tud róla, mert ahhoz valóban UEFI lap és 64 bites rendszer kellene, de adattárolásnál nem szempont a boot, nem lesz gond.
A lemezkezelő a particionálásnál az MBR helyett a GPT partíciós táblát fogja rá rakni, de nagyjából más különbséget nem látsz majd.

(#2535) Davidkoma válasza vlevi (#2534) üzenetére


Davidkoma
tag

Köszi, akkor valószínűleg egy 3TB-os lesz majd a következő. :R

(#2536) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Most vettem az új készletből egy Sharkoon házat. Szeretném frissíteni, de nem engedi. Állandóan ezt az üzenetet adja ki: Chip and FW don't match. Port:0 .
De nem csak a firmware frissítést nem engedi, hanem semmit sem tudok rajta állítani.

Mi miatt van ez, mit tudok tenni?

[ Szerkesztve ]

(#2537) Willie válasza Willie (#2536) üzenetére


Willie
őstag

Szétszedtem az újat is és a régit is.
A régiben 1051 szerepel a nyákon, a ma vásároltban pedig 1053.

De hogy állítsak rajta? :D

szerk.: A régi 1051-est simán tudom módosítani az MP Tool segítségével.

[ Szerkesztve ]

(#2538) Davidkoma válasza Willie (#2537) üzenetére


Davidkoma
tag

A letöltött fw_update_asmedia...zip állományban van 2 EXE-fájl.
A másik, azaz AsmShowFwVersion.exe futtatásakor milyen értéket ad vissza?

(#2539) King Unique válasza Davidkoma (#2533) üzenetére


King Unique
titán

Ahogy fórumtárs mondta, UEFI és 64 bites OS kizárólag a 2,2 TB+ HDD-ről való bootoláshoz elengedhetetlen, sima adatpartíció kezeléséhez elvileg elég a 32 bites Win7 is.
Az is érdekes, h a Sharkoon Rapid-Case esetében sokáig 4 TB HDD támogatás volt feltüntetve, vsz a JMicron és az ASM1051 chipekhez, szerintem a 6 TB támogatás, lehet csak az új ASM1053 chipeknél érvényes, bár ezt nem tudom biztosan.

(#2537) Intercreptor: az újabb 2.x MP Tools alatt se működik [link]??
A korábban linkelt firmware-ek is vsz a 1051-eshez lehetnek jók...

(#2540) Willie


Willie
őstag

(#2538) Davidkoma és (#2539) King Unique: Ha hazaérek megnézem ezeket, köszönöm! :)

(#2541) fricc_ válasza Willie (#2537) üzenetére


fricc_
tag

Hali!

Valószínűleg úgy jártál mint én.
a 1051-eshez van tools, a 1053-ashoz nincs, és a 1053-ason elvileg újabb a firmware mint ami a honlapon van.

Ha megtalálod a megoldást szólj nekem is :-)

[ Szerkesztve ]

(#2542) tomp


tomp
félisten

Nemrég a melegedés volt a téma a Rapid Case-nél. Nos! 5400-as vinyón fut a töredezettség-mentesítő és jelenleg már 46fokos a vinyó benne. :)

(#2543) King Unique válasza fricc_ (#2541) üzenetére


King Unique
titán

Én időközben rákérdeztem Sharkoon supportnál a 1053 chip és a 6 TB HDD támogatás ügyében, ezeket a válaszokat kaptam:

"the firmware is not for your new chipset. The ASMedia firmware is for older
cases with ASM1051 chipset. It can`t update your case. So far, we do not have
a update tool and new firmware for the new ASM1053 chipset.
Do you have any problems with it?."

"I have passed to the chipset manufacturer. So far we do not have new firmware
for this chipset. Once it will be available, we put it on our homepage for
download.
We wrote 4TB , because there are no higher capapcity HDD`s in the market. Now,
when they`re available, we tested them and correct the max. capacity size. All
USB3 chipsets in our cases works up to 6TB.
If you can reproduce the problem at other PC`s, it is also possible, that the
device is defective. In that case, please claim it with your dealer, wher it
was bought."

Magyarán az ASM1053 chiphez jelenleg nincs flashelési, frissítési lehetőség, nekik se....ígérték, amint elérhetővé válik, rögvest felteszik az oldalukra.(csak mikor...?) Kérdezték mért fontos azt birizgálni, talán vmi probléma van a házzal, én mondtam, h alvó mód és HDD leállítás nem működik, mert nem mindegyiknél van beállítva. Erre csak azt írták, h ha más gépeken is produkálja, akkor vsz a rack a hibás, szerintük. Holott nyilván ennek hiánya se akkora gond és pusztán a chip firmware-rének beállításaitól függ, de nem mélyedtek bele.

4 vs 6 TB HDD kezelésre elismerték, h valóban nemrég még 4 TB volt kiírva és jelenleg ennél nagyobb HDD nem is nagyon érhető el, de tesztelik bla-bla és elvileg minden Sharkoon USB3 chipset kezelni fogja a nagyobbakat is.

[ Szerkesztve ]

(#2544) Davidkoma


Davidkoma
tag

Az imént frissítettem ("downgrade"-eltem) a firmware-t a Sharkoon Rapid Case 3.0-ban. Ami most benne van az is 2013-as, csak korábbi, mint a gyáriként szállított.
A 2.0.4-es legújabb MPTool, az nekem sem működött, ahogy senki másnál sem, de az egyel korábbi (2.0.2) az igen.

A dolog szépséghibája, hogy megismételni nem tudom, nem állítottam át az opciókat, (idle timer és társai), a cél az volt, hogy egyáltalán hozzá tudok-e nyúlni az MPTool-lal?

A frissités néhány másodpercig tartott, a Progress Bar-on a kis csík végigment és megjelent lent egy ablak a tálcán, hogy az eszköz müködésre kész.

Ja, miközben ezt írom, lekapcsolt a Sharkoon, a kék led nem világít, a HDSentinel-hőfokmutató ablakában lent viszont mutatja a stabil 38 fokos értéket.

Na bazz', a kép meg lemaradt:

[ Szerkesztve ]

(#2545) vlevi válasza King Unique (#2543) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nos, nekem 1053 van, es szepen mukodik az alvo mod. Egy kicist erdekes csak, hogy ha pl. be van kapcsolva a tv, es ugy megy alvasba, akkor kikapcsol a kek led is. De amikor filmnezes utan kikapcsolom a tv-t, akkor hallhatoan leparkolja a hdd-t, es leallitja, de a kek led egve marad, meg reggel is vilagit.
Masik erdekesseg, hogy ugyanazt a samu ecogreen vinyot halkabban kezeli, mint a korabban emlitett kolink haz. Ezalatt azt ertem, hoyg kevesebb kerregest hallok, de teljesitmenyben nem veszek eszre kulonbseget, usb3-on masolas kozben sem. Lehet, hogy van kulonbseg, es elvileg a halkabb, energiatakaeroksabb mukodes kisebb sebesseget jelent, de ezt meresekkel nem tudom alatamasztani, es az is lehet, hogy a kolink haz vezerloje volt csak egy elavult darab. Ezt mar nem tudom megnezni, mert a kolink hazam mar nincs meg.

(#2546) King Unique válasza vlevi (#2545) üzenetére


King Unique
titán

Mármint PC is működik az inaktivitás utáni alvás, illetve biztonságos leválasztás után HDD is leáll benne??

(#2544) Davidkoma: ezek szerint MPTool 2.02-vel megy, firmware-t milyet tettél rá pontosan,a station drivers-ről :F

(#2547) Davidkoma válasza King Unique (#2546) üzenetére


Davidkoma
tag

A Plugable.com-oldaláról szedtem a linket, nem a station drivers-ről.
Ez egy egybecsomagolt exe-állomány, (UASP1-130107, 962kB, eredeti fájlnév: 121005.exe)), de amint fut, a jólísmert MPTool-os kezelőfelület jelenik meg, a jobb felső sarkában a verzió is látszik szépen).

A belinkelt kép kicsi lett, itt egy olvashatóbb ugyanerről: [link]

(#2548) King Unique válasza Davidkoma (#2547) üzenetére


King Unique
titán

Erről van szó gondolom [link], ez vmi módosított, alvó móddal előre beállított firmware lehet, de ha működött vele, akkor OK:
Gondolom mások is belefutottak ebbe a hibába és kreált vki egy ilyet.
Akkor a "probléma", ha vól veszem ki a szavaidból a 1053-as chipnél, ezzel elvileg orvosolható. :C

(#2549) Davidkoma válasza King Unique (#2548) üzenetére


Davidkoma
tag

Egyelőre az inaktiv állapotból a leállás megy, ha pl.TC-vel ránézek, akkor elindul szépen, ahogy kell, ha pedig nincs aktivitás, leáll.
A 2TB feletti méretet alany hiányában nem tudom még kipróbálni, az is lehet, hogy csak egy 2TB-ost veszek bele, ez a bizonytalanság nem nyugtatott meg.

Őszintén megvallva mielőtt megvettem volna, futólag olvastam itt egy-két hozzászólást, de ugye semmilyen jel nem különbözteti meg a JMicron/Asmedia kettőst a Sarkoonnál, így csak 50% esélyem volt, hogy a kevésbé macerásat kapjam, a PCX-nél, ahonnét az enyém is van, nem lehetett a rendelésnél választani, annyit láttam, mikor elment a rendelés, hogy fekete házas lesz.
A dobozán, a készüléken sincs egyetlen árva jel, hogy milyen chipset lapul benne.
Szóval lutri.
A neked küldött lepattintó válasz (nyilván nem az volt, de én annak értelmezem) sem győzött meg.

A konkurrens mobilrack-gyártók termékeit sem ismerem jobban, (azt látom ,hogy más is építkezik ezekre a chipsetekre), tehát nem állítom ,hogy ez rosszabb, vagy kevésbé jó, mint X vagy Y.

(#2550) King Unique válasza Davidkoma (#2549) üzenetére


King Unique
titán

Hát valóban lutri....a kereskedők meg az utolsók, akik tisztában lennének vele :D
Igen valóban a Sharkoon ügyfélszolgálat is többnyire csak mellébeszél, meg leadják a hivatalos szöveget. Írtam is nekik, h más német gyártók (pl. Raidsonic) termékeiben is van ASMedia chip, de többnyire 1051-es,aminél állítható, illetve legtöbb 2,5" racknél is külön kellett beállítani. Azért a végére nyaltam egyet nekik, h milyen jó a Rapid-Case, mert végülis tényleg az egyik legjobb 3,5" a piacon. :K
Az az alvó mód és társai beállíthatóság pedig nem akkora hiba tulajdonképpen, mert a rack attól még működik rendesen.

Azt nem írtad, ha Windows-ban tálcán leválasztod, azután leáll-e a HDD, mert alvó mód mellett, az is lényeges??
Egyébként a 2 TB opciónak meg pusztán XP esetében van csak értelme, mert újabb Windows-ok már mind alapban kezelik normálisan a GPT-t, v max akkor, ha esetleg MBR partícióstílussal akarod mindenáron használni. Tehát a firmware-ben a 2 TB opció bejelölése nélkül is használható elvileg újabb rendszereken 3-4 TB-os HDD, ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.