Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) Anathema67 válasza fzr600r (#2849) üzenetére


Anathema67
tag

Nyisd meg az "Eszközkezelő"-t, a "Lemezmeghajtó" fül alatt látod a külső ház nevét?

(#2852) King Unique válasza fzr600r (#2844) üzenetére


King Unique
titán

NYÁK alsó felén lesz az a chip az újaknál, illetve milyen Rapid Case (USB 3.0), milyen chip van benne :F
Pedig az új 1053 chip a 3.0-ásnál, ami vsz van benne, simán kezeli a 3 TB HDD-t és Win7 is, lemezkezelőben GPT-re inicializálod, majd partícionálod és onnan már működnie kéne neki.
Illetve, ami javasolt kollega is, eszközkezelőben nincs e ismeretlen eszköz, sárga felkiáltójel előtte?
Meg, amit szaki is felvetett, táp (be van kapcsolva), kábel rendesen bedugva stb.?

[ Szerkesztve ]

(#2853) batagy válasza fzr600r (#2845) üzenetére


batagy
őstag

Megnéztem az enyémet. Az enyém JMS539 chipes és úgy néz ki mint a honlapon. Azaz a tied valszeg ASM1051 vagy ASM1053 chipes lesz.

Sajnos az eszközkezelőben nem tudod megnézni, ha a vinyót nem ismeri föl. Így csak a nyák másik oldalról való megnézése marad. De ha kis méretű vinyót/SSD-t se lát, akkor valami más baj lehet.

Néha triviális dolgok mellett is elsiklik az ember, így azt tudom még mondani, hogy nézd meg a tápot, hogy működik-e. Lehet, hogy a rack már nem is kap tápot.

[ Szerkesztve ]

(#2854) fzr600r


fzr600r
csendes tag

Köszi mindenkinek a tippeket.Az eszközkezelőben semmi nincs,ismeretlen eszköz se.A led az elején világít elvileg kap áramot,ma hoznak délután bele egy kisebb hdd-t ha az se lesz jó akkor visszaküldöm.Próbáltam már másik gépre kötni ott is ugyanez a helyzet, mindkét gépen win7 64bit van.A 3tb hdd-t ha beszerelem a gépbe akkor működik nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#2855) fzr600r


fzr600r
csendes tag

Mondjuk érdekes hogy fel se pörgeti a hdd-t.

(#2856) King Unique válasza fzr600r (#2855) üzenetére


King Unique
titán

Az valóban érdekes...belül SATA-ra jól rá van dugva, kívül többi kábel?
Ha ennyire nem megy, lehet selejtes darabot fogtál ki és marad a garis csere.

(#2857) fzr600r válasza King Unique (#2856) üzenetére


fzr600r
csendes tag

Semmire nem reagál.Kaptam délután egy 1terrás hdd-t azzal se kezdett semmit.Jövő héten küldöm viszza gariba.

(#2858) kurtuzov válasza fzr600r (#2857) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Hol vetted? Ez azért érdekelne. külső HDD házak hamisításáról még nem hallottam, vagy hogy működésképtelen nem jól összerakott példányok lennének.

(#2859) DJ. Ru$y válasza kurtuzov (#2858) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Valószínűleg gyári hibás, ilyen mindenhol megeshet.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#2860) person


person
senior tag

Sziasztok.

Külső rack-et használok egy TP-Link TL-WR1043ND routeren de nem megy standby-ba. Ez kellemetlen mert alig használom de szükség lenne rá, hogy rendelkezésre áljon hálózati meghajtóként. Így viszont marad a hurcolás.. A rack Fujitsu-Siemens Storagebird xl-e, Seagate HDD-vel. Lehet ezzel valamit kezdeni vagy ez ennyit tud és max lecserélem. Ha kihuzom USB-t akkor is 24-be megy.. A router nem tudja standby-ba küldeni de PC-n természetesen gond nélkül működik.

Ha csere akkor mi az ami szóba jöhet és megfelel eme nagy elvárásomnak lehetőleg minél olcsóbban?

[ Szerkesztve ]

(#2861) King Unique válasza person (#2860) üzenetére


King Unique
titán

Ez, ha jól nézem, egy elég régi USB2-es gyári külső HDD, nem is kifejezetten külső rack.
Mivel PC/ notebook ezeknek a céleszköze, ahol minden funkciónak működnie kéne, eleve egyéb külső eszközre kötve, mint egy router, nem garantálható minden funkció megfelelő működése. Ahogy látom a házon külön be/ ki kapcsoló sincsen. Nem is tudom ilyen célra melyik rack felelne meg egyáltalán??

[ Szerkesztve ]

(#2862) person válasza King Unique (#2861) üzenetére


person
senior tag

Köszi az infót!
Én sem tudom melyik lenne a jó de lehet veszek inkább egy használt NAS-t az ennél többre is képes, majdnem egy új rack áráért.. És akár raid1 is bejátszhat.

(#2863) Cyphon


Cyphon
csendes tag

Üdv Fórumozók!

Vasaroltam egy WD RED 3 TB-os HDD-t, melle egy Sharkoon rapid case USB 3.0 hazikot. Most elsonek egy elvileg USB 3.0-t tudo laptopba dugtam (USB SS aljzat, gnodolom a superspeedet jelenti, ami az USB 3.0?). Ugy tunik megis az USB 2.0 sebessegen ragadt meg, max 30 MB/s korul merek a default HD tune read benchmarkban. Uj laptop, (de nem az enyem) igy nincs vele meg ilyen tapasztalatom. Mas USB 3-as cucc nincs a kozelben.

Tudom eleg altalanos, de hogy lehetne kideriteni hol a hiba? device managerben latszik az
Intel(R) USB 3.0 eXtensible Host Controller
Intel(R) USB 3.0 Root Hub
szoval elvileg tudnia kene.

Hogy deritsem ki jol mukodik e a HDD es a rack, nem kell e visszavinnem? A HD tune nem quick error scan egy orokkevalosag mire lefut (szintem 30 MB/s koruli). A quick scan nem talat hibat. A teszt kozben a hdd jelenleg 41 fokos, ez nem tudom mennyire normalis.

Na remelem ertheto voltam. Majd meg agyalok en is.

(#2864) DJ. Ru$y válasza Cyphon (#2863) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nézz utána a laptopnak, hogy melyik portja 3.0. :) ;) Érdekes, mert nekem van 4 3.0-ás portom és csak 2-höz van odafirkantva az SS, nem tudom ezt mi alapján 'írják'.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#2865) kurtuzov válasza Cyphon (#2863) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Nekem az elején csinált ilyet. Azt hittem rossz. Aztán begyorsult.

(#2866) Cyphon válasza DJ. Ru$y (#2864) üzenetére


Cyphon
csendes tag

Megneztem mikor dugtam, ezert is furcsalom.

(#2867) King Unique válasza Cyphon (#2863) üzenetére


King Unique
titán

Windows 8 van rajta, ami Intel 3.0 drivert is gyárilag tartalmazza, van Windows 7? Ha utóbbi, akkor megfelelő driver van feltéve, esetleg van a mostaninál újabb hozzá? Mert, ha port 3.0 (SS=superspeed=3.0), rack is tudja 3.0-át, akkor OS-nél nem ok vmi. Többi portban is ezt csinálja, megfelelően, 3.0 eszközként ismerte fel a rendszer, jelenik meg eszközkezelőben a rack? [link], [link]

[ Szerkesztve ]

(#2868) Cyphon válasza King Unique (#2867) üzenetére


Cyphon
csendes tag

Koszi a tippet. Win 7, minden cucc tudja az USB 3.0-t. Jo kis progi ez az USB tree viewer. Segitett, kiderult, hogy radugva mindig az USB 2.0-as USB root hub vette fel. Vatta uj laptop, franc se gondolta volna, hogy gond lesz a driverrel. Mar donget 150 MB/s-mal, gyarto oldalan volt ujabb meghajto. Mondjuk erdekes a 2013-as driver nem tudta az USB3-at :F

(#2869) King Unique válasza Cyphon (#2868) üzenetére


King Unique
titán

Mivel, USB 3.0 2009-es szabvány, így 2013-as driver biztos "tudja", meg amúgy is 3.0-ás, csak lehet épp nem a legjobb, v "hibás" volt. Bár, ha gyári noti, előtelepítve, akkor érdekes, h xar drivert tettek fel... mindenesetre Win7 alatt amúgy is ajánlott mindig frissen tartani, volt akinél az újabb teljesítményjavulást és stabilabb működést eredményezett.

(#2870) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Üdv!

Adott egy Cubox és egy 3,5"-os WD Red vinyó, jelenleg külső rackben, USB-vel a Cuboxra dugva. Szeretnék egy eSATA-s racket beszerezni, hogy a vinyóból töbet ki tudjak préselni, na meg ne a 2 USB csatoló egyikén csüngjön, amikre azért néha szükségem lehet. Az USB 3-as rackemnél értem, hogy a vinyó 12 V-ot kap a hálózatról, 5 V-ot pedig USB-ről. Hogy néz ez ki egy eSATA-s racknél, ott az elektronika külön előállítja az 5 V-ot? Melyik racket ajánlanátok?
Olyat tudnék elképzelni, hogy egy kétkilós réz tömb, arra felcsavarozom a vinyót, mellette az elektronika, és kész De ilyen nincs. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2871) King Unique válasza Ereshkigal (#2870) üzenetére


King Unique
titán

3,5" rackeknél a 12 V a lényeg, eSATA-kapcsolat esetében, mivel az csak adatot továbbít. áramot nem, így alapból csak a 12 V hálózati áram van jelen. Létezik tápolt eSATAp/ eSATApd verzió is, de azok 2,5" házaknál divatosak, illetve kevésbé terjedtek el, főleg utóbbi.
eSATA rackek kínálata eleve szűkösebb manapság, illetve több gyártónál kifutó modellek...Elsőre a FANTEC DB-AluSky U3e tudnám ajánlani, ez tud 3.0-át is és nemrég teszt is készült róla [link]. Esetleg még vmi RaidSonic rack is szóba jöhet [link], az IB-318StUS2-B még kapható sok helyütt, v a kombó IB-351StU3S-B se sokkal drágább. Persze akadhat olcsóbban is, eBay és társain.

[ Szerkesztve ]

(#2872) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Mi a véleményetek a CAPTIVA 3,5" USB3.0 külső házról? 4500 Ft-ért lehetne ilyet venni. Kérdésem az lenne, hogy ennyiért, vagy kicsit drágábban van e jobb vétel nála? Ha igen melyik típus és miért?

Nagyjából az elvárásaim megfelelnek a fentebb linkelt Capativáénak: 3 TB-os HDD kezelése, USB 3.0, kapcsoló és megbízható csendes táp.

(#2873) King Unique válasza Vasinger! (#2872) üzenetére


King Unique
titán

Nézegettem én is ezt korábban, de nincs róla bővebb infóm, v tapasztalatom, ahogy a topikban se vett még ilyet senki.
A Sharkoon Rapid-CaseC, ami itt leginkább bejáratott darab, FANTEC DB-AluSky U3e se rossz, esetleg olcsóbb kategóriából LC-Power rackek, aztán RaidSonic házak is minőségiek.

[ Szerkesztve ]

(#2874) Vasinger! válasza King Unique (#2873) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nos megnéztem őket. a Raidsonic és Fantec elég drága nekem és nem igazán tetszenek. A Sharkoon valóban jól néz ki, csak 7200 Ft a legolcsóbb helyen is, ez meg majdnem 3k-val több, mint amit linkeltem.

LC-Power-ből ezt találtam: LC-35U3-Acrux Ez 5.5k-ért már meglenne, ennyit még szívesen költenék rá.

A kérdés az, hogy érdemes e "kockáztatni" azzal amit linkeltem, vagy az LC-Power-Sharkoon párosból válasszak?

Ezek közül van aki tudja, hogy a tápegységük ciripel e valamelyiknek? Mert azt elkerülném erősen.

[ Szerkesztve ]

(#2875) King Unique válasza Vasinger! (#2874) üzenetére


King Unique
titán

Acruxról nincs infó, de Becruxot többen is használnak itt, annak kis hátránya a fentebb is rajzokkal illusztrált rögzítőlapok, mármint megfelelően kiékelik-e a HDD-t?
Na persze ár is szempont, de mint mondtam a Captiva rackről sok infók nincsenek, maradnak netes review-ek. Biztosan, meg csak az ismert, kipróbált rackeket lehet ajánlani, azért van ez a topik, tesztek is. Nem néz rossznak amúgy ez a Captiva, próba szerencse. :)

[ Szerkesztve ]

(#2876) Vasinger! válasza King Unique (#2875) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Megpróbálom akkor ezt a Captivát, kárt nem tehet a winyóban elvileg, igaz? Sokat nem használnám, igazából az a lényeg, hogy működjön és megbízható legyen.

(#2877) King Unique válasza Vasinger! (#2876) üzenetére


King Unique
titán

Mivel új és vsz tápja is ok, így nem hinném.
Ha valóban ezt veszed, akkor esetleg egy tesznek örülnénk majd, a fenti minták alapján, mert az ára az valóban jó. :R

(#2878) Vasinger! válasza King Unique (#2877) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

A hét végén megveszem és írok majd róla ide mindenképp! :R

(#2879) King Unique válasza Vasinger! (#2878) üzenetére


King Unique
titán

OK, azt megköszönjük! :R
Egy jó rack ugye simán 5k+os, ezért ez az olcsóbb db érdekes lehet majd sokaknak, h mit tud.

(#2880) Ereshkigal válasza King Unique (#2871) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Kicsit megkésve, de köszönöm válaszod. Ezek közül valószínűleg az IB-351StU3S-B lesz, bár még utánaolvasok.

[ Szerkesztve ]

(#2881) Mano66


Mano66
senior tag

Sziasztok.Olyan problémám lenne,hogy adott egy Sharkoon Rapid Case USB 3.0-as ház benne egy HDD amikor nincs torrentben le és feltöltés egy időután kikapcsol.Mit kellene csinálnom,hogy ne kapcsoljon ki,ha nem maradjon készenlétben.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#2882) Tharkoul válasza Vasinger! (#2874) üzenetére


Tharkoul
tag

Nem szóltam, a PCX-nél kapható Sharkoon csak USB2, hiába 5618 Ft. :B

[ Szerkesztve ]

(#2883) King Unique válasza Mano66 (#2881) üzenetére


King Unique
titán

Pedig ez a normális működés, újabban sokaknál is az elvárt igény. Persze akad, akinek az ellenkezője kell.
Nézd meg milyen chipes, mert ha Jmicron, v ASMedia ASM1051, akkor be lehet állítani a firmware-ben az alábbi módon [link]. Ha 1053/ 1153E, akkor nem...

(#2884) Mano66 válasza King Unique (#2883) üzenetére


Mano66
senior tag

Sajna a 1053-as ir.Igen értem,hogy az a jo,hogy kikapcsol.De nem kapcsol vissza automatikusan.Csak egy teljes táp ki-be segit.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#2885) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Nos, meg is jött a Captiva külső winyó, de máris gondjaim vannak vele. Nem mutatja az intézőben a winyót. Lemezkezelő és HD Sentinelben ott van, de formázatlannak látja.

Azt írja rá, hogy "GPT-védőpartíció".

A rendszer Windows 8.1 x64

Windows 7-en lemezkelőben GPT/MBR-t ajánlott fel, mintha nem lenne rajta partíció tábla.

Visszaraktam a régi rack-be, természetesen működött. Egy WD RED 3.0 TB-os winyóról van szó, tehát elvileg támogatnia kéne, mert 3 TB-ig megeszi a winyókat a honlap szerint: honlap

Van valakinek ötlete, hogy mi baja lehet? :F

(#2886) kurtuzov válasza Vasinger! (#2885) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Azt meg tudod oldani, hogy újra particionáld a winyót a Captiva házban?

(#2887) Vasinger! válasza kurtuzov (#2886) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát, valószínűleg ez lesz, csak előtte le kell mentenem 3 TB adatot. :W

(#2888) King Unique válasza Vasinger! (#2885) üzenetére


King Unique
titán

Ha Windows nem ismeri fel megfelelően többszöri próbálkozásra sem, akkor sajna marad a javasolt, adatmentés utána 8.1 alatt újrapartícionálás.... :(
Amúgy ilyen előfordulhat, rackből kivéve, gépbe be, rackbe vissza esetén is, de vsz a GPT okozza, h más rackben partícionáltat egy másik nem megfelelően jelenít meg az OS számára. Vagy épp OS függő is, mert volt egy RAW-os külső vinyóm, amit W7/8.0 is látott, azokon már be volt járatva, majd utóbbit 8.1-re upgrade-elve, az már nem ismerte fel...

(#2889) Centaurus válasza tupacamaru (#2350) üzenetére


Centaurus
tag

Szia!

Ezt a beállító progit honnan lehet leszedni?

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

(#2890) DJ. Ru$y válasza Centaurus (#2889) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Google! Első találat...

[link]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#2891) gumisxxx


gumisxxx
tag

Sziasztok!

Van egy Revoltec EX301 RS076 házam.Olyan gondom van,hogy a ház usb csatija mintha ki lenne"nyúlva",mert lötyög benne a kábel csatija.Többször előfordul,hogy egy pillanatra leválasztódik a winyó a gépről,a HD sentinel is irja a lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák.A médialejátszón is szokott néha újra csatlakozni. A winyó egyébként Toshiba 2tb. Kábelt már cseréltem,de azzal se lett jó. Lehet valamit csinálni a házzal,vagy gariba küldjem vissza?

Asus m2n-e,AMD Athlon 64 X2 5600+,Gigabyte Radeon R7 250 OC 1GB 128bit DDR5 PCI-E GV-R725OC-1GI,4GB Kingmax KLDD48F-A8KB5,Western Digital 320GB WD3200YS-01PGB0,chieftec gps-400aa-101a

(#2892) King Unique válasza gumisxxx (#2891) üzenetére


King Unique
titán

Ezen USB 2.0 B típusú csatlakozó és aljzat van, ami stabilnak mondható. Az aljzat belső eleme nem illeszkedik, szorul bele megfelelően a csatlakozóba, v a rack PCB-n lötyög az aljzat?
Ha van még rá gari, akkor nem érdemes otthon tákolni, jobb cseréltetni. :K

(#2893) gumisxxx válasza King Unique (#2892) üzenetére


gumisxxx
tag

A kábel csatija mozog nagyon.

Asus m2n-e,AMD Athlon 64 X2 5600+,Gigabyte Radeon R7 250 OC 1GB 128bit DDR5 PCI-E GV-R725OC-1GI,4GB Kingmax KLDD48F-A8KB5,Western Digital 320GB WD3200YS-01PGB0,chieftec gps-400aa-101a

(#2894) gumisxxx válasza King Unique (#2892) üzenetére


gumisxxx
tag

Valószinű,hogy a rack usb aljzata lazult ki/nem érintkezik rendesen. Lehet valamit itthon csinálni vele? A gari az sok idő lenne és a winyó pedig napi használtban van. Arról filmezünk.

[ Szerkesztve ]

Asus m2n-e,AMD Athlon 64 X2 5600+,Gigabyte Radeon R7 250 OC 1GB 128bit DDR5 PCI-E GV-R725OC-1GI,4GB Kingmax KLDD48F-A8KB5,Western Digital 320GB WD3200YS-01PGB0,chieftec gps-400aa-101a

(#2895) King Unique válasza gumisxxx (#2894) üzenetére


King Unique
titán

Igen, ezt kérdeztem/ mondtam a legelején is, h vsz a NYÁK-on az aljzat mozog, nem a csatlakozó.
Lehet csak sima, több pontos felületi forrasztással volt odatákolva, ami nem a legtartósabb. Az átmenő forrasztás jobb megoldás, az bírni szokta a strapát [link].
Meg lehet próbálni, saját felelősségre házilag odaforrasztani, bár ahhoz nem árt némi szakértelem.
Vagy venni egy új racket, esetleg kérni egyet kölcsönbe. De gariztatás lenne a legcélszerűbb megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#2896) Mano66 válasza King Unique (#2883) üzenetére


Mano66
senior tag

Elcseréltem a rackkemet egy ASMedia ASM1051E csipesre.Azon is a legujabb fw volt rajta és az is teljesen kikapcsolt.A leirás alapján [link] amit ajánlottál kiprobáltam a legujabb fw-vel is,hogy müködik.A tapasztalat,hogy az Idle Timer-t Never-re állitva kevé.Gyárilag 10percen volt.A "More Config" gombra kattintva csak a HDD Standby-nál legyen pipa és ugy csináltam fw frissitést.Ugy nézki,hogy igy már feléled inaktvitásbol is a rack.Két napja müködik rendesen.
Ha valakinek kell itt a legujabb fw:[RAPID-CASE 3.5" SATA USB3.0]

[ Szerkesztve ]

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#2897) King Unique válasza Mano66 (#2896) üzenetére


King Unique
titán

1051E chip is jó, SATA3-as.
Neked az volt az igény, h ne álljon le, leírás alapján akkor be tudtad állítani, ok. :)
Láttam én is, h fent van Sharkoon oldalán egy új fw, ez nemrég jött ki, station-drivers oldalán is ott van [link], valamint az usbdev.ru oldalán is ott virít. Viszont ez 1051-eshez való, az új rackek meg 1053 chipel szereltek, ahhoz is kiadhatnának vmit....

(#2898) Mano66 válasza King Unique (#2897) üzenetére


Mano66
senior tag

A haverommal majd nem egyidőben vettük a rackket csak más boltban.Neki más az igénye mint nekem igy jó neki a 1053-sal szerelt is.Igy cseréltünk.Csak azért irtam,ha valakinek ugyan az az igénye mint nálam az az új fw-t is betudja állitani rá."batagy" irta,hogy nem tudta kiprobálni,hogy melyik beállitás a jó.Az amit beirtam ugy jol müködik.A legszebb benne,hogy a hdd teljesen leáll nem pörög,de ha torrenten valaki csatlakozni akar hozzá ujra indul.Vagy is ha leis áll mindig késszenlében van.A seedelés folyamatos.Köszönöm a segitséget mind kettötöknek.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#2899) gumisxxx válasza King Unique (#2895) üzenetére


gumisxxx
tag

Még annyi,hogy nem usb b csati van rajta mint a képen,hanem a sima lapos usb.Ha ez számit valamit. Az furcsa még,hogy ha a másolok rá,akkor nagyon ritkán dobja el a winyót,de ha a rackről akarok másolni a gépre,akkor 10-ből talán csak egyszer sikerül neki,mert mindig eldobja.

[ Szerkesztve ]

Asus m2n-e,AMD Athlon 64 X2 5600+,Gigabyte Radeon R7 250 OC 1GB 128bit DDR5 PCI-E GV-R725OC-1GI,4GB Kingmax KLDD48F-A8KB5,Western Digital 320GB WD3200YS-01PGB0,chieftec gps-400aa-101a

(#2900) King Unique válasza Mano66 (#2898) üzenetére


King Unique
titán

Akkor jól megoldottátok. :)
Viszont ezt a leállás dolgot nem teljesen értem, mert a Never értéknek pont az lenne a lényege, h ne állítsa le soha, ne legyen alvó mód, hanem folyamatosan járjon benne a vinyó, nem ezt volt az igényed...:F Amúgy alvó módban, ha "hozzányúlnak", akkor értelemszerűen felpörög újra. Nálad ezek szerint, ezzel is gond volt?

(#2899) gumisxxx: igen, mert kétféle is van belőle, nekem ezek szerint a normál Type A csatlakozós van.
Az, h oda-vissza mért dobálja el eltérően, nem tudom, de volt ilyen hiba másoknál is, ott kábel volt a rossz. + esetedben az aljzat is kilazult. Ezt cseréltetni kell mindenképpen, amíg lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.