Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) Mano66 válasza gaston63 (#2945) üzenetére


Mano66
senior tag

Jol irtam 1051E az enyém és azt tudtam is az fw-t modositani.Ahogy "King Unique" és "batagy" is irta a 1053 és a 1053E-n nem lehet fw modositást csinálni.A 1053-as csippel szerelt csak akkor nem jo,ha szeretnéd,hogy ne kapcsoljon ki a rack.Nincs stanby ha nem teljesen kikakcsol a rack.Sokaknak meg ez a jó,de én torrentet futtatokrajta és ott ez nem jó.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#2952) gaston63 válasza Mano66 (#2951) üzenetére


gaston63
tag

Szia!

Köszi a választ!

Na akkor még egyszer a gyengébbek (én) kedvéért. Mivel én is főleg torrentezésre használnám, nekem is
1051E-re van szükségem. Ugyanarról beszélünk csak én az eredeti (a csere előtti) állapotból indultam ki, azért
nem értettem az hsz.-t.
Lényeg a lényeg, 1051E-s csippel szerelt legyen.

Köszönöm mindenki segítségét!

(#2953) gaston63 válasza Mano66 (#2930) üzenetére


gaston63
tag

na ez zavart be, ide nem 1053-kellett volna??

(#2954) Mano66 válasza gaston63 (#2953) üzenetére


Mano66
senior tag

Igen jol gondolod.Rosszul fogalmaztam,kimaradt egy "nem".

Van olcsobb hely is,de onnan nagy valoszinüséggel "nem" Asmédia 1051E-t kapsz.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#2955) zolkowics


zolkowics
újonc

Sziasztok!

Segítségére lenne szükségem! Van egy POINT OF VIEW R-720181, 3,5"-os külső hdd házam, és egy WD5000ABYS vinyóm. A problémám az, hogy nem tudom "összeházasítani" a kettőt, mert a csatlakozók, kábelek nem férnek a házba. Hogy kicsit érthetőbb legyek: A ház táp csatlakozójától nem fér a vinyó sata csatlakozója. Valószínűleg (sőt, biztos) én vagyok a hikomat, de segítségeteket kérném, hogy milyen sata és táp kábelekkel próbálkozzak.

Előre is köszi a segítséget és bocs, ha érthetetlen vagyok. Remélem így is tudtok segíteni.

(#2956) kk831228 válasza zolkowics (#2955) üzenetére


kk831228
addikt

POV...?? ;] ;] :D Ilyet láttam már valahol... ;]

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#2957) zolkowics válasza kk831228 (#2956) üzenetére


zolkowics
újonc

A hozzászólásodról nekem is egy klasszikus jut eszembe: "Kössz Csoki, sokat segítettél..."

(#2958) batagy válasza zolkowics (#2955) üzenetére


batagy
őstag

Nem ismerem ezt a racket, nem túl elterjedt típus. Ez egy olyan rack, ami IDE és SATA vinyókat is tud fogadni. Ezért gondolom több helyet elfoglalnak benne a csatlakozók és kevés hely marad a vinyónak. Részletes képet nem látni róla, ezt úgyis te látod magadnak, meg tudod ítélni biztos hogy egyáltalán van-e esélye hogy beleférjen.

Én azt javasolnám, ha új a rack, próbáld visszacserélni egy elterjedtebb SATA típusra, vagy ha régebbi a rack, add el és vegyél másikat.

(#2959) andras888


andras888
aktív tag

Van egy 5,25 ös rack vagy nem tudom mi a gépházban, nem láttam benne semmi elektronikát, szóval direktben van a sata, meg a tápkábel-el. Az kivitelezhető vele valahogyan, hogy menet közben tudjam ki-be venni belőle a hdd-t?

(#2960) batagy válasza andras888 (#2959) üzenetére


batagy
őstag

Ez valami ki-behúzható mobil rack akar lenni biztos.... Van az előlapon fogantyú rajta?

Manapság már nem annyira divatos .

Menet közben kivenni: ez attól függ, van-e AHCI és Hotswap támogatás az alaplapon. A BIOS-ban kell megnézni. Egyébként nem nagyon javasolt menet közben SATA-t kihúzogatni, plusz a SATA csatlakozó fizikailag sem nagyon bírja a sok dugdosást.

[ Szerkesztve ]

(#2961) andras888 válasza batagy (#2960) üzenetére


andras888
aktív tag

Igen arra gondoltam, otthon a sok lom között kukáztam. nemsokszor használnám a hdd-t, megőrülök a hangjától :-)
F1 es samumat wd blue-ra cserélték garanciába, mert gyengélkedett, és csak ez volt helyette. Gondoltam így kiiktathatom a gépből mert nem sokszor használom. Ssd ről megy a rendszer.
Megnézem az alaplapom mit tud. :DD

[ Szerkesztve ]

(#2962) veze válasza andras888 (#2961) üzenetére


veze
őstag

Ha az alaplap támogatja nyugodtan húzogathatod.
én egy régi, még anno IDE-s " ma már nem divatos, lehajtható füles" rack-et alakitottam át ugyanígy. kihajitottam belőle azt a panelt ami benne volt, és becsavaroztam egy egyszerű Sata toldót [link]
A legmacerásabb annyi volt, hogy ugy pozicionáljam becsavarozáskor a toldót, hogy pont teliba találja rack fiókjába tett vinyó amikor betolom. Ehhez itt ott kellett reszelnem a fiók végéből, hogy szabaddá váljon a vinyón a Sata csatlakozó, meg egy pici lemezt hajlitani, becsavarozni a mobil rack fix végébe.
Amikor a fiók fülét lecsukom , le is zárja hogy véletlen ne tudjon kicsúszni. A visszejelző ledek az elején persze nem működnek de ez a része nem is érdelelt

[ Szerkesztve ]

(#2963) andras888 válasza veze (#2962) üzenetére


andras888
aktív tag

Sajna nem találtam a bios-ban ilyen beállítási lehetőséget. Megnézem a asrock.com on mit mondanak róla.
Nekem szerencsére sata foglalatos alapból, nem kell gányolni :)

ilyet találtam: Hot Plug functions
Ezek szerint támogatja, mit kell keresnem a bios-ban?

[ Szerkesztve ]

(#2964) andras888 válasza andras888 (#2963) üzenetére


andras888
aktív tag

Megoldottam, nagyon baba a cucc, a bios-ban ha rákattintok a hdd-re akkor előjönnek a beállítások, (pontosabban a sata-port beállításai).
Nah ott van egy olyan opció hogy external enabled/disabled. Így azon a sata-porton, ha rádugok valamit úgy kezeli mint egy pendrive-ot vagy mint egy usb-s külsővinyót.
Ráadásul a racken a kis kilincset mikor felhúzom akkor még nem húzza ki a hdd-t, de lekapcsolja az áramot róla. (az alaplap egy ASRock 970Extreme4)
Báj-báj hangos hdd, csak ha kell valami adat róla akkor lesz a gépben :)

Köszönöm az infót mindenkinek! :R

(#2965) fantest1


fantest1
csendes tag

Üdvözletem!

Nemrégiben frissítettem egy Asus RT-AC68U routerre és mivel ki szeretném használni a képességeit gondoltam rákötöm a régi fél terás 3.5-ös vinyómat.
Lényeg a lényeg, a fórumot olvasgatva megvettem az USB3-as Sharkoon Rapidcase-t. Ahogy elnézem az enyém is 1053-as Asmediát kapott. Kérdéseim:
1. A PID azonosítót (vagy mit) hol találom meg az eszközön?
2. Ismertek valami progit Windowsra, amivel tudnék könnyen Ext3-ra formattálni?

Előre is köszi és majd írok pár hét múlva, hogy hogyan szuperál... :)

[ Szerkesztve ]

(#2966) King Unique válasza fantest1 (#2965) üzenetére


King Unique
titán

1. VID-PID azonosítót megmondja eszközkezelő, USBDeview és HD Sentinel is.

2. Szinte az összes külső partícionáló programban (Aomei, EaseUS, MiniTool) van erre lehetőség.

Viszont, ha utána Windowson is akarnád majd használni, ahhoz külön driver kell, mert rádugva fel sem ismeri az Ext3-at, lemezkezelő is csak újrapartícionálni tudja.

[ Szerkesztve ]

(#2967) fantest1 válasza King Unique (#2966) üzenetére


fantest1
csendes tag

Köszönöm King Unique! :R :R

A PIDem 55AA.
Közben leformattáltam az ajánlott progival ext3-ra - majd csati usb3-mal routerre - és egyszer csak bekapok egy ilyet egy szoftver installálása közben a router webfelületén:
""SAMU_HD52HJ: Superblock has an invalid journal (inode 8).
CLEARED.
*** ext3 journal has been deleted - filesystem is now ext2 only ***
SAMU_HD52HJ was not cleanly unmounted, check forced.
SAMU_HD52HJ: Inode 8 has EXTENTS_FL flag set on filesystem without extents support."

Mi lehet a gond? Eddig ezzel a HDD-mel még sose volt para. HDSentinel szerint 100/100. A vezérlőt kéne frissíteni? Help! :F

(#2968) batagy válasza fantest1 (#2967) üzenetére


batagy
őstag

Lehetséges, hogy a windowsból az adott program nem szabványos módon hozta létre az EXT3 fájlrendszert. Jobb lenne, ha egy linuxból készítenéd el az EXT3-at. Ilyesmi problémára én is emlékszek , mikor EXT3-ra formáztam windows-ból!

A router önmaga nem tudja megformázni a HDD-t?

A PID-del kapcsolatban: mivel 55AA, ezért frissíthető a firmware-red, de teljesen fölösleges, ha nincs gondod vele! Az említett hibát 95% hogy nem a firmware okozza, szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#2969) fantest1 válasza batagy (#2968) üzenetére


fantest1
csendes tag

Köszönöm batagy! :R

Rágugliztam a routeres formázásra, de nem igazán találtam semmi hasonlót, vagy hasznosat ezzel kapcsolatban. Sajnos. Most jelenleg EXT4-re formázom a MiniTool Partition nevű progival, hátha az jobban bejön a routernek... Ha az se, akkor gondolom a legegyszerűbb egy pendrivera kiírt linuxról formázni, nem?

[ Szerkesztve ]

(#2970) veze


veze
őstag

[Gparted] én ezt használom mindre, linux alapu, boot cd vagy pendrive készíthető az iso bol. még nem talalkoztam olyannal amit ezzel ne lehetett volna megoldani perticionalas terén

(#2971) batagy


batagy
őstag

Következik egy rövid, de különleges "rack" beszámoló. :)

Ebay-jes USB2.0 to eSATA/SATA adapter.

Azért rendeltem, hogy 3.5" SATA HDD-t gyorsan tudjak géphez vagy NAS-hoz csatlakoztatni, ha hirtelen kell csekkolni valamit vagy ha nem áll rendelkezésre állandó 3.5" USB SATA rack.
Tápot természetesen külön meg kell oldani hozzá.

Nagyon király ez az adapter. Egyszerre vagy csak az eSATA, vagy csak a SATA porthoz lehet csatlakoztatni vinyót. HDD Sentinel és CrystalDiskInfo is felismeri. Jmicron JM20329 chip van benne. VID: 152D, PID: 2329. Néztem USB2.0 és USB3.0 portban is, stabilan működik, nem dobálja el. Az adapteren csak a SATA-n csatlakozattam, eSATA-n nem, de elvileg nincs különbség mivel ugyanaz a port a kettő.

USB 2.0 portban olvasás: 33 MB/sec
USB 2.0 portban írás: 28 MB/sec, de a vinyó szinte tele van, így több is lehet a valóságos.

USB 3.0 portban olvasás: 39 MB/sec
USB 3.0 portban írás: 39 MB/sec.

CrystalDiskMark tesztet nem végeztem, alig van szabad helyem rajta.

Saját fotó:
fotó1
fotó2

Ajánlott cucc, ha valakinek csak ideiglenes csatlakoztatásokra kell.

Megjegyzés: korábbról van egy ugyanilyenem is, de ez egy kalap fos, nem jól működik, USB2.0-án föl sem ismeri a gép, eldobál , teljesen megbízhatatlan.

(#2972) batagy válasza veze (#2970) üzenetére


batagy
őstag

Igen, a Gparted a legjobb! Én is ezt szoktam használni, csak a SystemRescueCD-ről futtatva. Azon van még sok más hasznos program is.

(#2973) King Unique válasza fantest1 (#2967) üzenetére


King Unique
titán

Pedig jók ezek a Windowsos partícionáló programok, sokan használják őket megelégedve. Nem tudom mi volt a gond, tényleg rosszul formázta volna, v router nem kezelte le normálisan, passz...
GParted is sokat dícsért, de az külön bootolásos indítás stb.

(#2974) fantest1 válasza veze (#2970) üzenetére


fantest1
csendes tag

Köszönöm veze! :R

Valóban! GPartedes formázás után érdekes módon működik, sehol semmi baja (egyelőre). Megérte, hogy hülyéskedjek vele. Nem is értem akkor a MiniTool mit csinál, amit extnek tűntet fel..?

(#2975) veze válasza King Unique (#2973) üzenetére


veze
őstag

Valóban igazad van, némi macera, külön bootolas, stb.
Akkor hasznaltam először, amikor a NAS mindenféle (részben rejtett) particiokat létrehozott egy pendrive-on nekem ( ffp) , ami nem volt baj , mert azzal igy voolt rendjén, de sehogy nem tudta a windows visszahozni, és csak 512 KB volt elérhetö egy 16 GB-os pendriveon. Utána meg rászoktam. van egy ma már semmire nem jo 512KB-os pendrive gparted boot megirva erre. Persze ha Win is boldogul vele jó ez, és az kényelmesebb . de ha valami megakad.. akkor jön a gparted. mivel linuxos dolgok is vannak itthon, így nem kerülhetem meg

(#2976) laychi


laychi
veterán

Sziasztok.

Tudnátok javasolni megfizethető árú,halk aktív hűtéses mobilracket 3,5" méretben?
Vagy valami jól szellőző hűtés nélkülit,amiben garantáltan hűvös marad a hdd.
Jelenleg valami VIPower házban van,de elég gáz....

2TB WD Green Earx sata3-as menne bele(csak hogy pontosítsunk).

Jó lenne USB 3.0-ás ház.

Köszi előre is.

(#2977) gaston63


gaston63
tag

Sziasztok!

Teljesen elveszítettem a fonalat. Most akkor hogyan is tudom megnézni, hogy a Sharkoon Rapid Case USB 3.0-ás ház milyen chippel van szerelve. Eddig ezt sikerült: USB\VID_174C&PID_55AA\1234567890C6
Ebből ez kiderül, vagy ez teljesen más??

Köszönöm a segítséget.

(#2978) gaston63 válasza gaston63 (#2977) üzenetére


gaston63
tag

Közben annyit kiderítettem, Asmedia 106x Sata Controller, vagyis Asmedis chipes. Már csak verziót kellene
valahogy "kiokoskodnom" :F

(#2979) DJ. Ru$y válasza gaston63 (#2978) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

MP Tool segít. ;)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#2980) gaston63 válasza DJ. Ru$y (#2979) üzenetére


gaston63
tag

köszi,

honnan érdemes letölteni??

(#2981) gaston63 válasza DJ. Ru$y (#2979) üzenetére


gaston63
tag

megtaláltam

(#2982) batagy válasza gaston63 (#2977) üzenetére


batagy
őstag

Odaírtad. VID:174C, PID: 55AA chipes a tied, ami ASM1051 vagy ASM1053.
Frissíthető a firmware benne, ha netán szükséges.

(#2983) Alastair'


Alastair'
nagyúr

3.5-ös USB-s rack-be bele lehet tenni 2.5-ös HDD-t, hogy tudjak rá USB-n másolni? Úgy értem a tápellátása megegyezik?

Alister from Hell

(#2984) Alastair' válasza Alastair' (#2983) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Úgy látom nem mert a 2,5-ös 5 volton megy, a 3,5-ös meg 12 volton?

Alister from Hell

(#2985) DJ. Ru$y válasza Alastair' (#2983) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Sata, sata... Elvileg mennie kell. Gépben is rá tudod dugni a Sata ágra a 2.5-es SSD-t is.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#2986) batagy válasza Alastair' (#2984) üzenetére


batagy
őstag

Igen a 2.5"-ös 5 V-tal megy, a 3.5"-ös 12 V-tal. Az a kérdés, hogy a racked előállítja-e belül az 5V-ot.
Valószínűleg igen, mivel a SATA power csatlakozó is szabványos.

Tönkremenni nem fog, mert az 5V és a 12V nem azonos tüskéken megy a SATA power csatlakozón.

Ha netalán mégsem megy, akkor nem kapja meg belül az 5V-ot.

(#2987) gaston63 válasza batagy (#2982) üzenetére


gaston63
tag

Sziasztok!

Ha igaz sikerült megbírkóznom az MP Toll-lal és úgy néz ki az enyém 1051E chippel szerelt. Akkor elvileg ennek torrentezésre jónak kell lennie.

Viszont nálam a dhek konfig-device info-nál a TB-nál is O van, de gondolom ez nem baj.

Vagy Igen??

(#2988) batagy válasza gaston63 (#2987) üzenetére


batagy
őstag

A 2TB-nál a bekapcsolt állapot nem baj, még jó is.

Neked a HS = HDD Standby be van kapcsolva, ami azt jelenti, hogy a rack leállítja a HDD-t.

"Akkor elvileg ennek torrentezésre jónak kell lennie."
Igazából nem tudom mit szeretnél! Azt hogy magától leálljon vagy azt hogy ne?

Ez ízlés kérdése.
Saját vélemény: én torrent esetén nem szeretném ha magától leállogatna, szóval én biztos kikapcsolnám a HS-t, de van aki meg éppen fordítva akarja.

Abban az esetben ha ki akarod kapcsolni, akkor user guide.
Neked a "[130409_11_DA_01.bin" firmware kell, és a HDD standby legyen kikapcsolva, de a 2TB legyen bekapcsolva.

(#2989) gaston63 válasza batagy (#2988) üzenetére


gaston63
tag

köszönöm,

én azt szeretném, hogy állandó készenlétben legyen, ha van peer akkor induljon el, ha nincs akkor álljon le, mint azt (ha jól emlékszem) a #2901-es hsz.-ban Mano66 írta.

esetleg van valami ellen érved, v. javaslatod??

[ Szerkesztve ]

(#2990) batagy válasza gaston63 (#2989) üzenetére


batagy
őstag

Mano66 valóban azt írta, hogy a HS bekapcsolt állapota esetén készenlétben marad és peer esetén beindul a HDD. Mivel ezt akarod, akkor jó így neked ahogy most van, azaz a HS bekapcsolva.

Az ellenérvem azon alapul (pusztán elméleti síkon,de lehet hogy megalapozatlan), hogy lekapcsolt HDD esetén, ha jön egy peer kérés, akkor 1-2 másodperc lehet mire a HDD valóban is szolgálja azt, ameddig a HDD elindul a készenlétből. Ez esetleg lassítja olyan értelemben a torrentezést, hogy a peer-ek azt hiszik, lassú vagy, így nem tőled fognak tölteni. Ez nem biztos hogy így van, ez csak egyfajta aggodalom tőlem!

(#2991) gaston63 válasza batagy (#2990) üzenetére


gaston63
tag

Köszönöm!

Főleg az ellen érvet.

Úgy gondolom, ez nekem is megfelelő beállítás(mano66 féle), így nem kell mennie a pc.-nek mindig, ahhoz hogy megfelelő arányban legyek a torrent oldalon. "Sajnos" falusiként( na jó kisváros) elég gyenge a netszolgáltatás( mármint a nagyvárosi kábeles digi és upc-k-hez képest). Már kipróbáltam egy "ajándék" pendrive-val ezt, és működött. Igaz egy fél év után a pendrive meghalt.
Ezért gondoltam a külső HDD-s megoldásra.
Én úgy gondolom aki seedel attól töltenek, aki inaktív attól nem. Lehet én vagyok elmaradva, de én sosem nézem kitől töltök (ilyet is lehet?), ha valami kell, be teszem a utorrenbe és letöltöm.

Na jól elkanyarodtam, ez már nem igazán ebbe a topicba illő.

Szóval, ezek alapján ha úgy véled ez nekem megfelelő akkor nem nyúlok tovább az FW-hez ( épp most kapcsolt ki).

üdv

[ Szerkesztve ]

(#2992) batagy válasza gaston63 (#2991) üzenetére


batagy
őstag

Szerintem így ahogy van, megfelelő neked, fölösleges a firmware-hez nyúlnod.

Én sem úgy értettem, hogy nézed kitől töltöd. Azt nem lehet nézni! Az automatikára gondoltam, ezt a program (torrent kliens) dönti el.

De teljesen igazad van, aki seedel, attól tölt a program. Mikor a HDD készenlétben van, akkor is seedelsz, így tőled is fognak tölteni. 1-2 másodperccel később szolgálja ki a kérést a vinyó, de csak az első csomagnál. De valszeg ez nem számít. Utána pedig, amikor már megindult a töltés, akkor meg pláne nem számít.

(Így valószínűleg amit az előbb írtam, az nem igaz.)

[ Szerkesztve ]

(#2993) gaston63 válasza batagy (#2992) üzenetére


gaston63
tag

Köszönöm a segítséged!

(#2994) Mano66 válasza batagy (#2988) üzenetére


Mano66
senior tag

"Saját vélemény: én torrent esetén nem szeretném ha magától leállogatna, szóval én biztos kikapcsolnám a HS-t, de van aki meg éppen fordítva akarja."

Az új fw-vel és azzal a beállitással a torrent elérés soha nem áll le,csak ha nincs peer akkor a HDD nem pörög.Vagy is mindig látnak és aki akar tud tölteni is.A régebbi "130409_11_DA_01.bin" fw-vel sajna állandoan pörgött a HDD akár volt peer akár nem(kipróbáltam).Tálán igy az új fw egy kicsit jobban kiméli a HDD-t mert fölöslegesen nem forog a mechanika.De ha nem igaz javitsatok ki.

Más ha 3TB HDD-t rakok bele és egy partició lesz rajta akkor bekell kapcsolni a 2TB-t?

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#2995) Maarki


Maarki
aktív tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni!

Egy asus routere szeretném kötni egy 1,5tb samsung winyot most egy ezer éves usb2 külső házon van és ezt szeretném le cserélni usb3ra, de ebben nem vagyok otthon.

Lényeg 0-24órában menne usb3 csatis legyen sata3 illetve sata 2 mert a mosatni winyo sata2es és lehet az is menni fog... szóval ez a lényeg nem kel nekem , hogy kijelzős legyen a ház sima fa pad ki illetve be kapcs legyen rajta és gyors.

Mit tudnátok nekem ajánlani ?
Jah és igen normális összegben mert láttam sok 10kért az már nekem nem fér bele most.

Előre is köszönöm!

üdv: Maarki :R

(#2996) fantest1 válasza Maarki (#2995) üzenetére


fantest1
csendes tag

Szia!

Amit itt szoktak ajánlani (és én is vettem), az a Sharkoon Rapidcase USB3. Én egyelőre teljesen meg vagyok elégedve vele, nálam is 0-24-ben megy, hasonlóan asus routeren (ac68u). Amit még esetleg tudni érdemes, hogy többféle létezik ebből külső csati szempontból, erre figyelj oda. Ez 7k-ból meg van de néha olcsóbban is. Korábbi hozzászólások között van egy argepes link is. Remélem tudtam segíteni :)

(#2997) bupemko


bupemko
senior tag

Rendeltem egy Orico 6629U3-C-t, 13k lett a vége, 8,5 eurót számoltak fel postára.

(#2998) batagy válasza bupemko (#2997) üzenetére


batagy
őstag

Jó drága! :(((

(#2999) bupemko válasza batagy (#2998) üzenetére


bupemko
senior tag

Mihez képest?
Itthon nem nagyon találtam olcsóbbat, ami megbízható... vagy nem jó helyen néztem? Itt a legolcsóbb Sharkoon dual 16k...

[ Szerkesztve ]

(#3000) anonymus89


anonymus89
addikt

Üdv!

Adatmentésre használnék egy WD 1,5TB green verziót és ehhez szükségem volna egy külső usb 3.0-s házra.
Láttam a Sharkoon Rapid-Case ház nagyon ajánlott, kérdésem van-e még más?
Jófogáson találtam Raidsonic ICY box-ot elég jó áron az mennyire ajánlott ház?
Esetleg ha nem muszáj csavarozni az sem hátrány.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.