Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2751) ZTE_luky válasza DJ. Ru$y (#2750) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

és az mindegy hogy melyik oldalára fketetem, vagy lehetőleg legyen úgy mint ahogyan agépben..?

(#2752) kk831228 válasza ZTE_luky (#2751) üzenetére


kk831228
addikt

Mindenképp a hátsó oldalára... ;] ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#2753) veze válasza kurtuzov (#2746) üzenetére


veze
őstag

körömkefe :D

(#2754) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

Döntöttem, ezt fogom megvenni

Érdeklődnék akkor ehhez már nem kell semmi "plusszot" vásárolnom ugye? Ez tartalmaz mindnet..
Magát a házst, hozzátartozó átalakítókat, USB-t, adaptert, tápot...?

(#2755) King Unique válasza ZTE_luky (#2754) üzenetére


King Unique
titán

Nehéz szülés volt....IGEN, tartalmaz mindent (külső táp adapter, USB kábel, állítótalp, csavarok stb.), csak egy SATA-s HDD kell hozzá. :K

(#2756) kurtuzov válasza ZTE_luky (#2754) üzenetére


kurtuzov
senior tag

No meg egy csavarhúzó, és a szokásos kalciumbázisú 2 EP kenőzsír, amivel a giroszkóp modult ágyazod be a SATA csatlakozó mellett. Ez kell ugyanis a pontos szintezéshez, mert ugye ha nem pontosan állítod be a felületet amire leteszed, akkor letilt a mechanika. Ez a régi PATA csatlakozós házaknál ugye nem volt, mert nem fér el.
Most a csapágyasodás elkerülése miatt csak annyi a teendőd, ha váltani akarsz vízszintes, vagy függőleges tárolási mód között, hogy szétszereled, félig kihúzod a NYÁK-ot a házból, a kenőzsírban elforgatod a girómodult, vízmértékkel pontosan beállítod az asztalt/polcot amin működtetni akarod az eszközt.
Lehet kapni külön external case levelling gel-t 2g-os tubusban, ez egyben ugye segít a HDD és a fém ház közti hőátadásban is, de én a sima gépzsírt használom évek óta és simán működik. ;]

(#2757) DJ. Ru$y válasza ZTE_luky (#2754) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

5x-re teszed fel ezt a kérdést és termeltél kb. 18 hsz-t amit mások megoldanak 2-ből, feltételezem, ez egy hozzászólás-gyűjtési akció volt... :U

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#2758) batagy válasza kurtuzov (#2756) üzenetére


batagy
őstag

:DDD

(#2759) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

megértettem, jogos a gúnyolódás :)

(#2760) veze válasza batagy (#2758) üzenetére


veze
őstag

pl amelyik mellé nem adnak csavarhúzót, az eleve csak komolytalan gagyi modell lehet, nálam is egyik fő szempont ez volt..
és most van vagy 5 ugyanolyan csavarhúzóm :D

[ Szerkesztve ]

(#2761) fricc_ válasza ZTE_luky (#2749) üzenetére


fricc_
tag

Ha már kérdeztek megválaszolom.

Mindegy hogy állva vagy fektetve. :-)

(#2762) ZTE_luky válasza fricc_ (#2761) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

köszi szépen olvastam feljebb is :))
amúgy már rendeltem edigitaltól 7.600 forint, szerdán jön sokallom, főleg úgy hogy fél terás hdd-ről van szó,de remélem nem fogom megbánni :D

(#2763) kurtuzov válasza ZTE_luky (#2762) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Szerintem egy darabig azért még jó lesz. Pláne, ha 2 év múlva 10 ezerért bele tudsz venni egy 4 TB-sat :)

(#2764) ZTE_luky válasza kurtuzov (#2763) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

hát ha annyi lesz akkor az ára akkor biztosan :D
ez a fél terás ez 4 éve volt 15-20ezer..

(#2765) batagy válasza ZTE_luky (#2764) üzenetére


batagy
őstag

Csak dokumentálás céljából írom.

Ismét bebizonyosodott, hogy az USB3 és a Wifi rádiófrekvenciásan egymást zavarják! Ez egy tervezési hiba a szabványban.

Kollégának Sharkoon Rapidcase USB3-asa van, és nagyon gyakran, 5-10 percenként szétkapcsolódott, újracsatlakozott. Egy Asus laptopot használ, a natív Intel chipes USB3 porton. Nem OS driver, nem kábel hiba, nem firmware probléma, és nem is chipset együttműködés okozta, hanem a Wifi bekapcsolt állapota. Ráadásul a LAN kábelen ment a net, de a Wifi üresen bekapcsolt állapota is már instabil USB3 kapcsolatot okoz, ha közel van a port a Wifi antennához.

A kikapcsolt Wifi megoldotta az USB3 instabilitást.

Gondoltam, megosztom, ha valakinek ilyen gondja van, akkor ezirányban is lehet tesztelni.

Ezt a jelenséget már korábban magam is észrevettem, nemrégen is, de akkor másnál is előfordul!

(#2766) King Unique válasza batagy (#2765) üzenetére


King Unique
titán

Korábban is volt erről szó, de nem gondoltam, h ennyire "súlyos"...
Nekem is írt a tag, tehát a kikapcsolt Wi-Fi full megoldotta, nem csatlakoztatja le-fel egyáltalán?
Én ilyet annyira még nem tapasztaltam notiknál, max olyat, h néha-néha, ha USB-s eszközt kötöttem a gépre, mintha talán jelerősség csökkent volna egy kicsit... :DDD
Kíváncsi leszek, mi lesz majd USB 3.1-nél, ahol 5 helyett már 10 GHz lesz a működési frekvencia...?

Köszönjük a közérdekű, hasznos információt! :R

[ Szerkesztve ]

(#2767) kurtuzov válasza batagy (#2765) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Megkarmolom magam, ha emiatt szakadozik!
Már levelezek a gyári supporttal, azok meg a chipgyártóval, a MS sem tud semmit.
Másolás közben is lecsatlakozik, de nem mindegyik típus.
Eddig Win 8 alatt nem volt gond, a 8.1 óta viszont igen

(#2768) batagy válasza kurtuzov (#2767) üzenetére


batagy
őstag

És Wifit használsz? Valamint közel van a Wifi antenna az USB3 porthoz/kábelhez?

Próbáld ki úgy, hogy vagy komplett kikapcsolod a Wifit, vagy pedig a Wifi adaptert (ha van) a gép másik oldalán lévő USB3 portba dugod (hogy minél messzebb legyen az USB3 port és az USB3 kábel, valamint a Wifi vevő).

[ Szerkesztve ]

(#2769) kurtuzov válasza batagy (#2768) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Érdekes. A laptopon levő kikapcsoló gombbal nem tudom kikapcsolni 8.1 alatt a wifit. Beraktam repülő üzemmódba, de ez ugye szoftveres, nem tudom, hogy kikapcsolja-e az antennát, vagy csak a forgalmazást szünteti meg. Mindenesetre akadozik repülő üzemmódban is.

(#2770) kurtuzov válasza batagy (#2768) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Körbenéztem és új drivereket rakot fel a Fujitsu a 8.1-hez. Kíváncsi leszek. De ha nagyon bepöccentenek, visszarakom a 8-at.

(#2771) tvamos válasza batagy (#2765) üzenetére


tvamos
nagyúr

"Ez egy tervezési hiba a szabványban."
Eleg sommas ez a kijelentes. Inkabb gyanakodnek tervezesi hibara a modulokban, meginkabb a driverekben.
Linuxon is rossz, vagy csak egy arva Windows verzioval probaltatok?
Persze, lehet hibas a szabvany is...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2772) kurtuzov válasza tvamos (#2771) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Valahol a win 8.1 is ludas. Ezt az MSDN fórumon is elismerték. A régebbi USB meghajtók BOT protokollját egy frissítésben gyakorlatilag visszaállították a Win 8 verziójára. De ez az újabb UAC protokollos cuccoknál nem megoldás.

(#2773) batagy válasza tvamos (#2771) üzenetére


batagy
őstag

Hát ha a google barátunkon rákeresel az "USB3 Wifi Interference" szavakra, akkor a legelső linken már írja, hogy "USB 3.0 has a 5Gbps signaling rate. The USB 3.0 specification requires USB 3.0 data to be scrambled and it requires spread-spectrum. The noise from USB 3.0 data spectrum can be high (in the 2.4-2.5GHz range). "

Szóval arról van szó, hogy az USB3 adatsebessége egy olyan tartományba esik, aminek a feldolgozási frekvenciája vagy spektruma belóg vagy beleesik a Wifi 2.4 Ghz-es sávjába. Ez szerintem koncepcionális tervezési hiba.

Persze ugye van egy csomó EMC (zajkibocsátás) előírás is, de ezeket nem mindig sikerül betartani, illetve inkébb az a baj, hogy az elméleti ütközés miatt nem lehet betartani.

(#2774) batagy válasza kurtuzov (#2772) üzenetére


batagy
őstag

Igen a Win 8.1 is lehet ludas, de az másfajta probléma. Nálad ezek szerint nem az interferenciából adódik a gond.

(#2775) King Unique


King Unique
titán

Sok szép cikk van USB 3.0 vs. Wi-Fi témáról [link], [link]. Tehát 3.0 zavarja a 2,4 GHz-es Wi-Fi jelet és megoldás lehet az 5 GHz frekvencián üzemelő router, de én úgy tudom USB 3.0-nál is 5 GHz a max...3.1-nél meg 10 lesz. Illetve fontos a jól árnyékolt kábel is, abban is jobb lesz a 3.1 és talán javítanak ezen az interferencia problémán.

Windows 8.1-es problémára nem tudok mit mondani....sima 8.0-hoz képest azért változtattak rajta egyet, s mást, de vsz adott rack/ USB chip függő is. Kíváncsi leszek Windows 10 újításai ezen javítani fognak-e, v sem...?

[ Szerkesztve ]

(#2776) tvamos válasza King Unique (#2775) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az mas, hogy az USB zavarja a wifi-t, bar szerintem az is inkabb "kivitelezesi" hiba, mint a szabvanye. De o ott forditva irja, hogy a wifi az usb-t, ami azert nekem erosnek hangzik. Persze nem lehetetlen.

(#2773) batagy válasza tvamos (#2771) üzenetére
Latom, hogy zavarhatja az usb a wifi-t, ami lehet az eszkozok, vagy a kabel hibaja, de a forditottjat nem latom.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2777) batagy válasza tvamos (#2776) üzenetére


batagy
őstag

Na jó de a hullámterjedés mindig kétirányú dolog, szóval ha az egyik zavarhatja a másikat, a másik is az egyiket.

Mint minden hullámterjedési jelenségnél, itt is az alábbiképpen lehet csillapítást elérni:
- Ahogy King említé, az USB kábel megfelelő minőségű árnyékolása segíthet.
- Valamint ha távolabb helyezzük a Wifi antennát és az USB portot/kábelt, az is javít rajta.

Én csak akkor tapasztaltam nagyon durván a zavarást, mikor a mini Wifi adapter, és az USB3 kábel mindketten egymás melletti portba voltak dugva. Ha az egyiket átteszem a gép (ez egy álló asztali gép) másik oldalán lévő USB portba, akkor már nincs észrevehető interferencia.

(#2778) kurtuzov válasza batagy (#2777) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Van egy másik ugyanolyan laptop (csak i5 helyett i3, de enincs más) azon nem lett 8.1 re frissítve. Ott no problem.

(#2779) batagy válasza kurtuzov (#2778) üzenetére


batagy
őstag

Értem. Nálad akkor nem interferencia gond, hanem OS driver probléma.

(#2780) kurtuzov válasza batagy (#2779) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Lehet, ma kipróbálom a Win 7 Win 8 opciókat, kiderül...
De az LC-Power support is elismeri, tehát dolgoznak az ügyön.
Mindenesetre nem akarok azzal szórakozni, hogy a backup az megszakad és kezdhetem elölről.
Szerintem igencsak fragmentálttá teszi ez a sok szakadozás a HDD-t, még ha töröljük is a megszakadt másolások nyomait.

(#2781) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Ennél a háznál van a csomagban egy pici zacskóban egy pici fekete valami az mi célt szolgál? :U [link]

(#2782) tvamos válasza batagy (#2777) üzenetére


tvamos
nagyúr

Persze. Csak az USB kabelen megy, a WIFI meg a levegoben. A kabelen sokkal nagyobb az energia suruseg.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2783) kurtuzov válasza batagy (#2779) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Kijött egy új driver pakk a Fujitsu tól. Felraktam a BT drivert, ami egyben wifi is. Nem lett jobb.

(#2784) King Unique válasza kurtuzov (#2783) üzenetére


King Unique
titán

Hát, akkor lehet bizonyos ASMedia chipeket nem szeret a 8.1... igaz nincs pont ilyen LC-Power rackem, de sok külső vinyót használgatok 8.1-en is és ilyen durva be-ki kapcsolgatós, másolás közbeni kapcsolateldobós jelenséget szerencsére nem tapasztaltam. Max, ha USB csatlakozó elmozdul az aljzatban (nem mindegyik illeszkedik szorosan) - mert notebooknál elég csak kicsit hozzáérni - akkor csatlakozik újra... :DDD
Win8.1 sok minden változtatva lett a 8.0-hoz képest, sok a beépített (inbox) driver, de váltani mindenképpen kell rá, mert sima 8-as támogatása 2015 októberében véget ér.

(#2785) Gedeon31 válasza Gedeon31 (#2781) üzenetére


Gedeon31
addikt

Konkrétan erre gondoltam :U

(#2786) kurtuzov válasza King Unique (#2784) üzenetére


kurtuzov
senior tag

2015-ben lesz win 10 :)

Pl Sharkoon is szenvedett vele, adtak is ki fw frissítést, kérdés javult-e mindenkinek?

(#2787) King Unique válasza kurtuzov (#2786) üzenetére


King Unique
titán

Tudom, h akkor lesz végleges verzió, de most is kipróbálható az előzetes. Sőt mondhatni akár érdemes is kipróbálni ebben az esetben, mert feedbackeknél lehet különféle hibákat, kívánságokat is jelezni az MS felé, illetve telemetria is rögzíti a rácsatlakoztatott eszköz adatait, működését és elképzelhető, h javítják, ha már az LC-Power szarik rá... :) És mivel 8.1-et is még 3 évig funkcionális fejlesztésekkel támogatják (utána már csak biztonsági javítások), vélhetően ezen javítást, az is megkaphatja.

(#2785) Gedeon31: ha jól nézem, ezek a csúszásgátló gumitalpak lehetnek.

(#2788) Gedeon31 válasza King Unique (#2787) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszi :)

Nem tudom lehet az. A baj egy van belőle az is 2X1 cm így nem igen lehet használni.

(#2789) DJ. Ru$y válasza Gedeon31 (#2788) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ez egy rezgéscsillapító gumi, én úgy sejtem, hogy ez nem kívülre, hanem belülre való, de én sem jöttem rá a sajátomnál, hogy hova is lehetne rakni. (vágható a cucc, szóval nem lehetetlen, hogy 4-re vágva a csavarokhoz vagy hasonló.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#2790) Gedeon31 válasza DJ. Ru$y (#2789) üzenetére


Gedeon31
addikt

Tegnap sikerült össze raknom most sok kedvem nincs szét szedni ,de hamarosan rakok bele egy nagyobb tárhelyű HDD-t megpróbálom meglesni hol lehetne használni :)

(#2791) kurtuzov válasza King Unique (#2787) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Annyira nem sietek a 10-zel. A labda valahol az ASMediánál van. rájuk várunk...

Gedeon31: vibrációelnyelő gumi. Vannak ahol eleve felragasztva szállítják, erről írt is valaki korábban, hogy pont ez hiányzott neki.

(#2792) Gedeon31 válasza kurtuzov (#2791) üzenetére


Gedeon31
addikt

Hová melyik résznél érdemes felrakni? :U

(#2793) kurtuzov válasza Gedeon31 (#2792) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Ezt dobta ki a fórum - konkrét felhelyezést senki nem írt.
Nekem nincs Sharkoonom, a többiek majd megírják hogy tették be.

(#2794) DJ. Ru$y válasza kurtuzov (#2793) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Kezdem érteni, van aki akkor használja, ha "oldalra" vinyónak "hasra" fekteti, van aki meg belül? De az aljára ragasztani kellene, de ez csak egy sima gumilap.

Marad a talpán aztán kész, nem szokott remegni vibrálni még másolás közben sem, nem nyúlok hozzá :)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#2795) kurtuzov válasza DJ. Ru$y (#2794) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Szerintem az mostani alacsony fordulatszámú HDD-k nem nagyon rezonálnak, azért nem használják feltétlen, mert így jobb a hőleadás.

(#2796) DJ. Ru$y válasza kurtuzov (#2795) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mármint, hogy a ház külső "alsó" (fektetve) felén van 4 mélyedés, amibe/re lehetne ragasztani a gumit, nem belülre.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#2797) kurtuzov válasza DJ. Ru$y (#2796) üzenetére


kurtuzov
senior tag

És nincs perforálva, hogy kiszedhesd a megfelelő méretű darabkákat?

(#2798) DJ. Ru$y válasza kurtuzov (#2797) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nincs, egy ugyanilyen darab kis gumi, amit max vágni lehet, még öntapadós sem, szóval nem értem, de mindegy is, szuperál a kis Sharkoon addig jó.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#2799) szupra válasza zseniális19 (#2401) üzenetére


szupra
csendes tag

Hello

Az LCPOWER LC-35U3-Becrux külső ház-nak én is nagy sajnálattal láttam hogy csak két müanyag ék az ami tartja a hdd-t. A hdd így kotyog és nem áll stabilan a házban. A problémát két darab a hdd ház sínjébe vezethető alumínium lappal próbáltam megoldani. Az alumínium lapra pedig 3 furatot helyeztünk így a hdd az alu lapra csavarozható és ezzel együtt a hdd házba tolható. Az alumínium lappal a hdd stabilan van elhelyezve a házban semmi kottyanás. A hőelvezetésről pedig a alumínium lap gondoskodik. Pár furat az alumínium lapon és talán egy picit még jobb szellőzés érhető el. Képen mellékelve a megoldás.
/dl/upc/2014-11/04/521422_finrexel8yt5u40z_dsc01880_2.thumb.jpg
Ezt a házat csak olyanoknak ajánlanám aki rászánja az időt hogy bajlódik vele, mert enélkül nem stabil a hdd a házban.

[ Szerkesztve ]

(#2800) kurtuzov válasza szupra (#2799) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Emiatt vettem én LCPOWER LC-35U3 házat Becrux és Acrux utótag nélkül. Azok nem csavarosak és ráadásul nincs elöl bekapcsoló gombjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.