Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2801) szupra válasza szupra (#2799) üzenetére


szupra
csendes tag

Bocs a kép lemaradt.

(#2802) King Unique válasza szupra (#2801) üzenetére


King Unique
titán

Micsoda ki szabadkézi műszaki rajz, akár összedobhattad volna AutoCAD-ben is, v más progiban, de célnak megfelel :C
Lemez csak 1,6 mm vastag? Bár elképzelhető, mert gondolom rack belsejében is ki van centizve a hely.

(#2803) King Unique válasza szupra (#2801) üzenetére


King Unique
titán

Az LC-Power 35U3 Becrux rackhez Ilyesmi belső ékeket készíthettél, legalábbis méretek alapján, gyorsan egy ilyet dobtam össze szemléltetés gyanánt.

(#2804) szupra válasza King Unique (#2803) üzenetére


szupra
csendes tag

Nagyon perfekt lett, Gratula :C
Autocad-ben lett rajzolva, melyik típusában, évszámba?

(#2805) King Unique válasza szupra (#2804) üzenetére


King Unique
titán

Gondolkoztam először AutoCAD-ben is, de jobban szeretek eleve 3D-s szoftverben tervezni és egy ilyen egyszerű, kevés méretet tartalmazó alkatrésznél, talán praktikusabb is. Egyébként Solid Egde ST6-ban készült.

Én csak jobban szemléltettem, az ötlet a tiéd. :R Gondolom a lemezt is házilag vágtátok méretre, egy sima átmenő furat meg ugye nem nehéz? Esetleg tudnál egy skiccet dobni a gyárilag hozzáadott lapokról, h azok mennyiben térnek el tőle, sima műanyagok??
De akár LC-Power supportnak is prezentálhatnád, h nem ártani vmi ilyesmi megoldást összedobni, ha már a gyári elég vékony... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2806) szupra válasza King Unique (#2805) üzenetére


szupra
csendes tag

A szerkesztendő kellék amit gyárilag adtak az LC-35U3-Becrux-hoz, 2db müanyag ék a felületükön két kis 3mm magas tuskó ami próbállta a hdd billenését megakadályozni.

(#2807) szupra válasza szupra (#2799) üzenetére


szupra
csendes tag

Ui: A hdd és a két alumínium lemez közé, minden csavar kötéshez, 1-1 darab 0,1-0,3 mm vastag alátétet helyeztem, hogy a hdd-t ház sínjébe könnyebben bele lehessen vezetni. :K A fém az ideális, de akinek fiber van-e célra ez is megfelelő.
Sok sikert. :)

(#2808) Vismajor17


Vismajor17
csendes tag

Sziasztok,
LC-35U3-Becrux -ot vettem ma, és többször lefagyasztotta az oprendszert (Win7 64) két különböző winyóval is.
Tapasztaltatok, vagy hallottatok ilyen problémáról?
Köszi,
Vis

(#2809) szupra válasza Vismajor17 (#2808) üzenetére


szupra
csendes tag

Hello

A rögzítést hogyan oldottad meg a merevlemeznek a hdd házban? Az op. rendszert nem fagyasztotta le nálam.
Csak valami végett a sentinel egyre több olvasás közbeni nem javított hibák számát ír, ami már eléri a 218.013.013 hiba számot, 2 napos használat után. Erről van valakinek valami sejtése? Mi okozhatja? Táp és kábelek a gyáriak amit az lc-power becrux-hoz adtak.
Seagate Pipeline merevlemez van benne 2tb.

[ Szerkesztve ]

(#2810) Vismajor17 válasza szupra (#2809) üzenetére


Vismajor17
csendes tag

A két műanyag lapkával oldottam meg a rögzítést, amit adtak hozzá. (Nálam teljesen stabil vele, nem lötyög egyáltalán.)

[ Szerkesztve ]

(#2811) szupra válasza Vismajor17 (#2810) üzenetére


szupra
csendes tag

Örülök :)

(#2812) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Lc power support írt a Windows 8.1 usb 3.0 mount problémával kapcsolatban. Azt mondják, hogy a partíció létrehozásakor történt bibi. Csináljam újra gpt vel és persze formázás. Most rámoljuk át a mentés eket és kiderül.

(#2813) szupra válasza kurtuzov (#2812) üzenetére


szupra
csendes tag

nem nagyon értem a problémát miért kellett gpt-re formázni? :))

(#2814) Vismajor17


Vismajor17
csendes tag

LC Power-el valakinek működik 3 TB-s vinyóval úgy, hogy USB-n keresztül és direktben a gépbe építve is működjön a vinyó újra formatálás nélkül?
1 TB-sel nem volt semmi gond, gépből kivéve, LC POwer USB-n keresztül is nagyszerűen látta a felmásolt adatokat, de ha a 3 TB-s vinyót raktam az LC-be, akkor újra kellett formatálnom ahhoz, hogy a windows lássa. Majd ha kivettem az LC-ből és újra direktben SATA-n keresztül csatoltam fel a vinyót, akkor újra le kellett formatálni...

(#2815) kurtuzov válasza szupra (#2813) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Itt írtam a problémáról.

Az LC-POWER support azt írta, hogy nem a fw frissítés oldja meg a dolgot, hanem újra létre kell hozni a partíciót.

(#2816) King Unique válasza kurtuzov (#2815) üzenetére


King Unique
titán

Elég érdekesen hangzik, mert eleve mások is használnak 8.1 alatt ASMedia chipes racket MBR partícióval, de nem feltétlen panaszkodtak ilyen hibára. GPT-t meg értelemszerűen 2 TB felett célszerű használni.
Én előtte azért lehet megpróbálnám flashelni/frissíteni a firmware-t, bekapcsolni az adott opciókat benne, ha már 1051-es.
De majd kiderül, h tényleg ez megoldja-e, ha áttolod. :K

[ Szerkesztve ]

(#2817) kurtuzov válasza King Unique (#2816) üzenetére


kurtuzov
senior tag

A fw opciókkal nincs gond, a fw frissítésben nincs ehhez kötődő javítás.

A HDD most is win 8.1 alatt és GPT táblával NTFS-re lett formázva. Azonban valóban emlékszem, hogy már a partíció létrehozásánál is akadtak gondok.

A lényeg: laptop, amelyen van 2 db USB 3.0 és 1 db USB 2.0 port. Az USB 3.0 portok egyikén sem működik rendesen, az USB 2.0 esetén nincs lecsatlakozás - csak ugye 5x lassabb...
Az USB 3.0 portok is jók, mivel más külső HDD-kel gond nélkül viszi a 100-150 MB/s sebességeket.

(#2818) DJ. Ru$y válasza kurtuzov (#2817) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Próbálj megy egy USB 3.0 drivert frissíteni a laptopon. Én egyik nap belefutottam ilyenbe, nem tudom miért, hogy annyira "új" komponensekből lenne a rack (nem sajátom, nem is tudom milyen minőségű, meg márkájú), hogy a Win ugye lehúzta a szerinte legjobb USB3.0-ás driver-t, csak lecsatlakozott szerintem ugyanúgy, mint nálad. Aztán felmentem a gyártó oldalára, leszedtem, az ott legújabb driver-t, és azóta nem szólt a tulaj, hogy eldobta. Egy próbát lehet megér.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#2819) kurtuzov válasza DJ. Ru$y (#2818) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Köszi az ötletet de már megnéztem. Nincs újabb USB drver a gyártó honlapján, illetve a win 8.1 elméletileg a legfrissebbet tartalmazza....
Mindenesetre más USB 3.0 eszközökkel gond nélkül megy...
Még más PID ASMedia chipesekkel is
Nemsokára befejezem a HDD letakarítását és akkor kiderül működik-e az újraparticionálás.

[ Szerkesztve ]

(#2820) Anathema67


Anathema67
tag

Sziasztok,

tanácsot kérnék. Olyan USB 3-as házat keresek amibe a HDD-t úgy lehet mozgatni mind egy NAS-nál. Ilyenre gondoltam (nem a típus hanem a kialakítás) :

köszi

(#2821) DJ. Ru$y válasza Anathema67 (#2820) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Hot swap a szakszó, ha arra gondolsz.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#2822) Anathema67 válasza DJ. Ru$y (#2821) üzenetére


Anathema67
tag

Köszi, arra gondoltam :)

Szóval akkor Hot swap-os 3,5-ös USB 3-as külső házat keresek.

(#2823) King Unique válasza Anathema67 (#2820) üzenetére


King Unique
titán

Talán inkább "tool-free"=szerszám/-szerelésmentes rack kéne neked elmondottak alapján.
Ilyeneket a képen látható I-Tec, aztán Orico, de Fantech is gyárt.

(#2824) Anathema67 válasza King Unique (#2823) üzenetére


Anathema67
tag

Köszi.

Árban az i-Tec a legkedvezőbb, minősége, tudása milyen lehet? Orico-t lehet nálunk vásárolni?
Fantech-nél írták, hogy UASP szabványt támogatja, számít valamit?

(#2825) King Unique válasza Anathema67 (#2824) üzenetére


King Unique
titán

UASP-t újabb 3.0 rackek már támogatni szokták, nyilván jól jön sebesség szempontjából is.
Itthon melyik szerezhető be, az jó kérdés, mert általában idehaza gyérebb szokott lenni a boltok kínálata... hirtelen csak I-Tec félét látom a kínálatban.
Aztán, hogy ezek milyen minőségűek, milyen chip van benne stb., az jó kérdés, mert tapasztalat nagyon nincs róluk, "puding próbája az evés" állapot áll fent. Esetleg google, videók, review-ek.

(#2826) Anathema67 válasza King Unique (#2825) üzenetére


Anathema67
tag

Ok, köszi a segítséget :R

(#2827) veze válasza Anathema67 (#2824) üzenetére


veze
őstag

Orico-t tudtommal idehaza hivatalos forgalmazónál nem lehet, pedig jók nagyon, de eléggé drágák..(
pl egy álló ki be huzhatós rack szerüen cserélhető fiokos [link]nem jön ki 10k alatt sehogy
nekem volt már pár orico cuccom már, minőségre is rendben vannak eléggé

[ Szerkesztve ]

(#2828) Anathema67 válasza veze (#2827) üzenetére


Anathema67
tag

Ahogy nézegettem sajnos egyedül az i-Tec van 10k alatt

[ Szerkesztve ]

(#2829) veze válasza veze (#2827) üzenetére


veze
őstag

Orico 14k Angliábol, kb egy hét alatt usb3.0 + Esata
viszont kérdéses hogy milyen csatlakozású tápja van.. EU-s , US, vagy angol.. a képeken nem látszik. Nekem US volt mindig, kellett hozzá még egy száz forintos adapter. EU-s táp nem volt, mintha nem europai piacokra szánnák..

[ Szerkesztve ]

(#2830) Anathema67 válasza veze (#2829) üzenetére


Anathema67
tag

Köszi :R

(#2831) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Elvégeztem az újraparticionálást. Volt diskpart clean, többször is. Nem volt jó. Új fw-t is felraktam, azzal sem volt jó. Azután valamilyen okból kicseréltem az kábelt. Azóta jó. Ami a vicc, hogy azért nem gyanakodtam a kábelre, mert más házzal gond nélkül működött, mi több a problémás HDD ház is dolgozott vele egy USB 2.0 porton keresztül, igen hosszan értelemszerűen és nem volt vele gond.
Lehet, hogy az UASP-t nem szerette és az USB 3.0-t a kábel...
Mindenesetre azóta egyelőre nincs random lecsatlakozás...

[ Szerkesztve ]

(#2832) veze válasza Anathema67 (#2830) üzenetére


veze
őstag

Orico fekvő 13,3k kb egy hét, UK-bol
USB3.0 + Esata ; Sata III - 4TB ig, Hot swapp, tiszta fém, egy mozdulattal cserélhető benne a vinyó, nem kell szerelgetni, ebből a szempontból, akár egy dokkoló lenne, lukacsos, szellözik az alja, stb. nagyon jók és drágák :U
2,5A-os a tápja, viszont itt a képen látszik hogy UK -s a táp, tehát kell hozzá még egy átalakító UK to EU ( vagy egy másik EU-s 2A-os dugasztáp)
és nincs hazai garancia. bár nekem soha egy orico cucc sem romlott eddig el.

[ Szerkesztve ]

(#2833) veze válasza veze (#2832) üzenetére


veze
őstag

most látom hogy ennél még van 4500 szállítási költség is..(
szóval tényleg drága :U
ha fehér, akkor olcsobb [link] és bocsi, nem offolom tovabb ezekkel a topicot. Talán ezért is nem hozzak be a hazai forgalmazok, mert vannak olcsóbbak, bár ilyet ami ház is és mégis egy mozdulattal cserélhető benne a vinyó, mint egy dokkolóban, nem emlékszem hogy olcson volna. Persze egyszer kell megvenni, ha valaki tud rászánni ennyit

[ Szerkesztve ]

(#2834) Anathema67 válasza veze (#2833) üzenetére


Anathema67
tag

Tényleg nem olcsó, köszi a segítséget.

(#2835) King Unique válasza kurtuzov (#2831) üzenetére


King Unique
titán

Magyarán az LC-Power support vastagon mellébeszélt.... :U
Eleve fura, h mi köze random lecsatlakozásokhoz a partícióstílusnak, de ők persze jobban tudják...
Az hülyeség, h UASP és 3.0 kábel ütné egymást, ott vmi más probléma áll fenn.
Illetve 8.1-hez is kijött napokban egy elég combos frissítés (Update 3), abban is vsz tovább javítottak ezt-azt.

(#2836) kurtuzov válasza King Unique (#2835) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Lehet, hogy az USB 3.0 nagyobb áramerősségét nem bírta, passz. Tényleg régóta volt használatban az az egy kábel és kb 4-5 USB 3.0 ház ment vele gond nélkül. Illetve az akadozó is USB 2.0-val. Megjelöltem, hogy az új házhoz az nem jó.
LC-Power-ék írták, hogy foglalkoznak a dologgal, én megadom nekik a bizalmat, hogy tényleg keresték. Nekik is volt problémájuk, és náluk az oldotta meg, hogy újra particionáltak. A dolog mindenesetre rejtélyes, mert nem csak LC-Power hiba, hanem sok ASMedia chipes cucc szenved ezzel, mi több a MS sem tudott mit kezdeni vele.
Direkt néztem a mostani patch kedd frissítéseit, illetve az eheti extra frissítést is, de nem találtam USB kezelésre vonatkozó infót a changelog ban.

[ Szerkesztve ]

(#2837) King Unique válasza kurtuzov (#2836) üzenetére


King Unique
titán

Nem a gyári kábelével használtad, v honnan van az a "rossz" kábel :F Illetve 3,5" LC-Power rackről van szó, saját táppal, ott az a kis 900 mA a 3.0 portnál eleve nem számít, kábel, főleg, ha 3.0-ás meg nyilván "elbírja", de a 2.0-ás is.
Supportban sem mindig érdemes bízni, mert sokszor csak lepattintanak és terelős válaszokat adnak...náluk MBR helyett GPT oldott volna meg egy ilyen jellegű hibát, az is kicsit fura... :F
Pedig leírásásának [link] harmadik pontja utal halványan vmi USB-s fejlesztésre, illetve alapból le van rendesen frissítve a rendszer?

(#2838) kurtuzov válasza King Unique (#2837) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Egy LC-Power USB 3.0 ház kábelét használta, csak ugyanaz a típus, csak kb másfél évvel korábbi. MIndegyik ugyanazzal a 2A táppal egy és azzal a kábellel. Eddig hibátlanul.

A support nem tudom mennyire a bevett terelő dumát használta, bár szerintem nem nagyon keresik őket, annyira nem nagy cég. Mindenesetre elkéréték a S/N számot, megnézték melyik héten gyártották, és ott nem volt pl selejt.

A win frissít mindig magától.
Az USB debugging javítás erre vonatkozott.

Persze sok minden összejátszhat.

(#2839) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Hali,
több dokkolónál és külső háznál is olvastam olyan véleményeket, hogy Western Digital merevlemezeket nem mindig lehet megetetni velük - tudja valaki mi lehet ennek az oka, vagy hogy mely típusok mentesek ettől a betegségtől?

(#2840) veze válasza Feketelaszlo (#2839) üzenetére


veze
őstag

Nekem csak ilyen merevlemezeim vannak , többféle tipus, és sharkoon és orico esetében egyikkel se volt még soha probléma

(#2841) kurtuzov válasza Feketelaszlo (#2839) üzenetére


kurtuzov
senior tag

Van több WD is, 2,5-3,5"ak. Egyikkel sincs gond, LC-POWER és Raidsonic házak.

(#2842) Feketelaszlo


Feketelaszlo
senior tag

Én egy ilyen Dodocoolban gondolkodtam - tudom, itthon nincs vele sok tapasztalat, de leírás alapján megfelne. Amazonon van aki azt írja, hogy néha viszi a WD-ket, néha meg nem, de Sharkoonról vagy Akasáról is olvastam hasonlót, s sajnos mindig a WD lemez a visszatérő motívum. Jó lenne tudni, hogy mitől is függ ez.

(#2843) King Unique válasza Feketelaszlo (#2842) üzenetére


King Unique
titán

Külső HDD házaknál eleve hülyeség ez szerintem, mert mind 2,5", mind 3,5" kivitelben simán viszik a WD-ket. Nem is tudom mért lenne ez HDD függő, rackek gyártói sem szoktak megadni semmilyen kitételt, kompatibilitási listát, h milyet lehetne pakolni bele, pont az a lényeg, h szinte bármilyent... :F
Dokkolók más eset, de eddig még ott se hallottam ilyenről, bár a lehetőséget nem zárom ki, de az akkor egyértelműen az adott rack, dokkoló hiányossága/ hibája lehet.

(#2844) fzr600r


fzr600r
csendes tag

Sziasztok vettem egy Sharkoon Rapid Case 3,5 Sata külső merevlemez házat.Nem műxik nem látja a win7 a merevlemezt ami benne van.Fora nekem a belseje nem egyezik a Sharkoon honlapon lévő képpel lehet hülye vagyok de mintha hiányozna róla egy chip.

a honlapjukon:

[ Szerkesztve ]

(#2845) fzr600r


fzr600r
csendes tag

mégegy kép az enyémről:

(#2846) Anathema67 válasza fzr600r (#2845) üzenetére


Anathema67
tag

Szia,

mekkora vinyó van benne?

(#2847) fzr600r válasza Anathema67 (#2846) üzenetére


fzr600r
csendes tag

3tb Seagate

(#2848) Anathema67 válasza fzr600r (#2847) üzenetére


Anathema67
tag

Alapból nem látja csak 2TB-ig. Nézd meg milyen chipset van benne. Az annak megfelelő firmware frissítést le tudod tölteni a gyártó honlapjáról. Telepíted, utána látni fogja ezt a vinyót is.

(#2849) fzr600r válasza Anathema67 (#2848) üzenetére


fzr600r
csendes tag

Az az érdekes hogy vettem egy 120gb ssd-t is és azt se látjaSőt próbáltam mbr partícióba 2terrára formázni a gépben akkor se látta.

[ Szerkesztve ]

(#2850) DJ. Ru$y válasza fzr600r (#2849) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Más lesz a gáz! Szedd ki a nyákot ha ennyire nem bízol benne, a másik oldalán lesz 1-2 "meglepetés" :P

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.