Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3251) King Unique válasza gedikart (#3250) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Mármint Swift Case Pro?
Összefoglalóban ott az infó a tesztre vonatkozóan. Viszont csak USB 2.0 esetén szerintem annyira nem érdemes méregetni. :N
Bőven jó és fontosabb az, ha csinálsz rack-ről, chipről, csomagolásról, belsejéről néhány képet és azt rakod be a hozzászólásba, illetve PH! saját képtárhelyére, hogy később is megmaradjon. A 2,5" és 3,5" összefoglalók tesztjeiben találsz erre több mintát.
Illetve, a táblázat egyes oszlopai szerinti dolgokat kell értelemszerűen megválaszolni.

Program tekintetében, mivel gyártó infó alapján ASM1153E chipes, egy MP Toolban (2.02) megnézheted milyen firmware és gyári beállltások vannak [link] és azt is bele lehet rakni.
Valamint 1153E chip esetén nemrég vki egy 2,5" háznál arra panaszkodott, hogy miután alvó módba megy a rack (vagy a gépet teszed), utána nem tud felébredni, mert a Windows hibaüzenet dob...lehet nála volt vmi gikszer, de esetleg ránézhetnél, hogy nálad ez a rész ok-e? Valamint, ha Win8+ van a gépeden, akkor az UASP támogatás lehet érdekes. MP Toolban is látszik, ha be van kapcsolva, illetve eszközkezelőben SCSI meghajtóként jelenik meg. Elvileg a chip támogatja, és a gyártó oldal is említi, hogy megy az UASP, de 1153E esetén sokaknál ki van kapcsolva vmi miatt...

:R

(#3252) gedikart válasza King Unique (#3251) üzenetére


gedikart
aktív tag

Szia, igen, ma érkezett meg, de most nincs időm nagy jellemzésre. Csináltam pár fotót:

https://goo.gl/photos/wX9Ha9T5MmSjii5j6

Rövid jellemzés: Alu ház (kivéve az előlap az műanyag), festett alu a rack része, szerintem ebbe 1053-as chip került. Laptop alvó módba kapcsolásakor lekapcsolja a hdd-t, de vissza nem kapcsol csak ha kihúzom/visszadugom az USB-t. Ez csak akkor igaz, ha megy a HD Sentinel. HD sentinel nélkül normálisan visszakapcsolja a hdd-t.

(#3253) King Unique válasza gedikart (#3252) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Kösz szépen, ez is vmi, a képek önmagukért beszélnek. :R

"szerintem ebbe 1053-as chip került"
Ezt mi alapján állítod, mert a képeken pont nem látszik a chip és gyártói oldal szerint 1153E?? Vsz a PCB alsó felén helyezkedik el. Fölső felén van egy 1053 felirat, de attól még nem biztos. MP Toollal esetleg ránézhetnél.

"Laptop alvó módba kapcsolásakor lekapcsolja a hdd-t, de vissza nem kapcsol csak ha kihúzom/visszadugom az USB-t"
Itt elvileg két eset van, ha gépet rakod alvóba:
1. gépet ébresztve a rack is azonnal újraindul
2. nem indul azonnal újra, csak ha hozzá akarsz férni (pl.megnyitni vmi rajta)

Nálad tán egyik sem működik és csak kihúzás - újracsatlakoztatás segít??

"Ez csak akkor igaz, ha megy a HD Sentinel"
Ez a fránya HDS...nálam egyik külső házat sem hagyja aludni... :U Ha ehhez az alvó módhoz ébresztéshez is köze van, az megint gáz...
Amúgy tálcán hardver biztonságos leválasztásakor leállítja a merevlemezt, LED kialszik?

(#3254) gedikart válasza King Unique (#3253) üzenetére


gedikart
aktív tag

Igen, csak a NYÁK tetején lévő feliratból gondoltam a 1053-at.

Laptop alvó módnál helyesbítenem kell:
Mindegy h fut-e a Sentinel. Nem zavar be. Leáll a HDD, és visszakapcsoláskor felpörög ha adatot szeretnék róla olvasni.

Biztonságos eltávolításkor eltűnik a meghajtó a sajátgépből. A racken lévő power LED világít ekkor is (gondolom az csak a tápot jelzi). Oprendszerem win7 64bit home premium.

Tettem fel még pár képet, mert az MP tool alapján nem tudom megmondani h milyen chip van a rackben.

https://goo.gl/photos/wX9Ha9T5MmSjii5j6

[ Szerkesztve ]

(#3255) King Unique válasza gedikart (#3254) üzenetére


King Unique
titán

MP Tool a PID azonosító, firmware és a Device infó miatt érdekes:

• PID: 55AA —► frissíthető
• Firmware: 140509a16e00 —►1153-ra utal, mivel azokhoz szoktak lenni 14-gyel kezdődőek
• Device infónál szokás szerint ki van kapcsolva minden, mégis megy a leállítás és alvás.
• Enabled UASP: no —►ki van kapcsolva, mert csak Windows 8+ alatt támogatott natívan. De vsz a chip és gyártói oldal infója alapján az is működik.

Amúgy képek alapján jónak tűnik ez a Swift Case, felépítésre is hasonló, mint a Rapid, ami különösen ajánlott. Hasonló minősítést ez is megérdemelhet, szerinted, elégedett vagy vele?

Kösz szépen a képeket még egyszer, nagyon hasznosak. :R

[ Szerkesztve ]

(#3256) gedikart válasza King Unique (#3255) üzenetére


gedikart
aktív tag

Értem, köszi az infókat. Elégedett vagyok vele. Tetszik a felépítése, anyaghasználata, nem diszkós design, inkább visszafogott. A LED-ek sem túl fényesek, pont jó. A műanyag állítótalpba jól passzol, a talp alján szilikonos csík nem engedi az asztalon csúszkálni a racket. Vezetékezése/hossza megfelelő. Olcsó: PCX-en vettem 8426 Ft-ért 2 év garanciával.

(#3257) batagy válasza gedikart (#3256) üzenetére


batagy
őstag

Köszönjük szépen a fotókat és az infókat!! :R

Jó kis racknek tűnik ez a Swift Case Pro USB3.0!
Asmedia 1153 chipes, 55AA PID-del, 140509_A1_6E_00 firmware verzióval, ami a legfrissebb gyakorlatilag.

(#3258) King Unique válasza gedikart (#3256) üzenetére


King Unique
titán

OK.
Akkor majd kap egy nagy zöld plecsnit. :K
Annyira olcsónak azért nem mondanám, van 5-6k-ért is 3,5" USB 3.0 ház, de nem is olyan drága. Ennyit megért.

(#3257) batagy: jó bizony.
A1_6E_00 frissebb, mint az A1_82_00 / A1_82_80??

(#3259) CyberJedi válasza CyberJedi (#3241) üzenetére


CyberJedi
tag

Megoldódott! 'Batagy' tag segített, ezért hálás köszönet jár neki!

(Vajon mi ez?) ''Gaff had been there... and let her live. '4 years' - he figured. He was wrong. Tyrell had told me Rachael was special. No termination date. I didn't know how long we'd have together. Who does?...''

(#3260) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Próbáltam frissíteni egy 1051-es Sharkoon Rapid-Caset. Frissítés közben lekapcsolt, azóta csak pörög a HDD, de a Windows nem látja. Az MPTools-ba semmi se látszik. Tudok valamit tenni vagy tégla lett a külső rack? :\

Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv.

(#3261) batagy válasza Willie (#3260) üzenetére


batagy
őstag

Eszközkezelőben sem látszik?

Frissítés közben lekapcsolt, magától? Vagy történt közben egy áramkimaradás?

(#3262) Willie válasza batagy (#3261) üzenetére


Willie
őstag

Nem látszik, magától kapcsolt le. Azóta csak pörög a HDD amint áramot kap, semmi más reakció nincsen.

(#3263) Willie válasza Willie (#3262) üzenetére


Willie
őstag

Kivettem belőle a HDD-t, látja a Windows, de mindenképpen formázni szeretné. Meg akarom menteni az adataimat mit tegyek?

(#3264) batagy válasza Willie (#3262) üzenetére


batagy
őstag

Nem mintha sok ötletem volna, de:

1. És az MPToolban bekapcsoltál valami speciális checkboxot?

2. Melyik MPtool verziót használtad? 1051 és 1053 esetén az Mptool 1.10 az ajánlott.

3. Azt lehet tudni, hogy melyik firmware verzióról melyikre mentél?

4. VID/PID mi volt? 55AA, gondolom? 1051-es a HW?

5. Én megpróbálnám egy linuxra rádugni, és a "dmesg" üzenetet nézni, hogy rádugáskor mit ír ki.

6. Azt is meg lehet próbálni, hogy a HDD-t kiszereled belőle, és üresen csatlakoztatod fel a Win-re, Úgy az MPtool látja-e.

7. Azonkívül másik USB portban próbálni, lehetőleg USB2-esen, hátha az USB port makkant meg.

SZERK: Ja látom most írtad: "Kivettem belőle a HDD-t, látja a Windows, de mindenképpen formázni szeretné. Meg akarom menteni az adataimat mit tegyek?"
Szóval a HDD-t a SATA-t ncsatlakoztatva látja a Win, és azt szeretná formázni? Semmiképpen se formázd és ne nyúlj hozzá! Egy linuxon probáld meg, hátha ott látszódik az adat!

[ Szerkesztve ]

(#3265) Willie válasza batagy (#3264) üzenetére


Willie
őstag

Ubuntu live alatt vagyok, hogyan tudnam megnezni az adatokat?

(#3266) batagy válasza Willie (#3265) üzenetére


batagy
őstag

fdisk -l
gdisk -l /dev/sdb (vagy sdc vagy amelyik)
dmesg

Felmountolódott?
df -hT

Gparted-del is meg kéne nézni, ez egy GUI-s partíciós program, hogy lát-e valami fájlrendszert, de semmiképpen ne inicializáld a vinyót és ne módosíts rajta, csak olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#3267) Willie válasza batagy (#3266) üzenetére


Willie
őstag

Köszi!

Közben feltelepítettem Windowsra a MiniTool Power Data Recovery programot, hátha sikerül ezzel visszaállítani az adatokat. Egyedül annyit csináltam a vinyóval, hogy amikor legelőször megnyitottam a Windows lemezkezelőt, akkor kiválasztottam, hogy GPT...előtte is az volt, egy 3 TB-os winchtesterről beszélünk. Ezzel tehettem valami nagyobb kárt az adatokban? Formázás nem történt.

Egyébként valószínűleg azért halt meg a rack mert nem voltam elég figyelmes a leírással és 1.10 verzió előtti MPTools-t használtam és felkerült rá egy olyan firmware ami nem kompatibilis. Elvileg még garanciális, úgyhogy megpróbálom majd garanciáztatni. Csak az adataimat sikerüljön viszonylag jól visszaállítani.

[ Szerkesztve ]

(#3268) batagy válasza Willie (#3267) üzenetére


batagy
őstag

Aha, ez mondjuk jelent valamit.

Szerintem az történhetett, hogy GPT-vel volt eredetileg partícionálva a vinyó, és a firmware update-nél valamelyik checkbox nem úgy állt ahogy kellett, pl. a 2TB ki volt kapcsolva... Mondjuk az is érdekelt volna, hogy a "Partition/Format" checkbox be volt-e kapcsolva.... Ha ugyanazt az MPToolt offline elindítod, nem tudnál egy screenshotot csinálni?

Vagy maga a firmware verzió, vagy a régebbi MPTool nem kezelte le a GPT partíciót, mert MBR-re van optimalizálva.
Ezért menet közben elszállt.

A HDD-re áttérve, hát sajnos az a rossz hírem van, hogyha a Win kérdezte az inializálást, és a GPT-t választottad ki, akkor már inicializáltad sajnos. Hiába korábban GPT volt, de menet közben esetleg átbillenhetett MBR-re, ha mondjuk az említett formázási opció be volt kapcsolva. Ha mégsem volt menet közben MBR, akkor reménykedjünk hogy a GPT-vel megmaradt az eredeti partícionálás....

Linuxban nem látszott semmi?

(#3269) Willie válasza batagy (#3268) üzenetére


Willie
őstag

Remélem, hogy sikerül. Fut a program, reggel kilencre végez. Köszi a segítséget, bízom benne, hogy nem lesz olyan nagy károm a dologból.

Linuxban is ugyanazt láttam mint Windowsban - semmit.

Holnap reggel jelentkezem, remélem jó hírekkel. Majd akkor írok az MPTool-ról is.

(#3270) King Unique válasza Willie (#3267) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Ilyenkor tilos inicializálni és formázni is! Nem tudom MiniTool visszahozza-e?? Adatmentésre elsődlegesen a GetDataBack és EaseUS Data Recovery ajánlott Windowsra, bár mindkettő fizetős.

Hát, ha nem megfelelő MP Tool és firmware verzió volt, akkor nem csoda, hogy elszállt...ezt az MBR vs. GPT dolgot nem tudom pontosan, de computerbase alapján szerintem pl. egy 1.10-es MP Toolnak kezelni kell azt is [link]. Hisz egy 8 TB-os lemez nyilván eleve GPT.

(#3268) batagy: "checkbox nem úgy állt ahogy kellett, pl. a 2TB ki volt kapcsolva..."
Ez elvileg vmi szektorméret emuláló és babráló opció, amivel a régebbi oprendszerek (pl. XP) is képesek 2 TB+ HDD-t kezelni. Nem tudom, hogy ilyenkor muszáj-e feltétlenül bekapcsolni, ha már a lemez eleve GPT?

(#3271) batagy válasza King Unique (#3270) üzenetére


batagy
őstag

Fogalmam sincs.
Csak egy tipp volt a 2TB opció...

(#3272) King Unique válasza batagy (#3271) üzenetére


King Unique
titán

Nekem korábban mutatta vki, hogy ezt bekapcsolva az XP is látta a lemezt. Vmi hasonlóval trükköznek a gyári külső HDD-k gyártói is, mert azoknál MBR-nek mutatja a 2 TB+ lemezeket [link].

(#3273) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy megvan minden. :) Most van folyamatban a másolás. Van egy másik Sharkoon Rapid-Case rackem is, az 1053-as - arra melyik firmwaret javasolnátok? Abba tenném bele azt a 3 TB-os WD RED-et, amiről éppen megy a mentés. A leírásban szereplő USB3-SATA-UASP1 Sleep and Large Volume Firmware Update gondoltam feltelepíteni.

Később reagálok majd minden kérdésetekre, csak legyek túl a másoláson.

Előre is köszönöm.

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#3274) King Unique válasza Willie (#3273) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Örülök, hogy sikerült. :)

"1053-as - arra melyik firmwaret javasolnátok"

Mint az összefoglalóban benne van, firmware frissítés csak saját felelősségre és csak tapasztaltabb felhasználóknak javasolt. Illetve csak akkor, ha vmi konkrét oka is van, ami miatt frissíteni akarod:
• Nem működik megfelelően a rack, pl. állandóan eldobálja a kapcsolatot, vagy egyéb probléma van vele, amit egy firmware update talán megoldhat.
• Alvó mód és xy funkció beállítása/ átállítása.
• Túl régi rajta a firmware és újabbat akarsz tenni rá, amiben vsz optimalizáltak, javítottak ezt-azt.

Az általános javaslat az, hogy ha minden jól működik, akkor a firmware-t nem szabad piszkálni. Csak akkor, ha a fentebb említett dolgok fennállnak. Illetve kizárólag akkor tudod frissíteni, ha a PID azonosítója 55AA. Mert 5106, 5136 esetén hibaüzenetet dob az MP Tool, de vsz az újabban előforduló 1053, 1153 PID esetén is.

Esetleg egy MP Tool screenshotot betehetsz, amin látszanak az infók, első körben elég ennyi. De ne hamarkodj el semmit, nehogy megint úgy járj, mint a másik Sharkoon házzal!! :U

[ Szerkesztve ]

(#3275) batagy válasza Willie (#3273) üzenetére


batagy
őstag

"az 1053-as - arra melyik firmwaret javasolnátok? "

1053/1053E esetén a 130107917D00 (MPtool 1.10) az ajánlott.

(#3276) Willie válasza batagy (#3264) üzenetére


Willie
őstag

Most jutottam el oda, hogy válaszolni tudjak a kérdéseitekre. Először is nagyon köszönöm a rengeteg segítséget!

Ma beadtam garanciális szervizelésre az elromlott racket. Remélem szerencsém lesz, az egyik prohardveres kolléga már járt így, Neki az üzletben levásárlást tudtak felajánlani.

1. Nem kapcsoltam be semmit, csak kiválasztottam a mellékelt ini fájlt, bár ez pont átállítja a dolgokat illetve beírtam az asmedia jelszót és kiválasztottam a kettes kérdésnél írt firmwaret.

2. Azt hiszem az 1.06-tal próbáltam feltenni ezt: ASM1051 130409_11_DA_01.bin

3. Sajnos nem tudom, hogy melyik firmwareről mire mentem volna.

4. Biztosan 55AA volt illetve 1051-es.

(#3268) batagy:
Igen, GPT-n volt a benne lévő vinyó. Sajnos olyan screenshotot nem tudok készíteni ami biztosan ugyanúgy lenne mint akkor.

(#3274) King Unique: Én is nagyon örülök, hogy sikerült megmenteni az adataimat. :) Figyelmesebb voltam és feltettem a másik rackre rá azt az exe-s firmwaret. Amire (#3275) batagy írta, hogy fel lehet nyugodtan tenni. A telepítés oka az volt, hogy a TV kikapcsolásával nem állította le a rackben a HDD-t, de most már úgy néz ki, hogy jó lesz.

(#3277) King Unique válasza Willie (#3276) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Akkor lehet az MP Tool 1.06 volt a probléma...de mivel boltban vsz nem értenek hozzá, így egy garis csere, vagy levásárlás simán összejöhet. ;]
Leállításnak, alvó módnak elsődlegesen PC, notebook + desktop OS kombónál kell működnie. TV és társainál eleve nem is várható el, de ha fw update után működik, akkor ok.

(#3278) batagy válasza Willie (#3276) üzenetére


batagy
őstag

"Sajnos olyan screenshotot nem tudok készíteni ami biztosan ugyanúgy lenne mint akkor."
De hogyha most ugyanúgy elindítod a programot és betöltöd ugyanazt az INI-t, akkor ugyanazt fogja ábrázolni a program. Nem kell ráengedni a rackre! Még offline is elég elindítani a programot. Azárt lenne jó a screenshot hogy a Format checkbox be volt-e kapcsolva.

(#3279) satee76


satee76
aktív tag

Sziasztok.Van egy LC-35BS3 házam egy Samu sata 2-es 250-es vinyó benne.
Két particióm van. Az egyiken vannak a média fájlok, másikon mega az asztali gép mentése.
A médias particiót egyre nehezebben olvassa be. Többszöri újraindítás után sikerül neki, de még így is előfordul, hogy egyes könyvtárakban nem talál tartalmat. A másik particiót mindig látja.
Tegnap leformáztam a médiás particiót és újra másoltam. Most már semmit sem lát, a tv szerint nincs rajta tartalom(pedig van). A másik particiot most is látja, a könyvtárakat listázza. Ötlet?

(#3280) King Unique válasza satee76 (#3279) üzenetére


King Unique
titán

Először rá kéne nézni HD Sentinell, hogy milyen a lemez állapota?
Lehet rajta szektorhiba, ami csak az egyik partíciót érinti.

Nem tudom mire lett formázva, milyen fájlrendszer, milyen partíció (elsődleges/ logikai), mekkora szektorméret, de érdemes ezek mentén is nézelődni, hogy mi felel meg a TV-nek?

(#3281) satee76 válasza King Unique (#3280) üzenetére


satee76
aktív tag

Hibátlan. Eddig látta is. De most már nem annyira. A másik partíciót mindig látja.
NTFS-re van formázva.

(#3282) King Unique válasza satee76 (#3281) üzenetére


King Unique
titán

Akkor nem értem.... passz.
Az nem világos, hogy most TV nem tudja rendesen kezelni, külső házzal van vmi gond és másikban netán jó lenne, fene tudja?
Szerintem TV topikjában is kérdezd meg, hogy járt-e így vki, esetleg mi volt rá a megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#3283) Bacusuz


Bacusuz
őstag

sziasztok
külső dokkolót keresek ,leírtam pár fontos szempontot
-vinyó: sata 2,sata3 2,5"/3,5"
-megbízhatóság
-csatlakozás (hdd,táp) is biztos legyen
-USB3
-újabb oprendszerekkel való kompatibilitás
Ára 10k körül,de ha 1-2 mátyás különbözet nem számít.
Kérlek ajánljatok egy párat mit érdemes amit itthon is kapni
előre is köszi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#3284) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Van nekem egy Sharkoon Rapid Case USB3.0-ás külső rackem. Ez ugye 30 perc tétlenség után lekapcsol, ami jó is. Viszont időnként hallom hogy beindul, felpörög benne a vinyó. Hogy lehet azt lecsekkolni hogy mi / milyen folyamat ébreszti fel? :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#3285) King Unique válasza LLKobe (#3284) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Hát igen, vsz azért ébred fel, mert vmi rendszerfolyamat, vagy program időszakosan hozzányúl. De, hogy pontosan melyik, lövésem sincs... :F Bár, ha van fent HDD diagnosztikai szoftver, akkor az biztosan. Nálam pl. a HD Sentinel alapjáraton nem is engedi egyik külső házat sem alvóba menni...max, ha kikapcsolom átmenetileg a HDS-t, akkor van csak alvó mód. :D

Ha meg a Windows csinálja, azzal nem is tudom mit lehetne kezdeni, milyen folyamatokat letiltani? De én nem biztos, hogy szórakoznék vele.

(#3286) DemonBullet


DemonBullet
újonc

Sziasztok! 3.5" HDD dokkolót vagy külső racket keresek, lehetőleg USB 3.0 csatolóval, mint pl. ez: Delock 61858

Tudtommal nem mindegyik támogat 2.2TB-nál nagyobb HDD-ket, de nekem pont egy 3TB-oshoz kellene.

Ismert valaki olyan dokkolót, ami nagyobb HDD-vel is működik?

[ Szerkesztve ]

(#3287) King Unique válasza DemonBullet (#3286) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Dokkolók terén kevés a tapasztalat, inkább 3,5" külső házakkal van. Azoknál az összefoglaló táblázatban ott van, melyik, mekkorát támogat.

Dokkolók kapcsán talán a Sharkoon termékeit tudnám ajánlani, ők konkrétan oda is írogatják a specifikációba, hogy mennyi a kapacitáslimit. Az újabb USB 3.0 típusok, akár már 8 TB, vagy annál nagyobb HDD-ket is kezelnek.

[ Szerkesztve ]

(#3288) DemonBullet


DemonBullet
újonc

Köszönöm a tanácsokat. Egyelőre úgy tűnik, mégsem lesz szükségem ilyen eszközre, időközben találtam jobb megoldást.

Az összefoglaló és táblázat nagyon hasznos. Na nem mintha nagyon el lenne dugva, de én először nem találtam, pedig több oldalt átolvastam...

(#3289) pavicevic


pavicevic
tag

sziasztok!

wd5000aaks típusú merevlemezemet szeretném külső hdd-ként használni, az összefoglaló elolvasása alapján ezt néztem ki:

http://www.magicomp.hu/webshop/CAPTIVA_USB3_SATA_3_5_kulso_fekete_haz/4425?argep

ez megfelelő lenne a célra, igaz? :)

(#3290) King Unique válasza pavicevic (#3289) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Elég kedvező az ára, 500 GB-os HDD-t lazán kezeli, 55AA PID előny. Itt max annyi kérdés lehet, hogy a 7200-as Blue mennyire fog benne melegedni? Mert ugye alapjáraton 5400-as ajánlott külső házba.

De talán nem lesz vele gond és amúgy jó lehet ez a rack hozzá.

(#3291) pavicevic válasza King Unique (#3290) üzenetére


pavicevic
tag

alapból is eléggé tud melegedni, eddig rendszer meghajtóként volt használva, és 42-43 foknál sosem volt hűvösebb... :)

(#3292) mis69


mis69
tag

Sziasztok!
Vettem használtan egy ilyen [link] külső házat benne egy ilyen [link] belső merevlemezzel.Az lenne a gondom hogy nem találok hozzá drivert amiben be tudom állítani hogy x idő után kikapcsoljon sőt ha leválasztom utána se hajlandó leállni tovább pörög.Tudna nekem segíteni valaki hogy hogyan oldható meg ez a probléma?Az usb port áramtalanítás meg van oldva ezt beállítottam. Vagy csak a lekapcsoló gombjával tudom leállítani?

[ Szerkesztve ]

(#3293) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Megoldódott a Sharkoon Rapid Case USB3.0 garanciális ügyem. Kifizették a racket, úgyhogy nincsen semmi gond. :)

Köszönöm a segítségeteket! :)

Üdv.

(#3294) *Szájber*


*Szájber*
tag

Sziasztok. Arról van valami információtok, hogy a Sharkoon Rackek, MAC-el (OSX), hogy kooperálnak?
Supportnál nincs más csak WIN.
Konkrétan erre gondoltam erreni mert jókat írtok róla.
Egy 3TB-os HDD-t kéne rákössek az iMacre, USB3-mon. (gyors, stabil, pofás rack kéne, kb ebben az árban.)
:R Köszönöm a válaszokat.

 *Szajber* felhasználónak 51 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! 

(#3295) King Unique válasza mis69 (#3292) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

A leállítás és alvó mód csak akkor működik, ha az oprendszeren kívül, az USB vezérlő és a rajta lévő firmware azt támogatja.
Régebbi USB 2.0 külső házaknál szokott ez működni, de azért korántsem mindegyiknél. Itt a topikban is inkább az USB 3.0-ás ASMedia vezérlők ezen beállításai és működése van terítéken. Így sajnos a te 2.0 házad kapcsán nem tudok mit mondani, azt sem tudjuk milyen vezérlő van benne és azt sem, hogy van-e hozzá firmware?

Ha zavar ezen funkciók hiánya, akkor ezt eladod és veszel egy olyan külső házat, aminél működik. Jobbat hirtelen nem tudok javasolni.

(#3296) King Unique válasza *Szájber* (#3294) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Hát igen, a Windows a fő támogatott platform. :) DE...természetesen működnek ezek LInux és OS X alatt is.
Normál gyári külső merevlemezeket (nem for Mac) is többen használnak Macen is, akiknek javasoltam ezt-azt, illetve 2,5" JMicron és ASMedia vezérlős rack is megy almán. Így szerintem eléggé sanszos, hogy ezt az újabb ASM1153E chipet is kezeli az OS X. Aztán, hogy leállítás, alvó mód meg ilyenek hogyan működnek rajta, az más kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#3297) *Szájber* válasza King Unique (#3296) üzenetére


*Szájber*
tag

Köszönöm. Esetleg van valami amit egyértelműen mersz ajánlani, amiben tuti jó az alvás mód és kezel 3TB-ot? Raidsonickokat néztem ami ilyen árban lenne 2Tb ig kezel...14ért már van olyan dokkoló ami jólenne, de racket szeretnék... :R

 *Szajber* felhasználónak 51 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! 

(#3298) King Unique válasza *Szájber* (#3297) üzenetére


King Unique
titán

Ott az összefoglaló táblázat, abban van sok infó.
Sharkoon házak nagyon ajánlottak, de nem mindenkinek felel meg az áruk. Van olcsóbb Captiva, LC-Power, N Base, azok is elmennek, vagy a RaidSonic.

Utóbbinál a 2 TB, csak a gyártó által megadott névleges limit, mert vsz nem próbálták ki nagyobb HDD-vel, mint mondjuk a Sharkoon. Ők azért írjak oda újabban a 8 TB-ot. Egyénként USB 3.0 külső házak azért szoktak 3-4 TB-os HDD-ket kezelni. Illetve a táblázatban is van 2 db RaidSonic rack, aminél 4 TB limit meg megadva, de lehet menne az följebb is. Ha megnézed az összefoglalót, abban van olyan rész, ami pont azt tárgyalja, hogy az újabb ASMedia vezérlők + adott firmware, simán kezelnek 8 TB-os lemezeket is.

hsz-ed meg utólagos engedelmeddel on lett, mert kapcsolódik a témához

[ Szerkesztve ]

(#3299) mis69 válasza King Unique (#3295) üzenetére


mis69
tag

Köszi!Szétszedtem és ezt találtam az én chip-emre jm20329 van írva.Akkor ez a driver setup elvileg megoldhatná?Vagy a firmware más és hogyha a firmware-t kell letölteni akkor milyet mert van több is?

(#3300) King Unique válasza mis69 (#3299) üzenetére


King Unique
titán

Tehát JMicron JM20329 chip van benne. Összefoglalóban van a JMicron firmware kapcsán is némi szemléltető, ajánlott letöltőoldalak, de abba nem mélyedtünk bele annyira, mint az ASMedia esetében. Így hirtelen nem tudok rá mit mondani, hogy pontosan milyen firmware-t kéne rátenni, amiben az említett funkciók működnek. Valamint az sem biztos, hogy ennél a háznál egyáltalán engedné-e?

A linkelt oldalt nálam blokkolta böngésző...malware. :D Kérdezd meg a másik topikgazdát, hátha neki van konkrét ötlete.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.