Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) Tesztjuzerka


Tesztjuzerka
csendes tag

hali!
valaki tudna nekem abban segíteni, hogy hogyan lehet külső rackek tétlenség során előforduló lekapcsolását kiiktatni? az energiasémánál már letiltottam az usb eszközök kikapcsolását, de ez nem elég. van valami módszer? egy becruxom van [link]

(#2652) King Unique válasza Tesztjuzerka (#2651) üzenetére


King Unique
titán

Akkor az vsz ASMedia chipes és gyárilag be van benne állítva az alvó mód (ez a normális), de át lehet állítani a firmware flashelésével/ frissítésével. Te ennek pont az ellenkezőjét kell csináljad!
Vagy HD Sentinel ---> Beállítások ---> Lemez figyelés ---> Lemezek leállásának akadályoza.

nyilván csak üresjáratban állítja le, ha van rajta aktív írás-olvasás (pl. letöltésnél), akkor nem, illetve alvásból pár másodperc alatt magához tér, de ha annyira ki akarod kapcsolni, kapcsold.

[ Szerkesztve ]

(#2653) Agyas


Agyas
aktív tag

Sziasztok,

Vettem egy sharkoon rapid case házat, és nem látja a hd sentinel a benne lévő vinyót.
Rákerestem a topikban, de senki nem írt ilyen problémát.
Ötlet?

(#2654) liszi70 válasza Agyas (#2653) üzenetére


liszi70
nagyúr

Milyen vinyót tettél bele? Eddig, a külső ház nélkül, látta a HDS?

(#2655) Agyas válasza liszi70 (#2654) üzenetére


Agyas
aktív tag

Hitachi Deskstar 7K1000.C 1TB
Igen.

(#2656) King Unique válasza Agyas (#2653) üzenetére


King Unique
titán

Pedig az többnyire ASMedia chipes, amit kezel HDS, de a régebbi JMicron-t is aszem.
A HDD gondolom meg van formázva, eszköz -és lemezkezelőben látszik, illetve Windows fájlkezelőben?
Ha pl. utóbbiban nem, akkor lehet betűjelet kell neki adni lemezkezelésnél?

(#2657) Agyas válasza King Unique (#2656) üzenetére


Agyas
aktív tag

Tele van filmmel szal formázási gondok nincsenek, betűjel is van mindkét partíción.
Azért nem értem, mert az elsővel nem volt ilyen gondom, csak az tönkrement. Kicserélték és ez az új ilyen.

Így látja:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#2658) King Unique válasza Agyas (#2657) üzenetére


King Unique
titán

Ha eszköz és lemezkezelőben stimmel minden, fájlkezelőben is látszik, akkor nem tudom mi a baja... :N
A rackben milyen chip van, mert ha ASMedia 1051/ 1053, azt márpedig fel kéne ismernie a HDS-nek?

Szerintem a topikjában a program fejlesztőjétől kérdezd meg, küldnél neki riportot!

(#2659) Agyas válasza King Unique (#2658) üzenetére


Agyas
aktív tag

A nyákon ez van:
U3T 30 1053 v0.1 131210
Akkor ASMedia 1053.

(#2660) XGalapagosiX válasza King Unique (#2647) üzenetére


XGalapagosiX
csendes tag

XP-t telepítettem fel (virtual machine nem volt elégséges bizonyos okok miatt, és így valamilyen szinten kényelmesebb is), de szándékozom majd kipróbálni ezt a külső házas módszert más oprendszerrel is (jelenleg ez volt a legsürgetőbb néhány program és hardver miatt). Elsőre természetesen elbuktam az ügyet, de sikerült helyreállítanom a 7-et, aztán rájöttem, hogy ez nem lesz egyszerű, a jó öreg "húzzuk-le-a-meghajtókat-és-úgy-telepítsünk" metódust kellett választanom. eSATA-n kereszül nincs zűr, szimplán IDE módra kapcsolni BIOSban, és megy, mint a karikacsapás. Régebbi alaplapoknál USB-s oprendszer telepítéssel gondok voltak (én sosem próbáltam úgy oprendszert feltenni, de hallottam róla, hogy drivereket kellett pakolgatni manuálisan, stb), az újabbak elvileg már támogatják alapból, tehát maximum BIOS beállításoknál kell állítgatni néhány dolgot.

(#2661) King Unique válasza Agyas (#2659) üzenetére


King Unique
titán

Másnak is van ilyen rackje, ilyen 1053-as chippel és a fentebbi teszteken láthatod felismerte a HDS.
Itt az lenne a nagyobb gond, ha az oprendszer nem ismerné fel. Továbbra is csak azt tudom javasolni, h a topikjában fejlesztőtől kérdezd meg.
Más hasonló programok, pl. CrystalDiskInfo felismeri, mert ha az se, akkor lehet vmi komolyabb gond lehet :F

(#2660) XGalapagosiX: szóval eSATA-n sima ügy, az jó. :K újabb Windows-ok talán AHCI módban is elmennek
Mert azért USB-n korántsem ilyen egyszerű a dolog, ott rendre problémákba ütközik a többség, az se mindegy, h 2.0/ 3.0 portba van dugva stb....
Köszönöm az infót!!

(#2662) Tesztjuzerka válasza King Unique (#2652) üzenetére


Tesztjuzerka
csendes tag

igen, 1053E a chip. melyik mptoolt használjam ehhez, láttam van sok verzió?
ha be lehet állítani azt is, hogy hány perc múlva kapcsoljon ki, az se lenne rossz.
mondjuk két órára beállítom. egyébként nincs ezzel nagy gondom de ez a 15 perc túl kevés.

(#2663) Agyas válasza King Unique (#2661) üzenetére


Agyas
aktív tag

Az általad linkelt topikban kaptam segítséget és megoldódott. Köszi neked is.
Ha valaki esetleg hasonló problémán görcsölne:
Beállítások -> Lemez figyelés oldal alján
"USB és SCSI meghajtók felismerésének tiltása" opció ha be van pipálva, kivenni előle a pipát. :B

(#2664) King Unique válasza Tesztjuzerka (#2662) üzenetére


King Unique
titán

Valamelyik újabbat, pl. 2.02-est [link]
A 1053-as chiphez nincs még nagyon firmware, ha az újabb MP Tool-ban lehet flashelni, akkor jó, ha nem, akkor ezt [link] érdemes futtatni, de ez 10 percre állítja.

(#2663) Agyas : hát ezt közölhetted volna az elején is, megspórolva ezáltal a felesleges köröket, mert gyárilag nincs a HDS-ben ez beállítva....ezt te állíthattad be vmikor külön.
agyas :)

(#2665) SchumiBácsi

Hali all!

Lehet ezt a racket úgy használni, hogy a két HDD-t a PC-re csatlakoztatott állapotban a Windows külön lássa? Tehát úgy, mint ha két különálló rack lenne üzemben. Előköszi!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#2666) Tesztjuzerka válasza King Unique (#2664) üzenetére


Tesztjuzerka
csendes tag

hát rendben, kipróbálom, köszi.

(#2667) Tesztjuzerka válasza King Unique (#2664) üzenetére


Tesztjuzerka
csendes tag

megnéztem, ezt kaptam:

mit jelentenek ezek a paraméterek, egész pontosan? melyik utalhat az automatikus kikapcsolására? mondjuk meglepődtem az 'idle time: never' paraméteren

(#2668) batagy válasza Tesztjuzerka (#2667) üzenetére


batagy
őstag

CS = Customized String
EE = Eup Enabled
TL = Two LEDs
HS = HDD Standby
U1U2 = nem tudom
LP = Low Power Mode
2TB = 2TB
SE = Slow Enumeration

Amelyik O, az van bekapcsolva, az X kikapcsoltat jelent.

(#2669) Tesztjuzerka válasza batagy (#2668) üzenetére


Tesztjuzerka
csendes tag

köszi. akkor ezek szerint azt kellene kiiktatnom.
a problémám az, hogy 1053E helyett úgy ismeri fel, hogy 'ASMT1051', nem tudom, hogy ebből lehet-e gond.
a második, hogy mptool 2.0.2ben nem igazán tudok kattintani a more configra, vagy erre lenne való az 'unlock' gomb?
ha triviálisak a kérdések, bocs mindenkitől

(#2670) King Unique válasza Tesztjuzerka (#2669) üzenetére


King Unique
titán

A 1053-as chipnél is ASMT1051 ír ki, ez mondhatni normális.
Itt eleve én azt nem értettem, ha be van állítva a "HDD Standby", akkor Idle Timer értéke mért "Never", már, ha jól olvasta ki a program :F

De a lényeg, h ha megoldható a flashelés, akkor rámész a More Config gombra és bejelölöd:
- Eup Enabled
- HDD Stanby, mégegyszer ha nem lenne
- HDD Power Conrtoll

majd, Idle Timer-nél beállított a kívánt értéket és elindítod a folyamatot, már, ha engedi.
Vagy nem állított fenti 3-ból egyiket se, kikapcsolod HDD Standby-t is és úgy flasheled.

A jelszó az Unlock-hez: asmedia

(#2671) batagy válasza Tesztjuzerka (#2669) üzenetére


batagy
őstag

Szia!

Nem triviális dolgok ezek, szóval nyugodtan kérdezz.

Az MPtool-ban az Unlock gomb másra van, a jobb oldali extra infókat lehet azzal állítani, de azok állítása nem javasolt. Szóval nem kell Unlock. (Amúgy a jelszó az Unlockhoz "asmedia", de mint mondtam ne használd).

A More Config gombnak mennie kellene. Valami bug van a SW-ben, mert én úgy emlékszek, hogy az Idle timer csak akkor válik állíthatóvá, ha a More Config gombra egyszer már kattintott valaki.

Az eredeti kérdésre: neked akkor a More Config -ban mindent ki kellene kapcsolni, a HDD Standby-t is, ha a leállást ki akarod iktatni.

Az 1051 versus 1053 chippel kapcsolatban, sajnos 1053-hoz nincs elérhető firmware, szóval attól félek az egészet nem tudod megcsinálni. Mert ez az állítás úgy működik, hogy közben beleflashelődik egy firmware.

De az utóbbi időben nem kerestem, nem tudom azóta van-e 1053-as firmware valahol.

SZERK: King Unique gyorsabb volt, elég lassan gépeltem be.

[ Szerkesztve ]

(#2672) Tesztjuzerka


Tesztjuzerka
csendes tag

King Unique, batagy, köszi nektek a válaszokat!
egyelőre így néz ki két mptool programmal, (1.10, 2.0.2)

az újabbal nem megy a 'more config'.
de egyébként tényleg nem értem én sem, hogy elvileg hogy lehetnek ezek a funckiók lekapcsolva mikor, pl. 15 perc tétlenség után, ha hozzányúlok a winchester tartalmához, akkor felpörög, ha pedig olyan 30 percig inaktív, akkor a fény is kialszik (ha persze matatok a partíción, bekapcsol így is).
lehet jobb lenne, ha nem kattintgatnék, amíg nincs új, kifejezetten ehhez készült firmware?

(#2673) Anathema67


Anathema67
tag

Sziasztok,

olyan külső házat keresek amelyikbe bele tudok tenni 2 vagy több HDD-t. Nem RAID-ben akarom használni őket úgyhogy ez a funkció nem kell. Létezik ilyen külső ház? köszi

(#2674) sunpower


sunpower
tag

Sziasztok!

Remélem jó topicban vagyok.

Van egy Sharkoon Rapid-Case USB 3-as házam, benne egy winyóval, ami rá van kötve egy Asus routerre, mint NAS, ami 0-24-ben megy.

Kérdésem lenne, hogy mit kell átállítani, vagy beállítani ahhoz, hogy ne álljon le sosem a winyó?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#2675) King Unique válasza sunpower (#2674) üzenetére


King Unique
titán

Ha ASMedia chipes és legjobb, ha 1051-es, akkor a firmware-ben be lehet ezt állítani, h az Idle Timer, vagy több óra, v teljesen kikapacsolt állapotú legyen. Feljebb találsz erről pont screenshotokat és infókat. :K

(#2676) Ranger^41


Ranger^41
aktív tag

Sziasztok!

Asztali médialejátszó kiszolgálására, router usb2.0 csatlakozójába dugva, egy 2tb wd red mellé milyen racket ajánlanátok? Pc-ről, lanon keresztül jönne rá adat, film/zene/kép/iso tárolás lenne a feladat. Nem baj, ha nem csúnya, nem lesz eldugva.

(#2677) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok! Remelem, jo topic-ban vagyok... Ha nem, legyszi, iranyitsatok utba!
Az a gondom, hogy az amugy jol szuperalo Heden BEHEDEX32U2 mobilrackem nem olvassa a 2T-nel nagyobb HDD-ket. Szeretnek valami koltseghatekony megoldast, hogy tudjam a nagyobb SATA HDD-ket, 3T, 4T, esetleg majd 6T olvasni, irni, laptoprol, USB/eSATA porton keresztul. (Ez csak USB 2.0, de nekem eleg a sebesseg, nem sokat hasznalom, akkor ki tudom varni.) A legjobb persze valami firmware frissites lenne... esetleg egy ujabb eszkoz... nem riadok vissza a mechanikus hekkerkedestol, vagy beleforrasztastol sem.
Elore is koszi! Udv, Tomi

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2678) DJ. Ru$y válasza tvamos (#2677) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha nem jön össze a tuning vagy FW frissítés, akkor én ezt ajánlanám neked: http://www.sharkoon.com/?q=de/node/2465. Én is vettem egy ilyet, nekem tökéletesen megfelel hétköznapi és munkahelyi használatra is.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#2679) sunpower válasza King Unique (#2675) üzenetére


sunpower
tag

Köszi a segítséget!

Én is kipróbáltam mindkét szofverrel, de csak a régebbinél volt a more configban egy pipa a HDD standby előtt amit kiszedtem és leokéztam.

Érdekes módon az újabb programnál nekem sem engedi a more config gombot, de never-t ír ki, tehát oké.

Újból elindítottam a régi programot, de ott a more configban megint benne volt a pipa a standby-nál......
Kiszedtem megint, aztán oké. Meglátjuk majd hogy sikerült-e.

Ha esetleg van más tipp, szívesen várom.

Köszi!

(#2680) tvamos válasza DJ. Ru$y (#2678) üzenetére


tvamos
nagyúr

Koszi! Ezt probaltad akkor nagyobb HDD-vel is? Mert a leirasban nem talaltam utalast, hogy jo a nagy kapacitasuakhoz is.
Amugy Linux-szal hasznalod? Vagy Windows-zal?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2681) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Külső rack-et keresek 3,5"-os 1TB-os HD103SJ vinyóhoz, USB3.0-ás csatlakozási lehetőséggel. Teljesen fogalom nélkül vagyok ebben a kategóriában. Van ezek között a rack-ek között valami különbség a kinézeten kívül? Találomra válasszak egyet ami rendelkezik a megfelelő csatlakozással, vagy van ami szerint szelektáljak? iPon-ból esetleg pár ajánlott példányt tudnátok linkelni?

(#2682) King Unique válasza Ranger^41 (#2676) üzenetére


King Unique
titán

Pl. az itt is sokat ajánlott Sharkoon Rapid-Case USB 3.0 megfelelne szerintem.
De milyen is kell pontosan, elég USB csatlakozó, v LAN is kéne rá, mert akkor az már ritkább sima rackeken, oda már célszerűbb lenne inkább vmi NAS ház :F

(#2679) sunpower: a flashelést le kéne futtatni a "Start" elindításával, a megfelelő általad is említett opciókat ignorálva. Illetve milyen chip van benne 1051, v 1053, mert, ha előbbi, ahhoz van firmware :F

(#2681) TheChos3nOne: sokféle van, de ami itt a többségnek bevált, az a Shakoon Rapid Case USB 3.0
De LC-Power termékek se rosszak és olcsóak is.

(#2683) Chosen válasza King Unique (#2682) üzenetére


Chosen
addikt

Nagyon köszi a választ ilyen kései órán is. Meg is rendeltem a Sharkoont :R

(#2684) DJ. Ru$y válasza tvamos (#2680) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Win-nel használom. Eddig maxon 2 TB volt rákötve SATA-n, de a leírásban írja a 6 TB-t.

"Features:
Enables the external usage of 2.5", 3.5" and 5.25" SATA and IDE drives via USB3.0
Suitable for HDDs, SSDs and ODDs
USB3.0 interface (compatible with USB2.0 and USB1.x)
Data transfer rate: max. 5 Gbit/s
Optional write protection
Status/transfer LED
Multi-purpose (PC, Laptop etc.)
No additional drivers needed for Windows XP/Vista/7/8 (32- and 64-bit)
Supports HDD`s currently up to 6TB"

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#2685) tvamos válasza DJ. Ru$y (#2684) üzenetére


tvamos
nagyúr

Koszi! (Bocs! Szemuveget kene iratnom! Nem vettem eszre...)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#2686) DJ. Ru$y válasza tvamos (#2685) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

No para, bárkivel előfordulhat! Szívesen!

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#2687) Ranger^41 válasza King Unique (#2682) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

Lan nem kell, mert a router viszi a vinyot usbn, de mivel csak 2.0t tud, ezért a 3.0 is fölösleges erre a célra, sima usb2.0 csatis rack lenne jo.

(#2688) SchumiBácsi

Színpompás esemény: most már az egy lemezes rack-em se elérhető... majdnem kár volt januárban kigarázdálkodni a 300GB-ot. Ha akkor veszek HDD-t ebből a szuper rack-ből is biztos vettem volna vagy 1-2db-ot...

Az első kérdés: melyik a manapság kapható rack ami minőségben a Chieftec-hez közel áll? Ez mondjuk buli?
A másik kérdés, pedig kellene egy olyan rack, amibe 2db HDD menne, de nem raidben hanem önálló meghajtóként volna. Nem tudom hogy ő tud ilyet ,de ahogy nézem ez is most futott ki...

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#2689) King Unique válasza SchumiBácsi (#2688) üzenetére


King Unique
titán

Ja, buli. :D
Ez a Raidsonic is RAID ház, de nem értem, mért annyira fontos, h ne legyen RAID, ennyi erővel vehetnél 2 külön racket is :F
Eleve a RAID 0 összefűzi eggyé a 2 lemezt, a JBOD is, a RAID 1-ben meg csak 1 lemez használható, mivel a másik tükörben van, arra is uaz az adat megy. Nem tudom van-e olyan több HDD-s rack, ami nem RAID, biztos...pl. ez

[ Szerkesztve ]

(#2690) SchumiBácsi válasza King Unique (#2689) üzenetére

Igen a külön rack járja, csak a csifiből most van 3db, ehhez jönne még 2db a 2×500GB miatt, és +1db a 2TB miatt, ez 6db rack, amit már nem móka elhelyezni, a betáp még kevésbé :D Ha most 6rack van az 6konnektor hely, de mivel a böhöm adapter 2őt is foglal így 2db 6os elosztó csak racknek, a meglévő 2×6 és 2×3 mellé... Tervek vannak a kábelezés elrejtésére, és önálló bútorlapba süllyesztett elosztókra, de a tendenciát figyelembe véve és egyébként is illik legalább 25%-ot üresben hagyni később kihasználódik alapon, kiszámolható, hogy mindjárt 1m2 foglal csak az elosztóállomás :D Ezért lenne jó megoldás az egy rackben több vinyó, és mivel ezek évente 1-2napot mennek szünetmentes környezetben, a raid előnyeiből sztem nem igazán profitál a rendszer.

Akkor egyelőre a SHARKOON ami fix lehet 1HDD-hez, de ismét közbeszól az előrejelzés, ami azt mondaná hogy két helyes non raid, amibe később még egy 2TB-os HDD menne. Vagy ha létezik tákolás nélkül megoldható nagy 12voltos betáp, amit 4-6 rack között el lehet osztani, akkor nem létkérdés a többutas nonraid rack...

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#2691) sunpower válasza King Unique (#2682) üzenetére


sunpower
tag

Nem tudom milyen chip van benne. A program 1051-et ír ki, de ugye az nem jelent semmit. Ha szétszedem, akkor a chipen ez a szám szerepel, vagy valami más?

Flashelést lehet winyó nélkül futtatni, vagy az is kell hozzá? Ha igen, remélem annak nem lesz baja....
(Bocs a dilettáns kérdésért! Sokmindent flasheltem már, de speciel külső racket még egyszer sem.)

Köszi előre is!

(#2692) troszti válasza King Unique (#2664) üzenetére


troszti
aktív tag

Szia!

Segíts kérlek :) Mikor megvettem a külső házat, valamiért feltettem a második linkedben szereplő firmware-t. Azt hittem szükséges telepíteni, hogy tudjam állítgatni a dolgokat. Most nézem viszont, hogy ez 10 percesre állítja be az alvást. Pont nem ezt szerettem volna, hanem, hogy sose kapcsoljon tétlenség esetén.
Leszedtem újra az Asmedia 1.10-et. Itt a more config-ban az idle timer-t never-nek írja, de mégis leáll a vinyó 10 perc után.

Mit csináljak, hogy elérjem, hogy tényleg sose kapcsoljon ki a vinyó? Vissza tudom tenni a régi firmware-t valahogy? Hátha az a probléma...

Amúgy 1053-as chipem van.

Előre is köszi :R

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#2693) fricc_ válasza troszti (#2692) üzenetére


fricc_
tag

No akkor elmondhatjuk hogy valakinek már sikerült a 1053-ast flashelni a módosított frimware-rel.
Bocs ha valakinek itt már sikerült, akkor elkerülte a figyelmem...

A régit szerintem nehéz lesz, mert nem igazán van letölthető formában, de majd a nálam tapasztaltabbak megválaszolják :-)

(#2694) King Unique válasza troszti (#2692) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Odaírtam én is, és linkben is benne volt, h ez 10 percre állítja az Idle Timert...
Illetve leírtuk itt többször is, h mivel 1053-hoz nem nagyon van firmware, ezért annál ez macerásan oldható ez. Ez a fenti USB3-SATA-UASP1 egy speciális, módosított verzió ezekhez a chipekhez. MP Tool-ban a Save INI opcióval előtte le kellett volna menteni a gyári értékeket, ha egyáltalán engedi.
Ennél a chipnél visszatérni a régire nem tudom hogyan lehet. :N
Kérdezd batagy fórumtársat, hátha van vmi ötlete!
Ha annyira tiltani akarod a leállítást, azt megteheted HD Sentinelben is: regisztrált verzióban így [link], ingyenesben így [link].

[ Szerkesztve ]

(#2695) batagy válasza troszti (#2692) üzenetére


batagy
őstag

Nekem sincs ötletem 1053-as chipre. Mivel ahhoz nincs firmware, ezért semmit sem tudunk belerakni.

Ezt én sem értem, hogy milyen firmware-t raktál bele. 1051-es firmware-t? Fura lenne, ha belemegy.

De ha már az 1051-est beleraktad, akkor másik 1051-essel folytathatod.

A More Config -ban a HDD Standby-t és az Eup Enabled-t ki kell kapcsolni , valamint az Idle Timer-t Never-re állítani, ha a leállást ki akarod iktatni. Így kell beletolni a firmware-t.

A firmware verziószámozásban a dátumot jelenti a szám, pl. "130107.91.7D.00"-ben 2013, január 07-i firmware.

Visszakérdezés a rackben lévő értékre:
MP Tool -> Check Config -> Device Info

A rövidítések:
CS = Customized String
EE = Eup Enabled
TL = Two LEDs
HS = HDD Standby
U1U2 = nem tudom
LP = Low Power Mode
2TB = 2TB
SE = Slow Enumeration

Amelyik O, az van bekapcsolva, az X kikapcsoltat jelent.

(#2696) troszti


troszti
aktív tag

Köszi srácok. :R

Tegnap próbálkoztam vele, de nem igazás sikerült. A program mindenhez X-et ír, és az Idle Timer-hez pedig never-t. De mégis leáll egy idő után.
Amúgy a HD Sentinel sajnos nem játszik, OSX-re sajnos nincs. Pedig az tényleg jó lenne, régen ott jól be tudtam állítani és nem is engedte leállni.

Amúgy azért szerettem volna ezt beállítani, mert valahol azt hallottam, nem igazán tesz jót a vinyónak, ha folyton leáll, meg újraindul... Vagy hülyeséget hallottam? Mi a véleményetek a dologról?

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#2697) batagy válasza troszti (#2696) üzenetére


batagy
őstag

Lehet hogy a vinyó típusa olyan, hogy az áll le, nem a rack. Pl. WD Blue 500 GB WD5000LPVX vinyóm volt 1 napig, az leállt magától 8 másodperc után, bármit állítottam. Nem is bírtam elviselni és visszavittem.

Milyen típusú a vinyó?

" mert valahol azt hallottam, nem igazán tesz jót a vinyónak, ha folyton leáll, meg újraindul.."

Ezzel kapcsolatban megoszlanak a vélemények. Én is a te álláspontodat osztom, szerintem se tesz jót. Főleg ha NAS-ban kap helyet.

[ Szerkesztve ]

(#2698) troszti válasza batagy (#2697) üzenetére


troszti
aktív tag

Egy WD Red 3TB (WD30EFRX). Pont azért vettem ilyet, hogy bírja, ha 24 órába kell neki menni, erre leállogat itt nekem :N
Próbálok keresni valami HD Sentinel hasonmást OSX-re, hátha azzal megoldom a problémát.

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#2699) sunpower


sunpower
tag

Nekem is hasonló problémám lenne. Annyi a különbség, hogy nekem egy routeren lóg amiről megy a torrent.
Nem nagyon egészséges ez az állandó leállás, ráadásul desktop winyó van benne (tehát nem magát állítja le).

Nagyon szép meg jó a cucc (Sharkoon Rapid-Case), de így számomra nem használható, úgyhogy kivágom a bánatba. Az MPtool program meg semmit nem ér! Beállítom hogy ne álljon le, de se leokézni nem lehet, és ha még egyszer ránézek, megint ott van, hogy 10 perc.....

Tudna valaki esetleg egy olyan külső racket ajánlani, ami:

- USB 3-as
- NEM ÁLL LE BENNE A WINYÓ
- lehetőleg fém háza van

Ezekről van esetleg valami tapasztalat?

1. Chieftec
2. Delock
3. Verbatim
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#2700) fricc_ válasza sunpower (#2699) üzenetére


fricc_
tag

Nekem, mint bizonyára emlékeztek rá 1053-as-om van, az elsők között futottam bele ebbe az új szériába.
Nekem a 2T korlát "megkerülése" lenne a cél, persze úgy hogy ne álljon le.

Érdekes, de az enyém nem állítja le a winyót 10 percenként. ill. 1x csinálta meg, de akkor elfelejtettem beállítani az energiagazdálkodási beállításoknál.

batagy:
Nem túl jó az angolom, de én ebből azt szűrtem le, hogy bár a 1053-hoz nincs újabb fw, a korábban belinkelt oldalon mintha arról lenne szó, hogy az új verziójú chipek már olyan fw-vel jönnek ki amik nem állítják le a winyót, de a nagyközönségnek meg az kell, hogy álljon le.
Mivel nincs újabb fw (sőt semmilyen fw sincs) srácok rájöttek, (vagy csináltak?) hogy ha a leírás alapján letöltjük és beflasheljük azt amit ajánlanak akkor onnantól 10 perc után leállítja a winyót....

Mondjuk én pont ezért nem mertem kipróbálni ezt fw-t.

A kolléga pedig valamiért beflashelte ezt az verziót, ami ugye leállítja....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.