Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2901) MaxxDamage válasza tomp (#2900) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nálam kb. 30cm+ esett le a natúr HDD parkettára (2TB 2.5" SGT) és semmi baja sem lett (mák és kop-kop) :B

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2902) Benez válasza tomp (#2900) üzenetére


Benez
újonc

Szerencsére nem ment a hdd, gondolom ilyenkor parkoló pályán vannak a fejek, de javítsatok ki ha tévedek.
Az lemaradt ,hogy a gyártó által megadott maximális 9.5 mm vastagságú hhd is karcsú a házba :F

[ Szerkesztve ]

(#2903) tomp válasza Benez (#2902) üzenetére


tomp
félisten

Attól, hogy parkoló rámpán van egy ilyen eséstől könnyen a kukába mehet a vinyó. A rámpáról leeshet a fej, leszakadhat a fej. Ha semmi baja akkor hatalmas mázlid volt. :)

(#2904) Benez válasza tomp (#2903) üzenetére


Benez
újonc

Akkor az üzleti szériás laptopokban ez a " Free Fall Data Protection " , is csak egy marketing bullshit ? :F
Ott ugyanezen elv szerint, parkolóba teszi a hdd-t ha nagyobb mértékű gyorsulást érzékel a gépházon.

(#2905) King Unique válasza Benez (#2899) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Pedig jóféle külső ház és ilyenre nem panaszkodtak eddig. Maga a SATA csatlakozó teljesen letört a rack PCB-ről? :Y Az azért ilyen kis esésnél durva. Ha még a műanyag foglalat pattan el, mint nálam, az más [link]. :DDD
Amúgy nincs hátul szivacs, illetve maga a rack, belső méretei annyival nagyobbak a HDD-nél?

[ Szerkesztve ]

(#2906) Benez válasza King Unique (#2905) üzenetére


Benez
újonc

Igen, a sata csati rajtamaradt a hdd-n a forrasztásoknál letörte, mert ennél a rack-nél a csatlakozó nem a pcb síkjában van hanem fölötte valamennyivel. Ezért pontosan eltalálták azt az állapotot, hogy mindegy hogyan rakod bele akkora rés van alatta, hogy a csatlakozón lóg az egész :(
Lefotóznám de mivel ismerősöm megforrasztotta mikroszkóp alatt és sikerült is visszatennem antisztatikus habbal alábélelve, félek, hogy amikor kihúznám megint leszakítaná ez egész csatlakozót most olyan paszentos.
:D

(#2907) batagy válasza Benez (#2902) üzenetére


batagy
őstag

Egyszer én is lelöktem egy 2.5" racket, benne működő (írási művelet közben) vinyóval. Kb 60 cm-t esett kemény parkettára. A racknek nem lett baja, viszont a HDD-nek kampec lett, tönkrement. Szóval örülj hogy a HDD-d nem szállt el. :)

(#2908) Benez válasza batagy (#2907) üzenetére


Benez
újonc

Hát az elég kellemetlen lehetett. Elgondolkoztam hogy mégse ez a hdd-m látja majd el a backup funkciókat.

(#2909) King Unique válasza Benez (#2906) üzenetére


King Unique
titán

Ezen videó alapján már értem, mit mondasz. Az nyilván nem a legjobb, ha ennyire gyenge és ilyen kis erőhatástól már letörik. A fenti extrém esetet leszámítva, amúgy gondolom nem okoz problémát. Azt nem írtad, hogy a rack hátuljában van-e a szivacs?

(#2910) Benez válasza King Unique (#2909) üzenetére


Benez
újonc

Én nem találtam benne szivacsot, viszont más portálokon nagyon panaszkodnak az usb csati ugyanilyen jellegű tönkremenetelére, ezzel nekem nem volt még bajom mivel hetente max kétszer használom.

(#2911) King Unique válasza Benez (#2910) üzenetére


King Unique
titán

Akkor ezek szerint nem volt ami tartsa és kiékelje a merevlemezt benne. Nem lötyögött függőlegesen? Nálam az N Drive rack volt hasonló. Annak sincs a hátuljában szivacs, ezért csak a SATA csatlakozó tartja a merevlemezt és kicsit lötyög is. Bár az a PCB-vel egy síkban van.

(#2912) Benez válasza King Unique (#2911) üzenetére


Benez
újonc

Lötyögött az rendesen, emelgetéskor is simán lehetett hallani, hogy kopog a fém házon a hdd. De nem végeztem rajta fárasztó kísérletet, heti 1-2 alkalommal lett elővéve szóval azt se lehet mondani, hogy az állandó hurcibálástól gyengült el a forrasztás.

[ Szerkesztve ]

(#2913) tomp válasza Benez (#2904) üzenetére


tomp
félisten

A parkolt vinyó ha aljára vagy tetejére esik akkor nagyobb eséllyel éli túl a fej mert nem csak alulról van megtámasztva a fej a rámpán hanem felülről is. Ha oldallal esik akkor már más erő éri. Tönkre mehet. Az üzleti laposokban pedig nem ritka a védett vinyó. Azaz nem szimplán bele van rögzítve hanem gumi foglalatban van. Esetleg szivacs. Illetve maga a laptop háza is tompít. De egy csupasz vinyó kézből való kiejtése már rizikósabb.

(#2915) King Unique válasza Benez (#2912) üzenetére


King Unique
titán

Akkor ez így nem a legideálisabb. Mert az ilyen natúr belecsúsztatós kialakításnál eleve szükséges hátul a szivacs, hogy a merevlemez stabilan rögzüljön. Vagy esetleg magára a PCB-re csavarozható a HDD, mint a Zalman ZM-HE-250 U3 külső háznál. Utóbbi is nyilván stabilan rögzíti és nem csupán a SATA csatlakozó tartja.

Köszönöm az infókat! :R

(#2916) Benez válasza King Unique (#2915) üzenetére


Benez
újonc

Ha előbb találtam volna meg a topikot...

(#2917) batagy


batagy
őstag

Ebay-jes InnoStor IS621 beszámoló

Forrás: http://www.ebay.com/itm/400982139413
Ez az eladó korábban ASM1153 Kék nyákkal küldte a rackeket, amely itt lett bemutatva. Most IS621 chippel jött ugyanonnan!

Csatlakozó: Mini-B
Csavarozás: csavarozható, de csavar nincs.
Műanyag keret, könnyen szerelhető, stabil fém fedlap.
Tartozékok: USB3 kábel, műbőr tok.

HW: InnoStor IS621
Nyáklap: Kék
LED: Kék
VID: 1F75, PID: 0621

Tray ikon: USB háttértár
Eszközkezelő: <HDD típusa> USB Device
UASP: Nincs
Leválasztás: Leáll!
Inaktivitás: 10 perc inaktivitás után leáll, aktivitásra felébred!
HDD Sentinel: Támogatott

(Figyelem, a korábbi IS621 chipes rackek leválasztásra nem álltak le, illetve 5 perc inakvititásra leálltak. Ez most más!)

Linux dmesg:
[ +23.716342] usb 4-4: new SuperSpeed USB device number 2 using xhci_hcd
[ +0.013448] usb 4-4: New USB device found, idVendor=1f75, idProduct=0621
[ +0.000005] usb 4-4: New USB device strings: Mfr=4, Product=5, SerialNumber=6
[ +0.000003] usb 4-4: SerialNumber: 20151221
[ +0.007503] usb-storage 4-4:1.0: USB Mass Storage device detected
[ +0.001824] scsi8 : usb-storage 4-4:1.0
[ +0.000431] usbcore: registered new interface driver usb-storage
[ +0.001322] usbcore: registered new interface driver uas
[ +1.454651] scsi 8:0:0:0: Direct-Access ST500LM0 12 HN-M500MBB PQ: 0 ANSI: 6
[ +0.000257] sd 8:0:0:0: Attached scsi generic sg3 type 0
[ +0.002237] sd 8:0:0:0: [sdc] 976773168 512-byte logical blocks: (500 GB/465 GiB)
[ +0.000360] sd 8:0:0:0: [sdc] Write Protect is off
[ +0.000005] sd 8:0:0:0: [sdc] Mode Sense: 3b 00 00 00
[ +0.000839] sd 8:0:0:0: [sdc] No Caching mode page found
[ +0.000005] sd 8:0:0:0: [sdc] Assuming drive cache: write through
[ +0.007794] sdc: sdc1
[ +0.001465] sd 8:0:0:0: [sdc] Attached SCSI disk

Aki tehát leállóst szeretne, annak ez most a kiváló lehetőség!

[ Szerkesztve ]

(#2918) josipov


josipov
csendes tag

Sziasztok!
Frissen vásárolt samsung/seagate M9T 1,5 TB (ST1500LM006) és LCPOWER LC-25U3-Becrux ház páros valahogy nem adja a felhasználói élményt.
1, a vindóz látja a házat és a hdd-t is, de HDSentinel nem látja a vinyót (hard disk device 2).
2, írás/olvasás maxixmuma 20 MiB/s-nél, crystallal és rendes másolással is.

Régebbi laptop, Win7, USB 2, nem emlékszem hogy máskor lett volna ilyen problémám, illetve azért 35-40 megát elvárhatnék.

Ötlet, javaslat?

A mérnöki tervezés a biztonsággal figyelmen kívül hagyható értékek kiválasztásának művészete.

(#2919) King Unique válasza batagy (#2917) üzenetére


King Unique
titán

Tehát ennél már valamit módosítottak a firmware beállításokon, lehet már egy új verzió van rajta. Nyilván a 1153 PID azonosítós ASM1153-nál jobb ez a chip, leállítás is előnyösebb. Csak az a nagy lutri ezeknél az eBay-es házaknál, hogy mikor éppen, milyen chipeset kap az ember. Tehát, ha most pl. rendelnék a megadott linkről, akkor biztosan IS621 lenne, vagy vegyes termékek sem zárhatóak ki? Illetve ASMedia chip + PID: 55AA rack-et lenne jó találni, de arról vsz nincs infó.

Amúgy, ha már LInux, akkor ott S.M.A.R.T., hőmérséklet, APM értékek kiolvashatók? HDS telepítés | GSmartControl

Pl. sdc azonosító esetén:
sudo smartctl --all /dev/sdc
sudo hdparm -B /dev/sdc
sudo hddtemp /dev/sdc
sudo HDSentinel
GSmartControl (GUI)

Nálam pl. ASMedia ASM1053 vezérlőnél a smartctl, GSmartControl és APM ok, de a többinél nem tudja kiolvasni az adatokat. ASM1153-nál (PID:1153) a smartctl és GSmartControl sem működik. Az Ubuntu és társai distrók GNOME DIsks alkalmazása meg csak a helyi lemezeknél mutatja a S.M.A.R.T. adatokat, USB-n sajnos nem.

Köszönjük az újabb tesztet! :R

[ Szerkesztve ]

(#2920) batagy válasza josipov (#2918) üzenetére


batagy
őstag

Szia!

1) HDD Sentinel:
LC-25U3-Becrux ASM1053 vagy ASM1153, 100% hogy támogatja a HDD Sentinel. A Sentinel verziója nem túl régi?
Laptop USB2 chipsetje milyen? Natív Intel? Esetleg külső gyártó, Etron?
Inkább arra tippelek, hogy a laptop USB2 chipsetjével vagy annak driverével lehet valami. Nincs fent valami hiper szuper USB boost driver? Mert ezek a boost driverek általában csak bajt okoznak. Legjobb a sima win natív driver, és az Intel chipset utility alá.

2) 20 Mbyte/sec simán normális USB2 porton. Függ a gép chipsetjétől is, hogyan működik együtt a rack vezérlővel.

(#2921) King Unique válasza josipov (#2918) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

1. A Becrux ASM1053/1153E vezérlős szokott lenni, amit a HDS nyilván támogat és a benne lévő HDD adatait is kéne mutatnia. Enyém ASM1053 és ST2000LM003 merevlemezzel is ok volt ilyen téren. HDS elvileg ismeri az ST1500LM006 merevlemezt is. A HDD külső házban lett inicializálva és formázva, milyen HDS verzió? Másik USB portban próbáltad, esetleg Y kábel mind2 végét csatlakoztatva? Valamint Win7-nél, ha leválasztod HotSwap programmal, akkor az full leszedi az eszközillesztőt. Utána restart, majd csatlakoztatás után újratelepíti azt. Továbbá lehet, hogy driveres probléma. Ilyenkor alaplapi chipset drivert javasolt frissíteni.
Ha ezek nem oldják meg, akkor a Hard Disk Sentinel: S.M.A.R.T., okosan topikban érdeklődj.

2. A gyakorlati fájlmásolás sebessége kicsit összetettebb, de szintetikus teszteknél egy ilyen gyorsabb merevlemeznek valóban hoznia kéne a jellemző 3x MB/s értékeket. Aztán lehet csak ennyit tud egy régebbi notebook..."35-40 megát elvárhatnék" - korábban más külső HDD-vel ennyit mértél?
Esetleg próbáld másik USB portban, illetve a teszt ideje alatt a többi port ne legyen lefoglalva. Ugyanis ha egyszerre több USB-s eszköz van használatban, akkor a sávszélesség/ -sebesség megoszlás jelensége fennállhat, főleg USB 2.0-nál. De, mivel nem ismerjük a pontos hardveres és szoftveres környezetet, így egyéb dolog is közrejátszhat. Lehet (chipset) driver frissítés, eszközillesztő újratelepítése használ...passz.

[ Szerkesztve ]

(#2923) King Unique válasza josipov (#2918) üzenetére


King Unique
titán

Amúgy, ha nem driver miatt van, akkor még firmware babrálás okozhat ilyen problémát HDS-nél [link]. De azt gondolom nem piszkáltad.
Egyébként a 35-40 MB/s egy régi, USB2-es gépnél nem feltétlenül reális. Ezt inkább újabb vasak tudják, illetve ha USB 3.0 portba csatlakoztatsz egy USB 2.0 külső HDD-t.

(#2924) josipov válasza King Unique (#2923) üzenetére


josipov
csendes tag

Batagy és King Unique:
Köszönöm a válaszotokat!

A probléma HDSentinel része meg is oldódott :W Mese következik:
:W :W
Azt tudtam hogy a Becrux szép, jó meg okos is, azt az összefoglaló elolvasása és az excel lista megszűrőzése után választottam ki (utólag is dícséret nektek és köszönöm, az összefoglaló príma, nem is volt több kérdésem miután elolvastam :R )
HDS a legújabb
Driverek szintén (a géphez a legújabb driver 2009-es, így nem nehéz :) ) de a biztonság kedvéért újratettem őket.
Közben rádugtam vinyót asszony gépére is, azon van usb3, ott a HDS is látta, ment is rendesen, így bizonyossá vált hogy a hiba az én készülékemben van.
Kipróbáltam a HotSwapot. Ezt sem tanácsos fáradtan. Oda sem figyelve leválasztottam vele az egyetlen meghajtót amit kiírt. Hát, az a belső hdd volt. Külön be kell állítani hogy külső meghajtót is mutassa. :W
Aztán gyanús lett hogy a HDS-en kívül minden látja a külső vinyót.
20 perc keresgélés után vettem észre a beállításokban a Szabad terület ellenőrzéséről és kijelzéséről menüben (Lemez figyelés) legalul egy aprócska pipát, miszerint USB és SCSI meghajtók felismerése le van tiltva. :W
Kivettem a pipát, most működik. :W :W :W :W
Ultimate facepalm

Sebesség változatlan. USB portnak azért jónak kéne lennie (anno amikor ezt a gépet vettem, überpower erőgép kifutó nagyon akciós példányként volt 300k, minden mása pöpec, nem hiszem hogy ezt elspórolták volna, de ki tudja.)
Most nincs nálam másik küldő hdd, de azért is várnám a ~35-t mert úgy emlékszem a többi vitt annyit. Persze lehet hogy tévedek...

Utolsó: a vindóz gyorsítótárazós cuccait hogy lehet teljesen kikapcsolni? A merevlemez beállításainál le van tiltva (gyors eltávolítás pipa) Amikor másolok mindig kiírja hogy 60-80-120 MB/s, a csík végigér másodpercek alatt, aztán ott álldogál még percekig amíg a tényleges másolás befejeződik. Az átviteli sebességet is onnan tudom hogy nézem stopperen az időt :)

[ Szerkesztve ]

A mérnöki tervezés a biztonsággal figyelmen kívül hagyható értékek kiválasztásának művészete.

(#2925) batagy válasza King Unique (#2919) üzenetére


batagy
őstag

"lehet már egy új verzió van rajta"
Ezt 1 héttel azelőtt forraszttották mikor rendeltem. :D
dmesg-ben a SerialNumber: 20151221, én pedig Dec 29-én rendeltem.

"Tehát, ha most pl. rendelnék a megadott linkről, akkor biztosan IS621 lenne, vagy vegyes termékek sem zárhatóak ki?"
Biztosat sajnos nem lehet mondani! 2015-ben többször is rendeltem tőle, végig ASM1153 jött 1153 PID-del. Most 2016-ban IS621. Én az biztos, hogy rendelek még belőle többet is, mert jó kis darab!
Max beleírhatod a rendelés kommentjébe hogy IS621-est szeretnél! Kicsi a esélye hogy megérti, de nem vesztesz vele ha beírod.

Csak most, csak neked!
1) smartctl 6.3-as verzió nem támogatja.

sesame:~ # smartctl -V
smartctl 6.3 2014-07-26 r3976 [x86_64-linux-3.16.7-21-desktop] (SUSE RPM)
Copyright (C) 2002-14, Bruce Allen, Christian Franke, www.smartmontools.org

smartctl comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY. This is free
software, and you are welcome to redistribute it under
the terms of the GNU General Public License; either
version 2, or (at your option) any later version.
See http://www.gnu.org for further details.

smartmontools release 6.3 dated 2014-07-26 at 09:49:11 UTC
smartmontools SVN rev 3976 dated 2014-07-26 at 09:50:09
smartmontools build host: x86_64-suse-linux-gnu
smartmontools build with: GCC 4.8.3 20140627 [gcc-4_8-branch revision 212064]
smartmontools configure arguments: '--host=x86_64-suse-linux-gnu' '--build=x86_64-suse-linux-gnu' '--program-prefix=' '--prefix=/usr' '--exec-prefix=/usr' '--bindir=/usr/bin' '--sbindir=/usr/sbin' '--sysconfdir=/etc' '--datadir=/usr/share' '--includedir=/usr/include' '--libdir=/usr/lib64' '--libexecdir=/usr/lib' '--localstatedir=/var' '--sharedstatedir=/usr/com' '--mandir=/usr/share/man' '--infodir=/usr/share/info' '--disable-dependency-tracking' '--with-docdir=/usr/share/doc/packages/smartmontools' '--with-selinux' '--with-systemdsystemunitdir=/usr/lib/systemd/system' '--enable-drivedb' '--enable-savestates' '--enable-attributelog' 'build_alias=x86_64-suse-linux-gnu' 'host_alias=x86_64-suse-linux-gnu' 'CXXFLAGS=-fmessage-length=0 -grecord-gcc-switches -O2 -Wall -D_FORTIFY_SOURCE=2 -fstack-protector -funwind-tables -fasynchronous-unwind-tables -g -fPIE ' 'LDFLAGS=-pie' 'CFLAGS=-fmessage-length=0 -grecord-gcc-switches -O2 -Wall -D_FORTIFY_SOURCE=2 -fstack-protector -funwind-tables -fasynchronous-unwind-tables -g -fPIE' 'PKG_CONFIG_PATH=:/usr/lib64/pkgconfig:/usr/share/pkgconfig'
sesame:~ # smartctl --all /dev/sdc
smartctl 6.3 2014-07-26 r3976 [x86_64-linux-3.16.7-21-desktop] (SUSE RPM)
Copyright (C) 2002-14, Bruce Allen, Christian Franke, www.smartmontools.org

/dev/sdc: Unknown USB bridge [0x1f75:0x0621 (0x036)]
Please specify device type with the -d option.

Use smartctl -h to get a usage summary

sesame:~ #

2) hdparm 9.43 támogatja.

sesame:~ # hdparm -V
hdparm v9.43
sesame:~ # hdparm -B /dev/sdc

/dev/sdc:
APM_level = off
sesame:~ # hdparm -I /dev/sdc

/dev/sdc:

ATA device, with non-removable media
Model Number: ST500LM012 HN-M500MBB
Serial Number: S2ZYJ9JGA00961
Firmware Revision: 2BA30001
Transport: Serial, ATA8-AST, SATA 1.0a, SATA II Extensions, SATA Rev 2.5, SATA Rev 2.6, SATA Rev 3.0
Standards:
Used: unknown (minor revision code 0x0028)
Supported: 8 7 6 5
Likely used: 8
Configuration:
Logical max current
cylinders 16383 16383
heads 16 16
sectors/track 63 63
--
CHS current addressable sectors: 16514064
LBA user addressable sectors: 268435455
LBA48 user addressable sectors: 976773168
Logical Sector size: 512 bytes
Physical Sector size: 4096 bytes
Logical Sector-0 offset: 0 bytes
device size with M = 1024*1024: 476940 MBytes
device size with M = 1000*1000: 500107 MBytes (500 GB)
cache/buffer size = 16384 KBytes
Form Factor: 2.5 inch
Nominal Media Rotation Rate: 5400
Capabilities:
LBA, IORDY(can be disabled)
Queue depth: 32
Standby timer values: spec'd by Standard, no device specific minimum
R/W multiple sector transfer: Max = 16 Current = ?
Advanced power management level: disabled
Recommended acoustic management value: 254, current value: 0
DMA: mdma0 mdma1 mdma2 udma0 udma1 udma2 udma3 udma4 udma5 *udma6
Cycle time: min=120ns recommended=120ns
PIO: pio0 pio1 pio2 pio3 pio4
Cycle time: no flow control=120ns IORDY flow control=120ns
Commands/features:
Enabled Supported:
* SMART feature set
Security Mode feature set
* Power Management feature set
* Write cache
* Look-ahead
* Host Protected Area feature set
* WRITE_BUFFER command
* READ_BUFFER command
* NOP cmd
* DOWNLOAD_MICROCODE
Advanced Power Management feature set
Power-Up In Standby feature set
* SET_FEATURES required to spinup after power up
SET_MAX security extension
Automatic Acoustic Management feature set
* 48-bit Address feature set
* Device Configuration Overlay feature set
* Mandatory FLUSH_CACHE
* FLUSH_CACHE_EXT
* SMART error logging
* SMART self-test
* General Purpose Logging feature set
* 64-bit World wide name
* IDLE_IMMEDIATE with UNLOAD
* WRITE_UNCORRECTABLE_EXT command
* {READ,WRITE}_DMA_EXT_GPL commands
* Segmented DOWNLOAD_MICROCODE
* Gen1 signaling speed (1.5Gb/s)
* Gen2 signaling speed (3.0Gb/s)
* Gen3 signaling speed (6.0Gb/s)
* Native Command Queueing (NCQ)
* Phy event counters
* Idle-Unload when NCQ is active
* NCQ priority information
DMA Setup Auto-Activate optimization
Device-initiated interface power management
* Software settings preservation
* SMART Command Transport (SCT) feature set
* SCT Read/Write Long (AC1), obsolete
* SCT Write Same (AC2)
* SCT Error Recovery Control (AC3)
* SCT Features Control (AC4)
* SCT Data Tables (AC5)
Security:
Master password revision code = 65534
supported
not enabled
not locked
not frozen
not expired: security count
supported: enhanced erase
104min for SECURITY ERASE UNIT. 104min for ENHANCED SECURITY ERASE UNIT.
Logical Unit WWN Device Identifier: 50004cf210cab88f
NAA : 5
IEEE OUI : 0004cf
Unique ID : 210cab88f
Checksum: correct
sesame:~ #

3) hddtemp 0.3: drive supported, but it doesn't have a temperature sensor.

sesame:/home/batagy/Downloads # rpm -ivh hddtemp-0.3-29.3.x86_64.rpm
warning: hddtemp-0.3-29.3.x86_64.rpm: Header V3 DSA/SHA1 Signature, key ID c4ade6bb: NOKEY
Preparing... ################################# [100%]
Updating / installing...
1:hddtemp-0.3-29.3 ################################# [100%]
Updating /etc/sysconfig/hddtemp...
Updating /etc/sysconfig/hddtemp...
Warning: /etc/init.d/hddtemp is masked by /usr/lib/systemd/system/hddtemp.service.
Try 'chkconfig hddtemp on' instead
sesame:/home/batagy/Downloads # hddtemp /dev/sdc
/dev/sdc: ST500LM012 HN-M500MBB: drive supported, but it doesn't have a temperature sensor.
sesame:/home/batagy/Downloads #

4) HDSentinel 0.08 részben támogatja, a hőmérséklet megjelenik, de a poweron time nem

sesame:/usr/local/bin # HDSentinel
Hard Disk Sentinel for LINUX console 0.08 (c) 2008-2011 info@hdsentinel.com
Start with -r [reportfile] to save data to report, -h for help

Examining hard disk configuration ...

HDD Device 0: /dev/sda
HDD Model ID : KINGSTON SH103S3120G
HDD Serial No: 50026B723B023446
HDD Revision : 521ABBF0
HDD Size : 114473 MB
Interface : S-ATA II
Temperature : Unknown °C
Highest Temp.: Unknown °C
Health : 100 %
Performance : 100 %
Power on time: 100 days, 11 hours
Est. lifetime: more than 1000 days

HDD Device 1: /dev/sdb
HDD Model ID : ST500LM012 HN-M500MBB
HDD Serial No: S2ZYJ9KF801554
HDD Revision : 2BA30001
HDD Size : 476940 MB
Interface : S-ATA II
Temperature : 24 °C
Highest Temp.: 34 °C
Health : 100 %
Performance : 100 %
Power on time: 87 days, 1 hours
Est. lifetime: more than 1000 days

HDD Device 2: /dev/sdc
HDD Model ID : ST500LM012 HN-M500MBB
HDD Serial No: S2ZYJ9JGA00961
HDD Revision : 2BA30001
HDD Size : 476940 MB
Interface : Oxford/SAT USB/ATA
Temperature : 26 °C
Highest Temp.: 30 °C
Health : 100 %
Performance : 100 %
Power on time:
Est. lifetime:


sesame:/usr/local/bin #

5) GSmartControl 0.8.7 nem támogatja

sesame:/var/run/media/batagy/Data/Files/Installs/HDD Sentinel Linux 0.08 # rpm -ivh gsmartcontrol-0.8.7-31.1.x86_64.rpm
warning: gsmartcontrol-0.8.7-31.1.x86_64.rpm: Header V3 DSA/SHA1 Signature, key ID 9ec56a71: NOKEY
error: Failed dependencies:
libglademm >= 2.4.0 is needed by gsmartcontrol-0.8.7-31.1.x86_64
sesame:/var/run/media/batagy/Data/Files/Installs/HDD Sentinel Linux 0.08 # zypper se libglademm
Loading repository data...
Reading installed packages...

S | Name | Summary | Type
--+------------------------+------------------------------------------------------+--------
| libglademm | C++ Interface for libglade (Part of GNOME Project) | package
| libglademm-2_4-1 | C++ Interface for libglade (Part of GNOME Project) | package
| libglademm-devel | C++ interface for libglade (a part of GNOME project) | package
| libglademm-2_4-1-32bit | C++ Interface for libglade (Part of GNOME Project) | package
sesame:/var/run/media/batagy/Data/Files/Installs/HDD Sentinel Linux 0.08 # zypper in libglademm
Loading repository data...
Reading installed packages...
Resolving package dependencies...

The following NEW package is going to be installed:
libglademm

1 new package to install.
Overall download size: 18.5 KiB. Already cached: 0 B After the operation, additional 43.5 KiB will be used.
Continue? [y/n/? shows all options] (y): y
Retrieving package libglademm-2.6.7-24.1.3.x86_64 (1/1), 18.5 KiB ( 43.5 KiB unpacked)
Retrieving: libglademm-2.6.7-24.1.3.x86_64.rpm .........................................................................[done]
Checking for file conflicts: ...........................................................................................[done]
(1/1) Installing: libglademm-2.6.7-24.1.3 ..............................................................................[done]
sesame:/var/run/media/batagy/Data/Files/Installs/HDD Sentinel Linux 0.08 # rpm -ivh gsmartcontrol-0.8.7-31.1.x86_64.rpm
warning: gsmartcontrol-0.8.7-31.1.x86_64.rpm: Header V3 DSA/SHA1 Signature, key ID 9ec56a71: NOKEY
Preparing... ################################# [100%]
Updating / installing...
1:gsmartcontrol-0.8.7-31.1 ################################# [100%]
sesame:/var/run/media/batagy/Data/Files/Installs/HDD Sentinel Linux 0.08 #

Az Identity lap megjelenik ugyan, de az összes többi lap üres!

[ Szerkesztve ]

(#2926) King Unique válasza josipov (#2924) üzenetére


King Unique
titán

Igen, azt sejtettük, hogy nálad nem stimmel valami, mert másoknál mindkét fajta vezérlővel ok volt a HDS is. Az USB és SCSI meghajtók felismerésének tiltása előtt nem szokott pipa lenni normál telepítésnél és elvileg magától sem kerül oda. Ezért nem gondolt erre hirtelen senki. Igaz volt korábban hasonló eset, de annál aszem a user jelölte be és azért nem ment.

Sebességre nem tudok mit mondani, ha driverek a legfrissebbek és nincs semmi, fent említett akadályozó tényező. Lehet ASM1153 vezérlővel tényleg csak ennyit tud USB 2.0-án. Az én viszonylag új, de olcsó notim USB 2.0 portjában sem remekel annyira a 7200rpm-es HGST notvinyó. 35/29 MB/s olvasás & írás értékeket mért a CDM Win8.1 alatt. Win7-nél meg 32/26 MB/s. Ellenben USB 3.0-án mindkét rendszeren ~138/132 szekvenciális eredmények jöttek üres meghajtóval. Lehet egy jobb PC 2.0 portjában jobban muzsikálna, de nem kell csodát várni a régebbi USB-től, mert alapból elég lassú.

Külső merevlemezek gyárilag gyors eltávolítás vannak optimalizálva. Hogy mindenféle cache műveletet ki lehet-e kapcsolni, azt nem tudom. Olyat tapasztaltam, hogy másolás végén áll pár másodpercet, míg tényleg befejezi, de a több perc már irreális. A "60-80-120 MB/s" az milyen csatolón értendő, mert ha 2.0, akkor kicsit fura? Persze a gyorsítótár megdobhatja átmenetileg.

[ Szerkesztve ]

(#2927) rigalendo


rigalendo
csendes tag

Sziasztok! Tudnátok segíteni? Van egy LG 42 LB650V tv-m,és egy tosiba 320-as 2,5 hdd.Kellene hozzá egy külső ház amibe a vinyót raknám,3d-s,hd filmeket nézzek róla.Milyen házat ajánlanátok amivel működne,mert van ami nem kopatibilis a tv-vel,és nem akarok olyat kifogni. :)

(#2928) King Unique válasza rigalendo (#2927) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

2,5" külső házak és azokban lévő USB vezérlők terén nem tudom mi, milyen TV-vel kompatibilis. Itteni TV-s topikokban is a többség általában gyári külső HDD-t használ hozzájuk, vannak külön ilyen célra valók is: Adata HC500. Persze általánosan a nevesebb és ismert chipet tartalmazó külső házakkal sem szokott gond lenni ilyen téren. Viszont, hogy az az LG TV mit szeret, azt nem tudom. Topikjában kéne érdeklődni, ott mit használnak hozzá.

Összefoglalóban akad sokféle külső rack, olcsóbb, drágább, ismert és gyakori (ASMedia, JMicron) vezérlős, valamint kevésbé elterjedt chipet tartalmazó is. Illetve vannak olyan készülékek, amik az USB 2.0 eszközöket biztosabban felismerik. Viszont külső házból már kevésbé érdemes olyat venni, (a topikban is) inkább az USB 3.0 a sláger.

[ Szerkesztve ]

(#2929) King Unique válasza batagy (#2925) üzenetére


King Unique
titán

Akkor elég friss és ropogós. ;]
Amúgy a Linuxos dolgokat azért is kérdeztem, mert sajnos ott kicsit hiányos a támogatottság és mint kiderült ezen vezérlőnél is vannak ilyen problémák...Illetve az Innostor IS888 chipet sem kezeli ilyen téren megfelelően a rendszer. Windows alatt meg minden működik frankón, HDS felismeri, mutatja a S.M.A.R.T. adatokat stb. Hát igen, a támogatottság. :)

Köszönöm a plusz információkat :R

[ Szerkesztve ]

(#2930) MaxxDamage válasza rigalendo (#2927) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia!

Captiva-t kezeli az LG 42 LE4500 TV-m minden gond nélkül 2TB HDD-vel (így bátran ajánlom!) árgép

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2931) King Unique válasza MaxxDamage (#2930) üzenetére


King Unique
titán

Vagyis egy népszerű és gyakori ASMedia ASM1053 vezérlőt ismer az az LG TV és vsz az övé is. Mondjuk újabb készülékeknél nyilván folyamatosan csiszolnak a kompatibilitáson és nem szoktak azért akkora gondok lenni.

(#2927) rigalendo: amire még érdemes odafigyelni, az az áramellátás. USB (0,5 A) | HDD (1 A) feliratú portok, utóbbi a szerencsésebb ilyen téren. Hosszabbító kábelt, ha használsz, akkor ne legyen túl hosszú stb.

(#2932) rigalendo


rigalendo
csendes tag

Köszönöm! :)

(#2934) tomp válasza josipov (#2918) üzenetére


tomp
félisten

Nálam egy külső WD Elements Portable vinyó usb 2.0-n max 25MB/s-el dolgozik. Egyszer pár mp-ig elérte a 27-et de aztán visszament 25-re.
Az ICY Box is ennyivel ment. USB 2.0 ennyit tud valós helyzetben.

(#2939) MaxxDamage válasza King Unique (#2931) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

2010-ben vásárolt TV (most járt le garija decemberben)
Szóval a kompatibilitás nagyon jó az LG-nél.
Ha probléma adódna, akkor érdemes a gyártói (LG) ügyfélszolgálathoz fordulni konkrét terméktípust megemlítve és megnézik annak gyártói/gyári spec.adatait, hogy egyáltalán 100% kompatibilis,vagy sem (adott TV készülékhez) //én is kaptam komoly támogatást ilyen módon az LG-től pár éve! - azóta nem volt szűkség segítségre//

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2940) josipov válasza King Unique (#2926) üzenetére


josipov
csendes tag

A nálam van a hibát arra értettem hogy nem véletlenül péntek délutáni gyártmány került a kezembe és nem kell visszasétálni a gariba :)
A HDS pipa biztosan nálam is user error, azóta is azon gondolkozom miért került az oda, és miért nem emlékeztem rá. Talán összeakadhatott valami régi pendrájvommal egy táskásszemű hajnalon, nem tudom...

A sebességbe majdnem elkezdtem beletörődni, aztán rájöttem hogy egy USB3-as expresscard hiányzik az életemből.
Már csak annyi a kérdés hogy 4000-ért delock-ot boltból garival, vagy 3000-ért AKE csájnamédet hapróról.
Nagy a nyomás. :))

a brutál sebességeket USB 2-n csinálja, kb mióta megvan a gépem. Újratelepítéstől függetlenül, kicsit random, de a legtöbb pendrájvval-mobilvinyóval ilyen pufferesdit játszik.
Sejtelmem sincs miért lehet, eddig nagyon nem zavart, csak épp témánál volt, gondoltam rákérdezek, hátha láttatok már ilyet, de ezek szerint nem gyakori.

Köszönöm az eddigi segítséget, további minden jót kívánok! :R

A mérnöki tervezés a biztonsággal figyelmen kívül hagyható értékek kiválasztásának művészete.

(#2941) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#2939) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Biztos tudjátok, de megemlíteném, hogy a Captiva USB 3.0 2.5" eszköz, USB 2.0-ra csatlakoztatva pirosan , USB 3.0-ra csatlakoztatva zölden világít (LED-je) - így különbözteti meg az interfészre való csatlakoztatást , ha jól vettem észre- :K (tetszik)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2942) King Unique válasza josipov (#2940) üzenetére


King Unique
titán

Volt már olyan eset, hogy másnál is másolásnál kicsit irreális értékek jöttek ki USB 2.0-án, de ott vsz a puffer megdobja. Hogy mért csinálja, azt pontosan nem tudom? Én még nem nagyon tapasztaltam, pedig több gépen, több oprendszerrel is próbálgattam 2.0 portban külső HDD-ket. Sőt, próbaképpen az írási gyorsítótárazást is bekapcsoltam, de az is inkább apróbb fájlok másolásánál löki meg az adatátviteli sebességet. Amikor ISO fájlokat tologattam, ott pl. jóformán semmi nem látszott a mérési eredményeken.

ExpressCard kapcsán nem tudok nagyon mit mondani, mert én notebookhoz nem használok ilyet. Annyit tudok hozzáfűzni, hogy van többfajta méretszabvány [link] és nyilván annak megfelelőt kell venni a laposba. Illetve ezek is különféle USB 3.0 vezérlősek lehetnek, a NEC chipesek gyakoriak. Arról van némi tapasztalat [link], [link].

(#2943) King Unique válasza MaxxDamage (#2941) üzenetére


King Unique
titán

Lehet már volt róla szó korábban, bár az összefoglalóban található beszámolókban és tesztekben ezt nem említette senki. Tehát köszönjük a plusz infót. Ennyi pénzért tényleg elég jó kis külső rack ez a Captiva.
Nekem is van egy ehhez nagyon hasonló N Base külső házam, de ott a LED csak pirosan világít mindkét fajta USB portban. Igaz nincs jelentősége, mert amúgy se a legjobb az a rack... :D

(#2944) MaxxDamage válasza josipov (#2940) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én is EC kártyát használok notiba (2x USB 3.0 Port) és meg vagyok vele elégedve! (eBay-en 2 pálcán lőttem még. :D )

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2945) L4mie


L4mie
veterán

Köszönöm, hogy az 1.hsz-el hathatós segítséget nyújtottatok.
Páromnak választottam rack-et :)
ez lett

:R

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#2946) batagy válasza L4mie (#2945) üzenetére


batagy
őstag

Valami rosszul linkeltél, mert ez az összefoglaló táblázat.

(#2947) L4mie válasza batagy (#2946) üzenetére


L4mie
veterán

hupsz, sorry :)
[link]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#2948) King Unique válasza L4mie (#2947) üzenetére


King Unique
titán

Jónak mondható az IB-273StU3 rack, a JMS567 chip is tud mindent, amit kell. Bár a tetején a kék LED talán kicsit erős, de ez más házaknál is fennáll sok esetben. Az IB-250StU3+BH15-nél le is kellett ragasztanom... :D

[ Szerkesztve ]

(#2949) tomp válasza King Unique (#2897) üzenetére


tomp
félisten

Ma szólt a Icy Box hazai forgalmazója a boltnak, hogy kuka a rack. Várhatóan 22-én érkezik az új.
Mindegyikben 1053-as ASMedia van?

(#2950) King Unique válasza tomp (#2949) üzenetére


King Unique
titán

Mondtam én, hogy nem javítgatják az ilyeneket. :N

Eddig ASM1053 chip volt bennük, de sose lehet tudni...A RaidSonic és más gyártók is váltogatják állandóan. Ha ASMedia, annál inkább úgyis a PID azonosító a fontosabb, az a lényeg 55AA legyen. Azoknál sok esetben gyárilag működik a leállítás, alvás, UASP, valamint frissíthetőek is, ami igen nagy előny. A többi valahogy nem az igazi, még ha hiba nélkül és stabilan is működnek.. szerintem. Pl. a sima ASM1153 chipes és PID:1153 azonosítós 2 külső házam se igazán a kedvencem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.