Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2651) krisztianAMG válasza King Unique (#2650) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Nem titeket hibáztatlak, még véletlenül sem. :) Régi motoros vagyok a külföldi rendeléseket tekintve, tudom, hogy kiszámíthatatlanok. Csak beszámoltam a tapasztalataimról.

Viszont lenne itt még pár kérdésem. Amikor ír a merevlemez, teljesen csendben van, csak itt-ott hallani, hogy mozdul a fej. Viszont amikor üresjáratban van, furán "kerreg". Ez a kerregés már a HDD korából adódik? Lehet vele valamit kezdeni?

Jelenleg két partícióra van osztva a lemez: Os + Data. Hogy lehet visszaállítani alapállapotba?

(#2652) King Unique válasza krisztianAMG (#2651) üzenetére


King Unique
titán

OK. :)

Csak kicsit azért én is röstellem a dolgot, de egyszerűen ezzel az össze-vissza küldözgetéssel nem lehet mit kezdeni. Pont az új 0.8 verzióban lettek frissítve az eBay-es infók is, de jóformán hetente kéne, hogy mindig naprakész legyen. :D Illetve, lehet ha rendelsz tőle több darabot, akkor egyik Initio, másik ASMedia... totál lutri.

Kerregésre nem nagyon tudok mit mondani, az a HDD problémája lesz. HD Sentinellel nyomon kell követni az állapotát, SMART adatokat, aztán, ha ott nem jelez problémát, akkor nem kell vele annyira foglalkozni. Mert nagyon nem is lehet vele mit kezdeni. Bár, ha durván és hangosan zakatol, az nem éppen egészséges.

"Hogy lehet visszaállítani alapállapotba?"

Hogy csak 1 partíció legyen, vagy mire gondolsz? Ha meg akarod tartani az adatokat, akkor akár Windows lemezkezelőben is lehet játszadozni a kötet zsugorítása / kötet kiterjesztése opciókkal, de a beépített megoldás kicsit korlátolt... én jobban szeretem erre a célra a külső programokat: Aomei, MiniTool, EaseUS. Ezek sokkal többet tudnak és kényelmesebbek, Aomei magyar nyelven is elérhető.
Ha nem kellenek róla az adatok, akkor meg a diskpart módszerrel legyalulás, majd lemezkezelőben inicializálás MBR-re és formázod pl. NTFS-re.

[ Szerkesztve ]

(#2653) batagy válasza krisztianAMG (#2649) üzenetére


batagy
őstag

Köszönöm én is az infót! Hát akkor e.open7u neked most megint ASM1153-ast küldött. Összevissza van! Az Initio chipes áll le a leválasztáskor és az inaktivitáskor...

Elvileg akkor ugyanilyet kaptál, mint itt, igaz?

Mivel a PID 1153, nem 55AA, sajnos nem tudjuk módosítani, hogy leálljon. Amúgy kiváló rack. Érdekes hogy nekem csavart nem szokott adni. De ha adnak is, sokszor a menetemelkedés sem stimmel.

(#2654) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Volna egy Seagate Spinpoint 2.5" 2TB 5400rpm 32MB SATA3 ST2000LM003 merevlemezem amit külső célokra is használnék és megfelelő külső racket keresek hozzá. (jelenleg egy notiban lesz használva SSD mellett az ODD helyén)

Segítséget előre köszönöm! :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2655) Kolondrum válasza MaxxDamage (#2654) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nekem a Captiva USB3-as rack nagyon bejött, de csak, mert mellette a notiba már van USB3.
Sztem veszek még egyet, mert lesz fölös HDD-m.

(#2656) MaxxDamage válasza Kolondrum (#2655) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm gyors válaszod!
Captiva rackem van 3.5"-ba és nincs probléma vele.
Linket esetleg tudnál osztani? Köszönöm! :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2657) Kolondrum válasza MaxxDamage (#2656) üzenetére


Kolondrum
félisten

[link]
Ahol én vettem ott nincs már. Aztán az 500Gb baromság, 1TB-os van benne. Azt nem tudom milyen vezérlővel kapod, nekem AS1053 van rajta. Törekedni kéne a minőségi vezérlőre, kellemesebb ha pl a HDD leáll ha nem kell, meg leválasztáskor kipacsol a HDD és nem kattan egy nagyot amikor kihúzod.
DE vannak itt sokkal hozzáértőbbek is. Én csak azt tudom, hogy okosok ajánlották és bejött. Meg sem köszöntem tán nekik, KÖSZI! :R
JA és ez a renesas vezérlős USB3-al is együtt tudott nekem működni. Seq 80-100Mb között másolt.

[ Szerkesztve ]

(#2658) King Unique válasza MaxxDamage (#2654) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Fogadd meg a fórumtárs tanácsát, ha olcsó USB 3.0 rack kell, akkor a Captiva ház tökéletes választás és 55AA PID azonosító is előny! :K
Amit a gyártó megad tárolókapacitás limitet, az kissé elavult, mert vsz nem tesztelték nagyobb HDD-vel... nekem is van ASM1053 vezérlős házam, ami a 2 TB-os ST2000LM003 merevlemezt simán kezelte. Illetve a legutóbbi tesztjemben [teszt1 | teszt2] bemutatott két rack is simán, pedig egyiknél 500 GB, másiknál 1 TB limit volt megadva.

Persze vannak más alternatívák is a táblázatban, de ha ASMedia vezérlőset veszel, akkor én mindenképpen a PID: 55AA típusokat javaslom, azok a legjobbak.

[ Szerkesztve ]

(#2659) MaxxDamage válasza Kolondrum (#2657) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm mind2-nek !
Captiva-t EZT tudom 2.5k -ért
/lehet olcsóbban is be tudom szerezni, nagyker áron pl./ bár ilyen pár ezres eszközöknél nem lényeges (számomra) a párszáz ft-os különbség.

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2660) krisztianAMG válasza King Unique (#2652) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Ha ti nem vagytok, valószínűleg még rosszabb racket rendelek... :D

Nem kellettek róla adatok, a diskpartos módszert végig is futattam, majd még egy lassú formátzást is. A kerregés nem múlt el, de HDS szerint semmi baja. (A rendszer HDD-mről ez már nem mondható el... :D )

batagy: Igen, pontosan ugyan ezt a zöldnyákos racket kaptam én is.

(#2661) King Unique válasza krisztianAMG (#2660) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Erre a "kerregésre" nem tudok mit mondani, esetleg HDD probléma (nem adatmentés) topikban kérdezz rá.
Ha a SMART ok, akkor olyan nagy baj nem lehet.

(#2662) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Hp 2560p - USB2 - WIN7 - Capriva USB3.0 rack - NEM áll le.

Hp 2570p - USB3(intel vezérlő) - WIN7 - Capriva USB3.0 rack - Leáll.

Express kártya 34mm-es, renesas vezérlő USB3, - WIN7 - Capriva USB3.0 rack - Leáll.

Én azt mondom fiúk recept nincs, mert sok egyéb dolog befolyásolja, hogy leáll e leválasztáskor vagy sem, a 10 perces alvás dolog meg dettó ilyen.

Ja és mondok még jobbat. 2560-ban aludt USB2-esen 10 perc után, igaz felkelt a HDS miatt, no de 2570-ben 5 perc után alszik ugyan abban a felállásban, ugyanis a rendszer ugyan az mivel csak átraktam az SSD-t, felismerte a pár új cuccot és köszöni a gép megy ma is. Akkor milyen 10 perc ami 5 perc másik gépben? Mértem. :)) 70p-ben nem kel fel szépen aludva marad ha nem fut a HDS.

[ Szerkesztve ]

(#2663) King Unique válasza Kolondrum (#2662) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem itt az a lényeg, hogy az adott külső ház vezérlő és firmware szinten támogatja-e az adott funkciókat. Utána, hogy az a gyakorlatban, hogyan valósul meg adott gazdaeszköztől, OS-től, programoktól, drivertől és egyebektől függően, az már más dolog.

Notebookon, USB 2.0 portban nálam sem áll le több ASMedia vezérlős ház, 10 perces alvás W7/ 8.1 alatt ok volt, W10-nél valamiért tovább (20-30 perc) tartott neki. Sőt, ha fut a HDS, akkor egyik rendszeren sincs alvó mód, csak, ha bezárom a programot.

(#2664) fungi


fungi
aktív tag

Sziasztok,már a második egyébként ajánlott /Fantec, Raidsonic/ rackkel történik meg hogy egyszer csak nem akar rendesen kapcsolódni,
a rack oldalán a vezetéket mozgatva aztán valahogy hajlandó, de instabil, egyszercsak megint nem látja a laptop,
és így tovább.
Ez 1-1,5 év zavartalan működés után jött elő, nem volt napi szinten strapálva, több vezetékkel, 100/100-as, más módon hibátlanul kapcsolódó és működő merevlemezekkel.

Kérdésem, ezek mind ilyenek, vagy csak nem volt szerencsém velük? Vagy valamit nem veszek észre? Üdv

(#2665) King Unique válasza fungi (#2664) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Mondjuk egyszerűbb lenne a dolog, ha elárulnád, melyik házakról van szó pontosan? :)
A táblázatban csak 1 db Fantec ház van, de nem különösebben ajánlott.

"a rack oldalán a vezetéket mozgatva aztán valahogy hajlandó, de instabil, egyszercsak megint nem látja a laptop"

Lehet, hogy a sok csatlakoztatástól kicsit "kikopott" az aljzat és csatlakozó. Nálam is van olyan 2,5" külső HDD, ami notebooknál, a kábel kis mozgatására eldobálja a kapcsolatot. De ez esetemben nem igazán a rack hibája, hanem a kábelé. Ugyanis a kábel gazdaeszközbe menő vége (Type-A), nem minden USB-aljzatban érintkezik szorosan. Egy másik kábellel próbálva, annak vége érezhetően szorosabbak illeszkedik az aljzatba és a mozgatásra is kevésbé érzékeny. Nálad meg, lehet épp az eszköz felőli vége nem ok, esetleg a rack USB-aljzata fellazult a PCB-n, ha nagyon lötyögne.
Ha mégsem ez okozza, akkor lehet egyéb dolog is. Meg kell nézni több gépen/ oprendszeren/ USB-portban/ kábellel, aztán, ha mindenhol eldobálja, akkor lehet a házra fogni teljesen.

[ Szerkesztve ]

(#2666) fungi válasza King Unique (#2665) üzenetére


fungi
aktív tag

Szia,

Valóban, az igen/kevésbé ajánlott Fantec volt az első, ott gyakran ki-be pakoltam a Hdd-t, betudtam annak hogy sokat volt mozgatva a fejrész.

A másik egy Raidsonic Icy Box IB 250-StU3-BH, ez viszont lightos használattal lett most problémás. Van itthon 3
kábel, ezek mind kifogástalanul működnek egy Raidsonic Icy Box IB-268StU3-B rackkal, ezt nem rég kapta a fiam, igaz
annál a kábel csatlakozása érezhetően szorosabb mint a szóban forgóé. /Több Pc-vel, több Usb porton próbáltam./

Túloztam a 1,5 évvel, régebbi az, sajnos a jelek azt mutatják hogy kikopott a csatlakozó, /pedig keveset húzgáltam/
Azért érdeklődtem hogy ez mindenképpen eljön pár év után, vagy azért nem jellemző. Köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

(#2667) King Unique válasza fungi (#2666) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Igen, igen....azért nem kapott negatívabb minősítést, mert végül is a tulaja olyan komoly hibára nem panaszkodott, iIletve olyanra sem, amit említettél.

Nekem egy elég hasonló IB-250StU3+BH15 házam van, Micro-B aljzattal. Igaz még mondhatni új, de én ilyen csatlakozási, eldobálási problémákat nem tapasztaltam. Illetve pont ennek a kábelét használom a My Passporthoz is, mert a WD féle nem csatlakozik olyan szorosan/ stabilan.
Enyémben ASM1053 chip van és PID:55AA. Nálad is? Igaz chipet macerásabb megnézni, de a PID-et és UASP mód támogatását, ezen teszt végén található ASMedia infók alapján meg tudod lesni.

"ez mindenképpen eljön pár év után, vagy azért nem jellemző."

Sok minden függ attól, hogyan használod, mennyire kíméletesen, nem-e egy gyengébben sikerült terméket fogtál ki stb. Van egy IB-253U3 házam is, amire egy másik fórumtárs nemrég panaszkodott, hogy x ideig jól működött, aztán elkezdte eldobálni a kapcsolatot, nem ismerte fel a gép [link]. Amit garis csere után kapott, az már ok volt [link]. Az enyémmel eddig szerencsére nincsen gond. Tehát lehet ő fogott elsőre egy selejtes darabot.
De ott volt a Chieftec rack, ami szintén elég jó, viszont a merev kábel és e téren kevésbé előnyös elhelyezés, annak is kikezdte az USB-ajlzatát [link], [link]. Tehát a használaton is sok múlik. :K

A lényeg, hogy hiába jó, vagy ajánlott egy rack, selejtet, gyengébben sikerültet ennek ellenére is ki lehet fogni. Sajnos a mai tömegtermelésnek ez egy esetleges velejáróra. Minden egyes házból 10-10, vagy több darabot meg nyilván nem igazán kivitelezhető végigtesztelgetni.

[ Szerkesztve ]

(#2668) fungi válasza King Unique (#2667) üzenetére


fungi
aktív tag

Szia, sajnos nem vagyok túl okos ehhez, itt egy kép, talán ASM 1051. Furcsa hogy eddig teljesen hibamentes volt, azt gondoltam, ez sokáig jó lesz,
mostantól meg teljesen megbolondult, és tényleg nem volt strapálva. De köszönöm az infókat, szerencsére nemrég lett egy HDD Caddy-m, ha meg legközelebb veszek, majd még jobban körülnézek... Üdv-

(#2669) King Unique válasza fungi (#2668) üzenetére


King Unique
titán

OK.

Köszi a screenshotot. Azon már látszik, hogy a PID azonosítója 55AA, ami pozitívum. Vsz ebben is ugyanaz a vezérlő, ugyanazon beállításokkal van, mint a BH15-ben, mert eléggé hasonló a 2 rack.
Amit az MP Tool (ASMT1051), az csak a programba előre betáplált alapérték, nem az adott ház vezérlőjét mutatja. Utóbbi csak konkrét szemrevételezéssel deríthető ki.

:R

[ Szerkesztve ]

(#2670) fungi válasza King Unique (#2669) üzenetére


fungi
aktív tag

Lecsavartam, nem látok olyat ami erre utalna, egy 2013 01 10-es dátum előtt még vannak számok, de nem hasonlítanak.
A kábelcsatlakozót egy bizonyos szögben nyomva működik már csak, sajnos kukának tűnik,
ezekkel nincs szerencsém, előtte egy hordozható merevlemez ment tönkre hirtelen, azt hittem, a külön tárolás egy rackkal tartósabb lesz, de szerencsére a Hdd-k ezt most jobban bírják..és hát az a lényeg...

(#2671) King Unique válasza fungi (#2670) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Gondolom a sima BH is olyan belül, mint a BH15, márpedig akkor nálad is úgy van, mint nálam. Vagyis, ha kicsavarod és kiveszed a SATA-USB átalakító, akkor az alsó felén van a chip. Nálam is 2013/01/10 felirat van a PCB-n, de magát, a kis fekete chipet és azon lévő feliratot kell nézni (ha látszik). Példa egy másik háznál [link]. Szabad szemmel is kivehető közel hajolva, de jobban látszik nagyítóval, vagy lefényképezve és azt kinagyítva.

"A kábelcsatlakozót egy bizonyos szögben nyomva működik már csak, sajnos kukának tűnik,"

Ha az eszköz felőli Micro-B végén, akkor lehet, hogy kuka...mivel vsz a PCB-n a forrasztás elengedett, lötyög az aljzat és nem érintkezik rendesen.
Ha a gazdaeszköz (gép) felőli Type-A vége, az nem gond, kábelcsere megoldja.

(#2672) fungi válasza King Unique (#2671) üzenetére


fungi
aktív tag

Igen, ez is ASM 1053. Sajnos az eszköz felől van a gebasz, mintha kis lötyögés is lenne, persze alig érezni.
Jó érzékenyek lehetnek ezek, a legközelebbivel majd mint a hímes tojással... Kösz mégegyszer!

(#2673) King Unique válasza fungi (#2672) üzenetére


King Unique
titán

Max annyit tudok ez ügyben javasolni, hogy legközelebb Mini-B, vagy Type-A aljzatos külső házat vegyél! Azok talán valamivel strapabíróbbak e téren, mint a standard Micro-B.

[ Szerkesztve ]

(#2674) fungi válasza King Unique (#2673) üzenetére


fungi
aktív tag

Úgy lesz! Köszi.

(#2675) tomp


tomp
félisten

Sziasztok!
Szeretnék összeállítani egy szettet. Külső 2,5-ös racknél semmi tapasztalatom nincs. Külső vinyóm van illetve 3,5-ös külső rack.
Ez lenne benne. Egy WD Red 2TB-os Sata3-as vinyó. Budapesti beszerzéssel melyik racket ajánljátok a legjobban hozzá 6-7ezres felhő határig? Átnéztem az összefoglalóban a listát de nekem az túl komplikált. HDSentinel támogatás fontos nekem illetve a stabil hdd fekvés benne. Azaz ne rezonáljon, remegjen. Lehet az csavaros rögzítés vagy maga a rack ház ráfedésével elért stabil tartás. Y kábelt kerülném ha lehet. Külső tápos usb 3.0-s hubra lenne rákötve. Hordozva nem lesz soha max a pc-tv között.

Mindenki segítségét nagyon Köszönöm! :K

(#2676) gaston63


gaston63
tag

Sziasztok!

2,5"-os USB3-as külső HDD-t szeretnék vásárolni, TV-re lenne főleg csatlakoztatva, a filmeket PC-ről másolnám. Max 2TB és az LG topicban javasoltak szerint nem szabad 500 miliampernél többet fogyasztania, ekkor tudja meghajtani a TV.
Nem lenne hátrány ha leállna a TV kikapcsolásakor.

Ehhez témához szeretnék javaslatokat.

Köszönöm

üdv mindenkinek: gaston63

(#2678) King Unique válasza gaston63 (#2676) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Neked is azt tudom mondani, amit mások topikban TV ügyben [link], [link].

Ha csak sima 0,5 A-es USB port van rajta, az nem a legjobb...a HDD feliratú, 1 A-es az igazi [link].
Max 500 mA-t meg nem lehet garantálni...az a TV hiányossága, ha gyatra az USB port áramellátása. De ettől függetlenül simán meghajthatja a külső HDD-t. Illetve talán a 2,5" WD-k indítóárama és fogyasztása az egyik legkevesebb.

(#2679) King Unique válasza tomp (#2675) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Amit linkeltél, az 3,5" HDD, 2,5" Red pedig csak 1 TB-ig van. Tehát előbbihez 3,5" külső ház való, aminek szintén van külön topikja és összefoglalója.
Ha 2,5" külső ház kell, akkor továbbra is a táblázatot tudom ajánlani, vagy a beszámolókat és teszteket, ha azon könnyebb kiigazodni. 2,5" 2 TB-os HDD kapcsán, az ST2000LM003-at tudom javasolni, az 9,5 mm magas és normál házba is belefér [teszt].
A WD20NPVX és MQ01ABB200 már 15 mm magas ás ezekhez olyan ház kell, amibe beleférnek. Pl. RaidSonic ICY BOX IB-250StU3+BH15. Ez még belefér a 7k-s felső határba [link].

(#2680) gaston63 válasza King Unique (#2678) üzenetére


gaston63
tag

Köszönöm a segítséget!

A tv-t már néztem sajnos nincs a 1-es USB-n hdd felirat.
Ez a HC500 szimpatikusnak tűnik, de azért még "futok" egy pár kört a témában.
Valakinek van tapasztalata a HC500-al kapcsolatban?

üdv: gaston63

(#2681) King Unique válasza gaston63 (#2680) üzenetére


King Unique
titán

A HC500 egy 2,5" gyári külső HDD, ez meg 2,5" külső házak topikja...a megfelelő topikban kéne inkább megkérdezni.
Ott már vásároltak többen is: [link], [link], [link]. Őket interjúvold meg! ;)

[ Szerkesztve ]

(#2682) gaston63 válasza King Unique (#2681) üzenetére


gaston63
tag

hoppppppppp akkor ezt benéztem, bocs :W

köszi

(#2683) imcsoo


imcsoo
aktív tag

Üdv, tv-n való filmezéshez keresnék adathordozót, lehetőleg az olcsóbb szegmensben, tudnátok nekem ebben segíteni? :)

(#2684) King Unique válasza imcsoo (#2683) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Most mobil külső ház kéne, vagy komplett külső merevlemez?
Ha nem 2,5" külső házat keresel, akkor téged is útba kell igazítsalak TV ügyben, mint a fórumtársat.
Másik topikot, illetve ezt a friss hozzászólást tudom javasolni: [LINK].

(#2685) tomp


tomp
félisten

Azt hiszem 9,5mm-es hdd-t(ST2000LM003) fogok venni azaz már nem szükséges a vastag rack.
Jelenleg 2 racket néztem ki.
Revoltec EX207 és RaidSonic ICY BOX IB-250StU3+BH
Revoltec mekkora méretet tud kezelni? Nem találtam sehol sem leírást. A RaidSonic leállítja a lemezt vagy csak parkolóba teszi leválasztáskor? Nekem utóbbi is tökéletes. Már az is biztonságos.

(#2687) King Unique válasza tomp (#2685) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

A külső rack tárhelykezelés limit érdekes dolog, de a válasz egyszerű: 3.5" összefoglalóban is kitértünk erre. Magyarán a gyártók nem tesztelik újabb, nagyobb HDD-vel és elavult az infó, vagy eleve oda sem írják. De újabb, ASM1053/ ASM1153 vezérlők simán kezelnek akár 8 TB-os merevlemezt is [link]. Amit én nemrég teszteltem 2 házat [teszt 1 | teszt 2], egyiknél 500 GB, másiknál 1 TB limit volt megadva. Aztán mégis lekezelte mindkettő a 2 TB-os lemezt és mivel, az általad kinézett 2 rack is újabb ASMedia chipes, így emiatt nem nagyon kell aggódnod. :N

Nekem IB-250StU3+BH15 van, ami csak pár 100 forinttal volt drágább a sima BH-nál, azért is vettem. Az ASM1053 chipes és tud mindent, amit kell. Biztonságos leválasztás után egyből fullosan leállítja a lemezt, nyilván ilyenkor a fej is leparkol. :) Ami ennél a háznál kontra, hogy a tetején lévő piros és kék LED baromi erős és zavaró...én belül szigszalaggal leragasztottam, úgy már ok. Illetve a szerelés kicsit körülményes (8 db csavar), + a SATA-USB átalakító PCB 2 db csavarját is ki kell hajtani, hogy a HDD-t kényelmesen bele lehessen rakni. De én szeretek csavarozni, így nem zavart különösebben. ;]

Jó a Revoltec rack, viszont annál egy hátrány a PID: 1053, amivel semmit nem lehet kezdeni. Ugyanis firmware frissítés/ flash és azon belüli beállítások, csak PID: 55AA házaknál oldhatóak meg. Nem akkora érvágás azért, ha rendesen működik, de én személy szerint ASMedia chip esetében az 55AA azonosítójú házakat preferálom, szerintem azok a legjobbak.

(#2688) tomp válasza King Unique (#2687) üzenetére


tomp
félisten

A BH15-ös kiszerelést nem találtam semelyik nagyobb bolt oldalán sem. Csak a sima BH-t. Ez is elég lesz mert 12,5mm-ig okés. Habár ha tudsz olyan nagy üzletet ahol kapható akkor azt veszek. Nem rossz ha tartaléknak ott lesz a 15-ös keret.
A LED nem zavar. Látnád milyen a szoba éjszaka. :DDD
Sharkoon Rapid-Case kék LED, WD Elements Portable fehér LED,(ezek villognak is a HDS miatt) usb-s egér görgőjének kék LED. Legalább lámpa nélkül is tudok közlekedni éjszaka.
Szerelés nem gond. Rapid-Case is szerelős és még élveztem is amikor összeraktam. :)
Hőelvezetés milyen? A 2TB-os SeaSung (seagate+samsung) merevlemez mennyire melegszik benne?

(#2689) King Unique válasza tomp (#2688) üzenetére


King Unique
titán

Pár hónapja pedig még bőven volt több helyütt, de folyamatosan változik a boltok kínálata és némely termékből átmeneti készlethiány előfordulhat...ez van.

Melegedést annyira nem tesztelgettem, de egy komolyabb hajtásnál, amikor egy régi 2,5" Iomega eGo gyári külső vinyó RAW partíciójáról mentettem adatot, azért megnéztem. Az adatmentő progi 2x szkenneli végig a meghajtót és a második (mentési) menetben, amikor a műanyagházas Iomega már bőven 4x°C volt, akkor a RaidSonic max 36-38°C. Tehát nem olyan rossz az, sőt. Bár a belső beépítőkeret műanyag, de az alsó és felső fedlap fém.
Hőelvezetés terén a "belecsúsztatós" külső házak igazán jók, ahol a merevlemez jobban érintkezik a ház falával. Ilyen téren a Kolink és N Base rack is elég jó, illetve a LC-Power Becrux. Utóbbiban a HGST Travelstar 7K1000 sem melegszik különösebben. Amikor Windowst futtattam róla, akkor is max 42°C-ig melegedett benne a 7200-as notivinyó.

A csatlakozó aljzat típusa is még lényeges paraméter. A BH is USB 3.0 Micro-B típusú és nemrég vki panaszkodott rá, hogy 1-2 év után kontakthibás lett nála. Persze, hogy ő fogott ki gyengébben sikerültet, vagy feszegette túlságosan a csatlakozót, az nem derült ki pontosan. Én a BH15-nél nem tapasztaltam ilyen hibát, igaz nem régóta van meg. De a Mini-B és Type-A aljzatok azért strapabíróbbak ilyen téren.

[ Szerkesztve ]

(#2690) tomp válasza King Unique (#2689) üzenetére


tomp
félisten

Na akkor szerintem nem lesz gond a hővel.
Csatlakozót azt nem nagyon fogom piszkálni. Havonta 1x kihúzom portalanításhoz aztán vissza. :)

(#2691) tomp válasza King Unique (#2689) üzenetére


tomp
félisten

Na megrendeltem a racket. A hdd-t a héten tervezem megvenni.
A 2A-es hubon lévő WD Elements mellé ha berakom remélem elbírja. Azt olvastam a segate jobban megránja a betápot indulásnál.

(#2692) King Unique válasza tomp (#2691) üzenetére


King Unique
titán

Hol olvastad? Ha számokat nézzük, akkor WD és Seagate is max 1000 mA áramot vesz fel indításkor. Utóbbinál a max működési áramfelvétel magasabb kicsit, mint a WD-nél: 0,75 A vs.0,85 A.
De majd gondolom megméred a kis kütyüddel. :)

Ja meg, esetleg majd a fenti táblázatban hiányzó adatokat, ha megnéznéd, azt megköszönném. Elvileg a sima BH is ASM1053 és lehet ugyanolyan működés terén, mint a BH15.

[ Szerkesztve ]

(#2693) tomp válasza King Unique (#2692) üzenetére


tomp
félisten

Tavaly olvastam. Nem tudom már hol. Azóta abban a tudatban vagyok, hogy így van. :)
Integrált usb-s WD-nél ami rá van írva na azt nem éri el.
Le fogom majd mérni, hogy itt eléri e.
Terveztem igen, hogy megnézem a táblázat szerinti adatokat. 1héten belül érkezik meg az üzlet szerint.

(#2694) nickedez89


nickedez89
senior tag

Sziasztok!
Lehet, hogy lerágott csont, ha igen akkor bocsi!

nBase rack-ekről mik a tapasztalatok ?
Konkrétan az EH-25ND3 -as típusról lenne szó!?

Ezen kívül még a Kolink HDSUB2U3 jöhet szóba!

Köszi előre is!

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#2695) nickedez89 válasza nickedez89 (#2694) üzenetére


nickedez89
senior tag

Bocsi, elfelejtettem hogy mobil nézetben nem látható az összefoglaló!
Mostmár látom a táblázatot, inkább a Captiva alu-t veszem!:R

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#2696) King Unique válasza nickedez89 (#2694) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Ha megnézed az összefoglalót, akkor láthatod, hogy mindkettőről készült teszt [link], [link], ahogy a a Captiváról is.
N Base házat nem ajánlanám annyira, Kolink még elmegy, ha nem fontos, hogy leálljon. A Captiva esetében már leállítás és társai is működnek. Persze akad más, jobb rack is nála, de ár-érték arány tekintetében a Captiva a nyerő. Igaz most árgép szerint egy kicsit drágult ez is...

[ Szerkesztve ]

(#2697) nickedez89 válasza King Unique (#2696) üzenetére


nickedez89
senior tag

Igen, köszönöm szépen! Egy picit valóban drágult ,de megér nekem plusz 500 Ft-ot hogy működnek a funkciók!
Majd ha meglesz ellenőrzöm a firmware-t és ha szükséges frissítem!
Ezúton is köszönöm az alapos leírást! :R

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#2698) galocza


galocza
aktív tag

halihó,

azt hiszem (remélem), hogy leginkább idevág a kérdésem, hogy pont nem külső hdd házról szól, viszont az elemek és elvek hasonlóak.

(mese, nem annyira érdekes: van egy zalman z9 házam, amin csak usb2.0 csatoló van, hasonlóan tesómtól örökölt alaplapon is csak usb2.0. 3.0 kitet a zalmanhoz a világon nem lehet kapni. illetve de, egy helyen, belgiumból, 2.5 euro, de egy kicsit elvette a kedvemet a 45 eurós szállítási költség 8(. )

terv évek óta beszerezni egy külső hddt, ritkán van rá szükség, de unom, hogy kölcsön kell kunyerálni. minden évben vacillálok gyári változatok ill. hdd+külső ház megoldások között, de tekintve, hogy van itthon egy teljesen kihasználatlan wd velociraptor wd3000blfs (2.5", 300gb), eszembe ötlött a következő:
-hddnek raptorka. külső házba nem nagyon lehet tenni, mert borzasztóan süt (10000rpm), meg magas is. viszont nem kellene vinyót vennem +elég tempós még ma is.
-usb 3.0 belső csatlakozónak vmi ilyesmi
-előlapi kivezetésnek pedig ilyen vagy ilyen, vagy vmi hasolnó.
-hdd és frontpanel összekötésére pedig ilyen, vagy ilyen vagy ilyen.

a dilemmám: rémlik, hogy réges-rég volt gondom azzal, hogy külső vinyót előlapi (usb2.0) csatolóba dugva nem működött (valószínűleg nem kapott eleget enni).
1. a fenti előfordulhat usb3.0mal is?
2. fontos-e a madzag hossza tápellátás szempontjából? (nekem fontos, kellene vagy 30cm, hogy a ház magasságának kb felétől elérjen a ház tetején levő "üregig")
3. szükségem van-e dupla madzagra? (gondolom az etetéshez kell)
4. láttok-e esetleg vmi hibát a fenti összeállításban?
5. vagy esetleg lebeszélnétek róla, és menjek el esetleg gyári külső hdd/hdd+külső ház irányba?

sokat költeni nem akarok (ha muszáj, fogok azért), és az egész hóbelevancra talán évente 2x van szükség...

köszönettel,
g

[ Szerkesztve ]

(#2699) King Unique válasza galocza (#2698) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

1. PC házakon a hátlapi portokat érdemes használni 2,5" külső merevlemezekhez, azok stabilabbak áramleadás terén is. USB 3.0 a maga 5 V & 900 mA értékeivel már sokkal jobb, mint az USB 2.0, de egy VelociRaptor esetében én tuti Y kábeles átalakítót vennék. Tehát a harmadik javasolt az általad nézettek közül.
Viszont a gyártói oldal a specifikációban + HDD címke [link] 12VDC tápellátást ír a 2,5 colosra is...ha ez igaz, akkor elvetendő az egész, illetve eleve más átalakító kéne hozzá [ilyesmi]

2. Fontos* igen, mert minél hosszabb, annál nagyobb az ellenállása és csökken a feszültség és áramerősség. De 30 cm még szinte semmi, annyi bőven lehet.
* ha külső tápellátás van, akkor kevésbé

3. Erősen ajánlott*, még USB 3.0-nál is. Nálam 2,5" külső házban egy 7200 RPM HGST Travelstar 7K1000 simán megy 1 db 3.0 portról is. De egy 10.000-esnek azért több kakaó kell, illetve ha 12 V, akkor eleve kilőve az USB 3.0 only tápellátás.
* ha külső tápellátás van, akkor nem szükséges

4. A kiválasztott összetevők jók lehetnek, ha van PCIe x4 / x16 foglalat alaplapodon és a front panel is, ha stimmelnek a csatlakozók (pin).

5. Gyakorlatilag vsz kivitelezhető lenne a dolog, de hogy mennyire működne jól és stabilan, azt nem tudom... :F Nyilván ilyen ritka használathoz nem feltétlen érdemes gyári külső hdd / hdd+külső ház megoldást venni, de amúgy ilyen elsődlegesen az az ajánlottabb egy 5400 / 7200 RPM HDD-vel.

[ Szerkesztve ]

(#2700) galocza válasza King Unique (#2699) üzenetére


galocza
aktív tag

köszönöm gyors válaszodat és tanácsaidat.
1. hátlapit kerülném, nehéz hozzáférni + komoly kábeldzsungel van, ráadásul a nézettek közül egy adapter sem elég hosszú ahhoz, hogy vmi értelmes helyre kivezessem. viszont ha az általad említett áramleadási probléma áthidalható y-os madzaggal, az nekem megfelel. külső, plusz tápot nagyon nem akarok.
raptorka esetében sajnos valóban, az én példányomon is 0.95A@5V szerepel, ami talán elég, talán nem, de így raptorka kiesett 8(.

2. tapasztalat alapján milyen hosszú madzagot bírhat el szimpla ill. dupla esetében biztosan pölö a te hgst-d? csak nagyon nagyjából és nagyon biztosra menve...

3. ez külön hasznos info, pont hgst-ben gondolokodtam (igaz, eredtileg 5400rpm-ben, csak aztán eszembe jutott a wd). de nem félek én a dupla madzagtól sem.

4. van, és stimmelnek (erre figyeltem 8)

5. teljesen jogos. csak gyáriban elbizonytalanít a nagy választék, az ócska garanciaidő, a bonthatatlanság, a "másik" topikban említett integrált usb, a külső házak közül ami meg tetszene az drága. a madzagos megoldás primitív, de vhogy közelebb áll a lelkemhez 8). mind1, a fentiek alapján asszem lesz egy hgst+a captiva ház...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.