Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2151) Kolondrum válasza King Unique (#2150) üzenetére


Kolondrum
félisten

Egyikkel sem megy a HDD. Ez egy rakás szr!

(#2152) King Unique válasza Kolondrum (#2151) üzenetére


King Unique
titán

Azt hittem pedig a bal oldali jó, de akkor ezek szerint mind a 2 FAIL, vagy alapból ennyire sz*rok... :DDD
Amúgy milyen chip van rajtuk?
Az USB 3.0, illetve új USB 3.1 házuk viszont nem rossz, legalábbis azokra nem volt ilyen jellegű panasz és nemrég a PH! is a 3.1 modellt tesztelte.

[ Szerkesztve ]

(#2153) Kolondrum válasza King Unique (#2152) üzenetére


Kolondrum
félisten

USB2-es és számsor van rajta. :DDD

(#2154) King Unique válasza Kolondrum (#2153) üzenetére


King Unique
titán

Azt tudom, hogy 2.0, de azokon is szokott lenni általában rendes, a gyártóra utaló felirat. De ha nincs, hát nincs. :D Amúgy is manapság már egyre kevésbé van értelme 2,5" 2.0 házat venni, hiszen már egész olcsóak a 3.0 típusok is, főleg ebay ás társain lehet venni fillérekért.

(#2155) gerii válasza King Unique (#2148) üzenetére


gerii
addikt

Közben felment 500-ra a Load, 2 sorozatrész alatt ;] , de nem is érdekel mivel

A kattogás megszüntetése:
APM be volt kapcsolva, ezt kikapcsoltam HDS-ben és most úgy tűnik hogy nem kattog. (menüsor>Lemez>Fejlett energiagazdálkodás> Tiltás gomb)

ASM1053 chipes, le is fotóztam, a regedit-es megoldás nem működik. Meg akarnám nézni használja-e valami a HDD-t, de az Unlocker programot nem tudom sehonnan letölteni (hálózati hibát ír), van esetleg más erre a célra?

(#2156) King Unique válasza gerii (#2155) üzenetére


King Unique
titán

Elvileg filehipo oldaláról le lehet szedni, de nálam az ESET jelzett nem kivánatos tartalomra...van benne vmi PUP, amit telepítésnél ki kell "ixelni", de amúgy ártalmatlan program.
Amúgy ez az Unlocker se mindig jelenít meg minden folyamatot, erre legjobb a komplett USB leválasztó program, az USB Safely Remove, de az meg fizetős. Bár 30 napos próbaidőszak elég megnézegetni ezt-azt.

(#2157) Klara_ válasza gerii (#2155) üzenetére


Klara_
őstag

Nalam PC-re kotve soha, csak a TV-re kotve kattogott.

(#2158) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Valami olcsó usb3.0-ás házat szeretnék venni ennek a Seagate Momentus 5400.2 80GB-os winyónak.
Tudnátok ajánlani hozzá?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#2159) batagy válasza anonymus89 (#2158) üzenetére


batagy
őstag

Ez a legjobb.
Csavar kell hozzá pluszban.

(#2160) anonymus89 válasza batagy (#2159) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszi, bár nem szeretnék várni rá 20 napot nekem legkésőbb jövő7-en lenne szükségem rá.
Esetleg itthoni?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#2161) gerii válasza King Unique (#2156) üzenetére


gerii
addikt

Feltettem mindkét programot, egyik sem működött, de már tudom hogy miért: Egy 2010/11-es HP Elitebook 3.0 USB-je NEC vezérlős, ezért nem engedi leállítani. Rádugtam a HDD-t a 2.0 alaplapi portra, ott leállítja a programok nélkül is (a regedit lehet hogy itt működik). Tehát a rack megfelel a táblázat leírásának nálam is.

Ami még érdekeset észrevettem, hogy USB3.0-án a max írás a HDD-re 80MB/s körül mozgott minden tesztnél, másolásnál. A régebbi Silicon Power USB3.0-ás HDD-nél is ez volt a max. Szóval majd kicsit csalóka lesz a tesztem a NEC miatt.

APM tiltás, kattogás megszüntetése:
A kattogás a leválasztás után ismét előjön, és ismét be kell állítani HDS-ben hogy ne kattogjon. Létezik olyan megoldás hogy a HDD-ben írja át az APM szint értékét max-ra, vagy tiltsa azt?

anonymus89: Este lehet megcsinálom a Captiva Alu-ról a tesztet, az 3k körül van a boltokban.

A képeket ha a fórum rendszerével teszem fel akkor láthatóak maradnak később is, vagy máshova toljam őket?

[ Szerkesztve ]

(#2162) King Unique válasza anonymus89 (#2158) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Fenti összefoglaló táblázatban is akad néhány olcsó, 3.0-ás rack, ha nem akarsz várni: Captiva Alu, Kolink HDSU2U3, LC-Power 25-BU3 / -25BUB3 / -25U3-Becrux stb.

[ Szerkesztve ]

(#2163) anonymus89 válasza King Unique (#2162) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszönöm szépen átböngészem! :R

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#2164) King Unique válasza gerii (#2161) üzenetére


King Unique
titán

Ez elég fura, hogy a 3.0-ás NEC vezérlő miatt nem engedi leállítani, mert ezt a funkciót alapból a külső rack vezérlője + OS határozza meg....de biztos.

"USB3.0-án a max írás a HDD-re 80MB/s körül mozgott minden tesztnél, másolásnál"
Ezt szerintem nem az alaplapi 3.0 vezérlő limitálja, mert annak jóval többet kéne tudnia. Itt vsz az a háttértár (HDD) a szűk keresztmetszet, amiről másolsz. Mert hiába tud pl. egy ilyen 5k1000 ~ 115 MB/s körüli tempót, ha a másik vinyóra nem lehet annyival olvasni/ írni. De, ha üresen a szekvenciális teszteknél (crystal, hd tune stb.) mutat csak ennyit, akkor ott lehet épp a W7 USB 3.0 drivere nem tökéletes és nem ártana egy frissítés neki.

"Létezik olyan megoldás hogy a HDD-ben írja át az APM szint értékét max-ra, vagy tiltsa azt?"
Eleve az APM-et csak a HDS fizetős, regisztrált verziójában lehet úgy beállítani, hogy következő csatlakoztatás, gép újraindítás után is megjegyezze. Vannak Windowsra egyéb szoftverek is, mint pl a HDPARM, HDDScan, amivel hasonlókat lehet csinálni. De igazából nem tökéletes ilyen téren egyik se, mert csak azon a gépen működik úgy-ahogy, ahol beállították, de véglegesen átállítani, tiltani nem tudja egyik sem.

"A képeket ha a fórum rendszerével teszem fel akkor láthatóak maradnak később is, vagy máshova toljam őket?"
Igen, a PH! képfeltöltője tökéletes erre a célra, mert egyrészt 30 nap után learchiválja és véglegesen megőrzi a felrakott képeket, másrészt automatikus thumbnail nézetet is csinál stb.
Hátránya egyrészt, hogy a képeknek van bizonyos felbontás és méret korlátja, de ez csak a nagyobb méretűeknél gond kicsit, illetve nem is, mert max. átméretezi, kisebb felbontású jpg-re. Illetve havonta csak 10 MB fotótárhely áll rendelkezésre. De szerintem ahhoz a néhány képhez bőven jó lesz neked a PH!-s. :K
Nekem már nem jó, mert van egy csomó képem, amit a teszteknél készítettem és pont ez volt a dilemmám, hogy hova töltsem őket, a 10 MB is kevés...így vsz nálam képhost, vagy imgur lesz. Utóbbi is véglegesen megőrzi úgy tudom.

[ Szerkesztve ]

(#2165) leturkish


leturkish
csendes tag

Sziasztok,

miután úgy néz ki, hogy meghalt a külső vinyóm (passport 2 év után:-), megfogadom a tanácsot, és mobil rack + notebook vinyó kombó lesz az utód.

Ehhez mit szóltok?

SHARKOON QuickStore Portable + WD Red 1TB 5400rpm 64MB SATA3
~ 24.000 Ft

A felső határ 30 K Ft.

Havonta 1, 2x hordozom, közben nincs állandó használatban, főleg mediaboxhoz, tv-hez csatlakoztatva használom.

Mit ajánlotok?

köszi

(#2166) King Unique válasza leturkish (#2165) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

A QuickStore Portable modellről is van többféle, a sima és a pro. A Pro 12,5 mm-es HDD-t is tud fogadni, de ez a belső "reteszes" elválasztás kicsit fura. Szerintem megteszi a normál is. Viszont itt a topikban egyikkel sincs különösebb tapasztalat.
Nézegesd meg a fenti összefoglalós táblázatot, abban biztos akad számodra megfelelő rack. :K
De, ha a Sharkoonhoz ragaszkodsz, akár azt is veheted.

Ja és gondolom 2,5" Red (WD10JFCX) 5400 RPM, 16 MB cache, SATA3, amiről szó van.

"főleg mediaboxhoz, tv-hez csatlakoztatva használom."
Élettartamra nézve szerintem egyik se a legideálisabb, mert eleve jobban növelheti a leállítási-felpörgetési, fejparkolási értékeket. Ezek elsődlegesen PC, notebook használatra valók.
Persze lehet előbbi célra is használni, sőt ilyen téren jó is a Red, mivel az strapabíróbb, 24/7 NAS merevlemez.

[ Szerkesztve ]

(#2167) leturkish válasza King Unique (#2166) üzenetére


leturkish
csendes tag

nem ragaszkodom egyik márkához sem, csak a legbiztonságosabb megoldást keresem az adott keret mértékéig

az öfi alapján módosítottam, így jobban fest?

RAIDSONIC IB-268StU3-B + WD Red 1TB 5400rpm 16MB SATA3 WD10JFCX

(#2168) King Unique válasza leturkish (#2167) üzenetére


King Unique
titán

Jobban. :D

Jó ez a RaidSonic rack, de mint láthatod a biztonságos leválasztás után nem állítja le a HDD-t, illetve x perc után nem rakja alvóba sem. Ha ez nem számít, akkor nyugodtan veheted, illetve TV-n, médialejátszón úgyis kevésbé van jelentősége, lehet másképp is működik, mint PC-n.

"legbiztonságosabb megoldást keresem"
Adatok: biztonsági másolat —►több helyre menteni (több belső/ külső merevlemez, felhő, archíváló optikai lemez stb.).
Fizikai sérülés: ütés-vízálló kivitel, de ilyen téren a gyári külsők jobbak, mint pl. SP, Transcend stb.
Vagy eleve venni hozzá egy 2,5" HDD tokot és abban hordozni [link]. ajánlott

Bár az LC-Power is gyárt ilyen ütés-cseppálló külső házat [link], [link] , de a gyári modellek ilyen téren jobbak. Valamint ezeknél a burkolatoknál azért a hőelvezetés nem az igazi, szal csak akkor van értelme ilyeneket venni, ha gyakran hordozza az ember és fennáll a leejtés, egyéb sérülés veszélye.

[ Szerkesztve ]

(#2169) Kolondrum válasza King Unique (#2168) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az baj ha nem altatja és nem állítja le? De tényleg. Mint pendrive van nekem.

(#2170) gerii


gerii
addikt

CAPTIVA Alu USB 3.0 rack+ Hitachi 5K1000 1TB

A teszt tárgyai:
- Captiva Alu USB 3.0; 2,5"; SATA3; 9,5mm; ASM1053 chip
- Hitachi 5K1000 (HGST HTS541010A9E680) 1TB, 5400rpm

Tesztkörnyezet:
- HP notebook
- Intel X25-M 160GB
- Win7 Pro x64
- NEC USB3.0 vezérlő
- 28°C hőmérséklet

Jellemzők:
A rack egy dobozban érkezik, tartozéka egy 1m hosszúságú USB kábel, melynek az átmérője 5,7mm körül van, felülete nem sima, a belső kábelek kivehetőek rajta, lágy anyagú, így nem húzza maga után a külső házat mint a ridegebb társai. Továbbá kapunk 2db csavart a nyák/fedél rögzítéshez, illetve egy csavarhúzót ami NEM JÓ hozzá, így kelleni fog egy kisebb fejméretű. A "bőrtok" illetve a használati útmutató is mehet a szelektívbe.

Maga a ház egy húzott alumínium profil, karcolásra nem érzékeny matt festés, a két végén műanyag zárókupakkal, lábak nincsenek hozzá, az alja teljesen sima. A hátsó kupak bepattanó kötéssel illeszkedik, és egy szivacsdarab található rajta, mely a HDD-t tartja a helyén. Sajnos összeszerelve egy kicsit ki is nyomja a műanyag véget a szivacs, így egy kis rés keletkezik. (Fémkupakos rackek előnyben)

Az első kupakon található meg odaragasztva a nyák, ASMedia ASM1053 chippel. A HDD-t rádugva majd becsúsztatva a házba lehet is csavarozni, viszont elég nehezen kapnak bele a kis csavarok a műanyagba, valószínűleg önmetszőre csinálták, ami azt jelenti hogy néhány szétszerelés után előfordulhat hogy a műanyag furat annyira kitágul hogy nem fogja majd meg a csavar.
A kábel szorosan csatlakozik a Micro-B foglalatba, nem lötyög, mocorog.

LED indikátorból 1 hely van, de 2 szín: Zöld, ami feszültség alatt mindig világít, illetve egy piros ami I/O műveletek közben villog, illetve alvó módban világít a zölddel együtt. A zöld fényereje nagynak mondható, alant látható is:

Mit tud:
- USB 3.0
- SATA3
- 9,5mm
- UASP
- HD Sentinel támogatás
- Alvó mód - 5perc után leállítja magát
- HDD leállítás leválasztáskor

A tesztek alatt maximum 40°C-ra emelkedett a hőmérséklete, átlagosan, másolás közben is 35°C körül maradt ami jónak mondható 28°-os szobában (a másik műanyagházas külső HDD-m 40-45°-os volt.)

HD Sentinel

HD Tune

ATTO

CrystalDisk Mark

Windows Intéző SSD to HDD

Mint látható a írási sebességek 80MB/s környékén megállnak, aminek a pontos okát nem tudom, de gyaníthatóan a NEC USB 3.0 vezérlője, vagy annak a régi drivere miatt lehet. Frissítés évek óta nem érhető el hozzá, így ennyit tud a rendszer.

Vélemény

A rack ahhoz képest hogy olcsó kategóriásnak mondható, szerintem jól teljesített, ami elvárható azt hozza, az aluház jó hővezető, a kábel is tetszetős, mind hosszban mind lágyságban. A műanyag kupakokért kár, illetve az erős zöld LED-ért sem vagyok oda, ellenben tud mindent amit kell.

Ezúton is köszönöm King Unique segítségét! :R

[ Szerkesztve ]

(#2171) King Unique válasza Kolondrum (#2169) üzenetére


King Unique
titán

Nem létszükséglet egyik sem.
Alvásnál, van, aki szereti, ha lekapcsol, van, aki nem.
Inkább a leválasztás utáni leállítás fontosabb, de igazából ott is elsődlegesen a fájlrendszer megfelelő leválasztása a fontos az OS-ből. Utána, hogy leáll, vagy sem, már más dolog. Közvetlen leállításnak annyi az előnye, hogy nem a kábel kihúzás = hirtelen árammegszakítás —► egyes HDD típusoknál vészparkolás és kattanás van, hanem egyenletesen leáll.

(#2172) King Unique válasza gerii (#2170) üzenetére


King Unique
titán

Nagyon köszönjük a tesztet! :R

Ennyi pénzért valóban egy egész kis korrekt külső ház. A hosszú és rugalmas kábel is pozitívum.
Szintetikus teszteken látszik, hogy azért legalább olvasásban hozza a ~110 MB/s körüli értékeket, mert egy 500 GB/ lemez adatsűrűségű 2,5" HDD-nek kb. ennyi kell tudnia. Illetve függ ez a hardvertől is és lehet, hogy valóban az alaplapi 3.0 vezérlő, driver nem az igazi. A fájlmásolásos táblázat is jó ötlet volt. :K

Az új infó, hogy az ASM1053 chipre a Windows ASMT 2105-öt ír, mert amiket mi nézegettünk és összefoglalóba beírtunk, ott AS2105, ASM1053 stb. De úgy látszik ez is vsz gyártónként, firmware beállítások tekintetében is eltérő lehet.

UASP támogatás amúgy Win7 esetén pont nem látszik, mert azt csak Win8.x+ alatt lehetne megnézni, de vsz ezeknél az újabb chipeknél működik az is. Egyébként az ASMedia MP Toolban, a Device Infó ablakban [link], [link] lehet lecsekkolni, hogy támogatja-e.
Ha esetleg erről a részről, More Config és Device Info beállításairól tennél be screenshotot, azt külön megköszönnénk.

[ Szerkesztve ]

(#2173) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Az miért lehet, hogy rackban, ha tabletre van kötve a cucc akkor a LED azt mutatja folyamatosan dolgozik valamin. Mintha folyton másolna rengeteg kis fájlt, de valójában nem. Teljesen jól működik adatot elérjük semmi gond, ellenben nagyon nagyon gyorsan nagyon meleg lesz. Percek alatt eléri a 44 fokot is vagy többet. Gépen nyoma sincs ennek, laza 30 fok körül mozog és csak akkor villog a led ha valójában dogozik.

King Unique! Köszi értem, ez a fenti mini teszt tetszik, lehet holnap elugrok egyért pösttre!

[ Szerkesztve ]

(#2174) King Unique válasza Kolondrum (#2173) üzenetére


King Unique
titán

Passz... tableten még nem használtam ilyeneket. Eleve az USB tápellátása se lehet olyan stabil, mint egy notebook esetében, de ezek szerint megy rajta rendesen.
Nem tudom mi okozza, de ez is csak azt mutatja, hogy nem igazán tabletre valók, hanem PC, notebook és desktop OS az elsődlegesen preferált.
Mindenesetre hasznos infó ez is! :R

[ Szerkesztve ]

(#2175) leturkish válasza King Unique (#2168) üzenetére


leturkish
csendes tag

Köszi.

Na pont erre van szükségem, mármint egy szállításhoz való védőtokra.
A leválasztás utáni leállítás is hasznos fícsör, erre nem gondoltam.

Megfogadva a tanácsaidat erre módosult a kombó:

LC Power LC-25U3-Becrux 2,5" + CASE LOGIC Külső 2.5" HDD tok, QHDC-101G + WD Red 1TB 5400rpm 16MB SATA3 WD10JFCX

Látsz némi fejlődést? ;-)

(#2176) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Rendeltem én is egy kapivát, ez a HDD leáll meg X perc után leáll téma jó.

(#2177) gerii válasza King Unique (#2172) üzenetére


gerii
addikt

proba

Ami fura, hogy ha jól látom nálam minden ki van kapcsolva mégis 5 perc után leáll a HDD.

(#2178) Kolondrum válasza gerii (#2177) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én is vettem egy ilyet, minden adatom ugyan ez. Még a F/W-is. Csöppet gyorsabb USB 3.0-on. Egy régi SATA2-es HDD-t tettem rá, 63 megát tud átlag.

(#2179) King Unique válasza leturkish (#2175) üzenetére


King Unique
titán

Igen, egy ilyen hordozótok nagyon praktikus, főleg szállításhoz, általában kábel is elfér benne. :K

Ezeket a leállítás dolgokat csak megemlítettem, de mivel úgyis TV-n, médialejátszón fogod használni, ott nem biztos, hogy minden ugyanúgy fog működni, mint PC + desktop OS párosításnál. Ezért is mondtam, hogy esetedben megteszi a RaidSonic is.
Persze ettől még vehetsz mást, Becrux nekem is van, ami elég jóféle rack, full alu. ASM1053 chipes, UASP ok, leállítás is ok, alvó módot nem tudja. Illetve annyi negatívuma van, hogy nálam Win8.1 alatt néha szaggat a másolás, de Win7/10 alatt teljesen ok.

Visszatérve a tokra, amúgy ezekben is inkább a rövidebb USB kábelek férnek el. Én egy olcsó RivaCase 9101 tokot vettem hozzá, de mivel a Becrux-hoz 1 m-es Y kábelt adnak, nem igazán fér el benne, összehajtogatva sem.Talán a Case Logic jobb ilyen téren.

(#2180) Kolondrum válasza King Unique (#2179) üzenetére


Kolondrum
félisten

Miért látok a nyákon 1053-at ha a gép 1051-nek látja?

(#2181) King Unique válasza gerii (#2177) üzenetére


King Unique
titán

Érdekes...

Korábban, a 1051-es chipeknél jobban kivehető volt a beállításokban is ez az alvó mód és leválasztás utáni leállítás dolog. Akinél működött, ott általában a HS és EE be volt kapcsolva, illetve az Idle Timer értéke is át volt állítva. Az összefoglalóban lévő leírás is az alapján készült.
Viszont újabban egyre többször azt látni, főleg az új 1x53 chipeknél, hogy MP Tool szerint semmi nincs beállítva, mégis működik a 2 funkció....vsz egyes gyártók eleve kicsit megpiszkálhatják a saját igényeik szerint a firmware-t, illetve lehet az MP Tool nem tudja rendesen kiolvasni az újaknál. Nálam is ki van kapcsolva minden, illetve az egyiknél a HS=O (bekapcsolva), alvó mód mégsem működik, viszont mindkettő leáll.
Illetve látszik, hogy tiden is egy új - 13062011b900 - firmware van, ami még az orosz oldalon sincsen fent.

Agyaltunk ezen batagy fórumtárssal, de nem igazán sikerült kisakkozni, rájönni a dolog pontos mivoltára... :F

Kösz szépen a screenshotokat! :R

(#2182) batagy válasza Kolondrum (#2180) üzenetére


batagy
őstag

A gép hol írja ki egészen pontosan a 1051-et?
Az óra mellett a leválasztásnál?

Szerintem összevissza van, hogy mikor mit ír ki, mert attól is függ, mi van beleprogramozva. Az MPTool-ban a product numbert állítani is lehet.

A leállással kapcsolatban, a rackben mindenhol X-et mutat az MPTool, tehát elvileg ki van kapcsolva. King, nem lehet hogy a HDD-től is függ ez? HDD típus nem maga kapcsol le, a racktől függetlenül?

(#2183) King Unique válasza Kolondrum (#2180) üzenetére


King Unique
titán

Az mit jelent, hogy 1051-nek látja, a tálcán, leválasztásnál írja rá ezt?
Nálam a 1053 chip ASM1053, fenti tesztben ASMT2105, nálad megint más ugyanannál a rack-nél, az jó... :D

(#2182) batagy: maguk a merevlemezek igazából a fejparkolást és egyes típusok, mint a Scopio Blue előzővel összefüggve a motor leállítását-felpörgetését csinálják önállóan. De alvó módot és leválasztás utáni leállítást az vsz maga a rack és az OS vezérli. Legalábbis én próbálgattam ugyanazon vezérlőkön többféle HDD-t, de ilyen téren nem vettem észre különbségeket köztük.
Olyat tapasztaltam viszont, hogy leválasztásnál a Becrux Win7 + USB 2.0 portnál nem áll le, pörög tovább. De, ha 3.0 portra dugom, akkor leáll. Win8.1 esetében 2.0-án is leállt. Fura ez is... :F

[ Szerkesztve ]

(#2184) Kolondrum válasza King Unique (#2183) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ahogy mondod. Tálcán 1051 meg e toolsba is. Fizikailag 1053 van a cuccra írva. Amúgy sokkal jobb mint az intino, mert már usb 2-esen is 30mb fölötti a sebesség, intinoval 25 körül volt.

(#2185) Kolondrum válasza King Unique (#2183) üzenetére


Kolondrum
félisten

[link] Kérdés? :))

(#2186) King Unique válasza Kolondrum (#2185) üzenetére


King Unique
titán

Érdekes.... :D
Egyik helyen ASMT2105, mint a fenti tesztben is, tray ASMT1051, chip ASM1053... Bár a tesztben nem írta a fórumtárs, hogy nála a tálcán hogyan jelenik meg, de vsz uaz lehet.
Kösz az infót! :R

(#2187) leturkish válasza King Unique (#2179) üzenetére


leturkish
csendes tag

Ok, asszem kiokosodtam. :DD

Nagyon köszi a segítséget, vendégem vagy egy virtuális sörre :R

(#2188) gerii válasza Kolondrum (#2185) üzenetére


gerii
addikt

Win7 ugyanitt ugyanígy nevezi. Tálcán mindkét HDD-m USB háttértár.

(#2189) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Captiva USB 3.0 SATA2 2.5" külső ház

Már USB2-es porton is 30-35 Mb-al tudja. 3-ason 100Mb +-10Mb. Leáll leválasztásnál, de nekem nem alszik el 5perc után sem.

(#2190) King Unique válasza Kolondrum (#2189) üzenetére


King Unique
titán

Lehet azért nem, mert fogja vmi rendszerfolyamat, vagy program. Nálam is a HD Sentinel miatt nem állt le a rack, de ha kilövöm, akkor már leáll 10 perc után. Szal az ilyenekre is figyelni kell.

(#2191) King Unique válasza batagy (#2182) üzenetére


King Unique
titán

"nem lehet hogy a HDD-től is függ ez? HDD típus nem maga kapcsol le, a racktől függetlenül?"

Ha már így felkérdeztél, akkor külön a te kedvedért megnéztem újból. :)
Egy Lenovo notebook USB 2.0 és USB 3.0 portjain teszteltem egy régi WD és egy új Seagate-Samsung merevlemezt. Mindkettőt az említett RaidSonic külső házban, illetve egy régi My Passportból kioperált USB 2.0 vezérlőn. íme az eredmények:

RaidSonic ICY BOX IB-250StU3+BH15 ASMedia MP Tool beállítások:

Érdekesség, hogy alvó módra és leállításra vonatkozó értékek (pl. EE, HS, Idle Timer) mind inaktívak, ki vannak kapcsolva, ennek ellenére mégis működnek az adott funkciók.

A notebook USB 2.0 portján Windows 7 Professional alatt vmi miatt nem akart leállni egyik külső vezérlő + merevlemez kombináció sem, ellenben USB 3.0 portra dugva már igen. Érdekesség még, hogy először Windows 8.1 Pro alatt nem akart aludni, de ott a HD Sentinel okozta a problémát, amit átmenetileg kikapcsolva már működött az alvó mód. Az Initio és az ASMedia vezérlő is kb. 10 perc inaktivitás után állította le a merevlemezeket. Viszont Windows 10 (Education) esetében valamiért kicsit tovább tartott a dolog (10-30 perc). Lehet valami rendszerfolyamat használta a merevlemezt és az piszkált bele, pedig a HD Sentinel ott is ki volt kapcsolva.

Viszont Linux Mint alatt az ASMedia vezérlő kicsit furán viselkedik...ha 2.0 portra dugom, akkor leáll, bár van, hogy ott is eljátssza a "leállítás —►újra felpörgetés —►leállítás" szindrómát. Viszont 3.0 portokon nem állítja le rendesen, mivel "leállítás —►újra felpörgetés jelenség játszódik le, aminek nem tudom az okát...hiába használom a Cinnamon felület asztali ikonját, iletve az udisks parancs unmount és detach opcióját, a helyzet változatlan....és ugyanezt eljátssza Ubuntu, Kubuntu, de Arch alapú Antergos alatt is.
A két merevlemeznél még annyit figyeltem meg, hogy a régi 250 GB-os WD hamarabb tért magához alvó módból, mint az újabb 1 TB-os Seagate-Samsung.

=========================================================
KONKLÚZIÓ
=========================================================

Az eredeti kérdésre válaszolva, külső USB-s házban a merevlemez leállítása elsődlegesen a külső rack vezérlőjétől és az operációs rendszer együttműködésétől függ, azok határozzák meg a funkció működését.
Viszont egyes merevlemezeknek lehetnek olyan sajátosságai, ami eltérő viselkedést eredményez fejparkolás, leválasztás utáni leállítás (pfjűűűh hang, parkolás-kattanás), illetve alvó módból történő ébredés tekintetében. Legalábbis én a fenti teszt értelmében ezt szűrtem le, illetve erősítette meg a korábbi álláspontomat.

[ Szerkesztve ]

(#2192) batagy válasza King Unique (#2191) üzenetére


batagy
őstag

Ok, köszönet! :R
Komoly munka!

Az ST1000LM024 tutira nem állítja le magát, de nálad leállt az inaktivitásra, szóval a rack/OS okozza azt.

Egyetértek a konklúzióval!

(#2193) King Unique válasza batagy (#2192) üzenetére


King Unique
titán

Én köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmemet! :R

Annyival kiegészíteném az utolsó bekezdést, hogy vsz hardver és USB-port függő is dolog, mert az a 2.0 vezérlős Passport korábban szépen lekapcsolt PC 2.0 aljzatán használva is.
Illetve fény derült azóta több dologra is....nem csak ezen a RaidSonic, de a Becrux esetében is működik az alvó mód. Utóbbi ASM1053 chipes és a HS van csak bekapcsolva. Viszont eddig azért nem vettem észre a funkció működését, mert nálam minden Windowson fut a HD Sentinel és újból megnézve, vsz az nem engedi alvóba. Mivel kikapcsolva, 10 perc inaktivitás után szépen leállítja a merevlemezt. Tehát HDS a ludas és lehet pár helyen módosítani a összefoglaló táblázatot... :W

(#2194) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Egy captiva rack meg egy WD10SPCX gyors combo lenne?

(#2195) King Unique válasza Kolondrum (#2194) üzenetére


King Unique
titán

WD10SPCX 7 mm magas HDD, ami a 9,5 mm merevlemezhez tervezett Captiva házban nem tudom mennyire stabilan illeszkedne?

Amúgy ezek az új 5400 RPM, 500 GB/ lemeztányér adatsűrűségű notivinyók kb. egyforma sebességet tudnak, a vékony Blue is 115 MB/s körül [link]. Összefoglalós tesztekben is kb. ennyi tud a többi is.
Ennél gyorsabbak, csak a nagyobb adatsűrűségű 5400-asok [cikk], illetve a 7200-as modellek, de azokat kevésbé ajánlott külső házban használni.

(#2196) Kolondrum válasza King Unique (#2195) üzenetére


Kolondrum
félisten

Eddig is ki volt hézagolva minden HDD minden racben mert minden lötyögött.
Nem ezen múlna. Azt nem vágom miért 28K egy olyan HDD. Még itt lóg 14-ért azért szemezek vele.

Más: Itt egy nyúzható HDD nálam és rákötöttem az initio chipes rackre ezt a csodát és amint rádugod elszáll a partíció az adott HDD-n, de ami a félelmetesebb, hogy ki-be kapcsolgat a HDD. Gyakorlatilag remeg a kezedben. Kár.

[ Szerkesztve ]

(#2197) Kolondrum válasza Kolondrum (#2196) üzenetére


Kolondrum
félisten

DE csak USB3-on. 2.0-án megy. Csak ez így nem kerek.

(#2198) King Unique válasza Kolondrum (#2196) üzenetére


King Unique
titán

Ezzel csak arra próbáltam utalni, hogy felesleges ilyen 7 mm-es vinyót venni, mert nem lesz gyorsabb, mint egy normál 9,5 mm-es Blue/ Red. Másrészt ahhoz képest drága is és akkor már egy strapabíróbb 24/7-es üzemre tervezett Red sokkal jobb választás és még olcsóbb is.
Továbbá 7 mm magas HDD-khez vannak, külön erre a méretre gyártott 2,5" külső házak, hogy még véletlenül se lötyögjön benne [ICY BOX IB-253U3].

(#2199) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Teszteket folytattam a logilink rackkel és arra jutottam, hogy win7 alatt megy. Win 10 alatt HW hibakód. Hajamra kenhetem nem garis így.... Kettő is van kell valakinek?
Egy link és komment társaságában mehet az összefoglalóba nyugodtan.

[ Szerkesztve ]

(#2200) King Unique válasza Kolondrum (#2199) üzenetére


King Unique
titán

2.0/ 3.0 port, mert mintha azt is említetted volna korábban, hogy utóbbin szórja csak a hibákat?
Amúgy meg Win10-ben még sok a bug, majd az őszi és tavaszi nagyobb frissítés után lesz érdemes tesztelgetni vele.

Mármint, ha adsz egy pontos linket + infókat, amik a táblázatban vannak, akkor esetleg majd beletesszük, mint nagyon nem ajánlott terméket. De, ha Win7 alatt meg full jó, az megint érdekes...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.