Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) King Unique válasza galocza (#2700) üzenetére


King Unique
titán

Raptornál a 12 V a gond, mert nyilván a tiedre is rá van írva...ahhoz eleve külön adapter kéne stb. Ha még a "0.95A@5V" állapot lenne, azzal nem lenne semmi baj.
Az én HGST 7200-as notivinyóm ilyen Becrux házban van, amihez 1 m hosszú USB 3.0 Y kábelt adtak. Nincsenek tápellátási gondok, elég Y kábel fővonalát csatlakoztatni 1 db 3.0 portba. Általánosságban 2 méternél hosszabb semmiképpen se legyen.
Amúgy a 7200rpm vonalat sem érdemes annyira erőltetni, adattárnak megfelel a sima 5400 is. Ha előbbit választod, akkor erősen javasolt hozzá egy full alu, jó hővezető rack és USB 3.0 portban való használat. Vagy USB 2.0, de szigorúan csak Y kábellel.

(#2702) galocza válasza King Unique (#2701) üzenetére


galocza
aktív tag

köszönöm.
becruxra rögtön lecsaptam volna, nem is annyira drága, és csinos is - de a kék ledet nem tűri a szemem.
tudom, problémás ügyfél vagyok 8).
(képes voltam a házon kikötni a power ledet, és minden kék ledet leragasztani/lefösteni, pl monitort úgy venni, hogy ne legyen kék a power led stb. báncsa a szememet, ez van 8(. )

(#2703) King Unique válasza galocza (#2702) üzenetére


King Unique
titán

Igen a LED fényereje valóban zavaró tud lenni, de legalább nem a tetején, hanem az előlapján van, így más irányba fordítva már kevésbé kellemetlen. Azért általában a legtöbb külső házon nem sprórolnak annyira a LED fényével. ;] Amit nemrég teszteltem Kolink házat, annak a tetején van 2 db nagyon apró kék LED, de alig van vmi fénye. Ha nem zavar, hogy nincs alvó mód és leválasztáskor nem állítja le a HDD-t, akkor az ilyen téren jó alternatíva lehet.

(#2704) galocza válasza King Unique (#2703) üzenetére


galocza
aktív tag

ó, más nem zavar, csak a kék, de az nagyon, és hál' istennek az utóbbi 10 évben marhára divatos - el lehetne már felejteni végre. világít 10-15 led a környékemen (hifi, modem, router), még a hűtő liláját is megszoktam, de a rohadt kék süti ki a szemem világát 8(.
ezért gondoltam a captivára, mert írtátok, hogy erős a fénye, de legalább zöld...

(#2705) Mentolka


Mentolka
senior tag

Sziasztok,

Új vagyok a témában, ezért kérdezlek meg Titeket:

Otthon a SetTopBox-hoz szeretnék kötni egy HDD-t, a feltételek az alábbiak:
- STB-n van EGY darab USB2.0, ahová be tudom dugni
- van egy Seagate 500MB, 2,5", Sata HDD-m
- van egy noname mobil rack-em, amibe belemegy a fenti winyó
Összedugva, csak felpörög a HDD, de seképsehang; a PC alaplapi Sata portra dugva viszont minden frankó.
Mi a megoldás?

(#2706) King Unique válasza Mentolka (#2705) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

• Külső ház, USB kábel, tápellátás ok, más merevlemezt felismer abba a házba téve?
• Az oprendszer (Windows) felismeri a külső házat, eszközkezelőben és lemezkezelőben látszik? Ha utóbbiban is igen, lehet csak meghajtó betűjelet kell hozzárendelni.
• Vannak olyan külső házak, amelyek nem ismerik fel a máshol inicializált és partícionált HDD-ket. Ilyenkor ezt a két műveletet a külső házba téve kell megismételni. Ha lemezkezelő nem boldogul vele, akkor először parancssorban kell diskpart módszerrel törölni, majd utána lemezkezelőben MBR-re inicializálni és formázni a kívánt fájlrendszerre.

"STB-n van EGY darab USB2.0, ahová be tudom dugni"
Eleve kérdéses a stabil USB tápellátás... bár nálam egy WayteQ HD 95-CX STB, 1 db USB 2.0 portról meghajtott rendesen egy 2,5" 5400-as külső merevlemezt.

[ Szerkesztve ]

(#2707) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#2659) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Erről valami vélemény? (ajánlott vagy nem?) -2 év gari van rá- és az ára sem vészes. :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2708) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#2707) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Közben vettem egy ilyet is [link] /remélhetőleg valamire jó lesz...tartaléknak max.ha másra nem is/ :D

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2709) King Unique válasza MaxxDamage (#2707) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Táblázatban benne van és kapott egy gyenge ajánlott minősítést. Nem ez a legjobb 2,5" LC-Power külső rack, + állítólag a kábel is kissé merev, LED is kicsit erős, de a célnak megfelel. Vettek már páran ilyet, de nem számoltak be annyira részletesen róla, viszont nem is panaszkodtak rá.
Persze az összefoglalóban említett minőségingadozás, egyes alkatrészek (vezérlőchip) változásának lehetősége fenntartva.

[ Szerkesztve ]

(#2710) MaxxDamage válasza King Unique (#2709) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm! :R
Amint megérkezik az eBayes rendelésem, mindenképpen írok róla, hogy milyen. LC-Powert ha veszek akkor egy 2TB-os HDD tárolására biztos megfelelő lesz (ha úgy használom a HDD-t egyáltalán) még majd kiderül... Egyenlőre a notiban is elfér az SSD társaságában, de a 2TB szerintem kicsit nagy egy notiban a mindennapos használatra.

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2711) King Unique válasza MaxxDamage (#2710) üzenetére


King Unique
titán

OK, azt megköszönjük. :R

Ha 2,5" 2 TB és noti, akkor gondolom ST2000LM003 lehet? Fizikálisan biztos belefér a 25BU3-ba, mivel 9,5 mm magas. Viszont, hogy a korábbi infó alapján, a házban lévő Genesys Logic GL3321G chip kezel-e ekkora HDD-t, azt nem tudom...? Az újabb ASMedia és JMicron vezérlők simán, + még direkt végigpróbálgattam több házban is az előbb említett HDD-t.

(#2712) MaxxDamage válasza King Unique (#2711) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen, pontosan az!
Akkor lehet marad a kis Captiva (is) :)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#2713) tomp


tomp
félisten

Na megjött az ICY Box IB-250StU3+BH. Van hozzá 12,5mm-es bővítő keret.
Viszont van egy gond. Ha rárakom a fedelet akkor billeg az egész. A fedlap meg van csavarodva. Átmenetileg a mellékelt matricával ékelem ki így stabil.
A kék LED valóban brutál. :DDD
A hőelvezetés most kiderül milyen. 2TB-ot lassú formázni...

(#2714) King Unique válasza tomp (#2713) üzenetére


King Unique
titán

"Ha rárakom a fedelet akkor billeg az egész. A fedlap meg van csavarodva."

:F ...nálam a BH15 esetében a 9,5 mm-es HDD-t pont közrefogja a 2 db fedlap és ha megvan húzva minden csavar (8 db külső + 2db belső, ami a PCB-t rögzíti), akkor a HDD sem lötyög benne. Az alján van 4 db gumitalp, így sík felületen is stabilan fekszik.
Ha nálad ezek nem teljesülnek, akkor vagy vmi selejtet fogtál ki, vagy a sima BH e téren xarabb...

[ Szerkesztve ]

(#2715) tomp válasza King Unique (#2714) üzenetére


tomp
félisten

Nekem is közrefogja. Csak a fedlap 1 max 2mm-rel kicsit meg van csavarva. Ha leveszem és a fedlapot rakom sík felületre akkor az billeg. Minimálisan. Rárakva ugye az alsó lemezt feszíti. Megpróbálom majd kiegyenesíteni. Lehet szállítás során megterhelték a dobozát és amiatt lett ilyen.
Ezen felül nagyon jó cucc. 1órája megy a formázás. Folyamatosan maximális sebességen. 113-127MB/s
19% és 41fok. Azt hiszem jó lesz. :C
Vezérlő: VID: 174C, PID: 55AA

(#2716) King Unique válasza tomp (#2715) üzenetére


King Unique
titán

Ha úgy érted, hogy X tengely körül meg van csavarodva, akkor az elég extrém, mondhatni abnormális... az enyémnél, ha leveszem a felső fedlapot és normál helyzetben a síkra helyezem, akkor az nem billeg. Mondjuk, ha a tied ennyire deformálódott, akkor az alu fedél csavarhelyei sem pontosan illeszkedhetnek a műanyag beépítőkeretéhez. Akkor ez egyértelműen gyári baki, netán vmi tényleg megnyomta szállítás közben, bár akkor az látszódna a külső csomagoláson is.

A sebesség azért a Samsung HDD előnye is, hisz gyorsabb az átlagnál. 55AA meg nyilván megint pozitívum. :K
Esetleg, ha majd lesz időd, akkor megköszönném, ha azt a pár értéket megnéznéd, ami a táblázatban ismeretlennek lett jelölve. :R

(#2717) tomp válasza King Unique (#2716) üzenetére


tomp
félisten

Dobozon semmi nyoma nincs. A fedlapot meg kell nyomni, hogy csavarral rögzíthető legyen.
Az biztos, hogy e miatt nem viszem vissza. Szerintem van is itthon vastagabb gumitalp. :D
A csatlakozásnál már láttam ennél stabilabb microUSB 3.0-t az tuti. De nem fogom cipelni így havonta max 1x lesz mindig széthúzva.
Úgy tűnik a hőfok megállt 41foknál. 2,5órája maximális kihasználtsággal megy a vinyó. :)
Eddig nekem megérte a 6800Ft-os árat.

(#2718) tomp válasza King Unique (#2716) üzenetére


tomp
félisten

Leválasztáskor szépen leállítja a merevlemezt.
A 3.0-s aktív hubról megy. Kipróbáltam az USB feszültség mérővel. Hát sajnos nem volt stabil. 4,80V-ot mutatott de folyamatosan dolgozott a fej 100%-os kihasználtsággal de 0/0 adatsebesség volt.
Közvetlenül 3.0-ba dugva stabilan megy. Szintén erre a hubról üzemelő külső merevlemezzel is tud dolgozni aktívan. Épp most is fut a másolás. 91MB/s.
A maradék 1portra ha rádugom a mérőt akkor üresen 4,78V-ot mér.
Hagyhatom rajta a 2 merevlemezt? Eléggé közel van a 4,75V-hoz.
Kerestem olyan kábelt ami 1db USB 3.0-ból kettőt oszt szét. Az egyikről menne tisztán a külső merevlemez a másikról a hub aminek nem kell usb-s áramfelvétel mert van külön tápja. Van ilyen? Csak hubot találtam drágán táppal együtt...

(#2719) King Unique válasza tomp (#2718) üzenetére


King Unique
titán

Nem értem ezt a kábeles dolgot, meg hogy minek így megkavarni? Passzív és aktív hubok vannak, külső HDD-hez egyértelműen utóbbiak valók. Az, hogy az általad választott hub, 2 ilyen mobil külső vinyót épphogy csak elvisz, hát arra nem tudok mit mondani. Erősebb táposat kellett volna venni. Valamint ez se biztos, hogy az USB-s mérőműszer annyira pontos értékeket jelez (bármi is van ráírva), mert arra a korábban említett USB-Messadapter + multiméter kombó képes igazán.

Tehát leáll, ok. Alvás, UASP?

[ Szerkesztve ]

(#2720) tomp válasza King Unique (#2719) üzenetére


tomp
félisten

A tápja 5V/2A-es.
Majd kipróbálom, hogy ha 2 vinyó indul egyszerre akkor mi a helyzet. Ha azt elbírja akkor szerintem marad így.
A vásárláskor még úgy volt, hogy a külső vinyó megy 2.0-ra. :D
UASP támogatott mármint a dobozra rá van írva de Win10-en nem találok erre utalást. Eszközkezelőben sem.
Alvást majd valamikor megpróbálom. Ha kikapcsolom a parkolás gátlót(HDS) akkor 4-5mp elteltével már parkol is de a Win10 mindig ránéz valamiért így 2mp-et pihen majd újra a lemez felé rántja a fejet. Aztán újra parkol majd újra lemez felé megy. Pedig indexelés nem aktív.

(#2721) King Unique válasza tomp (#2720) üzenetére


King Unique
titán

Ha rá van írva, akkor nyilván támogatja, mint ahogy a BH15-nél is. Amúgy, ha már Win10, akkor UASP-t így tudod lecsekkolni: [eszközkezelő].
Igen, a HDS a parkolásgátló... :DDD Azt én is tapasztaltam, hogy Win10 alatt kicsit később ment alvó módva, mint 7/8.1 alatt.

(#2722) tomp válasza King Unique (#2721) üzenetére


tomp
félisten

Közben mivel frissült a Win10 így újraindítottam a gépet. Előtte lekapcsoltam a hubot. Mind2 vinyó gond nélkül felpörgött. ICY Boxos Samsung 2,8mp alatt. :C
Lekaptam az MP Toolt. Az UASP ki van kapcsolva. Idle Timer pedig 0 azaz soha.
A vezérlő pontosan ASMT1051

A legjobb parkolásgátló! Nélküle összejött fél nap alatt kemény 50! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2723) King Unique válasza tomp (#2722) üzenetére


King Unique
titán

Nem értem ezt az UASP dolgot... :F Win10 támogatja, dobozára is rá van írva pedig.
Nálad eszközkezelőben nincs a tárolóvezérlőknél UAS, illetve MP Tool nem "yes-yes", hanem "yes-no" értéket mutat [link]? Illetve tiedben milyen vezérlő van, ASM1053?

[ Szerkesztve ]

(#2724) tomp válasza King Unique (#2723) üzenetére


tomp
félisten

Nincs.
MP Toolban yes-no szerepel.
A chipet nem néztem még meg. Azt pótolom még ma. :)

(#2725) King Unique válasza tomp (#2724) üzenetére


King Unique
titán

Érdekes...de igazából azon se lepődnék meg, ha a mai gyártási körülmények között, egyik ilyenre, másik olyanra sikerül. Csak, ha már ráírják a dobozára, akkor ciki, ha nem működik. Sőt, nálam még normálisan ráírni sem tudták, mert "USAP" szerepel az UASP helyett... :DDD Az IB-253U3 dobozán már sikerült eltalálniuk a helyes alakot. Kész röhej. :D

[ Szerkesztve ]

(#2726) tomp válasza King Unique (#2725) üzenetére


tomp
félisten

Jaaa nem! A dobozon nekem is USAP szerepel. Csak én olvastam reflexből helyesen. :DDD
A Samsung vinyónál nem oldható meg a parkolás tiltása? Vagy magának a rack vezérlésében nincs erre valami mód? :)
Hiába megy a parkolás gátló így is összeszedett 1,5óra alatt 12parkolást. Utálom ha a merevlemezeim parkolgatnak... Habár a gyártó ennél a modellnél 600ezret ír de akkor is.

(#2727) King Unique válasza tomp (#2726) üzenetére


King Unique
titán

Parkolást átállítani gyárilag csak a WD-nél lehet SATA-n. A külső ház vezérlésének ebbe nincs beleszólása, mivel ezt alapvetően a HDD vezérli, annak firmware beállításai határozzák meg.
Ennyire szerintem nem kell túlizgulni ezt a parkolás dolgot. :N Eleve egy szükséges művelet és a gyári 600.000 limit sem kevés. Sőt, mutattak már nekem olyan 2,5" WD Blue-t, amiben majd ~ 700.000-es parkolási érték volt és mégis 100/100 a HDS szerint. Én különösebben nem tiltom egyik 2,5" külső vinyómnál sem, megvannak már X éve, igaz nincsenek 0-24 használva, de eddig egyiknél sem nagyon érte el a 100K értéket. Illetve nem is okozott semmilyen problémát. Kopp-kopp...

[ Szerkesztve ]

(#2728) tomp válasza King Unique (#2727) üzenetére


tomp
félisten

Na igen kicsit beteg vagyok e téren...

1053-as a chip.
Érdekesség: a 4éves laptopomban 1042-es ASMedia van. Hogy repül az idő. :)

A korábbi érdekes működést az okozta az USB mérővel, hogy az adatkapcsolata csak 2.0-s. Feszültségben már 2,5A-es. Mivel usb 3.0-s hubra kötöttem így a Win10 telepítette a SuperSpeed HUB 2.0-s üzemmódját. Külön üzemmódként és driverként kezeli hiába ugyan az a hub... Na ez volt a gond.
Újra megmértem. A rack leválasztás után azaz nem üzemelő merevlemeznél 200mA-t fogyaszt!
Felpörgéskor és üzem közben is majdnem ugyan azok az értékek jöttek ki mint ebben a cikkben. Csak nekem 4Watt jött ki felpörgéskor. Üzem közben 0,02-0,03A-es eltérések voltak csak.

(#2729) King Unique válasza tomp (#2728) üzenetére


King Unique
titán

Ez is ASM1053, így szinte teljesen uaz, mint a BH15. UASP nem működését csodálom, bár lehet natívan rádugva a gépre kéne megnézni. Ugyanis az USB hub lehet nem "viszi át", vagy ha az abban lévő USB 3.0 vezérlő nem UASP képes, akkor nyilván a rákötött eszköznél sem fog menni.

Ha áramértékek a hivatalos specifikációban megadotthoz így közelítenek, akkor mégiscsak egész jól mér ez a kütyü. Bár az etalon továbbra is a fentebb említett készülék ilyen célra.

:R

(#2730) tomp válasza King Unique (#2729) üzenetére


tomp
félisten

A laptop ASMedia vezérlője támogatja az UASP-t. A hub vezérlője az AIDA szerint RTL8153. Ahogy olvasom ez egy Ethernet és USB 3.0 vezérlő egyben. A Realtek oldalán nem találtam semmi UASP utalást. Habár csak annyit írnak, hogy usb 3.0-t is tud és viszlát...
Nem egy villamos mérnök által használt eszköz az tény. De viszonylag eléggé pontos. :)

Nem adom fel soha! Feltekertem az energiagazdálkodást és akusztikát a Sentinelben... ;] Hatásos volt... :DDD

(#2731) King Unique válasza tomp (#2730) üzenetére


King Unique
titán

Az USB hub nem feltétlen lehet gond, mert most kipróbáltam, hogy egy USB 2.0 passzív hub portjába csatlakoztattam a BH15-öt. Eszközkezelőben úgy is UASP-nek mutatja és MP Toolban is yes-yes értékek vannak. Vagyis, ha nálad az USB 3.0 hub portjára kötve nem ezt mutatja, akkor tényleg nincs beállítva a sima BH-nál...vsz ha natívan rákötnéd, akkor is ezt mutatná, bár egy egy próbát talán megér.
Azért fura, ha a gyártó feltünteti ezen funkciót, de mégsem működik... :F

(#2732) tomp válasza King Unique (#2731) üzenetére


tomp
félisten

Amúgy nekem jelent valami negatív hatást, hogy ki van kapcsolva az UASP?
Ha nem akkor nem fog zavarni. :)
Úgy tűnik minden hiányzó információ meglett. Leválasztáskor leáll. A vörös led kialszik, a kék nem. USB Safely Remove-al visszakapcsolható. UASP támogatott de ki van kapcsolva. Alvó mód szintén kikapcsolva. De ezek bekapcsolhatóak.

(#2733) King Unique válasza tomp (#2732) üzenetére


King Unique
titán

Nem, átlagos használatnál különösebben nem. SSD-nél fontos, ha ki akarod használni a 3.0/ 3.1 max sebességét [link]. Illetve speciális alaplapoknál adhat némi pluszt [link], [link]. Valamint csak +információ gyanánt kérdeztem.
Ha HDS ki van kapcsolva és kb. 10-15 perc üresjárat után nem állítja le a HDD-t, akkor alvó mód sem működik.

Mivel 55AA a PID azonosító, így lehet vele játszadozni, ha az az igény. Összefoglalóban megtalálod a leírást, honnan, milyen firmware-rel és hogyan érdemes frissíteni. Van direkt UASP firmware, illetve olyan, amiben aktív az alvó mód. Persze nem muszáj vele szórakozni, csak opcionális és egyéni igények függvénye.

(#2734) tomp válasza King Unique (#2733) üzenetére


tomp
félisten

Akkor marad így. Nagy méretű adatok mennek rá. 5-25GB közöttiek. Ha a küldött fájl nem töredezett akkor nem megy 90MB/s alá. 127MB/s volt a csúcs másolásnál.
Merevlemez buffer sebessége 240MB/s körül volt. Jó ez így nekem. :)
A HDD Standby is ki van kapcsolva az MP Tool szerint így még 6nap elteltével sem állna le max parkolgatna. :DDD
A hőelvezetését csodálom még mindig! 34fokos most készenlétben a benne lévő samsung. Külső merevlemezről való 30GB adat másolás közben az melegszik 4fokot, a rackben lévő csak 1-et.

(#2735) King Unique válasza tomp (#2734) üzenetére


King Unique
titán

"HDD Standby is ki van kapcsolva az MP Tool szerint"
Az nem jelent semmit, attól még működhet az alvó mód. Nálam is ki van kapcsolva, de 10 perc után leállítja a HDD-t. Tehát mindig működés közben kell megnézni ezt az üresjáratban történő leállítást.

Hát igen, ezeknek a kis mobil alumínium házaknak elég jó a hőelvezetése. Nekem a Becrux külső házba 7200rpm HGST 7K1000 van téve, de az se melegszik különösebben. :))

[ Szerkesztve ]

(#2736) tomp válasza King Unique (#2735) üzenetére


tomp
félisten

Valóban nem jelent semmit! 10perc inaktivitás után leállt a merevlemez nekem is.
Na akkor ezzel megvan minden infó. :)

(#2737) King Unique válasza tomp (#2736) üzenetére


King Unique
titán

Igen, megvan. Mondjuk sejthetőek is voltak ezek, mivel eléggé hasonló a 2 rack. Tehát lényegében működés és funkciók tekintetében a sima BH is ugyanaz, mint a BH15. Csak ez a dobozon is feltüntetett, de nem működő UASP funkció a rejtély... de mindegy.

Köszönöm az infókat. :R

(#2738) Dalion


Dalion
tag

Sziasztok!

Valami ötlet az alábbi hibára? Leírás szerint csinálom mégis ezt kapom, ASM1153E chip (ellenőrizve), rack: Raidsonic IB-268Stu3-B, benne pedig egy 1 TB WD RED.

10 perces alvást szeretném beállítani illetve a leválasztáskori kikapcsolást.

[ Szerkesztve ]

(#2739) King Unique válasza Dalion (#2738) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Az újabb chipeknél a computerbase és plugable firmware + MP Tool 2.02, a frissítés során a More Config beállításaiba nem enged belepiszkálni. Egyedül az ini fájlokat engedi kiválasztani és azzal frissíteni, computerbase esetében a v.03 és v.05 verziókkal biztosan. A v.04 és v.06 kiválasztását és utána a frissítést már nem mindig engedi. De no problem, mert ha az alapértelmezett v.03 van betöltve, azon hagyod, akkor is be lesz állítva a 10 perc utáni alvás és vsz a leállítás is működni fog.
Tehát a lényeg, hogy a megfelelő 8200 végződésű firmware-t töltsd le és unlock után ne piszkálj semmit, hanem csak simán futtasd le a frissítést!

Illetve a screenshot 2 db eszközt tartalmaz, csak az 55AA frissíthető, az 5106 nem.

[ Szerkesztve ]

(#2740) Dalion válasza King Unique (#2739) üzenetére


Dalion
tag

Köszi a gyors választ, az egyik az csak egy express card a laptopban azzal nincs további tervem :) Megpróbálom amit írtál.

(#2741) Dalion válasza King Unique (#2739) üzenetére


Dalion
tag

A v05 ini-vel sikerült flashelni, de sajnos leválasztáskor nem áll le így se, de igazából mindegy, mert a merevlemez nem kattanással áll le hanem szépen lassan, így nem hiszem, hogy baja lenne a kihúzástól.

(#2742) King Unique válasza Dalion (#2741) üzenetére


King Unique
titán

A v0.5 is 10 perces alvó mód és, ha neked engedte, akkor ok. Aszem nálam is engedte elsőre beállítani és le is futott, de utána már csak a v0.3 és v0.4 verziókkal ment a flash.
Windows 7-et használsz, ahogy látom. Annál még meg lehet próbálni ezt a leírást [link]. Majd restart után megnézni, hogy leválasztás után leállítja-e a merevlemezt.

[ Szerkesztve ]

(#2743) Dalion válasza King Unique (#2742) üzenetére


Dalion
tag

Bocs, de nem jó a link. Tegnap megrendeltem egy Becruxot is, mert csak kattant a hdd amikor lehúztam az meg hosszú távon nem lesz jó.

[ Szerkesztve ]

(#2744) Dalion válasza King Unique (#2742) üzenetére


Dalion
tag

A linked alapján rákerestem és [link] ez alapján tökéletesen működik!!!

(#2745) King Unique válasza Dalion (#2743) üzenetére


King Unique
titán

Igen, elnézést, utólag vettem észre én is, hogy nem jó. Ez lett volna a helyes [link]. De, amit te találtál az is ugyanez és MS oldalán is fent van [link].
Tehát a lényeg, hogy egyes Windows kiadásoknál, fennáll az aktív USB port jelensége és nem veszi az áramot a portról leválasztás után. Ezt legkönnyebb egy pendrive-al lecsekkolni, ha leválasztás után égve marad a LED-je, akkor vsz a külső HDD sem fog leállni. Ha kialszik, akkor elveszi az áramot és a külső vinyó is leáll, ha támogatja a vezérlője is.

Becrux-ból nemrég átmeneti készlethiány volt, de ha tudtál rendelni, akkor az kafa. Majd esetleg arra kíváncsi lennék, hogy a tiedben milyen vezérlő lesz (ASM1053 | ASM1153E), illetve milyen firmware és beállítások. Tehát, ha majd azt megnéznéd + MP Tool screeshotokat mutatnál, akkor azt megköszönném. :R

(#2746) stratova


stratova
veterán

Tiszteletem!

Mivel nem ildomos OFF-olnom a merevlemezes topikot, felvetném a kérdést:
Adott egy 8600-ért berendelt IB-250STU3+BH15, (ennek mostanra 9800 fölé ment az ára).
Vele szemben áll egy - az ajánlott táblázatból leszűrt - LC-25U3-BECRUX ugyanitt 5700-ért.

Előbbi mellett az esetlegesen nagyobb HDD-t is fogadó, kiegészítő keret áll, ellene a Micro-B aljzat, ár és erős LED-ek szólnak (más hátulütő nekem most nem rémlik a tesztetekből).

Utóbbinak erénye az ára, hátránya(?), hogy csak 9,5 mm HDD-t fogad.
Illetve olvastam róla egy ilyen véleményt:

Ami nem tetszik: Gagyi csatlakozó

A hozzá adott USB 3.0-s kábellel csak USB 3.0-s csatlakozójú géppel hajlandó működni (pedig lefelé kompatibilis kéne legyen.)

Használható ugyan Micro-USB kábellel is (2.0-s sebességgel), de így a csatlakozó lötyög, így csak szökőévenként egyszer sikerül úgy bedugni, hogy használat közben ne szakadozna a kapcsolat...

Összességében nem ajánlom.

E paraméteren max. azért agyalok mert egy sikeres adatmentés végén folytatott diskurzus után azt a tanácsot kaptam, ha reményt szeretnék táplálni adatmentére akkor (éppen) 1 TB-t meghaladó HDD-n ne nagyon gondolkodjak. Nyilván a magasabb adatsűrűség előnye, hogy azonos fordulatszám mellett gyorsabb adatátvitel lehetséges, hátránya gondolom a nehezebb vagy lehetetlen mentés, ami persze más tényezőkön is múlhat.

Ha a magasság-dilemmától eltekintek, van bármilyen egyéb erénye a drágább keretnek a Becrux-szal szemben, vagy élből módosítanátok a rendelést?

[ Szerkesztve ]

(#2747) stratova válasza stratova (#2746) üzenetére


stratova
veterán

A(z) (nem) ajánlás természetesen még az idézett vélemény része.

(#2749) King Unique válasza stratova (#2746) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Az ICY BOX IB-250STU3+BH és IB-250STU3+BH15 is egy jó külső ház, de valóban viszonylag magas az áruk és az adott helyeken utóbbiért a 8-9k már kicsit túlzás (én 6 ezerért vettem idén). Ha nem akarsz bele 12,5 és 15 mm magas HDD-t tenni, akkor nem feltétlen muszáj ezeket venni, függetlenül attól, hogy ajánlottak.
Az LC-25U3-Becrux szintén egy nagyon jó külső ház, előnye, hogy full alu, így nagyon jó a hőelvezetése és a rajta lévő Mini-B aljzat is stabil, kellemesen illeszkedik bele a csatlakozó. Az adott webshopban lévő "vélemény", azért kicsit sántít és szubjektív...
- Nálam USB 2.0 portban is működik, jó oda is a kábel Type-A vége, de hisz ez alap.
- Eleve nem Micro-B, hanem Mini-B és dugtam bele 2.0 Mini-B kábelt is, de szakadozást nem tapasztaltam.

Ha összefoglaló tesztjeit megnézed, többen is használnak ilyet, de eddig nem volt rá panasz. Illetve csak 1 db, nevezetesen az új ASM1153E vezérlő miatt [link]. Viszont a fórumtársnál nem derült ki pontosan, hogy az ő hardvere, oprendszere-e a ludas, vagy valóban ezen vezérlő. Viszont, mivel 55AA a PID azonosítója, így frissíthető rajta a firmware és akár alvó mód is kikapcsolható. Valamint ezt a házat lehet kapni ASM1053 és ASM1153E chippel is, előbbivel nem volt ilyen probléma, nekem is olyan van.
Tehát összességében jónak mondható a Becrux és az újabb vezérlő, esetleges alvó mód problémák se akkora gond igazából.

=========================================================

Ha már berendelted a BH15-öt, akkor akár maradhat is (ha az a pár kis kontra belefér), mert mindenképpen a jobb külső házak közé tartozik és az is PID: 55AA, ami megint pozitívum. De, ha megnézed az összefoglaló táblázatot, akkor láthatod, hogy akad még jó külső rack olcsóbban is.

[ Szerkesztve ]

(#2750) Kékes525


Kékes525
félisten

Megszülettek a tesztek a DELOCK 42488+Samsung 850 PRO 2,5"-os SSD 256GB kettőssel. Elég furcsák az eredmények. Nekem eSATA-án a HD Sentinel 4.60 Pro és a trimcheck-0.7-win64 nem lát működő Trim funkciót. Az SSDLife Pro 2.5.82 viszont igen. Szerintem a teszt eredményekből lehetetlen eldönteni, hogy van e valójában vagy sincs, mert hiába használom az SSD-t, az élettartam ideje akkora, hogy ilyen rövid idő alatt messze a kimutathatósági határ alatt lehet a használatból eredő sebességcsökkenés.

A sebességértékek azért ilyen félelmetesen nagyok, mert bekapcsoltam a Rapid módot a Samsung Magician-nel. Remélem ténylegesen is jelent valamit, nemcsak kamu az egész. :D

Sajnos az SSDOK nem támogatja az USB portokat és az egyéb külső csatlakozókat sem (kivéve olyan eSATA portokat, amik SATA-nak "hazudják" magukat) Ezért nem látta USB3-on és eSATA sem az SSDOK az SSD-met, így nem tudtam használni a Trim ellenőrzésére.

Számítógép típusa ACPI x64-based PC
Operációs rendszer Microsoft Windows 7 Professional 64bit
Opr. javítócsomag Service Pack 1

CPU típusa QuadCore Intel Core i5-2500, 3915 MHz (38 x 103)
Alaplap neve Asus P8Z68-V Pro/Gen3
Rendszermemória 16352 MB (DDR3-1333 DDR3 SDRAM)

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.