Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) King Unique válasza #81556480 (#3599) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ilyen Toshiba MK1059GSM notebook merevlemezem nekem is van és ez ugye 12,5 mm magas. Tehát olyan külső rack kell hozzá, amibe fizikálisan is belefér.

Az összefoglaló táblázatában amelyik külső házaknál 12,5 / 14,5 / 15 mm van feltüntetve, azok értelemszerűen mind jók hozzá. Viszont az ilyen típusok általában valamivel drágábbak a normál méretet (9,5 mm) kezelő változatoknál. Ha belefér akár az eredeti 10 ezres limitbe is, akkor az itthon még beszerezhető modellek közül például ezek jöhetnek szóba:

Chieftec CEB-2511-U3 —► teszt | topik információk | árgép
Chieftec CEB-7025S —► teszt | topik információk | árgép
ICY BOX IB-250StU3+BH —► teszt | topik információk | árgép
ICY BOX IB-250StU3+BH15 —► - | topik információk | árgép
Sharkoon QuickStore Portable USB 3.0 —► teszt | topik információk | árgép
Sharkoon QuickStore Portable Pro USB 3.0 —► teszt | topik információk | árgép

Az alábbi 2 nemrég még kapható volt, de jelenleg (átmenetileg) nem elérhetőek:

Ewent EW7034 —► - | - | árgép
LogiLink UA0115 —► - | topik információk | árgép

Az USB-n történő tápellátáshoz az alábbiakat tudnám hozzáfűzni —► [link].

Tehát általában mindegyik 2,5" USB 2.0/3.0 külső rack csak USB-ről kapja a működéshez szükséges áramot és nem igényelnek külső tápellátást. Maximum kiegészítő tápellátásra (Y-kábel) lehet szükség, de tényleges külső tápra csak nagyon ritka és / vagy szélsőséges eset(ek)ben. Azonban, ha van a gépeden USB 3.0 port és arra csatlakoztatva használod majd a 2,5" külső HDD-t, akkor pláne nem kell aggódni a tápellátás miatt. :N

[ Szerkesztve ]

(#3602) #81556480 válasza King Unique (#3601) üzenetére


#81556480
törölt tag

RRRemek , köszi szépen a fullos választ!

Igen a lényeg az hogy 12.5 a vinyó, ezért van nehéz dolgom. Azért tettem fel a tápellátás kérdését, mert eddig csak nagy vinchestert befogadó külső házam volt, azoknak meg általában kellett ( régen).

Még annyit hozzátennék hogy technika tv USB-portjáról is használnám, ha lehetséges.

listád alapján ezt választanám

(#3603) King Unique válasza #81556480 (#3602) üzenetére


King Unique
titán

Elnéztem pont ezt az egyet, mert a QuickStore Portable USB 3.0 csak 9,5 mm magas HDD-t tud fogadni...Tehát, ha ezen gyártó termékeinél maradsz, akkor a QuickStore Portable Pro USB 3.0 lesz a nyerő. Abba már bele fog férni a 12,5 mm magas notebook merevlemez.

Egy 3,5" HDD-hez, illetve külső házas megoldáshoz most is kell a 12 V-os tápegység, ez nem változott. Bár az USB 3.1-nél már van lehetőség olyan külső táp nélküli használatra, amit a Seagate is összehozott. De egyelőre még maga a szabvány sem nagyon terjedt el, illetve natúr külső házba nem is láttam az előbbihez hasonló megoldást.

Ha TV-n is használni akarod majd a 2,5" külső HDD-t, akkor a tápellátásra nem árt ott is odafigyelni. Ha csak USB 2.0 portok vannak a készüléken, akkor az az ideális, ha abból is a dedikált, 1 A-es típus —► [link], [link]. A sima (0,5 A) amolyan vagy / vagy kategória...De, ha van belőle 2 db egymás mellett, akkor az Y-kábeles megoldás adja magát.

[ Szerkesztve ]

(#3604) #81556480 válasza King Unique (#3603) üzenetére


#81556480
törölt tag

Akkor ez.

Majd megnézem, de a tv-ről nem sok infóm van. 22colos technika lapostv, 2012-ben vettem, remélem működni fog vele. (kamionba kellene) de ha nem, az se nagy gond.

(#3605) King Unique válasza #81556480 (#3604) üzenetére


King Unique
titán

Igen, ez már ok. :K
Illetve a gyári cikkszám is stimmel, tehát valóban ezt kapod majd kézhez.

Ha nincs a TV-n megnövelt áramerősségű USB-port, az sem feltétlen gond, mert nem biztos, hogy problémát fog okozni a sima. De azért szokott rá lenni példa, szóval az a biztos, ha van. Vagy opció még az Y-kábeles megoldás is, ha van több port.

[ Szerkesztve ]

(#3606) #81556480 válasza King Unique (#3605) üzenetére


#81556480
törölt tag

Remek köszi! akkor ezt megrendelem !

(#3608) King Unique válasza Klara_ (#3600) üzenetére


King Unique
titán

Az USB 3.1-es 2,5" külső házak jelenleg még valamivel drágábbak az USB 3.0-ás típusoknál. Bár akad pár viszonylag olcsóbb modell is az előbbiekből, mint pl. az IB-234-U31. Illetve, ha megjelenik egy új típus, akkor annak a bevezető ára nyilván magasabb és majd idővel valamelyest mérséklődik.

Viszont az mSATA / M.2 típusok, illetve ez ebből adódó kisebb fizikális méret megint további felárat képez. Valamint lehet a Type-C csatlakozó is, mert az eredetileg nézett 2 modell között is van árban különbség —► 42570 | 42574. Amúgy ezekből a többi gyártóé sem sokkal olcsóbb, pl. ezen típus is hasonló áron van. Ráadásul utóbbi csak USB 3.0-ás. Az IB-182MU3 viszont kedvezőbb áron van az átlagnál, de az mSATA-s és szintén "csak" USB 3.0 interfészes. Apropó fizikális méretek... A kiválasztásnál nyilván arra is oda kell figyelni, hogy a megfelelő belső kialakítással és méretekkel rendelkező külső házat vegyük! Mert, ahogy nézegettem, pl. M.2 esetén is fel volt tüntetve többféle hosszméret, formátum, aljzat stb.

Amúgy én meg az említett gyártó új USB 3.1-es normál méretű modelljeit vettem szemügyre. Ha esetleg tényleg működik a TRIM USB 3.1-en, akkor átpakolnám egy ilyenbe az SSD-t. Viszont néztem egy nagyot én is —► [link]. :)

[ Szerkesztve ]

(#3609) Klara_ válasza King Unique (#3608) üzenetére


Klara_
őstag

Nehez ugy ez, egyenlore kivarok.

(#3610) Calogero


Calogero
addikt

Travelstar™ Z7K320 HDD-hez keresnék külső házat.

(#3611) King Unique válasza Calogero (#3610) üzenetére


King Unique
titán

Ez egy 7 mm magas 2,5" HDD és az ehhez való 2,5" külső házat illetően az alábbiakat tudnám hozzáfűzni: —► [link], [link].

Valamint, mivel ez egy 7200 RPM notebook merevlemez, ezért nem árt majd odafigyelni USB-n a tápellátásra is —► [link], [link].

[ Szerkesztve ]

(#3612) Serpenthelm


Serpenthelm
csendes tag

Sziasztok!

Vásároltam ma egy Raidsonic Icy Box IB-268U3-B külső házat egy Seagate 1 TB SSHD merevlemeznek (laptopban volt eredetileg). Eddig egy Captiva Alu külső házat használtam, nem voltam megelégedve vele, sokszor eldobta a kapcsolatot a számítógéppel még úgy is, ha az asztalon volt, ha pedig esetleg mozgott, akkor kész káosz volt (valószínűleg a kábel-ház csatlakozás nem volt tökéletes, házi kitámasztásokkal ideig-óráig működött, de ezt untam meg).

Ahogy írtátok is itt korábban, nincs nagyon tapasztalat még ezzel a házzal, de remélem jobb lesz. :)

Első benyomások:
-A ház "tool free" szerelésű, van egy belső műanyag keret a HDD-nek és egy külső alumínium keret, amibe ez belecsúszik
-A HDD a keretben rögzül a SATA csatlakozón keresztül elég határozottan "kattan", illetve hátulról egy hozzáadott szivacsdarabbal lehet kitámasztani, kellően merev szivacs, nem ilyen "mosogatószivacs"
-Mozgatásra ez nem dobja el a kapcsolatot (erre vártam :D )
-Op rendszerből leválasztáskor leállítja a HDD-t (ellentétben "elődjével", amely a táblázat szerint nem teszi ezt meg)
-kicsi kék led, egyáltalán nem zavaró (nem úgy, mint a Captiva), kicsit besüllyesztve, nappali fényben egyáltalán nem látszik.
-van alvó mód is, egy idő után leállítja a merevlemezt (érzésre kb 5 perc, de pontosan nem mértem)

Ha esetleg valamilyen infóval szolgálhatok még, akkor kérdezzetek, tudásom szerint megpróbálok segíteni! :)

Képek:

[ Szerkesztve ]

(#3613) alfiboy


alfiboy
aktív tag

Sziasztok!

Elolvastam az összefoglalót, de a sok rack között már elkeveredtem, így inkább leírom mit keresek.

Szóval tervben van kettő WD10JFCX vásárlása. A kettő teljesen külön lesz használva, ezért egy házra lenne szükség.
Ehhez keresek USB3.0-ás házat...
Ami a lényeg:
- Jól bírja a hordást (rögzítés mindegy, ami a legajánlottabb),
- Jó lenne ha beérné egy USB 3.0-ás porttal,
- Alvó mód, leválasztás utáni HDD leállítás működjön alapértelmezetten,
- Intel USB 3-as notival lesznek használva,
- TV-n is használva lesz, felismerje, kezelje normálisan, alvó mód működjön,
- Adatmozgatás alatt kevésbé melegedjen benne a HDD,
- Kezelje a HDS (hogy a felpörgések és leállások számát leredukálhassák).
Az árlimit olyan 10000 Huf de hajlandóak kicsit fölé is elmenni ha szükséges.

Előre is köszi!

...

(#3614) King Unique válasza alfiboy (#3613) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Akkor vegyél hozzá pluszba hordozótokot, vagy esetleg egy ütésálló külső házat.
Laptop USB 3.0 portja esetén a tápellátás ok, TV-n viszont kérdéses —► [link].
Az összefoglaló táblázatában fel vannak tüntetve, szóval lehet szelektálni.
Az Intel USB 3.0 vezérlő általában ok, az én laptopomban is az van.
TV-n az alvó mód működésére semmi garancia nincsen —► [link], [link].
Hőelvezetést illetően egy (full) alumínium külső rack az igazi.
A HDS általában támogatni szokta az (újabb) USB 3.0 chipes külső házakat.

A 10 ezres árlimitbe általában a legtöbb 2,5" USB 3.0 külső ház belefér, illetve a fentebb említett kívánalmakat is teljesíti (a lehetőségekhez mérten) több típus. Általánosan a korábban összefoglalt modelleket tudnám megemlíteni, amik közül lehet szelektálni az egyes paraméterek alapján —► [link], [link]. Illetve ott van még az összefoglaló, beszámolók, tesztek stb.

★★★

Leállítási funkciókat és extra tápellátási lehetőségeket illetően pl. a Becrux jó választás lehet, amelyről legutóbb újabb pozitív visszajelzések érkeztek. Ez full alumínium, működik az alvó mód (PC-n), valamint gyárilag USB Y-kábelt adnak hozzá, ami jól jöhet, ha a TV-n esetleg tápellátási gondok lennének. Sőt, még DC bemenet is van rajta, ezáltal szükség esetén akár külső tápot is lehet hozzá csatlakoztatni. Viszont annyi kis szépséghibája van, hogy állítólag pont a 2,5" Red egy minimálisan lötyög benne hosszirányban, de nem vészes —► [link], [link]. Továbbá erős fényű kék LED van rajta, ami sötét szobában történő tévézésnél kicsit zavaró lehet.

A LED fényerejét illetően pl. ez a Kolink külső rack már előnyösebb lenne, viszont ez nem támogat semmilyen leállítási funkciót és szükség esetére Y-kábel, valamint egyéb extra tápellátási lehetőségek sincsenek. Bár az előbbi kábelt meg lehet venni hozzá akár külön is.

A népszerű Captiva külső háznál a leállítási funkciók működnek, legalábbis az elsődleges környezetben (PC + desktop OS) igen. Viszont a LED fényereje ennél is nagy, illetve az esetleges kiegészítő / külső tápellátási lehetőségeket illetően ugyanaz, mint a Kolink.

A legújabb beszámoló alapján az ICY BOX IB-268U3-B külső rack támogatja az alvó módot (PC-n), valamint a LED fényereje is kicsi. Tehát utóbbiakat illetően jó választás lehet. Extra tápellátási lehetőségek ugyan ennél sincsenek, de a TV USB-portjától függően nem is feltétlen van rá szükség.

Szóval nem egyszerű olyan 2,5 colos külső házat találni / ajánlani, ami PC-n és TV-n használva is minden szempontból ideális. Ez esetben lehet kompromisszumokat kell kötni, illetve rangsorolni az egyes kiválasztási szempontokat fontosság szerint.

[ Szerkesztve ]

(#3615) united28


united28
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Szükségem lenne egy külső mobil rack-re. Seagate Momentus 5400.6 menne bele. Amit szeretnék:
- USB 3.0-ás porttal,
- Működjön az alvó mód, leválasztás után a HDD leállítás,
- Windows 10 op. rendszerrel lesz használva,
- Ne "nagyon" melegedjen a HDD, gondolom alumínium házas kell
- Kapható legyen valamelyik budapesti üzletben.
Több opciót is szívesen fogadok.
Köszönöm szépen a segítséget.

(#3616) King Unique válasza united28 (#3615) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Neked is kb. azt tudnám mondani, mint nemrég a #3614-es hozzászólásban a másik kérdezőnek.

Illetve, mivel nem említettél TV és társai készülékeken történő használatot, így ha van a gépen USB 3.0 port, akkor a stabil tápellátás sem lesz probléma. Valamint gondolom az sem akkora gond, ha a LED fénye kicsit erősebb. Tehát a felsorolt külső házak közül még több lehet megfelelő a számodra. Továbbá az említett HDD 9,5 mm magas, így fizikálisan is megfelelnek az említett típusok és nem kell olyan megoldásokban gondolkodni, mint nemrég más kérdezőknek —► [link], [link].

A gyártók általában a Windows és az OS X / macOS operációs rendszereket adják meg kompatibilisként ezen külső házakkal. De természetesen működnek ezek még Linux alatt is, szóval a Windows 10 felőli kompatibilitás miatt megint nem kell aggódni.

Az adott termékek beszerzése, illetve ennek kapcsán az egyes boltok / webáruházak felkutatása és kiválasztása mindenkinek a maga feladata... :)
De, mivel az említett város belföldön amúgy is mondhatni a "központ", így vsz ezzel sem lesz probléma.

[ Szerkesztve ]

(#3617) united28 válasza King Unique (#3616) üzenetére


united28
csendes tag

Szia!

És a Logilink UA0106 és az UA0115 között mi a különbség?
Az UA0106 is tudja az alvó módot és a leválasztás után a HDD leállítást?
Ha csak a magasság a különbség 9,5 mm - 12,5 mm, akkor gondolom a Seagate Momentus 5400.6-os HDD-m belemegy az UA0106-ba.
Az UA0106 is ajánlott darab?
Köszönömm

(#3619) united28 válasza united28 (#3617) üzenetére


united28
csendes tag

Sorry, megtaláltam a választ. Valahogy elkerülte a figyelmemet az összefoglalóban az információs táblázat... :)

[ Szerkesztve ]

(#3620) King Unique válasza united28 (#3617) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Az egyes paraméterek fel vannak tüntetve a táblázatban. De, ahogy olvasom, utólag már sikerült megtalálni. OK.

Az UA0106 egy korábbi beszámoló alapján nem állítja le a HDD-t, illetve mivel hátul nincsen benne szivacs, így még kicsit lötyög is benne a merevlemez. Egyébként elég hasonló az általam tesztelt másik típushoz. Továbbá itt van egy nagyon jó magyar nyelvű "unboxing" videó róla, amelyben a külső rack bemutatásán kívül egyéb hasznos dolgokról is szó esik. :K

Az UA0115 viszont egy igazán fullos darab és mindent tud, amit kell. Nemrég még arról témáztunk, hogy jelenleg nem lehet idehaza beszerezni, viszont most újra elérhető —► árgép. :))

[ Szerkesztve ]

(#3621) alfiboy válasza King Unique (#3614) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Köszi szépen a kimeritő választ!

Sikerült három rack-ra szűkíteni:
1.) LogiLink UA0115
2.) LC Power LC-25U3-Becrux
3.) Raidsonic Icy Box IB-268U3-B
A három közül melyik felé terelnél inkább, és miért?
Miben / miért lehet előnyösebb az USB 3.0 mini-B a micro-B-el szemben?
:F
:B

[ Szerkesztve ]

...

(#3622) King Unique válasza alfiboy (#3621) üzenetére


King Unique
titán

Ebből a 3-ból én az UA0115 és a Becrux mellett tenném le a voksom.

Az első - mint említettem már sokszor - egy nagyon fullos darab és azon is van DC bemenet ezen hozzászólás alsó képe alapján. Plusz még adnak hozzá ahhoz való kábelt is. A Becrux esetén meg ugye korábban elmondtam az ezzel kapcsolatos dolgokat. Persze, ha a TV-n ilyen megnövelt áramerősségű USB-port van, akkor nem kell a tápellátás miatt aggódni.

A 2,5" USB 3.0 külső HDD-ken rendszerint háromféle aljzat, illetve csatlakozó szokott lenni. Ezek közül a Type-A a legstrapabíróbb és viszonylag könnyű csatlakoztatni. A Mini-B megint kellemes csatlakozású és jobban bírja például a vertikális feszegetést, mint a Micro-B. Utóbbinál a csatlakoztatás egy kicsit melósabb és a feszegetésre is kényesebb lehet. De, ha normálisan használjuk, akkor csak úgy nem szokott vele probléma lenni.

A legújabb USB 3.1-es külső házakon, illetve bizonyos USB 3.0 típusokon már az új Type-C is megtalálható. Nyilván azt a legkönnyebb csatlakoztatni és talán a feszegetésre sem annyira kényes.

[ Szerkesztve ]

(#3623) Serpenthelm


Serpenthelm
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos úgy tűnik, hogy valamit elnéztem az IB-268-U3-B-vel kapcsolatban. Ha az energiagazdálkodás módban leveszem a "merevlemez leállítása" opciót 2 percre, akkor a merevlemezt leállítja, ha nincs forgalom/kapcsolat, akkor sem, ha meg van nyitva a HDS vagy TC-UP (persze nem böngészek közben). Azonban ezután ha felveszem ezt az időt 10 percre, akkor a merevlemez már nem áll le, sőt, 5 percnél sem áll le. Szerintetek ez miért van? Teljesen félreértem, a Windowsos beállítás ezt nem befolyásolja, vagy van valami apró adatforgalom a HDD felé, ami pár percenként "ébren tartja"?

(#3624) alfiboy válasza King Unique (#3622) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Értem.

Amennyiben már csak a következőkre figyelek: egyelőre kettő HDD-hoz lesz egy rack. Akkor előnyösebb lenne a belső csavaros rögzítés. Így cserélés, hordozás szempontjából is tartósabbnak / stabilabbnak gondolnám.
Helytálló lehet a gondolatom?

...

(#3625) King Unique válasza alfiboy (#3624) üzenetére


King Unique
titán

Ha 2 db HDD van, akkor amúgy mért nem veszel 2 db külső házat :F
Persze, ha az egyik csak afféle tartalékként funkcionál majd és ritkán lesz használva, akkor elég lehet egy is.

A belső csavaros rögzítési lehetőség mindenképpen előnyös. Viszont annyi kis kényelmetlenség van vele, hogy kicsit melós állandóan szétcsavarozni, majd összerakni. Ez esetben, illetve több HDD használatánál egy tool-free változat, vagy akár egy dokkoló nyilván praktikusabb. Utóbbiból vannak kétlemezes változatok is. De, ha a két HDD egyidejű használatára, illetve a merevlemezek gyakori cserélgetésére nincs igény, akkor nyilván megfelel az eredeti (1 db külső rack) elképzelés is.

[ Szerkesztve ]

(#3626) alfiboy válasza King Unique (#3625) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Igen a második HDD csak ritkán lesz használva. Második rack megvásárlását ezért nem érzem egyelőre lényegesnek.

Összes kérdésemre kimeritő választ kapva, mindent átgondolva, számomra legjobb választás az UA0115.
:R

...

(#3627) batagy válasza Serpenthelm (#3623) üzenetére


batagy
őstag

Szia!

Az alábbiakból indulhatunk ki.

- A Windows energiagazdálkodási beállítás csak akkor hatásos, ha a rack firmware alvó leállós. Mivel a tied leáll, ezért gondolom leállós a firmware.
- King tapasztalata alapján a Windows-os Energiagazdálkodásban a merevlemez leállításának időzítése csak akkor hatásos, ha az idő kisebb mint a rack firmware saját alvó időzítési ideje.

Ennek alapján, amit leírtál (hogy 2 perces beállítás esetén leáll, de 5 vagy 10 perces beállítás esetén nem), nekem úgy tűnik, hogy a rack firmware leállós, aminek nem tudjuk az időzítését, de 2 percnél mindenképpen nagyobb. És egyetértek veled, hogy valamilyen program meggátolja a külső vinyó alvó módját. Szerintem konkrétan a HDS az, ugyanis alapból 5 percenként kérdezi le a SMART adatokat. Ez pont elég ahhoz hogy a vinyó ne menjen el aludni, ha mondjuk 5 vagy 10 percre lenne állítva. De 2 percnél még nincs hatása.

Egyébként milyen vezérlő van benne? HDD Sentinelben Infó fülön 3.sorban gyártó információ, VID PID értéke mi? Eszközkezelőben a lemezmeghajtók alatt USB driveként, vagy SCSI meghajtóként jelenik meg?

Üdv

(#3629) Serpenthelm válasza batagy (#3627) üzenetére


Serpenthelm
csendes tag

Szia!

Azóta én is próbáltam/néztem, és valószínűleg tényleg a HDS 5 percenkénti leolvasása az amely felkelti az alvó HDD-t. Ez azért fura nekem, mert előzőleg egy Captiva házban volt ugyanez a HDD, és ha az alvó módba ment, akkor a HDS nem keltette fel, még akkor sem, ha manuálisan akartam frissíteni, megkérdezte, hogy "felkeltse-e az alvó HDD-ket" (vagy valami nagyon hasonlót, nem tudom szó szerint).

A fentebbi hozzászólásban (3612) írtam még róla egy gyors véleményt az első benyomásokról, ott tettem fel képet a HDS erre vonatkozó részéről, illetve egy elég rosszul látható képet magáról a chip-ről. Egyébként VID:357D, PID:7788
Lemezmeghajtóban ugyanúgy jelenik meg, mint a "belső" SSD, helyi lemezként vannak elnevezve, a "Tulajdonságok|Hardver" fülön pedig mindkettő lemezmeghajtóként van megjelölve.

Egyelőre 3 percre állítottam az energiagazdálkodás részben, így szintén leáll, de még mindig tapasztalok olyat, (leállított HDS mellett), hogy "random" újraindul valamiért, de se nem futtatok olyan programot, ami esetleg onnan használna adatot, se nem látok semmilyen adatforgalmat a Windows feladatkezelőjében lévő Teljesítmény fülön (Win 10).

Üdv!

(#3630) batagy válasza Serpenthelm (#3629) üzenetére


batagy
őstag

Szia!

Igen, bocs, a korábbi postod elkerülte a figyelmemet.
Ez egy JMS578 vezérlő VID:357D, PID:7788, ami eléggé új.

Nem tudom neked megválaszolni, hogy a Captiva-ban miért kérdezi meg a HDS, hogy felkeltse-e, a Raidsonicban pedig miért nem kérdezi meg. Függhet ez esetleg a csatlakozási interfésztől is (UASP vagy hagyományos BOT). A Captiva vezérlője Asmedia ASM1053, és nem UASP móddal csatlakozik. A Raidsonicban nem vagyok biztos, de gondolom UASP.

Esetleg függ magától a HDS-től is, ha van benne ilyen függés. Ezt nem tudom.

Ezért is kérdeztem hogy az eszközkezelőben egészen pontosan milyen néven jelenik meg, mert ha szerepel a nevében a SCSI eszköz, akkor UASP módban csatlakozik. Nem írtad a nevét, ezt még meg tudnád nézni?
:R

(#3631) Serpenthelm válasza batagy (#3630) üzenetére


Serpenthelm
csendes tag

Szia!

Megnéztem, így írja ki: ST1000LM 014-SSHD-8GB SCSI Disk Device
Ezek szerint UASP, arra viszont nem emlékszem, hogy a Captiva esetében pontosan mit írt ki.
A HDS-t néztem, nem nagyon láttam arra vonatkozó beállítást, hogy esetleg ezt valahogyan lehessen állítani (legfeljebb -ha jól láttam- kikapcsolhatnám teljesen a figyelést erre a merevlemezre).

(#3632) Serpenthelm válasza Serpenthelm (#3631) üzenetére


Serpenthelm
csendes tag

Illetve bocsi a dupla post-ért, eszközkezelőben a Tárolóvezérlők pont alatt is így látszik:
USB-csatlakozású SCSI- (UAS) háttértár

(#3633) metzelder


metzelder
csendes tag

Üdv!

Külső rack-et szeretnék vásárolni, ehhez a típushoz: 1TB WD Red (WD10JFCX).

Milyet ajánlanátok?

Előre is köszönöm válaszaitok!

(#3635) King Unique válasza metzelder (#3633) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

A 2,5" Red 9,5 mm magas, ezért megfelel hozzá a legtöbb 2,5" (USB 3.0) külső rack. Na persze a kínálaton lehet szűkíteni, illetve az összefoglaló táblázata, beszámolói, tesztjei alapján szelektálni a saját igényekhez igazítva.

Amúgy nemrég valaki szintén ilyen merevlemezhez keresett külső házat, de ő részletesen leírta az igényeit. Azok alapján pedig nyilván konkrétabb választ lehetett adni.

[ Szerkesztve ]

(#3636) konyi79


konyi79
addikt

Hali,
Van 2 felesleges SSD-m, ami ne a fiókban pusztuljon meg, mobil adathordozót tervelek belőle gyártani. Az egyik egy 256-os 850pro, amit beleraktam egy Delock házba, fel is ismeri a gép, de amikor írok rá, rendszeresen kifagy. Bármelyik gépen, rendszer újraindítás segít csak. Van ötlet, milyen házban megy rendesen? A ház HDD-vel hibátlanul működött.
A másik egy M.2 szintén 256-os (PCI, nem NGFF), szerintetek van értelme ilyenbe beledugni? Működik? Esetleg van ismert működő típus?
Köszi.

Update:
Az összefoglalót olvastam, nézegetem a Jmicron-os külső házat hogyan lehetne fw frissíteni, hátha megoldja. De a pontos típusát se tudom kiolvasni, csak annyit ír a HDD sentinel is, Jmicron.. A pontos chipet mi írja ki nekem?

[ Szerkesztve ]

(#3637) konyi79 válasza konyi79 (#3636) üzenetére


konyi79
addikt

Na, Delock 42523/ Samsung 850pro 256 megoldva, nem is kellett más, csak az összefoglaló :R
Tényleg kiváló az összefoglalótok, köszi a topikgazdáknak!

Ha később valaki belefut:
A Jmicron JMS567 vezérlő frissítése megoldotta, egyelőre minden teszt, meg kb 100GB irás/olvasás próba után azt mondom használható. Azért az összefoglalóval ellentétben nem nyűgös a Jmicron frissítése, sőt! Ezt a file-t kell letölteni hozzá, ami kicsomagolva egy futtatható alkalmazás. El kell indítani, automatikusan megtalálja az USB-n lógó házat, nálam USB3-on simán ment. Először megijedtem, mert kb 0,1s alatt azt írta ki kész, de a tesztek alapján jó lett.
Semmi beavatkozásra, paraméterezésre nincs lehetőség, a letöltött állomány tartalmazza a fw-t is. Futtatás után így néz ki:

A frissítés után helyesen írja ki a HDS az összes írt adatmennyiséget, és a Lemez/információk/Kapacitás alatt helyesen jelenik meg a tároló mérete, azelőtt 500GB-ot írt.

Sebesség:

(szándékosan végeztem a mérést ilyen nagyméretű teszteket, most akadjon ki, ne mikor használom) A javítás nagyjából 10-15% lassulást hozott, gondolom nem bírta a tempót a vezérlő és hibázott, azért akadt ki nagy file másolásánál. Azelőtt képes volt 400MB/s fölé menni, most nagy fájlokat kb 360MB/s olvas, 260MB/s ír. HDS szerint a TRIM megy.

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#3638) batagy válasza konyi79 (#3637) üzenetére


batagy
őstag

Gratula hogy sikerült a Jmicront frissíteni. És köszi a tapasztalatért is.
Ez a Jmicron firmware nem volt ismert számomra.

A Jmicron firmware frissítési útmutató itt van leírva, nem tudom a topikindítóban jelezve van-e.

(#3639) konyi79 válasza batagy (#3638) üzenetére


konyi79
addikt

Hát ez azért keményebb. Amit linkeltem tényleg nem lehet elcseszni se, lényegében elindítod, megnézed azt a meghajtót rakta-e be magának, rányomod kész. Több volt ezt leírni.
Az elősző HSZ-ben valamit a kép beszúrásakor elcsesztem, majd valamelyik modi javítja, én már nem tudom.
A lényeg, a tempó kicsit lassult, de nem fut hibára sose. HDS szerint meg megy a TRIM, szóval szerintem jó lesz így már SSD-hez.

(#3640) batagy válasza konyi79 (#3639) üzenetére


batagy
őstag

Igen, amit én írtam, az keményebb, viszont ez a sima EXE fájl amit linkeltél felülírhat olyat is amit nem kéne, nehezebb kontrollálni. Neked most szerencséd volt, hogy nem ment gallyra.

Amúgy a screenshotodból úgy látni, hogy a verzió amit beletoltál, az 138.01.00.01, amiből igazából az utolsó 3 szegmens a lényeg.
Viszont az egy elég régi firmware, nálam van 00.01.01.06 firmware , ami jóval újabb.

(#3641) konyi79 válasza batagy (#3640) üzenetére


konyi79
addikt

Na igen, most már mind1, a lényeg működik.
A linket az összefoglalóból vettem :DDD

(#3642) King Unique válasza konyi79 (#3636) üzenetére


King Unique
titán

Helló!

Normál esetben egy USB-s külső házban rendesen kéne működnie nemcsak egy HDD-nek, hanem egy SSD-nek is. Bár a korábbi tesztem + külső infók alapján a TRIM (általában) nem működik USB 3.0-n, de én emiatt nem tapasztaltam különösebb problémát. Első körben azt mondtam volna, hogy nézz rá az SSD állapotára a HDS programmal! Illetve, ha Windows alatt produkálja az említett hibát, akkor egy Live Linux alatt próba is sok mindent elárulhat.

A firmware frissítése már egy kockázatosabb művelet, de az említett problémára is megoldás lehet. Ha esetedben eredményes volt, akkor ok. :)
Mondjuk az érdekes, hogy a HDD a régi firmware-rel is teljesen ok, ellenben az SSD csak az újjal. Utóbbi a dátum alapján elég újnak néz ki, de a verziószám szerint egy régebbi lehet. Amúgy az enyémben szintén JMS567 chip van, de azon egy korábbi hozzászólás alapján a 00.01.01.04 firmware van.

A külső SSD-kkel még viszonylag kevés tapasztalat van. Így azt nem tudom, hogy az említett M.2 SSD mennyire lesz ok a linkelt külső házban. De a fizikális méretek vsz stimmelnek, illetve az USB 3.1 (Gen 2) a TRIM esetleges működése szempontjából előnyös lehet, amiről nemrég írtam egy másik topikban.

[ Szerkesztve ]

(#3643) kadar


kadar
újonc

Sziasztok!

Tudnátok segíteni, hogy milyen olcsó 2.5"-os külső házat vegyek, amiben a a firmware képes írásvédett módot beállítani.

Üdv.

(#3644) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Nekem is kellene egy olcsó, de jó külső rack, olyan, ahol USB-ről kapja az áramot a HDD. Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#3645) King Unique válasza Hegyirabló (#3644) üzenetére


King Unique
titán

Ha normál méretű (9,5 mm) a notebook merevlemez, akkor azt tudnám mondani, amit korábban egy másik kérdezőnek. Ha esetleg 7 mm magas, akkor meg ezeket. Utóbbiban a tápellátásról is szó esik, ami egyébként egy tabletes példánál is össze lett foglalva. Tehát egy 2,5 colos USB-s külső rack eleve csak USB-ről kapja a tápot és normál esetben nincs szükség külső tápellátásra.

[ Szerkesztve ]

(#3646) Hegyirabló válasza King Unique (#3645) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Köszönöm szépen!

Aquila non captat muscas.

(#3649) King Unique válasza kadar (#3643) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Olyan külső házak vannak, amelyeknél lehet a firmware-t frissíteni + bizonyos dolgokat beállítani. Ilyenek például az ASMedia chipes & PID: 55AA azonosítós típusok. Viszont ezt az írásvédett módot nem igazán értem. Kifejtenéd?

Ha esetleg valamilyen titkosításra gondolsz, akkor az egyes Windows kiadásokban ott van pl. a beépített BitLocker To Go. Illetve Windows alatt egy NTFS fájlrendszerű külső meghajtónál a jogosultságok átállításával is lehet korlátozni a hozzáférést. Aztán Linuxok esetében opció a beépített LUKS, valamint OS X / macOS alatt a FileVault. Ha pedig olyan titkosító szoftver kell, ami mindhárom rendszeren működik, akkor ott van pl. a VeraCrypt.

Továbbá vannak némi felárért olyan spéci hardveres titkosítást használó külső házak is, mint például ez. De utóbbihoz hasonló akad más gyártók kínálatában is.

[ Szerkesztve ]

(#3650) Hegyirabló válasza King Unique (#3645) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Kettőre szűkítettem le a megvásárolandó rackeket, de most már végképp nem tudok dönteni. :F

1.) Captiva Alu

2.) RAIDSONIC ICY BOX IB-273StU3-B

Segíts kérlek, melyik legyen?

Aquila non captat muscas.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.