Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2451) Dzsekó válasza jeni (#2450) üzenetére


Dzsekó
addikt

Az első 3 belülről is ugyanaz szerinted? Azt látom, hogy a doboz ua.

(#2452) jeni válasza Dzsekó (#2451) üzenetére


jeni
félisten

Kétlem,hogy ők gyártják az elektronikai cuccukat bele.A neten a videó portálon,esetleg a tesztek közt megtudod nézni milyenek belülről. Vezérlők eltérhetnek, ez csak akkor derül ki amikor kivontasra kerül. Bár kétlem, hogy bevált terméknél változtatnak valamit utólag.

[ Szerkesztve ]

(#2453) jeni válasza jeni (#2452) üzenetére


jeni
félisten

Revoltec Patriot Enermax
Az Enermax előnye a plusz táska.

(#2454) Klara_ válasza Tiby_83 (#2436) üzenetére


Klara_
őstag

Azt a Hitachit 5k1000-et ne eroltesd az LG TV-vel.
Ha vissza olvasol, nekem is masnak is csattogott par masodpercenkent TV nezes kozben, hasznalhatatlan.
DeLock 42486-ban a Seagate HDD-nek semmi hangja. Ha mindenkeppen Hitachi kell, olyat vegyel amin meg nincs FW: 560 felirat, az meg nem csinalja a csattogast az ujabbak igen.

[ Szerkesztve ]

(#2455) Tiby_83 válasza Klara_ (#2454) üzenetére


Tiby_83
tag

Basszus, de jó hogy írtad! Nagyon köszönöm! :R

De honnan tudom, hogy milyen FW felirat van rajta? A cimkén kell nézni?
És nem lehet csinálni valamit ezzel a csattogással fw frissítés vagy ilyesmi..

[ Szerkesztve ]

(#2456) Klara_ válasza Tiby_83 (#2455) üzenetére


Klara_
őstag


SATA felirat alatt, regit mar nem nagyon fogsz talalni belole (azon nincs semmi a SATA felirat alatt).
Nekem nem sikerult tenni ellene. Csak a TV-re kotve csinalta, PC-n logva semmi hangja nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#2457) Tiby_83 válasza Klara_ (#2456) üzenetére


Tiby_83
tag

Ja értem, nagyszerű. :(

(#2458) Dzsekó válasza Klara_ (#2454) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nem lehet, hogy TV függő a dolog, ha PC-n nem csinálja? Esetleg a TV-n fw frissítés nem oldja meg?

(#2459) Tiby_83 válasza Dzsekó (#2458) üzenetére


Tiby_83
tag

valami programmal nem lehetne kikapcsolni, vagy fw-t frissíteni ezt a parkolóst dolgot?
A wdidle (aaszem ez a progi neve) nem kompatibilis a hitachi winyókhoz?

(#2460) King Unique válasza Tiby_83 (#2459) üzenetére


King Unique
titán

TV-n biztos nem, esetleg routeren egy külső firmware szóba jöhet, amire Dzsekó is utalt.

PC van pár program, amivel lehet APM-et állítani, mint pl. HD Sentinel, de azok csak addig érvényesek, amíg fut a program. Firmware szinten csak a WD-knél lehet belenyúlni és véglegesen állítani wdidle3 által SATA-n. Ha ezzel rendbe van téve, akkor akár egy sima Blue is jó lehet.

(#2458) Dzsekó: sanszos. :K Sokaknak TV-re kötve eleve jobban növekszik a parkolások és indulás-leállások száma is. Ezek a külső vinyók röviden nem igazán ilyen cuccokhoz valók.

[ Szerkesztve ]

(#2461) Klara_ válasza Dzsekó (#2458) üzenetére


Klara_
őstag

#2139-tol olvasd, nem egyedi hiba. Mas HDD-vel ugyanabban a rackben, ugyanazon a TV-n nincs gond, sot a regi 5k1000-el sem amin meg nincs FW 560 felirat. LG LN575S a TV, a topictars is LG-hez vitte volna. Lehat mas tipusu TV-n nem produkalja ezt nem tudom.
TV FW-je rendszeresen frissitve. A Hitachi a hunyo, de csak a TV-re kotve, PC-n semmi gond. Seagete HDD van helyette 500GB-2TB-ig azok hangtalanok a TV-n is.

[ Szerkesztve ]

(#2462) Tiby_83 válasza King Unique (#2460) üzenetére


Tiby_83
tag

Firmware szinten csak a WD-knél lehet belenyúlni és véglegesen állítani wdidle3 által SATA-n.
Ez alatt ugye azt érted, hogy sata porton beállítod a parkolást, ha azonban usb rack-ben van a hdd, akkor is megtartja a parkolási időnek megadott értéket?

Wd Blue a Hitachi helyett? Mit szóltok? Tartok a blue-tól, tudok a red jobb lenne, de drágább is.

(#2463) Dzsekó válasza Klara_ (#2461) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ezt értem is, de én nem erre gondoltam pontosan. Kifejtem, hogy miért gondoltam, hogy TV-n fw-t kéne frissíteni.
Hitachinál változtattak valamit a fw-en, ami nem lehet egyértelműen rossz, mert csak TV-nél csinálja klattyogást, tehát szerintem itt arról lehet szó, hogy az új fw-es Hitachit a TV régebbi fw-e rosszul kezeli. Ezt persze LG észrevehette és az újabb TV fw-be beletehette a javítást. Ezért a javaslatom, hogy a TV-dre told rá a legújabb fw-t (ha még nem tetted meg), és nézd meg az eredményt (én is kíváncsi vagyok rá). Ha ezután sem jó, akkor sem biztos, hogy később nem javítják a hibát LG-ék. Mivel van/volt több LG TV-m, ezért is tudom, hogy elég innovatívak fw frissítés terén LG-ék. Pl a webOS-es TV-re most jött ki az 5-ös verzió (2 havonta jön ki újabb), amiben rengeteg, szemmel látható hibajavítás van. Számomra 3 idegesítő tulajdonságot javítottak, abból, aminek nagyon örülök, hogy DLNA-n tudok a filmeknél hangsávot váltani.

[ Szerkesztve ]

(#2464) King Unique válasza Tiby_83 (#2462) üzenetére


King Unique
titán

Wdidle3 firmware szinten nyúl bele, így USB-n is meg kell "tartania".
Nem mondom, hogy erővel a Blue, mert nem is annyira jó, de ha rendbe van téve, akkor már ok lehet. Amúgy a Red a favorit. Illetve nekem van ST1000LM024 és ST2000LM003, azokkal sincs semmi gond.

(#2465) Klara_ válasza Dzsekó (#2463) üzenetére


Klara_
őstag

Az enyem tavaji modell, FW upgrade nem segitett, de mar nem erdekes mert kiszortam az 5k1000-eket.

(#2466) batagy válasza Klara_ (#2454) üzenetére


batagy
őstag

Én is a Seagate (Samsung) vinyókat ajánlom. 1TB-osból a ST1000LM024 .

(#2467) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Ennél a háznál van a csomagban egy pici zacskó ,amiben van 4 pici kerek gumi. Azt hová kell tenni? :U

(#2468) tpeter77 válasza Gedeon31 (#2467) üzenetére


tpeter77
addikt

szia

Gondolom fel kell csavarozni a HDD-t egy keretre (nyáklemez).
A HDD és a nyáklemez közé tedd, a csavart meg dugd át a gumin. Rezgés és zajcsillapítás végett szokták alkalmazni.

bezzeg a köcsög Delock nem adott gumit, csak csavarra telt, pedig az árrésükbe 200 is belefért volna. Többet se veszek ilyen drága külső házat.

[ Szerkesztve ]

(#2469) Gedeon31 válasza tpeter77 (#2468) üzenetére


Gedeon31
addikt

Szia!

Ez egész apró gumi nem lehet át dugni.

út

(#2470) jeni válasza Gedeon31 (#2469) üzenetére


jeni
félisten

Akkor a ház aljára ragasztani.

(#2471) Gedeon31 válasza jeni (#2470) üzenetére


Gedeon31
addikt

Oksa köszönöm :)

Sajnos még nem jött meg az SSD , így nem tudom kipróbálni a házat.

Eléggé bosszantó olyan közel van egymáshoz a 2 USB 3 csatlakozó a laptopom és ,ha bedugom ezt ,akkor a másik mellette lévőbe nem fér be pendrive. :(

(#2472) jeni válasza Gedeon31 (#2471) üzenetére


jeni
félisten

Nem sűrűn fogod használni a külső HDD-t. Másik oldalon nincs plusz USB kapu?
Akkor egy minőségi USB 4-s bővítőt kell venned.

(#2473) Gedeon31 válasza jeni (#2472) üzenetére


Gedeon31
addikt

A jobb oldalon van 2 USB2 a bal oldalon 2 USB3 . USB2 az már foglalt :) A minőségi HUB-ra gondolsz az milyen minőségtől jó?

(#2474) King Unique válasza Gedeon31 (#2469) üzenetére


King Unique
titán

Ahogy a fórumtárs mondja, ezek a csúszásgátló és rezgéselnyelő gumitalpak, amit az aljára kell felragasztani.
2,5" gyári külső vinyóknál ez általában alap, viszont nagyon sok 2,5" külső házról lespórolják, ami nem a legjobb. Pozitívum, hogy a RaidSonic ad hozzá.

Esetleg egy MP Tool 2.02 screenshotot betehetsz, hogy nálad is 55AA-e a PID, illetve UASP mód ki van-e kacsolva? Bár utóbbi csak Win 8-től fölfelé derülne ki. Ezeket üresen is meg tudod nézni. A chip gondolom nálad is ASM1153E.

PC-be esetleg még lehet tenni PCIe bővítőkártyát, illetve notinál is van ExpressCard, de utóbbit nem minden típus támogatja. Szal marad az USB 3.0 hub. Hogy melyiket, mi a minőségi, azt passzolom...

[ Szerkesztve ]

(#2475) Gedeon31 válasza King Unique (#2474) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm. Amint bele tudom rakni a laptopból a HDD-t megcsinálom amit kértél.

Mivel érdemes ezeket az apró gumikat felragasztani ? :U

(#2476) King Unique válasza Gedeon31 (#2475) üzenetére


King Unique
titán

Nem feltétlen kell bele HDD, MP Tool látja üresen is, pont azt mondtam.

A kis talpak elvileg öntapadósak aszem, de van az összefoglalóban 2 teszt róla, esetleg a 2 tulajtól kérdezd meg a pontos infót.

(#2477) Gedeon31 válasza King Unique (#2476) üzenetére


Gedeon31
addikt

Oksa köszönöm .

Holnap otthon leszek megnézem , bár lehet kérek segítséget :B Tőled ,mert nem nagyon értek ezekhez. :)

(#2478) jeni válasza Gedeon31 (#2475) üzenetére


jeni
félisten

nem öntapadós? ha mégsem akkor kétoldalú DUPLÓ-val.

(#2479) Gedeon31 válasza jeni (#2478) üzenetére


Gedeon31
addikt

Még nem lestem meg, csak kibontottam délután. Kinézetre bejön. :)

(#2480) King Unique válasza Gedeon31 (#2477) üzenetére


King Unique
titán

OK.
Összefoglalóban akad néhány screenshot. Csak megnyitod és a főablak screenshot kell + a device info. Nem kell semmit elindítani stb.

Csak puszta kíváncsiság, vajon maradt-e a korábbi megoldás, vagy ebbe is már más vezérlő került, más beállításokkal stb? Mert sok gyártónál szeretik váltogatni, mint más az alsógatyát... :D

:R

[ Szerkesztve ]

(#2481) Gedeon31 válasza King Unique (#2480) üzenetére


Gedeon31
addikt

Sajnos nem találok egy olyan MP Tool 2.02 ami ne szemetelné tele a gépem és működne is :(

(#2482) batagy válasza Gedeon31 (#2481) üzenetére


batagy
őstag

MPtools verziói ott vannak az usbdev.ru-n.
A legelején
Asmedia ASM1051 MP Tool v1.10 ; MPTools_1.10v.rar; size: 289 641 bytes
Asmedia ASM1051 MP Tool v2.0.0 ; 105MPTool_2.00v.rar; size: 283 425 bytes
Asmedia ASM1051 MP Tool v2.0.2 ; MPTools_2.0.2v.rar; size: 1 011 057 bytes
Asmedia ASM1051 MP Tool v2.0.4 ; 105MPTools_v2.0.4.rar; size: 988 945 bytes

(#2483) Gedeon31 válasza batagy (#2482) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm megpróbálom.

Feltelepítettem mit is kell nézni? :U

[ Szerkesztve ]

(#2484) King Unique válasza Gedeon31 (#2483) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Az alsó sort kell nézni, ott mi a PID azonosító, illetve a device infó beállításait. Példa [link].
Épp akartam is mondani, hogy a oszlopokat vedd szélesebbre (mint egy Excel táblánál) és akkor látszik a Status és a PID.

55.. —►vsz 55AA lesz az, persze jobb lett volna, ha teljesen látszik. Esetleg kitörlöd a PH! tárhelyről és berakod újra.
Illetve, ha Win8+ van a gépeden, akkor a Device infó ablakban az UASP támogatás és állapota is látszik. Mármint csak Win8-tól fölfelé támogatott natívan, Win7 alatt nem.

[ Szerkesztve ]

(#2485) Gedeon31 válasza King Unique (#2484) üzenetére


Gedeon31
addikt

Feljebb nézed látszik 55AA ,de haza értem megnézem újra :)

(#2486) King Unique válasza Gedeon31 (#2485) üzenetére


King Unique
titán

A tetején lévő, az csak az, amit az MP Tool általánosan kiír mindegyiknél. Az alsó sor a lényeg, mert az vonatkozik konkrétan az adott eszközre.

(#2487) superg


superg
senior tag

Hali!Vettem egy transcend storejet 25s3 -t.Minden frankó volt ennyi pénzért minősiginek tünő ház,kel,fekszik amikor kell,azt hittem minden frankó,aztán most vettem észre hogy amikor 10 perc után elmegy aludni (ki alszik a led is),aztán 1-2 perc után sunyi módon feléled (de a led nem világit) Szóval inkább nem működik az alvó mód mint igen.
AS media 1153e-s csip van benne de nem 55AA hanem ilyen:

Lehet e ezzel valamit kezdeni?

(#2488) King Unique válasza superg (#2487) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

A Transcend eredetileg ütésálló gyári külső vinyókat gyárt, de már én is nézegettem, hogy sima 2,5" külső ház is van a termékpalettán.

"10 perc után elmegy aludni (ki alszik a led is),aztán 1-2 perc után sunyi módon feléled (de a led nem világit) Szóval inkább nem működik az alvó mód mint igen."

Nem lehet, hogy vmi program, vagy rendszerfolyamat nyúl hozzá és amiatt ébred fel?
Amúgy, mivel 5106 a PID, így sajnos nem tudsz vele mit kezdeni... :( Kizárólag 55AA esetén lehet flashelni és frissíteni. 5106, 5136, 1053, 1153 PID azonosítók esetén nem.

[ Szerkesztve ]

(#2489) Gedeon31 válasza King Unique (#2484) üzenetére


Gedeon31
addikt

Így gondoltad? :U

(#2490) King Unique válasza Gedeon31 (#2489) üzenetére


King Unique
titán

Igen. :R
Illetve a Device Info beállításait, amit fentebb linkeltem.

(#2491) Gedeon31 válasza King Unique (#2490) üzenetére


Gedeon31
addikt

Azt hogyan tudom megnézni? :U

(#2492) superg válasza King Unique (#2488) üzenetére


superg
senior tag

Erről van szó amit lenkeltél.Egyébként tényleg jó ezt leszámítva,de pont azért vettem ezt mert már a gyári oldalán is fel van tüntetve a 10 min sleep.
Ezt csinálja STB-n TV-n is úgyhogy ez ilyen.Csak az a kérdés hogy sikerült egy hibásat kifognom vagy mind ilyen,de van egy érzésem hogy ezt nem fogom most megtudni mert inkább a pénzt kérem vissza(netes rendelés)
Pedig már akartam is írni milyen jó mehet az ajánlottak közé :) Csak vártam azért néhány napot vele.

(#2493) King Unique válasza Gedeon31 (#2491) üzenetére


King Unique
titán

Felül az utolsó (4.) ikon (Check Config). majd ott a Device info ablakot kell megnyitni.

(#2494) King Unique válasza superg (#2492) üzenetére


King Unique
titán

Alvó módnál az a probléma, ha nem tud felébredni és pl. hibaüzenetet dob. Az, hogy elmegy alvóba és vmi felébreszti, az kisebb gond. STB-t és TV-t említesz, amiken alapból nem annyira mérvadó, hogy pl. egy alvás működik-e, mert elsődlegesen PC, notebook + desktop OS kombónál kell ennek simán mennie. Ott is ez a helyzet?
Másrészt ezt a kis malőrt leszámítva attól még lehet jó rack.

(#2495) Gedeon31 válasza King Unique (#2493) üzenetére


Gedeon31
addikt

Ez lenne az ? :U

Ebből mit is tudunk meg? :U

(#2496) superg válasza King Unique (#2494) üzenetére


superg
senior tag

PC-n is ilyen persze.Modjuk nekem nem kis malőr mert pont STB-hez vettem és az készenléti állapotban(ahogy a legtöbb időt tölti) nem kapcsolja le a rákötött HDD-t.És ha egy ilyet rárakok akkor pörög örökkön örökké.
De ha kell valakinek 3K-ért viheti :)

[ Szerkesztve ]

(#2497) Klara_ válasza King Unique (#2464) üzenetére


Klara_
őstag

Az ST2000LM003 nalad mennyit ment eddig? En kicsit tartok az enymtol, hogy ez a 3 lemez 6 fej nem lesz tartos es kimelgetem rendesen. Tul sok adatot buknek ha feladna.

(#2498) King Unique válasza Gedeon31 (#2495) üzenetére


King Unique
titán

Igen. :K

Amit megtudtunk:

• PID: 55AA —►frissíthető firmware.
• Firmware version: 130925210000 —►ha ASM1153E, akkor nem a legfrissebb van rajta.
• Config info: mindenhol X (ki van kacsolva) —►vsz leállítás, alvó mód és társai nem működnek.
• UASP: a chip támogatja, de a rajta lévő firmware nem, ki van kapcsolva.

Amúgy meg nem érdemes semmit piszkálni, frissíteni rajta, ha nincs vele gondod.

Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#2499) Gedeon31 válasza King Unique (#2498) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm :)

leállítás, alvó mód és társai nem működnek - ezt frissítés után sem lehetne működésre bírni?

(#2500) King Unique válasza superg (#2496) üzenetére


King Unique
titán

Így már kényelmetlenebb a dolog. STB és társai más tészta, azokon nem is várható el, hogy minden úgy működjön, mint PC-n.

(#2497) Klara_: az enyém még nagyon új, most éppen tesztelgetem. Nem tudom mennyire lesz tartós, de ennyi erővel ekkora méretben a WD20NPVX és MQ01ABB200 sem jobb. :N Azok 4 tányér + 8 fej és 15 mm-es magasság. Én direkt azért vettem az ST2000LM003-at, mert az csak 3 tányér + 6 fej és 9,5 mm magas. Így jó normál 2,5" házba, sőt még a notebookba is. Valamint gyorsabb is, mert nem 500, hanem 667 GB-os tányérok vannak benne. Szerintem nem rossz ez. ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.