Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) celf válasza King Unique (#2047) üzenetére


celf
őstag

Köszönöm a kimerítő választ!

Az a helyzet, hogy kicsit önző módon nem akarok túl sok energiát belefektetni a rack felkutatásába. Lényeg, hogy ~5k körül legyen és működjön.
De amiket linkeltél pont ilyennek tűnnek.
köszönöm!! :R

(#2052) King Unique válasza celf (#2051) üzenetére


King Unique
titán

Akkor tudsz választani azok közül. A Manhattan meg ki tudja milyen.
Melyik lesz a befutó?

(#2053) Klara_ válasza nmy1212 (#2046) üzenetére


Klara_
őstag

Nalam Hitachik es Seagate van benne, soha ilyen problemam nem volt vele.
Probald meg toltos USB portra tenni.

@ (#2049):
Ha mashol is es masolas kozben is szakad vidd vissza!

[ Szerkesztve ]

(#2054) nmy1212 válasza Klara_ (#2053) üzenetére


nmy1212
tag

#King_Unique: Köszönöm szépen a választ! Átraktam USB 2.0-ba ott nem szórakozik eddig.

#Klara_: Most megvárom csinálja e megint ezeket. Ez az első külső merevlemezem ezért sem nagyon tudom hogy miért produkálja ezeket.

(#2055) King Unique válasza nmy1212 (#2054) üzenetére


King Unique
titán

Ha 2.0-ba ok, akkor vsz USB 3.0 chipset / driver probléma? Azt nem írtad milyen oprendszer, mert ha Win7, akkor azon érdemes lehet az alaplapi 3.0 drivert frissíteni, hátha javít rajta.
Ha nem, akkor meg tényleg vidd vissza és cseréltesd ki újra, vagy egy másik rack-re, mert nem érdemes szenvedni vele.

(#2056) Frenky89


Frenky89
őstag

Sziasztok!

Az összefoglalóban lévő táblázat mennyire aktuális?
Egy WD3200BEKT 2,5"-es 9,5mm-es vinyót szeretnék USB3.0-ás külső rack-be szerelni, mit ajánlotok?

(#2057) King Unique válasza Frenky89 (#2056) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Nem a legfrissebb sajna...update majd.
Amik a napokban fentebb voltak írogatva, linkelve, azok közül lehet választani.
Pl. az ITT lévők közül, illetve talán EZ is használható valamire.

[ Szerkesztve ]

(#2058) Frenky89 válasza King Unique (#2057) üzenetére


Frenky89
őstag

Köszi!

Az első linken az ikonok mit jelölnek?
Még jó, hogy kérdeztem, mert Delock-ot néztem (ár alapján) és ezek szerint nem mindegyik annyira jó.

Más téma: alapvetően azért szeretnék USB3.0-asat mert az asztali gépem támogatja, azt viszont nem szeretném, hogy csak azon a gépen menjen és pl. a laptopon, ahol nincs USB3.0 ott ne.
Ha jól tudom, akkor a 3.0 nem csak bitből, hanem kakaóból is többet tud átereszteni, mint a 2.0. Van olyan 3.0-ás rack, ami 2.0-ról is tökéletesen működik, vagy ez inkább a belerakott HDD-től függ?

(#2059) King Unique válasza Frenky89 (#2058) üzenetére


King Unique
titán

Egyértelmű a jelentésük, hogy (szerintem) melyik jó, melyik nem, melyik bizonytalan. Egyik oldalról lehet valakinek szubjektív ez az értékelés, de a topiklakók véleményezései és tesztjei eléggé egyértelműek, így az objektív szemlélet és minősítés is megvan.

USB 3.0 visszafelé kompatibilis, tehát minden 2.0 aljzatban működik, PC-n, notin és desktop OS párosításnál biztosan. Gond annyi lehet, ha pl. 2,5" esetben a 2.0 port árama esetleg kevés neki és emiatt nem pörög fel, de ez már merevlemeztől függ. Ilyenkor egy USB Y kábel orvosolja a problémát, illetve vannak olyan külső házak, amikhez alapból azt adnak.
Áramfelvétel terén tehát HDD is számít (xy típus és 5400 vs. 7200 RPM), de szerintem egy régi 320 GB-os, 5400-as WD-vel nem lesznek ilyen téren gondok.

[ Szerkesztve ]

(#2060) Klara_ válasza Frenky89 (#2058) üzenetére


Klara_
őstag

Ilyen black nalam ment OS mentes alatt DeLock 42486ban. Jol elvoltak, az ujabb kiadasat plane nyugodtan megveheted, 2014 utani jeloles legyen a nyakon! Lasd a kepeim feljebb.

(#2061) Feralheart


Feralheart
tag

Az i-tec külső winchester házakról mi a véleményetek?

(#2062) King Unique válasza Feralheart (#2061) üzenetére


King Unique
titán

Tapasztalat a MySafe Advance USB 3.0 + FW800 típusról van, amit itt is tesztelt az egyik fórumtárs [link].
Ez szerintem egy elég jó modell, full alu, csavaros merevlemez rögzítés, jó felszereltség stb. Van neki egy olcsóbb, csak USB 3.0 változata is, MySafe Slim Advance néven, vsz az is hasonlóan jóféle, de idehaza nehezebb beszerezni.
A többivel kapcsolatban nem tudok nyilatkozni.

(#2063) Frenky89 válasza King Unique (#2059) üzenetére


Frenky89
őstag

Azt hiszem a becrux lesz a befutó, mert árban is jó és jó véleménnyel is vagytok róla, ahogy látom.

(#2064) King Unique válasza Frenky89 (#2063) üzenetére


King Unique
titán

Igen, az egész jó kis rack és gyárilag Y kábelt adnak hozzá, ráadásul jó hosszút (kb. 1 m).
Viszont, mint írtam Win8.1 alatt nálam kicsit szaggat az adatátvitel, de ha Win7/10 lesz a használni kívánt rendszer, ott ok. Meg nincs az alján csúszásgátló talp, annyi kis hibája van még.
Még ez a Kolink rack hasonló hozzá és elég olcsó is, bár, hogy milyen vezérlős, adott OS alatt hogy viselkedik, azt nem tudom?

[ Szerkesztve ]

(#2065) Feralheart válasza King Unique (#2062) üzenetére


Feralheart
tag

Köszi :)
Nekem a 2.0-ást sikerült beszerezzem :)

(#2066) King Unique válasza Feralheart (#2065) üzenetére


King Unique
titán

Mármint egy régebbi 2.0-ás verziót, melyiket pontosan?
Hát, ha elég neked a USB 2.0, akkor ok.

(#2067) Feralheart válasza King Unique (#2066) üzenetére


Feralheart
tag

Lenovo x61-esem van jelenleg :) (tökéletesen szuperál arra amire nekem kell) :D

(#2068) King Unique


King Unique
titán

USB 3.1 külső 2,5" HDD ház

A népszerű német gyártó, a Sharkoon, nemrég elkészítette a QuickStore sorozat, új USB 3.1 csatlakozóval szerelt verzióját QuickStore Portable USB 3.1 néven.
Ami érdekes, hogy nem követték a divatot és nem erőltették az USB-C csatlakozót, mint pl. a Lacie, az új gyári külső merevlemezénél. Hanem csak sima Micro-B aljzatot tettek rá...

QuickStore Portable USB 3.1

• ASMedia ASM1142 chip
• UASP mód támogatása
• nem csavaros HDD rögzítés
• patentos fedélrögzítés (tool-free)
• nem teljesen fém ház
• Micro-B aljzat és csatlakozó

Ár:

- A sima 3.0-ás QuickStore modellek általánosan 6000 forintért kaphatóak [link]
- Az új USB 3.1-es QuickStore ára 30-40 euró (~9000-12000 HUF) között van jelenleg [link]

Teszt:

Sharkoon QuickStore Portable USB 3.1 + Samsung 840 Evo / 850 Pro SSD teszt

LC-Power LC-25U3-Becrux (ASM1053) + Samsung 840 SSD teszt

A két tesztből egyértelműen látszik, hogy az SSD teljesítménye ASM1053 USB 3.0 vezérlővel is nagyjából kihasználható, de ha ennél még többet, pl. nagyobb írási sebességet akarunk, akkor az USB 3.1-es vezérlő a jobb választás.
Viszont egyelőre az SSD alapú külső megoldások nem igazán elterjedtek még és legtöbben a 2,5" külső házakba HDD-t tesznek általában. Így, ha nem akarunk nagyobb teljesítményű SSD-t is használni, akkor megfelel egy sima USB 3.0 külső ház is az igényeinknek.

[ Szerkesztve ]

(#2069) adika4444


adika4444
addikt

Sziasztok!

Van egy kis problémám!
Itt ajánlott Raidsonic IB-253U3 típusú házzal van az eset.
Tegnap eldobta a netbookom reggel, tehát használtam, majd megszakadt a kapcsolat. Nem tulajdonítottam neki nagy jelentősséget, előfordul az ilyesmi. Viszont estig 2x szakadt meg, ma további 3x, tehát a házzal lesz a baj.
A hibajelenség:
Megy minden gond nélkül. Megszakad a kapcsolat. Ekkor a ház bármilyen laptop 3.0-ás portjában nem megy, 2.0-ban nagy nehezen esetleg felismeri, de az is nyögvenyelős.
Eltelik néhány perc, akár 5-10, aztán ha bedugom, akkor magához tér, és minden gond nélkül hasít tovább, ki tudja meddig.
Vinyót már formáztam, a kötetet újra létrehoztam, de másik ugyan 2.0-ás házban nincs gond.
Mit tehetnék a hibaelhárítás érdekében? Gariztatni majd csak leghamarabb hétfőn tudom, de félek attól, hogy elhajtanak, elvégre kétlem hogy egésznap tesztelni fogják...
Szóval mit tudok tenni?
Köszi!

üdv, adika4444

(#2070) King Unique válasza adika4444 (#2069) üzenetére


King Unique
titán

Ugyanazon netbookon a 2.0 házban, uaz a HDD megy problémamentesen, tehát nem az áramellátás a gond?
Az IB-253U3 USB kábele megfelelően illeszkedik a gép aljzatában, nem mozdul el? A HDD állapota megfelelő (HD Sentinel)?
Nincs a közelben vmi vezeték nélküli egység, Wi-Fi és társai, mert az interferencia miatt USB 3.0-nál az is okozhat az adatkapcsolatban szakadozást??

"Eltelik néhány perc, akár 5-10, aztán ha bedugom, akkor magához tér"
Ez így abszurd... ha nem tápellátás probléma, nem is vezeték nélküli kapcsolat kavar be és nem a merevlemez rossz, akkor ilyet nem lenne szabad produkálnia. Ilyenkor sanszos a külső ház hibája és gariztatni kell.

[ Szerkesztve ]

(#2071) adika4444 válasza King Unique (#2070) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Igen, 2.0-ás házban rendben megy. Ha ezt a 3.0-ás házat dugom 2.0-ba, akkor meg kiírja, hogy 2.0-ba kötve gyorsabb, és 1 Megabytes a másolási sebesség, ami nem éppen sok. Viszont amikor nincs hiba, minden csati jól ismeri fel. Ja amikor gond van, másik laptopom ami Asmedia USBB 3.0-as az sem ismeri fel, aztán ha eltelik ez a kis idő, akkor minden megy tovább, mint ha soha nem lett volna semmi. HDS hibátlannak írja. Amikor ez a gáz van, eszközkezelő sem látja. USB-ben szilárdan van, ha éppen működik és húzkodom nem mozdul ki, kábel a gépbe, meg a házba jól érintkezik.
Wi-fi van, de ha hetekig nem volt vele gond, akkor miért jön most elő, ráadásként két gépen? Netbookon 5 Ghz a wi-fi, másik gépen pedig gigabites kábeles csatolás van.

Igen, én is a gariztatásra gondoltam, csak a probléma az ezzel, hogy a kis szivacs amit ugye a hdd mögé kell betuszkolni, az már kissé el van deformálódva, elnyomta a vinyó. Ebbe beleköthetnek?
Továbbá hogyan oldjam meg hogy foglalkozzanak ezzel? Mert a probléma néha 1-2 óra után, néha viszont 4-6 óra után jön csak elő eddigi tapasztalataim szerint.
Ja például most is hibátlanul megy, ki tudja meddig...
Köszi a váalszt!

üdv, adika4444

(#2072) King Unique válasza adika4444 (#2071) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

"2.0-ba kötve gyorsabb, és 1 Megabytes a másolási sebesség"
Előbbi normális, de utóbbi nagyon nem, ha csak 1 MB/s az átviteli sebesség... :N Írtad korábban, hogy hosszabbító kábelt akarsz venni hozzá. Azzal használod, vagy a gyári röviddel?

"Mert a probléma néha 1-2 óra után, néha viszont 4-6 óra után jön csak elő eddigi tapasztalataim szerint."
Na, ez a fura, mert ha a házzal alapból vmi nagy gond lenne, akkor folyamatosan kéne produkálnia a hibát, nem csak x óra múlva. Biztos, hogy nincs vmi zavaró tényező, Wi-FI, vagy egyéb? Másik topikban vkinek egy bluetoots vevőegység zavart be a PC-s előlapi portok működésébe és csak hatlapin ment normálisan.

"Ekkor a ház bármilyen laptop 3.0-ás portjában nem megy, 2.0-ban nagy nehezen esetleg felismeri, de az is nyögvenyelős.
Eltelik néhány perc, akár 5-10, aztán ha bedugom, akkor magához tér"

Ez a nyögvenyelős felismerős is kissé bizarr...ha nem zavarja semmi, akkor ez a rack vezérlés hibájára, vagy merevlemez hibájára utalhat. De, ha utóbbi HDS szerint 100/100 és SMART is ok, akkor az kizárható.

Zoli-bácsinak van ilyen külső háza [link], de ő Win8.1 alatt nem panaszkodott ilyen hibára és a JMS567 chip is elég jónak mondható. Nálad milyen OS?
Esetleg még, ha nincs a merevlemezen fontos cucc, meg lehetne próbálni a diskpart módszert [link], majd utána újrainicializálni és partícionálni a rack-ben. Mert vannak olyan házak, amik a máshol (gépben) inicializált meghajtót nem jól kezelik.

Garancia:
Kényes dolog, mert több helyen is láttam leírva, hogy a kompatibilitási problémák nem tartoznak bele. Ha tehát nálad x gépen nem jó, de másikon ok, akkor nem indokolt a csere. De, ha valóban máshol is produkálja a hibát és elmondod, hogy több gépen és OS-en, több USB portban is előfordult, emiatt nem tudod normálisan használni, akkor már el kell fogadniuk. Szivacs elmozduláshoz nem tudom mit szólnak, igazgasd helyre, vagy annyira feltűnő?
Ha fentiekre meg lesz a válasz és sikerül előbbre jutni, akkor nem érdemes szenvedni vele. Lehet épp egy selejtes modellt fogtál ki.

[ Szerkesztve ]

(#2073) adika4444 válasza King Unique (#2072) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Van hozzá hosszú kábelem, Equip USB 3.0 1,8 méter, de a hiba előjöttekor bedugtam a rövid drótot, és azóta azzal használom.
A Wi-fi integrált, bt is van a gépben, de mivel nem használom az eszközkezelőt segítségűllhívva letiltottam a cuccot.
Na ezt amit linkeltél megpróbálom, hátha menni fog, reméljük.

2 gépen is megvan a hiba. Igaz a netbookkal használom, tehát az dobja el, de ameddig az a néhány perc el nem telik, addig az Asmedia chipsetes laptop sem ismeri fel 3.0-ban, csak USB 2-ben.
Aztán amikor letelt, ismét hibátlan.
Legutóbbi reggel volt, azóta nem tapasztaltam a hibát, szóval érdekes. Bár most a laptop kábelen van a netre kötve. Viszont ha a wi-fi zavar be az erődbe, akkor egyrészt eddig miért nem csinálta, másrészt akkor nem tudok wi-fi-zni?
Egyébként korábban tévedtem, 2.4 Ghz-s hálón volt a gép, majd most megpróbálom az 5g-t, mert ha ott nincs gond, max nem használom a 2.4-et. Vagy ha használom, együttélek a szakadozással.
Ja még valami
amikor ez a hiba fennáll, vinyó nélkül sem ismeri fel a racket egyik gép 3.0-ja sem, az idő letelte után már igen.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#2074) King Unique válasza adika4444 (#2073) üzenetére


King Unique
titán

"de ameddig az a néhány perc el nem telik, addig az Asmedia chipsetes laptop sem ismeri fel 3.0-ban, csak USB 2-ben."
Ezt a néhány perces időlimitet nagyon nem tudom hova tenni (vmi reset?), mert ok, hogy netbookon ledobálja, de ha átdugod másik gépre, ott mennie kéne kapásból. Alapból ilyen nehézkesen ismeri fel a hibajelenség nélkül is?
Ha főleg csak 3.0 portba csinálja az gyanús, de hogy pontosan mi okozza, ha nem a Wi-Fi, azt nem tudom...

(#2075) celf válasza King Unique (#2052) üzenetére


celf
őstag

LC Power LC-25U3-Becrux, mert ez a legolcsóbb és nem néz ki rosszul.
Meglátjuk hogyan muzsikál majd :)

szerk: talán még annyi, hogy ezekhez nem kell majd Y-kábel?

[ Szerkesztve ]

(#2076) King Unique válasza celf (#2075) üzenetére


King Unique
titán

Olcsóbb még akad tőle, de valóban jó áron van és minőségi darab.
Gyárilag Y kábelt adnak hozzá, de általában elég csak a fővonalat bedugni, USB 3.0-nál biztosan.
Milyen merevlemez lesz beletéve?

Látom mki Becrux-ot vesz, lehet én reklámoztam túl egy kicsit.... :D

(#2077) BullZeye válasza King Unique (#2068) üzenetére


BullZeye
veterán

Pont a legjobb részét hagyják ki, mert "nem követik a divatot"... holnaptól polómat használom nadrág helyett, mert én se követem a divatot :D

(#2078) King Unique válasza BullZeye (#2077) üzenetére


King Unique
titán

Legalább használható lesz a régi 3.0 kábellel is, illetve sima Type A portba is dugható... :D
Amúgy lehet kényelmes ez az USB-C, csak az a baj vele, hogy semmilyen más aljzattal nem kompatibilis és még nem igazán elterjedt. Szerintem még egy ideig maradnak a 3.0-ás külső házak és gépeken a 3.0 portok is.
Az USB 3.1-nek akkor lesz igazán értelme, ha az SSD-k ára jelentősen lejjebb megy és külső használatuk is jobban elterjed.

(#2079) celf válasza King Unique (#2076) üzenetére


celf
őstag

320-as WD [Scorpio Blue] lesz. és egy Dell Inspiron már nem tudom milyen de vagy 5 éves noteszba lesz rádugva. Remélem tudja a 3.0-át majd a USB slot amúgy... :)

(#2080) King Unique válasza celf (#2079) üzenetére


King Unique
titán

Értem.
3.0 port gondolom benne van speckóban, hogy tudja-e? Illetve, ha megnézed az aljzatot, akkor a pereme kék, vagy ha nem, akkor "SS" = SuperSpeed jelölésnek mindenképpen lennie kell fölötte.

(#2081) Feralheart


Feralheart
tag

Sziasztok!
Körülbelül mekkora HDD-t érdemes rakni egy 2,5" külső házba? :)

(#2082) King Unique válasza Feralheart (#2081) üzenetére


King Unique
titán

Amekkora belefér (magasság) , amekkorát le tud kezelni (tárhely) a rack. :)
A legtöbb, főleg újabb 2,5" USB 3.0 ház manapság 2-3 TB-os notivinyót kezel, de van amelyiknél kapacitáslimit sincsen.

(#2083) batagy válasza Feralheart (#2081) üzenetére


batagy
őstag

Előfordul olyan is, akinek a lemezek száma is számít, például a zaj minimálizálása érdekében max 1 lemezt akar, annak 500 GB az ajánlott. Pl. Seagate ST500LM012 (=Samsung) vagy Toshiba MQ01ABD050. Más szempontból is felmerülhet ez, ha mondjuk valaki azt szeretné, hogy az adatai ne egy helyre legyenek koncentrálva, hanem legyenek disztributálva valamilyen szinten. Ha mondjuk egyik HDD tönkremegy, akkor ne vesszen el annyi adat. Én ilyen vagyok, max 500 GB-os HDD-ket veszek mindig emiatt a két ok miatt.

(Ejtettem már le egy vinyót, ami tönkre is ment. Egy harmadik szempont, a rajta lévő zenék library scannelére miatt is jobb ha nem nagyobb a vinyóm, a NAS Squeezebox Server nem egy gyorsvonat.)

(#2084) King Unique válasza batagy (#2083) üzenetére


King Unique
titán

Igen valóban ezek is fontos szempontok, nyilván jobb felállás az 1 tányér & 2 olvasófej vs. 2 tányér & 4 olvasófej vs.3 / 4 tányér & 6-8 olvasófej. Valamint nyilván nem egy nagyra kell minden cuccot tenni, hanem több helyen kell tárolni. :R

Viszont manapság, ahogyan én is, úgy nagyon sokan kicsit mohóak tárhely tekintetében és szeretnék megcsípni a jobb ár-érték arányú megoldást. Márpedig e terén egyértelműen a 2,5" 1 TB-os merevlemezek a legjobbak:

500 GB MQ01ABD050 vs. 1 TB MQ01ABD100
500 GB ST500LM012 vs.1 TB ST1000LM024
Sőt, az 1,75 TB-os ST1750LM000 is igen csak csábító.

És bezony ez is számít sokaknál. :K

[ Szerkesztve ]

(#2085) Feralheart válasza batagy (#2083) üzenetére


Feralheart
tag

Laptopomban van egy 1 terrás most, amit így "fix vinyó"ként elég nehezen tudom kihasználni (ezt a gépet csak itthon használom, amikor utazok vagy elmegyek valahova a Lenovo x61-esemet használom) és arra gondoltam, hogy ebbe veszek egy kis 300GB-set, és a benne lévő egy terrásat meg bele rakom külsőbe.
Adatok biztonsága szempontjából egy mennyire jó ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#2086) King Unique válasza Feralheart (#2085) üzenetére


King Unique
titán

Nem tőlem kérdezted, de szerintem 2,5" 320 GB-os HDD-t manapság nem éri meg venni, mert azoknak a legszrabb az ár-érték aránya [link]. Max esetleg használtan, jóval olcsóbban, de az meg rizikós.
Adatbiztonság = több, fizikálisan elkülönülő HDD alapú adattár + optikai lemez / felhő.

[ Szerkesztve ]

(#2087) Feralheart válasza King Unique (#2086) üzenetére


Feralheart
tag

És ha csak zenék is filmek vannak rajta ezen a HDD-n? (A képeimet és a fontosabb dolgokat már eleve felhőben tartok, de a zenéket túl lassan szinkronizálja fel/le a dropbox)

(#2088) King Unique válasza Feralheart (#2087) üzenetére


King Unique
titán

Azt már mki maga dönti el, hogy számára mi a fontos és mi nem, mennyire könnyen tudja pótolni, hajlandó-e bebiztosítani az adatokat, vagy nem... :)

[ Szerkesztve ]

(#2089) adika4444


adika4444
addikt

sziasztok!

Tesztelgettem, hasnáltam az IB-253U3 külső 3.0-ás slim házikómat, amiről írtam kedden, hogy szakad.
Na most szerdán úgy tűnt, normalizálódott, viszont tegnap arra ébredtem, hogy már megint le volt válva.
ráakasztottam nagynehezen, majd most dél körülig nem volt probléma..
Viszont hallottam megint a kihúzós hangot, és valszeg teljesen behalt.
3.0-ás port: Nem ismeri fel, de áramot kap, vinyó pörög
2.0-ák: Az USB eszköz nem ismerhető fel.
Úgyhogy ez már szerintem biztos garis.
Ja még egy dolgot megpróbáltam, háthahátha alapon. Kikaptam a vinyót, és üresen próbáltam a házat, de úgy is csak a fenti jelenségeket mutatta.
Mi romolhatott el benne? Gondolom itt már nem is kérdés, hogy garira kerül a sor, igaz?
Saját kábelt használok már hétfő óta amikor eldobta magát, hogy nehogy az utángyártott Equip legyen a hibás, de nem az volt.
Közben egy másik Acerrel is kipróbáltuk, így 4 azon gépek listája amiken ilyenkor meg van dögölve, és amikor megy mindegyiken megy.
A4Team-nál mennyit szöszölnek a gariztatással? Mert ha sokat, akkor inkább megmondom hogy adják vissza a pénzt, igaz a 14 nap lejárt, de hátha, aztán valahonann máshonnan megrendelem, vagy egy másikat rendleek.
bár igazság szerint nagyon jó házikó, szal rendelnék én akár ugyanilyet is.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#2090) King Unique válasza adika4444 (#2089) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Hát, ha nem a merevlemez múlt ki benne és ilyenkor abszolút nem látszik eszköz, illetve lemezkezelőben sem, akkor a házzal van a probléma. Elképzelhető, hogy vmi selejteset fogtál ki, sajnos manapság még a jobb márkáknál is előfordul...
Én is ott vettem, de gariztatni még szerencsére nem kellett semmit. Egy ilyen alapból minden helyen kicsit elhúzódik, rosszabb lehet akár pár-néhány hét is. Pénzt nem tudom, hogy visszaadják-e, mert ilyen esetben nem szokták, bár ez egy pár ezres kis tétel?
Majd számolj be a fejleményekről, illetve ha más rack-re akarod cseréltetni, akkor megpróbálunk abban is segíteni. :R

[ Szerkesztve ]

(#2091) adika4444 válasza King Unique (#2090) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

A merevlemez 101% hogy jó, mivel egy másik USB 2.0-ás külső házban teszi jelenleg is a dolgát.:)
Hát a gariztatást majd megmondom, hogy gyorsan kellene, hátha... Ha meg a pénzt visszaadják, akkor még mobilról megrendelem:D
Majd mindeképpen beszámolok. Egyébként most is megpróbáltam hátha alapon, de most sem ismeri fel.
Más rackre még nem igazán tudom, hogy lecserélném, avagy nem, nagyon elégedett voltam ezzel ameddig jó volt, úgyhogy azthiszem bepróbálkozok még egy ilyennel, max ha az is megdöglik, akkor leváltom... De az ajánlást köszi.
Ja ilyen szilikon tokot valahonnan lehet szerezni a ház nélkül? Van egy másik házam, ami ránézés alapján belmenne, ha kicsit feszítené is a tokot, de akkor lenne egy jó rezgéscsillapító ehhez a házhoz is.

üdv, adika4444

(#2092) King Unique válasza adika4444 (#2091) üzenetére


King Unique
titán

OK, akkor majd eldöntöd és várjuk a fejleményeket.
Szilikon védőburkolatok általában egyediek a gyári külső, illetve külső HDD házakhoz, de lehet venni univerzális megoldásokat is, bár méret terén ok lesz-e, azt nem tudom.

(#2093) King Unique válasza King Unique (#2068) üzenetére


King Unique
titán

Újabb USB 3.1 külső 2,5" HDD ház

Úgy látszik a másik népszerű német gyártó, a RaidSonic sem követi a divatot és az új ICY BOX IB-234-U31 USB 3.1-es külső házra, szintén csak Micro-B aljzatot tettek.
Nem tudom mi célból döntöttek a régi típusú csatlakozó mellett, de valószínűleg egy ok lehetett a visszafelé kompatibilitás is, mert a gépeken az USB-C aljzat még nagyon nincs elterjedve.
Az ára valamivel kedvezőbb, mint a Sharkoon modellnek, 30 helyett már 20-23 + Euró (6000-7000+ HUF) körüli áron megvásárolható.

[ Szerkesztve ]

(#2094) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Gondoltam így hétvégéig lecseng, de nem, így leírom, hogy most hogyan állunk.

Hétfőn bevittük a HDD-t gariztatni. Aznap is próbáltam, nem ment.
Tehát bevittük, jöttek a szokásos kérdések, többel is próbáltam, mondtam h nem, ha a házat nem ismeri fel akkor nincs értelme...
Mondták hogy eszt valszeg cserélni fogják, meg hogy nem jött vissza ilyenből még egy se gariba. Nagyon feldobott, viszont ez azért annyiban bíztató volt, hogy talán az újjal már kicsi a problémára az esély.
Eztán megígérték, hogy már hívnak. Okés, hajrá, már várom, nagyon örülnék neki ha még ma vagy esetleg holnap megjönne, ez a 2.0 olyan lassú, hogy néha majdnem elalszom:DDD.
Szóval jelenleg így állunk, ha van fejlemény akkor írom.

üdv, adika4444

(#2095) King Unique válasza adika4444 (#2094) üzenetére


King Unique
titán

"Hétfőn bevittük a HDD-t gariztatni"
Nem a rack-et vitted, nem azzal volt a gond??

(#2096) adika4444 válasza King Unique (#2095) üzenetére


adika4444
addikt

Bocs, elírtam:D...
Egyébként az normális, hogy kedd van, tehát már több mint egy hét eltelt, és nem voltak képesek telefonálni, hogy mi van?
Végigpróbálják minden hdd-vel hogy megy-e?

üdv, adika4444

(#2097) King Unique válasza adika4444 (#2096) üzenetére


King Unique
titán

A garanciális ügyintézés és csere, jellemzően sok helyütt nyögvenyelősen megy...nem is erőltetik meg magukat annyira, mivel nekik ebből hasznuk, bevételük nincsen.
1 hét az még jó, nálam pár éve, másik helyen egy külső USB-s ODD-vel, több mint 2 hónapig szöszöltek... függ ez nyilván attól is, milyen termék, mennyire nehéz beszerezni stb. Aszem van vmi max időtartam a javításra / cserére, talán 20 nap / 1 hónap, ami alatt meg kell oldaniuk, de ebben nem vagyok biztos.
Garancia kérdés, fogyasztóvédelem topikban kérdezd meg.

"Végigpróbálják minden hdd-vel hogy megy-e?"
Nem hiszem :N , max beletesznek egyet és megnézik (vagy ott, ahova felküldik), hogy megállja-e a helyét a bejelentett hibajelenség és nem csak user/ hardver error.
Illetve, mivel ez eleve egy kis tétel (3-4k), így nekik sem éri meg annyira megtagadni a cserét, mert fontosabb a vevő elégedettsége. Hiszen, az a jó, ha legközelebb is náluk vásárol, ajánlja ismerőseinek a helyet. Míg, ha negatív tapasztalata van (gari), akkor jellemzően mindenhol lehúzza.

[ Szerkesztve ]

(#2098) adika4444 válasza King Unique (#2097) üzenetére


adika4444
addikt

zia!

Rákérdezek.
A végigpróbálósat csak viccből írtam:)

Amúgy remélem nekem azért nem lesz 2 hónap, az egy kicsit durva lenne...

üdv, adika4444

(#2099) tigipuf


tigipuf
senior tag

csókolom!
külső hdd-ben ez jó ár-érték arány esteleg ne[link]m?

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#2100) King Unique válasza tigipuf (#2099) üzenetére


King Unique
titán

Szevasz!

Igen, az M3 Portable ár-érték aránya elég jó, a releváns topikból tudok tesztet is mutatni az 1 TB-os verzióról [link].
Pont a napokban írtam egy kis cikket a 2,5" árakról és lehetőségekről:

● Nagy tárhelykapacitású (3-4 TB) 2,5" külső merevlemezek ●

Itt találsz egyéb alternatívákat, külső mobil rack + HDD megoldásokat (ami ezen topik témája) is ebben a méretben. M3 Portable esetében kontra a műanyag ház és integrált USB aljzat, amire a cikk hsz-ekben is van utalás.
De, ha nem akarod nagyon ragozni és kellenek a szoftveres extrái is, akkor jó választás lehet.

"csókolom" - ez mi ez, csak poén?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.