Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:49:35

LOGOUT.hu

Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Kérdezés előtt, kérjük olvasd el az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2401) tpeter77 válasza King Unique (#2400) üzenetére


tpeter77
addikt

köszönöm
bocs, a táblázatot elfelejtettem megnézni.

(#2402) artiny


artiny
őstag

Nagyon olcso usb rack kozul noname ebayes, 5€ korul lehet kapni valamit? (nincs penzem a paypallon) :U
Egy 500gb hdd menne bele,2,5" -s. Lehet usb 2,0 is,mivel csak videokat tarolnak rajta így neha elovennem hogy atmasoljam a gepbe rola ami kell.

Ha jol lattom ez egy ajanlott fajta ?!? 1.) New Ultra Slim USB 2.0 2.5" SATA External Box Hard Disk Driver Case Enclosure YU

vagy pedig ez talaltam legolcsobb talalatkent: 2.) New USB 2.0 480Mbps Enclosure Case Box for Laptop 2.5" SATA Hard Drive UR

vagy pedig ezek kozul:
3.) USB 2.0 480Mbps Enclosure Case Box for Laptop 2.5" SATA Hard Drive Black

4.) http://www.ebay.com/itm/Generic-2-5-inch-USB-2-0-SATA-HDD-Enclosure-case-Hard-Drive-Disc-External-LX-/271968266623?hash=item3f5292697f

5.) New USB 2.0 480Mbps Enclosure Case Box for Laptop 2.5" SATA Hard Drive HC

köszi

(#2403) batagy válasza artiny (#2402) üzenetére


batagy
őstag

USB2.0-ás noname rackek valóban elérhetőek 1500 Ft környékén, de akár 1000 Ft magasságában is, pl. amiket linkeltél. Összességében ezeket már nem szoktuk ajánlani senkinek, mert alig kevéssel több pénzért már USB3.0-as, de főképp megbízhatóbb racket lehet venni.

USB2.0-ással nekem ilyennel van sok tapasztalatom, vagy itt van kék színben is. Azt kell elmondjam hogy működni működnek, de sok a hibás példány belőle, nekem kb az 1/4 hibás volt. Ezek amúgy Initio INIC-1618L vezérlősek. A nagyobb áramfelvételű vinyókat nem tudják meghajtani még Y kábellel sem. De ha kifogsz egy működő példányt és viszi a vinyót, akkor már jó. Én eladtam az összes példányomat belőle, hála a jóégnek.

Pl. 2000 Ft-ért ez ajánlható , ha csavaros rögzítős szükséges, ez Initio INIC-3619PL chipes. Az Initio chipet annyira nem kedveljük egyébként. Ugyanilyen kinézetűből 300 Ft-tal drágábban ez van, ami a kép szerint Innostor IS621 chipes.

De ha neked az össze miatt ennyire limitált a lehetőség, megpróbálhatod a linkeltjeidet.
1) Nincs vele tapasztalat, nem ismert a chip sem. Valszeg nem csavaros.

2) Ezzel sincs tapasztalat, nem ismert a chip. Nagyon olcsó! Egy próbát megér talán .

3) Ez ugyanaz, mint az 1)

4) Ez még gányabbnak tűnik. Műr a fotón is látszik az olcsó nyák kivitel, és a chip felirata nem ismerhető fel.

5) Ez megintcsak ugyanaz, mint az 1), csak más színekben.

(#2404) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Sziasztok!

Itt elakadtam :) Laptopból lenne kiszedve egy HDD és egy külső házban kapna helyett ,de vajon melyikben? :U

[link] vagy ez [link]

(#2405) jeni válasza Gedeon31 (#2404) üzenetére


jeni
félisten

Szia

Nekem az ezüst fémházas IB-231StU3S-G külsőre nagyon bejött,szép és tartósnak nézz ki,így bejött,és előnye is van,hogy van külső tápellátási lehetőség is.
Amúgy amit megjelöltél abban van PLUSZ-ban eSata csatlakozási lehetőség ezért drágább,bár ez lehet,hogy máshol készült és hiba mentes cucc

Csak....

Mint áramkörileg 2-ből 2 romlott el idő előtt. A nyáklap forrasztása problémásnak nézett ki. Természetesen nem tudták megjavítani. Le lehetett VÁSÁROLNI.
Ellenben a másikat azt dicsérik,még nem panaszkodtak rá.

[ Szerkesztve ]

(#2406) King Unique válasza Gedeon31 (#2404) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

IB268STU3-B egy bevált darab, bár vannak apróbb hiányosságai, amik az összefoglaló táblázatban fel vannak tüntetve. Viszont előnye a belső, csavaros rögzítés.
IB-231StU3S-G, ahogy fórumtárs is mondja, a +eSATA csatlakozóval tud többet és full alu, viszont erről nincs tapasztalat. A sima IB-231StU3-G verzióról olvastam webshopokban is pár negatívumot.

Ma vettem ilyen Kolink házat, ASM1053 chipes, ez se rossz, bár elülső és hátsó fedél műanyag. A fenti Icy-nál viszont alu, ahogy a LC Power Becrux esetében is. Utóbbi is nagyon minőségi darab, bár ASM1153E vezérlővel is szerelik, amivel egyik kollégának akadt egy kis gondja.

+ ott a táblázat, elég bő az a ~45 db-os lista, abból már lehet válogatni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#2407) Gedeon31 válasza King Unique (#2406) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm a válaszodat :)

Meglesem a táblázatot is akkor . A KOLINK 2,5" HDSUB2U3 USB3.0 SATA Black (HDSUB2U3) ez elvolt mentve már ,ha jól emlékszem korábban ajánlottad :)

jeni köszönöm :)

(#2408) jeni válasza King Unique (#2406) üzenetére


jeni
félisten

Van valami teszt,vagy vissza jelzés,hogy a Micro-B vagy a Mini-B a tartósabb csatlakozás szerint?

Ahogy látom,olvasom a Kolink házban belsőleg a HDD nem rögzíthető.

[ Szerkesztve ]

(#2409) King Unique válasza Gedeon31 (#2407) üzenetére


King Unique
titán

Igen benne van a listában a Kolink és volt is, aki vett ilyet, de nagyon szűkszavúan nyilatkozott róla. És mivel nagyon olcsó és kell a tapasztalat az ismeretanyag bővítéséhez, gondoltam ránézek én is. Illetve egy ilyet N Drive EH25ND3 V2.0 modellt, ami szintén 3k körüli áron van, is beszereztem. Majd a napokban beszámolok mindkettőről.
Most vettem egy SSD-t és külső házban USB 3.0-án tesztelgetem, a TRIM működésére voltam már régóta kíváncsi, de nem tudtam egyértelműen kideríteni...[link]. SSD topikban meg sem válaszolt rá senki. Korábban csak azt mondták, hogy USB-n nincs TRIM, de valahogy továbbra sem teljesen egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

(#2410) King Unique válasza jeni (#2408) üzenetére


King Unique
titán

A Micro-B vertikális irányú feszegetésre érzékenyebb, akadt aki pl. beletörte az aljzatba a csatlakozót...A 3.0 Mini-B ilyen téren strapabíróbb, illetve a Type-A talán a legrobosztusabb.

Alapvetően 4 féle 2,5" külső rack kialakítás szokott lenni:

a.) "Belecsúsztatós" (elöl zárófedeles): a HDD-t natúrban, a zártszelvény házba belecsúsztatva, a különálló elülső zárófedél - amin a PCB is van - zárja le csavaros rögzítéssel. Pl. LC -Power Becrux, Kolink HDSU2U3, N Drive EH25ND3, Delock 42486, IB-231StU3-G stb.
Az a jó, amelyiknek a hátuljában van szivacs, mert akkor nem lötyög a HDD. Ha nincs, akkor előfordulhat.

b.) Beépítőkeretes (keret alul-felül nyitott): a rack belsejében lévő keretbe lehet a HDD-t beletenni, abban van a PCB is és a külső fedelek rögzíthetőek csavarosan, amik közrefogják. PL. IB-250StU3+BH15. Más kivitelezésben a keretet, a külső, zártszelvény házba kell belecsúsztatni. Pl. IB-253U3, IB-254U3 .

c.) Alaplemez / beépítőkeret (alul zárt) + csavaros belső rögzítés: a különálló belső keretre / alaplemezre lehet a HDD-t csavarosan rögzíteni, majd utána azt kell beletolni a külső házba és általában kívülről is rögzíthető csavarral. Pl. InXtron SK2500, Delock 42488, IB-2568StU3-B, IB-273StU3, Revoltec EX 207.
Más esetben, csak a belső rögzítés csavaros, kívülről a fedelek patentosak, pl. eBay rack.

d.) Tool-free: teljesen szerelésmentes házak, nincsenek csavarok, általában patentos rögzítés jellemző. Legtöbbször csak bele kell illeszteni a belső keretbe a HDD-t és a felső, vagy alsó + felső fedelet összepattintani Pl. LC-Power Elektra, Sharkoon QuickStore Portable, IB-234U3, eBay rack. Lényegében a fentebb említett IB-253U3, IB-254U3 házak is ide tartoznak (dobozuk szerint is), mivel a külső zártszelvénybe kell csak belecsúsztatni a keretet és bepattanva rögzül a vége. (utána jó sz*r szétszedni...)

[ Szerkesztve ]

(#2411) Gedeon31 válasza King Unique (#2409) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm :)

Erre esett a választás , remélem jó lesz. Megjön az SSD amit rendeltem már is megy a csere.

(#2412) jeni válasza Gedeon31 (#2411) üzenetére


jeni
félisten

rufusznál azonnal megkapod.

King Unique

Ez még befér a d.csoportba mint csavarmentes szerelés. Viszont nem atom stabil rögzítésű,önmagában nem lazul ki de ha az adatkábelt rádugom akár résnyire kilazulhat,de baromi kényelmes a szerelése.
2.5" ICY BOX IB-290StUS-B (USB 2.0 - eSATA / SATA)

[ Szerkesztve ]

(#2413) Gedeon31 válasza jeni (#2412) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszi :)

Innen rendeltem [link] ,amíg nem jön meg az SSD addig nem fontos :)

[ Szerkesztve ]

(#2414) batagy válasza jeni (#2408) üzenetére


batagy
őstag

Én Mini-B párti vagyok.
Van Micro-B rackem is, de szerintem nehézkesebb dugdosni, illetve körültekintőbben kell. Nekem nem tűnik olyan stabilnak.

(#2415) jeni válasza batagy (#2414) üzenetére


jeni
félisten

Feltehetőleg a Raidsonic is ettől döglött be ,az amelyik teljes fémhàzas és azon van még egy +5V tápcsati kivezetés. Bár az elsőnél alapból nem volt jó mikor haza hoztam. Azt egyből cserélték.

(#2416) King Unique válasza Gedeon31 (#2411) üzenetére


King Unique
titán

Jóféle az a RaidSonic, bár táblázatban benne van, hogy néhány funkció nem működik. De a PID: 55AA, így akár be lehet állítani ezt-azt, vagy új firmware-t tenni rá, ha vkinek szükséges.
UASP valamiért ki van kapcsolva, de HDD-nél úgyis mindegy, mert csak SSD-vel lehet kihajtani az USB 3.0 ~ 450 MB/s maximumát és csak UASP módban.

(#2412) jeni: csak saját szavaimmal írtam az a 4-et, nagyjából talán így lehetne körülírni. Illetve csak párat említettem a példa kedvéért. Az IB-290StUS-B a "kihajtófüles" megoldás és valóban az is tool-free.
Esetleg, ha megadod a táblázat szerinti infókat róla, akkor azt is fel lehet vinni a többi közé.

[ Szerkesztve ]

(#2417) tpeter77 válasza King Unique (#2406) üzenetére


tpeter77
addikt

melyik a leg problémamentesebb vezérlő?
és melyik az, ami tutira akkor állítja le a lemez pörgését, amikor az eltávolítás ikonra kattintasz?

(#2418) King Unique válasza tpeter77 (#2417) üzenetére


King Unique
titán

Szerintem az ASMedia jónak mondható, abból is talán a 1053/ 1053E, ami a "legstabilabb" és 55AA PID előny. Egyrészt azért is, mert annál lehet a firmware-t flashelni & frissíteni, másrészt alvó mód, leállítás, UASP mód támogatása is általában ennél a PID azonosítónál működik a leggyakrabban. Legalábbis, ahogy megfigyeltem. Az összefoglaló táblázatba is ezért lettek odaírva, hogy ez alapján is lehessen szelektálni.
Az újabb 1153/ 1153E is jó, de annál volt, akinek akadtak alvó módból felébresztési és egyéb problémái.

Szerintem a JMicron is rendben van, JMS566 és JMS567 megint jónak mondható.
Az Initio, Innostor vezérlős házakat kevésbé ismerem, arról batagy topikgazda tud többet mondani, illetve összefoglaló teszteknél vannak infók ezekről is.

"melyik az, ami tutira akkor állítja le a lemez pörgését, amikor az eltávolítás ikonra kattintasz?"

Amiknél az összefoglalóban oda van írogatva, illetve rakva a pipa, hogy leáll, azok le is állítják közvetlenül.

[ Szerkesztve ]

(#2419) batagy válasza tpeter77 (#2417) üzenetére


batagy
őstag

Nekem ilyenek vannak:
InnoStor IS621:
- Leválasztásra nem áll le.
- 5 perc inaktivitás után leáll, aktivitásra felébred.

Initio INIC-3619PL:
- Leválasztásra leáll (leválasztás után 10 másodperccel).
- 10 perc inaktivitás után leáll, aktivitásra felébred.

Jmicron JMS566:
- Leválasztásra leáll.
- Inaktivitásra nem áll le.

Van ASM1051, ASM1053 és ASM1153 vezérlős rackjeim is, nálam ezek egyike sem állnak le a leválasztáskor, de ez beállítás kérdése.

Viszont az ASmedia 55AA PID-es rackek jó esetben állíthatóak, és a Jmicron JMS551/ JMS565 / JMS567 is.
Jmicron esetére tesztet várnak tőlem mások is, majd valamikor tesztelem.
Jmicron és az Asmedia jó minőségű vezérlők. Az Innostor se rossz. Talán az Initio-t tartom gyengébbnek/legolcsóbbnak a 4 közül.

(#2420) batagy válasza batagy (#2419) üzenetére


batagy
őstag

Ja bocs, éppen neked ígértem a Jmicron JSM551 beállítás tesztet. :B

(#2421) tpeter77 válasza batagy (#2420) üzenetére


tpeter77
addikt

igen, várok rá, de mondtam is hogy ráérsz vele, nem sürgős.
Ha lesz időd majd megcsinálod, írtad hogy sok a dolgod. üdv.

(#2422) tpeter77 válasza Ðávid (#1874) üzenetére


tpeter77
addikt

szia

Látom te vettél RaidSonic IB-231StU3S-G külső házat (vagy a párod).
nézd meg ezt a képet http://i.imgur.com/b3O1JTA.jpg

Meg tudnád irni a hiányzó adatokat?
JMicron 2033x M.P. Tool progiban mentsd le a screenshotot, amin a VID/PID/SN és a FW version alul látszódik, hogy ezek meglegyenek.
Lásd az alábbi képet, igy kérném:

[link]

az eSATAp miatt érdekes számomra, mert ami nekem van Delock azon még FW-t kell frissítsek, mert csak 2 perccel leválasztás után állítja le a vinyót.
RaidSonicod, ha jól olvasom, azonnal leállítja a lemez pörgését.

Köszönöm szépen!

(#2423) Tiby_83


Tiby_83
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, 2,5-os mobil rack-et szeretnék venni.
Ez lenne a winyó: Hitachi

Ezeket a rack-eket néztem ki:
DeLock. Tetszik a formája, kevésbé karcolódó, pozitívum, hogy nincs hozzácsatlakoztatott kábel.
Revoltec EX205 tetszik, mert külön usb csatlakozása van,de csak usb 2-es.
Revoltec EX207 Kialakítás tetszik nagyon, kevésbé karcolódós. És tetszik, hogy külön usb kábel kell hozzá.
DeLock Jobban karcolódó ház, tetszik, hogy USB3-A tipusú csatlakozója van.
Sharkoon. Ez is tetszene, ha nem hozzáépítve egy kis kábel nyúlvány.

Szerintetek melyik lenne a legmegbízhatóbb? Fontos lenne, hogy tv-re lehessen kötni. Asszem a tv-nek usb2-es csatija van.
Olvasgattam a topikot, írták többen hogy a a jó, amelyiknél a winyót csavarral rögzíteni lehet. Szerintem ezeket sajnos nem lehet. De szívesen meghallgatnék más alternatívát is.
Kérdésem lenne még, hogy mini usb csati tényleg kevésbé tartós?
Ill. melegedés szempontjából nem lenne ideálisabb az usb2, talán az kevésbé pörgeti a winyót. Vagy nincs jelentősége?

Segítségetek előre is köszönöm! :R
Üdv
Tibi

[ Szerkesztve ]

(#2424) batagy válasza Tiby_83 (#2423) üzenetére


batagy
őstag

"Ill. melegedés szempontjából nem lenne ideálisabb az usb2, talán az kevésbé pörgeti a winyót."
A csatlakozásnak semmi köze a melegedéshez! A melegedés ellen a fémház a lényeg. A vinyó ugyanannyira pörög, bármilyen interface-en csatlakoztatod is. Olyan vinyót érdemes venni erre a célra, ami nem fogyaszt sokat!

"Olvasgattam a topikot, írták többen hogy a a jó, amelyiknél a winyót csavarral rögzíteni lehet."
Ez csak egy szempont a sok közül, nem ez önmagában a meghatározó. Nyilván az egy jó pont, ha a vinyó rögzül benne és nem lötyög. De sok ház van, aminél csavarozás nélkül is megfelelően rögzül.

"Ez is tetszene, ha nem hozzáépítve egy kis kábel nyúlvány."
Ha jól értem a szavaidból, akkor a a vinyó tápellátásáról beszélsz? A kis nyúlvány egy Y kábel, amire szükség lehet.

A lényeg az, hogy a TV-den 1 db vagy 2 db USB 2.0 csatlakozó van?
USB3.0 port biztosan nincs rajta?

Ha csak 1 db USB2-es, akkor esetleg fennáll a lehetőség, hogy az 1 db USB csati nem fogja meghajtani a vinyót. Ilyenkor jól jön a "nyúlvány" kábel, olyankor egy második USB2-es csatiba is be lehet dugni a nyúlvány részt és akkor több tápot kap.

"pozitívum, hogy nincs hozzácsatlakoztatott kábel."
Minden szerelhető külső racknél a kábelezés csatlakoztatható, olyat még nem láttam, aminél a kábel fixen lenne beépítve a rackhez. Ez triviális ;)

Énszerintem nálad az a lényeg, hogy egy NAS jellegű kisfogyasztású HDD-t vegyél, hogy a TV biztosan elvigye.

[ Szerkesztve ]

(#2425) Tiby_83 válasza batagy (#2424) üzenetére


Tiby_83
tag

Szia!

Köszönöm válaszod! :R

A 'kábel nyúlvány" azt értem, hogy behajtható usb csatlakozó. Azt hiszem ez a helyes kifejezés rá. Elnézést a pongyola megfogalmazásért, elég konyhanyelven fogalmaztam a nyúlvánnyal. :)

Ezt a behajtható usb csatlakozót nem érzem stabilnak, ezzel szemben vannak olyan megoldások, amikor a rack-hez külön kell csatlakoztatni az usb vezetéket. Én ezt lehet strapabíróbbnak látom. A belinkelt változatok közül, azt hiszem csak a sharkoon ilyen.

A "melegedés": azt gondoltam, hogy ha másolunk a winyóra, akkor jobban melegszik, mert jobban dolgozik. Usb2-nél ugye lassabban másol, mint usb3-nál. Ezért gondoltam a melegedésre.
De akkor a lényeg a fém ház, ami elvezeti a hőt.

A tv-ben sajnos 1 db usb2-es csatlakozó van. Az útmutató füzete azt írja, hogy 5V-nál kisebb feszültségű és 500mA-nél kisebb áramerősségű eszközt lehet hozzá csatlakoztatni.
Nem tudom mennyit fogyaszthat egy 2,5es winyó.

Te melyiket vennéd az általam linkeltek közül, vagy esetleg tudsz valami jobb megoldást?

(#2426) jeni válasza Tiby_83 (#2425) üzenetére


jeni
félisten

Nálam az a neve, hogy beépített USB kábel. Kihajhatós, letekerhetős.
Formailag egyformák és ha kábel hibás lesz akkor nem javítható otthon (gari vesztés).

(#2427) King Unique válasza Tiby_83 (#2423) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Ezek egy része benne van az összefoglaló táblázatban is. Sima USB2-es házat pedig nem nagyon érdemes venni, már csak árakat nézve sem.
Amiket felsoroltál, azok közül a Delock 42537 és 42486 ok, mind2 hátulján aszem van szivacs, így nem fog lötyögni a HDD. Viszont 42486-ból van többféle kivitelezésű is: [link], [link], [link]. Tehát kicsit lutri, milyet fogsz ki.
Az a Revoltec Ex207 is jó, annak előnye a csavaros rögzítés, a C típusba tartozik.
A Sharkoon Quicksore Portable 3.0-ás verziója már rendes, különálló kábeles, tool-free (d.) rack. A sima 2.0 típus, ami integrált [link]. Illetve a régi 2.0-ás Portable Pro, az integrált USB kábeles. Viszont az újabb Portable Pro 3.0 már szintén különálló kábelt kapott. Tehát, már csak ezért is érdemes a 3.0 változatokat venni. :K

TV-n még eleve az 1 A-es HDD port ajánlott külső HDD-hez, a 0,5 A-es már vagy/ vagy kategória. De egy 2,5" 5400-ast talán meghajt.

[ Szerkesztve ]

(#2428) batagy válasza Tiby_83 (#2425) üzenetére


batagy
őstag

Akkor valóban félreértettek!
Ezek szerint én se vagyok teljesen képben!

Nem gondoltam volna, hogy létezik ilyen integrált, beépített kábeles típus, nem is figyeltem ezt. :Y Ezek szerint a régi Sharkoon Quickstore Portable 2.0 típus olyan. Ez valóban nem igazán ajánlott, mert nem cserélhető a kábel!

De akkor az újabb verzió már külön kábeles.

A HDD-vel kapcsolatban, az általad linkelt Hitachi Travelstar 5K1000 (HTS541010A9E680) indulási áramfelvétele 4.5W, azaz 0.9A.

Azaz a TV 500mA várhatóan nem fogja bírni. :(

Én a Samsung (Seagate) ST1000LM024 -et szeretem, de sajnos arra is 1A áramfelvételt ír a speckó.

Ennek ellenére lehet hogy mégis el fogja vinni a TV, mert néha többet biztosít a port, mint amit írnak, és a HDD is lehet, hogy kicsit kevesebbet eszik. Úgy érzésre azt gondolom, hogy a Hitachi többet eszik mint a Samsung, de lehet hogy csak pszichés képzelődés. :D

HDD topikban kéne esetleg még megnézni, ajánlanak-e valamit. De azt is figyelni kell hogy a HDD ne legyen fejparkolós, mert akkor ott fog neked klattyogni a TV nézés közben. A Samsung ST1000LM024 nem klattyog.

Azon rackek közül én a QuickStore Portable USB 3.0-t venném, ha az ár nem gond.

(#2429) King Unique válasza batagy (#2428) üzenetére


King Unique
titán

Ha már áramfelvétel, arról írtam egy kis rizsát külső vinyós topikba [link] .
Vagyis egy dolog, mi van a ráírva, a tényleges áramfeltvétel ettől eltérő lehet, lásd 1,5 TB-os WD.
Illetve talán a WD-k áramfelvétele a legkisebb, mert tudnak "csúsztatva" is indulni, így kevesebbel is beérik.

Merevlemez topiknak 2,5" adattárnak a WD Red (WD10JFCX) ajánlott, de az kicsit drága...

"Azon rackek közül én a QuickStore Portable USB 3.0-t venném, ha az ár nem gond."

Azt a tool-free cuccot? Aztán lehet jó, elvileg JMS566 chip is ok, UASP képes stb. Én a Quickstore Portable 3.1-et nézegettem, már az se olyan vészes ár alapján [link]. Kíváncsi lennék, hogy ASMedia ASM1351 chip hogyan viselkedik. Annyit már tudok, hogy a tray: ASMT2135 / AS2135. Itt egy jó kis teszt. :)
Egyébként vsz az ICY BOX IB-234-U31 is ASM1351 chipes, mert kb. ezt pakolják mindegyikbe. És az ára is elég kedvező ahhoz képest, "csak" 7k... :Y

Bocs, hogy elkalandoztam. :R

[ Szerkesztve ]

(#2430) batagy válasza King Unique (#2429) üzenetére


batagy
őstag

Kicsit módosítanom kell az ajánlást!

Ha objektívek akarunk lenni, és tekintetbe vesszük a TV korlátait, akkor szerintem olyan rack kéne neki, amelyiken van külön DC tápbemenet. Márpedig csak USB2.0-ás jöhet akkor szóba.

Ugyanis biztosra nem tudjuk hogy elviszi-e a vinyót 1 db kábellel. De HUB-ozni és Y kábellel külön aljzat sem szerencsés. Ha biztosra akarunk menni, akkor a külön DC tápbemenetre egy 1A-es USB töltőt vagy egy ilyen adaptert ajánlanék talán. Sajnos hülyén néz ki, de ez a biztos.

Tehát melyik az a rack, amin van? A Revoltec EX205-ön a fotó szerint van DC bemenet, csak azt nem tudom, hogy a plusz USB-DC kábelt adják-e hozzá?

A tool-free cuccokat eleve nem szeretem, valóban, csak USB3 miatt a felsoroltak közül arra gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#2431) King Unique válasza batagy (#2430) üzenetére


King Unique
titán

Igen, nyilván TV-ken gyatrábbak a sima 0,5 A-es USB 2.0 portok, mint egy PC-n.

"Y kábellel külön aljzat sem szerencsés"

Mért nem? Pont az Y kábel és 2 db aljzat a legkényelmesebb és legproblémamentesebb. De nála csak 1 db port van, úgyhogy kilőve...
Az USB DC Power kábel is elvileg + 1 db USB portba való. A külső tápegységes megtáplálás kockázatosabb szerintem, én akármilyen töltőt biztos nem kötnék rá. :N A Delock ajánlja a 2,5" házaihoz a Navilock 41337-es adaptert, amit itthon is lehet kapni [link], [link], [link]. Erre már inkább, mert vsz be van lőve, igaz nem 500 Ft.

EX205-höz nem adnak a kép alapján DC kábelt, de általában nem is szoktak a legtöbb külső házhoz, amin van DC bemenet. Pl. nekem van egy Becrux, azon is van, de csak USB 3.0 Y kábelt adnak.
Amúgy meg nem drága egy USB DC Power kábel, szinte "filléres" tétel.

[ Szerkesztve ]

(#2432) batagy válasza King Unique (#2431) üzenetére


batagy
őstag

"Mért nem?"
Normál esetben az Y ajánlott, csak itt mert nincs neki 2. aljzat. Tehát ha Y kábelt használ, akkor kell egy plusz különálló USB-s táp bemenet. És akkor az már külön potenciálon lehet, földhurok veszély felléphet vagy valami gebasz, szóval teljesen egyetértek, hogy a külső tápegységes megtáplálás kockázatosabb.

Csak arra gondoltam, hogyha mindenképp külső tápegységes táplálás kell, akkor esetleg jobb, ha van egy eleve külön tápbemenet, mint egy Y-nal szétosztott kábel. De abban igazad van, hogy a racken belül a két port valszeg itt is csak simán egymáshoz van kötve , szóval akkor mindegy, hogy kívül vagy belül van-e a összekötve.

Igen, a Revoltec EX205-hez szerintem se adnak DC kábelt.

Mégiscsak a WD Red (WD10JFCX) lenne a legjobb megoldás, jobban jár, ha ugyanazt a pénzt külön tápolás helyett a vinyóra költi. Vagy egy olyat ami csúsztatva indul.

(#2433) batagy válasza King Unique (#2431) üzenetére


batagy
őstag

De amúgy a WD10JFCX speckója is 1A peak áramot ír. :F

(#2434) King Unique válasza batagy (#2432) üzenetére


King Unique
titán

Én a normál esetre gondoltam, amikor 2 db port van. Nyilván Y kábel tápvonalának külön, külső eszközről táplálása megint egzotikus, az igaz. De írtam is, hogy Y kilőve, mert csak 1 db port van a TV-n.
Red tartósság, kevesebb parkolás miatt ajánlott, áramfelvétel más dolog.

"a WD10JFCX speckója is 1A peak áramot ír"

Most megmondom, olyat nem is fogsz találni a mostani 2,5" HDD-nél, aminek az A peek 0,5 A. :N Mindegyik ~ 1 A körüli, de ez a névleges max érték. Pl. a korábbi linkben lévő mérésnél, a 2,5" WD Green is 1 A, mégsem annyit mért a fórumtárs. Egyébként WD-kre van a legkisebb érték címkézve, a Red is 0,55 A.

[ Szerkesztve ]

(#2435) Dzsekó


Dzsekó
addikt

Sziasztok!

Nézegettem az összefoglalóban a listát. De gondolom nem ez a teljes kínálat, ami ott fel van sorolva.
1-2 tetszik onnan, de hátha van még másféle is.
Prémium házat szeretnék, ár nem számít.
Ami fontos:

- fém ház, lehetőleg jól szellőzzön
- lehetőleg csavaros rögzítés legyen benne
- alvó mód (15 perc inaktivitás után kapcsoljon le a vinyó, vagy a routerrel (tomato fw) le tudjam kapcsoltatni)
- leálláskor kapcsolja le a ház a vinyót (alvó módnál is)
- min. 1TB-ot vigye, persze nem baj ha minél nagyobb méretűt bele lehet pakolni
- Sata/usb3 legyen
- 9,5mm vinyó beleférjen

Kb. ennyi. Várom az ajánlataitokat. Köszi!

(#2436) Tiby_83 válasza King Unique (#2434) üzenetére


Tiby_83
tag

Sziasztok!

Nagyon köszönöm az eszmefuttatást ügyemben. :R
Igen sajnos akárhogy nézem a TV-t, csak 1 db usb van rajta és 2 db hdmi bemenet. Típusa egyébként: LG 42LB5500

Kicsit elszomorít, de hát ez van.
Winyóból mindenképp ez a Hitechi lenne, olvasgattam róla a fórumon és jókat írnak. Mindemellett árfekvésben is nagyon megfelelő.

A DC adapter tök jó megoldás. De mi lenne, ha Y kábel + vagy ilyen vagy ilyen vagy ilyen adapterrel oldanám meg a plusz áramot? Azt nem tudom, hogy amelyikre 1000mA van írva az mindenképp annyit ad le? Kevesebbet, vagy amennyi az eszköznek kell azt nem tudja szabályozni?
Y kábel egyik vége menne a TV-be, másik meg ebbe az adapterbe.
Ez az én laikus elgondolásom.

Rack ügyben.
Szimpatizálok nagyon A Revltec EX207-el. Tetszik a forma, nem tűnik karcolódósnak, csavarozható (C típus), ház végén szellőzési lehetőség. Viszont ASmedia vezérlő van benne. Ez nem tudom, hogy mennyire "butább", mint a Jmicron. Smart adatokat tud-e közölni, hőfokot kiírja-e, lekapcsolja-e a winyót ilyesmi. Avagy mivel több vagy kevesebb, mint a Jmicron. Az UASP-re képes-e? Az ugye ssd-nél a trimet jelenti?
Meg micro USB csatlakozás, amit általában gyengébbnek írnak a fórumon.

DeLock 42486:
Szürke, jobban karcolódik, bár van hozzá tok. tetszik az aljzat, hogy USB-A, szemben a Revotlec-el, aminek asszem USB-mini. (a micro-ra írták talán, hogy az a leginstabilabb) Winyó rögzítése vagy/vagy. Ez a szivacsos megoldás kicsit fura, sőt ahogy írtátok, több fajta is van a piacon jelenleg. Jmicron chip-es. Talán a fórmon többen vettek ilyet, mint Revoltec-et.

Hát Ezeken hezitálok. :)

[ Szerkesztve ]

(#2437) King Unique válasza Dzsekó (#2435) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

A fő HDD szaki. :)

Igen, nem ez a teljes lista, az az összefoglaló alján van feltüntetve. Viszont 2,5" külső házból rengeteg van, jóval több, mint gyári külső HDD-ből. Nyilván mindet végigtesztelgetni képtelenség. Illetve az összefoglalóban lévő kb. ~ 45 db-os lista úgy lett összeállítva, hogy melyek azok a modellek, amik idehaza, illetve eBay-ről könnyen beszerezhetőek.

Személyes véleményem szerint az egyik legminőségibb kivitelezés, ami pl. az i-Tec MySafe Advance és InXtron SK2500 U3-nál van. Ezek full alu házak, belül csavaros rögzítéssel, sok tartozékkal és leállítás, illetve alvó mód is működik náluk. Igaz, nem a legolcsóbbak, de ha az ár nem számít, akkor ezek nagyon jó cuccok.
Viszont, hogy utóbbiak "egyéb eszközökön" (TV, médialejátszó, router stb.) mennyire működnek, az más kérdés...? Elsődlegesen PC, notebook + desktop OS ezeknek a fő rendeltetése.

A legtöbbnél 10 perces alvó mód szokott lenni, de pl. ASMedia chipes házaknál ezt akár át lehet állítani más értékekre is. Viszont csak akkor, ha a PID: 55AA. Ha 5106, 5136, 1053, 1153, akkor sajnos nem fog menni. Így érdemes azokat a házakat preferálni, amelyik 55AA. InXtron esetében aszem 10 perc van, de a PID nem derült ki, mert OS X-en nem tudta megnézni a fórumtárs, illetve ott ASMedia MP Tool sem működik, csak Windowson.
Az i-Tec rack JMicron vezérlős, de azoknál is lehet a firmware-rel ügyködni, viszont arról kevesebb a tapasztalat.
Illetve Windows alatt vmiért a HD Sentinel nem engedi egyiket sem alvóba menni...erre már többen panaszkodtak, köztük én is. Tehát, vagy átmenetileg kilövöd erre az időre, vagy más programot használsz.

Aztán vannak még a listában más, minőségi darabok is, Chieftec, LC-Power és RaidSonic kínálatában is, de az olcsó Captiva ház is jó. Illetve oda van írva, melyik mekkorát kezel, milyen magas HDD fér bele, UASP módot tudja-e, a chip SATA II / SATA III stb. Azok alapján is lehet szelektálni.
Egyébként az InXtron esetében 1 TB van megadva, de szerintem lekezel az többet is, 2-3 TB-os HDD-t is, mint a legtöbb újabb ASMedia vezérlő. Erről 3,5" rack topik összefoglalójában írtunk.
Illetve nemrég vettem Kolink HDSUB2U3 házat, amire 1 TB van címkézve és N-Drive EH-25ND3 házat, amire meg 500 GB... Mindkettő ASM1153 vezérlős és kezeli probléma nélkül a 2 TB-os ST2000LM003-at. Ezeket viszont nem ajánlom, mert semmilyen leállítás és alvó nem működik, még a gépet alvóba rakva sem és 1153 a PID, így nem is lehet vele semmit kezdeni... :( Azoknak jók ezek a házak, akik nem szeretik, ha leáll a HDD, mert olyan felhasználó is akad.

[ Szerkesztve ]

(#2438) Dzsekó válasza King Unique (#2437) üzenetére


Dzsekó
addikt

Hali!

Jaja. :) Csak mostanság már sok az egyéb elfoglaltságom (meló, feleség, és nemsokára gyerkőc), és csak ritkán nézek rá a topikra.

Köszi, az infókat. Így látatlanban pont ezt a kettőt néztem ki. Igazából Tomato fw-es router-re lenne rákötve, nem feltétlenül kell, hogy eltegye a vinyó magát alvóba, csak engedje magát eltenni, ha a router 15 perc után el akarja rakni alvóba a vinyót.

Eddig amióta az eszemet tudom WD passportoztam, annál ez működik. Csak most kb. egy éve van olyan hibám, hogy router samba valamiért befagy, és router reset után a fél vinyó tartalom elfelejtődik, mintha ott se lett volna.
Azt feltételezem, hogy a passport titkosítás miatt van ez. Ma jönnek modemet cserélni T-től, mert ez már a 3. router, ami ezt csinálja, kábelek is cserélve lettek. Még ADSL lévén a 10 éves splitter lehet gond.
HGST 5K1000-et vagy WD Red-et gondoltam a házba, ezzel talán kikerülném az adatvesztést, persze a fagyásokat nem. Lehet, hogy 1 év múlva UPC lesz belőle, most jöttek be a házba, de még tart a hűségem.
Bocs a sok off-ért, de gondoltam úgy kerek, ha leírom a konkrét tényállást.

(#2439) King Unique válasza Dzsekó (#2438) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Az a baj, hogy ezeken az egyéb eszközökön mindig kérdéses, hogy mi és hogyan működik...? Pl. nemrég egy tag vmi OpenWRT-s routeren szívott JMicron vezérlővel [link]. Mint kiderült OpenWRT fimrware hibája a dolog: [link], [link]. Nyilván PC + desktop OS esetén teljesen hibátlanul működik.
Nem tudom Tomato háza táján ilyen téren mi a helyzet :F Lehet érdemes lenne futni egy kört a topikjában, hogy van-e olyan 3.0 vezérlő, amire háklis? Illetve általában ezek a Linux alapú külső fimrware-ek a 2.0 vezérlőket talán problémamentesebben kezelik. Persze önmagában már kevésbé érdemes ilyen házat venni, de ha gond van a 3.0-val, akkor ez egy megoldás lehet. Vagy persze firmware update, kernel patch.

Magát az alvó modot a külső ház vezérlőjének kell támogatnia és a rajta lévő firmware-nek. Ha az desktop OS alatt működik, akkor jó esetben talán egy routeren is.

A gyári külső vinyók, mint pl. My Passportok támogatottsága és kompatibilitása viszont valóban jobb szokott lenni, az ilyen egyéb eszközökkel is. :K

HDD ügyben te vagy a szaki, de Travelstar 5K100-nél panaszkodtak páran "klattyogásra", illetve túl sokat parkol. Azt tudom, hogy vannak előnyei is, jóféle darab. Red meg kicsit feláras, de az nyilván jobban bírja a strapát.

Gratula a családhoz. :)

[ Szerkesztve ]

(#2440) King Unique válasza Tiby_83 (#2436) üzenetére


King Unique
titán

Szia!

Ahogy elmondta fentebb batagy topikgazda, Y kábel Power végét külön, külső adapterről megtáplálni már problémásabb dolog lehet, egyéb villamossági okokból.
Ajánlottam azt a Navilock külső adaptert, az is 3k körül van + ahhoz olyan rack, amin van DC tápbemenet.
Vagy ennyi erővel, ennyi pénzért lehet aktív, külső tápos USB hubot is venni, egy 2.0 típust talán a TV is kezel, talán...

ASMedia vezérlő jónak mondható, nem buta. :N HDS SMART és társai ok, leállításkor lekapcsolja a HDD-t, alvó mód nincs, legalábbis akik vettek, ezt írták. Benne a táblázatban is. Egy hátránya van, a PID:1053, így nem lehet vele semmit csinálni, se firmware frissíteni, se átállítani vmit, ha kell. Csak PID: 55AA esetén működik a dolog, már ha ez szempont? UASP támogatás bár be lehet írva, maga a vezérlő támogatja, de nem 100 %-osan biztos, hogy be van-e kapcsolva. Illetve úgyis csak SSD-vel tudod kihasználni. Sima HDD kb. ugyanazt tudja BOT és UASP módban is egyaránt, legalábbis a tesztek szerint.

Ahogy fentebb írtam vmelyik hsz-ben, a 42486-ból is van egy régebbi és egy újabb kivitel, utóbbi a szerencsésebb.
A linkben szereplő fórumtársnál érdeklődj, hogy milyen dobozban van az újabb, vagy hogy mit kell nézni.

[ Szerkesztve ]

(#2441) King Unique válasza Tiby_83 (#2436) üzenetére


King Unique
titán

Még annyi, hogy mielőtt bármilyen + kábelt és adaptert vennél, előtte mindenképpen próbáld ki TV-n is az új vasat, mert az is lehet, hogy meghajtja. Ha nem, ráérsz utána vásárolgatni hozzá kiegészítőket.

Célszerű lehet olyan 2,5" külső házat venni, amin van DC Power bemenet:

Delock 42475
Delock 42488
Ewent EW7033
InXtron SK-2500 U3
i-tec My Safe Advance
LC-25U3-Becrux
RaidSonic ICY BOX IB-231StU3-G
Thermaltake Silver River 5G ST0024Z

Na persze ezekből nem mind olcsó és nem is mind annyira ajánlott, de a táblázat infói és egyéni költségkeret alapján lehet szelektálni.

(#2442) Dzsekó válasza King Unique (#2439) üzenetére


Dzsekó
addikt

Hali!

Megnézem majd Tomato topikját is.
Igazából arra nincs is szükség, hogy a vinyó elmenjen alvóba, hanem csak az kell, hogy átengedje a routertől jövő vezérlést. Router fw-t szoktam frissíteni, tegnap jelent meg egy új, fel is tettem, úgyhogy most abszolút friss a fw.
Jó, hogy írtad azt az icy box-ot, mert azt nézegettem még. :)
Parkolás nem szempont, routerben van APM parancs beírtam a schedule-ba, hogy kapcsolja ki, és így minden router rebootkor kikapcsolja a parkolást. Ezt minden vinyóra meg lehet tenni. Szerintem WD passportnál nem parkol jobban semmi. :) És az a genya dolog, hogy nem tudod szétszedni, hogy sata porton szépen kikapcsold a parkolást wdidle-vel örökre, mert ugrik a gari. Emiatt előnyt élvez a WD Red+ház.
Néztem még két házat, erről mi a véleményed OS szinten?:
Revoltec
Enermax

Érdekes, hogy kinézetre ugyanaz a kettő, árban mégis más, gondolom más a vezérlő bennük.

(#2443) Dzsekó válasza Dzsekó (#2442) üzenetére


Dzsekó
addikt

Illetve van még ez:
Raidsonic
Erről és a fenti kettőről mi a véleményed?

(#2444) batagy válasza Tiby_83 (#2436) üzenetére


batagy
őstag

Én azt javasolnám, hogy először csak a vinyót vedd meg!
Aztán ha van rá lehetőség, kérj kölcsön egy racket valakitől ideiglenesen annyira, hogy megpróbáld TV-n hogy viszi-e 1 db kábellel.

Ha viszi, akkor egy jó USB3-as racket célszerű venni.
Ha nem viszi, akkor külön DC tápos USB2-est.

Én is kölcsön tudnék adni egy racket rövid időre, de úgy látom Debrecenről van szó, én meg BP-en vagyok.

(#2445) artiny válasza batagy (#2403) üzenetére


artiny
őstag

Szia, errol a másodikrol talaltam kepeket, a DX.COM-n,nagyon gagyi lehet? volt már olyan hogy elrontotta a hdd-t?

http://www.dx.com/p/2-5-sata-usb-2-0-hdd-enclosure-with-leather-pouch-red-51120#.ViaBvPkrLBQ

[ Szerkesztve ]

(#2446) King Unique válasza Dzsekó (#2442) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Nem is tudtam, hogy ilyet is tud a Tomato fw, az cool. :C
Passportot nyilván, nem hogy macerás, de nem is érdemes szétszedni, mert az újakon mind integrált USB van.

Enermax rack kapcsán nincs tapasztalat, persze attól még lehet jó. A másik kettőről van, azok benne is vannak az összefoglalóban. Mindkettő ASMedia vezérlős, de az IB-268StU3 előnye, hogy 55AA a PID, így utólag lehet vele ügyködni. Míg a Revoltec 1053, aminél nem fog menni. Amúgy mindkettőnél belül csavarosan rögzíthető a HDD, ami előny.

[ Szerkesztve ]

(#2447) King Unique válasza batagy (#2444) üzenetére


King Unique
titán

+1 Igen, lehet ez még ésszerűbb.
Azok a fránya TV és társai, külön még ilyenekkel is szórakozni kell miattuk... :N

(#2448) batagy válasza artiny (#2445) üzenetére


batagy
őstag

Ez a DX-es külsőre inkább az 1)-esre hasonlít, nem is annyira a 2)-esre. De a nyák másnak tűnik. A vezérlő feliratát nem tudom leolvasni, de nekem Initio-nak tűnik. Az még egy fokkal még mindig jobb, mintha Noname chip lenne.

Az eredeti listádról én a 2)-est választanám, ha ezek közül lenne muszáj választani.

A vinyó elrontásával kapcsolatban, sajnos azt kell mondjam vannak ilyen rémtörténetek. Az Ebay-jes kütyük topikban volt erről némi vita kb 1 éve. Pár hozzászólás: 1 2 3.

Én ezeket azért fenntartásokkal fogadom, mert lehet kábelezési probléma is. De ha télleg noname a chip vagy a nyák olcsó kivitelű, akkor nem bíznék rá vinyót.

Nekem ma jött ez, ASM1153 chippel. Még nem teszteltem. A fotón Innostor IS621 chip van, de nem azzal küldték.

Majd rakok fel ismertetőt róla.

[ Szerkesztve ]

(#2449) Dzsekó válasza King Unique (#2446) üzenetére


Dzsekó
addikt

Sokmindent tud a tomato, parancsokkal lehet vezérelni, de ehhez picit jobban bele kell nyúlni, nem elég hogy feltolod rá és már megy is minden. Pl. ki lehet kapcsoltatni vele a router LED-jeit is, mert éjjel virít a sok kék LED, reggel meg visszakapcsolja. Ha már APM, akkor lehet olyat is, hogy az usb-re kötött vinyó smart adatait elküldi a router e-mailben és/vagy letárolhatod egy txt fájlban a vinyón is a fontos smart értékeket egy adott időben.

Ezt az integrált usb-t még nem is láttam, nem semmi. Enermax is csavaros, mert a ház az ua., mint a Revoltec, de mást nem tudok róla sajnos.

(#2450) jeni válasza Dzsekó (#2442) üzenetére


jeni
félisten

Enermax ez ennyiért drága!!!!

a Revoltec itt olcsóbb,igaz csak 1év garival

Patriot 2év garival

Raidsonic 268 itt azonnal megkapod

az első három tök ugyanaz csak más névvel és színben.

A Revoltec,a Patriot és az Enermax házakba a HDD be és kiszerelése nehézkes,alig lehet mozgatni szinte be kell préselni a házba (felülről kell betenni a végéről indulva).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.