Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56801) Zeki válasza anonym1s (#56800) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha nem DHL-el, vagy EU-s webshopból rendelted, akkor a péntek nem lesz meg. De a raktáron évőség akkor is kérdéses.

(#56802) beg válasza anonym1s (#56800) üzenetére


beg
veterán

Sok sikert jövő hét péntekig. Ha nem DHL, akkor buktad.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#56803) anonym1s válasza Zeki (#56801) üzenetére


anonym1s
őstag

Nem volt dhl valasztasi lehetoseg, es eu raktar sem.
Air mail, priority, ems, expedited volt. Ebbol expedited a leggyorsabb (3-7 nap), azt valasztottam.
Viszont a napot elneztem, mert 23-ig kell megerkeznie, az meg nem pentek hanem szombat. Szoval jovo szombatig.

(#56804) diablo1984 válasza anonym1s (#56803) üzenetére


diablo1984
veterán

hát ha péntekig nem jön meg, akkor is a következő nap min. a hétfő, szombaton nem kézbesítenek(és szerintem a posta vámon sem csinálnak semmit)...

(#56805) Zeki válasza diablo1984 (#56804) üzenetére


Zeki
nagyúr

Hétfő sem, mert Pünkösd hétfő.

Amúgy nagy bátorság ilyenkor péntekre rendelni... tényleg kell hogy legyan raktáron, és fel is adják hétfőn.

[ Szerkesztve ]

(#56806) Imy válasza aytukabozs (#56784) üzenetére


Imy
veterán

Tegnap jött egy levél, hogy feladták, és egy tracking no-t is adtak. Igaz még nem látom, hogy merre van a csomag.

(#56807) bupemko válasza Imy (#56806) üzenetére


bupemko
senior tag

Általában kell várni pár napot mire a tracking látszik online, ezt írni is szokták. Én múltkor azon akadtam ki, hogy csak azután küldött egy webshop tracking-et, hogy elkezdtem noszogatni őket 1 héttel később, utána meg ezt sem lehetett még 1 hét múlva sem követni. Lett is belőle Paypal dispute, pénz vissza.

(#56808) Zeki válasza bupemko (#56807) üzenetére


Zeki
nagyúr

Tehát nem tudták beszerezni amit rendeltél, csak kamuztak egy szokásost.

(#56809) aytukabozs válasza Imy (#56806) üzenetére


aytukabozs
addikt

Előre leszögezem hogy nem állítom hogy nem lett feladva a csomagod, de!

bármikor tudnak olyan TN-t adni ami fizikailag még fel sem adott csomaghoz tartozik.

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#56810) bl4ze válasza anonym1s (#56803) üzenetére


bl4ze
veterán

na ez EMS Expedited-del komolyan beszívtad.
Lesz kis hercehurca a vámolással , használd a keresőt.
Ráültél a sz+%órollerre :(

.:. bl4ze .:.

(#56811) keram2009 válasza maj-viktor (#56788) üzenetére


keram2009
tag

Egyetértek veled! Bár számomra érdekes dolog amit észrevettem, hogy tapasztalataim alapján az SG, NL (több most nem jut eszembe) postás küldeményekre vannak rákattanva, de arra piszkos módon, ezek azok amikkel lehet aksit küldeni vagyis telefont és egyéb értékes dolgokat (sima posta esetén)! Pl ami CN-el (aksi Európába nem engedélyezett)érkezik az kb beérkezik az országba és egyből ki is engedik a postának. Saját tapasztalatom írtam le, de ettől még lehet nem így van :R

[ Szerkesztve ]

(#56812) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
2015.05.14 -én rendeltem az eBay -ről, Kínából, amit egy olyan PayPal számlával fizettem, amihez bankkártya van csatolva, tehát azonnal átmegy az összeg (eddig legalábbis így volt), viszont a K&H -s bankszámlatörténetben nem látszik semmi. A PayPal balance 0Ft, a csomagot elindították (a tracking number szerint, ami csak 1 oldalon tudtam eddig "kiolvastatni"...), még visszajelzést is írt az eladó.
Ez így mennyire normális dolog?

Köszönöm

(#56813) aytukabozs válasza nzozz (#56812) üzenetére


aytukabozs
addikt

Ha kártyával fizettél akkor nem is fog a PP balance mozdulni,
a tranzakciótörténetben keresd a vásárlást.

milyen TN-ed van?
(eleje vége érdekes, a közepe nem annyira :D)

Olyan eladó szerintem (főleg kínai :) ) nincs, aki azelőtt postázna hogy megkapta a pénzt, szóval azon nem kell aggódnod hogy megkárosítod az eladót :D

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#56814) nzozz válasza aytukabozs (#56813) üzenetére


nzozz
aktív tag

Hát abban biztos voltam, hogy fizetés nélkül nem küldik, inkább a saját pénzemet féltem. :D De már csak rendben lesznek a dolgok.
A TN China Post -os, a legutóbbi bejegyzés szerint a csomag megérkezett a szortírozóba (Arrived at sorting center). Én EZT az alkalmazást szoktam használni, gyakran akkor is megtalálja a csomagot, amikor a sima weblapos csomagkeresők nem. Viszont most csak kínai szöveg van a bejegyzésben, így sokra nem megyek vele, marad EZ, csak ez működik jelenleg.

(#56815) Dluinet válasza nzozz (#56812) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a kártyakibocsátó van amikor egy kis késéssel továbbítja a terhelést a bank felé

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#56816) Kolondrum

Kaptam egy számsort nem többet. Fogtam beírtam tracker17-be. Annyit tud, hogy Italy. Az problémás posta?

(#56817) El_Diablo


El_Diablo
tag

Kapott mostanában valaki olyan 11 számjegyből álló TN-t ami 440-el kezdődik? Ezek követhetők valahol? :(((

(#56818) Kolondrum válasza El_Diablo (#56817) üzenetére

Hasonló? 4441390XXXX ? Olasz annyit tudok.

[ Szerkesztve ]

(#56819) El_Diablo válasza Kolondrum (#56818) üzenetére


El_Diablo
tag

Igen hasonló. Köszi.

(#56820) Yag


Yag
tag

Sziasztok!

Szeretnék erről az oldalró rendelni. www.igogo.es Ránézésre Spanyol oldal. Szeretnék venni egy itt megtalálható telefont de nem tudok kiigazodni rajta. Meglepődni meg nem szeretnék. Ez a táblázat zavart meg. Első ránázésre úgy tűnik, kínából küldenék a csomagot. Betettem a kosárba egy terméket és ezt a táblázatot kaptam a lap alján még mielött fizettem volna.

Meg tudja valaki mondani nekem, hogy ezen az oldalon való vásárlás EU-n belülinek számít és ha vásárolok akkor nem kell 27% ávát fizetnem ?!
Vagy ez "csak" egy Spanyol nyelvú kínai oldal ami nem Spanyol raktárból küldi a termékeket hanem ugyan úgy mint a legtöbb Kínai Webshop - kínából - Hong kong-ból.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#56821) Zeki válasza Yag (#56820) üzenetére


Zeki
nagyúr

(#56822) aytukabozs válasza Yag (#56820) üzenetére


aytukabozs
addikt

az oldal lehet hogy nem csak spanyol nyelvű de spanyol illetőségű is,
de a cuccok kínából jönnek, ergo +27%+2000huf

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#56823) Wesder válasza Kolondrum (#56818) üzenetére


Wesder
félisten

Az elvileg yanwen szòval kamu

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#56824) Kolondrum válasza Wesder (#56823) üzenetére

Nem baj, filléres kacat, csak jöjjön meg. A BDDO-s meg a PL-es érték.

(#56825) El_Diablo válasza Wesder (#56823) üzenetére


El_Diablo
tag

Elvileg az de ott sem "követhető".

(#56826) Wesder válasza El_Diablo (#56825) üzenetére


Wesder
félisten

Igen, nagyon jòl tudom hogy nem "követhető"

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#56827) Yag válasza aytukabozs (#56822) üzenetére


Yag
tag

Köszönöm, akkor ez kilőve ...

A fordítót használtam és a lehetséges legtöbbet kerestem itt is máshol is de semmi konkrétat nem lehetett olvasni, ezért tettem fel kérdésként. Sajnos az ilyen fordítók is nagyon fapadosak így nem lehet 100%ban biztos az ember benne, hogy valójában mi a helyzet.
Ettől független köszi a segítséget.

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#56828) kisgyerek85


kisgyerek85
senior tag

Sziasztok!

DX-ról szeretnék rendelni. Látom tudnak EU-ból is postázni. Na most ez azt jelenti, hogy ha innen rendelem meg akkor nem lesz plusz áfa meg kezelési költség a posta felé?

(#56829) CoolBoy323 válasza kisgyerek85 (#56828) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Pontosan azt jelenti, még mindig nincs semmi sarc EUbol...

(#56830) aytukabozs válasza Yag (#56827) üzenetére


aytukabozs
addikt

A postázásnál olvastam hogy CN-nel adják fel, és gondolom eu-eu viszonylatban az nehéz lenne. :)

(#56828) kisgyerek85

DX EU-nak azért olvass utána, nekem valami rémlik valami bibi velük kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#56831) Zeki válasza kisgyerek85 (#56828) üzenetére


Zeki
nagyúr

A DX trükközik azzal, hogy az eu-ban nem fizetik be sehol a vámot/áfát, így neked kell.

(#56832) wwenigma válasza Zeki (#56831) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Van EU raktarjuk de kis valasztek es pont az AFA mertekevel dragabb...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#56833) maj-viktor válasza keram2009 (#56811) üzenetére


maj-viktor
őstag

Most mondjam, hogy nekem eddig csak NL - SE - CH-s csomagjaimat "áfáztak", CN-eset sohasem...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#56834) maj-viktor válasza Kolondrum (#56816) üzenetére


maj-viktor
őstag

Már boccs, de a 17track nem azt írja ki, hogy milyen posta... hanem, hogy mi a "Célország"... ergó ha nem olaszba laksz... akkor csak egy másik csomag TN-számát kaptad meg... azaz neked Hungary-t kéne "felismernie"....

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#56835) Kolondrum válasza maj-viktor (#56834) üzenetére

Na látod az lehet. Ettől még megjöhet a cucc nem? Nem nagy dolog, nem is vártam TN-et, ebay-es.

(#56836) maj-viktor válasza Kolondrum (#56835) üzenetére


maj-viktor
őstag

Persze... csak regisztrálatlanul adták fel... gondolom 10$ alatti érték... az alatt nem mindig osztogatják feleslegesen a TN-t rá... (alapból 1-2$-ért adnak), így a pár "elveszett csomag" miatt nem éri meg nekik 10$ alá TN-t osztogatni... inkább refundolnak, ha valami nem jön meg!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#56837) Kolondrum válasza maj-viktor (#56836) üzenetére

Ezt mondom nem vártam TN-et, csak megláttam, hogy valami lett odafirkálva TN címén. 950ft-os tétel.

(#56838) maj-viktor válasza Kolondrum (#56837) üzenetére


maj-viktor
őstag

ebay-en nem találkoztam még ezzel (bár már le is szoktam róla szinte), de ali-n rendszeresen ez van ugyebár a "kötelező TN adás miatt"... kibökik a szemedet valami "kamuszámmal"... Yanwen - WS és társai... jellemzően a "Seller's Shippig Method"-os szállítás esetén...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#56839) anonym1s válasza wwenigma (#56832) üzenetére


anonym1s
őstag

Nincs semmilyen EU raktara a dx-nek, epp tegnap este irtam errol.
Itt van leirva mit jelent a dx-nel az EU Direct, amibol ennyi a lenyeg:

Q: Do you have warehouse in EU? -> Van raktaratok EU-ban?

A: There is no EU Warehouse.... -> Nincs EU raktar

.......All orders are shipped from China, not Europe. -> Mindent kinabol szallitunk, nem Europabol.

Alatta ott van az is, hogy vegyel toluk import ado es afa biztositast a "penztarnal" amikor fizetsz a cuccodert es akkor nem kell aggodnod a vam es afa miatt. Magyarul, vagy kifizeted elore naluk es ok intezik helyetted, vagy te intezed es fizetsz amikor megerkezik a csomag.

Ha naluk veszel "import ado es afa biztositast", akkor egyszerubb es gyorsabb mert neked mar nincs semmi dolgod, csak varni.
Ellenkezo esetben meg neked kell intezni es fizetni amikor megerkezik a csomag az orszagba, ami plusz ido es utanajaras.

Az EU Direct csak egy extra szolgaltatas eu-s vasarloknak es nem eu raktar!

(#56840) D@reeo


D@reeo
aktív tag

Ali. China Post Ordinary Small Packet Plus, tracking : 110nnn52532. Full kamu, igaz?

(#56841) Kolondrum

Banggoodról rendeltem egy asztali 5x-es USB töltőt. UK csatlakozót jelöltem be véletlenül és ki is fizettem. Írtam nekik, hogy téves, kérem átírni EU csatira. Vissza is írtak, hogy átírták és, hogy nincs raktáron a cucc (preorderes volt), várok vagy kell a zseton. Mondom várok. Már jó pár napja elindult, de én még mindig UK csatlakozót látok a rendelésben. Ha tényleg UK csatival kapom lehet "pattogni"? Meg van a mail. Ráadásul nem is az enyém lenne...

(#56842) beg válasza D@reeo (#56840) üzenetére


beg
veterán

Az bizony.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#56843) anonym1s válasza Kolondrum (#56841) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
En biztosan torolnem ezt a rendelest es megrendelnem ujra. Ha uk csatlakozost kapsz, nem tudsz reklamalni sem mert a rendelesben az van amit kaptal.

(#56844) Kolondrum válasza anonym1s (#56843) üzenetére

De mailbe meg az, hogy átírták.

(#56845) anonym1s válasza Kolondrum (#56844) üzenetére


anonym1s
őstag

Ja, de ugy komplikaltabb. Sokkal egyszerubb lemondani es ujra rendelni. Mivel nincs nekik raktaron, meg nem postazhattak, igy nem lehet gond a rendeles torlessel es visszautaljak hamar a penzt. Nekem is volt mar hasonlo dolgom, lemondtam a rendelest, es masnap mar a szamlamon volt a penzem. Ez a tiszta, nem az egyezkedes meg "birosagra" jaras ha esetleg megsem ugy megy ahogy megegyeztunk.

[ Szerkesztve ]

(#56846) bl4ze válasza Kolondrum (#56844) üzenetére


bl4ze
veterán

Nekem is volt ilyen (lightinthebox) - US adaptereset rendeltem, szóltam rendelés után mondták OK nem gond és amikor megérkezett be volt téve ingyen egy US-EU átalakító.

.:. bl4ze .:.

(#56847) bb71


bb71
őstag

14-05-2015 14:59 The item is being processed by customs

ez mostanában mennyi idő szokott lenni?

(#56848) bl4ze válasza bb71 (#56847) üzenetére


bl4ze
veterán

.:. bl4ze .:.

(#56849) beg válasza bb71 (#56847) üzenetére


beg
veterán

Ha fizetős: hetek, ha nem: napok.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#56850) bb71 válasza beg (#56849) üzenetére


bb71
őstag

Elég durva...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.