Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) rendesadam


rendesadam
tag

Sziasztok!
A mymemory-val volt már valakinek gariztatása? Rendeltem onnan egy memóriakártyát, ami kőkemény két napot élt, három eszközben néztem, és sehol nem ad életjelent. Írok nekik egy emailt, egyéb ötlet?
Köszi

(#10002) maj-viktor válasza instantwater (#10000) üzenetére


maj-viktor
őstag

bibibi nekem 9999

Amúgy:
Pl. az ajánlott 3-asok közül melyik milyen garanciával adja a termékeit!? (fél-1-2év)
(mobil - tablet - kiegészítők)

- geekbuying
- minideal
- tmall

Melyikkel sikerült pozitívan garanciáztatni paypal védelem nélkül... azaz fél év használat után!? Ezekről szívesen olvasnék...

Külföldre kiküldési postai díjakat már megvitattuk, hogy regisztrált (ajánlott) levélként, ha befér a 500g-ba akkor: 2.500-3.000 körül, hanem, akkor 4.000-5.000 Ft körül van!

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#10003) maj-viktor válasza Švejk (#9996) üzenetére


maj-viktor
őstag

most megnéztem egy teljesen random - népszerű modell-t... Lenovo a660
geek: 120$
minideal: 123$
tmall: 117$ + 4$ (szállítás) + 4% paypal díj = 126$
szal nem olcsóbb... és elmondások szerint sokat hantáznak a raktárkészlettel!

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#10004) Gyuc válasza fuze (#9991) üzenetére


Gyuc
aktív tag

na én ezekre mondom hogy teljesen felesleges ide beírni...kinek hasznos infó ez?

(#10005) maj-viktor válasza Gyuc (#10004) üzenetére


maj-viktor
őstag

Most ez nem feltétlenül, mivel a gyorsaság miatt írta be...
Bár nemtudjuk miről van szó és milyen csomag CN-HK-SG-futár
szal így nincs sok haszna...

Meg tény, hogy hasznosabb hsz is születhetett volna... De attól még...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#10006) CoolBoy323 válasza maj-viktor (#10003) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

mininél 119$, és csak narisari van

a szép zűűd elfogyott

(#10007) maj-viktor válasza CoolBoy323 (#10006) üzenetére


maj-viktor
őstag

Valóban...
Jó csak a kolléga a tmall isteníttette, hogy miért van az összefoglalóban "fekete listán", illetve, hogy az a legolcsóbb a felsoroltak közül!
Amúgy én 100-105$-ért is tudok...

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#10008) tolvaj! válasza maj-viktor (#10005) üzenetére


tolvaj!
őstag

Teoretikus dolog, de a beszélgetésetekből azt szűrtem le, ha most rendesen kifizetem az áfát akkor gariztatás alkalmával ha ki is emelik küldeniük kell tovább ha megvan a navos igazolás az első szállításról. Jól raktam össze?

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#10009) CoolBoy323 válasza maj-viktor (#10007) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Te nagyon ügyes vagy :DD
De ezek az 1-2-3-4 $-ok lófingok amúgy...

na de a lényeg: a tmall erős közepes, garis visszajelzés hiányában nem tudok ÉN többet róla...

mininél a gariztatás elég szarul tud menni, szóvaaaal....

de a nagy átlagban még mindig ajánlott boltok!

(#10010) Palomar


Palomar
csendes tag

sziasztok,

ChinaPost AirMail és ChinaPost AirParcel között van valami különbség sebességben, vagy a Parcel is ugyanolyan kiszámíthatatlan mint CN AirMail?

Üdv: Palomar

(#10011) instantwater válasza Palomar (#10010) üzenetére


instantwater
addikt

Hát, ami nekem elvileg air parcelként jött az 2 hét alatt itt volt...
Még a méret sem mérvadó... kicsi méretben is van air parcel.
De sztem gyorsabb.

(#10012) Palomar válasza instantwater (#10011) üzenetére


Palomar
csendes tag

kössz a választ!
Én is most ráleltem egy termékre, aminél CN AirMail és AirParcel is választható, és mindkettő free.
CN AirMail-el már jött cuccom 14 nap alatt, meg 16 alatt ,de van olyan ami már 24 napja valahol van, és még nem ért ide. Szóval ezért érdekel, hogy AirParcel jobb választás -e.

Üdv: Palomar

(#10013) forrest85


forrest85
senior tag

Kínai árvíz, lehet hogy befolyásolja a szállítást.

[link]

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#10014) instantwater válasza Palomar (#10012) üzenetére


instantwater
addikt

Szerintem meg semmit nem jelent, hogy mit jelölsz be. Lesz rajta gy CNes szám aztán annyi.

(#10015) citkar válasza maj-viktor (#9999) üzenetére


citkar
addikt

Bőven túl volt a 45 napon, kb. 3 hónapot használtam.
Alapvetően teljesen rendben ment a garanciáztatás (az odaküldendő postadíjat fizettem ugyan:3-4 ezer forint), de ahhoz képest, hogy egy működésképtelen telefonból lesz egy normális megéri, még áfával is.
Konkrétan a minidealtől jött s rendben intézték a garit, legalábbis "dolgoztak" rajta s visszaküldték (bízom benne a már működő telefont).
Azért is lesz jelenleg kettő hasonló telóm, mert nem vártam míg a gariból visszajön, rendeltem egy másikat (jól is tettem, mert 2 héten belül jött másik, míg a gari intézése kb. másfél hónap volt).

Végül is arra jutottam egy számla másolatot adok a vevőnek s aztán kezd vele, amit akar.

[ Szerkesztve ]

(#10016) lipike008


lipike008
csendes tag

A vámkezelési adatlapon elég csak a ragszámot feltüntetnem, vagy meg kell várnom a levelet a hivatkozási számmal?

(#10017) maj-viktor válasza tolvaj! (#10008) üzenetére


maj-viktor
őstag

Gyakorlatba nem tudom, de így lenne ésszerű... nem!?

(#10009) CoolBoy323
Tudom én nem is azért írtam le... nálam legalább 10%-nál kezdődik az "akció", szal itt 10$ különbség, de egy megbízható webshop-ot szembeállítva egy ismeretlennel, de olcsóbban, inkább a megbízhatóból rendelek!

(#10010) Palomar
Elvileg a mail az levél (értsd 2kg alatti)
parcel az meg csomag értsd (2kg feletti)

De levelet feladhatsz csomagként is, de csomagot nem adhatsz fel levélként...

(#10014) instantwater
Annyi különbség szerintem van, mint amit fenn írtam, így levelet a gyalogos - biciklis postás hozza ki, míg a csomagot a kocsis postás

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#10018) slezakimi válasza lipike008 (#10016) üzenetére


slezakimi
senior tag

Gondolom meg,hisz azzal azonosítanak.

[ Szerkesztve ]

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#10019) zsolt008


zsolt008
tag

Akkor mi van, ha megallitanak a vamon egy cuccot, amit mondjuk 20$-ert vettel az ebay-en, de csak mert nagy mazlid volt, kozben mondjuk 300-at er? el kell fogadniuk az ebay papirjait?

(#10020) CoolBoy323 válasza zsolt008 (#10019) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

a fizetésről kaptál egy "számlát", amin nem 300$ lesz, azt kérik majd be! de kicsi a sansz rá!

(#10021) instantwater válasza lipike008 (#10016) üzenetére


instantwater
addikt

Hol van ez az adatlap?

(#10022) lipike008 válasza instantwater (#10021) üzenetére


lipike008
csendes tag

1. hozzászólás/ témaösszefoglaló :) LINK

(#10023) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Halihó,

Fedexnél ki intézi a vámkezelést? Magamnak kell vagy majd a futárcég? 7:45 kor került vám alá, azóta semmi új infó..

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#10024) zsolt008 válasza CoolBoy323 (#10020) üzenetére


zsolt008
tag

ooo, minek kicsi az eselye? hogy bekerik?

(#10025) citkar


citkar
addikt

Amikor vámolják a csomagod s bekérik a papírokat, azt postán jelzik, azaz küldenek valamiféle tájékoztatót?
Egyelőre nem kaptam, de gondolom csak küldenek.

(#10026) axioma válasza citkar (#10025) üzenetére


axioma
veterán

Ha track alapjan mar tuti megfogtak, jobban jarhatsz (gyorsabb), ha megkuldod nekik a track-re hivatkozva a pp kivonatot a tranzakciorol (screenshot) emailben. Amugy igen, alapesetben egy level jon a csomag helyett, hogy nyilatkozz.
Kivetel az az eset, ami nem tudom hoyg itt vagy masik forumban volt, hogy elfogadtak a benne levo szamlat es azon alacsonyabb ertek volt, ilyenkor ugye nem olyan jo rajukkuldeni az igazit... de az is csak azert derult ki, mert dhl-en hogyhogy atjott. Ha ismert a csomag tartalma (pl. adott bolt nem kuld semmi szamlakent ertekelhetot), akkor persze kuldheto.

(#10027) Koszta válasza citkar (#10025) üzenetére


Koszta
tag

Nekem pénteken fogták meg, ebben a pillanatban érkezett meg az ajánlott levél. Szóval szerintem érdemes még várnod.

(#10028) Freezee válasza maj-viktor (#10017) üzenetére


Freezee
senior tag

Mi az a megbízható webshop ami mondjuk olyan árakat tud mint a minideal, vagy tmall?

(#10029) tolvaj! válasza Koszta (#10027) üzenetére


tolvaj!
őstag

én csak értesítőt kaptam, mert a nyomorult postás nem ismeri a csengőt...

(#10028) Freezee

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#10030) wwenigma válasza tolvaj! (#10029) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Postahivatalba kerdezd meg hogy ki az illetekes, a csoportvezetojuket kerd es mondd el a problemad.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#10031) tolvaj! válasza wwenigma (#10030) üzenetére


tolvaj!
őstag

többször el lett mondva a helyi postán, hogy a körzetesünk nem ismeri a csengőt. volt hogy úgy hagyott értesítőt hogy kint voltam a kertben és füvet nyírtam...látott csak lusta volt hangosaban odaszólni....
amikor szabin van a környéken mindenki megkap mindent azonnal ... érdekes? nemhinném de ez van....

[ Szerkesztve ]

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#10032) slezakimi


slezakimi
senior tag

Most beszéltem egy hölgyel a postán.
Azt mondta, a paypalos utalást,meg a visszaigazoló emailt amit a bolttól kaptam,hivatkozva a track numberre küldjem el mailbe,és itt jön ami nem ugyanaz az összefoglalóba levővel.

postaimport@posta.hu ide.

Kapok visszaigazoló mailt és hozzan majd a postás a csomagot valamikor.

üdv

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#10033) dbilas válasza slezakimi (#10032) üzenetére


dbilas
tag

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy a ChinaPost-os dolgok mostanában kb milyen időt futnak? :U

Előre is köszönöm!

:R

Uhh nem válasz lett volna... Bocsánat! :(((

[ Szerkesztve ]

(#10034) Zeki válasza Freezee (#10028) üzenetére


Zeki
nagyúr

antelife, geekbuying, pandawill, focalprice

(#10035) Koszta válasza slezakimi (#10032) üzenetére


Koszta
tag

Nekem levélben jöttek az infók, de ott is a postaimport@posta.hu e-mail cím szerepel, illetve egy fax szám, mint másik lehetséges módja a beküldésnek. A többit nagyjából fedi az összefoglaló.

Erről jut eszembe: van valakinek infója arról, hogy a beküldött dokumentumok feldolgozása, csomag továbbítása mennyi idő? Van esély arra, hogy még a héten kihozzák?

[ Szerkesztve ]

(#10036) Lampard19 válasza dbilas (#10033) üzenetére


Lampard19
tag

10-20 nap legnagyobb átlagban.

(#10037) zalman90 válasza Koszta (#10035) üzenetére


zalman90
őstag

most hozta meg a postás nekem is a levelet :DDD

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#10038) Brain75 válasza BITBOYS (#10023) üzenetére


Brain75
senior tag

A Fedex fog neked küldeni egy vámkezelési nyilatkozatot és ők intézik a vámoltatást.
A pénzt akkor kell nekik megfizetni amikor a futár kihozza a csomagot.
A csomag mellé fog adni egy vámpapírt is amin rajta van az összeg amit fizetned kell.

Üdv

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#10039) Gyuc válasza zalman90 (#10037) üzenetére


Gyuc
aktív tag

szia!
Mi van a levélben megkérdezhetem?

(#10040) zalman90 válasza Gyuc (#10039) üzenetére


zalman90
őstag

[ Szerkesztve ]

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#10041) BITBOYS válasza Brain75 (#10038) üzenetére


BITBOYS
addikt

Szuper, köszi szépen a választ :R

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#10042) SamWarrick


SamWarrick
csendes tag

Üdv Emberek!

Rendeltem a napokban a minidealről egy 180 dolláros mobilt, a kérésem az lenne, hogy aki rendelt már minideal.net-ről, az legyen szíves írjon már ide vagy privátban, hogy szerepelt-e a csomagoláson a termék értéke, és mi volt a megnevezése.

Plusz egy kérdés: mennyi a valószínűsége, hogy a sima levélként érkező telefon fennakad a vámon? Sok mindent rendeltem már külföldről, vakukat, egyéb fotós cuccokat, soha nem kellett még pluszt fizetnem értük. Remélem átcsúszik ez is.

Köszönöm!

További szép napot

(#10043) Zeki válasza SamWarrick (#10042) üzenetére


Zeki
nagyúr

Állítólag most rászálltak a minideales csomagokra. Nem a valódi érték van ráírva.

(#10044) Brain75


Brain75
senior tag

Emberek !

Tényleg ennyire a saját ellenségeitek vagytok?
Minél több beírás szerepel ebben a topikban annál biztosabb hogy lassan a hatóságok rászállnak minden ilyen csomagra. Ez a dolguk és mindenki aki vám és áfa nélkül hozat ilyen dolgokat az törvénysértést követ el.

Szerintem ezt a tokipot be kellene zárni, mert így tényleg az lesz a vége hogy semmiféle termék ami nem európai unióból származik az vámmal és áfával lesz terhelve.
A hatóságoknak igen komoly apparátusuk van arra hogy ezeket a dolgokat figyeljék és megtegyék a kellő lépéseket annak érdekében hogy a jogszabályokat és törvényeket betartassák.

Mindenki úgy rendeljen ilyen termékeket hogy kalkulálja bele hogy van rajta legalább 2,5% vám és a teljes összegen 27% áfa.

[ Szerkesztve ]

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#10045) BITBOYS válasza Brain75 (#10044) üzenetére


BITBOYS
addikt

Itt sajnos süket fülekre találsz. Pár hónappal ezelőtt én is ejtettem egy ilyen jellegű hozzászólást, de csak jobban beindult ettől a gépezet..

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#10046) djula válasza Brain75 (#10044) üzenetére


djula
aktív tag

Nem vám és áfa nélkül hozatják be az emberek a cuccokat, semmit nem tesznek érte, hogy így legyen.
A normál működés szerint minden bejövő cuccot vámkezelnek. Attól, hogy viszonylag gyakoriak a kivételek, amik úgymond átcsúsznak, még nem az a normális működés.
Ezért, mivel senki nem tesz érte (nem is tud), hogy a csomagját ne vizsgálják, nem követ el törvénysértést, maximum azzal, hogy nem reklamálja meg a navnál, hogy miért nem kellett áfát fizetnie.

(#10047) kismércse


kismércse
tag

Tmallboxról most jött meg egy telefon. Mással nem volt még olyan, hogy volt benne 2 sim kártya?:D Mert nekem úgy jött, hogy volt benne, és elég használtnak tűnik.

(#10048) Zeki válasza kismércse (#10047) üzenetére


Zeki
nagyúr

Letesztelték a telód, hogy minden okés-e, csak a kapkodásban valszeg benne maradtak a simek. :)

(#10049) cekkk válasza Zeki (#10048) üzenetére


cekkk
veterán

Kikéne próbálni, hogy működik-e itthon az a két sim :D

(#10050) axioma válasza Brain75 (#10044) üzenetére


axioma
veterán

Ne bomolj, mert egy csomoan 22 eur alatt rendelunk legtobbszor. Arra siman maradhat a topik.
Masreszt amig nem latom hivatalos helyen leirva, hogy az eu-n kivulrol atcsuszott termekek afa-jarol mint nem afa-alany onbevallast kene keszitsek, addig a nagyobb osszegnel sincs mitol tartani. [Raadasul re'm hiteltelen az egesz afa-beszedes ugy, hogy pl. hasznalt telefont ha veszek az usa-bol, olyat ami tobb mint 1 eve nem is forgalmazott, azt is afa-ztatjak. Amig erre nincs megoldas, addig ezt legalabbis jozan paraszti esszel nem is fogadom el, hogy jogos.]
Amire te gondolsz, az az uzletszeruseg. 2-3 ev alatt ossz eu-nem eu, 150 vasarlas, nagy resze 5$ alatti es eleg kulonbozo celu termekek, az ezt messze nem eri el. Aki meg kereskedelmi tevekenyseget vegez illegalisan, az vszinu nem ebben a topikban fogja kezdeni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.