Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44001) zsiz válasza kerekfej (#44000) üzenetére


zsiz
őstag

én is olyat (is) használtam/használok.. csak nekem kék van meg zöld, bár szerintem semmi különbség nincs a színükön kívül. meglepődtem mennyire jók. már jópár évesek, rengetegszer voltak töltve és még mindig használom őket, igaz azért már érződik rajtuk hogy elhasználódtak. de én nagyon meg voltam elégedve velük. használtam nagy fuji fényképezőben, távírányítókban, lámpákban, xbox kontrollerben, meg még fene tudja miben.. van energizer akkum is de, nem volt olyan jó mint a lidl-féle. vettem ebay-ről is tölhető elemet de az egy rakás hulladék.. (ilyen egyszínű az egész -nekem pl sárga de van más szín is- és 3000mAh van ráhazudva, na olyat még véletlen se vegyen senki :) a tronic viszont tényleg megéri főleg ha épp akciózzák

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#44002) aytukabozs válasza tfalcon96 (#43988) üzenetére


aytukabozs
addikt

Nade bakter....
Ha a levélnek azt a részét is odakopizod a többi mellé, akkor természetesen nem tanácsolom azt amit... :(

Ehh... rontod itt a jóhiszeműen jóakaró kiscserkész renomémat. :P :D

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#44003) Crytek


Crytek
veterán

Aug 23-án rendelt 1$-os tokom még mindig nincs itt.
Így lehet csalni rendesen azt hiszik hogy 1$-ért nem veri ki az ember a balhét hát nagyon téved. :DDD

Next PC Upgrade: 2022

(#44004) zsiz válasza Crytek (#44003) üzenetére


zsiz
őstag

nekem egy 1 centért vásárolt hdd tokom van függőben a geekbuyingról.. 2013.11.28. óta :D feladták de nem kaptam meg, valahol elkeveredett az ünnepek alatt. én mondjuk nem reklamáltam miatta, pedig biztos segítettek volna :D

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#44005) Laza... válasza zsiz (#44004) üzenetére


Laza...
addikt

Én tuti kivertem volna a balhét :C :DDD

Never give up!

(#44006) Gépötty válasza Crytek (#44003) üzenetére


Gépötty
senior tag

Augusztus 24-én negyvenegynéhány terméket vettem meg több különböző eladótól, 11db még nem ért ide közülük.
Mellesleg megint bebizonyosodott, hogy kínaitól egyszerre csak egy dolgot veszünk, vagy több dologból egyet-egyet, mert könnyen information overflow lesz, és akkor aztán jajj...
Vettem egy eladótól kilenc különféle tárgyat, összesen harminc darabot 6-6-6-3-2-2-2-2-1 leosztásban.
Első körben megkaptam az első két hatdarabosat. Másnap megérkezett az egyik kétdarabos, egy másik kettesből hat, és két olyan, amit nem is rendeltem :) Tegnap érkezett az első hatosból még hat, a hármas és az egyes, és kettő abból, amiből már küldtek két darab helyett hatot. Még egy kettes és egy hatos nem ért ide. Pár napot várok, aztán megbeszélem ( :U ) az eladóval, hogy mi is legyen...

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#44007) zsiz válasza Gépötty (#44006) üzenetére


zsiz
őstag

erről ez jutott eszembe.. :C

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#44008) Gépötty válasza zsiz (#44007) üzenetére


Gépötty
senior tag

:DD

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#44009) Gergosz2 válasza Gépötty (#44006) üzenetére


Gergosz2
veterán

ezt kb mindig eljátsszák, ha egy eladótól több terméket is veszel.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#44010) Gépötty válasza Gergosz2 (#44009) üzenetére


Gépötty
senior tag

Ezt mondom én is. Régóta nem vettem ugyanattól ennyi mindent pont emiatt, de adtam egy esélyt a javításra. Nem kellett volna...
Azt nem értem, ezek hogy találnak haza?

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#44011) Lunky88 válasza Gépötty (#44006) üzenetére


Lunky88
tag

Legalább te megkaptad még ha nem is az összeset. :) Én meg már félek kínából rendelni mert meg sem érkeznek egyáltalán. Mondjuk ez lehet hogy a mi kis magyar postánk miatt van...

"Go on… but trick us again child, and your suffering will be legendary even in Hell!"

(#44012) LámaZ válasza Gépötty (#44006) üzenetére


LámaZ
addikt

Én már abba belezavarodtam, amit leírtál.

Legyen minden jó!

(#44013) Gépötty válasza Lunky88 (#44011) üzenetére


Gépötty
senior tag

Lehet, hogy menet közben valamelyik postásnál kellene körülnézni...
Nekem leginkább azokkal a tételekkel van bajom, amiket nem akartam. Amiből nem rendeltem, és amiből azért rendeltem kettőt, mert kb. egy életre elég ennyi. Most van nyolc, ez kb. magyarország teljes lakosságának az igényeit lefedi. Akkor ezt anyagilag hogyan fogom rendezni? Amiket meg nem kaptam meg, azt viszont már türelmetlenül várják.
(#44012) LámaZ:
Míg leírtam én is elvesztettem a fonalat :)
De van táblázatom, amiben vezetem a rendeléseim - ilyen lehetne a kici kínaiaknak is, és akkor nem keverednének a tételek.

[ Szerkesztve ]

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#44014) maj-viktor válasza Lunky88 (#44011) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ezért kell szigorúan csak TN-el rendelni...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#44015) RBJ


RBJ
addikt

Na utána néztem pár értékelésnek buyincoins nál. Hát 80% nagyon negatív véleménnyel van.
Én meg várok vagy 4 rendelést onnan. ajjaj.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#44016) Dluinet válasza RBJ (#44015) üzenetére


Dluinet
nagyúr

hol?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#44017) zsiz válasza RBJ (#44015) üzenetére


zsiz
őstag

én ebayen többsör rendeltem buyincoins eladótól már, egyszer kaptam egy kupont is az egyik csomagommal, hogy nézzem meg a weboldalát és rendeljek onnan, még vmi kedvezmény kupont is adott hozzá. igaz mostanában nem rendeltem tőle semmit

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#44018) bl4ze


bl4ze
veterán

banggood power bank rendelés: mint kiderült (sajnos?) SE postával adták fel.
mi a tapasztalat ? mennyi idő alatt trackelhető, él az SE Post pack banggoodéknál ?
17track-on kívül rémlik volt valami direct* oldal is ahol lehetett trackelni, az mi is - megadnátok ?
nem találom már :(

köszönöm.

.:. bl4ze .:.

(#44019) Lunky88 válasza maj-viktor (#44014) üzenetére


Lunky88
tag

Őöö mi az hogy TN-el? :D

"Go on… but trick us again child, and your suffering will be legendary even in Hell!"

(#44020) Zeki válasza bl4ze (#44018) üzenetére


Zeki
nagyúr

(#44021) Dluinet válasza Lunky88 (#44019) üzenetére


Dluinet
nagyúr

TN = tracking number = követési azonósítószám

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#44022) Lunky88 válasza Dluinet (#44021) üzenetére


Lunky88
tag

Ja értem köszi! :) Eddig mindig a legolcsóbb szállítási módot választottam és így is megérkezett a csomag, de az utóbbi két alkalommal már nem... Szóval lehet megéri a drágábbat választani ahol nyomon lehet követni. Ebben igazat adok nektek.

"Go on… but trick us again child, and your suffering will be legendary even in Hell!"

(#44023) Dluinet válasza Lunky88 (#44022) üzenetére


Dluinet
nagyúr

$1 cuccnál nem igazán szeretnék $2 fizetni a postára

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#44024) bl4ze válasza Zeki (#44020) üzenetére


bl4ze
veterán

Köszi.
Sorry tracking number: RE972364xxxSE doesn't exist

Akkor még nem adták át úgy látom.

.:. bl4ze .:.

(#44025) Gépötty válasza RBJ (#44015) üzenetére


Gépötty
senior tag

Ne szórakozz már!
Amikor onnan rendelek, sosem izgulok, hogy megérkezik-e. Nem kapkodják el, de az egyik legmegbízhatóbb társaság a szememben.
Valami link az észrevételedről?

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#44026) Trokika


Trokika
csendes tag

Tegnap rendeltem MiniDeal-ről, amikor elkezdtem megadni kártyaszámom, észrevettem, hogy csak VISA kártyát fogad el. Visszaléptem, de akkor már a kosárból átkerült a rendelésekbe és "Pending" állapotban van.
Így nem tudtam kifizetni, de nem tudok semmilyen felületre belépni ahol újra megpróbálhatnám a fizetést. Reorder van, de az még egyet rendelne, rendelés törlése nincs.
Közben írtam a teló üzenőfalára, hogy miket szeretnék, a srác válaszolt hogy megoldva (de még mindig Pendingben van)

Ilyenkor mi van?

(#44027) arfer


arfer
aktív tag

Kaptam egy olyan TN-t, hogy LTJS és 10 szám. Ez vajon mi lehet, és hol lehet követni? Köszi

(#44028) Laza... válasza arfer (#44027) üzenetére


Laza...
addikt

Nekem ez kamunak tűnik, de lehet csak én nem ismerek ilyet. Majd jönnek még mások is tapasztalattal :U

Never give up!

(#44029) beg válasza arfer (#44027) üzenetére


beg
veterán

Ilyennel még nem találkoztam. Szerintem is kamu.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#44030) aytukabozs válasza Trokika (#44026) üzenetére


aytukabozs
addikt

Miért kártya? (Rendben hogy megbízható a minideal de nem kell neked az a +biztonság amit a PayPal nyújt ingyen?)

Amúgy ugyanazon a felületen ahol tegnap kommunikáltatok megírod hogy a xxxx számú rendelést szeretnéd töröltetni, oszt annyi...

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#44031) Trokika válasza aytukabozs (#44030) üzenetére


Trokika
csendes tag

Nem igazán használom a kártyát és minél előbb el akartam ezt intézni (két fél telefonnal járok és már jó lenne egy egész :D ) .
Akkor ráírok a srácra hogy újra rendelem a telefont. (ha máshogy nem lehet megoldani)

(#44032) arfer válasza beg (#44029) üzenetére


arfer
aktív tag

miniinthebox adta, eddig mindig belga postás TN-t adtak, most meg ezt :F ... Eddig minden megjött tőlük, remélem, ez is :) ...

(#44033) maj-viktor válasza Trokika (#44031) üzenetére


maj-viktor
őstag

Kapkodásnak sírás a vége...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#44034) Dominó85


Dominó85
veterán

Sziasztok,
UK-ba kell visszaküldenem egy telefont gariban. Itthon ÁFA ment rá. Kérdésem, hogy milyen doksikra és honnan lesz szükségem. Utána néznék, de 1-1 délelőttöm és délutánom van az egészre. Nagyon megköszönöm a segítséget, akár szájba rágósan privátban is. Holnap reggel zúzok postára. :R
üdv, Péter

* Péter - 06302461862 *

(#44035) kcsa válasza Dominó85 (#44034) üzenetére


kcsa
veterán

UK-ba nem kell papírozni - EU-n belül van. Ha onnan küldik vissza is (javítva, cserélve, akármi) akkor nincs sok tennivalód: feladod és kész :)

(#44036) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Ha VÁM-on megfognak egy csomagot akkor arról küldenek egy levelet ugye? És addig nem is küldik el nekem a magát a csomagot amíg nem fizetem be a VÁM-ot.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#44037) kerekfej válasza RBJ (#44015) üzenetére


kerekfej
addikt

Én két 18650-es akksit rendeltem és megjött mindkettő. Biztonságosan is becsomagolták. Az ügyfélszolgálatuk is rendes.

[ Szerkesztve ]

(#44038) Zeki válasza Gergosz2 (#44036) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha megfogják kapsz egy levelet, emailben elküldöd a vételt igazoló paypal számlát meg a bolt igazoló emailjét, feldolgozzák, és viszi neked a postás, akinek megfizeted a 27% Áfát meg 1500Ft kezelési költséget.

(#44039) n42


n42
tag

Sziasztok, volna egy olyan kérdésem, hogy Kínából rendeltem egy telót és elkapta a vám.:) Ennek kb. mennyi az esélye? Nem régen rendeltem egy tabletet, az simán megérkezett.:) Elolvastam, amit el kell, mellékeltem az iratokat, tehát levámoltatom, csak a jövőre nézve szeretnék tájékoztatást, mert így már nem annyira jó üzlet ám.:)
Volna egy olyan kérdésem, ha nem nyilatkoztam volna a csomagtól, hanem 5 munkanap után továbbküldik a NAV-nak, akkor esetleg jobban jártam volna? Vagy csak az ügyintézést húztam volna el.:)

(#44040) Gergosz2 válasza Zeki (#44038) üzenetére


Gergosz2
veterán

De addig nem kapom kézhezva csomagog amíg ezeket meg nem csinálom?

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#44041) bl4ze válasza n42 (#44039) üzenetére


bl4ze
veterán

összefoglaló kinyátása legfelül

.:. bl4ze .:.

(#44042) n42 válasza bl4ze (#44041) üzenetére


n42
tag

elolvastam.:) de nem találom a válaszomat:)

[ Szerkesztve ]

(#44043) maj-viktor válasza n42 (#44042) üzenetére


maj-viktor
őstag

Miért jártál volna jobban!?
Ha a vámosok értékelik fel 100%, hogy rosszabbul jársz... vagymi a kérdés!?

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#44044) jojoando válasza n42 (#44042) üzenetére


jojoando
senior tag

Manapság mindent megvámolnak, ami telefon alakú, és nincs ellene gyógyír! :C :Y

(#44045) pazzo


pazzo
tag

Pandawill-nél most belefutottam.
Év elején egy Lenovo-t rendeltem a Minideal-től, ingyen postával. Egy hónap alatt ért ide. Két hétig a vámon volt.
Gondoltam, most okosabb leszek.
Pandawill-nél néztem ki ezt a telefont az asszonynak. A Doogee Turbo 2014-ről sok jót olvastam. Itt meg 120$.
Megrendeltem DHL-el, hogy egy hét alatt ide is érjen. 22$-ba került pluszban, de megéri.

Három nap múlva kérdeztem rá, mert még nem kaptam levelet a postázási számmal, hogy most mi újság?
Kiderült, ez az akció csak az oroszoknak szól. Át kellett váltatnom a megrendelést a 136$-os modellre. Ráfizettem még 17$-t. Sebaj. Még így is megéri.
Ma jött egy email, tracking számmal. TNT postával küldték. Ingyen postával.
Itt már majdnem elsírtam magam.
Kérdezem, miért? Elnézést kértek, hogy a termék átváltásnál nem figyeltek. Vissza adnak 22$-t.

Szóval megint várhatok egy hónapot egy telefonra. :W

(#44046) maj-viktor válasza pazzo (#44045) üzenetére


maj-viktor
őstag

A TNT egy futárszolgálat...

(DHL - UPS - FedEx után az egyik legnagyobb nemzetközi futárszolgálat)

Most kérdés, hogy a TN-t (Tracking Number-t) keverd a TNT-vel...!?
A nyomonkövetési szám formátumából kiderül miről is van szó...

A sima postai általában elől betű és a végén 2betű országkód van...
Pl.: RL123456789CN

Míg a futárszolgálatoké általában csak szám, vagy pár betű és szám...
Neked milyen van!?

(de van egy tippem, hogy az amúgy "lassú-ingyenes-olcsó" holland posta lesz... NL-es végű ragszámmal)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#44047) n42 válasza jojoando (#44044) üzenetére


n42
tag

akkor csak szerencsém volt a tablettel.:) legközelebb ennek fejében vásárolok.

(#44048) beg válasza n42 (#44039) üzenetére


beg
veterán

Jó régen rendelhettél. Mostanában 95-97% fennakad a vámon. Nincs ellenszer, fizetni kell.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#44049) n42 válasza beg (#44048) üzenetére


n42
tag

pedig nem, egy hónapja kb. így már megbántam, mert plusz 5K-t nem ér az egész, főleg a gari miatt, s azonnal a kezemben van:( no mindegy, lecke pipa :)

(#44050) pazzo válasza maj-viktor (#44046) üzenetére


pazzo
tag

"...by registered airmail TNT Post(Netherlands post)"
RS-el kezdődik a követési szám, és NL a vége.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.