Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) hevizms válasza blueye (#30997) üzenetére


hevizms
addikt

Nem mondtam hogy selejt,de benne van a pakliban.Viszont teljesen rendben is lehet a dolog.Megkell rendelni azt örülni ha minden rendben van

(#31002) Zeki válasza kisda (#30974) üzenetére


Zeki
nagyúr

Lehet csak azt hiszed, hogy némettől rendeltél. Az Item location mi volt?
Linkeld a cuccot, és megmondjuk mi van.

(#31003) Zeki válasza kisda (#30984) üzenetére


Zeki
nagyúr

Szerintem át kell menni a vámon, mert a németektől adta fel.

(#31004) aytukabozs válasza Zeki (#31002) üzenetére


aytukabozs
addikt

ja? látommár hogy látodmár :P

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#31005) Zeki válasza El_Diablo (#30995) üzenetére


Zeki
nagyúr

(#31006) El_Diablo válasza Zeki (#31005) üzenetére


El_Diablo
tag

Ó akkor már nem is kell megdolgozni érte... :D

(#31007) Stanley-B. válasza aytukabozs (#30967) üzenetére


Stanley-B.
őstag

ez hol van leírva?
csak mert én nem egyszer nyitottam már dispute-ot, ami 1-2 nap múlva már claim lett, ha az eladó bullshittel próbálkozott.

(#31008) Zeki válasza El_Diablo (#31006) üzenetére


Zeki
nagyúr

Csak azért raktam be, mert nem 100 dollár.
:)

(#31009) aytukabozs válasza Stanley-B. (#31007) üzenetére


aytukabozs
addikt

ITT
"Step 3 - Close the dispute or escalate to a claim

You can closeTo end a dispute or claim. A closed dispute cannot be reopened or escalated to a claim. We automatically close disputes after 20 days unless they have been escalated to a PayPal claim. a dispute if you and the seller reach an agreement.

Otherwise, you can escalate the dispute to a PayPal claim within 20 days of opening the dispute. You must wait 7 days to allow for shipping before escalating a dispute to a PayPal claim for an item not received. We automatically close disputes after 20 days."
De ezek szerint a gyakorlat mást mutat mint az elmélet.
Ezért is írtam hogy a PP szerint, nekem hálistennek még sosem kellett semmit reklamálnom, bár most épp rezeg a léc...

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#31010) Stanley-B. válasza hevizms (#30996) üzenetére


Stanley-B.
őstag

a pénzedet nekik adod egy termékért. Termékért, nem a seggnyalásért fizetsz. Ha ilyen igényeid vannak, a r*sszl@nyok.hu-n biztos találsz olyat, aki megteszi neked némi pénzért és akkor majd elvárhatod jogosan, mert fizettél érte.

Ilyen alapon te nyalj segget, mert lehetővé tették neked, hogy terméket vásárolhass. És ahogy te is megrendelheted más helyekről, ők meg eladhatják sokkal több más vevőnek.
Ebből látszik, hogy ez egy romboló hatású felfogás és sürgősen el kéne felejtenie mindenkinek, hogy ilyen felsőbbrendűséget jelentő elvárásokat támasszon.

[ Szerkesztve ]

(#31011) Stanley-B. válasza aytukabozs (#31009) üzenetére


Stanley-B.
őstag

ja igen benéztem, mert ez valóban így van, ha nincs jele annak, hogy feladta, nekem azért lehetett rögtön claim, mert az eladó elvileg feladta.

(#31012) hevizms válasza Stanley-B. (#31010) üzenetére


hevizms
addikt

Mi van?
Ekkora zagyvaságot már régen olvastam.

(#31013) GIJoe


GIJoe
addikt

srácok, ha nem még nem érkezett meg a válasz a 2. disputomra, hogyan vihetem tovább az ügyet, Calimra? Ez az escalete disputtal? :B Nem tudom ti hogy tapasztaljátok de egyre több féreg eladó van az Alin..

[ Szerkesztve ]

(#31014) szili.tamas1 válasza Stanley-B. (#31010) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Nyilvan a fodrasznak is en köszönöm meg hogy elmehettem hozza. Meg a telekomnak is elnezem hogy tulszamlaznak 1500zal mert milyen jo fejek hogy naluk lehetek elofizeto. Mondd te hol élsz?

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#31015) El_Diablo válasza Stanley-B. (#31010) üzenetére


El_Diablo
tag

Gondolom ezzel a mentalitással gyakran átb@sznak a sárgák. :C

(#31016) Outlander válasza El_Diablo (#31015) üzenetére


Outlander
őstag

Nem hiszem , mert az szolgáltatás... ő meg nem azért fizetett! ;] :U :W

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#31017) RVR400 válasza szili.tamas1 (#31014) üzenetére


RVR400
veterán

Speciel a fodrászomnak én meg szoktam köszönni, hogy olyan időpontot tudok vele egyeztetni, ami nekem is jó, nem csak vaktában ír be a naptárába. Másrészt, aki dolgozott már kereskedelemben, az tudja, hogy a seggnyalás nem oda való, mert a vevőre ugyan mosolyoghatsz szépen, de ha hülye, akkor teljesen hiába. Ha meg nem az, akkor megérti egyenesen közölve is, hogy miről beszélsz. Ha meg seggnyalást vár, akkor talán tényleg jobb, ha más hülyét keres, vagy elmegy pszichiáterhez...

(#31018) Graphics válasza hevizms (#30996) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerintem egy nap rengeteg megrendeles van.... Vshibahatar, ezert kell megkerdezni

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31019) marec1122


marec1122
senior tag

sziasztok!

van aki járta a newegg-en való vásárlásban? mik a tapasztalatok ezen oldallal kapcsolatban?

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#31020) aytukabozs


aytukabozs
addikt

most komolyan ez a két véglet van?
a sz*pjanak is lenn a pénzemér', meg az örüljek hogy kapok valamit érte? :o

tizen X évvel ezelőtt műszaki cikk/fehérárú vonalon a kereskedelemben dolgoztam, az üzlet amit vittem árfekvésben ~5-10%-kal drágább volt mint az akkoriban nyomulni kezdő multik, de az emberek mégis bejöttek mert nálunk nem vállvonogató a termékről szart sem tudó eladóktól tudtak vásárolni.

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#31021) GIJoe válasza marec1122 (#31019) üzenetére


GIJoe
addikt

jó árak, akciók, csak ide nem szállít
ha mégis szállítanak ide Balkánra, 100% be ÁFÁznék neked

(#31022) hevizms válasza Graphics (#31018) üzenetére


hevizms
addikt

Mégegyszer utoljára leirom.
Nem az a gond hogy mégsincs neki az ami a kiirás szerint van,hanem az hogy 20 nap kell neki hogy ezt jelezze felém?????
Érted?
Ha a rendelést követően 3-4 napon belül ezt jelzi,nem szólok egy szót sem.Na de 20 nap???
Feleslegesen vártam ennyit.
Ha valaki azt mondja hogy ez normális meg belefér,akkor arra nem tudok mit mondani.

[ Szerkesztve ]

(#31023) Szabie93


Szabie93
tag

Sziasztok!

Most venném meg életem első kínai csodáját, csak úgy "poénból" Ő lenne az áldozat: [link] tudom nem teljesen kínai, de nagyon jók a specifikáció és az ára. Rendeltem már az aliról, de vertek is már át itt, és (saját hibámból, de) nem kaptam vissza a pénzem. Jobban szeretem a paypal fizetést, de más oldalon nem találtam meg ezt a készüléket... :( Ti mit javasolnátok? Köszönöm előre is! :R

(#31024) blueye válasza Szabie93 (#31023) üzenetére


blueye
veterán

A "Refurbished" szó jelentését ismered?

(#31025) Outlander válasza Szabie93 (#31023) üzenetére


Outlander
őstag

Refurbished telót venni aliról?! :F :Y

Olyan mint automata fegyverrel Orosz rulettezni. :DDD

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#31026) Szabie93 válasza Outlander (#31025) üzenetére


Szabie93
tag

Én kérek elnézést ezt nem vettem észre! :R Köszönöm!

Milyen telót javasolnátok?

(#31027) Szabie93 válasza Szabie93 (#31026) üzenetére


Szabie93
tag

Ez volt a másik amit kinéztem: [link] Svéd postával aliról van valakinek tapasztalata? Szeretném megúszni az ÁFA-t, és az eu miatt ugye magasabb az összeghatár.

(#31028) szili.tamas1 válasza RVR400 (#31017) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Mondjuk valoban, a kozszferara teljesen jellemzo ez az ugyfel van ertunk cimu pokhendi, lekezelo stilus, szoval...
Szerencsere a legtöbb helyen azért vágják hogy ha ilyen stílust puffogtatnak, akkor konnyen lehet hogy kevés lesz a visszatero ugyfel.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#31029) blueye válasza Szabie93 (#31026) üzenetére


blueye
veterán

Nézz át ide.

(#31030) marec1122 válasza GIJoe (#31021) üzenetére


marec1122
senior tag

értem :(

[ Szerkesztve ]

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#31031) RVR400 válasza szili.tamas1 (#31028) üzenetére


RVR400
veterán

A közszférában fordítva van, mivel az ügyfél gondolja azt, hogy ő tart el az adójából, de az más tészta. Meg ugye a közszféra nem kereskedelem, és valóban, ha valaki ügyet akar intézni, akkor bizony fogja fel, hogy olyan dolgot próbál intézni, amit máshol vagy máshogy nem tud, és ne kezdjen el pattogni, és osztani az észt, amikor a rendszer alapvető működésével nincs tisztában, a jogait ( abból is csak a rá nézve pozitív hatásúakat) tudja csak, de a kötelezettségeiről még csak hírből sem hallott....
Előtte kereskedelemben dolgoztam, ott meg úgy gondolták, hogy az éppen 5-8% haszonnal eladott holmiból majd még engedek, és még esetleg ajándékot is adok mellé, mert hajlandó volt megvenni nálunk a cuccot, amikor mindenhol máshol drágább volt, sőt nálunk még minőségit is kapott, mivel azt azért nem hagytam a főnököm nyomására sem, hogy szart adjak el.

(#31032) szili.tamas1 válasza RVR400 (#31031) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Szvsz nem azt várja senki hogy konkretan kinyaljak a sejhajat, es itt most a kereskedelemre reflektalok, de ahhoz fognak visszajarni aki ad valami pluszt. A pénzt adok, cserébe elvarom hogy megfeleloen kiszolgaljanak alapvetesnek egyertelmunek kene lenni, nem arrol kene dicseretet irni ami megfeleloen mukodik. De ez mar utopia. Meg ugye Magyarországon volnánk vagy mi....

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#31033) RVR400 válasza szili.tamas1 (#31032) üzenetére


RVR400
veterán

Online kereskedelemnél nincs plusz. Annak idején mindenki az edigitalnál vásárolt, mert olcsó volt, aztán az ipontól. Mind a kettőnek nagy nulla volt a garanciális ügyintézése. De árérzékenység van, így úgyis onnan rendelsz, ahol olcsó. Ahol olcsó, ott pedig valamin spórolni kell. Hogy ez most már előre látszik, vagy csak utólag derül ki, az megint más kérdés. Továbbra is ugyanaz a helyzet, hogy online vásárlásnál kb semmi nem számít.

(#31034) Graphics válasza hevizms (#31022) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De szerinted, minden egyes rendelés mellett ül egy muksó? És nem hibázhatnak?

Értem mi a bajod, csak azt nem, amit írtam :)

Mint mondom, kommunikáció, én direkt megkérdezem, ha rendelek valamit, ha 4-5 nap után nem látok változást, akkor dispute, avagy visszakérem a pénzem, szó nélkül visszakapom :)

Mindegy is, igazából két álláspont ,elfogadom a Tied is, én csak tanácsolni tudom a következő vásárlásnál.

Illetve ha én is hasonló helyzetbe kerülök velük, akkor már +1 infó :R

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#31035) hevizms válasza RVR400 (#31033) üzenetére


hevizms
addikt

Hát ebben szerintem nagyon tévedsz.Legalábbis nálam nem így működik a dolog.
Én hajlandó vagyok többet fizetni ott ahol tudom hogy számithatok rájuk,megbízom bennük,mert rászolgáltak az eddigi hozzáállásukkal.Ilyen nálam pld a minideal.
Most is tőlük rendeltem volna ha van náluk olyan áru ami kellett volna.
Telefonokat is tőlük rendeltem eddig,még akkor is amikor máshol olcsóbb volt.
Ők eddig nálam úgy teljesitettek mindig,ahogy kellene minden webshopnak.
Rendelés után 2 napon belül tracking,a 3. napon feladva.
Csak ennyit szeretne az ember és ha ezt ők megtudják tenni,akkor a példában emlitett pandawill miért nem?

[ Szerkesztve ]

(#31036) szili.tamas1 válasza hevizms (#31035) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

+1, nem egyszer volt olyan hogy kuldtek gratisz tokot, vagy plusz egy foliat. Mivel toluk dhllel szoktam rendelni, volt hogy a visszakuldes meg a refund se volt 45 nap tehat nem kellett dispute.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#31037) hevizms válasza Graphics (#31034) üzenetére


hevizms
addikt

"De szerinted, minden egyes rendelés mellett ül egy muksó?"

Természetesen nem így gondolom,azért dedósnak ne nézzük már egymást kérlek.

"És nem hibázhatnak?"

De igen,de sajnos nálam nem ez volt az első eset és ahogy olvasom ezt a topikot nem csak én jártam így már velük.

"4-5 nap után nem látok változást"

Mint már irtam ez trakcing nélküli rendelés volt,így milyen változást nézhettem volna?Persze rájuk kérdezhettem volna hogy mi van arendelésemmel,de én álmomban sem gondoltam volna hogy ilyen probléma van.Azt hittem rendben van minden és majd egyszer megérkezik a csomag,mint ahogy számtalan más rendelésem eddig is.

[ Szerkesztve ]

(#31038) Stanley-B. válasza szili.tamas1 (#31014) üzenetére


Stanley-B.
őstag

inkább te hol élsz, gondolom nem úgy mész el a fodrászhoz, hogy neked a seggnyalás elvárás, meg a neted mellé is kapj egy kis seggnyalást is mondjuk havonta 1x a számla mellé, igaz?

Ha hibáznak, az teljesen más tészta, mint amiről szó van.

(#31039) Stanley-B. válasza El_Diablo (#31015) üzenetére


Stanley-B.
őstag

képzeld, nem, pedig volt pár rendelésem :) (1000+)
viszont elégedetlen sem vagyok, ha nem nyalják ki a seggem ;)

[ Szerkesztve ]

(#31040) RVR400


RVR400
veterán

Ez erősen aztamindenit (holland posta):

2014-04-04 22:33, Item information : Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2014-04-04 10:15, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad
2014-04-03 22:44, Item information : Célországba elküldve / Item sent abroad

Egy dolog rontja el, hogy 03.26-án rendeltem.

(#31041) El_Diablo válasza Stanley-B. (#31039) üzenetére


El_Diablo
tag

Költözz hozzájuk, ha ilyen jól kijöttök. :K Elvi társak már vagytok. :C

(#31042) #79621120


#79621120
törölt tag

Annyira jól esik , hogy egymást ..... ? :U

(#31043) Dominó85


Dominó85
veterán

2014-03-19 14:00, Order in transit
2014-03-18 08:00, Order departed on flight from origin
2014-03-15 15:00, Order dispatched

Ment a dispute! A svéd postát (Sweden Post - RxxxxxxxxSE) mindenki kerülje! Undorító bagázs, lopkodják el a csomagokat útközben. Rohadjon le a kezük... :W Az EMS Tracking még azt is nagyjából megmutatta, hogy hol "veszett el" a csomagom. És tényleg svédországban (direkt kicsivel írva). :o

* Péter - 06302461862 *

(#31044) hevizms válasza Dominó85 (#31043) üzenetére


hevizms
addikt

Ezt én most nem vágom.
Ebből hogy jött ki hogy lenyúlták a svédek a csomagod? :F

[ Szerkesztve ]

(#31045) Dominó85 válasza hevizms (#31044) üzenetére


Dominó85
veterán

Egy "kis" hazai és nemzetközi kutatás után. Az eladó amúgy is egy paraszt, mert egyik levelemre sem reagál... Honnan van az ilyennek gyémánt minősítése? :U

* Péter - 06302461862 *

(#31046) szili.tamas1 válasza Stanley-B. (#31039) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Netan te is kozszfera? Akarmennyire is megy a vagdalkozas, igen, neked/nektek azert lehet fizud mert a magamfajta becsuletes magyar rak valamennyit a kozosbe.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#31047) szili.tamas1 válasza Stanley-B. (#31039) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Amugy tenyleg az a kozolnivalo hogy te penzt adsz vmiert es hataridon belul megkapod, kajliskodas nelkul? Mert akkor tenyleg baj van. Az a default kellene hogy legyen.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#31048) Stanley-B. válasza szili.tamas1 (#31047) üzenetére


Stanley-B.
őstag

vállalkozóként én is rakok a közösbe bőven :) de azért örülök, hogy becsületes vagy, már csak a tévesen elvárt seggnyalást kell levetkőzni és minden jó lesz.
Igen, ez legyen a default és az elvárás is pont ez a bizonyos default legyen. Mit vársz még ezen felül internetes - és főleg külföldi - rendelésnél?

[ Szerkesztve ]

(#31049) Outlander


Outlander
őstag

Vicces h döngetitek a melleteket h így úgy adóztok, közben azért imádkoztok reggel és este, h a 30 dolláros kis motyot amit külföldön vetettek, adómentesen kerüljön a kezetekbe.... :) :U

Meg amúgy az egész beszélgetés szánalmas, nem tudnátok priben lerendezni? Köszi.

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#31050) RVR400 válasza szili.tamas1 (#31046) üzenetére


RVR400
veterán

A NAV is tudja, hogy az adódból kijön legalább:
1 politikus, 1 ápoló, 1 rendőr, 1 nyugdíjas és 1 segélyből élő összes anyagi fedezete? Te nagyon becsületes és okos magyar... ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.