Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) beg válasza Bpisti84 (#36999) üzenetére


beg
veterán

Ez már fizetős, küld az emailt.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#37002) atala


atala
addikt

A múltkor már írtam itt, hogy rendeltem egy kínaitól ebay-en kívül egy terméket. Ő küldött egy paypal fizetési behívást (nem tudom pontosan mi a neve) bele írta a termék nevét. Én azt kifizettem neki, a megjegyzésbe én is írtam a termék nevét. Ez volt május 26. Azóta nem válaszol egy levélre sem. Addig rögtön válaszolt a levelekre. Ha nem jön meg 45 nap alatt elvileg ugyan úgy tudok dispute indítani? Vagyis azt látom, hogy tudok indítani, csak ilyen esetben is jár a visszatérítés ha nem jön meg?

Bocsi, most nézem, hogy nem a paylap-es topicba írtam. :(

[ Szerkesztve ]

(#37003) beg


beg
veterán

Azért néha a nagy sárga földrészen sem kapkodnak. Van egy füles, ami 05.31 óta az export vámon csücsül és még mindig nem fért fel egy gépre sem. Hiány lehet a 10x3cm-es helyekből.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#37004) kcsa válasza upsyka (#36997) üzenetére


kcsa
veterán

Egy ekkora hibával szvsz meg fogod kapni gond nélkül.

(#37005) Laza...


Laza...
addikt

Türelmetleneknek: ;]

2014.05.28 20:39
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

2014.05.28 20:41
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs

2014.06.02 12:26
Postai vámkezelés alatt / Under postal customs procedure

2014.06.03 11:23
Betárolás a Postaimport raktárba / Storage for customs procedure

2014.06.03 11:23
Adatbekérés a vámkezeléshez a címzettől / Addressee contacted

2014.06.12 10:58
Megküldött dokumentumok feldolgozása / Processing customs documents

2014.06.12 11:12
Vámáru vizsgálat alatt / Item under customs check

Never give up!

(#37006) beg válasza Laza... (#37005) üzenetére


beg
veterán

Nem hitték el a dúsított uránra, hogy Free sample 5 USD? ;] Kellene egyszer rendelni egy nagy fémládát biohazard felirattal. Azt elég hamar visszacsuknák.

On: 1 méternél hosszabb EU microusb töltővel találkozott valaki? 1-2A körüli. Kínai boltokban annyi van, mint égen a csillag, de egyik sem elég hosszú.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#37007) _q válasza atala (#37002) üzenetére


_q
addikt

Ugyan úgy van a visszatérítés, ha nem érkezik meg a csomag hozzád.

[ Szerkesztve ]

(#37008) upsyka válasza kcsa (#37004) üzenetére


upsyka
aktív tag

A próféta szóljon belőled :R

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#37009) doongoo


doongoo
addikt

Sziasztok,
a keresővel nem találtam infót, ezért megkérdem, hátha valaki tudja a választ. Vettem külföldről hivatalosan egy okosórát. Rendesen megfizettem utána a vámot, amikor megkaptam. Nagyon hamar tönkrement sajnos és ezt rendesen leleveleztem az eladóval. Cserét kapok helyette és a rosszat sem kell visszaküldenem. Nos emiatt a postai ügyintéző véleményezi, hogy esetleg meg kell fizetnem az ÁFA-t a csereként kapott órára is. Az eladóval a teljes levelezésem náluk van, amiből kiderül, hogy nem kell visszaküldenem a rosszat és ingyen kapok egy újat helyette. Náluk van az eredetileg kapott órára vonatkozó vámolásról kapott bizonylatom is. A kérdésem: jogszerű az, hogy ilyen esetben megint kelljen ÁFA-t fizetnem? Ismétlem, egyszer már megfizettem, de termék rossz volt, ezért kapok helyette újat. Előre is köszi, ha valaki tudja és le is írja a választ!

(#37010) Zeki válasza doongoo (#37009) üzenetére


Zeki
nagyúr

2 termék, 2 Áfa.
A hatóságot nem érdekli, hogy most te csak úgy mégegyet kapsz. Ha emezt vissza kellett volna küldened, és erről lenne papírod, akkor lehetne kibúvó.

(#37011) doongoo válasza Zeki (#37010) üzenetére


doongoo
addikt

Eddig értem, csak a logikáját nem.
Ha visszaküldöm, akkor is szar és akkor sem kapom vissza a rá kifizetett ÁFA-t, ha mondjuk nem kapnék helyette semmit (max. a vételárat az eladótól). Vagy ilyen esetben (visszaküldés) visszaigényelhetem a kifizetett ÁFA-t?

(#37012) Zeki válasza doongoo (#37011) üzenetére


Zeki
nagyúr

Kérdezd a NAV-ot.

(#37013) vicamuso válasza beg (#37003) üzenetére


vicamuso
tag

Lehet már gépen van. 2 csomagom érkezett így, hogy nem volt sent to airline stb státusz. , már ha jól értem akkor neked is az Export custom scan-en állt meg a sátusz.

(#37014) beg válasza doongoo (#37011) üzenetére


beg
veterán

Az benne a logika, hogy ha ez megengedett lenne, mindenki találna gyorsan egy "kínai" cimbit, hogy az azzal lefolytatott levelezés alapján egy áfás termék után "véletlenül" tönkremegy a 2. 3. küldött cucc is és jön a negyedik is áfamentesen.
A problémád valós, nem teljesen korrekt így az eljárás, de sok ügyeskedő rárepülne erre a kiskapura.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#37015) RVR400 válasza doongoo (#37009) üzenetére


RVR400
veterán

Amennyiben a termék akkor rossz volt, amikor beérkezett, és az adó ki lett fizetve rá, akkor visszaigényelhető az ÁFA értéke. Ha később lett rossz, és a termék az EK (értsd Európai Közösség) területén belül marad, akkor egyértelmű a dolog, hogy másik termék = új ÁFA, amennyiben visszakerül a származási helyére, úgy az ÁFA visszaigényelhető. Mivel kapsz cserét, így ha bizonyítod, hogy a régi visszakerült, és ez pedig helyette van, akkor minden további költség és eljárás nélkül a termék kiszolgáltatásra kerül Részedre.
Érdemes elgondolkodni, és megegyezni a visszaküldésben, mert valószínűleg a 2800 Ft-os postaköltség kevesebb lesz, mint a fizetendő ÁFA+eljárási költség.
Ha csak visszaküldöd, és visszakéred az árat, akkor visszakérheted a megfizetett ÁFA tartalmat, viszont ennek a menetéről már tényleg a NAV-ot kell megkérdezni.

[ Szerkesztve ]

(#37016) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Már több mint két hete nem mozdul a csomagom. Mit tehetek ilyenkor?

2014.05.20
12:51
Item information :
Küldemény felvéve / Item accepted
2014.05.22
15:26
Item information :
Célországba elküldve / Item sent abroad
2014.05.22
23:01
Item information :
Célországba elküldve / Item sent abroad
2014.05.23
23:02
Item information :
Célországba elküldve / Item sent abroad
2014.05.25
16:11
Item information :
Célországba elküldve / Item sent abroad
2014.05.25
23:02
Item information :
Célországba elküldve / Item sent abroad
2014.05.26
23:02
Item information :
Célországba elküldve / Item sent abroad

(#37017) doongoo válasza RVR400 (#37015) üzenetére


doongoo
addikt

köszi,

1 napon belül lett rossz, de itt maradt.
Akkor valószínűleg beszoptam, hogy nem küldtem vissza anno (az eladó sem kérte, mert nem tudják javítani a hibát és náluk meg azért kell vámot fizetni rá, mert az EU-ból megy oda). Mindegy, így majd a használható részeket eladom alkatrésznek, hogy legalább az egyik ÁFA visszajöjjön valahogyan és ne legyen annyira ráfizetés.

Köszi mindenkinek a válaszokat, most már tisztábban látok.

[ Szerkesztve ]

(#37018) bl4ze válasza mustang08 (#37016) üzenetére


bl4ze
veterán

Vársz. Azt.

.:. bl4ze .:.

(#37019) Stanley-B. válasza tboy93 (#36800) üzenetére


Stanley-B.
őstag

a DHL a szállítást gyorsítja meg, nem a feladás idejét...
persze ettől elvonatkoztatva is nem korrekt amit csinálnak a kínai shopok, csak nem értem sokan miért veszik alapértelmezésként, hogy ha DHL-lel vesznek valamit, akkor azt hamarabb feladják neki, mint az egyéb airmaileket.

[ Szerkesztve ]

(#37020) zezoka


zezoka
őstag

Sziasztok!

Mi a helyzet ha EU-n kívülről rendelek használt műszaki cikket, magánszemélytől? Kell akkor is (hivatalosan - tehát nem az, h véletlen átcsusszan) ÁFÁ-t/vámot fizetni?

Csak hogy érdemes-e ilyen irányban nézelődni? Pebble Steel pl a kiszemelt, amik habár licitálósak általában, de átszámítva 40-60k Ft között megy. Mert ha arra is kell, akkor már inkább egy újat érdemesebb.

Köszi!

(#37021) tboy93 válasza zezoka (#37020) üzenetére


tboy93
nagyúr

Mindenre kell fizetni, még az ausztrál nagymami házi lekvárjára is, ha 40(?)$ fölött van az értéke. Tudtommal legalábbis

(#37022) SUPREME7 válasza Stanley-B. (#37019) üzenetére


SUPREME7
őstag

Na vajon miért? Te biztos szívesen fizetsz 5-6k-t az expressz szállításért, hogy a kínai meg lesz*passon akár több hétig. Én most kaptam vissza $15-t az egyik kínaitól, 6K-t fizettem a DHL-re és 2hét múlva adta fel. Először azt mondta, hogy megkaptam, kusoljak, aztán dispute-ra felajánlott $2-t, aztán 5-öt, majd 10-et, aztán csakcsak megjött az esze miután bekarcoltam neki egy bazinagy negatívat.

(#37023) bl4ze válasza zezoka (#37020) üzenetére


bl4ze
veterán

Fent összefoglaló kinyit, okosodik

.:. bl4ze .:.

(#37024) Laza... válasza mustang08 (#37016) üzenetére


Laza...
addikt

Vársz

Never give up!

(#37025) Huroq


Huroq
senior tag

A csomagomnak nincs kilométerhiánya a DHL-nél. Ki be rakosgatják a raktárakból, ahelyett, hogy felraknák egy gépre.

10.06.2014 12:52*Hong Kong - Hong Kong - Electronic notification of shipment
12.06.2014 00:00 Hong Kong - Hong Kong - Item accepted by courier
12.06.2014 15:08 Hong Kong - Hong Kong - Passed to retention
12.06.2014 16:18 Hong Kong - Hong Kong - Item accepted by courier
12.06.2014 16:30 Hong Kong - Hong Kong - Sorting
12.06.2014 20:57 Hong Kong - Hong Kong - Sorting
12.06.2014 20:58 Hong Kong - Hong Kong - Left postal office
12.06.2014 21:27 Hong Kong - Hong Kong - Arrived at postal office
13.06.2014 04:28 Hong Kong - Hong Kong - Sorting
13.06.2014 04:47 Hong Kong - Hong Kong - Left postal office

(#37026) bl4ze válasza Huroq (#37025) üzenetére


bl4ze
veterán

ez még nem a DHL-nél van sztem - ezt még csak viszik hozzájuk

.:. bl4ze .:.

(#37027) Huroq válasza bl4ze (#37026) üzenetére


Huroq
senior tag

A DHL-nél van, mert látszik a saját trackingjükön is, csak ott mindig javítják és nem sorolják fel a sok ki be raktározást. Azért másoltam be egy másik követő oldalról, mert itt rögzítve maradt minden mozgás.

DHL szerint még csak ennyi történt:

Péntek, Június 13, 2014
5. Küldemény elhagyta a DHL kiszolgáltató részlegét HONG KONG - HONG KONG HONG KONG - HONG KONG 04:47

4. feladó állomáson feldolgozva HONG KONG - HONG KONG HONG KONG - HONG KONG 04:28

Csütörtök, Június 12, 2014
3. A küldemény megérkezett a DHL elosztó részlegéhez. HONG KONG - HONG KONG HONG KONG - HONG KONG 21:27

2. A küldemény a következő csatlakozásra vár HONG KONG - HONG KONG 15:08

1. Küldemény felvéve HONG KONG - HONG KONG 16:18

Magyarországi DHL szerint már tegnap repülőn kellett volna lennie. Nagyon szeretik az én csomagomat, hogy még Hongkongban tartják egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#37028) bl4ze válasza Huroq (#37027) üzenetére


bl4ze
veterán

ah,értem.
akkor nem fért fel nem volt "priority"

.:. bl4ze .:.

(#37029) Huroq válasza bl4ze (#37028) üzenetére


Huroq
senior tag

Gondoltam, hogy valami ilyesmi van a dologba, de nehogy már 2x pont az én kis dobozkám ne férjen fel. :)

(#37030) maj-viktor válasza Laza... (#36987) üzenetére


maj-viktor
őstag

Vaterafutárral ugyanígy 950Ft-ért feladhatnád...
50E-ig értékbiztosítva 2kg-ig 1munkanapos garantálattal...

(#36990) janek69
Pedig így működik... leírták előttem x0,27 +1.500 Ft, ha több, akkor utólagosan reklamálhatsz... és úgysem adnak igazat! WELCOME TO HUNGARY!

(#36997) upsyka
Kérdés milyen betű, hogy maradt le... De amúgy szerintem megtalálnak... irányítószám alapján szortírozzák, utána meg azt elviszik a helyi postára és ottan utcanév alapján szétosztják a helyi kézbesítőknek...

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#37031) testo92 válasza maj-viktor (#37030) üzenetére


testo92
csendes tag

Vaterafutárnál tényleg 950 a sima feladás, viszont *1,5 a törékenyként kezelés ( 1425 Ft) , persze ez már egyén függő, ki mennyire csomagolja vagy bízik a postában :D jah és nekem mindig oda ért 24 óra alatt, meg van nyomon követés is hozzá, ami jól működik (10 perc alatt bár mi történik benn van a rendszerbe)

szerk. arról nem is beszélve hogy sokkal kényelmesebb itthon kinyomtatni a pdf-et, amit utána rá ragasztanak előttem a csomagra, mind külön felcímezni + ugyan ennyibe kerül akkor is ha háznál veszik fel a csomagot amit felakrsz adni

[ Szerkesztve ]

(#37032) maj-viktor válasza testo92 (#37031) üzenetére


maj-viktor
őstag

Még úgyis kevesebb, mint 1.690 Ft...
És igen, ahogy feladom, rögtön abban a pillanatban nyomkövethető a neten...

Bár nem tudom miket ad fel / hogy... én adtam már fel "törékeny" dolgot is a 950Ft-ért... mobilt, tabletot is...
(mondjuk tény, hogy nálam nem ez a jellemző)

Csak megfelelően nagy dobozba kell csomagolni, buborékos fólia, stb. és újságpapírral kitömni...
És az itteni postán 18:00 és/vagy 19:00-ig (2posta van a környéken) feladottat elviszik az ország másik felébe is 1NAP ALATT ennyiért! Szerintem ez elég baráti ár... (Sőt ha nem kell házhoz vinni, elég csak PostaPont-ig, akkor ezaz összeg még kevesebb... 790 Ft... vagy 5kg-ig 950 Ft

Tessék itt egy tegnap feladott csomagom:

Mondjuk ezt pont 19:00 után adtam fel, de csak azért, mert basszus 30percet álltam sorba és ki is vertem a balhét, ha ezt nem viszik el még ma, akkor szétverek mindent... basszus jut eszembe milyen ideges voltam emiatt tegnap... életembe nem álltam ennyit postán, pedig gyakran járok! (az volt a szerencsém, hogy 19:20-kor jön a postakocsi, így még befértem a balhé miatt, egyébként baszták volna elvinni! - 20:00-ig van nyitva ez a posta, de 19:00-kor "ürítenek", a maradék 1órába feladott cuccosok másnapra csúsznak)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#37033) testo92 válasza maj-viktor (#37032) üzenetére


testo92
csendes tag

Én marhára örültem, mikor nekem ezt a vaterafutárt ajánlották, megkönnyítette az életemet :D
Tőlem általában posta ponthoz kérik, mivel gyakran faluba adok fel csomagot, ott meg általában eléggé közel van a posta .

(#37034) maj-viktor válasza maj-viktor (#37032) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ja és nem kell hozzá vateraregisztráció...
Sokan ezt sem tudják... elég valami kamu nicket beírni!

http://www.vaterafutar.hu/#mpl

15óra alatt kézbesítve 950Ft-ért, Nyíregyháza környékére Pest-ről szerintem elég jó! (2kg-ig - 50E-ig értékbiztosítva)

Egyetlen "macera van vele", hogy kell hozzá nyomtató / patron, hogy kinyomtasd az az 1db A4-es lapot és sokan ezt macerásnak veszik... számomra meg könnyít / spórol!

(#37033) testo92
Mondjuk én a laptól függetlenül ugyanúgy megcímzem a csomagot... kitudja, nem jól ragasztják rá stb.

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#37035) upsyka


upsyka
aktív tag

+1 a vaterafutárnak, délután 5kor Bp.-i feladás másnap 10-re Tapolcán volt :)

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#37036) Minstrel


Minstrel
senior tag

Na ez szopóka:

2014.06.13
14:08 Fonyód 1 posta
Küldemény információ:
Kézbesíthetetlen / Undeliverable

Kiegészítő információ:
cím nem azonosítható

Felhívni már nem tudom őket, remélem nem küldik vissza kínába hétfőn :)

(#37037) jojoando válasza parati (#37000) üzenetére


jojoando
senior tag

Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
Item information :Küldemény vám elé állítva
Azaz megérkezett Május 30-n !!!!!!! Azóta is ott rohad valamelyik raktárba, mert még hozzá se értek, csak kipakolták a repcsiből,,.... :R :W Köszönöm, én így szeretlek!

(#37038) kcsa válasza maj-viktor (#37034) üzenetére


kcsa
veterán

Aki macerásnak tartja a nyomtatást, annak kívánom hogy álljon sorba a postán, kérjen nyomtatványt, töltse ki tollal, majd álljon újra sorba hogy feladhassa :D

(#37039) parkr válasza kcsa (#37038) üzenetére


parkr
őstag

rossz a nyomtatóm/nem is használom
-> írószer bolt -> nyomtatás= 10ft :B még útba is esik

(#37040) dvogabi válasza mustang08 (#37016) üzenetére


dvogabi
tag

Nekem 05.15. óta van célországban elküldve státuszon.Lehet te is azon szerencsések közé tartozol, akinek hajó hozza a csomagot...csak kerülje el a jéghegyeket :)

(#37041) Laza... válasza kcsa (#37038) üzenetére


Laza...
addikt

A csomagot kell megcímezni, akkor nem kell a ződ papírt telefirkálni ;)

Never give up!

(#37042) kcsa válasza Laza... (#37041) üzenetére


kcsa
veterán

velem megíratták mindig régebben, mert azzal jelzed hogy 1) milyen módon kéred 2) utánvét kell-e, 3) törékeny, stb., tehát attól még ki kell tölteni.

(#37043) Laza... válasza kcsa (#37042) üzenetére


Laza...
addikt

Azt mondom/mondod menetközben. Mindig így csinálom, nincs nap hogy ez ne így történne meg :)

Never give up!

(#37044) maj-viktor válasza kcsa (#37038) üzenetére


maj-viktor
őstag

Esetleg merészelem megkérdezni az milyen lenne, ha kérnél előre papírokat és otthon tötenéd ki!?
(én így szoktam... ha fogyóba van itthon az ajánlott szelvény, amikor adok fel valamit kérek egy 10-20db-ot)

(#37041) Laza...
Heeeeeh!?
ALAP, hogy a levelet / borítékot / dobozt / csomagot megcímezzük, rajta a feladó / címzett neve - címe!
Plusz kitöltjük mellé 2kg-ig az ajánlott szelvényt, 2kg felett meg csomagként, a csomag-os papírszelvényt...

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#37045) Laza... válasza maj-viktor (#37044) üzenetére


Laza...
addikt

Mit hehhh?

Leírtam hogyan csinálom. A postások szóltak, hogy hagyjam már a fenébe, ne pocsékoljam a papírt.

Never give up!

(#37046) kcsa válasza maj-viktor (#37044) üzenetére


kcsa
veterán

Csomagról beszélünk, nem ajánlószelvényről, ezt megoldom. Ajánlószelvényt - sajnos - még nem tudok nyomtatni, úgyhogy az manuális valóban. Nekem inkább elvi bajaim vannak a postával - ezeket a nyomtatványokat is simán közzétehetnék elektronikus, neadjisten kitölthető formában (pdf ideális lehetne), nem, még én menjek be kérni. Egyszer már elsírtam a bánatom, hogy postára sem nagyon jutok el, kizárólag munkaidőben tartanak nyitva, szerencsére ritkán kapok aláírandó küldeményt. (nem, nincs nagymama, szomszéd, anyuka aki fixen itthon/szomszédban van és átvenné)

(#37048) maj-viktor válasza Laza... (#37045) üzenetére


maj-viktor
őstag

És ha nem töltesz ki papírt, akkor hogy van "igazolásod a feladásról", ne adj isten esetleges elveszés esetén!? Hogy tudod a csomaghoz tartozó ragszámot!? O.o

(#37046) kcsa
Az meg, hogy 2014-be még itt tart a posta, hogy kézzel kell kitötenünk... no comment!
De azért már van "fejlődés", lsd. vaterafutár

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#37049) Laza... válasza maj-viktor (#37048) üzenetére


Laza...
addikt

Te nagyon okos, ott is adnak egy papírt, amit helyben nyomtatnak ki. Kettétépik, az egyik példány a Tied, a másikat egy boríték szerű öntapadós nyavalyában a csomagra ráragasztják

A zöld papír arra való, hogy legyen miről beírni a gépbe a feladót, cimzettet. Az meg hogy törékeny, meg érték, stb, azt elmesélem miközben pötyögi be a gépbe az adatokat

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#37050) maj-viktor válasza Laza... (#37049) üzenetére


maj-viktor
őstag

Naa, de akkor most csomagról beszélünk... 2kg felett
(már idejét nem tudom mikor adtam fel "csomagot" postával, azt inkább futárszolgálattal - 5kg felettieket)

Azt egy 2éve átszervezték... régebben egy 3példányos indigós papírt kellett kitöteni... a csomaghoz! (2kg felett)

(amúgy nem lehet normálisan válaszolni!? Mivel te nem írod le teljesen érhetően, hogy miről beszélsz, azért értetlenkedik az ember...)

De rájöttem, ha 1690-ért adod fel azt, amit 950-ért is ugyanúgy feladhatsz - ugyanolyan feltételekkel, akkor nem velem van a baj, hanem veled...
komolyan.. egyesek itt mennyire allergiásak egy-egy segítő szóra!

/szerk
Kb. 1-2éve, mióta van vaterafutár, sokkal egyszerűbb és 500g felett olcsóbb és jobb is... így 500g felett így érdemes feladni!
(mivel olcsóbb is és elsőbbségi is és biztosított is 50E-ig)
Cserébe a "manuális csomagfeladást" úgy szétbarmolták... 2x kell beírnia az ügyintézőnek a csomag "adatait", míg régen ott volt az 3példányos indigós papír, melyből 1 a postánál maradt, 1 ment a csomagra, 1 meg nekem feladási bizonylatnak...

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.