Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) hidroponi válasza nem volt még (#25998) üzenetére


hidroponi
aktív tag

mivel a szlovak "ismerosod" kiesik, mert EU-s tag a svajci pedig nem svajci allampolgar es kulonben is a te nevedre erkezett a cucc sok sikert kivanok a kutakodasodhoz.
azt az ido munkaval toltened amit erre pazarolsz mar meglenne az AFA osszege.

(#26002) rokeon válasza beg (#25988) üzenetére


rokeon
csendes tag

/dev/null

Ez nagyon találó
:DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26003) nem volt még válasza hidroponi (#26001) üzenetére


nem volt még
csendes tag

ez elvi kérdés :) , pár órát rászánok, de mondom legközelebb úgyis Svájcba rendelem, gyorsabban (jan 9-én adták fel) megérkezik, ráadásul az ismerősöm havonta egyszer hazajön, szóval legalább ott lettem volna ahol most, de inkább beljebb...

(#26004) nem volt még válasza Cpt. Flint (#25999) üzenetére


nem volt még
csendes tag

Köszi a választ! Kettős állampolgárok esetén mi lehet a helyzet, ha egyik állampolgárság nem EU-s?

"Kik tekinthetőek külföldi utasnak?
Az Áfa tv. alkalmazásában külföldi utas 3 az a természetes személy, aki
o a Közösség egyetlen tagállamának sem állampolgára, és nem jogosult a Közösség egyetlen tagállamában sem állandó ott tartózkodásra, illetve
o a Közösség valamely tagállamának állampolgára ugyan, de a lakóhelye4 a Közösség területén kívül (vagyis. harmadik országban) van."

[ Szerkesztve ]

(#26005) beg válasza nem volt még (#26004) üzenetére


beg
veterán

NAV-nál biztos meg tudják mondani. Sem törvényhozók sem törvény betartatók nem vagyunk.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#26006) pazzo


pazzo
tag

Felhívtam a postát. Azt mondták, hogy ezzel a 6.-ai Elektronikus vámkezelési dokumentum kész státusszal maximum jövő héten hozzák ki a csomagom. :U

(#26007) bb71 válasza pazzo (#26006) üzenetére


bb71
őstag

Miért csodálkozol, mikorra gondoltad, hogy kézhez kapod????

(#26008) vicces1 válasza nem volt még (#26000) üzenetére


vicces1
aktív tag

Kezded kapisgálni.
:C

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#26009) vicces1 válasza nem volt még (#26000) üzenetére


vicces1
aktív tag

Én a cumómat az éppen Ausztráliában nyaraló haveromhoz kérten, Ő meg hazahozta nekem. Ja és 5 nap alatt odaért, hétvégén meg a kezemben volt.(MP+finánc kihagyva) na de ez már tiltott tanács lenne, ezért ilyet ne tegyetek, mert csúnya dolog ám, inkább járuljatok hozzá a "rezsócsökkentéshez" ! :R

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#26010) pazzo válasza bb71 (#26007) üzenetére


pazzo
tag

A mai nap teljesen megfelelt volna :DD

(#26011) Mr.Csizmás válasza vicces1 (#26009) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ilyen táv-bevásárláson összeállva több emberrel, gondolkoztam én is, csak vonattal, és salzburg/münchen... :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26012) vicces1 válasza Mr.Csizmás (#26011) üzenetére


vicces1
aktív tag

Az még mindig 3. ország (Kína, Tajvan stb. + EU kontaktus. USA, Ausztráliába nincs vám és áfa a Kínai termékekre.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#26013) Mr.Csizmás válasza vicces1 (#26012) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nem az áfát akarom elkerülni, hanem relatíve olcsóbbra kihozni nexus, meg ilyesmi dolgokat.....mondjuk ami folyik az eur árfolyammal, a városszéli tescoig se jutnék :o

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26014) benya12


benya12
csendes tag

Valaki aki ért a kínai telfonok romolásához, az tudna nekem segíteni? nagy a baj! :(
(privátba írjatok) :R

(#26015) Zeki válasza nem volt még (#25981) üzenetére


Zeki
nagyúr

Óbammeg már!
Még ennyi nyivákolót!

Nem a posta vámol, hanem a NAV! Ők ülnek heteket a csomagokon, mert kurvasok csomag van!

Ha nem jön a csomag, mert rajta ülnek 3 hetet, az nem a posta hibája!

A DHL meg MAGA vámoltat! Azért gyors!
AZ EMS viszont nem vámoltat maga, hanem megy az is a NAV-hoz, tehát az EMS posta nem jó.

(#26016) nem volt még válasza Zeki (#26015) üzenetére


nem volt még
csendes tag

Már hogyhogy a DHL saját maga vámoltat? Gondolom ott is ugyanolyan NAV alkalmazottak vámolnak, különben kb. olyan lenne mintha a reptéren a stewardess-ek ellenőriznék az útleveleket és nem a határőrök. Azt gondolnám, ez hatósági feladat.

[ Szerkesztve ]

(#26017) Laza... válasza nem volt még (#26016) üzenetére


Laza...
addikt

Megfizetik, és Te is megfizeted hogy soron kívül vámoljanak. Épp ezért gyors, és nem csigaposta. És van egy sanda gyanúm hogy elsőbbséget élveznek

Never give up!

(#26018) nem volt még válasza Laza... (#26017) üzenetére


nem volt még
csendes tag

Akkor most én is szeretném megfizetni (nem a gyorsabb postát, hanem a gyorsabb vámolást) hol a kassza?

(#26019) Laza... válasza nem volt még (#26018) üzenetére


Laza...
addikt

DHL-nél. Azzal rendelted?

Never give up!

(#26020) nem volt még válasza Laza... (#26019) üzenetére


nem volt még
csendes tag

Nem, a DHL az szállító cég, nekem megfelel a normál posta, én csak a gyorsabb vámolást akarom megfizetni.

(#26021) Laza... válasza nem volt még (#26020) üzenetére


Laza...
addikt

Te totál síkhü**e vagy, + write only.

Ha nem tudsz értelmezni, akkor irány vissza az iskolapadba, 4. osztály, szöveg értelmezés

Never give up!

(#26022) nem volt még válasza Laza... (#26021) üzenetére


nem volt még
csendes tag

Felvilágosítanál? Vagy csak sértegetsz? A kérdés az volt, hogy a DHL-nek miért vámol gyorsabban a NAV, erre írtad, hogy "Mert megfizetik." Erre írtam én, hogy akkor én is megfizetném a NAV-nak a gyorsabb vámolást. Erre lehülyézel...

[ Szerkesztve ]

(#26023) Mr.Csizmás válasza nem volt még (#26022) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a DHL cég fizet a NAV-nak, hogy az ő lomjaikat soronkívül piszkálják.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26024) nem volt még válasza Mr.Csizmás (#26023) üzenetére


nem volt még
csendes tag

Ezt értem, de magánszemély(én) akkor nem kérhet soronkívüli vámolást csak cég(DHL)? Mármint a NAV-tól, ha még mindig nem lenne világos valakinek...

[ Szerkesztve ]

(#26025) ruszi_tomi válasza CandySR (#25974) üzenetére


ruszi_tomi
aktív tag

Kicsit késve válaszolok, sry, az én kis drágám /G3S/ nagyon jó egészségnek örvend, azon kivül hogy a kijelzőm kicsit mocorog, nincs vele baj. Hugom THL W100-a lett vissza teleportálva a rízs földre, mivel megadta magát a kijelző, 2-3 csíkban nem érzékeli az érintést. Jan. 6-án küldtem, Jan. 16.-án már megérkezett, azóta SEMMMMMII. Kellemetlen, mivel szegény tesóm telóját a vámon is megfogták, plusz ez.............
Én egyenlőre szerencsés vagyok, kopp-koppp.

Oneplus 8T 8/256

(#26026) Zeki válasza nem volt még (#26024) üzenetére


Zeki
nagyúr

Te, felhívod a NAV-ot, és érdeklődsz ott.

(#26027) nem volt még válasza Zeki (#26026) üzenetére


nem volt még
csendes tag

Ez jó ötlet, de azt hiszem inkább email-t írok nekik.

(#26028) El_Diablo válasza Timike28 (#25971) üzenetére


El_Diablo
tag

(#26029) CandySR válasza ruszi_tomi (#26025) üzenetére


CandySR
tag

Köszi, megnyugodtam, mert épp egy ilyenre várok. Mondjuk nekem a képernyő se mozogjon már! :)

Don't push me 'cuz I'm close to the edge, I'm trying not to lose my head

(#26030) jimmyke_92


jimmyke_92
csendes tag

megkaptam a levelet a vámhatározatról való nyilatkozatról, egyetlen problémám van...
57.napnál járok a vásárlásban és még nem fogadták el a határidőbővítést, de már ezen is túltettem magam...
jobban aggaszt az: az eladó úgy hirdette 0.55kg a csomag, viszont a levél amit kaptam azt állítja 0.45kg csomag érkezett...
most akkor újabb rizikófaktor elé érkeztem, v ez a 10dkg eltérés lehet csak valami elmérés is?
remélem valaki járt már hasonlóképpen és nem hiányzott semmi... (maga a teló 139gramm szóval az vagy benne van vagy kamu a csomag)

(#26031) El_Diablo válasza nem volt még (#25989) üzenetére


El_Diablo
tag

Csak akkor nem volt még EU...

(#26032) ruszi_tomi válasza CandySR (#26029) üzenetére


ruszi_tomi
aktív tag

Nem vészes nyugi.

Oneplus 8T 8/256

(#26033) El_Diablo válasza nem volt még (#26004) üzenetére


El_Diablo
tag

Az EU nem preferálja a kettős állampolgárságot. A másik: magánszemély NEM tud ÁFÁ-t vissza igényelni. Az EU-t érted miről szól? Olvasd már el kérlek amit a többiek leírtak. A megoldás egyszerű: ezt beszoptad, mert lusta voltál előre utána nézni. Legközelebb rendeld Svájcba.

(#26034) kmisi99


kmisi99
addikt

Van valaki akinek volt már garis tapasztalata? Úgy hallottam ha ajánllva föladom kínába és ők visszaküldi a javított telót akkor lobogtathatom az ajánlószelvényt, hogy azt nem vettem hanem garanciából jött vissza. Vagy dupla vámot kell fizetnem?

(#26035) ruszi_tomi válasza kmisi99 (#26034) üzenetére


ruszi_tomi
aktív tag

Dupla VÁMOT biztos hogy nem fizetsz, legfeljebb kibontatod, hogy ez nem új, teccik érteni? :D Am sztem szólni kell hogy heeello, ez gariból jön, csókolom. :R

Oneplus 8T 8/256

(#26036) Zeki válasza nem volt még (#26027) üzenetére


Zeki
nagyúr

Megnyugodhatsz, a több ezer csomagból nem fogják kitúrni a tiédet, hogy majd soron kívűl elvámolják, mert te fizetnél ezért.
A DHL csomagjai nem keverednek más csomagokkal.

(#26037) Cpt. Flint válasza El_Diablo (#26033) üzenetére


Cpt. Flint
tag

abban azért szerintem igaza van, hogy ha egy életvitelszerűen Svájcban élő (ott igazolható állandó lakcímmel rendelkező) magyar állampolgár ideiglenes magyarországi tartózkodása alatt ide rendel Kínából valamit (mert ilyen hülye szegény), akkor mikor "hazatér" Svájcba, elvileg visszaigényelheti a 27% ÁFÁT (vagy eleve meg sem fizeti? ez jó kérdés). Persze - gondolom, elméletileg - a svájci határon meg be kéne csengetni a 8 %-ot... ha bárki is ellenőrizné. :)

[ Szerkesztve ]

(#26038) Daywalker


Daywalker
addikt

Jó lenne tudni mi a francot csinálnak a vámon, 3-a óta vám elé állítva...kezd nem vicces lenni. :((

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#26039) Mr.Csizmás válasza Daywalker (#26038) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

örülj ha 4 nap lesz.

nekem 22én állt, 3án méltóztatták változtatni ezt a statuszt - gondolom elkezdett porosodni már az én kupacom.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26040) zedok


zedok
senior tag

Érdemes rátelefonálni. Nekem nem frissült a weboldalas dolog, de a trackchecker sem, felhívtam és már a vámeljárás lezárult, majd jövhéten megkapom a csomagot. Legalább ez is valami. :U

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#26041) Daywalker válasza Mr.Csizmás (#26039) üzenetére


Daywalker
addikt

Komolyan mondom, vámolják meg, az sem érdekel már (bár 2-5 dollárral lépi csak túl a keretet), csak haladjunk :(((

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#26042) beg


beg
veterán

Én sok mindent megértek. De azt, hogy telefonálgassak mindenféle Micikéknek, hogy mi van a vámeljárással, mert napok óta elküldtem a papírokat? Jaaa, má vámótuk, csak nem frissítettük. Miért? Olyan nehéz lehet egy nyomoronc oldalra bekattintani, hogy vámhatározat kiadva? Vagy olyan nehéz lehet 2014-ben az ő belső rendszerükben látszó adatot a külső trackerre frissíteni, hogy a sok polgár ne egyenesítsen kaszát és kapjanak napi 150 telefonhívást az aggódó címzettektől?
Hát ha nekik így jó...

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#26043) Daywalker válasza beg (#26042) üzenetére


Daywalker
addikt

Hát igen, nem hiszem el, hogy ezt nem lehet automatizálva csinálni. A Posta honlapja is egy rakás...nem mondom mi. Modernnek akar tűnni, közbe full logikátlan, reklámbaromságokkal telerakva, vicc az egész banda.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#26044) fotosjani


fotosjani
aktív tag

Szerintem mostani lassulás fő okozója nem a Posta és nem a NAV.
ők is csak elszenvedőik a helyzetnek.
Azt ne felejtsétek el hogy a SingPost 3 vagy 4 gépe maradt ki az elmúlt időszakban,
már a december utolsó heti gép is kimaradt és ráadásul január eleji szállítmányok is kimaradtak.
Csak január 21.-én, 22.-én és 23.-án ömlött be kb, 1 havi csomag ennek szívjuk most a levét.

Sajnos még egy hasonló hullámra kell számítani, mert hamarosan vége a Spring festivál-nak
és a kis Kínai barátaink a jövőhéten fogják postázni az elmúlt 2 hét rendeléseit a jövő héten beérkező rendelések mellet.
Tehát jó eséllyel 3 heti Magyarországra érkező rendelés fog beömleni 13-14.-ke körül.

[ Szerkesztve ]

(#26045) CandySR válasza fotosjani (#26044) üzenetére


CandySR
tag

Jó infó! Csak azt nem értem, hogy amit 28-én indítottak az merre kóborol? :(

Don't push me 'cuz I'm close to the edge, I'm trying not to lose my head

(#26046) beg válasza fotosjani (#26044) üzenetére


beg
veterán

A tracker frissítésről szerintem egy szingapúri repülő sem tehet. :D Ezt írtam előtted 2 hozzászólással. A várakozás nem mozgat, mert alapjából türelmes vagyok, a 01.03-án küldött csomagomon még kotlanak.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#26047) kisdeme85 válasza ruszi_tomi (#26035) üzenetére


kisdeme85
tag

Kiemelted, hogy vámot nem, de áfát lehet 2szer kell? :D Én esetemben szerinted mi lenne, ha eu warehouse-os zopot vennék, gariztatni meg kínába kell küldeni. Akkor áfa vám csillagszóró miegymás..?:))

(#26048) Stanley-B. válasza Mr.Csizmás (#25957) üzenetére


Stanley-B.
őstag

nálam is így van, több csomag is.

(#26049) Daywalker válasza fotosjani (#26044) üzenetére


Daywalker
addikt

Igen, de te egy szolgáltatást veszel igénybe, amiért kvázi fizetsz, a többi meg nem érdekel. Ha ilyen eset van, akkor oldják meg, nem az én dolgom. ;]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#26050) ruszi_tomi


ruszi_tomi
aktív tag

Az milyen hogy Amazonról rendeltem egy PaperWhite2-őt, asszem 139 dolcsiért, plusz a VÁM, és az ÁFA, vagyis összesen kb. 48.000-ret vontak a számlámról, ebben benne a kötelezettségeim, áfa+Vám. Megjön rendben a cucc, írtam is az Amazonnak, ill megkértem őket, hogy mivel egy ilyen országban élek, ahol rommá vámolnak mindent, vissza utalták a VÁMolás költségét, maximális örülés.............. :D Pénz a számlámon................. :R :R :R :R :R :R Amazon

(#26047) kisdeme85:Nah az úgy széép, abban az esetben viszont gyanús a VÁM+Áfa.......

[ Szerkesztve ]

Oneplus 8T 8/256

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.